Keresés

Részletes keresés

bagiorsi Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5743
Ja hát persze...igen...csak már annyira egyértelműnek vettem, hogy be sem irtam.

De az I will nem a Fehér albumon van? Ja, de az aminek olyan jó a vége, az egyiken sincs :-)))

Előzmény: joe86 (5740)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5742
MÁRMINT HOGY
A borítófotó teljes méretben (totál):


Valamint egy másik beállás:

Előzmény: A hely szelleme (5736)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5741
A borítófotó teljes méretben (totál):


Valamint egy másik beállás:

Előzmény: A hely szelleme (5736)
joe86 Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5740
Meg a words of love, igaz Orsi? ;-))) Meg az I will vége... jajjj.... az egy másik verzió, a többiek nem ismerhetik ;-))
Előzmény: bagiorsi (5738)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5739
Játszották, igen, koncerten. Érdemes meghallgatni pl. a Budo Kan-felvételt, ahol Ringo dobolása és az elektromos gitárok aláfestése egészen más dinamikát ad a számnak. Mármint a lemezverzióhoz képest, ahol ugyebár csak McCartney szerepel.
Előzmény: bagiorsi (5738)
bagiorsi Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5738
Igen, igen, az I'll follow the sun az egyik kedvenc Beatlesem, meg a Baby's in black és a Rock and roll music is nagyon jó.

Én a Helpet is szeretem, bár a Yesterday is jó, már kicsit unom, mert ha valakinek megemlitem, hogy szeretem a Beatlest akkor az az első reakció, hogy "ja igen, ők játszották a Yesterday-t igaz?"

Előzmény: csabiman (5733)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5737
Jó megfejtés.
Tegnap kellett volna elsütnöm, ma már április 2. van.
Előzmény: A hely szelleme (5736)
A hely szelleme Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5736
Nem nem, ez az eredeti kép, csak át van fordulva horizontálice. :-)
Előzmény: Törölt nick (5734)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5735
Na igen, "Baby's In Black", azt is szeretem, de főleg azért, mert lehet rá keringőzni. (Nem mintha tudnék.)
A többit nem. A "Ticket To Ride" sincs rajta a Best Of-listámon.

Előzmény: csabiman (5733)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5734
Ha már a BEATLES FOR SALE, egy másik fotó abból a sorozatból, amelyikből a borítókép is való: Hyde Park, 1964. október

Előzmény: Törölt nick (5731)
csabiman Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5733
Naaa! :O

Baby's In Black, I'll Follow The Sun, Eight Days A Week, Every Little Thing

You've Got To Hide Your Love Away (az egyik legjobb Beatles-szám szerintem), Ticket To Ride (alapzene), It's Only Love...

Szerintem ezek nagyon jó kis albumok :)

Előzmény: Törölt nick (5731)
PeterCorr Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5732
Sziasztok! Ha érdekel valakit van 2 eladó pédány a Back in the World-ből a Musiclandben 4990-ért használtan! A neten: www.musicland.hu
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5731
Szerintem a "That Means A Lot"-ért nem kár, hogy lemaradt a HELP!-ről. Van egy korábbi (az ANTHOLOGY 2-n hallhatóhoz képest korábbi) verziója - siralmasan gyenge...
Igen, talán a BEATLES FOR SALE és a HELP! a leggyöngébb lemezük. Az előbbinél a "No Reply" és az "I'm A Loser" erős kezdés, aztán nincs is rajta több értékelhető teljesítmény. A HELP!-en a címadó dal menti meg a lemezt, a másik 13 majdhogynem felejthető. (Tudom, tudom, "Yesterday", de akkor is...)
Mondjuk én a korai lemezeket nem is szoktam hallgatni, csak a RUBBER SOUL-tól felfelé. Nem is tudom, hogyan emlékeznénk a Beatlesre, ha 1965 őszén feloszlik. Maximum mint az Abbára.

Vannak olyan dalkezdemények, amelyeket érdemes lett volna kidolgozni. Pl. a "Watching Rainbows" nagyon ütős szám lehetett volna. Vagy: "A Case Of The Blues". A korai évekből pedig: "I'm In Love".

Előzmény: bogibébi (5727)
csabiman Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5730
Majd hazaviszem :)) (ugyanis Írországban élek jelenleg)

A magyar postáselvtársak enyveskezén nem nem lepődöm meg sajnos... :(

Előzmény: beatlefan (5728)
bogibébi Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5729
Ezexerint csupa fiú lesz (legalábbis a nevekből/megnyilatkozásokból erre következtetek...)? De fura...
bb
Előzmény: Tutenko (5708)
beatlefan Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5728
És hogy sikerült Magyarországra küldetned? Amikor én érdeklődtem náluk, azt írták, hogy Magyarországra nem szállítanak a posta megbízhatatlansága miatt. Sok csomagjuk tűnt el ugyanis nálunk.
Előzmény: csabiman (5726)
bogibébi Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5727
Csak azért kérdezem meg, mert eléggé hasonló az ízlésünk (ld. She's a woman, Oh my darling mint kedvenc számok, ami azért elég ritka), hogy neked a That means a lot nem tetszik? Én napok óta ezt hallgatommegénekelem, és úgy érzem van olyan jó, sőt jobb, mint sok más szám a Help-en (egyébként szerintem leggyengébb albumuk). Azt vajon miért hagyták le? Csak mert hasonlít a Ticket to ride-ra?
bb
Előzmény: Törölt nick (5720)
csabiman Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5726
Most rendeltem meg a cdwow.com -tól az Anthology-t 33GBP-ért (ez kb 13ezer forint), azt írják, hogy worldwide free delivery, de nem úgy nézett ki, hogy Magyarországra is szállítanának... pedig olcsóbbak sokkal, mint a magyar szolgáltatók, vagy akár az Amazon ... :(
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5725
Teddy Boy
Előzmény: bagiorsi (5724)
bagiorsi Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5724
És van olyan, ami szerinted a Beatles-től jobb, mint a szólótól?
Előzmény: Törölt nick (5723)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5723
OFF
Egy csomó, később szólólemezen megjelent dalnak van Beatles-verziója, így pl:
Lennon: "Look At Me", "Gimme Some Truth", "Jealous Guy (Child Of Nature)"
Harrison: "Circles", "Not Guilty", "All Things Must Pass", "Isn't It A Pity"
McCartney: "Junk", "Teddy Boy", "Back Seat Of My Car", "Every Night"
S még biztos van, ennyi jutott eszembe.
ON
bagiorsi Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5722
Még mielőtt megkérdeznéd: lyukasóra van :-)
Előzmény: bagiorsi (5721)
bagiorsi Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5721
Szerintem az I'll be on my way-t is be lehetett volna tenni valamelyikre, mert nekem meg az tetszik nagyon.
Előzmény: Törölt nick (5720)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5720
McCartney OFF
Az jutott az eszembe, milyen nagyon jó számok maradtak le egyes lemezekről. Az ALL THINGS MUST PASS-ról számomra érthetetlen módon az "I Live For You". A WALLS AND BRIDGES-ről a "Here We Go Again" és a "Rock'n'roll People". A ROCK'N'ROLL-ról a "To Know Her Is To Love Her".
Hasonlóan a BEATLES FOR SALE-ről a "Leave My Kitten" (mondjuk a "Kansas City" helyett, ami hamburgi favorit, de akkor is egy súlyos tévedés). A "Not Guilty" Lennon és McCartney önzése miatt nincs a FEHÉR ALBUM-on - kár, hogy az ANTHOLOGY 3-on lévő verzióról pont a legjobb résznél keverik le, mint ahogy pl. a "Teddy Boy"-ban is Lennon paródiaéneke hirtelen elhalkul.
ON
MarK Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5718
A hétvégi kis családi ünnepségen odaadtam szüleimnek a jegyeket... :) Amitől tartottam, nem következett be, nem kaptak szízomgörcsöt a jegy árától, kicsit ugyan csóválták a fejüket, de inkább örültek neki, felülkerekedett a meglepetés varázsa :).

A Venus And Mars/Rock Show-t én is sajnálom + még jónéhány más dal is bekerülhetett volna a setlistbe (Love in Song, Tug of War, stb.). Persze igy is felejthetetlen lesz.

Bár állóhelyem van, biztos a következőkre fogok gondolni, amint belépek az Arénába május 15.-én:

"Sitting in the stand of the sports arena
Waiting for the show to begin..."

Akár Intro-nak is jó lenne! :))

Előzmény: Törölt nick (5694)
thesaint Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5717
Látta már valakai az Anthology DVD-t vagy a Back in the US filmet? Milyenek?
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5716
Én ezt a visszatapsolásos dolgot nem szeretem. Nagy dérrel-durral lemennek, közben mindenki tudja, hogy vissza fognak jönni. Ilyen szempontból sokkal korrektebbnek éreztem az Oasist: Gallagher közölte, hogy a következő szám lesz az utolsó ("De tényleg az utolsó, vazze!"), befejezték, és hiába visítozott a közönség, nem jöttek vissza.
Ha már a Stones-ról volt szó: gyakran a dobos melletti plexire van kiírva a track list. Pesten a csaj, aki fölírta, kihagyott egy számot, úgyhogy itt nem játszották a "Love Is Strong"-ot.
Előzmény: Törölt nick (5703)
cliftony77 Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5715
Én azt is megjegyezném,hogy hiába lett ide beldézve többször is a tracklista, én még mindig nem tudom, mert gyorsan átfutottam csak, és se a Back in the U.S. se a Back In The World lemezek nincsenek még meg. Tehát nekem nem okoz problémát, hogy ide be lett írva...
beatlefan Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5714
Az a helyzet, hogy a Beatles amint elhagyta Hamburgot és a liverpooli Cavern-t és úgymond profivá vált, mindig is egy adott sorrend szerint játszotta koncertjeit. Innentől kezdve számukra már nem elsősorban szórakozás, hanem a profi szórakoztatás volt a cél. Gondolom szívesen játszottak volna ők is néha a régi repertoárjukból, de mivel minden Beatles koncert perce pontos forgatókönyv szerint zajlott így nem nagyon lehetett változtatgatni. 'Sajnos' ez a profi hozzáállás Paulnál a mai napig megmaradt, ezért nem érdemes gyűjteni mondjuk a kalóz koncertjeit, mert szinte semmi 'rendkívüli' nem történik, minden pontosan ott és akkor hallható, mint bármely más koncerten. (Néha azért akad kivétel..Mull Of Kintyre (skót koncertek), Besame Mucho (spanyol koncert)). Másrészt egy ilyen koncert nagyon pontosan technikailag is meg van tervezve. A zenészek tudják mikor kell színpadon lenniük, a technikusok, hogy mikor melyik hangszert kell beadni, hangolni és főleg a látványtechnikusok, hogy mikor milyen téma megy a vetítőn. Egy olyan zenekarnál, ahol a színpadkép csak mondjuk színes megvilágítások cserélgetéséből áll könnyű bármit megcserélni, de majd látjátok a Paul féle technikát...ott a legkisebb improvizálás összezavarhatná az egyész műsort. Szerintem Paul pont ezért élvezte annyira a Cavern koncertet 99 végén, mert ott végülis bármit játszhatott és nem lett belőle kavarás.
thesaint Creative Commons License 2003.04.02 0 0 5713
Néhány kép a koncerteken kapható relikviákról:
Back In the Worl 2003 Tour Book

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!