Keresés

Részletes keresés

notte34 Creative Commons License 2007.10.03 0 0 22923

petevezetek-atjarhatosagi mutetet csinaltak, amikor kiderult az endo. Amikor pedig az endoval mutottek, szinten megneztek. Most pedig HSG-vel derult ki, hogy nem.

Mikolt Creative Commons License 2007.10.03 0 0 22922

azt honnan lehet tudni, hogy atjarhato volt? volt akkor hsg-d?

 

igy konkretan nem mondanam, hogy ez okozza.

Előzmény: notte34 (22921)
notte34 Creative Commons License 2007.10.03 0 0 22921

Kedves Gabor, Mikolt!

 

35 ev, 0 gyerek, 1 sikertelen lombik ( atjarhatatlan petevezetok, endometriozis).

 

A teljesen veletlenul most felfedezett diabétesz inszipidusz okozhatja-e azt, hogy nem estem teherbe 35 eves koromig? A petevezetoim csak 1-2 eve atjarhatatlanok. Amikor az endoval mutottem meg atjarhatok voltak.

 

Koszonom a valaszt

 

Notte

Bugi néni Creative Commons License 2007.10.03 0 0 22920

Gábor,

közben megnéztem, ő rendel a Stáhly utcában?

Előzmény: Bugi néni (22919)
Bugi néni Creative Commons License 2007.10.03 0 0 22919

Kedves Gábor!

 

A legjobb időmérő a fiam, aki lassan egy nagy lakli kamasz lesz :-))

 

Szinten te voltal az "oka" annak hogy akkor en megirtam amit azota Szulesi Utmutato-nak neveznek, es azota nagyon sokan kertek es kaptak meg (masoknak: ez NEM a "tablazat", azt kesobb csinaltam), ha jol emlekszem eredetileg az neked volt egy valasz tolem.

Már nem is tudom, hogy hozzászólás volt vagy levél :-) A "táblázatot" még angolul kaptam meg, vmikor később fordította le vki magyarra (talán Thor?) Már akkor rengeteget segítettél és tartottad bennünk a lelket a toxoplazmózis mizériában.

 

Köszönöm szépen a választ! Akkor nincs mese, muszáj lesz mihamarabb elmenni nőgyógyászhoz. (Eddig nem voltam túl mobilis) Első körben megyek a sajátomhoz, de ha vmi nekem nem tetszőt csinálna, akkor elárulnád légy szíves, hogy hol találom meg Dr. Turi Pétert?

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (22918)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22918
Kedves arthurgazdi,

Tablazat elment.

Gabor
----------------------------
Kedves tbuvar,

A tegnapi nap folyaman mar kertem toletek segitseget. A mai napon lettem 39 hetes es hetfo reggel tavozott valoszinuleg a nyakdugo, ami az en esetemben tojasfeherje szinu volt.
Azota is megnovekedett mennyisegu "hig" allagu feher folyasom van. A dokim azt mondta, hogy akkor menjek a korhazba ha gorcsolok, vagy elfolyt a magzatviz.
A kerdesem az lenne, hogy normalis lehet e, ez a megnovekedett folyas igy a szules elott? (viszketo erzesem nincs es a legutobbi kenetem is negativ lett)
Mindig attol felek, hogy a folyas soran magzatviz is tavozik, amit nem veszek eszre.
Szerintetek bemenjek a dokihoz es kerjem, hogy kenetbol allapitsa meg, hogy esetleg szivarog e a magzatviz? Vagy esetleg a magzatvizszivargasnak van valami jele?


Mint mar irtam, akarmilyen kis gyanu van a magzatviz folyasra, azt le kell ellenorizni. Ha valami ugy ahogy "folyamatosan"
jön beloled, az nagyonis lehet hogy magzatviz, akkor is ha nincs tokeletes viz "szine". Jobb feleslegesen bemenni, mint nem bemenni ha megis az.

Gabor
------------------------------
Kedves Corsica1,

Tablazat elment

Gabor
-------------------------------
Kedves Pumuklesz,

Ne haragudj, de tesztek elmagyarazasa tankonyvi anyag, amit mi itt nem csinalunk.

Gabor
---------------------------------
Kedves Elvira70,

Tablazat elment

Gabor
--------------------------------
Kedves Kismazsi,

Tablazat elment.

Gabor
--------------------------------
Kedves pagoo,

Táblázatot szeretnék kérni:
Utolsó menstruáció időpontja: 2007.09.11


Latom nepszeru lett a tablazat, es szivesen kuldok mindenkinek aki terhes.
9/11/2007-es utolso menzivel nem letezik hogy tudhatod hogy terhes vagy,
hiszen atlagos korulmenyek kozott 4-5 napja eshettel teherbe es nincs az a terhessegteszt
a vilagon ami patikaban megveheto es kimutatja. Szoljal ha tenyleg tudod hogy terhes
vagy es akkor mondom, szivesen kuldok tablazatot.

Gabor
------------------------------------
Kedves Bugi néni,

Megy az ido, mi? 8 eve hogy talalkoztunk amikor 1999-ben voltam Budapesten. Te voltal a legeslegelso forum tag akival valaha szemelyesen talalkoztam (aznap, a Szul-Nogyogy topikbol az egyetlen). Szinten te voltal az "oka" annak hogy akkor en megirtam amit azota Szulesi Utmutato-nak neveznek, es azota nagyon sokan kertek es kaptak meg (masoknak: ez NEM a "tablazat", azt kesobb csinaltam), ha jol emlekszem eredetileg az neked volt egy valasz tolem.

33 év, 5 terhesség (gyerek, méhen kívüli, missed ab, spontán vetélés, gyerek). Panasz: peteéréskor IS jelentkező pms tünetek (vízvisszatartás, puffadás,) majd peteérés napján erős görcs, menses előtt 5-6 nappal már pecsételő vérzés, amit erős vérzéssel járó (ez már a Syncumar előtt is így volt) menses követ. Lehet-e ezeken a panaszokon tompítani valamivel hormonkészítmények nélkül? Lehet-e PreMens (barátcserje) tablettát szedni Syncumar (hatóanyag: acenokumarol) mellett?
Természetesen szándékomban áll felkeresni a nőgyógyászom, de nagyon kíváncsi lennék a ti véleményetekre is!


Eloszor is mindezt diagnosztizalni kell. Tobb minden okozhat ilyen tuneteket, ugyhogy csak ebbol nem lehet megmondani hogy mitol van es mivel lehet kezelni. DE....nagy valoszinuseggel kellenek hormonok, specifikusan (a legegyszerubb) fogamzasgatlo.
Amit persze te nem szedhetsz a trombozis es tudoembolia miatt. Nem lesz konnyu dolog.
Mindenesetre en egy ultrahanggal kezdenem, megvizsgalni a petefeszkek es a méh allapotat. Ha nincs egy nogyogyaszod akibe abszolut megbizol, keresd fel Dr. Turi Petert es mond meg neki hogy en kuldtelek.

Gabor
Ui: igen, a "Gabor/Gábor" megszolitast is ellenorzom.
Bugi néni Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22917

Ja, a gyógyszert beírtam, a miért meg jól kimaradt, ááááááá!

Volt egy mélyvénás trombózisom tüdőembóliával a közelmúltban.

Elég, ha szerepel a hszben annyi, hogy Gábor, hogy a topikgazda is olvassa?

 

Amúgy szívesen elmentem volna én is a múlt heti talira, mert nagyon régen láttam Gábort, de még lábadozó üzemmódban voltam + a pasik sem értek volna haza időben az edzésről és nem lett volna kire hagyni a kicsit :-(

Előzmény: Törölt nick (22916)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22916

Szia!

 

Tudni kéne, h miért szedsz alvadásgátlót.

Előzmény: Bugi néni (22915)
Bugi néni Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22915

Kedves Gábor és Segítők!

 

33 év, 5 terhesség (gyerek, méhen kívüli, missed ab, spontán vetélés, gyerek). Panasz: peteéréskor IS jelentkező pms tünetek (vízvisszatartás, puffadás,) majd peteérés napján erős görcs, menses előtt 5-6 nappal már pecsételő vérzés, amit erős vérzéssel járó (ez már a Syncumar előtt is így volt) menses követ. Lehet-e ezeken a panaszokon tompítani valamivel hormonkészítmények nélkül? Lehet-e PreMens (barátcserje) tablettát szedni Syncumar (hatóanyag: acenokumarol) mellett?

Természetesen szándékomban áll felkeresni a nőgyógyászom, de nagyon kíváncsi lennék a ti véleményetekre is!

pagoo Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22914

 

 

Kedves Gábor!

 

Táblázatot szeretnék kérni:

Utolsó menstruáció időpontja: 2007.09.11

 

toto007 kukac freemail.hu

 

köszönöm

Pumuklesz Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22913
Ok! Tényleg igazad van, ezeket én is tudtam csak én most nagyon egy dologra koncentráltam. (mint a szemellenzős lovak :-)
Előzmény: Mikolt (22911)
D.Ditte Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22912

Kedves  Mikolt és Felicitász!

 

Köszönöm soraiktokat!

A pihenés az kilőve, mivel a munkahelyemen most épp nem az az időszak van...De majd igyexem pihizni. Szedek vitamint, remélnykedem (titokban) és várok szépen türelmesen.Mást nem igen tehetek......

Előzmény: Mikolt (22844)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22911
miert nehez elhinni? a lupus, a sclerosis multiplex es egyeb autoimmun betegsegek pont errol szolnak. ha ellenanyagot termel ellene a szervezeted, az azt jelenti, hogy megtamadja es el akarja pusztitani.
Előzmény: Pumuklesz (22910)
Pumuklesz Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22910

A fehérjékig én is eljutottam csak elég nehéz elhinni hogy a saját sejtem ellen dolgozom. Egy s/mánál még el tudom képzelni a dolgot. A ciklus 13. napján fogják a nyákot leszívni és ebből állapítják meg. Még 2-3 hét és megcsinálják. De sajna az eredményt csak kb. decemberben árulják el ( a kaáliban rosszabb a bürokrácia mint a korházban)

A termelt ellenanyag miatt nem tud esetleg megtermékenyülni a petesejt? -ha elértél esetleg idáig a tananyagban akkor szívesen veszem a válaszod visszamenőleg is.

 

Köszike

Előzmény: Mikolt (22908)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22909
A kőkemény méh kényelmetlen. Nem fáj, de nem jó. A doki pedig Mg-ot ajánl, ami mellesleg tényleg használ.
Előzmény: Mikolt (22907)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22908

a zona pellucida a tuszojebol kiszabadult petesejted kulso, feherjetartalmu burka. letezik olyan nagyon ritka rendellenesseg, amikor a sajat szervezeted ez ellen a nagyon speci feherje ellen termel ellenanyagot. azt meg nem mondom, hogy hogy vizsgaljak (gondolom verbol), ezt is most tanultam a heten.

 

ha pozitiv, akkor lombik.

Előzmény: Pumuklesz (22904)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22907
ha annyira gorcsol a kismama, hogy az hat a kozerzetere, fel kell keresni az orvost. a "felebredek ra ejjelente ugy faj" tipusu osszehuzodas nem a magnezium hataskorebe tartozik. szerintem, persze.
Előzmény: Törölt nick (22903)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22906
Kedves Gábor!
Kérek szépen táblázatot az akecsk@freemail.hu címre. Utolsó m: 2007.05.10.
Köszönöm, Mazsi
Elvira70 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22905

Kedves Gábor! Kérlek, küldd el a Táblázatot a következő címre: papp.l@chello.hu , Utolsó menzesz 2007. június 13.

Köszi, E.

Pumuklesz Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22904

Kedves Gábor és Kedves Mikolt!

 

 

Most nem havonta előforduló nyavajgásokkal fordulok hozzátok hanem valami olyannal amire érdemes talán szót pazarolni.

A véremből nem mutattak ki ellenanyagot a férjem spermái ellen. Most viszont két újabb teszt előtt állok: "zona pelucida ellenes ellenanyag vizsgálat" és postcoitalis teszt. Az utóbbiról már több helyen is olvastam viszont az elsőről elég szűkszavú az internet. Esetleg ha néhány szóban leirnátok a vizsgálatok lényegét és következményét ha pozitív az eredmény. Igaz az hogy ha a zóna pel....eredménye poz. akkor csak a lombik jöhet szóba?

Előre is köszönöm válaszotokat!

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22903
A szülést a 28. héten sem akadályozza meg a Mg. Viszont azáltal, h csökkenti az összehúzódásokat, megakadályozhatja pl a korai burokrepedést, a magzati stresszt és nem utolsósorban a kismama közérzete is jobb, ha nem görcsöl folyton, ami a 36. héten nem elhanyagolható.
Előzmény: Mikolt (22899)
Corsica1 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22902

Kedves Gábor,

 

akkor ismét kérném a táblázatot, az email-címem sarolt99@freestart.hu

u.m.: aug. 19.

 

Köszönöm!

Mikolt Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22901

a betoltott 39 heten amiatt aggodni, hogy 17 hetesen elveteltel, es hatha ez is most az nekem valahogy nem fer ossze a fejemben. annal jobb, ha ez most magzatviz, nem? csattogj be az orvosodhoz es teszteljek le.

Előzmény: tbuvar (22900)
tbuvar Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22900

Szia ANA!

 

Koszonom a valaszod.

Tavaly 17 hetesen veteltem ele magzatvizszivargas miatt. Igazabol sejtem milyen erzes a magzatvizszivargas. Szerencser ilyet most nem erzek.

 

Engem ez a fokozott valadek idegesit, mivel a terhessegem folyaman egyatalan nem volt es most furcsa, hogy "ennyi" van.

 

Ha azt mondod, hogy a nyakdugo "elmenetele" utan lehetseges ilyen foozott folyas, akkor probalok megnyugodni.

 

Koszonok mindent.

Előzmény: Törölt nick (22898)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22899

Kedves Mikolt,

nem kell a ctg miatt abbahagynod, amugy 36. hetet szoktak mondani, de vegulis mindegy. ebben a terhessegi korban tok nyolc, hogy beszeded, vagy sem.

Nem tokmindegy, a magnesium a terhesseg legvegeig csokkenti a mehosszehuzodast. Csak nem azonos arányban.

Gabor

pont az utolso mondatod volt a hozzaszolasom lenyege. 36 hetesen mar semmi szukseg arra, hogy leallitsa a joslofajasokat, ha meg szules jon ra, a magnezium nem fogja megakadalyozni:)

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (22895)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22898

Szia!

 

A nyákdugó ha egyszer "elment", újratermelődik, és így folyamatosan távozik. Magzatvíz mindig víz-szerű, tehát nem sűrű. De ha arra gyanakszol, hogy a magzatvized folyik, jobb ha felkeresed az orvosodat.

Előzmény: tbuvar (22897)
tbuvar Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22897

Kedves Gabor es Segitoi!

 

A tegnapi nap folyaman mar kertem toletek segitseget. A mai napon lettem 39 hetes es hetfo reggel tavozott valoszinuleg a nyakdugo, ami az en esetemben tojasfeherje szinu volt.

 

Azota is megnovekedett mennyisegu "hig" allagu feher folyasom van. A dokim azt mondta, hogy akkor menjek a korhazba ha gorcsolok, vagy elfolyt a magzatviz.

 

A kerdesem az lenne, hogy normalis lehet e, ez a megnovekedett folyas igy a szules elott? (viszketo erzesem nincs es a legutobbi kenetem is negativ lett)

 

Mindig attol felek, hogy a folyas soran magzatviz is tavozik, amit nem veszek eszre.

 

Szerintetek bemenjek a dokihoz es kerjem, hogy kenetbol allapitsa meg, hogy esetleg szivarog e a magzatviz? Vagy esetleg a magzatvizszivargasnak van valami jele?

 

Nagyon szepen kosoznom a valaszt. Egy aggodo kismama.

Arthurgazdi Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22896
Kedves Gábor! Csatlakozni szeretnék a táblázatot kérők táborához. Utolsó menstruáció: 2007.05.03. Email: harangozor@t-mobile.hu Előre is köszönöm.
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22895
Kedves Zoe21,

Jelenleg 38 hetes terhes vagyok első babánkkal és sajnos sikerült valamiféle bakteriális fertőzést összeszedni, amit a "cervix" nevű vizsgálat mutatott ki. (Nem tudom, ez Amerikában szokás-e, nekem az orvos 37 hetesen csinálta). Kaptam rá tablettát (Semicillin 250 mg/kapszula - 5 napig kell szednem napi 4x2-őt).
Kérdésem az lenne, hogy ha előbb születik a baba, mint, hogy a kontrollt levenné az orvos, akkor vajon lehet valami baja a babának szülés közben, ha még lennének baktériumok, vagy ilyenkor automatikusan császározzák az embert?


Cervix nem egy vizsgalat, hanem a mehszaj/nyak.
A vizsgalat egy tenyeszet amit rutinbol csinalnak, egy specifikus bakterium fajta miatt (strep-B, vagy beta-streptococcus).
A kontrollnak nincs jelentosege, mert az antibiotikum konnyen gyogyitja, es ovatosabb orvosok szules kozben is adnak antibiotikumot. Szules utan figyelik a babat egy picit jobban, es kesz. Emiatt nem kell csaszar.

Gabor
Ui: kozben latom hogy ANA mar valaszolt.
Szinten: esetleg mellozd a szexet szules utanig
--------------------------------
Kedves Mandala4,

Lenne egy kérdésem. Kb. 1 éve van egy méhszáj-gyulladásom. Már több nőgyógyásznál is jártam vele, de nem nagyon csinálnak vele semmit. Mindenki csak megállapította, hogy van, írtak fel rá Dalacin hüvelykrémet és Klion hüvelytablettát, és kész. Természetesen nem múlt el soha. Voltam UH-on is már, ahol kimutatták, hogy folyadékkal teli kis hólyag van ott.
Az egyik nőgyógyász, aki szintén írt fel gyulladáscsökkentőt, azt mondta, hogy el kellene mennem egy lefagyasztásra. Szerinte ez nem fáj, és megoldás lenne a problémára, mert magától nem fog elmúlni.
Ez tényleg megoldás lenne rá és valóban nem fáj? Ez mitől alakulhatott ki egyáltalán?
Ennek a fagyasztásos módszernek vannak következményei, szövődményei? A későbbiekben lehet majd még gyerekem? Nagyon félek attól, hogy meddővé válok tőle.


Honnan tudod hogy "nem mult el soha"? Az orvos mondta?
A lefagyasztas tenyleg nem faj. Az hogy megoldas-e, attol fugg hogy milyen meretu a gyulladas, azt csak ugy lehet megmondani ha latnam. A fagyasztas, ha hozzaerto es gyakorlott kezek csinaljak, nem befolyasolja a teherbeesest, terhesseget, szulest, a meddosegtol emiatt nem kell felned.

Gabor
-------------------------------
Kedves anita+akos,

tipikusan az a típus vagyok aki fél a fogorvostól, de még jobban a nőgyógyásztól. ezért nem merek elmenni.
Viszont elég ilyesztő tüneteim vannak. Jó ideje elég erős a hüvelyi folyásom, fehér színű, néha zselé szerű, emellett az alhasamat nagyon gyakran fájdalmasan érzem, főleg menstruációkor. Olyankor a jobb oldalamon mintha egy eret, vagy egy vezetéket is éreznék állandóan a lábtövenél is.
Amennyire sikerült utána néznem gombás fertőzésem lehet és nagyon meg vagyok ilyedve. Gondoltam elmegyek és veszek Betadine hüvelykúpot, az biztosan segít........vagy nem??? mit kellene tennem, és van-e mód hogy elkerüljem a személyes találkozót egy nőgyógyásszal. ha nincs akkor hol kellene keresnem egy megbízható orvost?
és ennek a betegségnek a kezelése mennyi ideig tart? és veszélyes-e nemi életet élni ezzel?


Nincs kiut, ezzel el kell menni egy nogyogyaszhoz. Es ha mar alhasi fajdalmaid is vannak, lehet hogy van egy fertozes ami atterjedt a petefeszkeidre. Ezzel ne jatszal, mert konnyen meddoseget okozhat kezeletlenul.

Meg amit Mikolt irt.

Gabor
-----------------------------
Kedves cipra32,

Tablazat elment

Gabor
------------------------------
Kedves tbuvar,

Egy kerdesben szeretnek segitseget kerni.

Holnap leszek 39 hetes terhes es ez az elso terhessegem.
Tegnap napkozben is eszleltem, hogy bo feher valadekom van, de ma reggelre egy ugymond egybefuggo kicsit kocsonyas, de feher vaklami tavozott belolem. Ket hete a kenetem tiszta volt, igazabol mozt sincs panaszom.
Azt szeretnem megkerdezni, hogy lehetseges, hogy ez volt a nyakdugo tavozasa? Errol minidg azt hallotam, hogy az veres, barnas szinu. Lehet szintelen is?
Kerem ha tudtok valaszoljatok, mert elegge meg vagyok ijedve.


Igen, a nyakdugo lehet szintelen is, de ha akarmilyen gyanu felmerul hogy magzatvizrol van szo (viz-szerü), azonnal irany az orvos vagy a korhaz, akkor is ha nem erzel fajdalmakat.

Gabor
-----------------------------------
Kedves pingvin77,

babát szeretnénk, de a ciklusaim 35-39 naposak. Ez az jelenti, hogy nincs peteérésem, és forduljak orvoshoz? Azt olvastam, hogy 35 nap felett nincs peteérés.

Ahogy Mikolt irta. Plusz, annak ellenere hogy 35-39 naposak a ciklusaid, eloszor kezd a palcikakat a 12. napon hasznalni, egyket honapig, aztan probald nehany nappal kesobb kezdeni, aztan ha nem latsz peteeres jelet, menjel el egy nogyogyaszhoz.

Gabor
--------------------------------
Kedves Felicitász,

ez itt a millió dolláros kérdés: a nyákdugó távozása után átlag hány nappal szülnek az emberek? Ne tessék nekem azt válaszolni, hogy "lehet aznap, lehet egy hét múlva", mert ezt már tudom. Nekem az kéne, hogy a "90 percentile" érték hova esik a grafikonon, két nap, három, nap, öt nap, mennyi?

30 év, első terhesség, minden rendben, 40+3, és pont a kiírás napján este 11 körül ment el a nyákdugó, előtte nap külső méhszáj 1 cm-re nyitva, belső zárva. Néha keményedem és fájdogálok, de minden rendszer nélkül, és nem is annyira ritmikus a dolog, mint inkább állandó fájdogálás, derekam, hátam, medencém. Gyerek beállva a csontba fejjel lefelé, sokat kalimpál és ficánkol. Éjszakákat még mindig végigalszom, tudok enni, inni, mászkálni, és már kisuvickoltam az egész lakást. Doktor Úr, mikor fogok szülni???? (:-))


Lehet aznap, lehet egy hét múlva :)
Nem viccelek. Ha van is errol statisztika, en nem ismerem. Tudom hogy ilyenkor a nők nagyon turelmetlenek, es szeretnenek tulesni rajta, de tenyleg nincs egy biztos metodus ami kimutatna hogy pontosan mikor. Ne felejtsd el, hogy arrol van statisztika, hogy a nők, mindossze 7-8 szazaleka szul azon a napon amikor "hivatalosan" kellene. De alapjaban mindegy, hiszen gondolom a 41. heten nalatok is beinditjak a szulest. Ami ezek szerint 4 nap mulva kellene hogy legyen.
(szex [ovatosan] neha segit a ondoban levo prostaglandin miatt).

Gabor
Ui: sok sikert, konnyu szulest kivanok
---------------------------------------
Kedves Pöticicó,

Az első UH-ra (6-7 hét) üres hólyaggal kell menni vagy telivel? Mert a dokim azt mondta telivel menjek, viszont most olvasom, hogy a hasira kell telivel, a hüvelyire pedig üressel menni. Nekem hüvelyi lesz - gondolom, hiszen nagyon korai a terhességem. Lehet, hogy megszokásból, mondta a teli hólyagot miközben a beutalómat írta?

Menjel csak teli holyaggal. Kipisilni azt sokkal hamarabb lehet, mint varni arra hogy egy ures holyag feltoltodjon.

Gabor
-------------------------------------
Kedves misbit,

Ugyan nem engem kerdeztel, de veletlenul eszrevettem amit kerdezel.

Harmadik babámat várom, 35 hetes terhes vagyok. A második lányom farfekvéses volt, ettől függetlenül "simán" nem császárral szültem. Sok problémánk volt, nem tudom mennyire van a farfekvéssel összefüggésben, de a nyakizma is megsérült, és féléven át kengyelben volt a kötött csípője miatt. A kis feje meg olyan fektetett tojásformájú volt. 3 héttel ezelőtt UH-n megállapították, hogy farfekvéses a babó, és a popsija van ott, ahol a buksijának kellene lenni. Jobb oldalamon, a köldököm mellett tisztán érzem a buksiját, mocorog, de biztos nem lehet túl kényelmes neki. A kérdésem mivel segíthetnék neki, hogy átfordulhasson, a másik kérdésem, hogy az előző terhesség/szülés utáni problémák most is jelentkeznek majd - vagy ezek a dolgok nem feltétlen a farfekvés velejárói, és a harmadik kérdésem, hogy esetleg császáros szüléssel kiküszöbölhető e mindez.

Farfekveses huvelyi szulest ma már csak nagyon maradi (de gyakorlott) orvosok csinalnak, es csak elmaradt mamak ragaszkodnak hozza. Egyszeruen kimondva: sokkal veszelyesebb a babara nezve. Persze hogy neha nincs baj, hiszen sokmillio even keresztul a nők szultek farfekveses gyerekeket, de joval nagyobb volt az ujszulott halalozas es sokkal tobb "furcsa" ember setalt a vilagban. Ha az orvosod csaszart ajanl, azonnal fogadd el vita nelkul, akkor is ha az elozo gyereked sikerrel jott a vilagra.

Kedves Mikolt,

nem kell a ctg miatt abbahagynod, amugy 36. hetet szoktak mondani, de vegulis mindegy. ebben a terhessegi korban tok nyolc, hogy beszeded, vagy sem.

Nem tokmindegy, a magnesium a terhesseg legvegeig csokkenti a mehosszehuzodast. Csak nem azonos arányban.

Gabor
----------------------------------------
Kedves Corsica1,

szeretnék én is kérni a táblázatból.

Utolsó mens.: aug. 19.


Email cim nelkul nem tudok kuldeni.
Ird meg, az utolso menziddel egyutt (nem keresek vissza dolgokat).

Gabor
----------------------------------------
Kedves Moka25,

Tablazat elment

Gabor
Ui: ugyan még nem is maradt el a mensesed, de feltetelezem hogy volt egy positiv teszted
----------------------------------------
Kedves adél2

Tablazat elment

Gabor
adél2 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22894

Kedves Gábor!

Csatlakozni szertnék a táblázat-kérőkhöz!

u.m: ápr.20.

címem:molnaragi72@freemail.hu

Köszönettel!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!