Keresés

Részletes keresés

mammamija Creative Commons License 2005.03.04 0 0 733
Kíváncsi vagyok mit találsz!
Nekem úgy tűnik, az utolsó kép a Lucice, az van egy hegykaréjban, szemben két kis szikla van.
Egyszer tényleg koszos volt a víz, de előző nap nagy vihar volt.... na meg a hétvége ciki, akkor sok a helyi lakos és tömeg van.
Én is néztem már a turizamizén a Bar-t. Jónak látszik az is!
Előzmény: csakamunka (732)
csakamunka Creative Commons License 2005.03.04 0 0 732

A képek felirata nem sikerült:))

A középső Lucice, a másik kettő a petrovaci strand.

Előzmény: csakamunka (731)
csakamunka Creative Commons License 2005.03.04 0 0 731

Hello!

Ha lehet néhány szót hozzáfüznék mammamija Petrovaci leírásához.

Mi a főutcai strandra szoktunk menni, nekünk az volt közelebb.Egyszer megnéztük a Lucice strandot is. Szerintünk egy kicsit gondozatlan volt (montenegroi viszonylatban is). A vendéglátó egységekkel nem volt problémánk. Szóval maradtunk a főutcainál. Én azt javaslom annak aki ott jár, vagy nyaral,hogy nézze meg mind a kettőt és válasszon. A helybeliek szívesen megmutatják az utat a lucicei strandhoz.

Szállásról csak annyit, hogy mi apartmant béreltünk napi 45 euro/4 fő. Itt nem volt probléma nem zárták a kaput. Előre nem foglaltunk szállást. Úgy mentünk,hogy ha itt nem találunk, megyünk máshova. De szerencsére minden oké volt.

Az idén Barba indulunk. Arra gondoltunk, nagyobb város nyüzsgöbb élet (gyerekek már nagyok Ők is jobban igénylik ) Már kinéztem egy szálláslehetőséget, a napokban fogok telefonálni, hogy mi az ábra. Szivesen venném a Barral kapcsolatos élményeket, tapasztalatokat. Mi tavaly csak átutazóban voltunk.

Petrovac főutcai strandLucice /ha jól emlékszem:)/Petrovac
Előzmény: mammamija (721)
crnagora Creative Commons License 2005.03.03 0 0 730

Szia nagycsaládT

sajnos még nem tudok neked mondani a vonatozással kapcsolatban. Az ünnep alatti hétvégén leszek Szabadkán akkor meg fogom ezeket kérdezni. Remélem jutsz majd valamire te is, hogy milyen nyelven tudsz velük kommunikálni, próba szerencse. Előbb próbálkozz magyarul, meg lennék lepődve, ha tudna a jegy eladó angolul.

Majd irj,hogy mit intéztél.

Előzmény: nagycsalád (727)
_csogi_ Creative Commons License 2005.03.02 0 0 729
Bizony menjetek csak, ez egy gyönyörű ország.
Előzmény: kiscsako (728)
kiscsako Creative Commons License 2005.03.02 0 0 728

Hello!

Köszi az infót! :)))

Egyre inkabb azt hiszem megyünk nyáron :))) .

Előzmény: Kőkapu (725)
nagycsalád Creative Commons License 2005.03.01 0 0 727

Szia crnagora!

A múlt héten Olaszországban voltam, ezért csak most tudtam elolvasni a hozzászólásokat. Köszi a válaszokat! A helyzet az, hogy mi csak odafele szeretnénk vonattal menni és az autókat is szeretnénk magunkkal vinni - összesen 6 autóról van szó. (mivel azzal jönnénk vissza)

Gyerek rengeteg van nálunk - tekintettel arra, hogy hat családról van szó - a koruk a következő:3,3,5,7,10,11,11,12,12,13,14,14,14,14,15.

Ha tudsz valami hasznos infot a vonatos utazással kapcsolatban, akkor azt szívesen veszem. A hét végén én is Szabadkára megyek, tudok valamit intézni? (mi csak németül és angolul tudunk beszélni) Meg tudjuk venni a jegyeket előre?, vagy csak az induláskor lehetséges? (Szabadkáról szeretnénk indulni)

Ha bármit tudsz légyszives írd meg! Köszi!

Előzmény: crnagora (722)
BlueBird Creative Commons License 2005.02.28 0 0 726

Az Indexen találtam : )

Hórekord Montenegróban

február 28. 11:56

[MTI/dpa]

Hórekord dőlt meg hétfőn Montenegróban, jelentette a belgrádi meteorológiai intézet. A szerb-montenegrói államszövetség kisebbik tagjának északi részén, Zabljak településen 230 centiméter hó esett. Ez a legvastagabb hótakaró, amit itt valaha mértek, egyúttal nyolc centiméterrel meghaladja az előző, egy nappal korábban mért rekordot. A hegyvidéki területeken kitartó havazás következtében sok falu áram nélkül maradt, a hó több települést elzárt a külvilágtól.

Kőkapu Creative Commons License 2005.02.28 0 0 725

A vonatnál millió egy taxis van, aki elvisz bárhova, viszonylag olcsón, de előre beszéljétek meg az árat!

Pl. bennünket tavaly Petrovácról Sveti Stefanig 10euróért vittek el, igaz mi nem alkudtunk, mert a Petrovác-Sveti Stefan kirándulás még így is jóval kevesebbe került, mint ha az utazási irodával mentünk volna.

Meg vannak ilyen kis mikrobuszok is, ki van rakva egy tábla, hogy merre megy, meg hogy mennyiért, de az útvonal változtatható.

Pl. mi tavaly amikor mentünk Beciciből, akkor jött egy ilyen autó, ki volt írva, hogy Sveti Stefan 1 euró (vagy 1,5 már nem emlékszem), mondtuk, hogy Petrovácba mennénk, akkor kivette a táblát, helyére rakott egy Petrovácosat, és így került 2 euróba/fő :-)))

Sveti Stefanból visszafele megint egy ilyen kisbusszal mentünk, az is 1 euró volt.

Szóval össz-vissz került vagy 16 euróba kettőnknek a kirándulás, az utazási irodával meg duplájába került volna. A megtakarítást meg elkajáltuk Petrovácon az Oscarban :-))

Előzmény: kiscsako (724)
kiscsako Creative Commons License 2005.02.28 0 0 724

Üdv!

Abból a mit írtatok az derül ki hogy Bar-ig megy vonat, onnan megy buszjárat máshova, vagy autó nélkül halott ötlet a montenegrói nyaralás gondolata? Válaszotokat előre is köszönöm.

Vandorr Creative Commons License 2005.02.23 0 0 723
<b>Nagycsaládnak</b> kell! De azért szívesen vesszük mi is az infót!
Előzmény: crnagora (722)
crnagora Creative Commons License 2005.02.23 0 0 722

Vandorr, megnéztem az árakat.  Hétvégén Szabadkán leszek, ird meg,hogy mi érdekel a vonatos utazással kapcsolatban és meg fogom kérdezni.

Gondolom Szabadkáról indulnátok, az autót akarjátok vinni? A gyerekek hány évesek? Azt tudom, hogy Szabadkáról 19,00 - kor indul, Bar-ból vissza pedig 19,50-kor. Jelentkezz!

mammamija köszi az infót Petrovacrol!

Előzmény: Vandorr (720)
mammamija Creative Commons License 2005.02.23 0 0 721
Petrovacon két strand van, az egyik az ún. főutcához, és szállodákhoz közel, a másik pedig egy öbölben, úgy hívják Lucice.
Mi az utóbbira jártunk, a szállásunkhoz is közel volt, és csak szombat-vasárnapra lett tömeg, amikor a helyiek is ott sziesztáztak.
Karnyújtásnyira a víztől négy vendéglátóipari egység található, az egyikben csak ital, a többi háromban kaja is van.
Maga Petrovac kicsi, a korzón van élet este, egymás mellett kocsmák sora, az 1.20-as korsó sörtől kezdve minden kapható - pizza, hal, kávé, stb.... árusok tömege - CD-től a giccses kagylós bizbaszokig mindent lehet venni...
Azért szerettük, mert "középtájt" van, és sok helyre elmentünk (Ulcinj, Ostrog, Budva)
Mi a szállást egy kollégám közvetítésével foglaltuk innen, 10 euro /fő/nap volt... üdülőhelyi díjat nem kellett fizetni.

A szállással kapcsolatban az nem tetszett, hogy este 10-kor már ránkszóltak, hogy ne dumáljunk a teraszon - máshol sem volt senki - kerti partiknak is este 10-kor vége volt:(
Amikor meg elmentünk beljebb vacsorázni... mire hazamentünk lazán bezárták a kerti kaput... úgyhogy felcsörgettük őket, ami nem nagyon tetszett nekik.... persze ez a kertvárosi rész volt már, de akkor is...

Előzmény: crnagora (719)
Vandorr Creative Commons License 2005.02.23 0 0 720
Ha minden igaz, ezek az árak!
Majd Crna Gora megmondja, hogy így van-e!
Köszi CG!
Előzmény: nagycsalád (718)
crnagora Creative Commons License 2005.02.23 0 0 719
mammamija, mesélj egy kicsit Petrovacrol. Mivel ott leszünk mellette, biztosan meg fogjuk nézni. Tehát merre érdemes tekeregni, milyenek a strandok, hol lehet jót fagyizni, kajálni. A szállást ott kerestétek helyben, milyen volt? Köszi.
Előzmény: mammamija (717)
nagycsalád Creative Commons License 2005.02.22 0 0 718

Szia Vandorr!

Minket érdekelne ez a vonatos dolog - igaz hogy szerbül mi sem tudunk csak a német vagy angol megy - de bízom benne, hogy azért elboldogulnánk a nénivel. Tehát ha tudod, hogy kb. mennyi az ár akkor légy szíves írd meg (az autó szállítás is érdekelne)

Valamint ha meg tudnád mondani, hogy meg lehet-e venni a jegyet előre, vagy csak az indulás előtt? A jövő hónapban ugyanis pont Szabadkára megyek, lehet hogy akkor nyélbe is tudnám ütni az üzletet? (akkor be kell szednem a pénzt a többiektől)

Előre is köszi a választ!

Előzmény: Vandorr (705)
mammamija Creative Commons License 2005.02.21 0 0 717
crnagora! húúúúazannyát, megnéztem én is, hát az a terasz..... naggggyon jó... mi még szarakodunk merre menjünk... az ifjúság "pörgősebb" helyre vágyik, nekünk jó volt Petrovac tavaly, de ők azért hiányolták, hogy nem lehetett dizsibe menni egyszer-kétszer....(biztos volt, csak gondosan titkoltuk előlük:))
Előzmény: crnagora (713)
sztereó Creative Commons License 2005.02.19 0 0 716

Valaki ha esetleg tényleg rendelkezik gyakorlati tapasztalattal budvai hoteleket vagy panziókat illetőleg az segítsen nekem. Az óváros környékén pl a Hotel Mogrenben valaki volt már?

De ha tudtok jobbat szívesen venném.

Köszi!

fallert Creative Commons License 2005.02.17 0 0 715
De én nem tudok se szerbül, se angolul. Valaki segít nekem? fallert@citromail.hu
Előzmény: crnagora (714)
crnagora Creative Commons License 2005.02.17 0 0 714
Fallert, még valami, nem tudom,hogy tudod e, de a Jaz, az egy öböl, tehát nem lakott terület. Budva mellett van, kocsival úgy 5-10 percre. Az biztos,hogy este a legnagyobb nyugalomban lesz részetek, a strandja az fenomenális.
crnagora Creative Commons License 2005.02.17 0 0 713

Fallert, a Posseidon Jaz honlapja szerb és angol nyelven van, ezért gondolom,hogy ezen a 2 nyelven tudnak komunikálni. Mi tudunk szerbül, ez igy egyszerűbb.

Idén Canjba ( Petrovac után ) megyünk Villa Zec, a parton van, lefoglaltuk és fizettünk előleget is. Jónak tünik nagyon, apartman 45 euró/ nap, a www.turizamcg.com oldalon megtalálható, Bar város alatt keresd.

fallert Creative Commons License 2005.02.17 0 0 712
A tulajjal hogy veszem fel a kapcsolatot? Németül?
Előzmény: crnagora (711)
crnagora Creative Commons License 2005.02.17 0 0 711

Sziasztok!

Egypárszor már mi is jártunk Montenegróban és a kérdéses Jazon is. Subassának üzenem,hogy nagyon klassz hely,biztosan tetszeni fog nektek is.

Fallert, mi is kértünk árakat a Posseidon Jaz tulajától, a gyerek kedvezményt majd megnézem mert az otthoni gépen van. Az biztos,hogy előleget kell fizetni a tulaj számlájára a többit a helyszinen kell. Budván nagyon szép az óváros, a Mogren strand. Nézzétek meg Sveti Stefánt, nem szabad kihagyni a Kotori öblöt, menjetek el Zanjicra a kék barlangot megnézni. Budvából hajó indul amely elvisz a Zanjic strandra, onnan pedig kishajó elvisz a Mamula szigetre és a barlangba, ez egy egész napos kirándulás. Az árak nem magasak, mindent lehet kapni, tiszta felesleges otthonról cipelni dolgokat.

fallert Creative Commons License 2005.02.17 0 0 710
Mit érdemes megnézni Budva környékén, milyenek az árak, euróval kell fizetni, utak milyenek? Légyszi mesélj.
Előzmény: agabor3 (709)
agabor3 Creative Commons License 2005.02.16 0 0 709

Mi voltunk nyáron egy hetet. Elégedettek voltunk vele.

A képen jobbra nem látszik, de ott egy jó nagy camping van.

A kaja kicsit egyhangú volt, szerintem nem érdemes félpanzióra befizetni.

A part kavicsos, mint a képen látszik. A szobához kaptunk napernyőt, azt

le lehet vinni a partra, de ágy nincs, úgyhogy ajánlatos gumimatracot vagy polifoam-ot vinni. Jetski és vizibicikli kölcsönözhető.

Ha érdekel még valami kérdezz bátran !

Előzmény: subbasa (704)
fallert Creative Commons License 2005.02.16 0 0 708

Köszi szépen.

Azt nem tudod, hogy a gyerekkedvezmény mennyi? Különben igen jó ár ez. Mi hárman megyünk. Hallottam, hogy gyönyörű vidék. Ha tudsz valamit légyszi tájékoztass. Helyszínen kell fizetni? Hogyan foglaljuk le? Ti hányan és honnan mentek?

Előzmény: subbasa (707)
subbasa Creative Commons License 2005.02.16 0 0 707

No június 20-július 01 18euró

július 01-10-ig 20 euró

július 10-augusztus 20-ig 25 euró/fő félpanzióval csak azt nem tudom, hogy milyen jellegű a félpanzió.(büfé jellegű, vagy kontinentális)

Előzmény: fallert (706)
fallert Creative Commons License 2005.02.16 0 0 706

Szia!

Mi is Montenegróba indulunk a nyáron, kb. ugyanebben az időben. Ha tudod az árakat légyszi küld el nekem, nagyon örülnék neki. Ide küld: fallert@citromail.hu

Előzmény: subbasa (704)
Vandorr Creative Commons License 2005.02.16 0 0 705
Itt kérem az extraprofit esete forog fenn! Ha magad veszed a jegyet Szabadkán, akkor sokkal olcsóbb. Igaz ehhez kell tudni szerbül, mivel a pénztáros remekül titkolja, hogy tud magyarul.
Előzmény: mammamija (703)
subbasa Creative Commons License 2005.02.16 0 0 704

mi június 25-július-05-ig mennénk montenegróba.

Ki néztünk egy szállást az interneten, a jaz-beach-en.

A neve Villa-poseidon. Volt-e már valaki ott!!

Itt a web-lapja www.poseidon-jaz.com

Normális árajánlatot küldött, de nem ismerjük.

Ha valaki tud infót az írjon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!