Menetpróba: Suzuki Celerio - 2014.

A Swift igazi utódja

Ahogy kinéz, azt jobb elfelejteni, bár az is igaz, hogy az első magyar Swiftet sem földöntúli szépségéért vették. De azon túl - meglepő ez a Celerio.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
csipy3111 máj. 27. Creative Commons License 133393

Lassítja az áramlást. 

Előzmény: gesszti (133390)
cam aro máj. 27. Creative Commons License 133392

tobbnyire a célbol, de van benne valmi azbeszt helyettesito is. .:D 

ha nincs szukites arra megy a viz amerre akar.  - akkora osszeadott keresztmetszeten -

igy meg amerre tud. 

Előzmény: gesszti (133390)
cam aro máj. 27. Creative Commons License 133391

utolso kornyeki kepen .. atment a viz. 

egy kis rehab celu szelep atcsiszolas ..azt go. 

HA 20e kmre tervezel.. 

Mindenképp cserések?"" 

gondold el ha nem szall el a hf tomites.. 

nem tudsz rola > nincs baja. 

Előzmény: gesszti (133386)
gesszti máj. 27. Creative Commons License 133390

Ezek kalibrált furatok a tömítésen? Micélból?

Előzmény: csipy3111 (133389)
csipy3111 máj. 27. Creative Commons License 133389

Szia, eszedbe se jusson, az olyan!

Előzmény: gesszti (133388)
gesszti máj. 27. Creative Commons License 133388

A vízjáratoknál épp csak egy kicsi lyuk van a tömítésen. Ha az új tömítés is ilyen lesz, akkor ezeket a furatokat nem kellene a blokk járatainak formájára bővíteni? Én bővíteném...

Előzmény: gesszti (133386)
csipy31 máj. 27. Creative Commons License 133387

Akkor még a vészjelző kapcsoló, vagy az index kapcsoló is lehet, egyiknél a parklámpa, másiknál meg a kapcsoló világítás találkozhat. Adj áramot az indexnek a motortérbe egy fényszóró égőn keresztül, és akkor huzogasd le a kapcsolókról a kábelt. Ha elalszik a helyzetjelző akkor megvan, esetleg ha így se akkor csípd le a hátra menő index kábelt ott az ülésnél.

Előzmény: 525tédé (133383)
gesszti máj. 27. Creative Commons License 133386

clio 1, 1.9D, 1992, f8q732

Az alap hiba, hogy sorban posszogtak el a csövek. Kicseréltem az összes bajos csövet, most meg úgy felfújta a hűtőrendszert, hogy pár km után betonkemények voltak a gumicsövek. Hiába légtelenítettem, újra felfújta, és a hűtő felé menő cső légtelenítőjénél mindig rengeteg levegő volt.

Szétszedtem. A két szélső hengernél gyanús nekem a tömítés. Okozhatta ez a hűtőrendszer túlnyomását?

Meg úgy általában köpködjétek meg egy kicsit. Milyen hibákat láttok még a motoron, amivel érdemes foglalkozni?

A repedt előkamrák nagyon bajosak? Mindenképp cserések? Még kb. 20e km-t ként nálam elmenni ennek a motornak, utána le lesz cserélve.

lacipécs máj. 27. Creative Commons License 133385

Néha nem vagyok elég gyors.:-)

Előzmény: csipy31 (133382)
lacipécs máj. 27. Creative Commons License 133384

Esetleg vonóhorog nincs rajta?

Előzmény: 525tédé (133379)
525tédé máj. 27. Creative Commons License 133383

csipy31

Gondoltam ra.Gyari a horog,es ahogy az allapotat neztem meg hasznalva sem volt.Biztonsag kedveert a csatit szethuztam meg a harc elejen a csomagterben a karpit alatt.

Előzmény: csipy31 (133382)
csipy31 máj. 27. Creative Commons License 133382

Szia, vonóhorog csatlakozó :) ...... vagy a maradványa :)

Előzmény: 525tédé (133379)
525tédé máj. 27. Creative Commons License 133381

Harmadik nekifutasra majdcsak sikerül postolnom

A lemaradt kepek.(nem teccik a rendszernek)

Vajda Balazs máj. 27. Creative Commons License 133380

Igen köszi a tanácsot de a csapágyakat is megnéztük de nem lóg és külsérelmi nyomok sincsenek rajta . 

525tédé máj. 27. Creative Commons License 133379

Üdv Urak

A beteg egy Vectra B 1998-es. X20XEV motoros ezüst szinü kombi.

Sajat jargany,költözik ki a csalad es masodik autonak szantam.(olcso volt es zöld plakettes)

Lassacskan a vegere ertem a javitgatasnak,es ket hete vittem volna müszakire.Elözö este utso vilagitastesztet hajtottunk vegre egy baratommal,es akkor tünt fel,hogy ha jobbra indexelek,akkor a balos helyzetjelzök is villognak.Testproblemara gondoltam,atellenöriztem minden pontot amit talaltam.Kicsereltem a releket,a multitimert.Semmi valtozas.A helyzetjelzök akkor is villognak ha kiveszem biztositekokat,vagy elvagom a kabelt a biztositekhaz mögött(nem röhög,tenyleg kiprtobaltam) Ma este a lampaknal lekötöttem a gyari testkabeleket elöl-hatul es külön testet adtam mindnek.Annyit ertem el vele,hogy erösebben vilagit minden.

Jelenleg a csatater:

Ujra leszedtem a toronynal levö testkabeleket,es meglepett hogy elindult az ablaktörlö.Heee??? misz mind ra van kötve a test hidra,es megis aram van benne?

Mericskeltem. A kepeket mellekelem.A feszültseg gyujtas raadasakor jelentkezik.A 8.65V bekapcsolt indexnel ugral + - 0,5V-ot.A masikon stabilan merhetö a feszültseg.

Szoval van bajom.Nem kicsi.

Felgyujtas es szetveres nem celom,mert az nem megoldas a problemara.(bar a hetvegen elgondolkoztam rajta)

Szoval merre tapogatozzak? Mert eleg tanacstalan vagyok.

A csavarozhato dolgok az en vilagom,ez a villanyaszkodas hamar megfog.

Üdv

"az ember aki hazat epitett a szalaminak"

cam aro máj. 27. Creative Commons License 133378
409 máj. 27. Creative Commons License 133377

Bizonyára azért, mert azokat nem kereste senki. Ott marad a blokkban, vagy a hűtőben. Gyakorlatilag nulla az esélye, hogy bármi gondot okozzanak.

Előzmény: vitanyil (133370)
cam aro máj. 27. Creative Commons License 133376

:D 

Előzmény: hyuing (133373)
Paco155 máj. 27. Creative Commons License 133375

Én inkább azt mondanám, hogy végződő kerékcsapágy :)

Előzmény: barbon1 (133374)
barbon1 máj. 27. Creative Commons License 133374

Kezdődő kerékcsapágy.

Előzmény: Vajda Balazs (133369)
hyuing máj. 27. Creative Commons License 133373

Nem lesz, van!

Előzmény: hyuing (133372)
hyuing máj. 27. Creative Commons License 133372

Legfeljebb lesz a polcon még egy lom.

Előzmény: cam aro (133361)
Dorka 57 máj. 27. Creative Commons License 133371

1. "a zoccseges mercibe 40 eve lanc van."  Tudom, valószínű még az eredeti.

2. Mert zsenge vagy.... :-p

3. Azok már csak ilyenek. 

Előzmény: cam aro (133368)
vitanyil máj. 27. Creative Commons License 133370

Üdv!

2006-os Mondeon kb 2 éve volt vízpumpacsere, az eredeti fémlapátos helyett műanyaglapátos lett betéve. Vízmelegedés miatt most lett kiszerelve a pumpa de az összes lapát letört róla. A 6db műanyag lapátból csak 3db volt a szivattyúházban a többi nincs meg. Kérdésem: okozhatnak e valamilyen problémát az "elveszett" lapátok.  Több helyen olvastam letört lapátok miatti vízpumpa cseréről de a rendszerben maradt műanyag darabok "sorsáról" nem ír senki.

Vajda Balazs máj. 26. Creative Commons License 133369

Sziasztok Mindenki :) Van egy 4 es Golfom és ha balra szedem a kormányt bugó hang jön gázadáskor. Mindent átnéztünk de futóművileg oké a gép. Ha valaki tud segíteni megköszönném. Balázs

cam aro máj. 26. Creative Commons License 133368

a zoccseges mercibe 40 eve lanc van.  

a kugelfischert meg googlizni kellett.... 

a 08"-as 1.8 tdci-t meg generalozni. 

Előzmény: Dorka 57 (133367)
Dorka 57 máj. 26. Creative Commons License 133367

A csigás Pug 40 éve tett már szíjat az olajba.

Kugelfischer

Előzmény: cam aro (133364)
autojavitas máj. 26. Creative Commons License 133366

A külső hőmérséklet jeladó a rossz. 

Előzmény: Turzul (132924)
cam aro máj. 26. Creative Commons License 133365

az hegesztes barbar megoldas volt. 

a legszuro felfogatasban volt egy tavtarto brezon. 

azt kellett a feszitore felutni.. :) 

dekli alatt van a feszito. 

azt nem kis munka bontani, hogy ala kokanyoljunk.. 

...de eljo meg az ideje.. :) 

Előzmény: novothauto (133363)
cam aro máj. 26. Creative Commons License 133364

bjmwbe mar jo par eve van elektromos fovizpumpa..

a ford meg a vezerlest rakta olajban futo vezszijra. 

nem baj az. 

nekem. 

:) 

Előzmény: robika1 (133362)
novothauto máj. 26. Creative Commons License 133363

Viszont csodálkozom rajta, hogy nem találkoztam még olyannal, mint régen a Zsigákon,

hogy belehegesztettek.

Előzmény: cam aro (133360)
robika1 máj. 26. Creative Commons License 133362

Olvastátok?
http://www.autonavigator.hu/ujdonsag/sokat_tud_konnyu_es_takarekos_az_uj_volkswagen_passat-12448?utm_source=hirfigyelo_anv2_hirlevel_20140226&utm_medium=webview&utm_campaign=hirlevel_2014-05-26&utm_content=cikk?

VW Passat B8,megint gondoskodott a gyártó,hogy ne fusson sokat a motor garancia időn túl,vagy már lőtte adja meg magát.
"Elektromos vízpumpája terhelésfüggően szállít, olaj- és vákuumszivattyúját olajban futó fogasszij hajtja."

cam aro máj. 26. Creative Commons License 133361

menet közben is és folyamatosan szabályzott.  Azt hiszem megtaláltam a baját:   a fojtó szelep poti  teljesen"" 

na most akkor vagy a lambda megsem szabalyzott, vagy jo az a fojto poti. 

> ha fojtopoti miatti uza baja lenne, azt lambdan is latnad. 

szerintem. 

Előzmény: hyuing (133358)
cam aro máj. 26. Creative Commons License 133360

...es ez is felidos.. :(

Előzmény: novothauto (133356)
novothauto máj. 26. Creative Commons License 133359

Jelfeszültség testhez képest?

Előzmény: hyuing (133358)
hyuing máj. 26. Creative Commons License 133358

Szia!   Mértem menet közben is és folyamatosan szabályzott.  Azt hiszem megtaláltam a baját:   a fojtó szelep poti  teljesen nyitott állapotban kellene  5000-10000 ohm ot hozni és itt csak 2000 pár száz ohm van, ami az alapjárat körüli érték.

Előzmény: novothauto (133355)
robika1 máj. 26. Creative Commons License 133357

Szia
Amit most szétszedtünk 13mm-re van kint,15000km-t ment.Hidegen nagyon láncgyanús hangja van.A szervizben azt mondták,hogy vezérlés módosító.154ezer az új...

Előzmény: novothauto (133356)
novothauto máj. 26. Creative Commons License 133356

Ez egy keveset futott lánc:

Előzmény: robika1 (133353)
novothauto máj. 26. Creative Commons License 133355

Padlógázon kb 0,3 bar max, de ha nem megy jobban úgy, hogy kivetted a szondát,

akkor mindegy. A Fastra elég érzékeny a lambdaszonda hibára, azt mérted?

Előzmény: hyuing (133351)
omada máj. 26. Creative Commons License 133354

Nem ezeknél jellemző a vezérműtengely kopás!?

Előzmény: hyuing (133351)
robika1 máj. 26. Creative Commons License 133353

Sziasztok!
VW 1.4TSI-nél a

láncfeszitő patronja új vez.láncnál hány mm-re van kint?
Ha esetleg megfigyelte valaki...

hyuing máj. 26. Creative Commons License 133352

Ja, és hiba üzi nincs, vagyis villogó kód nincs.

hyuing máj. 26. Creative Commons License 133351

Jó Napot Urak!   Opel fastra  c14nz 94-es  szinte újkori állapotban.  Nem megy!!!  Pöccre indul, gyönyörűen jár, csak nincs erő benne. Vezérlés a helyén, üanyag nyomás rendben, gyújtás a helyén. co stb rendben.   Lehet a kipufogó dugult???   Kivetten a lambdát de nem tudom eldönteni, hogy jobb vagy csak a hang lett nagy. Valamikor volt itt téma, hogy mekkora nyomás lehet katalizátor előtt?   Mérjem,vagy.....

csipy31 máj. 25. Creative Commons License 133350

Enyim is ilyen, csak több ajtóval.

Előzmény: oregsas (133349)
oregsas máj. 25. Creative Commons License 133349

Ezt a képet a netről szedtem le, de pont ilyen .

Előzmény: csipy31 (133348)
csipy31 máj. 25. Creative Commons License 133348

Nem tudom honnan veszed hogy semmi se stimmel a suzukival? Van egy kuncsaft néninek 92-es swift, még a kocka verzió, automata-1.3 az teljesen megegyezik műszakilag a tiétekkel. Nekem 92-es van, 1.0 automata, 5 ajtós. az már az újabb bódés.

Előzmény: oregsas (133347)
oregsas máj. 25. Creative Commons License 133347

Ha le sem veszem a fedelet, akkor biztos vagyok benne, hogy nem esett volna ki a tekercset lezáró papír vagy műanyag. Nem volt sem mechanikai erőhatás , valamennyi féktisztító , de nem ázott.

Most van az, hogy a kivétel erősíti a szabályt, ha értek ha nem a vezérléshez:a tekercsben nem árt rögzíteni a meneteket egymáshoz.  Beszerelve nem látok bele ,ha kiszereltem volna., akkor belelátok és tettem volna rá valami ragasztót, de akkor jön az előző szabály. Még a Babettán is kiöntik műgyantával.
40 éve dolgozom és sokszor van olyan , hogy elpukkantunk egy alkatrészt amit visszagondolva meg tudtunk volna előzni . Sokszor  javítunk liftet, kazánt nagy értékű villamos hajtást úgy ,hogy nem ismerünk minden részletet. Én is azt szeretném ha mindenről lenne jó gépkönyv. Ezért is bánom, hogy nem Suzukit vettem.
Azt megköszönöm ha van ilyen tekercsed, lefutom a köröket és ha nem kapok akkor megkereslek.

Előzmény: csipy31 (133341)
w.lacika máj. 25. Creative Commons License 133346

szerintem a 90'-es évek elején még a suzuki sem merte használni széria autóban,

és autóban nem is találkoztam még vele,

mert ott nem akkora gond a tömeggyorsulás..mondjuk egy sor6-nál mikor adsz egy gázt és billen a kaszni az jó érzés de bizonyos esetben veszélyes.

és ugye ezért találták ki az álltalad emlitett technológiát,hogy megtörjék a lengést...

DE JOGOS A FELVETÉS!!!  DD.-)

Előzmény: Quattroman (133344)
oregsas máj. 25. Creative Commons License 133345

Bocsi !

Azt valóban elírtam . Helyesen 1 3 4 2  .

Előzmény: kovacs1000 (133342)
Quattroman máj. 25. Creative Commons License 133344

és ha neki is keresztsíkú főtengelye van mint a Yamaháknak? :DD

https://www.youtube.com/watch?v=oEXUrO5wYcE&feature=kp

Előzmény: w.lacika (133343)
w.lacika máj. 25. Creative Commons License 133343

"Már ziher ,hogy 1 3 2 4 és a vezérmű felől."

kizárt dolog ... 1-3-4-2   vagy 1-2-4-3   ez a két variáns lehet

ha már levetted a szelepfedelet ,és tudod tekerni a motort akkor szelepváltást nézve meg tudod nézni a helyes sorrendet

Előzmény: oregsas (133335)
kovacs1000 máj. 25. Creative Commons License 133342

"Már ziher ,hogy 1 3 2 4 és a vezérmű felől."

A múltkor azt írtad, hogy 1-3-4-2 valahova le van írva. Akkor most mi van??? Levett szelepfedélnél gondold már át.

csipy31 máj. 25. Creative Commons License 133341

Nyertél egy osztófej cserét, a vezérműhöz inkább ne nyúlj hozzá..... Valahol van egy tekercsem hozzá, ha nem kapsz előtúrom.

Előzmény: oregsas (133336)
csipy31 máj. 25. Creative Commons License 133340

Gondolom egy kis mosószer, meg még több hőség visszafelé.... :)

Előzmény: Donibcsi (133338)
w.lacika máj. 25. Creative Commons License 133339

?????

részleteznéd?

Előzmény: Donibcsi (133338)
Donibcsi máj. 25. Creative Commons License 133338

Heti tapasztalat:

Részecskeszűrő tisztítás az évszázad biznisze. Irgalmatlan humbuk lengi körül, emberek nyalják mint a fagyit, én meg sírok attól a baromságtól, amit leadnak "tisztítás" címszó alatt.

skorpio3 máj. 25. Creative Commons License 133337

Valszeg Te okoztad a tekercs halálát.

Előzmény: oregsas (133336)
oregsas máj. 25. Creative Commons License 133336

Ez a kép lemaradt, elől látható a szelepemelő csapágyának egy kis darabja, a többi nem került elő .

oregsas máj. 25. Creative Commons License 133335

Az előbb leírtam hosszasan a lakihegyi kísérletet mikor el akartam küldeni elszállt. Most csak röviden írom le.
10 perc alatt megvolt a vezérmű felől a 90 fokos lépésekben:
 - 1 3 4 2   bice-bócán ment
 - 3 4 2 1   semmi
 - 4 2 1 3   semmi
 - 2 1 3 4   semmi
 - gyors kontroll 1 3 4 2,   "nem szutykos e a gyertya ? " mielőtt a kuplung felől nézném, itt szintén semmi.
- gyertyák kikapva rendben, de szikra már nem volt .

Összecsaptam egy kis szerszámot a főtengelytekeréshez, nem végleges, fogok egyet csinálni fémből. Evvel már tudtam apró lépésekben tekerni, ezért letekertem az elosztófedelet, hogy lássam hol jár az elosztó.
Már ziher ,hogy 1 3 2 4 és a vezérmű felől.

Mikor a fedelet levettem, már látszott miért nincs szikra, a felcsévélte a jeladót. Említettem tegnap, hogy kimostam féktisztítóval az elosztó fedelet és fújtam a jeladó felé is, bár nem sokat. A tekercset vastagabb papír vagy műanyag borította, ami két darabra törve kipotyogott és én azt bedobtam a kukába. Azt még feltételezni sem mertem , hagy USA a világ legnagyobb ipari hatalma úgy hagy egy tekercset, hogy annak a meneteit nem rögzíti. Beszerelve nem látszott jól, de nem akartam több ponton belenyúlni, annyit csináltam, hogy kézzel megmozgattam a tengelyt és láttam pici a hézag, de meg nem mértem mivel nincs kopó alkatrész és a csapágya is jónak tűnt.

Önindítóval megpörgetve, leszedett szelepfedéllel láttam,hogy a 4. kipufogószelep alig mozog. A képen látszik ,hogy a jobboldalin csak a stift van a himbán, vagy egy csapágy vagy egy gyűrű hiányzik. A himbán a holtjáték több mm .

Ezen a képen látszik a szelepemelő csapágy egy kis darabja, a többi nem került elő .

Mindenkinek köszönöm a segítségét, most ezeket rendbe hozom .

A suszter azért nem maradt a kaptafánál, már nincs mit diagnosztizálni . Megmondták ez a motor teljesen tönkre van téve . Méltányos áron kicserélnék a motort 100.000 forintér , csak attól félek nem lesz jól összehangolva a motor a váltóval mivel még a szenzorok csatlakozói sem stimmelnek a Suzukiéval. Én pedig azt látom a motor ECU-jába is be kell vinni a sebességváltó jeleit. Nem tudom nem túl nagy falat e az autószerelőknek. Ha tudom , hogy ilyen ramaty az a tekercs akkor bekenem valami ragasztóval, de így még örülök, hogy a kertben nyúlt ki és nem az úton , mert az automatát állítólag még nem is szabad húzatni.

Azért vagyok ilyen optimista :

- üzemanyaggal nincs gond, eddig is így ment

- a szenzor nem túl bonyolult alkatrész

- a legrosszabb hengerek dolgoznak " 1. legrosszabb kompresszió - 4. rossz kipufogószelep "

- régebben egy 5 lóerős mopedautónk volt

Ha nagyon elakadok , kiteszem az elakadásjelzőt és kérdezek.

daddy5 máj. 25. Creative Commons License 133334

Sziasztok,

Régebbi feliciám van, tud valaki segíteni kuplung bowden beállításában? Januárban cserélve lett a teljes kuplung, akkor megfelelően lent fogott, de pár hétre rá mikor összekoptak az új alkatrészek megint eléggé fent fog, gondolom utána kéne állítani. Megvan melyik anyával kell játszani, de nem tudom melyik irányba 

Tudna valaki segíteni? Köszi

Infiniti1122 máj. 25. Creative Commons License 133333

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 2006-os évjáratú 2.0 benzines Grand Vitarám. Még garos időszakban,65000-km magasságában,950-1000 fordulatszámon (sem alatta sem fölötte) egy csörgő hang jelent meg. Ledobott ékszíj mellett is. A szervíz komplett vezérlést cserélt,a láncfeszítő patronnal együtt. Kb 10000 km megtétele után a jelenség újra jelentkezett,mi az óta is fen áll. Több szervízben is érdeklődtem,Esztergomot is felhívtam de senki nem találkozott,hasonló gondal. Amennyiben van ötletetek,hogy mi ez,szívesen venném ha meg osztanátok velem. 

Köszönöm: András.

masterflash máj. 25. Creative Commons License 133332

Sziasztok!

Ez a két hibakód jön azóta, hogy kicseréltem a gyújtóhidat az opel márkaszerviz diagnosztikája utáni javaslatukra.

P0443=T.a.-kipárolgásgátlás-regenerálószelep funkció-

P0170=Tüzelőanyag-korrekció (Bank 1) funkció-rendellenesség

Túl sokat fogyasztott, gyorsításnál berángatott a motor, és kormosak voltak a gyertyák.

Az érdekesség az, hogy a gyújtóhíd csere előtt nem volt hibakód, most viszont néha menetközben is kigyullad a lámpa!

Mit jelentenek ezek a hibák?

A kipárolgásgátló szelep az EGR szelep lenne, vagy a tanksapka, vagy van valahol még a motornál egy szelep, ami egy szenes szűrőből engedi vissza a regenerálódás során a gőzt?

Mihez nyúljak első körben?

Kattal máj. 25. Creative Commons License 133331

Sziasztok!

Segítségeteket kérném Laguna 2,2 dt diesel rángat , füstöl akadozva megy. Nem levegős. Viszont ha az adagoló tetejéről lehúzom a csatlakozót ami 3 vezetékes akkor jó ezt úgy vettem észre , hogy egyszer nem akart megállni mikor levettem a gyújtást viszont észre vettem , hogy akkor szebben megy. Mi s szerepe annak? Lucas adagoló. 

-peter máj. 25. Creative Commons License 133330

mert kiváncsi vagyok, mikor készülhetett.

persze attól még rossz marad.

22Ah a kapacitása, újkorában 72Ah-nak adták el.

:)))

Előzmény: Smafu.w126 (133295)
csipy31 máj. 25. Creative Commons License 133329

Szia, síma suzuki ecu van bennük, enyimébe is egy swift-é van.

Előzmény: _MrB_ (133321)
csipy31 máj. 25. Creative Commons License 133328

Szia

Szerintem akkor járnál a legjobban ha nem piszkálnád szegény autót, hanem elvinnéd olyanhoz aki tudja mit csinál.....

Sokkal olcsóbb lesz a végén, mert így előbb-utóbb sierül kárt okoznod mégtöbbet benne!!!

Előzmény: oregsas (133324)
diagnet máj. 25. Creative Commons License 133327

Ha lesz majd 2-3 órám ami nem az alvásidőből megy el, akkor megoldható.

Nemsokára...

Előzmény: cam aro (133253)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133326

Előzmény: 409 (133325)
409 máj. 24. Creative Commons License 133325

Most akkor ez a vak vezet világtalant, vagy valami kabaré fórummá alakult hely lett??

:-//   Régen olvastam már ennyi marhaságot.

Előzmény: cam aro (133323)
oregsas máj. 24. Creative Commons License 133324

Kompressziót mértem, nem emlékszem a pontos gyári értékre, de ezt már régen rossznak minősíti.

Amit múlt héten mértem az 8,8 -  10,1 – 10,2 – 10,4 vezérműszíj felől. Van egy teljesen új kompresszió mérőm . Ezt azért vettem , mert a robogómba mindig eltört a dugattyúgyűrű. Jártam úgy , hogy otthon még elindult, egy lámpánál megálltam és 14 Km-t toltam hazáig. Állítólag az okozta a hibát, vettem valami 700 Ft/liter félszintetikus olajat, amit a robogóm nem fogadott el és bekeményedett a gyűrű alatt a korom miatt eltörte a gyűrűt. Meg sem tudták javítani, mert alumínium henger volt valamilyen drága bevonattal, többe került volna javítani, inkább vettem 20000 forintér egy motorblokkot.

Az a baj a motorgenerál kb  200000  ezer forintba kerülne, az autó pedig 18 éves és 230 000 forint volt.

A gyertyák mindig is nagyon olajosak voltak Amikor megvettük még volt,olyan is hogy leállt annyira beolajosodott és ki kellett égetni.

Még elfelejtettem, onnan tudjuk, hogy a 3. hengerről van szó, a szomszédom menet közben húzgálta le a pipákat, közben figyeltük a hangján a változást.

Előzmény: _MrB_ (133321)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133323

és vezérlőszíj felől forgatok mindig 90 fokot és ha nem segít akkor pedig az elosztó felől lépegetek szintén 90 fokokat. "" 

=======================================================

Előzmény: oregsas (133322)
oregsas máj. 24. Creative Commons License 133322

Valóban az lesz, csinálok egy táblázatot és vezérlőszíj felől forgatok mindig 90 fokot és ha nem segít akkor pedig az elosztó felől lépegetek szintén 90 fokokat. A szomszédom jött segíteni , mondta a 3. hengernek előgyújtása van - állítsunk visszafelé, mert amiatt ránt vissza. Hiába mondtam ez nem Wartburg, itt egyszerre állítom mind. Arra gondolok, nem szokott annyi hiba jönni egyszerre, már így is elég hülye voltam , hogy nem rajzoltam le mindent, mert a sorrend elállításában nyakig benne vagyok én is . Én tmk-s vagyok, a fiatalok mindent lefényképeznek  én pedig inkább rajzolok.

Ez a 90 fokos forgatás tetszik, erre nem gondoltam.

Előzmény: Smafu.w126 (133320)
_MrB_ máj. 24. Creative Commons License 133321

Sajnos az amerikaiak részére készült Swiftek(Geo metro) közt nem egy eléggé lebutított ECU-val rendelkezik. Gondolom valami normának megfelelés miatt...

Minden esetre az olajfogyás, a 3. henger nem menése... én előbb mértem volna hengerenkénti veszteséget, kompressziót.... s annak függvényében bontottam volna meg a blokkot... mert ilyesmit (ilyen durva olajfogyasztást) elektronikus hiba nem okoz.

Előzmény: oregsas (133319)
Smafu.w126 máj. 24. Creative Commons License 133320

Szerintem felesleges rotort és elosztófedelet venned!

Ha gyújtásbaj van akkor az elosztóházban lesz a hiba, ha az elektronikás fajta.

Előzmény: oregsas (133319)
oregsas máj. 24. Creative Commons License 133319

Mindenkinek köszönöm, holnap újra  megpróbálom, ha sikerül, akkor hétfőn veszek egy másik elosztófedelet és rotort. Egyébként ezzel sorrenddel indult el, de alapjáraton éppen hogy vagy megy -vagy leáll . Ha kevés gázt adok jobban pörög, és kicsit melegszik 20-30 másodperc után nem állna le, de nagyon fűstől mivel a 3 henger nem megy és tele nyomhatja a katalizátort. Gyertyát cseréltem , kábelt a harmadik hengeren, mégsem megy. Ezt az autót fél éve vettem , kérdeztem a pasast van valami baja -hogy 18 éves attól még lehetne jó is . Mondta semmi baja csak menni kell vele, azóta kétszer is felforrt a víz és alig van olajnyomás

1000 km több mint 2 liter olajat fogyaszt . Ennek ellenére fél évig ment , hosszú útra nem használja a város szélétől busszal szokta használni. 55 évesen tanult az asszony vezetni, és ezt azért szereti, mert automata a váltója. Előtte volt egy mopedautója , avval még ennél is több bajunk volt. Egy motorcser azt mondják kijönne 100 000 Ft.-ból, de bajos a motorkód. A motor előtte is gyenge volt nem ment sima úton 100-105 volt a végsebessége, de mi 60-70 fölé nem nagyon mentünk vele és nem előzgettünk. Én emiatt kezdtem a motor működését olvasgatni a fórumokon , mert 17 litert fogyasztott és több szerelő nézte. Csak véletlenül találtam egy csövet " MAP szelep " vácuumot mér ez volt rossz helyre dugva, ezután beállt 7 literre a fogyasztása. A Suzuki leírásokat olvasom, de például a jeladó is más, a gyáútás végfokozat is eltér a Suzukitól.

Előzmény: Smafu.w126 (133302)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133318

felreerthettem. 

azt hittem  alapon is dadog.. HA már gyujtas sorrendnel keresi a hibat.. 

Előzmény: _MrB_ (133317)
_MrB_ máj. 24. Creative Commons License 133317

"Így megy , de nagyon erőtlenül... "

Az ezres denso katalógus szerint 1,1-es gyertyával megy. 1x járt benne 0,8as, 4500 felett nem szeretett forogni vele...

Na ha még a hőérték sem jó, akkor maga a gyertya simán okozhat ennyi galibát.

Meg ezer más dolog is.

Előzmény: cam aro (133315)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133316

nem tudom felsorolni.. / mennyi csiga ez vazze ? :D / 

de jo par benyason ez teny. 

Előzmény: Smafu.w126 (133314)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133315

ne vidd be az erdobe. 

ahoz hogy mukodjon barmi jo gyertya megfelel akar 0.7 hezagal is. 

Előzmény: _MrB_ (133305)
Smafu.w126 máj. 24. Creative Commons License 133314

Az automata inforól lemaradtam, sorry.

Konkrétan melyik csigásnak van 4 hengeres motor esetében az 1-es henger kuplung oldalon?

Csk, hogy ha találkozom vele nem szopasson be...

Előzmény: cam aro (133311)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133313

ennyire ne legyunk mar matematikusak. 

ha nem tud forgatni.. akkor tud az onindito.. 

azt ugyan pozicionalasra nem igen alkalmas.. de forgasiranyt meg mutatja. 

Előzmény: Paco155 (133306)
M.Sanyi máj. 24. Creative Commons License 133312

ajtó :)

Előzmény: Paco155 (133310)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133311

ne legyel a 'mindig'-ben  biztos..lasd csigas.hol is a lendkerek felol.. 

..vagy ahogy epp sikerult.. 

/bar ez nem csigas, a 'mindig' nem helytallo.. ..   Gretsy urat hallottuk.  / 

amellett az auto automata. 

Előzmény: Smafu.w126 (133302)
Paco155 máj. 24. Creative Commons License 133310

Gyertya vagy henger? :P

Előzmény: M.Sanyi (133309)
M.Sanyi máj. 24. Creative Commons License 133309

ott a baj akkor ! Kell bele egy ötödik.  :)

Előzmény: _MrB_ (133307)
Paco155 máj. 24. Creative Commons License 133308

Írta, hogy ótómata....

Előzmény: Smafu.w126 (133303)
_MrB_ máj. 24. Creative Commons License 133307

Írta automata....

Előzmény: Smafu.w126 (133303)
Paco155 máj. 24. Creative Commons License 133306

Ha a másik oldalról számozódik akkor legyen összesen 8 lehetőség (hiszen a rotoron a forgásirány jelölve van).  Szerintem ez van vagy 15 perc is összesen, de az a nagy baj, hogy mivel egyáltalán nem biztos  - sőt valószínű -, hogy nem ez a hiba így lehet, hogy nem segít neki.    Hiába, a tekerést nem lehet kikerülni. :)

Előzmény: cam aro (133301)
_MrB_ máj. 24. Creative Commons License 133305

0,8-ig nyisd ki. Hőértékileg legalább bele való?

Előzmény: oregsas (133300)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133304

akkor 180 fokkal atrakod a kabeleket eloszton. "" 

ezt irtam, nem irtam eloszto forgatasrol. 

de ha nem tudsz forgatni, akkor ezt felejtsd el. 

vedd a mostani helyzetet, ami barhonnan indulhat, de 1-3-4-2 henger kiosztas legyen a kabel sorrend az eloszton. 

aztan - ha nem jo - 90 fokokat forgas ugyanez felallasal a kabeleken. 

osszesen negy variacio van. 

Smafu.w126 máj. 24. Creative Commons License 133303

Ha nem tudod kézzel megforgatni (még szerencse!) akkor gyertyák ki, 5.-be berakod, és tologatod, illetve húzod magadfelé, akkor forog a motor üzemszerűen.

Smafu.w126 máj. 24. Creative Commons License 133302

Az 1-es henger mindig a vezértárcsa felöli 1 henger, tehát a Te esetedben a baloldalon kezdődik.

Előzmény: oregsas (133296)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133301

akkor ne forgassa. 

1-3-4-2  ..

van a mostani felallas.. plusz van meg 3. 

ez harom proba. 

10 perc ? 

legyen 20. 

Előzmény: Paco155 (133299)
oregsas máj. 24. Creative Commons License 133300

Bocs, biztosra szeretnék menni és nem vagyok autószerelő, elektroműszerész vagyok és inkább az elektromossághoz értek. Ti azt hívjátok vezérlésoldalnak, ahol a vezérlő szíj van ?
Az elosztófedelet csak egyféleképen tudom feltenni a csavarok nem 180 fokban vannak. Az inpulzusadó tengelyét azt nem tudom, el lehet –e rontani félfordulattal.
Mint írtam a főtengelyt nem tudtam kézzel meghajtani, de majd csinálok hozzá valami szerszámot. Sehol nem fértem  hozzá kulccsal , de egyik ékszíjon van 2 lyuk majd oda csinálok valamit. A gyertya sem biztos, gyárilag oda volt állítva, de van hézagmérőm , tudok rajta nyitni.

Előzmény: cam aro (133297)
Paco155 máj. 24. Creative Commons License 133299

Azt írja az a nagy baja, hogy nem tudja forgatni.

Előzmény: cam aro (133297)
_MrB_ máj. 24. Creative Commons License 133298

Tuti 0,7-es gyertya kell abba? Suzuki motorokba 0,8 illetve 1,1 mm-es hézagú gyertyák kellenek jellemzően...

cam aro máj. 24. Creative Commons License 133297

Az biztos, hogy a sorrend 1 3 4 2 ."" 

kiveszed a vezerles feloli elso gyertyat. 

eloszto fedelet leveszed.

csavarhuzot beleejted gyertya helyere.. sacc felso holtpontra forgatod.

kozben nezed merre forog a rotor. 

mikor csavarhuzos henger FHP kozeleben van, megnezed melyik eloszto szegmensre all a rotor. 

Az lesz az egyes.

onnan mar csak 1-3-4-2. henger sorrendben pakolod a kabeleket forgasiranynak megfeleloen.

HA nem jo. 

akkor 180 fokkal atrakod a kabeleket eloszton. 

oregsas máj. 24. Creative Commons License 133296

Továbbra is GEO METRO 4 hengeres Suzuki motorral , de a motorkódja eltér a hazai Suzuki Swifttől  „  G13T „.
Hét közben nem volt időm szerelni, csak az asztalon dögönyöztem a trafót. Mint előzőleg írtam ,csak 8mm.-es szikrák voltak. Újra mértem a szekunder ellenállást, addigra szakadást mutatott. Új trafót nem kaptam, a bontóban szintén szakadtat kaptam amit aztán kicseréltek egy jóra. Így már biztonsággal tudtam 15-20 mm.-es  szikrákat produkálni.
Sajnos már elbizonytalanodtam, hogy jó helyre dugtam-e a vezetékeket. Az biztos, hogy a sorrend 1 3 4 2 .
Ez rajta van az elosztófedelén  és egy nyíl is ami a forgási irányt mutatja.

Valaki meg tudja mondani nagy pontossággal melyik oldalról számozzák ?
Ha tudnám a motort lassan forgatni, akkor ki tudnám agyalni, de ez automata váltós , emitt nem tudom sebességbe rakni és tologatni . A szíjtárcsákon sem fértem semmihez ahol meg tudtam volna forgatni.
Így megy , de nagyon erőtlenül  „ a harmadik gyertya van kivéve  , az olajbetöltő lenne a 4.„  .
A 3. gyertyakábelre nem, vagy csak alig reagált. Ha lehúztam egyenletesebben ment, ha rádugtam akkor 5-6 fordulatonként rándult egyet a motor, de inkább fékezte.
Üzemanyagot szemmel láthatóan fecskendezi, és nyomóoldalon 1,8 bar nyomás van.
Ha úgy dugom fel a kábeleket, hogy olajbetöltőnél van  az 1.-es akkor pedig semmit nem csinál.
Az elosztó fedelet féklemosóval :kipucoltam, kitöröltem ,kiszárítottam, nagyítóval átvizsgáltam , szemre hibát nem találtam. Kábelt is cseréltem , ott is jön a 20mm.-es szikra . Most már hétvégén nem is kapok új elosztót és rotort . Mindegyik gyertya új , hézag 0,7 mm.
Még az jutott eszembe, az impulzusadó egyik ága dupla, logikusan az lenne az 1.-es. Az pedig akkor ér a szenzorhoz, mikor az elosztó rotorja a 2. nagyfeszkábellel  van egy vonalban.
Van ötlete valakinek ?

Előzmény: oregsas (133197)
Smafu.w126 máj. 24. Creative Commons License 133295

Ha tudod a dátumot már nem lesz rossz? :)

Előzmény: -peter (133293)
Paco155 máj. 24. Creative Commons License 133294

A gugli a te barátod is.

Előzmény: -peter (133293)
-peter máj. 24. Creative Commons License 133293

a héten ment tönkre az egyik aksim.a kérdésem az:

Mikor gyártották ezt az aksit??

20292JC - ez van belesütve a tetejébe. Mást nem találtam rajta.

Dynamic Monbat Super Start - ez a tetején
és
Electric Power felirat - az oldalán - egyaránt megtalálható rajta.

Akkor ez kinek a terméke és mikor készülhetett?

-peter máj. 24. Creative Commons License 133292

kérem, akinek van ideje, szaktudása, anyaga és eszköze is hozzá...

fotózd már le ha kész!

Előzmény: gesszti (133280)
mh8282 máj. 24. Creative Commons License 133291

Peugeot Jetforce 50

Ez lenne amibe kell. Van benne egy, de ki kellene zárni a gyertyát mint hibaforrás, mert elég sokat állt, majd szét lett szedve, és újra össze, de még így is csak az a helyzet, hogy állás után beindult kicsit4-5 másodpercre, majd leáll. Gyertyára gyanakszom emiatt..

Előzmény: Quattroman (133290)
Quattroman máj. 24. Creative Commons License 133290

ez valami motorkerékpárba való?

mintha lenne ilyenem a műhelyben de csak holnap fogom látni...

Előzmény: mh8282 (133288)
mh8282 máj. 24. Creative Commons License 133289

Budapesten, az kimaradt az előbbiből..

mh8282 máj. 24. Creative Commons License 133288

Hol lehet hétvégén NGK gyertyát venni? CPR8E típusra lenne szükségem sürgősen.

novothauto máj. 24. Creative Commons License 133287

A cooler felé megy. Valami tuningjármű. 300 ló, nekem nem jön be az ilyesmi,

elsőkerék-hajtáshoz ez nem való.

Előzmény: mica-r (133286)
mica-r máj. 24. Creative Commons License 133286

Ez szerintem nem annyira tipikus mint a hengerfejnél a problémák.

Mi az a szilikoncső régi japános drótbilinccsel?

Előzmény: novothauto (133285)
novothauto máj. 24. Creative Commons License 133285

Leon Cupra 2.0 TFSI

Balansztengely beállt az olajpumpa házban. Tengelye eltört, illetve annak a csavarja.

Mennyire jellemző ez?

Csapágyas is.

novothauto máj. 24. Creative Commons License 133284

Hello!

Nekem van olyanom, de 100 százalékra nem tudja kimutatni az sem.

Viszont ha elszíneződik, akkor tuti.

Előzmény: gesszti (133278)
LyPapa máj. 24. Creative Commons License 133283

Ezért kell ilyen úton az ABS-es autóval 'kacsázni', mert egyébként pl. hóra, latyakra símán felszaladhat az autó, és nem túl elegáns fenékbe tolni az előtted ácsorgót :)

Az irányváltoztatgató kerekek feltúrják a laza felület anyagát, és valóban működik. Egy (ha jól emlékszem) BMW vezetéstechnikai tréningen mondták el az ABS megszelídítésének ezt a módját.

Üdv: LyPapa

Előzmény: Totyasrác (133266)
cam aro máj. 23. Creative Commons License 133282

allandora tervezd. 

jobb lesz  mint gyari.  

komolyan. 

=================================

Előzmény: gesszti (133280)
cam aro máj. 23. Creative Commons License 133281

nem talalok ertekelheto kepet a ket kamrasrol. 

az egy kamrast meg nem ismerem.. 

ha mond valamit, anno szerettem. 

de mar vagy 5 eve nem volt a kezemben,..

===============================

Előzmény: cam aro (133279)
gesszti máj. 23. Creative Commons License 133280

Ok. Készítek hozzá egy csatlakozót, és becsövezem. Kösz az ötletet.

Előzmény: cam aro (133279)
cam aro máj. 23. Creative Commons License 133279

nem tudom mi a magyar megfeleloje.

de nem megbizhato.. bar persze jatszani jo. 

mienkben a ket vizsgalo kamrat  egy Z kapillaris cso kototte ossze, >  a hutokort a kulvilaggal. 

a gaz aramlas volt a lenyeg.. a folyadek szinezodes csak egy plusz pont hogy ámuljunk is.. 

de a gaz aramlas volt ami nem teved. 

ezert irtam csovezd at.. > ha sajat. 

elfelejted hogy legteleniteni kell. 

kilegteleniti onmagat. 

atlatszo csovon latod ha folyamatos gaz termelodik a rendszerben. 

NA. az a biztos pont egy hf tomites offerben,. 

Előzmény: gesszti (133278)
gesszti máj. 23. Creative Commons License 133278

Korábban volt róla szó, hogy van valami indikátor anyag, ami kimutatja, hogy a hűtővízben kipufogógáz van. Mi is volt ez a cucc?

Előzmény: cam aro (133276)
cam aro máj. 23. Creative Commons License 133277

onindito. 

Előzmény: karcsi20 (133272)
cam aro máj. 23. Creative Commons License 133276

ott levego befele nem igazan mehet, hacsak nincs vakuum a rendszerben, de az meg ufo/hf miatt max. 

viszont ha megis levegore szalad , nincs cirko.. gozt meg nem latod . 

ne szarozza vele.. 

van 2-3 legtelenito a rendszeren / motor, futes, s talan huto / kosd be mind a harom legtelenitot  mm-es szukitovel a tagulasiba. ..vagy valami legfelso csobe. 

hugyozzon mind oda. 

hihetetlen lesz az elmenyfaktor, hogy je bazmeg.. nincs tobb szopas a hutes/futesel. 

ettol fuggetlen nem zarom ki a hf tomitest.

okolhatod erte a csigas mernokot. 

... zart legtelenito ongerjeszto folyamat... 

Előzmény: gesszti (133275)
gesszti máj. 23. Creative Commons License 133275

Megnyomtam a hűtőkört levegővel. kb. 1 óra alatt 1,5 bar-ról 1 bar környékére ment le. Folyást nem találtam sehol. Egy gyanús pont van, a hűtő felé menő vastag cső, aminek a tetején a légtelenítő csavar van. Na, ennek a furatából kijött a menet. Elképzelhető, hogy itt szed levegőt, és felforralja a vizet? Járó motornál itt befelé megy a levegő, ha kiveszem a csavart. Csak álló motornál lehet légteleníteni.

Csak azt nem értem, ha itt befelé megy a levegő, akkor tegnap hova fogyott el a víz...

Előzmény: cam aro (133248)
Quattroman máj. 23. Creative Commons License 133274

Aki meg jobban tud vezetni az ABS-nél, az úgyis túlteszi magát ezen és kiiktatja, vagy ABS nélküli kocsival versenyez/terepezik.

a szabálykönyv előírja az N csoportos rallyautóknál  ABS kikapcsolását.

(ugye a komolyabb géposztályosokba nem is építik be)...

Előzmény: Törölt nick (133268)
Smafu.w126 máj. 23. Creative Commons License 133273

Ááá dehogy, nekem nem kell 95 utáni autó, azt is szar látni mit össze szenvednek szerencsétlen tulajok, mind anyagilag mind nyűgileg, hátmég nem ha én szenvednék..... Az összes egy ocsmány tervezett avulásos, újrahasznosított kotvány.....

Egy jókis 126-ot építek, ott nincs félrebeszélés, ha valami nem működik vagy + vagy - nincs :)

Előzmény: -peter (133271)
karcsi20 máj. 23. Creative Commons License 133272

Azóta eltelt fél óra, indítóztam egyet és beindult, aztán megint, aztán nem, aztán ismét. Gyújtáskapcsoló? Semmi fura hang nincs: vagy egy halk kattanás vagy indul gond nélkül.

Előzmény: karcsi20 (133270)
-peter máj. 23. Creative Commons License 133271

szia

ezt restauráltad hónapokon át?

Előzmény: Smafu.w126 (133251)
karcsi20 máj. 23. Creative Commons License 133270

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy 1.3jtd Grande Punto kb. 100 km-es út után megálltam, majd amikor tovább akartam menni, akkor nem indult a kocsi. Elfordítom a kulcsot, hallok egy halk kattanást, de semmi indítás vagy forgatás. A generátor fél éve volt cserélve. Eddig sosem volt vele ilyen baj, télen-nyáron simán indult.

Mitől lehet?

Garfield007 máj. 23. Creative Commons License 133269

Hanem az hogy az ABS-es autó IRÁNYÍTHATÓ marad közben! Míg az ABS nélküli nem.

Ahogyan ezt orosz barátaink szépen modellezik is nekünk :-)

Előzmény: Paco155 (133265)
Törölt nick máj. 23. Creative Commons License 133268

Úgy bizony. És az a biztonsági funkció az irányíthatóság mellett, hogy csak a tökig pedálnyomásra kell megtanítani a nagyközönséget, nem pedig Vettelt és Alonsot nevelni belőlük, hogy lábbal is tudjanak csúszáshatáron fékezni. Márpedig így az autóvezetők nagy többsége valóban rövidebb úton áll meg.

Ráadásul ugyanez a nagy többség szinte sosem közlekedik úgy murván meg havon, hogy ez problémát jelentene.

Aki meg jobban tud vezetni az ABS-nél, az úgyis túlteszi magát ezen és kiiktatja, vagy ABS nélküli kocsival versenyez/terepezik.

Továbbá mondjuk egy szerencsés végű autópályás vészfékezés után nem kell kidobni kockásra kopott gumikat sem.

Előzmény: C20NE (133267)
C20NE máj. 23. Creative Commons License 133267

Felületfüggő! A legtöbb felületen az ABS-es autó fékútja rövidebb, ha azonos módon tökig taposod a féket. A kenődő, felhevült gumi tud ám csúszni!

Totyasrác máj. 23. Creative Commons License 133266

Viszont murvás-földes-havas esetben olykor az számít, hogy a blokkoló kerék előtt felgyülemlő murva-föld-hó segít a lassulásban; terepjárókon nem árt pl. ha kikapcsolható (lefelé ha fékezés közben gyorsul az ABS-es autó, annak sosincs jó vége, azt mesélik) :D Hiába lenne irányítható, ha nincs tapadás, akkor eredő erő irányában csúszik a völgybe/fának ;)

Paco155 máj. 23. Creative Commons License 133265

Ez az egyik legnagyobb "közkeletű tévedések" kategória.

Mindenhol azt nyomatják, hogy az ABS jobb, mert hamarabb meg lehet állni vele.  Ez egy K. nagy tévedés. Normál esetben ugyanannyi idő alatt áll meg az ember amíg nem szólal meg az ABS. Ha megszólal akkor az ABS nélküli autó rövidebb úton áll meg mint az ABS-es.  Nem is ez benne a nagy truváj.  

Hanem az hogy az ABS-es autó IRÁNYÍTHATÓ marad közben! Míg az ABS nélküli nem.

Előzmény: california_summer (133264)
california_summer máj. 23. Creative Commons License 133264

Sziasztok!

Elég offos kérdéssel jöttem ide, majdnemhogy gyakorikérdések.hu jellegű.

Blokkolás gátló nélküli autóval jobban lehet legurulni (fékezgetni) lejtős murvás/homokos/kavicsos úton? Voltunk sátrazni, kettő autóval mentünk, egy abs-es golf IV-nel és egy abs nélküli jetta II-val. Elsőnek ahogy mentem le a lejtőn a golffal én hülye kicsit nagyobb sebességgel és ahogy óvatosan kanyarba fékezgettem mindig megcsúszott az autó a növényzet felé. Visszafelé jettával mentünk fel, és ahogy jöttünk le azzal ahogy fékeztem, csuszott picit de egyből meg is állt. Érzésre jobb volt abs nélkül. Persze ez lehet a béna képzelőerőm. 

őrel máj. 23. Creative Commons License 133263

tegnap este már valszeg fáradt voltam...

ma reggel levertem :-)

Smafu.w126 máj. 23. Creative Commons License 133262

Azt még nem néztem meg, majd ma délután megint rádugom a start és nyomok egy wis-t.

Előzmény: diagnet (133252)
409 máj. 23. Creative Commons License 133261

Bizony, jól látod, balf@sz volt aki megalkotta. Mint az is aki a felni közepét  ugyanígy illesztette.......  :-//

Előzmény: Paco155 (133259)
gesszti máj. 23. Creative Commons License 133260

"fretting corrosion". Minden egymáshoz illesztett acél felületet érint.

Előzmény: Paco155 (133257)
Paco155 máj. 23. Creative Commons License 133259

Na erre mondtam azt, hogy van elképzelésem de az csak tervezési hiba lehet. Bejött.

Előzmény: szeekelymarci (133258)
szeekelymarci máj. 23. Creative Commons License 133258

Kb 130mm az agy külső átmérője és 10-12mm széles. A féktárcsa ezen van illesztve, csak azzal az átmérővel legalább 30-40mm hosszon alakították ki. Namost 100-150ekm után az a szabadon levő átmérőn legalább 0.5-1mm rozsda van, ami így 129mm, hát azon nehezen akar a 130 mm-es agy átcsúszni=>muszály noszogatni :)

Előzmény: Paco155 (133257)
Paco155 máj. 23. Creative Commons License 133257

Tudom, hogy én kisbéka vagyok, de hülye gépész fejemmel nem értem, hogyan tud az úgy rárohadni, hogy nem jön le. Illetve egy esetet el tudok képzelni, de az csak tervezési hiba lehet.  Hol gyógyul össze?

Előzmény: 409 (133254)
gesszti máj. 23. Creative Commons License 133256

Kösz! Most ez következik. Barkácsolok bele valami szelepet, ahol fel tudom fújni.

Előzmény: cam aro (133248)
Donibcsi máj. 23. Creative Commons License 133255

Ennél ha leveszem a szivosort, ott vannak a szelepek közvetlenul, ha lesz ilyen baja, a helyen meg tudom csinalni.

Most az S-tronicban egy fordulatszam jelado, meg egy motor lanckeszlet csere van folyamatban, szerencsere gariban. Mindezt 95000km-nel :P

Előzmény: robika1 (133227)
409 máj. 23. Creative Commons License 133254

"szvsz old ott ahol nagyon muszaly, a tobbit meg langal,lancal"

A láng segíteni tud a mondeo tárcsán is...  :-))

Előzmény: cam aro (133246)
cam aro máj. 23. Creative Commons License 133253

nem vallalsz be egy xentry/star beuzemelest ? 

(teamviewel pl ) 

klon.

fekszik itt 1-2 eve.. (volt rola szo )

diag modul<> laptop kozt van kapcsolat.. de autot olvasni azt nem akar ( t ?) 

penze, ofkorsz. 

-------------

Jocak' Urak. 

Előzmény: diagnet (133252)
diagnet máj. 22. Creative Commons License 133252

Tudom hogy néz ki, de az ide kevés:

http://service-parts.mercedes-benz.com/dcagportal/DCAGPortal/menu.action?pageId=14

Amúgy a xentryben 100% benne van a hibakód leírása. Mi a WIS doc. hivatkozási száma?

Előzmény: Smafu.w126 (133251)
Smafu.w126 máj. 22. Creative Commons License 133251

Mercedes W215, avagy Mercedes CL500 1999-ből.

Előzmény: diagnet (133249)
Smafu.w126 máj. 22. Creative Commons License 133250

Semmi baj, agyalunk :-)

Előzmény: cam aro (133247)
diagnet máj. 22. Creative Commons License 133249

VIN?

Előzmény: Smafu.w126 (133225)
cam aro máj. 22. Creative Commons License 133248

masfel bar levego huto korbe,.  

maradhat rajta. 

ha nem latsz vizet, akkor nem ereszt. 

akkor mar csak befele mehet. 

Előzmény: gesszti (133244)
cam aro máj. 22. Creative Commons License 133247

nabameg.. 

hat akkor sorry. 

Előzmény: Smafu.w126 (133243)
cam aro máj. 22. Creative Commons License 133246

kamiont halisten' nem ismerem.. de azert szem.kocsiban is van par makacs fajta. 

de itt is csak a falka oszton az, ami eredmenyre vezet. 

nem csak tudatni kell ki az erosebb, hanem tudni is.  

szvsz vagy le jon, vagy leverem mert lekell hogy jojjon. :)

ha nem kell.. akkor persze nem verem le. akkor rajta marad. 

(pici kis flexunk van csak. levegos. 60 mm koruli atmero. az nem harapja le. )

mondok egy peldat. 

kollega komplett kipuffot cserel. mer' mondjuk elrohadt. 

bassza az idot el,.. mert rohadt csavarok ,es stb. oldani akar minden aron.. 

...ééés akkor jon a nigga a nudi strandon. 

az meg csak dugni akar. 

szvsz old ott ahol nagyon muszaly, a tobbit meg langal,lancal vagja le nyoc darabba.. 

====================

Előzmény: novothauto (133242)
Smafu.w126 máj. 22. Creative Commons License 133245

Én agyra felrohadt tárcsánál a kétkalapácsos verziót alkalmazom, attól minden esetben lefő a kávé :)

De volt olyan tárcsa is amit váll élnél megvágtam flexel, majd egy hidegvágó és úgy pottyant le két darabban mint a tojáshéj :)

Előzmény: cam aro (133239)
gesszti máj. 22. Creative Commons License 133244

1.9D csigás F8q, 1992-ből.

Sorozatban posszogtak el a csövek, most körbeértem a csőjavításokkal, úgy néz ki, hogy nem folyik láthatóan sehol. Mégis fogyott belőle ma a víz. Gyújtotta a "felforrt" lámpát. Megálltunk vele, és még volt 1 centi víz a kiegytartályban.

Ha a víz fogy, látható nyoma a motor környékén nincs, nem gőzöl, és a csöveket megnyomva szerintem túl nagy a nyomás a rendszerben. Gyaníthatóan hengerfejszerelés lesz belőle?

Smafu.w126 máj. 22. Creative Commons License 133243

Ari vagy, de mint írtam az ABC rendszer minden hibája alapból 1525, a hangsúly a kötőjel utáni számon van, ez esetben a -96-onNa mármost ilyet nem találtam, pedig mint azt javasoltad kuglival kezdtem.....

Előzmény: cam aro (133241)
novothauto máj. 22. Creative Commons License 133242

Nálunk ha valamit nagyon le kell erőszakolni, mindig szólnak a kollégáim.

Mikor kamiont szereltem nagy barátom lett a kalapács és le is dobtam tíz kilót magamról

két hónap alatt. Egy szerelvény körbe fék javítás kivesz az emberből némi energiát.

Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy egy féktárcsa nem jön le egy személyautóról :)

Szerintem is az eszköz kicsi, vagy az önbizalom.

Előzmény: cam aro (133237)
cam aro máj. 22. Creative Commons License 133241

did you read me ? 

http://lmgtfy.com/?q=mercedes+c1525

Előzmény: Smafu.w126 (133235)
cam aro máj. 22. Creative Commons License 133240

mert az titkos fegyver. 

mit gondolsz miert van ugyfelvaroba ingyen kave ? :P

Előzmény: lacipécs (133238)
cam aro máj. 22. Creative Commons License 133239

ne csak a tarcsat usd, hanem inkabb a peremet/vallat is. (mondejo ott rohad ra. )

esetleg laza kerek csavarokkal fordulsz kettot. 

btw. 

kerekcsapagynak nem tesz jot ha szetvered. 

======================

Előzmény: őrel (133236)
lacipécs máj. 22. Creative Commons License 133238

Kalapácsról nem olvastam.:):):)

Előzmény: cam aro (133237)
cam aro máj. 22. Creative Commons License 133237

(mondeo-t már csináltam - 1 óra püfölés/oldal volt)"" 

vagy a kalapacs kicsi.. vagy a spenot keves.. :P :D 

Előzmény: őrel (133236)
őrel máj. 22. Creative Commons License 133236

c-max féktárcsa

hogy lehetne leszedni?  csak a püfölés az agyon?

(mondeo-t már csináltam - 1 óra püfölés/oldal volt)

Smafu.w126 máj. 22. Creative Commons License 133235

Igen, mert ez egyedi Mercedes, azon belül ABC kód :( Mivel nemigen van ugye más autóban ilyen futómű, ez kizárólag MB kompetencia, csak reménykedtem hátha találkozott már vele valaki. Mondjuk accem még roys-ban ilyen van :)

Előzmény: novothauto (133233)
mica-r máj. 22. Creative Commons License 133234

Szerintem eléggé bedúsítják hidegen, némelyik kocsi úgy jár, mint a nagy  spricnis, nagy tengelyes  versenyautók

Előzmény: robika1 (133227)
novothauto máj. 22. Creative Commons License 133233

Megnéztem, de nincs hozzá hibakeresési útmutatóm.

Előzmény: Smafu.w126 (133230)
cam aro máj. 22. Creative Commons License 133232
novothauto máj. 22. Creative Commons License 133231

Mondjuk baszki, ha beírnád esetleg, hogy milyen fáking autóban van...

Smafu.w126 máj. 22. Creative Commons License 133230

Nem, ez egy w215 V8 500, nem SBC-és. ABC rendszerben van a hiba, de még a kibebaxott gyári MB diag sem határozza meg pontosan hol keressem a hibát :( ABC=Activ Body Control) Tudod, a hidraulikus futómű....

Előzmény: novothauto (133226)
novothauto máj. 22. Creative Commons License 133229

Bocs, értem.

Előzmény: novothauto (133226)
robika1 máj. 22. Creative Commons License 133228

Már csináltam nála régebben,úgy  működött ahogy elő van írva.Az értékekre már nem emlékszem.

Előzmény: Donibcsi (133224)
robika1 máj. 22. Creative Commons License 133227

Lehet a tiéd is szelepes? Gyere el vele beszelepeljük azt is :)
Akkor emiatt ne is szedjük szét?

Előzmény: Donibcsi (133223)
novothauto máj. 22. Creative Commons License 133226

SBC?

Smafu.w126 máj. 22. Creative Commons License 133225

Mercedes ABC rendszer C1525-96 kódra ötlete valakinek? :)

Donibcsi máj. 22. Creative Commons License 133224

Csinálj egy EGR alapbeállítást, és nézd meg mennyire megy le nyitott EGR-nél a légtömeg.

vagy: indításkor figyeld a légtömeget

Előzmény: robika1 (133210)
Donibcsi máj. 22. Creative Commons License 133223

Ez bizony ilyen: EU5

Nekem az RS5 is úgy jár 10mp-ig, hogy szinte sajnálom beindítani

Előzmény: robika1 (133219)
cam aro máj. 22. Creative Commons License 133222

nyugalmi akkufesz ala ha valami behuzza uzemkozben ( 11V-t irtal ) az nem ket izzitogyertya. 

az valami nagyobb. 

mondjuk  ket zarlatos izzitogyertya. :)

Előzmény: -peter (133218)
cam aro máj. 22. Creative Commons License 133221

szerintem mar elment. 

ha nem, irni fogom. 

Koszi. 

Előzmény: Steven57 (133214)
robika1 máj. 22. Creative Commons License 133220

Elégelten gázolaj szerintünk.

Előzmény: mica-r (133213)
robika1 máj. 22. Creative Commons License 133219

Megnézem előbb.hogy mennyire van kint a feszitő.Akkor is egyenetlenül járt amikor kicserélték a láncot.
Visszavitte és arra hivatkoztak,hogy ilyen az új szoftver ,élni kell vele.

Előzmény: mica-r (133212)
-peter máj. 22. Creative Commons License 133218

generátoros azt mondta a töltés és fesz szabályzás jó, hibát nem talált, az áram is 14-15A közt van, minden rendben van a generátorommal.

akkor viszont az ecu kapcsol vmit, vagy egy izzítás akár.

Majd teszek próbalámpát az izzítógyertyára.

Előzmény: -peter (133215)
-peter máj. 22. Creative Commons License 133217

amúgy elvittem egy generátoroshoz ellenőriztetni, majd megirom hogy talált e vmi hibát.

Előzmény: -peter (133215)
ferixa máj. 22. Creative Commons License 133216

Sziasztok!

Clio '91 1,4, E7J 718 kat., mocihoz keresek kapcsolási rajzot. Tud valaki segíteni?

Előre is köszi!

ferixa

-peter máj. 22. Creative Commons License 133215

direkt analóg mutatós műszerrel mértem. mert a digi mérő nem elég gyors hozzá.

Előzmény: w.lacika (133209)
Steven57 máj. 22. Creative Commons License 133214

Kellene a rádió száma, betűjele, típusa.

Előzmény: cam aro (133187)
mica-r máj. 21. Creative Commons License 133213

Gázolaj, vagy olajfüst?

mica-r máj. 21. Creative Commons License 133212

Az újabbaknál már a harmadik módosított lánckészletnél tart a VAG. Inkább nézz bele abba a vezérlésbe.

Előzmény: robika1 (133211)
robika1 máj. 21. Creative Commons License 133211

Van még  egy 1.4TSI Golf (09') 122LE hidegen 10-15 s-ig egyenetlenül jár a motorja,zörög a motorba a vez.lánc vagy a vez.teng. módositó.Ezután kisimul a járása,a zaj is abba marad.A vez.lánc 10 ezret ment csere óta.
Nincs hibakód.Égéskimaradás figyelés ilyenkor még nincs aktiválva..
Okozhatja e ezt szelep szorulás és kátrányfelrakódás?
Még nem csináltunk ilyet(1.4TSI). Szinte diesellel van tele a környék.

robika1 máj. 21. Creative Commons License 133210

Sziasztok!
Audi A6 2.0TDI (BRE) 05' ,chippelve DPF kiiktatva,kiírva a vezérlőből.
Hidegindítás után kb. 10-15 percig kékes füstöt ereget, mint amikor adagolós autón kicsi az előtöltés.
Hibakód nincs,kompresszió jó (20 ezret ment gyűrűzés ,szele pelés óta,akkor is és előtte is csinálta).Porlasztók bevizsgálva(Filep Diesel),tökéletesek.Szinkronszög 0fok.Nincs levegősödés ,átlátszó csövekkel ellenőrizve.
Ha az EGR-t lezárom semmi füst,csak kigyújtja a MIL-t.Mért értékben a a visszavezetett  kipuf .gáz kért és mért egyforma.Amikor nincs lezárva.
Mit lehet még ezzel csinálni,hogy ne füstöljön?

w.lacika máj. 21. Creative Commons License 133209

ezért írtam  ,hogy ellenőrizzétek mindig másképp is ne csak egy digit multimeterrel

(nekem is egy öreg szaki mondta) .

ha esetleg valaki egy szkópos ellenőrzést csinálna ami rögzít mondjuk 1percet különféle üzemi körülményekkel lehet érdekeset látna ,ha nem tökéletes a  generátor,vagy valahol van egy kontakt hiba.

betehetné ide a képet...

Előzmény: -peter (133200)
audia4b519tdi máj. 21. Creative Commons License 133208

igen vw 505.00-nak megfelel

Előzmény: mica-r (133207)
mica-r máj. 21. Creative Commons License 133207

Elvileg jó bele, nem tudom van-e VAG minősítése. Egész jó minőségű olaj.

Előzmény: audia4b519tdi (133205)
-peter máj. 21. Creative Commons License 133206

jut eszembe 2 izzítóm hibás, jövőhéten cseréltetem ki újra (már megvettem).

ez nem szólhat bele véletlen?

Előzmény: 409 (133203)
audia4b519tdi máj. 21. Creative Commons License 133205

sziasztok
sos gyorsba kellene egy kicsi segítség
mi a véleményetek az eneos 10w40 olajról? 

elodáztam az olajcserét most 11 ezer van benne, mennem kell külföldre lecserélném most az olajat. Arra gondoltam hogy beletöltöm ezt, kb 4000 km erejéig szerintetek megfelel ? Utána lecserélem valami márkásabbra (én most hallok elsőnek arről az olajról, azért gondoltam hogy nem lehet valami márkás... de ez csak az én beszűkült márkaismeretem szüleménye)

eneos premium 10w40 sintetikus api: sl/cf

acea a3, b3,b4

És az áldozat pedig egy audi a4 1998-as, 1.9 tdi afn motorkódos

-peter máj. 21. Creative Commons License 133204

igen, ha utánizzít akkor fel kell villannia.

de ha más akkor vajon mi?

majd megnézetem.

köszi a tippet.

Előzmény: 409 (133203)
409 máj. 21. Creative Commons License 133203

Kössél egy próbalámpát az izzításra és figyeld, hogy a fesz eséskor mi történik.

Előzmény: -peter (133200)
409 máj. 21. Creative Commons License 133202

"Üzemanyag nyomást tudok mérni, de arra nem gyanakszom."

Ja, hogy hit. Hááát, hinni a templomban kell.........

" csak néhány visszadurranás,"

Aztán mire gyanakszol, mitől durrogott, ha (szerinted) nincs gyújtás????

szeekelymarci máj. 21. Creative Commons License 133201

Csak üzem közben és melegen alapjáratra visszaengedve. Ha beírja,attól kezdve 5% nyitást mutat ,a szívósort viszont fullra nyitja és már nem mozdul.

Leállitás , ujraindítás után ujra működik,csak a lámpa világít, csak a következő alapjáratra engedés után tilt, akkor újra nyitja a pillangókat illetve ír 5%ot.

Előzmény: cam aro (133184)
-peter máj. 21. Creative Commons License 133200

sziasztok

2008-as 1.5dci 86LE változat, manuál klimás.

Tapasztaltatok-e már hasonló jelenséget?

Mutatós műszerrel néztem a feszültséget az akkumlátoron feszültségváltozást keresve, hogy hátha látok valamit, ami megmagyarázhatná hogy gyakran kiégnek a H7-es izzók.

Beindítom az autót és alapjáraton jár a motor ekkor a fesz. 14.2V

Majd a gázpedált finoman nyomva 2100 fordulatszám körül (2000-2200 közt) az aksin mért feszültség analóg műszerrel mérve leesik 11V-12V környékére és utána vissza felugrik 14.8V-ig, már amit az analóg mutatós műszer képes megjeleníteni.

kb 0.1-0.2  mp alatt lezajlik az egész, tehát gyors folyamatról van szó.

Tovább növelve a fordulatot nem tapasztalni fesz.ingást csak itt.

Leejtem a fordulatot alapjáratig, megint finoman adagolva a gázt 2100 körül ismét előjön a hiba.

10 esetből 8x reprodukálható a jelenség.

De ha nem ejtem vissza a fordulatot csak kb 1600-ig és innen emelem ismét a fordulatot 2200 fölé akkor már nincs feszültségingás.

Ha teligázas gyorsítást végzek, akkor sem tapasztalni a feszültség ingást.

Létezne valami nagy áramú fogyasztó, amit a kompjúter kapcsolgatna?

vagy csak a generátort és/vagy fesz.szabályzót kell rendbe tetetni, hogy a hiba megszűnjön?

Jelenleg itt tartok.

A továbbiakban majd a generátort külön szakemberhez viszem, és ő majd tovább vizsgálódik, mert én műszerek hiányában ennél többre nem vagyok képes.

üdv

oregsas máj. 21. Creative Commons License 133199

Valójában ez a propánbutános gázpróba arra irányult, hogy kap-e rendesen üzemanyagot. Nem vagyok autószerelő, csak egy üzemeltető. Gondoltam nagy bajt ezzel nem okozhatok, mivel gázzal is járnak autók. Arra én sem gondoltam, hogy tökéletes lesz a keverékképzés, de ha elindult volna, akkor tudom, hogy gyújtás rendben  , üzemanyag ellátásban keresem a hibát. Hasonló célból használják a hidegindítót is, nyilván jól működő motornál nincs ilyenre szükség. Szóval azt mondod , minden tized mm gyertyahézagra számolhatok 1 mm.-et a szabad levegőn ? Még a Rigás időszakomban azt mondták minimum 7 mm kell gyertyakábel és test között, de Trabantnál nekem ment a 14mm a mai autókon nekem sokkal intenzívebbnek tűnik a szikra.

Előzmény: cam aro (133198)
cam aro máj. 21. Creative Commons License 133198

indítózás közben gázforrasztóból engedtem gázt a szívócsőbe,"" 

szorhattal volna bele par virslit is.. hagy piruljon. 

eszemfaszommegall. 

trafo proba. 

szekunder 4-est bontas nelkul testtol eltart.. atcsapja az a te esetedben minimum 8mm-t. vagy nem. 

ha nem .. baj van. valahol.

mondjuk nem 0.8 a gyertya hezag. 

hanem 1.2 .. amihez mar 12 mm minimum atcsapas kellene. . 

------------

oregsas máj. 20. Creative Commons License 133197

Urak !

Az asszonynak van egy  18 éves GEO METRO autója. Ez nagyon hasonló az 1300 ccm.-es  Suzukihoz , de mindenben van egy kis újítás. Az autó  az utolsó 30 km.-en erőtlen lett és nagyon nehezen ért vele haza.
Nincs nagy kompressziója és eszi az olajat , ami számunkra nem volt újdonság . Arra gondoltam, hogy olajos lehet a gyertya és 3 hengerrel ment    . Képet mellékelek. A gyertyákat kiégettem gázon és ledrótkeféztem, majd mértünk egy kompressziót:  8,8 -  10,1 – 10,2 – 10,4  és már nem tudtam elindítani. Amíg a kompressziót mértem, addig lehúztam a csatlakozót a primer oldalon , nehogy a trafót túlerőltessem mivel nem volt szikraköz .
Az autó párat pöffen , de indítózás után leáll . Üzemanyag nyomást tudok mérni, de arra nem gyanakszom.
Azért nem , mert indítózás közben gázforrasztóból engedtem gázt a szívócsőbe, de akkor sem lett változás, csak néhány visszadurranás, így a gyújtásra gyanakszom.
Normális szkópom nincs, hogy megnézzem mit mutat a primer feszültség , de az asztalon játszottam kicsit a trafóval.
A Suzukira a könyv 0,87- 1,05 primer ellenállást (1,62 ohm)  szekunderre 11,2 – 15,2 Kohm  ( 27,3) írt . Nekem úgy tűnik hasonló az áttétele , talán teljesítményre az enyém kisebb lehet.
12 voltos tápot pöcögtettem hozzá és kb 8mm volt a biztonságos szikraköz. Holnap kipróbálom akkumulátorról,   talán az stabilabb táp . Ennél még a Trabant és Zsiguli trafók is többet tudtak.
Szerintetek hány mm.-t kellene tudnia ?
Ha van a trafó próbájára egyszerű ötletetek azt szívesen venném, de lehet , hogy csak pénteken kerülök számítógép közelébe.
Hétvégén mindent átakarok nézni, nincs-e a nagyfeszkörben valami prücök.

cam aro máj. 20. Creative Commons License 133196

nem, kijott a specialista.. azt megunhatta. 

elsorolta mit nezett meg, meg mit nem, azt csekk a kezbe gurulunk. 

a BCM-et nem nezte, meg a radiot. 

(+ elfelejtett kozolni par visszanem rakott biztositekot, meg nem visszadugott csatlakozot., de ezek csak ropke ket oramba kerultek. a radio az 20 perc alatt kint volt belole.  ) 

3-4 napot ment radio nelkul.. ma lett visszarakva. 

ennyit kuplung miatt is szoktak allni..igaz, azok nem mennek.

szvsz nem ertem. 

no de legyen mindegy. 

tolvajoldas lett volna a megoldas... de akkor ez nem egy variant kodolas. 

Koszonom Uraim. 

==============

Előzmény: diagnet (133195)
diagnet máj. 20. Creative Commons License 133195

"azoknal ez a hiba  miert nem jott elo ?"

Mert azoknál nem volt rossz a rádió....?:)

Egyszer megszakítottad a tápját és utána disabled? Szerintem egszerűbb megjavíttatni.

Előzmény: cam aro (133194)
cam aro máj. 20. Creative Commons License 133194

a egy 30-as tap tiltasra ez a reakcio. akkor minden tap tiltasra ez kell legyen. :( "" 

csak azt nem ertem, hogy tuti csereltunk mar minimum akksit ilyen kendacsban. 

azoknal ez a hiba  miert nem jott elo ? 

-disabled- a felirat a kijlezon..02" W10 coupe cooper, erositovel. 

forumokon osszhangban akksi levetelt irnak a hibara.. :

Előzmény: cam aro (133192)
cam aro máj. 20. Creative Commons License 133193

erosito, cd tar mind a can-on van.. /ha jol remlik d.u-rol. / 

de meglesem ezt is. 

KosziK! 

Előzmény: lacipécs (133191)
cam aro máj. 20. Creative Commons License 133192

BCM-et lehuzva is eszi az aramot. / 0.5A korul /

radiot hatulrol lekotve megszunik. (30-ast direktben kapja  ) 

a mas tap nem jarhato szerintem. 

ha egy 30-as tap tiltasra ez a reakcio. akkor minden tap tiltasra ez kell legyen. :( 

Előzmény: diagnet (133190)
lacipécs máj. 20. Creative Commons License 133191

Hasonló hibával találkoztam C-MAX-on,de ott nem a rádió vette fel az áramot,hanem valami zavaró jelet küldött a CAN vezetéken és emiatt a GEM modul nem kapcsolt le.(persze a rossz rádió miatt,rádiócserével megoldódott)Próbáld meg ha nem a 30-at,hanem hanem a CAN-t szakítod meg.Így talán nem lesz rablásgátlás.Nyilván okoskodás de mivel egyszerű kivitelezni hátha bejön.(ha már a csere kizárt)

diagnet máj. 20. Creative Commons License 133190

Biztos a rádió rossz? BCM bajuk szokott lenni.

Kikapcsolni nem lehet, próbáld átkötni olyan szálra a tápot ami a bcm-el együtt ébred.

Quattroman máj. 20. Creative Commons License 133189

atól még nem nehezedik el a kezelése...

Előzmény: robika1 (133188)
robika1 máj. 20. Creative Commons License 133188

Kopott kuplunglamellák.

Előzmény: TraguAre (133128)
cam aro máj. 20. Creative Commons License 133187

r50 mini cooper radio zabalja az aramot. 

gyarira nincs keret. 

kapott egy kapcsolot a 30-asra.. persze hogy betilt tolvajlasra. 

kod bevitel lehetoseg nincs.. mer' okos  integralt a reccer. 

szare nem ismeri fel ugyanazt az autot.. ehh. 

kilehet valahogy utni belole a tiltast ? 

Koszi. 

kolcsar máj. 20. Creative Commons License 133186

Kis mazohista élvezkedő vagy:)))

Kocsi volt az indok ne keljen a családdal lenni:)))

Előzmény: LyPapa (133181)
cam aro máj. 20. Creative Commons License 133185

a data hule  mert P2xx az ize..szabvany kod. 

Előzmény: 409 (133168)
cam aro máj. 20. Creative Commons License 133184

inditas nelkul visszairja ? 

ha igen, keress szakadt drotot. 

Előzmény: szeekelymarci (133166)
jakuza80 máj. 20. Creative Commons License 133183

az szép... Múlt évben szívtam én is eleget, végül megoldottam a dolgot, eladtam! :-)

Előzmény: LyPapa (133181)
jakuza80 máj. 20. Creative Commons License 133182

Köszi, ezt fogjuk tenni szerintem!

Előzmény: Paco155 (133180)
LyPapa máj. 20. Creative Commons License 133181

Egy rövid történet: az autóm már nem fiatal, és 1400-1500 között, enyhe gázadásnál, magasabb fokozatokban (4 és 5) párat rendszeresen berángatott. 

Típusa: Nissan Primera 1.6, P11-144 sorozat, QG16DE motor.

Az elvégzett 'javítások':

- gázbowden, gázpedál mechanizmus kenése;

- gyertyák kimérése, cseréje;

- IACV/AAC tisztítása;

- előgyújtás értékének módosítása;

- szívó és kipufogó oldali gázlengés mérések;

- fojtószelep  potméter működés mérése;

- légtömegmérő mérése, tisztítása;

- üresjárati levegőrendszer újratanítása;

- teljes motorvezérlő reset;

- PCV szelep kiszedés, tisztítás;

- és még amire már nem is emlékszem ...

- végül, kiderült, hogy a kipufogórendszer nem tömít rendesen, és bizonyos részei cserére szorulnak.

Soha nem adott, semmilyen hibakódot. 

A fenti ÖSSZES lépés időleges eredményt hozott (!!!), és műszeres méréssel alátámasztott javulást mutatott a működés.

Végül, a kipufogórendszer rendbetétele után, a gyújtást visszatéve eredeti állapotába, a motor korrekten üzemel.

Az összes műveletet, kivéve a kipufogórendszer javítását, saját magam követtem el, sok-sok méréssel, szerelési kézikönyv 'kívülrő fújásával', stb.

Így nem került a ráfordított időnél lényegesen többe.

Ha azt az időt, amit ráfordítottam, egy szerelőnek fizeted ki, akkor nem filléres javítást fogsz elkönyvelni :(

Előzmény: jakuza80 (133177)
Paco155 máj. 20. Creative Commons License 133180

Nem szerelőhöz kell vinni.

Vissza az eladóhoz - főleg mivel azt mondod kereskedő (de magánemberre is ez vonatkozik).   Ilyen értéknél 6 hónapig jótállás van rejtett hibára is.  Szóval két választása van. Megjavítja(megjavíttatja), vagy visszaadja a vételárat.

Előzmény: jakuza80 (133179)
jakuza80 máj. 20. Creative Commons License 133179

Tudom!! Nem is akarok feleslegesen írogatni, úgyis szerelőhöz kell vinni, csak nekem fura ez a gyertyás duma...

Indul jól, alapjárat OK, megy szépen, erős is, nincs semmi hibalámpa, csak 1500-nál rángat.

Előzmény: Törölt nick (133178)
Törölt nick máj. 20. Creative Commons License 133178

Szerintem ezt távgyógyítással nehéz lesz eldönteni. Gyertya, gyújtótrafó, befecskendezés, üzarendszer, bármi lehet.

Sárga lámpát is gyújt, vagy csak rángat? Csak 1500-nál csinálja? Alapjárat rendben van? Nagyobb fordulaton mi a helyzet?

Előzmény: jakuza80 (133177)
jakuza80 máj. 20. Creative Commons License 133177

Komolyra fordítva a szót, azért óriási baja nem lehet, nem?? (mármint több százezres)

Előzmény: Törölt nick (133174)
jakuza80 máj. 20. Creative Commons License 133176

A vétel megtörtént, hisz a szerviz makulátlannak ítélte a kocsit(igaz ők műhelyben nézték, ott nem mutatta ezt a hibát).. Engem hívott a srác hazafelé, hogy ez a szitu, de a kereskedő szerint gyertya lesz. Nekem meg kicsit gyanús a dolog...

Adm máj. 20. Creative Commons License 133175

Az sem rossz, amikor azt mondják: "Nagy baja nem lehet, tegnap még jó volt"

Törölt nick máj. 20. Creative Commons License 133174

Mondja meg az eladónak, hogy cseréljen benne gyertyát, és hozzáadhatja a vételárhoz. Persze, acsak akkor veszi meg, ha nem rángat.

Lásd még: a klíma jó, csak fel kell tölteni, a váltó jó, csak új olaj kell bele, a légzsák jó, csak meg kell igazítani a csatlakozót, hogyne világítson, a futómű jó, csak ki kell centrírozni a kerekeket.

Előzmény: jakuza80 (133171)
jakuza80 máj. 20. Creative Commons License 133173

Unokaöcsém vette. Előtte elvitték szervizbe(ismerős dolgozik ott ráadásul), teljesen átnézték, és csak fékbetéteket kell cserélni, azt mondták. 

Ez meg hazafelé jött elő...

Előzmény: C20NE (133172)
C20NE máj. 20. Creative Commons License 133172

Akár attól is lehet....bár ha az eladó mondta.... ;-)

Előzmény: jakuza80 (133171)
jakuza80 máj. 20. Creative Commons License 133171

Üdv!

Lehet láma a kérdés, és jósdába való, de megpróbálom:

Ford Mondeo 2001-es 1,8 16v 125 LE.

1500-nál rángat. Lehet ez gyertyától(az eladó ezt mondta)?

boncserdavid máj. 20. Creative Commons License 133170
Látod erre nem gondoltam. Akkor valahogy le kéne engedni azt a kb 4,5 deci hamis olajat. Nincs valami szűrő amivel le lehet szűrni? :):)
Előzmény: 409 (133169)
409 máj. 20. Creative Commons License 133169

".....csak 1 hidrotőke csattog"

Bizonyára csak az olaj 1/8-a  hamisított.......  :-DD

Előzmény: boncserdavid (133167)
409 máj. 20. Creative Commons License 133168

Nincs hozzá valami szöveges útbaigazítás? A data szerint ez pozitív zárlat, vagy hibás állítómotor, de különböző motorokon mást és mást ír ugyanerre, viszont mindig a 2. hengersorra, ami egy sor4-es motornál elég ritka.

Előzmény: szeekelymarci (133166)
boncserdavid máj. 20. Creative Commons License 133167
Egyébként az unixban vettem a castrol olajat. Az eladó nagyon rám akarta beszélni az A.Z. Meisterteile nevű "prémium" "legjobb ár / érték arányú" olajat, de én nem nagyon bizok az ilyen ismeretlen dolgokban.
Egyébként csak 1 hidrotőke csattog úgyhogy én nem az olajra gyanakszom.
szeekelymarci máj. 20. Creative Commons License 133166

Üdv Mindenkinek! 

Kérdésem lenne: Alfa 147 1.9 jtdm 150le 16v

P 2013 hibakód áramlásszabályzó szelep hiba szívósor csere után, előtte szétesett szelepekkel semmi hibakód. össze kel vmit hangolni? Állítómotor nem lett cserélve.

Vmi ötlet?

TraguAre máj. 20. Creative Commons License 133165

Ha nem lenne hétvégi programom, most meglenne a hétvégi programom.

Köszi a tippet.

Előzmény: Quattroman (133152)
TraguAre máj. 20. Creative Commons License 133164

Előzmény: cam aro (133137)
novothauto máj. 19. Creative Commons License 133163

1: szabadítsd meg a turbót a csövektől (turbina és kompresszor oldal) és nézz bele.

Esetleg mozgasd meg a tengelyt mind radiális és axiális irányba is. Axiális lógása nem lehet.

2: Mérj kompressziót és nyomásveszteséget.

3: ha az 1 és a 2 pont meghaladja a képességeidet és/vagy a szerszámozottságodat,

keress fel egy autószervizt.

Előzmény: hnorbert_77 (133161)
Quattroman máj. 19. Creative Commons License 133162

veszteségmérés...

Előzmény: hnorbert_77 (133161)
hnorbert_77 máj. 19. Creative Commons License 133161

Sziasztok!

Van egy 2005-ös k12-es 1.5 dci Nissan Micrám és nagyon eszi a motorolajat. Kb 1000 km alatt 2 liter. Hogy lehet kideríteni, hogy a turbó vagy a motor eszi az olajat.

C20NE máj. 19. Creative Commons License 133160

Én ehhez nem értek! Nekem évekig gond nélkül ment Castrol többféle autómba, utána sem a minősége miatt váltottam. Nekem a Shell-lel volt rossz tapasztalatom még az Astrával, de ettől nem gondolom, hogy az összes Shell olaj rossz. Most Mobil1 és Ford (mittudom én ki gyártja) gyári olajak vannak, az automata meg legutóbb Castrol-t kapott és köszöni jól van.

Amúgy ma már BP a Castrol is, hogy fejlesztenek-e még külön vagy ugyanazt adják el más-más színű flakonban az rejtély.

Quattroman máj. 19. Creative Commons License 133159

a nagyüzemi hamisítás mint olyan, az nincs. ez a gagyibbat a márkás dobozba működik.

Előzmény: theman3 (133156)
gesszti máj. 19. Creative Commons License 133158

A sógor-koma autójába féláron. ;-)

Előzmény: Paco155 (133157)
Paco155 máj. 19. Creative Commons License 133157

És hova kerül az eredeti olaj? 

Előzmény: theman3 (133156)
theman3 máj. 19. Creative Commons License 133156

Az más,a kutakon kicserélik az olajat és valami rosszat töltenek bele.Ez a mai napig folyik.De ez piti lehúzás, nem nagyüzemi hamisítás.

Előzmény: Quattroman (133155)
Quattroman máj. 19. Creative Commons License 133155

aral tronik amivel egyszer zsákba futottunk. kék kútnál vásároltuk újpesten, és olajcsere után a fiam nekiindult a golffal Frankfurtnak, Győrben már folyamatosan égett az alladinlámpa. ott kapott az autó Mobil1-et és utána a következő olajcseréig semmi gond nem volt...

Előzmény: theman3 (133154)
theman3 máj. 19. Creative Commons License 133154

A magyar piacon szvsz nagyon kevés hamis olaj van,én sok évig árultam olajat,és csak egyszer futottam bele hamisba az mobil 1 volt, talán emlékeztek volt egy időszak hogy nem volt a mobilnál olcsóbb.De ez egy felfújt dolog,ugyanaz,mint a szerencsejáték és a dohánykereskedelem.Nem azért vezették ezt be, hogy megójvák a polgárt a hsmis olajtól.

mh8282 máj. 19. Creative Commons License 133153

Fel tudna ma este valaki hegeszteni egy kipufogó tartót? 6 gen civic, a lengőkar előtti fém rúd nyihelődött le az alvázról. Nem rohadás miatt, hanem letört..

Valaki esetleg ma este Bp-n belül tudna ebben segíteni?

Quattroman máj. 19. Creative Commons License 133152

vedd ki a kart a helyéről és tisztítsd ki a forgáspontját és a diót. aztán fúj bele láncsprét...

gesszti máj. 19. Creative Commons License 133151

Elf-ből volt a kezemben, a castrolt meg több szerelő ismerős "szidalmaiból" ismertem. Mindenki intett tőle, hogy használjam.

(mellesleg most castrolt használok, de megbízható forrásból)

Előzmény: novothauto (133149)
Quattroman máj. 19. Creative Commons License 133150

Jó.

3 éve az van elöl (igaz a furatos sport) nagyon bírja....

Előzmény: C20NE (133117)
novothauto máj. 19. Creative Commons License 133149

Várjál, beírod, hogy sok hamis Castrol van a piacon, erre hozol egy Elf példát.

Mindegyiket hamisítják, a forrás a nem mindegy.

Előzmény: gesszti (133143)
novothauto máj. 19. Creative Commons License 133148

Írjál már még be ilyeneket, mert sokáig dolgozom, legalább jó kedvem lesz.

Előzmény: diagnet (133144)
tAB máj. 19. Creative Commons License 133147

Vettem, pont ma jött meg.

Igaz ez még Made in West Germany :)

Smafu.w126 máj. 19. Creative Commons License 133146

Az általam leírt történetben használt castrol hordós volt, és egy ismert, az ország egyik legnagyobb autóalkatrész cége szállította le számlával, hologrammal, kisfaxommal.... Nem mondom, hogy hamisítvány volt, azt mondom az én szememben legalább is mercedesek esetében használhatatlan... Mobil, Comma, Motul, Shell, Sxado, stb a befutó.... Nálam alap pl, ha az ügyfél hozza az olajat és az castrol, olyan időpontot beszélek meg vele, hogy ott álljon mellettem, és nézze, hogy az Ő castrolja megy befele!!

Előzmény: novothauto (133142)
Smafu.w126 máj. 19. Creative Commons License 133145

Az tény, hogy az olajhamisítás kapcsán elsőként mindenkinek a castrol jut eszébe, ez nem véletlen!

Viszont van erről cikk nem is kevés itt is, máshol is, miszerint noha a castrol a legnépszerűbb, és legelső áldozata a pancsolásnak, más olajmárkák is megsínylették ezt a dolgot. Persze erős promóval, reklámmal, stb próbálják a castrolt vissza hozni az életbe, illetve minél kiterjetteben lehúzni róla ezt a fekete pecsétet... Erre a feladatra vannak önként jelentkező, fogadatlan prókátorok is:)

Én a legjobbakat kívánom a castrollank!

De! Amíg azt tapasztalom, hogy péntek este beöntöm a kocsimba a 10W-40 kaszást, és szombaton a a grillpartira tartva klímával 90 fokos vízzel 0.3 az olanyomásom, csak max motormosásra használom.... ez történt... Vasárnap reggel le is engedtem, ment bele a mobil amivel szintén azonos körülmények, sőt melegebb helyzetekben sem esett 2 bar alá....

Ez van, sajnos az olajpiacon erősen jelen van a pancsolt verzió sok márkából, a castrol az első ami az emberek eszébe jut, és nem mellesleg sokszor van is látható alapja a gyanakvásnak.

Előzmény: novothauto (133140)
diagnet máj. 19. Creative Commons License 133144

A magnateket nagyon nem is kell hamisítani, az alapból is minősíthetetlen.

gesszti máj. 19. Creative Commons License 133143

Saját kezemben elf váltóolajból volt egymás mellett hamis, és eredeti. (egyik büdös, zavaros, híg lötty, a másik rendesnek látszó olaj) Mindkettőt magam bontottam, és ugyanattól a webshoptól rendeltem pár hét eltéréssel.

Nem akarnék ezzel kapcsolatban témát indítani. Tudjátok ti is, hogy mennyi kamu olaj van a piacon.

novothauto máj. 19. Creative Commons License 133142

Ha egy szerelő nagykerből rendeli az olajat, nagyon kicsi az esélye, hogy hamisat kap.

Az, hogy valaki noname webshopokból rendel, az vessen magára.

Teszteltem 6 db ebay-ről rendelt zsír új "Bosch" befecskendezőt, 50 százalék volt az eltérés

a legjobb és a legrosszabb között.

Előzmény: kacagógerle (133141)
kacagógerle máj. 19. Creative Commons License 133141

Kíváncsi lennék, hogyan derül ki hogy egy olaj hamis.

Előzmény: gesszti (133139)
novothauto máj. 19. Creative Commons License 133140

Gondolom akkor találkoztál már vele. Kérlek, hogy sorold fel hol, hogy mi ne fussunk bele ilyenbe.

Előzmény: gesszti (133139)
gesszti máj. 19. Creative Commons License 133139

Lehet, hogy belefutott hamis olajba. A castrolból elég sok ilyen van.

Előzmény: novothauto (133134)
Smafu.w126 máj. 19. Creative Commons License 133138

Ez történt Ma :)

Vízelvezető dugulás, természetesen a szőnyeg alatti komfort modul víz alatt, gondolható mennyire működött bármi is amiért felelős :)

cam aro máj. 19. Creative Commons License 133137

:O 

egy derekszog van a fekete helyen. :D 

Előzmény: cam aro (133136)
cam aro máj. 19. Creative Commons License 133136

tobbnyire ezzel szokott baj lenni. 

C'-t tekintsd forgaspontnak, az a' oldalt a kiemelo karnak. c' a bowden ami nem igy all. 

90 fok az idealis  > behuzva. 

vagy csak mar xarra ragta a meneszto bordakat. 

Bohócapu máj. 19. Creative Commons License 133135

Sziasztok!

SDI motoros autót szeretnék venni. Olvasgattam már a neten, de nem igazán vagyok tisztában azzal, hogy pontosan milyen adagolóval is szerelték ezeket (VE, VP-44, stb.). Szeretném tudni, melyik adagolóval van a legkevesebb baj ezeknél a motoroknál. A fogyasztásban gondolom nincs különbség az adagalószivattyúk típusát illetően. 

Köszi...

novothauto máj. 19. Creative Commons License 133134

Ekkora ökörséget régen olvastam ezen a fórumon.

Előzmény: Atta2 (133129)
TraguAre máj. 19. Creative Commons License 133133

Ha eddig nem segített, gondolom most sem fog.

Előzmény: sz.-hézag (133132)
sz.-hézag máj. 19. Creative Commons License 133132

olajcsere

omada máj. 19. Creative Commons License 133131

Vennék, kettő T5 transporterre is ilyet raktam és jól bírják. 

C20NE máj. 19. Creative Commons License 133130

Milyen sommás vélemény :-)

Előzmény: Atta2 (133129)
Atta2 máj. 19. Creative Commons License 133129

meg hajítsd ki a castrolt, és tegyél olajat bele. az begyújtani jó max.

Előzmény: boncserdavid (133126)
TraguAre máj. 19. Creative Commons License 133128

Elméleti kérdés: ha a motorom kuplungját keménynek érzem, mi ment a levesbe? Bowden jó. 

Autónál nem nagyon okozna fejtörést, de motoroknál nem ismerem ki magam.

Honda CB500 szürke 60E km...

409 máj. 19. Creative Commons License 133127

Cseréld meg a tőle legtávolabb lévő hidróval a kopogósat.........Ha megy vele a kopogás, akkor van még egy rossz hidród, ha marad, akkor mégis a hengerfejben lesz a bibi.  Szerintem.

Előzmény: boncserdavid (133126)
boncserdavid máj. 19. Creative Commons License 133126

A következő dologban szeretnék segítséget kérni:
Daewoo lanos 1.5-ös 8 szelepes motor ősszel lett felújítva (300 ezer km volt benne). Dugattyúk, gyűrűk, hajtókar csapágyak, szelepszár szimmeringek, hidrotőkék, szelephimbák ki lettek cserélve, természetesen minden újra + GM 10w40 olaj lett beletöltve.. Azóta 6 ezer km ment bele. Most cseréltem olajat castrol magnatec 5w30-ra. Azóta arra lettem figyelmes (lehet hogy eddig is szólt valamennyire csak nem figyeltem) hogy az első hengernél csattog a hidrotőke, de csak egy. Hidegen is, melegen is. Cseréltem másikra, de hiába. Kiszerelve a tőke alján körkörös kopás látható. Motorfelújításnál a hengerfej összes olajjárata át lett fújkálva, olajnyomás van. Vajon mitől lehet ez?

Az ötleteket, segítségeket előre is köszönöm.

kolcsar máj. 19. Creative Commons License 133125

Tisztelt Kollegák!

Egy komoly kérdésem lenne nekem is osciloscóp témába!

Miért van,hogy a scópon belül közösitett test van,és hogy lehet kivédeni,ha véletlen,több dolgot akar mérni az ember ne keverje össze a bekötéseket?

Abból jött a kérdés egy barátom csigáson akart nézni,vez tengely-főtengely jelet,és trafó jelet,trafó jelet indukciós fogóval akarta nézni a többit meg rendes "Y"kábeles bekötéssel.Elszált a scóp,és a laptop is mert USB csatlakozással volt a bekötés.Azt mondták neki azért lett mert az egyik jeladónál nem jól kötötte be.

C20NE máj. 19. Creative Commons License 133124

Köszönöm!

kolcsar máj. 19. Creative Commons License 133123

Zimmer Feri már féktárcsát is gyárt,nem csak szobát ad ki a Balatonon??:)))

jupiter35 máj. 19. Creative Commons License 133122

Sok újabb fajta autónál meg kódolással is lehet változtatni,hogy mekkora feszültséget kapjon.  Egyébként talán azzal van baj, hogy a műanyag lámpabúrák miatt túl meleg lesz bent, ezért nem bírják az izzók.

Előzmény: jupiter35 (133121)
jupiter35 máj. 19. Creative Commons License 133121

A H4-es témához. Az Astra G-hez volt egy olyan akció,hogy egy vezetéket bele kellett forrasztani a lámpa testvezetékébe (sorba kellett kötni) Sima vezetéknek látszott, de kb 2 Ohm volt az ellenállása. Utána jobban bírták az izzók

Nachtstern máj. 19. Creative Commons License 133120

Nagyon jó (legalábbis a német nyelvű autós fórumok szerint)

-peter máj. 19. Creative Commons License 133119

reggeltől nálunk is ez a téma.

azt a magyarázatot találtuk ki, hogy vmelyik fogyasztó ami az izzókkal van egy biutosítékon csinál impulzusszerű lökéseket és ezt a H7 nem tolerálja.

biztos megoldásnak azt gondolom csak a tompított újra vezetékelése marad, az akkutól egy 15A biztin keresztül a lámpáig.

Előzmény: Airbag. (133092)
Paco155 máj. 19. Creative Commons License 133118

Én egy készletet elhasználtam az Alfán, és meg voltam vele elégedve. Ismét azt vettem volna a múltkor ha találtam volna, de nem forgalmazta az a cég ahol a többi cuccot vettem, így maradt az ATE.

C20NE máj. 19. Creative Commons License 133117

Zimmermann féktárcsát vennétek? Milyen minőség?

patopal máj. 19. Creative Commons License 133116

Van aki szerint a mosogatogep a tuti.

Előzmény: C20NE (133110)
-peter máj. 19. Creative Commons License 133115

bocs ezt a megánfórumba szántam.

Előzmény: -peter (133114)
-peter máj. 19. Creative Commons License 133114

osram se birja tovább?

Előzmény: gesszti (133065)
-peter máj. 19. Creative Commons License 133113

próbáltad már az Osramot?

Előzmény: novothauto (133086)
Quattroman máj. 19. Creative Commons License 133112

nagyon puha flanell és ablaktisztító...

Előzmény: C20NE (133110)
C20NE máj. 19. Creative Commons License 133111

Így van! Nekem egy ilyen combos izzóhoz éjjel is napszemüveg kéne :-P És jól látok a sima izzóval is ...

Előzmény: 409 (133108)
C20NE máj. 19. Creative Commons License 133110

Ha már foncsor! Mivel lehet finoman rendbe tenni otthon? Van aki mindenféle háztartási tisztítókra esküszik, de nem tuti módszerrel nem esnék neki.

Előzmény: 409 (133109)
409 máj. 18. Creative Commons License 133109

Szerinted észreveszem azt a csoffadt kis pislákolást??  :-P  :-)

Előzmény: novothauto (133107)
409 máj. 18. Creative Commons License 133108

Gyanítom, hogy ez egyénfüggő. Ahány ember, annyiféleképpen lát.

Előzmény: LyPapa (133104)
novothauto máj. 18. Creative Commons License 133107

Egyszer gyere velem szembe, majd jól rádvillantok :)

Előzmény: 409 (133106)
409 máj. 18. Creative Commons License 133106

Pillanatig sem izgultam, hiszen Tibi is ugyanolyan szociális Anti (csak nem tud róla :-DD ) az emelt fényerejű izzójával. Ebből a szempontból mindegy hogy a teljesítménytől, vagy az izzószál manipulációjától erősebb a fény. :-)

Előzmény: Smafu.w126 (133102)
wolf5 máj. 18. Creative Commons License 133105

Sziasztok!

Golf 5 első rugót keresnék bontottat,1,9 PDTDI-hez

LyPapa máj. 18. Creative Commons License 133104

Nekem H4-es izzóban a legjobbnak a lilás-sárgás fényt adó tűnt a legjobbnak. A  gyártmányára már nem emlékszem, lehet, hogy Tungsram volt. Sokkal jobb volt, mint bármilyen erősnek tűnő, fehér fényt adó lámpa, különösen alkonyati, esős időben.

Előzmény: 409 (133101)
Smafu.w126 máj. 18. Creative Commons License 133103

Nálam ebben is hasonszőrű a helyzet mint 409-nél :)

Régi merga lámpa, csak a foncsor nehezebb mint egy új off egész lámpája, és a stekker is egy jóöreg csavaros kerámia, valamint akkoriban a relék sem újrahasznosítással készültek :D

Előzmény: C20NE (133098)
Smafu.w126 máj. 18. Creative Commons License 133102

Nyugi, akkor már ketten szocializálódtunk rosszul, nekem is 90/120 van :)

Inkább mint valami kínai xenon kendács...

Előzmény: 409 (133100)
409 máj. 18. Creative Commons License 133101

Az enyém fém lámpa, és már akkor sem volt a foncsorozás a helyzet magaslatán amikor belekerültek ezek az izzók. A vezetékek (+relék) természetesen átalakítva ehhez a terheléshez.

Előzmény: C20NE (133098)
409 máj. 18. Creative Commons License 133100

Simán!  :-P

Előzmény: novothauto (133099)
novothauto máj. 18. Creative Commons License 133099

Azt hittem, hogy csak a fórumon vagy antiszociális, de kiderült, hogy az utakon is :)

Előzmény: 409 (133097)
C20NE máj. 18. Creative Commons License 133098

Nekem anno az Astra foncsorát és a csatlakozót tönkre tette, de látni, azt láttam egy ilyen 120/80-as.

Előzmény: 409 (133097)
409 máj. 18. Creative Commons License 133097

"Az enyém H4, de tényleg jól világít a növelt fényerejű, ezért szeretem."

Nekem 5-6évet kibír a növelt fényerejű H4-es. Igaz, ez úgy növelt, hogy 90/110W.  :-))

És tényleg jól világít.

Előzmény: novothauto (133093)
betg máj. 18. Creative Commons License 133096

Lehet hogy láttad már , de ez manapság mindenre igaz .

https://www.youtube.com/watch?v=lJ_5OyF6uOM

betg máj. 18. Creative Commons License 133095

Biztos hogy a h7 -tel valami tervezési hiba is van mert teljesen mindegy milyet tesz bele az ember ritka az amelyik rendszeres használat során fél évnél többet bír , régen emlékszem apám zsiguliban kb 4 éves korában cserélt izzót előszőr és morgott hogy ez milyen hamar tönkre ment :D:D

Előzmény: Airbag. (133092)
Airbag. máj. 18. Creative Commons License 133094

a H4 tungsram 50%-os izzó az elment majd 4 évet,a párja már 4,5 évnél jár

novothauto máj. 18. Creative Commons License 133093

Az enyém H4, de tényleg jól világít a növelt fényerejű, ezért szeretem.

De kéthavonta kicsit sűrű cserélni.

Előzmény: betg (133087)
Airbag. máj. 18. Creative Commons License 133092

a H7-est használok a fabiába,kb 3 havonta megy ki az egyik,és aztán pár hét múlva követi is a másik.

viszont,ha az egyik kiég,és rögtön párba cserélem őket,akkor fél évig is elmegy.

Előzmény: betg (133089)
gesszti máj. 18. Creative Commons License 133091

92-es 1.9D clióm is van. össze-vissza talpalt generátorral, de egyetlen égőt ki nem sütött a nálunk töltött 3 éve, és 35e km-e alatt. A 2005-ös megane meg félévente kb. Hiába. Fejlődik a technika.

Előzmény: w.lacika (133083)
gesszti máj. 18. Creative Commons License 133090

Kicseréltem a vezérszíjat, meg cullangjait Clio2, 1.5 dci-ben. Kezdem érteni, miért szeretitek a francia kocsikat... Ráment az egész nap, mire minden összeállt.

Előzmény: cam aro (133078)
betg máj. 18. Creative Commons License 133089

Ez az !! de sokáig bírta , h7 általában max 1 hónap alatt ilyen lesz kinai technologiával.

Előzmény: Airbag. (133088)
Airbag. máj. 18. Creative Commons License 133088

H4, kínai gagyi,élt 13 hónapot....

betg máj. 18. Creative Commons License 133087

Na ja gondolom H7 , az direkt megy tönkre , van GE ismerős , mondta hogy amikor az amcsik meglátták az itteni gyártást amikor tungsramból GE lett azonnal megváltoztattak mindent , gazdaságtalan a túl jó termék , a h7 nél annyira sikerült ez hogy állandóan tönkre megy , kedvencem a benzinkutas kinai gagyi aminek az üvege is elolvad.

Amúgy a H7 egy rossz konstrukció , pl a h1 miért nem ég ki??

Előzmény: novothauto (133086)
novothauto máj. 18. Creative Commons License 133086

Nekem a növelt fényerejű Tungsram akarom mondani GE izzókat zabálja az autóm,

a hagyományos H4-est meg nem. Pedig az előbbi nagyon jól világít.

w.lacika máj. 18. Creative Commons License 133085

lehet,hogy egy drágább multi jól mutatna ,

de azért nem veszek saccolni ez is jó egyébként meg ott a mutatós

-(nektek meg a szkóp)  de majd egyszer nekem is lessz...

Előzmény: Donibcsi (133084)
Donibcsi máj. 18. Creative Commons License 133084

....vagy vegyél a multiba új elemet:)

Előzmény: w.lacika (133070)
w.lacika máj. 18. Creative Commons License 133083

nekem 97' clio-m van 1,2benzinnapi használatban cca75km

izzófogyás  a nálam töltött 8 év alatt :

1 fényszóró

1 féklámpa

2 helyzetjelző (ledesre cseréltem ,csak az egyik égett ki)

2 oldalvillogó (burát cseréltem és sárgát tettem be)

belső  villanyokat is ledesre cseréltem.

Előzmény: -peter (133076)
409 máj. 18. Creative Commons License 133082

Nem baj, ha nem ugyanaz, csak jó legyen bele....  :-))  Holnap telefonolok.

Előzmény: mica-r (133046)
-peter máj. 17. Creative Commons License 133081

dehogy...

különben rönóm van, bírom a kritikát.

benzines toyota avensis után vettem dizel megánt.

szerinted munkatársak közül hányan dicsértek meg érte???

:))))

Előzmény: cam aro (133080)
cam aro máj. 17. Creative Commons License 133080

nem. 

mer' megharagszol erte.. :) 

Előzmény: -peter (133079)
-peter máj. 17. Creative Commons License 133079

ehhez most álmos vagyok, nem lehetne magyarul?

Előzmény: cam aro (133078)
cam aro máj. 17. Creative Commons License 133078

for the csigas must go away.. :))))))))

Előzmény: -peter (133076)
-peter máj. 17. Creative Commons License 133077

az én aksim 5 hónapos, mérettem, az jó.

Előzmény: gesszti (133073)
-peter máj. 17. Creative Commons License 133076

gessztinek ph1 van

nekem ph2 és hasonló időközönként mennek ki az izzók.

mindkettőnké 1.5dci

egy havernak ph1 de benzines van, ő 3-4 havonta csukott szemmel tudja már cserélni.

jó lenne vmit kitalálni.

Előzmény: C20NE (133067)
Paco155 máj. 17. Creative Commons License 133075

Én azért évente párszor lekapcsolom különböző okokból.  De általában megy. :)

Előzmény: C20NE (133074)
C20NE máj. 17. Creative Commons License 133074

A volvo-n 10 éve felkapcsoltam és magának kapcsolgatja le meg fel, a kapcsoló lehet, hogy már el sem fordulna :-)

Előzmény: w.lacika (133072)
gesszti máj. 17. Creative Commons License 133073

Még csak másfél éves az akksi, de leellenőrzöm.

Előzmény: w.lacika (133072)
w.lacika máj. 17. Creative Commons License 133072

peugeot-nál jártam úgy ,hogy indítás után  felugrott 20v környékére a végén csak a gagyi aksi volt a hiba.

tehát ezt is megéri megnézni.

ott is csak az volt a panasz,hogy gyakran kiégnek a fényszóró izzók ,

de ők soha nem kapcsolták le és úgy indítottak.

Előzmény: gesszti (133071)
gesszti máj. 17. Creative Commons License 133071

Bíztató...

Kell vennem egy jó mutatós műszert.

Előzmény: w.lacika (133070)
w.lacika máj. 17. Creative Commons License 133070

ha sima digit multiva méred az átba..hat

a héten mértem töltést 13,9v és a lámpa világított ,

mutatós műszerrel mérve 18-13,2között ugrált..

aztán generátor elküld ....visszahoz felrak lámpa nincs töltés ugyan az motorvezérlőben beírja hibának a generátor töltést hibalámpa nincs...

generátor leszed újra elküld ...vissza      most már jó.-)

Előzmény: gesszti (133068)
Paco155 máj. 17. Creative Commons License 133069

Nem is Mléxem mikor cseréltem utoljára izzót :)   Mondjuk az is igaz hogy ha véletlenül kiégne a tompított, és a csomagtartóból is valahogy elhagynám a tartalékot még akkor is simán áttenném a távolságiból, vagy a ködlámpából a tompítottba, oszt kalap kabát amíg hazaérek.  Ezért jó ha mindenhol H1 szolgál. :)

gesszti máj. 17. Creative Commons License 133068

Generátorral szerintem nincs gond. (legalábbis ami mezei multiméterrel mérhető lenne) Ennél a típusnál sajnos nem egyedi. ...és legalább jó nagy szopás is az izzócsere.

C20NE máj. 17. Creative Commons License 133067

Azért a generátort is ellenőrizd. Nekem Noname izzók is 3-5 évet bírnak a Volvo-ban, a Ford-ban ugyanezek csak 2évet. A Ford intelligens töltésére gyanakszom, az néha elengedi a feszültséget.

Előzmény: gesszti (133065)
C20NE máj. 17. Creative Commons License 133066

Ez is jó. Ugyanazt a hatást éred el, az indulási áramlökést korlátozod.

Előzmény: Steven57 (133063)
gesszti máj. 17. Creative Commons License 133065

Ez a sz@r kiveri a sima izzókat is, nem csak az emelt fényűt. Csak márkásabbakat veszek bele, de ha fél évnél kicsit többet bírnak, az már ünnep.

Előzmény: cam aro (133062)
C20NE máj. 17. Creative Commons License 133064

Jól olvastad, vékonyabb a szál, magasabb hőmérsékleten üzemel, így mechanikailag sem túl ellenálló és az öregedése is intenzívebb.

A régi dolgok mindig jobbak voltak. ( Mikor először gondoltad ezt, akkor kezdtél öregedni ;-)

Előzmény: cam aro (133062)
Steven57 máj. 17. Creative Commons License 133063

Hi !

Nem akarok bele vau, de én például unva a cserélgetést. Tettem bele egy relét, amikor felkapcsolom először sorba köti az izzókat. Kb 2 mp-re.  1 éve megy így, és bírja.

Előzmény: gesszti (133059)
cam aro máj. 17. Creative Commons License 133062

jo ez a megoldas, de a regi tipust miert nem veri ki ? 

..olvastam valahol, hogy ezek a nagyfenyereju pilacsokban tulkepp semmi trukk nincs, csak egyszeruen tul vannak huzva. illetve lejebb.

mintha 24V-s rendszerbe 12V -s izzot tennel.. csak pelda. 

Előzmény: C20NE (133054)
gesszti máj. 17. Creative Commons License 133061

Kösz az ötletet. Kipróbálom, mert már rühellek néhány havonta izzókat cserélni a 2-es megánban...

Előzmény: C20NE (133060)
C20NE máj. 17. Creative Commons License 133060

A melegedés a drótkeresztmetszettől fog függeni, ha közelítőleg akkora, mint a lámpa madzagja, egyáltalán nem fog melegedni. A dióda valami gyors supressor legyen, pl UF4001, vagy hasonló. Ezt tápegységből vagy régi képcsöves TV-ből is lehet bontani.

Előzmény: gesszti (133059)
gesszti máj. 17. Creative Commons License 133059

Van egy halom rossz pc tápom, abból tudok ilyet bontani. Ha 10-15 perc próbaüzem után nem forrósodik, akkor elvileg bírja majd tartósan, ugye? (bontott tekercsnél nem fogom tudni az adatait..)

Diódát milyet érdemes mellé tenni? 15A/45V-os van itthon, az elég, ugye?

Előzmény: C20NE (133057)
ökomaki máj. 17. Creative Commons License 133058

Sziasztok! Nem tudja valaki, hogy egy 2003-as benzines Citroen C3 -ban hol van a benzinszűrő? Cserélném, de nem találom... A segítséget előre is köszönöm!

C20NE máj. 17. Creative Commons License 133057

Ilyesmi kivitel: http://www.soselectronic.hu/?str=371&artnum=30177&name=radiohm-51v32a000

A menetszámot próbálkozással is megállapíthatod, de 1mH körül szerintem elég lesz.

Előzmény: C20NE (133056)
C20NE máj. 17. Creative Commons License 133056

A tekercsnek van egy jellemzője, az áram nem tud rajta ugrásszerűen változni csak egy függvény szerint az elején meredekebben majd a végén lassabban állandósult állapotot, ami az izzó áramával egyenlő. Ezzel kivéded a hideg izzószál indulási árama okozta galibát. A legtöbb izzó bekapcsoláskor makkan meg.

Nem kell túlragozni, kell venni rendes vasat ( porvas, nem sima lemezes vasmag !) ha nem akarsz venni PC tápból tonnákat lehet bontani és arra kell a fojtót megcsinálni.

Ami nem tud ugrásszerűen változni az az áram, a feszültséggel már más a helyzet! Amikor kikapcsolsz, akkor a tekercs mágneses tere összeomlik és eközben igyekszik az áramot fenntartani, hiszen mint írtuk nem változhat az áram ugrásszerűen, ezenközben viszont nő a feszültsége. ( Az okokat a Lenz törvény magyarázza! ) Ráadásul ez a feszültség ellentétes az eredeti gerjesztőfeszültség polaritásával, ezért kell a dióda, hogy ezt kisöntölje.

Előzmény: gesszti (133055)
gesszti máj. 17. Creative Commons License 133055

Ezt magyarázd el egy kicsit részletesebben, légy szíves. Tudsz mutatni olyan tekercset, ami jó erre a feladatra?

Mondjuk egy ilyen?

http://www.hestore.hu/prod_10021219.html

A dióda miért is kell?

Előzmény: C20NE (133054)
C20NE máj. 17. Creative Commons License 133054

Ne viccelj már a dióda nem erre való és folyamatos veszteséget okoz! Az induktivitás lett erre kitalálva egy védődiódával az elején. Az az indulási áramlökést korlátozza de miután a  bekapcsolási tranziens lezajlott már csak a benne lévő rézdrót ellenállásával van jelen. A dióda mindenképpen kell a kikapcsolás miatt!

Előzmény: Lolliii (133051)
Smafu.w126 máj. 17. Creative Commons License 133053

Hirtelen egy koppanó hang után elfojt az olaj, egy kis darabon kiütődött a teknő, gyanus volt, bele néztem :)

Lolliii máj. 17. Creative Commons License 133052

Ezt még nem olvastam,  vegyél Tungsram izzót bele, azt 14.5 Voltra tesztelik, és bírja.

Előzmény: -peter (133050)
Lolliii máj. 17. Creative Commons License 133051

A megoldás az, hogy egy diódát(szilicium), ami bírja az izzó áramát, sorba kötsz az izzóval.

Az ~0.6 Volttal ejti a feszültséget, ami rá jut. Persze ennyivel csökken a fénye is, de előtte illik megmérni a töltést, illetve az izzóra jutó feszültséget is.

Előzmény: -peter (133047)
-peter máj. 17. Creative Commons License 133050

alapjáraton és 3000-es fordulaton is 14.4 van az aksi kapcsain.

januárban mértem az izzók kacsainál, valami 13.2-13.4V jut rájuk...

Előzmény: Paco155 (133048)
FeZ_ máj. 17. Creative Commons License 133049

A saját tapasztalatom az, hogy a H7-es izzók valóban sokkal hamarabb kiégnek, mint a régebbi H1 vagy H4-esek. Persze a 4 hónap így is elég karcsú. Ettől függetlenül valószínűleg valóban konstrukciósan gyengébb, mert már kapható egy kis védőelektronika (?) a H7-es izzók élettartamának növelésére.

A barátom pl. azt csinálja, hogy mielőtt felkapcsolja a fényszórót, benyomja a hátsó ablakfűtést, majd a fényszóró bekapcsolása után a fűtést kikapcsolja. Azóta sokkal tovább bírják nála az izzók. Mondjuk elég körülményes így fényszórót kapcsolgatni. :-)

FeZ

Paco155 máj. 17. Creative Commons License 133048

Mondjuk mérd meg a feszültséget.  Alapjáraton, fordulaton, stb.

Vagy ha időszakos hiba a gyanúd akkor:  http://coolautoo.hu/feszultsegmerok/65-szivargyujtos-digitalis-feszultsegmero.html

-peter máj. 17. Creative Commons License 133047

sziasztok,

Megane II. ph2 2008-as autó

Vettem bele január elején egy H7-es izzópárt

Valeo Aquavision sárga színű tompított izzópárt, normál fényerejű, nem emelt fényű, mint a Nightbreakerek...

4 hónapot bírtak, aztán tönkrement. Túlfeszre gyanakodok, hogy attól ment tönkre ilyen hamar.

Beszéltem egy autóvillamosságis szerelővel. Azt mondta, hogy ha túlfesz tette volna tönkre az izzót, akkor a többi izzó is ugyanúgy megkapná, és hullana a helyzetjelző, index és műszerfal világítás izzója egyaránt.

Ő állítja, hogy ezek a H7-es izzók ilyen sz.arok, gyenge konstrukciójúak, ennyit bírnak, sajnos ez van.

Neki nincs túlfeszvédője, meg nincs is rá szükség, mert ha a többi izzó nem megy tönkre, akkor nincs is túlfesz... tehát a H7-es élettartama gyenge, ezért ment tönkre.

Egyetértetek vele? Mit tehetnék, hogy ne menjenek ilyen hamar tönkre az izzók?

mica-r máj. 17. Creative Commons License 133046

Valami hasonló van, nem pont AUY

Előzmény: 409 (133045)
409 máj. 17. Creative Commons License 133045

AUY

Előzmény: mica-r (133044)
mica-r máj. 17. Creative Commons License 133044

milyen motor?

Előzmény: 409 (133043)
409 máj. 17. Creative Commons License 133043

Esetleg a hozzávaló 4hajtókar dugattyústól nincs ott félredobva valamelyik sarokban??

Előzmény: mica-r (133036)
madroly máj. 16. Creative Commons License 133042

Jó tipp :)

Előzmény: Quattroman (133041)
Quattroman máj. 16. Creative Commons License 133041

Ki vagy?

angliába szökött szomszéd? :-)

Előzmény: madroly (133040)
madroly máj. 16. Creative Commons License 133040

Az anyós oldali lábtérbe nyit be a váltóalagútból, nem a vezető jobb lábfejét nyisszantja le bokából, hát úgy :)

Mi helyzet amúgy arrafelé a Vágóhiduccában?

-R-

Előzmény: Quattroman (133037)
cam aro máj. 16. Creative Commons License 133039

n46 bmw, 04" nagyon jol informalt buszke bmw-s roman tulajal. 

alapjarat van, de gazra csak hoorrrooog.

hibalistara egybol visszairja a veztengo poziciokat. 

szkop fel.. hat latvanyos. 

szelepdekli le.. 3-4 foG elugorva.. alulrol szamolva. 

nem egyszeru kozelharc utan vegkepp minimumra alkudva mindent, megbizast kapunk a melora. 

(ehez csak par honapos mereseket, googlit, meg par rajzot kellett bevetni a kezzel centikre felhuzogatott lanc mellett mire ugyfel elfogadja, hogy nem azt hall mit akar, meg amit haverjai mondanak.  ) 

ma osszerakom.

uj lanc, vezetok, feszito.. 

inditok.. es gazra csak hooorooog.. de mar nincs hibakod.

kipufogon.. na ott semmi nem jon. 

igy alakult az, hogy a fejemben van egy fasza jo maf meres dugult katalizatorrol.

de a marha rohanasban elmenteni.. azt nem sikerult.. :D 

kormi07 máj. 16. Creative Commons License 133038

...rokon mitsu v6-ján a kuplungszerkezet nyílt ki, mint a rózsa, az vitte a váltóharangot magával, az volt a mákja, hogy nem volt nagy fordulat...megúszta a motortetőn 2 puklival, +egy donorautóval, mint alkatrészköltség, 70e pézé:-)

Előzmény: Quattroman (133037)
Quattroman máj. 16. Creative Commons License 133037

az miféle lada volt Szamár? mert a hosszmotorosokból oldalra költözik ki....

japánoknál ez a lendkerékszakadás nagy mumus lehetett mert sokáig volt a tűzfalon a lendkerék vonalában egy látszólag értelmetlenül függőlegesen odaépített laposacél.

anno elég sokáig törtük a fejünket vajon mi célból került oda.

Előzmény: Donibcsi (133033)
mica-r máj. 16. Creative Commons License 133036

Milyen módon?

Előzmény: Donibcsi (133034)
cam aro máj. 16. Creative Commons License 133035

ha csak kepet szurok be, megy nalam is.. de ha irok is hozza akkor benyeli. 

nu mindegy, lehet csak nalam a problem. 

koszi. 

Előzmény: Smafu.w126 (133030)
Donibcsi máj. 16. Creative Commons License 133034

Megnézném kend hengerfejét, vásárlási szándékkal:)

Előzmény: mica-r (133027)
Donibcsi máj. 16. Creative Commons License 133033

Haverom tyuning Ladájában is lerepült, a szerencséje az volt, hogy az anyós oldalon jött be. Ha ott ül egy szlovák, most jó autóval járna:)

- Pistike, mi szeretnél lenni, ha nagy leszel? 
- Szlovák mozgássérült. 
- De hát miért? 
- Mert nekik vannak a legjobb autóik Pesten ...

Előzmény: Quattroman (133023)
xmbela máj. 16. Creative Commons License 133032

A Volvoét is oda kellene vinni!

Előzmény: dzsó54 (133031)
dzsó54 máj. 16. Creative Commons License 133031

Köszi a jó tanácsot, már meg is oldódott a probléma. A közelben találtam egy jó vállalkozást (Gyarmati Mérnöki Vállalkozás), ami a kiegyensúlyozással foglalkozik. Tudom ajánlani mindenkinek őket. Nagyon jól és olcsón megcsinálták, minden a legnagyobb rendben megy. Most már a probléma is megszűnt.

www.kiegyensulyoz.hu

Előzmény: Quattroman (133019)
Smafu.w126 máj. 16. Creative Commons License 133030

Hmm nézegettem, nekem elsőre beveszi, meg pár tesztet kértem pár embertől, de nincs erre panasz, próbáld kicsit a géped megpucolni az ideglenes fájloktól, stb, aztán próba.

Előzmény: cam aro (133026)
manta-z máj. 16. Creative Commons License 133029

1.9TDI-n teljesen felesleges mert szinte semmi hatását nem érzed a könnyítésnek.

Könnyítés után ki lett centírozva?

Mert nem homogén az anyag súlyeloszlása. 

Előzmény: dzsó54 (133017)
cam aro máj. 15. Creative Commons License 133028

viccol itt kend komoly dolgokrul.  :P

Előzmény: mica-r (133027)
mica-r máj. 15. Creative Commons License 133027

Lehet elsőre nem nyomod meg a beillesztést :)

Előzmény: cam aro (133026)
cam aro máj. 15. Creative Commons License 133026

az elso egy elbaxott vicc lett volna.. 

a masodik meg hogy te mint modi,

talan tudod hogy miert nyeli be a zindex az elso kepfeltoltest mindig.

>> feltoltod a kepet, kis szoveg melle.

katt az elkuld gombra.. es visszakoszon egy ures lap.

kezdheted elolrol. 

Előzmény: Smafu.w126 (133016)
Smafu.w126 máj. 15. Creative Commons License 133025

Anno haveréknál ment még a fiatalkori kendács (16-17 évesen nincs akadály :D), én csináltam a magam fordját, az meg kész lett az ajudival... Hallom indít, forgat, hú de fasza, ez ment 5 percig kb, aztán egy komolyabb leforgatás után hatalmas csatt, rovaj, odanézek, füst, gőz meg ami kell, ajudi géptető felcsavarodva, bal sárvédő kinyílva, stb... Haver kiguvadt szemekkel lemerevedve néz ki a kormány mögül.... Nem fogok hazudni Neked, engem úgy elkapott a röhögőgörcs, majd összevizeltem magam :D

Szétnyílt elejű ajudi szivar felfele álló leszakadt végű motor, meg ami kell :D

Előzmény: Quattroman (133023)
Quattroman máj. 15. Creative Commons License 133024

https://www.youtube.com/watch?v=n0TxZFDLa3w

Előzmény: Smafu.w126 (133021)
Quattroman máj. 15. Creative Commons License 133023

ismerem az erejét láttam százéve wartburg géptetőn kinyílt lukat, és javítottam a Formula Easter vázat amiből kiköltözött a "schwungrad"...

Előzmény: Smafu.w126 (133021)
novothauto máj. 15. Creative Commons License 133022
Smafu.w126 máj. 15. Creative Commons License 133021

És mivel magasabb fordulaton van a gond, rosszabb esetben tragikusabb baj is történhet :(

Ez nem játék, de sajnos sokan nem veszik elég komolyan a lendkerékdolgokat...

Láttam audi 100-as öthengeresből kirepülni lendkereket, olyan pusztítást végzett, ha ott van valaki annak reszeltek is, így is motor váltó ment a levesbe, és a fél elejét lenyeste a kocsinak.....

Előzmény: Quattroman (133019)
robika1 máj. 15. Creative Commons License 133020

Rakd vissza a gyárit,jó lesz.

Quattroman máj. 15. Creative Commons License 133019

nem csak könnyíteni szokták, hanem kiegyensúlyozni is. anélkül nemcsak hogy remeg hanem a rezonancia előbb-utóbb eltöri a főtengelyt is...

ez nem  a házibarkács kategóriába tartozó művelet

Smafu.w126 máj. 15. Creative Commons License 133018

Nem véletlen dolgoznak mérnökök és tesztelnek nem keveset azon, hogy egy lendkerék mekkora, és milyen súlyú legyen....

És akkor jön egy precíz kendács, + pár paci miatt meggyalázzák a lendkereket és csodálkoznak, hogy nem olyan mint a gyári....

dzsó54 máj. 15. Creative Commons License 133017

Sziasztok!

Lendkereket könnyítettünk a golfban és azóta nagy fordulatszámon remeg a motor. Mit csináljunk? (Volkswagen golf IV 1,9 TDI 2004)

Köszi a segítséget előre is.

Smafu.w126 máj. 15. Creative Commons License 133016

Miről is van szó?

Előzmény: cam aro (133013)
őrel máj. 15. Creative Commons License 133014

urak ,

dél-pesten, vonóhorog árusítót+beszerelőt tudtok ajánlani?  (ford c-max, 2007-es)

cam aro máj. 14. Creative Commons License 133013

?? 

----------------

aszond mar meg nekem, hogy mi a retkes peklapatert kell minden kepet ketszer feltolteni a zindexre ?? :@ 

es wazee. nem, nem multheti a problem. 

Előzmény: Smafu.w126 (132999)
Smafu.w126 máj. 14. Creative Commons License 133012

Színig ellepte a keményedett kátrány a csúcsokat, érezte ez már egy éve is.... :(

Előzmény: robika1 (133011)
robika1 máj. 14. Creative Commons License 133011

3 hónapja érzi, és csak most ért a műhelyedbe..

Előzmény: Smafu.w126 (133007)
cam aro máj. 14. Creative Commons License 133010

security torx neven fut erre. 

Előzmény: w.lacika (133009)
w.lacika máj. 14. Creative Commons License 133009

sziasztok

kéne vennem a műhelybe egy  5águ torx készletet...

milyen néven keressem a szerszámboltokban ?

mert  nem igazán találok.

Smafu.w126 máj. 14. Creative Commons License 133008

Az volt a panasz, hogy füstszagot érez bent....

Előzmény: Smafu.w126 (133007)
Smafu.w126 máj. 14. Creative Commons License 133007

Ez meg egy CDI A osztály, ügyfél nem értette, hogy miért emlegetek vésőt :)

Smafu.w126 máj. 14. Creative Commons License 133006

Azt mondta mikor bejött, hogy nagyon csúnya kerregő, zörgő hangot adott a kocsi, és el is gyengült, de hétvégén ment még haza szerbiába ezért jött csak most vele be.... :D Gondolom nem mondok meglepőt, ha azt mondom a vezérlés nem volt jelen :D

Előzmény: Paco155 (133003)
robika1 máj. 14. Creative Commons License 133005

Annyit nyom mindegyik.A bovdennel állithatod,hogy mennyit nyomjon.

Előzmény: Adm (133004)
Adm máj. 14. Creative Commons License 133004

Honda Dio AF35 ropogó, fekete. Hogyan lehet letesztelni, hogy az olajpumpa elegendő mennyiséget szállít e? Most raktam össze végre a blokkot, lelégtelenítettem a pumpát is (bemenetébe fecskendővel nyomtam olajat), de éppenhogy megjelenik néha egy-egy csöpp a kimenetén, nekem kevésnek tűnik. Régi emlékeim szerint, amikre már nem nagyon adok, mert tényleg régen néztem ilyesmit, azért mondjuk 20-30 másodpercenként megjelent egy csöpp, most nem igazán hozza ezt a szintet.

Köszi.

Paco155 máj. 14. Creative Commons License 133003

Vissza is jött? :)

dubel máj. 14. Creative Commons License 133002

Nincs nála nagyobb kartergáz

Előzmény: w.lacika (132987)
mica-r máj. 14. Creative Commons License 133001

Ez nem szorul meg :)

robika1 máj. 14. Creative Commons License 133000

Szia
Mi a neve a mosó berendezésnek?Hadd mutassam meg a műhelyben is a többieknek.
Nem találom a filmet..

Előzmény: novothauto (132994)
Smafu.w126 máj. 14. Creative Commons License 132999

És el ment vele szerbiába így!!

cam aro máj. 13. Creative Commons License 132998

a kornyezetbol, meg a guglibol ugygondolom.. nem fiatalok. 

mondjuk ez epp minusz pont. vagy NEM,..china. 

mult heten mindket vakuummerom megserult.

meg a tokom teli volt mar a hulye angolszasz mertekegysegekel.

ez legalabb mbar.  

meg szep. 

meg egy szeria. 

...haggyámááá,.. onigazolas.

kollott azt kiss. 

============

Előzmény: novothauto (132997)
novothauto máj. 13. Creative Commons License 132997

Ez valami antik cucc? :)

Előzmény: cam aro (132995)
cam aro máj. 13. Creative Commons License 132996

raadasul durvan szar az, hogy keringeni kell a cucc korul a slagal.. meg elmaszkal a nyomastol. 

jon a pofadba minden dzsuva. stb.

jo az a moso.. tetszik. 

Előzmény: novothauto (132993)
cam aro máj. 13. Creative Commons License 132995

hat nem szep ? :D 

enyiiim. 

harom masikal egyutt. 

0-1 bar  /kepen/ erre valaki mas is racsuszott. ezt £36 pize sikerult megnyerni / 

0-2 bar £1 piz.

0-16 bar. £5 piz.

0-100 bar. £1 piz.

class 1-es vintage/classic ora mind. 

:)))))

novothauto máj. 13. Creative Commons License 132994

180 bar van írva a csövére, ha duplán van biztosítva, akkor is 90 barral dolgozik.

Rendesen elfárad a kezed tőle, mint a nyolcvanas években egy Samantha Fox kép

bámulásától.

Előzmény: novothauto (132993)
novothauto máj. 13. Creative Commons License 132993

"Nagynyomású forróvizes mosó nem tudja ugyanazt mint az alkatrészmosód?"

Ezt nem tudom, de annak hogy oldod meg a veszélyesanyag elszállítását,

úgy értem, hova megy a dzsuva?

Előzmény: robika1 (132989)
novothauto máj. 13. Creative Commons License 132992

Havonta egyszer lefölözik róla. Kicsit változik a színe a használattal,

de a gyakorlatban annak nincs jelentősége.

Előzmény: robika1 (132989)
mica-r máj. 13. Creative Commons License 132991

jav:

hengerfejeM

Előzmény: mica-r (132988)
novothauto máj. 13. Creative Commons License 132990

Hello!

Há' hogyne :), közben rájöttem, hogy igazad volt.

Mindegy az már.

Csörgess meg, ha nem vagy elhavazva, nekem a holnapom elvileg nem annyira zúzós,

ha gondolod, tényleg dobd át kinyomatni a csatornákat.

Előzmény: Donibcsi (132986)
robika1 máj. 13. Creative Commons License 132989

Szia
A reklámfilmet láttam,a sok dzsuva hová lesz a mosóban?Ülepítődik a tartályban vagy folyamatosan forog mosás közben?
Nagynyomású forróvizes mosó nem tudja ugyanazt mint az alkatrészmosód?

Előzmény: novothauto (132963)
mica-r máj. 13. Creative Commons License 132988

Van egy 40 ezer km-es hengerfeje a saját csapágyfedeleivel

Előzmény: Donibcsi (132986)
w.lacika máj. 13. Creative Commons License 132987

nem nőtt meg a kartergáz?

mert ,ha átfújja a porlasztó tűzkarikáját akkor is csúnyán tud csattogni..

Előzmény: dubel (132980)
Donibcsi máj. 13. Creative Commons License 132986

3 perce olvastam....egy A2 automata elvette az életkedvem ma...mostanra öltem meg. Az olajos PD-t ma kerültem, két szopás egy napra már az én idegeimet is pusztíccsa.

Viszont átnagyítóztam a veztengely csapágyait, és mind tele van apró repedésekkel....és a tengely vonalfuratában is találtam hibát, ugyanis a csészéket már valaki megreszelgette, hogy a csavarfuraton egy icipicit lehessen tolni. 

Nem beszélünk, vagy beszélünk, vagy most mi van???

Előzmény: novothauto (132963)
Quattroman máj. 13. Creative Commons License 132985

Minden tizedik alkatrész balesetveszélyes volt

Az NKH országos ellenőrzése során több ezer hibás vagy bizonytalan engedélyű autóalkatrészt talált. Tovább »

forrás: Index.hu

Quattroman máj. 13. Creative Commons License 132984

tedd ki a napra és majd kiegyenesednek.....

Előzmény: novothauto (132979)
cam aro máj. 13. Creative Commons License 132983

nekem is van viragcsokros kepem. :))

asszony mindig ezt kapja.. ha valami esemeny van. :::

mica-r máj. 13. Creative Commons License 132982

Most hekkeltem meg nekik egy Volvo D5-öt. 

Örültek és azt mondták minden gépmunkát megoldanak :)

gesszti máj. 13. Creative Commons License 132981

Kinek a szelepek, kinek a szívószál. :-))

dubel máj. 13. Creative Commons License 132980

Lefrissítettem a diagnosztikát és most már jobb a kommunikáció. Hibát most sem ír,de sikerült élő adatot néznem. Az üzemanyag rair nyomás 350-bár környékén mozog,de rögzített adataim nincsenek és így nem tudom,h mi az a tartomány ahol jó a nyomás.

Előzmény: gépész84 (132976)
novothauto máj. 13. Creative Commons License 132979

Tud valaki egy jó gépműhelyt? Fel kéne szabályozni pár szelepet, a Makraiék nem vállalták.

dubel máj. 13. Creative Commons License 132978

Szia, látja a diagnosztika az autót,de nem ír hibakódot és amikor próbálnék nézni nála bármi mást akkor meg szakad a kommunikáció és csak azt írja,h hiba van a rendszerben. De ilyen Scv-szelepet tudok szerezni és próbára bele rakni.

mica-r máj. 13. Creative Commons License 132977

Azt írta hogy a komoly diagnosztika nem mutat semmit. Az is lehet hogy nem kommunikál a kocsival...

gépész84 máj. 13. Creative Commons License 132976

Heló! Már bocs,h belevauzok, de élő adatokat nézted? Vagy csak hibakódot? Ha a rail-nyomás magas nagyon tud csattogni. Denso rendszer. SCV-szelep hiba okozhat ilyet. Csak tipp, de Én inkább mérésekkel kezdeném, mint egy motormegbontással.

Előzmény: dubel (132965)
mica-r máj. 13. Creative Commons License 132975

dugattyúrepedésessel is találkoztam már

Előzmény: dubel (132974)
dubel máj. 13. Creative Commons License 132974

kösz a tippet,

le kötöztem egyenként a nyomócsöveket és mindegyiknél csattogott, úgyhogy maradt a hajtókarcsapágy :(((

Előzmény: 409 (132973)
409 máj. 13. Creative Commons License 132973

Inkább kösd le egyesével a porlasztókat a railcsőről és dugózd le a cső helyét. (hollander+golyó)  Ha egyikre sem változik, akkor nem porlasztó.

Előzmény: dubel (132972)
dubel máj. 13. Creative Commons License 132972

Nem 20-eurós a diagom hanem 600-fontért vettem. Azt meg el ismerem,h nem vagyok napra kész minden téren a mai autókkal,de azt azért tudom,h ki-kivel van ,mert autószerelő a szakmám (igaz nem dolgozom benne,ezért nem vagyok napra kész) de a lényeg,h hiába komoly a diagnosztikám,mert így,hogy nem mutat semmit, vagy bontó lesz a sorsa,vagy szét szedem a motorját megnézni,h tényleg hajtókar csapágyas-e. De mindezek előtt próbáltam egy kis információt gyűjteni,mert ha megbontom a motorját és akkor derül ki,h nincs baja a hajtókaroknak hanem tényleg valamelyik porlasztócsúcs adta meg magát,akkor igazán mérges leszek magamra. Na de sok veszteni valóm nincs az autóval, így valószínű,h egy jó bontott porlasztót egyesével bele fogok próbálni és majd kiderül,h az-e a baja.

Előzmény: mica-r (132971)
mica-r máj. 13. Creative Commons License 132971

Az jó hogy van diag cuccod, csak nem tudod ki-kivel van... (mostanában hirdetik úgy az ELM327-et, hogy nem kell többet autószerelő, mert 20 euro és egy okostelefon megoldja :DDD )

Innen távgyógyítással nem tudunk úgysem segíteni, csak az általános lehetőségeket ismételgetnénk.

Előzmény: dubel (132970)
dubel máj. 13. Creative Commons License 132970

Volt már egy ilyen Mazda 6-om és annak is volt egyszer csúnya hangja,de annál a generátor szabadonfutója volt a hibás és annak a cseréje után jó lett. (akkor hallottam egy szakitól,h ezek a motorok hajtókarcsapágyashoz hasonlóan tudnak csattogni a porlasztó hibánál)

Na meg azért gondolok még a porlasztóra,mert úgy kezdődött a probléma,h elkezdett füstölni,meg nem akart menni,de kis idő után újra rendesen működött,csak a csattogó hangja maradt meg. (kb. 20-ezer km-el ezelőtt kapott felújított turbót, az Egr szelepje meg perpillanat ki van kötve,mert meg adta magát)

Előzmény: 409 (132969)
409 máj. 13. Creative Commons License 132969

Az, hogy csattog, bármi is lehet, ezt hallani kell. Ettől függetlenül, amivel eddig "csattogóssal" találkoztam, az mind főtengely/hajtókar csapágyas volt.

Előzmény: Norbert Máté (132964)
dubel máj. 13. Creative Commons License 132968

Elég komoly (univerzális) diagnosztikám van és nem mutat semmit! Na most az a probléma,h ez az autó nem Magyarországon van és ha elviszem a Mazda szervizbe,h kössék rá a gépükre akkor azért annyit kérnek,h inkább érdemesebb az autót egyből a bontóba vinni! Nem barkácsolok,de az autó meg egyébként jó állapotú és a bontó előtt mindenféleképp próbálom megmenteni!

Előzmény: mica-r (132967)
mica-r máj. 13. Creative Commons License 132967

Vidd el szakemberhez, ez a motor nem házibarkács szint

Előzmény: dubel (132966)
dubel máj. 13. Creative Commons License 132966

Kép a motorról:

dubel máj. 13. Creative Commons License 132965

Sziasztok,

adott egy 2003-es Mazda 6 2.0 diesel és brutálisan elkezdett csattogni a motorja és én porlasztóra gondolok de ötletem sincs,h-h állapítsam meg. A probléma az,h a diagnosztika semmi hibát sem mutat,az egyenkénti vezeték lehúzgálás meg rájöttem,h eredménytelen.

Valakinek van ötlete,h-h bírnám kiszűrni?

Norbert Máté máj. 13. Creative Commons License 132964

Sziasztok!

Z19DTH 150 lovas motor, Opel Vectra. Mostanság elég lomha és többet is eszik a kelleténél. Sajnos elég kis távokat megyek vele. EGr kipucoltatva. A DPF eléggé tele lehet. OpCom-al szeretnék rajta egy DPF regenerációt végrehajtani. Mire érdemes figyelni? Nem fog túl melegedni a motor a nagy fordulatszámtól? Hiszen nincs menetszél, ami hűtse, csak a ventilátor.

novothauto máj. 13. Creative Commons License 132963

Küldtem sms-t, ha gondolod toljuk meg a csatornákat nagynyomással.

Előzmény: Donibcsi (132961)
Joeyboy18 máj. 13. Creative Commons License 132962

Helló! Van egy Peugeot 206-osom, lenne egy olyan gondom vele, hogy beindítom az autót, és ahogy beindul, le is áll. csak úgy tudom beindítani rendesen, ha közbe adok egy kis gázt neki, 2-3ezres fordulaton tartom pár másodpercig,és  utána áll csak be,viszont van rajta egy alapjárati léptetőmotor,ha lehúzom róla a vezetéket, akkor pöcre beindul, igaz 2000res fordulatszámon, de gáz nélkül beindul rögtön. ha visszadugom a vezetéket akkor ismét csak gáz  adásával tudom beindítani. Ez miért lehet? Leszedtem az alapjárati motort, megtakarítottam,mert kissé olajos volt , visszaraktam, de akkor is ugyanúgy fent áll a hiba. Arra gondoltam,hogy későn nyit meg zár az a motor, vagy szorul vagy koszos. Valaki tudna nekem ebben segíteni,hogy mitől lehet ez a probléma? A léptetőmotort ha kicserélem az megoldja a problémát?Vagy esetleg más baja van?Miért nem indul rendesen az autó? Köszönöm előre is a válaszokat. Üdv: Józsi

Donibcsi máj. 13. Creative Commons License 132961

Volt a kezemben olyan haz, amiben szinte keresztbe fordult a veztengely, a nyomas kisebb volt a fejben, de a tőkék nem zörögtek. Igaz az 1.4 benzin volt.

Előzmény: novothauto (132938)
Donibcsi máj. 13. Creative Commons License 132960

Nem megy rosszul, tokeletes, csak csattognak a tőkék.

Előzmény: mica-r (132945)
-peter máj. 13. Creative Commons License 132959
409 máj. 13. Creative Commons License 132958

"hany fotengelyt mostal mar el ? 

sokat.

ha benyomod a mosot az egyik likon.. jon a viz az osszes tobbin ? 

nem."

Többnyire azért nem, mert azok a furatok nincsenek egymással kapcsolatban......  :-))

Előzmény: cam aro (132927)
409 máj. 13. Creative Commons License 132957

"Arra írtam, de miért ne lehetne megmérni a veztengó és a háza közötti hézagot, ha már kézben van az egész?"

A PD-nek ugyanúgy csapágyazott a veztengelye mint a főtengely, szóval itt a házkopás nem játszik. Ha már új a tengely, bizonyára a csapágyak is újak.

Előzmény: novothauto (132938)
novothauto máj. 12. Creative Commons License 132956

"Még az 1-es hengert is eltalálták."

:)  az már haladás...

Ha kell átküldöm a könyvét, de nem most, mert kidőltem zúzok haza.

Fasza azért, hogy ha valaki trógerül javít előtted egy autót, te szopsz vele...

éppen ezt csináltam egész este.

Előzmény: diagnet (132954)
cam aro máj. 12. Creative Commons License 132955

Még az 1-es hengert is eltalálták."" 

:DD mondjuk azt nem nehez. 

de fordnal /csiga?/  jellemzo hogy gyujtas sorrend szerint szamozza az injektorokat, nem hengerkiosztas szerint. 

mondjuk illesztesben ez valmi keveset befolyasol,

...ugyhogy reszemrol passzolok. 

Előzmény: diagnet (132954)
diagnet máj. 12. Creative Commons License 132954

Hexa-ban van, nem tudom elütni. Meg nem is én írtam bele, csak ellenőriztem. Még az 1-es hengert is eltalálták.

Előzmény: cam aro (132951)
cam aro máj. 12. Creative Commons License 132953

Nehezen indul, mert szorul az indítómotor, így azt sem tudom hogy időben felépül-e a railnyomás."" 

welcam tu de ril lájf!

:DD

=======

Előzmény: diagnet (132952)
diagnet máj. 12. Creative Commons License 132952

Visteon DCU-102 kislexikon méret. Kipróbáltam azt is hogy a pumpát megtanítom, az végigmegy rendesen.

Megint többismeretlenes az egyenlet, mert természetesen törve volt az autó és a pumpa is kapott egy kicsit, meggörbült a csőcsonk, meg széttört a szelep, azért cserélték. A motorvezérlő is kilapult, cserélve lett. Szoftvere átkerült a régiből.

Nehezen indul, mert szorul az indítómotor, így azt sem tudom hogy időben felépül-e a railnyomás.

Viszont amíg a tanulási hiba miatt korlátozza a teljesítményt nem tudom tesztelni, hogy betárol-e nyomáseltérés hibát.

Előzmény: novothauto (132949)
cam aro máj. 12. Creative Commons License 132951

nulla <> o betu ? 

...valamivel en is szivtam ford 2.2-n.. de nem emlekszem. :/ 

delphi szokott ilyesmiben jo lenni. 

Előzmény: diagnet (132946)
mica-r máj. 12. Creative Commons License 132950

Lehet hogy a korábban megtett tengernyi km-ek  is belejátszottak.

Előzmény: beszt101 (132944)
novothauto máj. 12. Creative Commons License 132949

Ducatoknál ugyanezzel a motorral először a nagynyomású szivattyú tanítási folyamatot kérte, utána

az előbefecskendezés tanítást.

diagnet máj. 12. Creative Commons License 132948

Nem fogadtad el ingyen az igazságot, inkább pénzért vettél hazugságot. :)

Előzmény: beszt101 (132944)
novothauto máj. 12. Creative Commons License 132947

Ez nem VISTEON V347/8 ?

diagnet máj. 12. Creative Commons License 132946

Estét.

Illesztett már valaki 2007-es évjáratú peugeot boxer-ben (ford) porlasztókat? Puma (4HV) motoros 2.2HDI.

DCU102 motorvezérlő. Új porlasztók vannak benne, valaki már bele is írta a kódokat, de az illesztési folyamat mindig megszakad.

A 3. fordulatszám változásnál magasnyomású rendszerhibára hivatkozva félbaszakad.

Nyomásszabályzó is új.

mica-r máj. 12. Creative Commons License 132945

Valahol a 4-es környékén jön szerintem a blokkból az olaj. A legtávolabbinál nyilván a legkevesebb az olaj, főleg így szétszedve ellenállás nélkül.

Mentél vele egyébként? Rosszul megy, vagy valami más utal a gyengébb szelepemelésre?

Előzmény: Donibcsi (132917)
beszt101 máj. 12. Creative Commons License 132944

Mai a végleges információk birtokában megvan a végkifejlet az adagoló ügyében, amiről írtam korábban, hogy a gázolajszűrő csere és nem megfelelő légtelenítés után nem indul az autó: a legfrissebb hír szerint az adagolósok sem tudják felújítani az adagolót, mert a sok indítózástól SZÉNNÉ ÉGETT. Így szó szerint idéztem.

De egyúttal azt is kimondták, hogy ebben az esetben a szerelő hibázott. A VP 44 nyűgjeinek ismeretében is.

Sz*r érzés beismerni, de annak volt igaza, aki erre a verzióra voksolt :(

Köszi a sok segítséget a megoldáskeresésben.

csipy31 máj. 12. Creative Commons License 132943

Jaja!  nyomást átenged, de ahogy mennyiség kellene akkor kakukk.

Előzmény: robika1 (132941)
Turzul máj. 12. Creative Commons License 132942

Na fasza, akkor ezt is tudom már. Azt mondták az Unixnál, utángyártott de gyári minőség!!

Előzmény: robika1 (132940)
robika1 máj. 12. Creative Commons License 132941

Betétes a szűrő,ha szelep hibára gondolsz.

Előzmény: csipy31 (132933)
robika1 máj. 12. Creative Commons License 132940

Vagy gyárit vegyél ,vagy EPS-t. Meyle kínai sz@r.

Előzmény: Turzul (132930)
cam aro máj. 12. Creative Commons License 132939

tudom mi munka a takaritas. :) 

neha tobb ido mint osszeszorni a tiszta cuccot. 

koszi., 

Előzmény: novothauto (132936)
novothauto máj. 12. Creative Commons License 132938

"gondolom arra irtad a plasticgauget"

Arra írtam, de miért ne lehetne megmérni a veztengó és a háza közötti hézagot, ha már kézben van az egész?

Előzmény: cam aro (132932)
Turzul máj. 12. Creative Commons License 132937

Köszi mindenkinek a segítséget!

Tudnál nekem pár szót írni erről a kontrollmodulról?

Előzmény: cam aro (132926)
novothauto máj. 12. Creative Commons License 132936

Megvenni nem tudod, a bérlet kb 50 netto/hó.

Iszonyat soknak tűnik, de rengeteg időt lehet vele spórolni, arról nem beszélve, hogy jó.

Amióta itt van, egy új probléma jelentkezett, annyira tiszták az alkatrészek, hogy restek

vagyunk megfogni koszos kézzel :)

Viszont van olyan, hogy mind a három álláson motort bontunk. Csak a subickolással el szokott

menni egy-egy motorjavításnál 3-4 óra, ha komolyan gondolod. Ez harmadolja.

Előzmény: cam aro (132934)
Turzul máj. 12. Creative Commons License 132935

Akkor mégis csak a másik gomba lesz a hibás! Nem tudnál egy cikkszámot mondani, hogy célirányosan tudnám az autósboltot támadni? (bocs, ha lehetetlent kérek!)

Előzmény: novothauto (132928)
cam aro máj. 12. Creative Commons License 132934

az egy mas kategoria moso mint amire en gondoltam. :D 

kerestem mar neten ezt a torrente mosot... de ára.. az nem igen publikus. :O 

mondsz egy sacc/kb-et tiedre ? 

Előzmény: novothauto (132931)
csipy31 máj. 12. Creative Commons License 132933

Szia, Próbából tegyél rá egy másik olajszűrőt. 

Előzmény: Donibcsi (132923)
cam aro máj. 12. Creative Commons License 132932

peldazni probaltam donibcsi olaj kerdeset. 

gondolom arra irtad a plasticgauget. 

rossz helyen jartok. 

vagy hibas a nyomas meres. 

Előzmény: novothauto (132929)
novothauto máj. 12. Creative Commons License 132931

"ha benyomod a mosot az egyik likon.. jon a viz az osszes tobbin ?"

Hát amivel most mosok, az tutira. kb 40 bar 80 fokos cuccot nyom.

Olyan, mint a borotva. Leggusztustalanabb EGR 60 másodperc...

Turzul máj. 12. Creative Commons License 132930

A régi hőgombán lévő feliratok: 

VW AUDI

EH2

140MA

45-03

06A 919 501

Az újon:

MEYLE

1009190032

09/13

Megfelelően helyettesíti ez egyáltalán?

novothauto máj. 12. Creative Commons License 132929

Ezt nem nekem címezted, gondolom.

Vagy nem értem.

novothauto máj. 12. Creative Commons License 132928

cam aro máj. 12. Creative Commons License 132927

nem kotozkodok. 

hany fotengelyt mostal mar el ? 

sokat.

ha benyomod a mosot az egyik likon.. jon a viz az osszes tobbin ? 

nem. 

Előzmény: novothauto (132925)
cam aro máj. 12. Creative Commons License 132926
  • In MY 1995-2002 (?) in Europe at VW-cars the G2/G62 had the bad reputation of breaking down often.
  • The default G2/G62 is black and all replacements are green.

tipushiba a termosztat melletti hofok gomba. 

ugyanakkor kontrollmodul problemak is elofordulnak. 

-csereld ki a szenzort.. ha nem jo  kell diag. 

> sorrend tetszoleges < 

novothauto máj. 12. Creative Commons License 132925

Ellenőrizni kéne a veztengo ház illesztését plasticgauge szalaggal, hátha...

Turzul máj. 12. Creative Commons License 132924

Üdv Mindenkinek!

Segítséget kérnék!

2004-es 5-ös golf, 1400cm, BCA mot.kód. Már régebben szenvedek ventillátor problémával. Állandóan forog a hűtő ill. a klímaventillátor is. Az autó indítása után rögtön indul, hideg illetve meleg motornál is.  Hibakód: P0116 (motor hűtőközeg 1.hőmérsékletérzékelő áramkör tartomány/ teljesítmény probléma) A hűtőventit már cseréltem semmi változás. Ma délelőtt kicseréltem a hűtő alsó csőnél lévő hőgombát is, megálltak a ventik minden ok. Eddig bírta, most megint állandóan forog mindkét ventillátor. Tudomásom szerint van még egy hőgomba a termosztát mellett is, lehet az lenne a 1. hőmérsékletérzékelő? Termosztát nem kavarhat be?(víz stabil 90fokon áll)

Előfordul néha indítási probléma is, nehezebben indul, többet kell indítózni(talán erősebb benzinszag) aztán csak beröffen. (nem tudom van e összefüggés a két hiba között)

Köszi a segítséget!

Donibcsi máj. 12. Creative Commons License 132923

Hengerfej lent, a furatokat atjarja a fing. Foldhozbasztam, holnap folytatom, elfaradtam ma mas szarokkal agyban.

Előzmény: Quattroman (132920)
jani0402 máj. 12. Creative Commons License 132922

Sziasztok, lenne egy olyan problémám, hogy tegnap 200km megtétele után egy erőteljes gyorsításra kb 4ezres fordulaton 2 ből 3 ba váltáskor az autó megtorpant és leállt ( honda accord 2005 dizel) menet közben, majd első indításra nem , de második próbálkozásra elindult, de égve maradt a működési hiba jelzőlámpa, kb 2 km után megállítottam és ami az üzemanyag szürő előtt van pumpa azt 3 szor pumpáltam és a lámpa elaludt, utána gond nélkül hazajöttem vele, igaz nem pörgettem meg lassan gyorsítottam.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Köszönöm előre is!

hasznaltautotvasarlo máj. 12. Creative Commons License 132921

Üdvözlet!
Kicsi pénzből szeretnék elfogadható (dízel vagy lpg) autót venni. Tudom, kb lehetetlen, de mégis...
Nézegettem a Fiat Mareákat. A JTD vagy a TD motor a gazdaságosabban üzemeltethető? Melyik a kevésbé hisztis vagy kevésbé típushibás?
Játszik még a B Vectra Dti is, de itt az adagolótól és a rohadástól is félek. A pénzmag kb 400e + átírás + első szerviz.

Quattroman máj. 12. Creative Commons License 132920

lehet ki kellene ganajolni a Hf központi csatornáját

Előzmény: Donibcsi (132917)
zumirobi máj. 12. Creative Commons License 132919

Cseréltem én már vezérlést Audi A8 4.0 TDI is, meg pluslevettem 1-ik hengerfejet, mert atugrott a lanc, megbacta a szelepeket .... Szoval, ez attól jóval egyszerűbb 

Előzmény: cam aro (132893)
zumirobi máj. 12. Creative Commons License 132918

A vezérlés kirakom, csak a Vanos beállitását nem nagyon értem :(

Donibcsi máj. 12. Creative Commons License 132917

De nem ám!

A 4-es csészénél jön cca. bőven, a többinél csak szivárog, Az egyes csészénél pedig szinte nulla.

Előzmény: 409 (132860)
Quattroman máj. 12. Creative Commons License 132916

teljesen rendben van:-)

Hand Made

Előzmény: mondtam, hogy nem kéne. (132915)
mondtam, hogy nem kéne. máj. 12. Creative Commons License 132915

kapaszkodj.

Előzmény: Quattroman (132914)
Quattroman máj. 12. Creative Commons License 132914

hát kevés az olyan "kisvállalkozó" drehus amelyik csak bicskával farag és nincs egy akár sk összeütött szupportköszörűje...

Előzmény: 409 (132913)
409 máj. 11. Creative Commons License 132913

"azok tudnak köszörülni is."

Ja, esztergakést meg egyéb szerszámokat, kézből. :-DD  Én meg hézagolókorongot.... :-P

Előzmény: Quattroman (132901)
409 máj. 11. Creative Commons License 132912

"kivenném a veztengo(kat) és kitámasztanám a többi hidrót, úgy indítóznék."

Jó ötlet az a hidrós adapter, csak nem egy hidróból, hanem bármi mezei acélból, ami faragható, hiszen nem kell kopásállónak lennie.

A veztengely kivétellel az a baj, hogy elmegy a nyomás a csapágyainál a tengely nélkül. Van a hengerfejben végig egy csatorna és ebből minden csapágyhoz egy-egy furat,* meg a hidrókhoz is, meg a PD himbatengelyekhez is néhány. Szóval szétszedve nem igazán lesz valós a nyomásmérés. Ezeket a lyukakat is mind le kellene zárni.

* Ezért kérdeztem, hogy a többi csapágynál mi a helyzet az olajjal. Ha csak egynél jön, akkor az nem nyerő.

Előzmény: novothauto (132899)
cam aro máj. 11. Creative Commons License 132911

mindent megtudunk mar merni. 

a kerdes az, hogy referencia nelkul minek  :) 

========================

Előzmény: novothauto (132907)
Quattroman máj. 11. Creative Commons License 132910

+ a Sipos úr:-)

Előzmény: Quattroman (132909)
Quattroman máj. 11. Creative Commons License 132909

egy volt csak ismerős:-)

ja, bocs kettő...

Előzmény: novothauto (132908)
novothauto máj. 11. Creative Commons License 132908

Bászki, csak úgy kérdezetem.

Nem szólnék be neked, láttalak a sok hurkanyakú bajuszos motoros haverjaiddal :)

Előzmény: Quattroman (132906)
novothauto máj. 11. Creative Commons License 132907

Az alapkérdés az volt, hogy lehet-e mérni valahogy, nem az, hogy van-e értelme.

Előzmény: cam aro (132905)
Quattroman máj. 11. Creative Commons License 132906

Ma ültem a hátamon és WTCC-t meg F1-et lestem....

nem tűnt fel hogy a védelmedben beszÓltam?

Előzmény: novothauto (132904)
cam aro máj. 11. Creative Commons License 132905

Előzmény: novothauto (132903)
novothauto máj. 11. Creative Commons License 132904

Lacikám, ma nem szedted szét a motorodat? :)

Előzmény: Quattroman (132901)
novothauto máj. 11. Creative Commons License 132903

Azért írtam, hogy rosszabb esetben. Bármi jobb, mint zárhidat

támasztani, tudom, mert sokat gyakorlom :)

Előzmény: cam aro (132902)
cam aro máj. 11. Creative Commons License 132902

a miert  is kerdes. 

Előzmény: 409 (132900)
Quattroman máj. 11. Creative Commons License 132901

nem azt írta hogy esztergáltat, hanem esztergályossal...

azok tudnak köszörülni is.

Előzmény: 409 (132900)
409 máj. 11. Creative Commons License 132900

Megette a fene, ha egy szelepemelőt esztergálni lehet.  :-)

Előzmény: novothauto (132899)
novothauto máj. 11. Creative Commons License 132899

Rosszabb esetben egy hidróból adapter csinálnék (csináltatnék az esztergályosommal) a nyomásmérőnek,

kivenném a veztengo(kat) és kitámasztanám a többi hidrót, úgy indítóznék.

Az elvárható mennyiséget szerintem itt lehetetlen kiszámítani.

Egy donort meg csak nem bont szét ezért az ember.

409 máj. 11. Creative Commons License 132898

A gondolatolvasás nem az én műfajom!  :-DD

Előzmény: novothauto (132890)
409 máj. 11. Creative Commons License 132897

Passz, nem tudom.

Előzmény: novothauto (132891)
balage525i máj. 11. Creative Commons License 132896

bal

Előzmény: zumirobi (132872)
LyPapa máj. 11. Creative Commons License 132895

Erre mondják, hogy a nemtudás bátorrá tesz ? :)

Előzmény: 409 (132889)
novothauto máj. 11. Creative Commons License 132894

150 kaució és egy tizesért megkepod egy napra... a múltkor belenyúltam egy e90 hengerfej

javításba rohadjon meg.

cam aro máj. 11. Creative Commons License 132893

mielott szet turod a vezerles miatt, nezd meg mennyi hozza a vezerles rogzito. 

ha az a N42-47 motor, akkor elotte ulj is le.. :D 

Előzmény: zumirobi (132878)