Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Kisa Creative Commons License 2017.05.23 0 0 159674

Magyarázható ez a hűtőfolyadék bejutásával is, ez is lehetséges, 18 éves HF tömítés már nem csoda, ha problémás.

Figyelgesd a vizet és az olajat, szerintem egyiknek se tölts utána, míg nem éri el a minimumot, mert félrevezethet.

Nagyon kevés olaj, vagy hűtőfolyadék is képes indítás után pár másodpercre összezavarni a működést, aminek fél perc múlva nyoma sincs.

Egyelőre nem kell szétborítani a motort e miatt, érdemes megvárni, míg kicsit súlyosbodik a dolog, károkat nemigen okoz, de később könnyebben beazonosítható a hiba.

Ilyen esetekben a tulaj tudja legjobban beazonosítani a hibát azzal, hogy hosszú távon figyeli a történéseket és elmeséli a szerviznek.

Előzmény: Tommmer (159668)
409 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 159673

Valószínűleg túl van szegényítve a keverék. A nagyon spórolós beállításnak ez a következménye.

Előzmény: venuto (159672)
venuto Creative Commons License 2017.05.23 0 0 159672

Servustok .

Van  egy  22. életévében  levő  csodaautónk , egy  400 000 km-nél  levő  Alfa  Romeo  164 Twin Spark Superünk , és  ez 14 éve LPG gázzal megy ( a  32-éves  nagy  Polskink 25 éve  gázos ). Sajna  egyre  gyakrabban  lerúgja (  mostmár  havonta )  a  gáz a szívócsonkot  , ami  néha pukkan  egyet . Ilyenkor  az  van , hogy  meg kell lazítani  a  8  csavart , feszítés , majd  visszanyomás , utána  8  csavar  visszacsavar . Én 59 vagyok , a  feleségem  meg  egy  autóértő  nő, de  ha  elakad ( címre  kijáró tanárnéni  gyogyósokhoz ) , nem  tudja  maga  elhárítani  a  dolgot . Mit  tegyek , Sirs ? 

far  severö  sapirico ,( lásd  google )

409 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 159671

Valamirevaló rádióban már 20éve sem tett kárt a hangszóró zárlat. A hangszóró kimenetek zárlat védettek, zárlat esetén lekapcsolja azt a végfokot.

Előzmény: PufiFuxi (159666)
Airbag. Creative Commons License 2017.05.23 0 0 159670

a víz lehet akár a légkondiból származik.

(a vízfoltba nyúlj bele és rögtön tudni hogy sima víz vagy fagyálló.)

fagyálló fogyás:

pár alkalommal mindig ugyanazon a helyen ,és ugyan olyan üzemmódban nézd meg.

Pl a garázsodban álló kocsit reggel indulás elött.

az üzem meleg kocsinál a kiegyenlítő tartályban lehet magasabban víz szintje,hiszen kitágult a /meleg/ víz.

Előzmény: Tommmer (159668)
mica-r Creative Commons License 2017.05.23 0 0 159669

Map szenzor gond, fojtószelep gond, stb...

(ezt sem oldjuk meg távjavítással)

Előzmény: Tommmer (159663)
Tommmer Creative Commons License 2017.05.23 0 0 159668

köszi a választ. az elmúlt 1 hétbe minden hazaérkezés után ránéztem az olajszintre és semmi csökkenést nem látok. előtte jó ha havonta ránéztem de utántölteni olajat még sose kellett mióta nálam van-2év-. jelenleg az olaj szint a nivópálca szerint félig van

viszont a hütővíz mintha kevesebb lenne. akkor ezek szerint hengerfejes? felírom a listára a hütővízet idáig nem volt vele semmi gond de ma mintha egy tócsa lett volna az autó alatt..(bár az is lehet hogy az előttem parkoló hagyta a foltot).

a hütővízre azért gondolok mert az is félig van és ha jól emlékszem tavaly a max jelzésig töltöttem amikor olaj/szűrő csere volt.

Előzmény: Kisa (159664)
Illés Lajos Creative Commons License 2017.05.23 0 0 159667

Jobban megnézve,igaz.De akkor is szörnyű!

Előzmény: PufiFuxi (159666)
PufiFuxi Creative Commons License 2017.05.23 0 0 159666

Itt nem a szigetelés a fő gond.

Mind a 4 hangszóró kimeneten össze van a + és - kötve zárlatra.Csoda hogy a végfok túlélte.

Előzmény: Illés Lajos (159665)
Illés Lajos Creative Commons License 2017.05.23 0 0 159665

Húúú!

Ez aztán a szép szigetelés!Ilyen helyre inkább zsugorcső.

Előzmény: vezeték (159659)
Kisa Creative Commons License 2017.05.23 0 0 159664

Látatlanban inkább a szelepvezetők, szimmeringek kopására gondolnék.

Nem eszik több olajat a kelleténél?

Befecskendező rendszereknél leginkább semmit nem lehet mechanikusan állítani, nincs is rá szükség.

Előzmény: Tommmer (159663)
Tommmer Creative Commons License 2017.05.23 0 0 159663

hello mindenki! szükségem lenne a véleményetekre/segítségetekre/iránymutatásotokra. van egy 1999 benzines vw polo.-m. mostanság reggel mikor indulok azt vettem észre hogy benzin szag van. ill rögtön az indításnál is mintha a kipufogóból egy kicsit kékes füst jönni. ill. ma le is állt a motor rögtön indítás után mintha nem lenne alapjárat.

arra gondoltam hogy túl dús a keverék. szerintetek mi okozhatja ezt a hibát? a babettámon még egy csavarral lehetett az alapjáratot állítani egy ilyen injektoros autónál hogy mint lehet? egyáltalán szerintetek is a túl dús keverék okozza ezt vagy más? műszerfalon nincs semmi hiba

Kisa Creative Commons License 2017.05.23 0 0 159662

Ugye? Mikor behoztam már mondtam, hogy biztosíték, vagy kapcsoló, vagy valami relé lesz a baja! :)

Előzmény: kormi07 (159657)
mica-r Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159661

Ilyesmik vannak, de már régen nem veszem fel a túrát miattuk :-)

Napokban jött valaki a problémájával, némileg bosszankodva és mutogatott a szemben álló i3-as BMW-re, hogy ha majd lesz pénze biztos villanyautót vesz, hogy ne legyenek gondjai. Szépen átkísértem a szemben lévő műhelybe, ahol elmondták hogy sebességváltó kapcsolót kell cserélni az i3-ason, mert nem mindig indul el :-)

Aztán jött egy Volvo C30 PSA 2.0hdi motorral, aminek a Volvo szervizesek 3 hete nem tudják beállítani a turbógeometriáját. Szerintem nem is értik a működését....

Előzmény: kormi07 (159660)
kormi07 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159660

Nem nagyon tudok mit kezdeni azzal, hogy az ügyfelek fejében milyen elképzelések vannak.

Azzal mi se tudunk, pont erről beszélünk, ja a legszebb a napokból: elment az egyik oldali helyzetjelző egy csigáson, tulaj elvitte valahova, ott kiolvasták a komfortmodult nemtomhányezerért, és megállapították, hogy nem biztosítékbaja van, megcsinálni nem tudták, én kicseréltem egy biztit benne, ettől megjött a helyzetjelző, erre a tulaj berágott az előző szervíz(?)re, és közölte, hogy venni fog egy hibakódkiolvasót az internetről, mivel őt jól átverték, és biztosan meg fogja tudni ezekután javítani a saját autóját, mivel egyébként számítógépes szakember(informatikus) a szakmája neki, és az nem áll olyan messze az autóelektronikától...

És ő halál komolyan gondolja, hogy a húszdolláros íbéjes szarjával, meg az alaplapporolói tapasztalatával majd megcsinálja a hárommilliót érő szarát, mert miért ne...

Ez egy 100+ ezres lélekszámú városka, mégcsak azt se lehet mondani, hogy a falu bolondja tér vissza álruhában naponta, ez mind különböző ember.

Egyébként errefelé nem ennyire drámai a helyzet.

Itt se drámai, már szinte inkább általános, vagy csak hozzászoktunk, nem tudom:-DDD

Előzmény: mica-r (159658)
vezeték Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159659

"Nem lehet nagy dolog,mert egész idáig nem volt semmi baja.Biztos csak egy biztosíték,vagy vezeték valahol a gond."                                                                                                               

Másik:

Halk a rádió,meg melegszik is.          

Túlélte a rádió.

mica-r Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159658

Nem nagyon tudok mit kezdeni azzal, hogy az ügyfelek fejében milyen elképzelések vannak. Egyébként errefelé nem ennyire drámai a helyzet. Napokban hoztak márkaszervizből át egy autót, ahol 10 munkanap alatt 50 ezerért megmondták (g.o. szűrő fedél levétellel) hogy spénnel telement az üzemanyag rendszer és 3.6 millió lesz a javítás (4,5milliót ér talán az autó).

Na ezzel pl versenyképes tudok lenni :-)

Előzmény: kormi07 (159654)
kormi07 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159657

Féklámpakapcsoló is volt, meg 3 óra szopás, amiből másfél emelt vérnyomással telt:-))

Előzmény: Kisa (159655)
kormi07 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159656

...valamelyik nap tettem helyre egy autó bal első indexének a csatlakozóját, amit még októberben(!), az előző izzócserénél máshova dugtak vissza, és a műszaki foglalkozású emberkének nem tűnt fel, hogy balra gyorsabban villog az index, mint jobbra, ugyanezen autó heti min. 600 km-t fut az utóbbi 1 évben, mióta használják, az ugye több mint 30e km, olajcsere idejéről fogalma sincs, pálca már nem ér bele, és nem értette, hogy miért nem a rátöltés, hanem az azonnali csere a fontosabb...

ÁÁÁÁÁÁ

Előzmény: SLX-350 (159648)
Kisa Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159655

Ja, csak egy izzó volt? Tartozom valamivel? :D

Előzmény: kormi07 (159653)
kormi07 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159654

Szerinted az ilyen szintű ügyfeleket mennyire érdekli, hogy 2 hétre be vagy vállalva előre, amelyik meg kivárja, az már elvárja, hogy aznap kész legyen...

Elképesztő káosz dúl az átlagember fejében autójavítással kapcsolatban, és nem esik le, hogy ez nem egy hajnyírás, ahol előre lehet árat/időt mondani(nem szervízmunkákról beszélek, egy olajcsere nyilván tervezhető, feltéve hogy nem tekered ki a menetet az alukarterből véletlen)

Előzmény: mica-r (159643)
kormi07 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159653

...többek között azt is széthúztam, mert újnak tűnt, természetesen nem ott volt a gond.Első körben ugye azokat a cuccokat nézi meg az ember, amiken egyszerre van 15 meg 58, elsőlámpa csati, műszerfal, biztitábla stb, és miután szétszedted a fél autót, hirtelen eszedbe(vagy máséba) jut, hogy azokat is nézd meg, ahol kapcsolt 15 van, mert hátha ott lesz valami, esetünkben az egyik hátsó lámpában összekeveredett a kétszálas izzóban a fék, és a helyzetjelzőszál valahol belül, ettől áram alá került a féklámpa áramköre, és az a tönkrement féklámpakapcsolón keresztül, ami állandóan zárt, visszaadta a delejt a 15-re...

Előzmény: vezeték (159647)
cam aro Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159652

sorry 

itt nincs otlet. 

tovabbra sem latom hogy mit nezel.

...es mivel. 

ha esetleg tud a progi log fajlt, az ertelmezhetobb lenne. 

..avagy van mas otletem. 

ha nincs hibakod.

hagyd a picsbe, lehet csak az egr betanulasi funkciojat csipted el. 

Előzmény: SomZol1981 (159645)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159651

Bocs, az előbbi a Vitara fórumba lett szánva........

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (159650)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159650

Rövidfilm az automata váltó működéséről, a teljesség igénye nélkül.:

https://www.youtube.com/watch?v=NGCI192x3-M

cam aro Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159649

OFF . 

4T robogo fotengely. siklo csapagy.

40x44x21. 

csapok sertetlenek, de a csapagyak cseresek. 

az egyik oldal megforgott,

itt az oval merteke max. 0.4mm a hazban. (fole lovok, merni nem tudom ) 

gyari csapagy nincs. 

gepmuhely pingvin. 

ker verziom van, 

40x44x 30-as siklo csapagy. 

> 3 Part composite split bearing bush, steel backing, plated to reduce corrosion, porous sintered bronze and PTFE+Pb coating. 

itt a problem...a ptfe../+pb coating .. wtf ? / 

es hogy vagy ragasztani, vagy forrasztani kellene a kulsejet. 

info nincs a ptfe bevonat vastagsagrol, de gyanitom igen vekony. 

v2. 

imperial meretu -telibe- szinter bronz csapagy. 

itt a kulso 44.45mm,  tehat be faraghato.

a belso 39mm korul. , azt dorzsar megoldja.  

velemeny ? 

SLX-350 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159648

" ... És minden napra jut egy ilyen, és nem tudsz mit kezdeni velük .... "

Két gyöngyszem (kenőanyagokkal kapcsolatos érdeklődések közül):

Pár kérdést és választ követően közöltem hogy természetesen segítek de egy kicsit utána kell néznem a helyzetnek. Válasz:

- Persze, nézz utána nyugodtan de mondd meg most a választ!

Másik eset: motorolaj zöld billencshez..... :(((

Előzmény: kormi07 (159642)
vezeték Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159647

Ha összekeveredik a gyújtás a helyzetjelzővel,mindig megkérdezem,nem szereltek-e be mostanában rádiót?

Minden második esetben igen a válasz,vagy tagadják,de amúgy igen.

ferixa Creative Commons License 2017.05.22 0 1 159646

Megoldódott :-)

Az adagoló betáp oldalán van egy pici szűrő az üreges csavar mögött. Na ez tele volt retekkel.

Most megy, mint a szél.

Előzmény: ferixa (159644)
SomZol1981 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159645

Szia.

Sziasztok.

Igyekeztem kicsit jobb felvételt csinálni a kért paramétereket oda tenni + egy párat mellé.

- 1 es csúcs korrekció 

- Mért levegőhozam

- EGR mágnesszelep RCO-ja

- Kipufogógáz visszavezetés EGR szelep helyzet 

- Beszívott levegő hőmérséklet 

- Szívott levegőhőmérséklet a hozammérőnél

Továbbra is a következő probléma van. Indításnál minden tökéletes és megy. Aztán egyszer csak a csúcs korrekció elkezd emelkedni. 3.09 a videón. Ekkor tájt az EGR mágnesszelep RCO elkezd jeleket adni a motor pedig elkezd dadogni. A videó 5.36 nál pedig látszik, hogy a csúcs korrekciót vissza engedi a normális értékre és a motor ismételten szépen nyugodtan jár. Dadogásnak nyoma sincs. 

Vezetés közben nem észrevehető a probléma. Nem lesz erőtlen a kocsi nem érződik a rángatás. 

https://www.youtube.com/watch?v=oMiAwv0Wbkc

Előzmény: cam aro (159563)
ferixa Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159644

Sziasztok!

Nissan Navara 2000 évj.,  2,5 TDI,  76kW,  TD250 mockód.

Jelenség: 2300 fôlé nem forog, csak ledadog, ės okádja a fehėres-kėkes füstôt. Üresben ės terhelėsen ua. Levegøt kap, coolert levettem, semmit nem változott. Turbœnyomást nem mértem, mivel üresben ez nem játszik. Biztosan fúj, mert befogni nem tudtam a nyomóágat. Porlasztókat egyesével lelazítottam, de nem változott. Kannából járatom egyébként. Adagoló meg szokott ezeken dögleni? Esetleg más javaslat?

Köszi!

ferixa

mica-r Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159643

Ennyire nem is bonyolult (legalábbis nálam). Elmondom, hogy mi a helyzet és mennyi időre előre van tele a naptár.

kormi07 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159642

be kell mutatni, hogy ez sokszor nem ilyen hipp-hopp műfaj.

...1,6hdi csiga, reggel jön vele a tulaj, hogy nincs teljesítmény, meg ha már itt van, folyik az olaj belőle, azt is meg kéne nézni, turbó le, mert halálán van, +még a fél motor szét az olajfolyás miatt, de délután kettőkor telefonál, hogy jönne az autóért, mert reggel nyolcra mennie kell az ország másik felébe vele...

... vw lt, ha ráadod a gyújtást, világít a helyzetjelző, ez nem baj, de ha ráadod a világítást, nem tudod leállítani az autót, de mikor lesz kész?bzmeg hát azt se tudom, hogy mi baja, most látom először az autót, hogy mondjak rá bármit is?

...csigás benzines, valami kopog a motorban, hallgassa már meg, mi lehet, hát valószínű valamelyik csapágy, olajat szokott cserélni benne?(néma csönd), legalább van benne olaj?(nívópálca nem ér bele), műszerfalon nem világít valamelyik piros lámpa?(hát egy olajoskanna vagy mi szokott, de már egy hónapja), de most akkor mi baja, és mennyibe fog kerülni, mikor lesz kész?

..bazmeg ha én elviszem a mosogatógépemet a szervízbe, és meg merem kérdezni, hogy mikor érdeklődjek, akkor azt mondják finom nevetés közepette, hogy két hétig meg se próbáljam hívni őket....ehhez képest javíts autót tegnapra, pénz nem számít, az a legkevesebb, úriemberek különben se beszélnek róla.

És minden napra jut egy ilyen, és nem tudsz mit kezdeni velük, bunkó nem lehetsz, mert annak villámgyorsan híre megy, észérvekkel meggyőzni őket reménytelen, jó megoldás meg nincs...

UFF

Előzmény: Kisa (159586)
Zoli550 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159641

Aztán mind rizikós egyébként. A citro csak 100Le,ott kevésbé lyukad a dugó népi elbeszèlések szerint. LT-nél három szíj,sprinter totál talány az évjárat stb miatt. 

Ilyenkor kellene mind a háromra befizetni,olajat,vizet felönteni hogy egyforma esélyekkel induljanak és irány Magyarország. Kicsit ötödik sebességes a project,de tetszene a vég kifejlet.

Előzmény: pataslogeza (159640)
pataslogeza Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159640

Köszönöm a válaszokat.

A teljes történetet feleslegesnek tartottam leírni, mivel csak annyit akartam volna megtudni, hogy az említett kocsik közül melyik számít a legmegbízhatóbbnak, és mik a típushibáik ha vannak.

A történet dióhéjban az, hogy évente egyszer kocsival szoktunk hazamenni, és most úgy döntöttünk, hogy eladjuk a személyautónkat, veszünk egy kisteherautót, bepakoljuk a cuccaink nagy részét és azzal megyünk-jövünk ebben az évben. Ezért is írtam hogy az útvonal Anglia-Magyarország-Anglia lesz. A kocsit angliában veszem, és itt is fogom eladni majd. Amúgy szállítóval sem lenne olcsóbb, de nem is az olcsóság miatt akarjuk, hanem egyszerűen így döntöttünk és kész.

A végleges költözés majd év vége körül lesz, de akkor már nemsok cuccunk lesz, azokat már lehet, hogy szállítóval vitetjük, de ez még nem biztos, lehet akkor is veszek majd egy olcsó kis furgont, amit majd otthon eladok, vagy beadom egy bontóba.

Ezen az oldalon https://www.check-mot.service.gov.uk/ rendszám alapján ellenőrizni lehet a járművek előéletét. Ide minden műszaki vizsga alkalmával bekerül a kilóméterállás (mérföldben van megadva), hogy mikor és milyen hibák miatt bukott meg a műszakin, plusz milyen egyéb hibákat találtak a kocsin. Így lehet követni a futásteljesítményt (is).

A citroen 2,2 literes hdi, a sprinter 2,2 literes cdi, a vw meg 2,5 literes tdi.

A citroent inkább hagyom, a Quattroman által említett váltóhiba miatt. Így a sprinter és az lt maradt.

409 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159639

Elvileg kell legyen a gyújtáskapcsolónak ACC kimenete, és az ott is szokott lenni a rádió kötegében.

Előzmény: zajostücsök87 (159636)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159638

hát igen.

Előzmény: 409 (159637)
409 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159637

Először azt kellene tudni, hogy ez egyszeri alkalomra kell neki, vagy fuvarozni akar. Hol akarja venni, és utána hol lesz eladó.

Nekem az útvonalból az jön le, hogy Angliában venné, és ott lesz a fuvar vége, ergo jobbkormányos az autó, nem igazán lesz Európában kelendő, és onnan Ukrajnába sem gazdaságos elhozni. 

De ez is csak egy teória.

Előzmény: Quattroman (159635)
zajostücsök87 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159636

Sziasztok,

Az autó:

VW Passat B5.5 2005-ös évjárat

Kaptunk hozzá egy Zenec navit-, amit a gyári Delta 6 fejegység helyére raktunk be. Sajnos mivel a CANBUS-nál nincs olyan csatlakozó, ahol megszakadna a +12V, ezért a rádiót csak kézzel lehet ki és bekapcsolni, nem kapcsol le pl. ha a kulcsot kihúzzuk (ellentétben a gyári fejegységgel).

A kérdés, hogy lenne-e esetleg olyan csatlakozó ebben a kocsiban, ahol a +12V-ot lekapcsolja, ha lezárjuk az autót, vagy kihúzzuk a kulcsot? Erre esetleg rá lehetne kötni a navi piros kábelét.

Quattroman Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159635

a költözés után mi lesz a sorsuk? Sprinter ha nincs tokától bokáig szétrohadva,  a későbbiekben könnyű megválni tőle. az ukránok szeretik felvásárolni az LT nem túl népszerű, a Jumper azonkívűl hogy a lelke mélyéig ezsi a rozsda nagy valószínűséggel váltóhibás is lest ha még nem az

Előzmény: pataslogeza (159630)
Zoli550 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159634

A jumper milyen motorral száll a harcba?

cam aro Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159633

nem auto kell neked, hanem egy szallito.

vagyis igy olcsobb .. szerintem. 

diagnet Creative Commons License 2017.05.22 0 1 159632

Garantáltan bármelyikkel le fogsz rohadni. A 10-15 éves haszongépjárművekben min. 1 millió km van. Azért adják el.

mica-r Creative Commons License 2017.05.22 0 1 159631

Ezek nem fiatal haszonállatok, a legnagyobb hibájuk az szokott lenni, hogy tévesen mutat a km számláló!

pataslogeza Creative Commons License 2017.05.22 0 0 159630

Sziasztok.

Költözéshez keresek kisteherautót, Anglia-Magyarország-Anglia útvonalra.

Eddig hármat néztem ki, mercedes sprinter 313 dci (2002, 192000km, 1 év műszaki), VW lt35 (2004, 280000km, 10 hó műszaki, ), citroen jumper 1800 (2005, 150000km, 1 év műszaki).

Az árak és állapotuk közel azonosak. Holnap megyek megnézni őket.

Leirnátok hogy ezeknek mik a típushibáik ha vannak, amit meg kellene néznem, meg melyiket ajánlanátok inkább, és miért?

Legfontosabb a megbízhatóság, mert nem szeretnék lerobbanni vele sehol.

Köszönöm!

Quattroman Creative Commons License 2017.05.21 0 0 159629

ahhoz minimum egy Zippo kell :-)

Előzmény: cam aro (159628)
cam aro Creative Commons License 2017.05.21 0 0 159628

a zotlet jo, de

tocsogos benzint nem gyujt meg a cigi csikk, csakafilmekbe..  :) 

Előzmény: mralien4 (159626)
cam aro Creative Commons License 2017.05.21 0 0 159627

bocsi.

elfeledtem mondani.. 

spenot melle kell oldalas is..

maskepp nincs power, csak zoccseg. :) 

Előzmény: Imre8010 (159623)
mralien4 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 159626

Ne koccanjatok össze srácok. a ca 2kilot értő autómon a rieglerhez tuti nem viszem be, mert ott minden 10nél kezdődik.

én meg most vettem lakást. majd valahogy megoldom, ahogy tudom... keresek majd valami megoldást... vagy benzinkúton lehúzom az anyóst, bedobom a töltőpisztolyt és egy cigit dobok a hátsó ülésre.

Quattroman Creative Commons License 2017.05.21 0 0 159625

hát igen, a víz és az elektromosság is a könnyebb utat választja

Előzmény: JAMIE222 (159624)
JAMIE222 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 159624

Lehet, hogy nem azt várja, hogy valaki megkeresse helyette, hanem azt, hogy megmondja valaki, aki tudja, hol van...

Előzmény: Paco155 (159622)
Imre8010 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 159623

Meleg motornál fél óra kocogtatás után megindult, további egy óra ki-be kocogtatás után sikerült kiszedni. Köszi a tippeket, mondtam az asszonynak, hogy főzzön spenótot! :-)

Előzmény: cam aro (159531)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 159622

Igen, csak előre tekerhető, de gondolom ez nem lehet gond hiszen neked előre kell tekerned hogy utolérd az ECU-t. Viszont a problémád megoldása is triviális. Kicseréled az óracsoportot a jóra. Beviszed az autód Rieglerékhez és megkéred hogy állítsák át a számlálót az ECU-ban szereplőre. Ez pár ezer forintba fog kerülni és hivatalosan is meg tudják csinálni az Examinerrel.  Olcsóbb mint kábeleket rendelni meg szoftvert venni.

"esetleg ha valaki talál valami tutorialt azt megköszönném"

Ezt nem is értem. Nem a köszönetet. Hanem miért más keresse neked amire neked van szükséged? Neten keresni te is tudsz.

Előzmény: mralien4 (159621)
mralien4 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 159621

teljesen jogos a válasz, elnézést.

egy nevesebb szerelő viszont azt írta, hogy "csak felfelé írható" ergo "csak előre lehet tekerni" az óracsoportot.

diag kábelen keresztül történik ez, vagy a kiszerelt óracsoportot kell?

elnézést, de a modell korából adódóan (na meg h olasz) nem igazán vágom ezeket.

esetleg ha valaki talál valami tutorialt azt megköszönném

Előzmény: Paco155 (159620)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 159620

Az előző hozzászólásomban minden válasz szerepel ezekre a kérdésekre.

Előzmény: mralien4 (159619)
mralien4 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159619

ez lenne számomra is a legjobban járható út, az óracsoportot mi úton-módon tudom átírni?

ne haragudjatok, ez most nem a csalókat támogató meló lenne, hanem pont a fair play... bár nettó tökmindegy, mert szerintem vagy 200 hiányzik a kocsi valós életéből. amúgy vajon hol lehet kilesni a valós állást...

na de vissza a témához, óracsoport átírásra tipp/ötlet esetleg? legkönyebb

Köszönöm az eddigieket! =)

Előzmény: Paco155 (159618)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159618

Oké.

Kezdjük az alapoktól.

Amit belinkeltél fórumhozzászólás teljesen helytálló. 

A diaghoz és az óra beállításához szükséged van egy KL  (VAG409) interfészre, egy OBD16 pinről FIAT 3 pin átalakító kábelre és valamilyen szoftverre. A linkben első helyen szereplő Multiecuscan eléggé használható, majdnem megközelíti a gyári Examinert.

A kilométerállás, jól látod, hogy két helyen tárolódik. Az egyik az ECU a másik az óracsoport. Az óracsoport átírható, az ECU nem igazán (valójában vannak olyan programok amelyekkel igen, de akkor is megjegyzi, hogy mennyi volt az előző amiről átírták, és mennyiszer írták át).

Szóval te legjobban akkor jársz ha kicseréled az óracsoportot a működőre, majd átírod az abban szereplő kilométerállást az ECU-ban szereplőre.

Előzmény: mralien4 (159617)
mralien4 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159617

győri bejelentésű lakos vagyok, (sajnos nem szoktam nagyon járni bp-re) amúgy van másik óracsoportom is... de mivel ezt nem tudom, hogy lehet átírni a valós óraállásra (mert nem a fedélzetiből kapja az infót vagy nem értem...)

szóval anno próbának cseréltem egy óracsoportot, azzal nem hazudott, de a magában az órában tárolta a megtett KM-t és ha most ezt is kicserélem a másikra, akkor vagy át kellene forrasztanom... vagy nem tudom, hogy hol lehetne átírni

http://forum.alfa145.com/index.php?showtopic=18638

volt már gépre dugva... nehéz szülés volt, de a szerelőm azt mondta, hogy nem tudja átírni.

korábban megtett km nem releváns, mert más cseréltem benne motort

az óracsoportot igazából csak figyelemfelkeltő illusztrációnak tettem be, mert tudtam, hogy rákattintotok :D

bár egy olyan világban élnénk, hogy nem a 17 éves autómat kell kínlódnom :D

kommented egyáltalán nem volt bántó, segíteni akartok, informálni

Előzmény: Paco155 (159616)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159616

Oké, tételezzük fel hogy valóban rossz az óracsoport. 

Én meg mutatom itt a rossz példát. :(

Szóval, segítőkészség bekapcs.

Vidd el az Alig utcába az ötödik kerületben Haudekhez.  Valahol az utca közepén van a bolt fel fogod ismerni, mert csak óracsoportok vannak a kirakatban.

Ő meg fogja neked javítani. Nem hajt el, hiszen ebből ée.

Előzmény: mralien4 (159615)
mralien4 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159615

Az óracsoport hibájára tudok tippelni már csak, jelenleg egy multiméterem van csak... kicsit laikus vagyok a témában, de a 17 éves autómmal elhajtanak az autóelektronikával foglalkozók sajnos

Potenciométerem nincs sajnos. Érzékelő tápját sem csekkoltam még.

A változást látja, mert felmegy 90-re, de pl ha felkapcsolok egy fogyasztót, akkor elkezd hazudni és azt mondja h forralja a vizet.

Ha lekapcsolom a lámpát klmíát rádiót etc... akkor visszaesik (szó szerint esik) 90re.

Motor leállítása után is egyből újraindítva beáll 90re. Elsőre azt hittem forr a vizem, de nem, mert tavaly év végén produkálta, kapott új előtét ellenállást, meg termosztátot és a termosztáton található szenzort is kicseréltem, mert az adja a műszerfalra az infót. (a motor máshonnan kapja) aztán most megint meleg, megint kezdi

Köszönöm a próbálkozást a segítségre, laikus vagyok, türelmed-et/-eteket kérem szépen

Előzmény: C20NE (159610)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159614

Hááááát, először is gépre kellene tenni. A kiolvasás tizedik perce után amikor felébredtél a szívrohamodból, hogy nem egyessel hanem négyessel (jó esetben hármassal) kezdődik a futott kilométer, megnézni, hogy az ECU mit lát vízhőfoknak.

Ha az ugyanannyi mint amit az óra mutat nincs mit tenni, ellenőrizni kell hőmérővel. Fizikai hőmérővel, hogy az megegyezik-e a mutatott értékkel.  Ha mindez stimmel, és a 88-89 fokot még mindig kevésnek tartod akkor  lehet gondolkodni azon, hogy mit is szeretnél. Magasabb vízhőfokot? Cserélj termosztátot. (Bár jónak tűnik, a kép alapján, de nem tudom, hogy országúton lejjebb megy-e a hőmérséklet.)Esetleg szűkítsd le valahol az áramlási keresztmetszetet.

Ha a hőfokok mégsem stimmelnének egymással akkor pedig lehet méregetni, hogy mi az igaz. És esetleg a legvégén talán tényleg az óracsoportig jut az ember, de előre szólok, hogy akkor sem a tápjával lesz baj, hanem magát az óracsoportot kell cserélni.  (Vagy arrébb rakod a mutatót egy kicsit.)

Előzmény: mralien4 (159609)
409 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159613

Mit hazudik? Ebből csak azt látom, hogy tankolni kellene.

cam aro Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159612

C20NE SK lelkibeke szinten nezi. 

...ugy konnyu . :) 

en /te/ meg nem. 

ha mar ide farad, es kerdez es segitseget remel. 

hat tegye mar meg hogy gondolkodik elotte egy kicsit. 

igaz.

rajuk is lehetne hagyni. 

..azt akkor a kovetkezo kerdesnel megint ugyanott vagyunk. 

vegeredmeny ? 

az ellemzesed a zart topikokrol.

a kutya se jon, mert valaszt ugysem kap, de a kocsog autoreszelok.  

================

Előzmény: Paco155 (159607)
cam aro Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159611

( az elmúlt éjszaka inkább kint aludtam a szervizben... )""

...egy drot miatt ?.. :)) 

Előzmény: RÉMES (159594)
C20NE Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159610

Eddig mit ellenőriztél? Az érzékelő tápját ellenőrizted? Kötöttél be potenciométert a helyére és nézted, hogy látja-e a vezérlő a változásokat?

mralien4 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159609

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Alfa 145 vízhőfokom hazudik.

Az utolsó lehetőség az óracsoporton a feszültségszabályozó elköszönése.

Esetleg tudja valaki, mit és hogy mérjek rajta?

alfa 145 2000 1.4 TS

http://www.supercars.ro/forum/attachments/alfa-romeo/10779d1314115091-my-white-lady-alfa-romeo-145-dscf8251.jpg

Előre is köszönöm ha bárki tud segíteni

Most csak erre a hibára koncentráljunk, a többit már kizártam, h valós a fizikai hiba.

Köszönöm!

jocovill1 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159608

Köszönöm a választ.

Előzmény: Kisa (159600)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159607

És ezzel sokkal előrébb jársz mint én, mert én az elmeállapotomtól függően még van amikor felveszem a kesztyűt. :(

Előzmény: C20NE (159601)
cam aro Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159606

nem .

csere. 

Előzmény: djtörök (159593)
cam aro Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159605

okke., meggyozo. 

Előzmény: Paco155 (159591)
Mendoza Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159604

Sziasztok,

2011-es Kia cee'd, 1.6 crdi, feher es kombi.

Kedvenc kollegam autoja.

Gazadaskor torpanas, volt, hogy elozes is neccesre sikeredett. 

Szerelo kipucolta az EGR szelepet, azutan megjobban remegett.

Hibakod nincs, uzemanyag szuro relative uj.

Ez inkabb uzemanyagrendszeri hibara utal, nem?

Keresnek neki egy hozzaerto szerelot Gyor-mosonban, aki le tudna ezt diagolni, stb.

Köszönöm

jocovill1 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159603

Köszönöm a választ!

Előzmény: mica-r (159599)
409 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159602

):-))

Előzmény: C20NE (159601)
C20NE Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159601

En atlepem ami zavar vagy idegesít, ha ez valakitol rendszeres kiikszelem. Az en topicjaim igy "testreszabottak", kifejlodott az onuralmam is, nem válaszolok mindenre...

Az a tapasztalatom, hogy az elmeallapotom es a toleranciam osszefugg, igy a hiba gyakran az en készülékemben van. Leszoktam a minositesekrol, a provokatív megfogalmazasokrol...

Tulajdonképpen sokat fejlodtem a forumozasnak köszönhetően.

Előzmény: Paco155 (159591)
Kisa Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159600

Turbó nyomócső lesz az inkább, nem turbó hiba. Nézzd végig, ahol látványosan olajos, ott lehet gond.

Előzmény: jocovill1 (159598)
mica-r Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159599

A leírásod alapján a turbónyomás szökhet valahol a turbó és a motor között (vagy valami hasonló gond)

Előzmény: jocovill1 (159598)
jocovill1 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159598

Szevasztok!

Szeretnék segítséget vagy tanácsot kérni. Van egy 1999-es  1,9TD 70kw 95 lóerős V40-es volvóm. Tegnap azt vettem észre rajta hogy, gázadáskor süvítö hangot ad. Majd kicsit később 2500 fordulat fölött egyre jobban füstöl. Fekete füst. Sokat vesztett az erejéből. Kb olyan most mint 1,6-os kadettem volt nyugdíjba vonulása előtt. Szerelőt hívtam de nem tudták fogadni csak jövőhét végén. Szerintük turbó hibás. Egy másik kérdés ajánlottak hozzá egy másik autót alkatrésznek mondván van benne turbó. De az az autó 66kw 90Le. Jó lehet a turbója az enyémhez?

Köszönöm a válaszokat !

Kisa Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159597

Igen, ez a veztengelyállító szelep, ritkán hibásodik meg, inkább csak megragad (időszakosan) a rálakkosodott olajtól.

Egy alapos karburátortisztítós kezelés után, szerintem jó lesz.

Már, ha tényleg ez a bűnös, ugyanis a tünetet nem árultad el.

Előzmény: Ferenc Czető (159588)
mica-r Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159596

Valószínűleg vezérműtengely állításnak az olajnyomás szelepe.

Előzmény: Ferenc Czető (159595)
Ferenc Czető Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159595

Persze. Ahogy szemben állok a motorral, annak bal oldalán a vezérmű szij közelében. Fent a motor tetején a két vezérműtengelynél.

Előzmény: Paco155 (159592)
RÉMES Creative Commons License 2017.05.20 0 1 159594

"ez sokszor nem ilyen hipp-hopp műfaj."

Ja! Sokszor a családtagokkal nem tudom megértetni ezt!

Tegnap a zasszony autójába raktam ( volna ) "lámpátnemfelejtemlekapcsolni"  csipogót, este 8 kor fogtam neki.

Csörög a telefon, hogy hol vagyok már...

Még keresem a barna-piros vezetéket a bizti tábla mögött.

Mikor jössz?

Nem tudom, ha majd megtalálom, és bekötöm, de ha folyamatosan telefonálok akkor sose...

De az kb mikor lesz? :-S

( az elmúlt éjszaka inkább kint aludtam a szervizben... )

djtörök Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159593

Üdv! Renault clio 1.2benzines 2000-es évjáratú autónál sok a 1.5dl/1000km olajfogyasztás? Castrol edge 5w40 van benne és 185000km. 

A másik gondom, hogy kanyarodás után nem mindig kapcsol ki az irányjelző, van hogy csak kattan egyet, de ugyanúgy megy tovább. Ha gyorsabban tekerem vissza a kormányt, akkor nincs gond. Csere?

Paco155 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159592

És arra emlékszel, hogy kb melyik részéből?

Előzmény: Ferenc Czető (159588)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.20 0 2 159591

Tegyük fel elkészül (lehet ugyanis zárt topikot csinálni)

Hol húzod meg a klubtagsági kártya kiadásának szintjét?

- Annál akinek papírja van róla, hogy végzett autószerelő?

- Annál akinek papírja van róla, hogy végzett autószerelő?  - de mondjuk sosem dolgozott a szakmában és nem is ért hozzá?

- Annál akinek nincs papírja, de autószerelőként dolgozik valahol? - hiszen ma már nem kell papír az elhelyezkedéshez csak a tudás.

- A saját autóját berhelő hobbistánál, aki nem ért hozzá, de lelkes és meg akarja tanulni?

- Az érdeklődő hobbistánál aki esetleg az előző csoportban kezdte, de az évek alatt már elég sokat szedett fel magára, hogy nagyon nagy hülyeséget ne kérdezzen?

- Vagy csak azokat nem engeded be akik nem láttak még egy metrikus csavart sem közelről?

- Az autóvillamossági szerelő beengedhető, vagy csak az autószerelő? Mi a helyzet a karosszérialakatossal? (ja, ezeknek van külön topikjuk, ez utóbbi hülye kérdés volt)

Mellékszál, hogy a zárt topikok előbb utóbb meghalnak.  Eleve ott az a paradoxon, hogy új tag csak akkor van beengedve, ha bizonyítottan odavaló, viszont nincs hol bizonyítania, mert a topik zárt. :P 

Előzmény: cam aro (159575)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159590

Végig kellett volna olvasnom először :(

Előzmény: 409 (159582)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159589

Közel háromezres fordulat, 92 fokos víz és ami a leglényegesebb -> 81 kilométerperórás haladási sebesség.

"Feleség módosít: ha jól emlékszem indításkor, de azért nem biztos :)"

Szóval odafigyelő módosít: "de azért biztos nem"

Előzmény: pingui (159574)
Ferenc Czető Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159588

Helló

Végre sikerül képet is mellékelnem. Szóval az ismeretlen alkatrészt egy Ford Focus 1.6 Kombi (Mk2) 2005 ből vettem ki.

Előzmény: Kisa (159561)
cam aro Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159587

érdekes kérdés az ügyfél/szervíz kapcsolata, egymás megítélése.""

alaphang kellene legyen egy szerviznel az ugyfel bizalom kiepitese.. 

maskent hogy a rakba is tudna fenttarthatoan mukodni ?? 

(a hulyet belehet nyelni , ha van mogotte ertelmes bazis, ) 

nem mennek bele. 

de benne van az elmut' 30 ev m.o-s kaosza.

-------------

aluggyunk.  

Kisa Creative Commons License 2017.05.20 0 0 159586

Egyetértünk, szerintem is a sárga föld alat van a toleranciaszinTÜNK.

Többek közt azért is szeretem ezt a nagyon sok jó szakemberekkel megáldott fórumot, - akik érdemben egymást is támogatják-, mert nyílt és nyitott az olyan emberek felé akik csalódtak a szakmánkban.

Nem kell itt ködösíteni, meg eladni a nagy halált, csak be kell mutatni, hogy ez sokszor nem ilyen hipp-hopp műfaj.

Akár egy mai V40-es Volvos sztorit is el tudnék mesélni, ha nem lennék hulla fáradt :) Talán majd holnap, mert érdekes kérdés az ügyfél/szervíz kapcsolata, egymás megítélése.

Sokszor szóba hozom ezt, de szerintem helye van ennek is egy ilyen fórumon.

cam aro Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159585

Próbáltál már rövidebbet indítózni? :)""

:DDD 

pingui Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159584

Jaaaa, értem :)

Ezért is írtam a helyesbítést pár hsz.-al odébb.

cam aro Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159583

szarnyal a kifogas listad mint matolcsy szeme. 

irtad volna, 'mi koll bele ?' 

ertettuk volna,  kisa le is irta. 

de nem, neked ar nem szamit de jo legyen...

erre most ..?.futjuk a koroket a semmire. 

nem tudok a sajat allitasaid ellen vitatkozni.. 

most pl a berlingo a hivatkozasi alap... egy -nem tudott- vw szenzorra. 

grat! :) 

==============================================

Előzmény: Vadkeleti (159579)
409 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159582

Nem tudom, de a kép szerint 81km/óránál írta be a hibát.

Előzmény: pingui (159580)
mica-r Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159581

8-9000 Ft lehet

Előzmény: Vadkeleti (159579)
pingui Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159580

Nem én használom. Sokáig indítózna?

Előzmény: 409 (159578)
Vadkeleti Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159579

Fogalmam sincs, hogy mennyi a gyári ára, de azt tudom, hogy egy I. Berlingóhoz a kiegyenlítő tartályon lévő víz mennyiségét figyelő érzékelő csak gyáriban létezve 15K Ft. Bontóban egy ezresért hozzájutottam. Ha arcpirító a Golfhoz,  / élek a gyanúperrel / akkor utángyártott lesz. További szép estét!  :-)

Előzmény: cam aro (159576)
409 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159578

Próbáltál már rövidebbet indítózni? :)

Előzmény: pingui (159567)
pingui Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159577

Ha jól értem mérek tápfeszt csatin, esetleg egy ellenállást a testkábel és a motor között, és ha itt semmi rendkívüli akkor a táp és test vezeték fel szkópra vagy tárolós multiméterre és mozgatom a kábel (köteget) véig, hátha törött a kábel? 

Vagy valahonnan tápoljam /testeljem meg és ha sokáig nem dob hibát, akkor ez volt a gond?

Előzmény: cam aro (159569)
cam aro Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159576

megvan a topik lec is.. :) 

cam aro Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159575

azzal kezdte, hogy az ár nem szamit, de legyen megbizhato. 

na most ennek fuggvenyeben mit ajanlanal ? :) 

-----------

lehet oregszem , de nyilik bennem az igeny egy autoszerelo muhely topikra. 

DE. ..nem igy. 

office verzio kell. 

zart ajtok, zarora utan.. 

a sarga fold alatt van a tolerancia szintem. :( 

=================

Előzmény: Kisa (159573)
pingui Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159574

"indításkor dobja be a hibát"

Feleség módosít: ha jól emlékszem indításkor, de azért nem biztos :)

Kisa Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159573

Nem kell ezt nagyon túlgondolkodni, vegyél valami közepes áru utángyártottat, ha a gyári drága.

2-3 ezer forint, aminek van valami neve, működni szokott. (Beru, Meyle, Febi..., de már semmi nem biztos.)

Előzmény: Vadkeleti (159566)
Vadkeleti Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159572

OK, megadom magam, elfogadom az érvelésed.  :D

Előzmény: cam aro (159571)
cam aro Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159571

A másik, hogy az utángyártott esetleg tartósabb, vagy megbízhatóbb lehet. ""

kiserletezni lehet.

de egy ilyen  par ezer forintos alkatreszen nincs ertelme sporolni, es valoszinu jobbat sem kapsz az utangyartott piacrol.

(volt a vw-nek problemas hofok mero szeriaja..az teny ) 

de mar csak a javitott szeriast kapsz > markakereskedotol. 

a tobbi meg lutri.  

SK .

(a felutkozes gatlo pont jo ellenpelda, kontra hofok szenzor. ,....)

==================================

Előzmény: Vadkeleti (159570)
Vadkeleti Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159570

Nem tudom, hogy eredeti van-e benne, mert csak 3 éve van nálunk. A másik, hogy az utángyártott esetleg tartósabb, vagy megbízhatóbb lehet. Lásd VAG csoport hátsó lengéscsillapító felütközésgátlója, ami apám Fabiáján 3 éves korában le volt szakadva, az utángyártott meg bírta 8 évig. Ja, a Fabián össze-vissza mutat a motor hőmérsékletét mérő műszer, a gyári jeladóval.

Előzmény: cam aro (159568)
cam aro Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159569

Merre induljak?""

milyen iranytud van ?

valoszinu semilyen. 

igy ket valasztasod van. 

-kicsereled a veztengo es/vagy fotengely jeladot, az  'hatha ' alapon meg jo is lehet.

- felkeresel egy hozza erto muhelyt, ami rossz esetben meg retur jegyes is lehet. 

ha megis van iranytud.

akkor a fotengely, ES a veztengo szenzor tap, es test ellatasa.

...es annak jelenek a folyamatos megfigyelese valoszinu segit behatarolni a hiba valos okat.  

cam aro Creative Commons License 2017.05.19 0 1 159568

Nem az árak, hanem megbízhatóság miatt tudtok ajánlani valamit a gyárin kívül?""

ha az ára nem szamit, de a megbizhatosaga igen.. 

akko' miert nem jo a gyari  ?  

...mert az 16 ev utan elromlott ?! :D 

Előzmény: Vadkeleti (159566)
pingui Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159567

Sziasztok!

Kia Picanto 2004 1.0

Rendszertelen időközönként dob egy p0340-et. Ha kitörlöm akkor van amikor másnap beírja, de van amikor 2 hónapig nem. Az autón nem érezni változást, indításkor dobja be a hibát. Merre induljak?

Vadkeleti Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159566

Má' megin' egy kérdéssel jövök a Szakikhoz. Bekakált a vízhőfok jeladó a Golfin, üzem meleg motornál 10-14 fokosnak érzékeli a vizet, túldúsítja a keveréket.  Nem az árak, hanem megbízhatóság miatt tudtok ajánlani valamit a gyárin kívül?

G4, 1.4 AXP '01.

cam aro Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159565

prosit! 

'drotmalac' . .ez tetszik. :D 

Előzmény: Kisa (159562)
cam aro Creative Commons License 2017.05.19 0 1 159564

Viszont én nem tudom mi ennek az alkatrésznek a neve és mit csinál?""

ez esetben mi a terved vele.. megjavitod ? 

Előzmény: Ferenc Czető (159560)
cam aro Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159563

talan megerted a kepet,

ettol fuggetlenul aki ebbol a ketyvaszbol barmit is megallapit, az varazslo. 

(legyen help is. a legtomeget tedd az egr melle. ) 

==========================

Előzmény: SomZol1981 (159557)
Kisa Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159562

Végre ma volt időm rámozdulni komolyabban a H Astra központi zárra.

Netes turkálások nem nagyon segítettek, meglepően kevés infó van erről, vagy én bénáztam.

Találtam egy központi zár biztit  a motortérben, az jó volt. 

Cam segített kapcsolási rajzzal, amit, ha tüzetesebben megnézek, hamarabb boldogultam volna.

Kollega ráakadt még egy biztitáblára a bal hátsó részben.

Itt is van egy biztosítéka a központinak, ki is volt égve. F38, ahogy a rajzon is.

Kicseréltük, feszkó is van a biztin.

Továbbra sem működik, meg se mukkan.

Eszembe jutott, akkusaru le-fel művelet után mindig, mintha hajlandóságt mutatott volna a működésre, hogy szakszerűen fogalmazzak :)

Na ez segített, egyből működött minden hiba nélkül, az utastéri kapcsolóval és távval is.

Összefoglalva, ahogy sejteni lehetett az eltört vezetékek (BH ajtóban) kilőtték a biztit, de arra nem gondoltam hogy kettő is összefüggésben van a rendszerrel, ráadásul nem is találtam.

Kösz, Cam!

Az sem dobott fel, hogy ezt a drótmalacot is beleépítették valamikor:

Kisa Creative Commons License 2017.05.19 0 1 159561

A fénykép ereje sokat segítene :)

Előzmény: Ferenc Czető (159560)
Ferenc Czető Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159560

Sziasztok

Uj vagyok még a fórumon és rögtön segítséget szeretnék kérni. 

Van egy Ford Focus kombim 2005 évjárat. 1.6 motorral. Kiszereltem egy szenzort belőle csak egy fénykép erejéig meg azt mondták, hogy ezzel van baj. Viszont én nem tudom mi ennek az alkatrésznek a neve és mit csinál?

Ata61 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159559

Köszi szépen az infót.Gyári száma jőhet,ha tudod küldeni.Egyébként a lecserélt az FoMoCo CS 764-volt,csak amit rendeltem gyári Ford ként,az meg ithon derűlt ki,hogy FoMoCo 833-as.Sajnos a Ford szűrőknél rendeléskor nem tüntetik fel a CS-számot,igy vakon rendelek pedig a 764 lett volna jó.Purfluxnak valóban van CS764-ese,és az rendelésnél is fel van tüntetve,mint minden más(kivéve Ford) szűrőnél is.

Előzmény: Zoli550 (159558)
Zoli550 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159558

Olvasok én

Nos,mikron kitétet/alternatív választás csak a 2000-2006között gyártott mondeonál volt,ott valóban volt  2ill.5 mikronos opció. Egyéb dízel modelleknél nem ír ilyet. A gyári szűrő ára nem halálos,CS számát nem tudom,gyári száma megvan ha kell. A CS szám nekem inkább purflux számnak ugrik be,CS764-et adna a program a te autódra és nem írja a mikron számát itt sem sajnos. 

Előzmény: Ata61 (159556)
SomZol1981 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159557

Sziasztok.

Nem szaporítanám a szót egyben leírok minden. 207, 1.6HDI videó is van.

https://www.youtube.com/watch?v=uhV1WLMFtJI&t=211s

Szóval a következő problémára várnék megoldásokat: A motor beindítása után a kocsi szépen jár minden rendben. 2:20 nál kezd érdekes lenni a dolog. A kocsi motorja elkezd fulladozni és a mért értékek hirtelen változásba kezdenek.

A filmen a következők vannak monitorálva. - 1 - 4 es csúcsig mérve van az eltolás. 2:20 nál látszik, hogy ezek az értékek eltolódnak. Ez az első és második csúcs esetében nagon látványos. Az 1 es csúcsot +2.2 ig a 2 es csúcsot -1.7 ig eltolja   - EGR mágnesszelep RCO ja. - RCO mágnesszelep EGR szelep. 9:26 nál a felvételen látszik, hogy a vezérlés szépen lassan vissza állítja a csúcs eltolás értékeit. Nagyjából mindenki beáll egy alap értékre és a kocsi motorja nem dadog többet. RCO mágnesszelep EGR és az EGR mágneszelep RCO-ja pedig egyszerűen levág.

Eddigi cserék és javítások: EGR szelep cseréje és feltanítása, légtömegmérő cserélve, az injektorokat felcseréltem egymással, hátha sikerül az eltolást odébb vinni " minden esetben feltanítottam a kocsit arra, hogy a csúcs máshová került " ez sem hozott semmi újat. Továbbá mértem egy visszafolyást mindegyik csúcson, amely semmilyen eltérést nem mutatott. Amit még megfigyeltem, hogy a hiba nagyjából 25 - 55 celziusz közötti motor hőmérsékletnél jelentkezik. 25 alatt is szépen jár és 55 felett is szépen jár. Monitoroztam a hőmérsékleteket is bejövő levegő, motor hőmérséklet... Minden szonda mutat és szépen látszik ahogy melegszik fokról fokra.

Várom mindenki véleményét, tapasztalatát, segítségét. 

Minden ötlet érdekel!!!

Ata61 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159556
Rendbe. Csak azért másoltam 2x,hátha nem ólvas vissza :)
Előzmény: cam aro (159555)
cam aro Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159555

mar mostmar tobbet ne masold be. 

aki lopni akarja,.. annak pont eleg ez a ket alkalom.. :)) 

Előzmény: Ata61 (159551)
cam aro Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159554

befujja ketszer a gyertyat,  azt kiveszi a macska dobalossal is.

:))

Előzmény: Quattroman (159553)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.19 0 0 159553

milyen gyertyakulcs az ami megcsavarodik?

az a csuklós T szárú?

az gyerekjáték max macskát dobálni jó...

Előzmény: cylon raider (159552)
cylon raider Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159552

Én hasonlóan beszorult gyújtógyertyát fagyasztó és kenö spray nevü dologgal tudtam sérülés és probléma nélkül kiszedni. .http://www.motipspray.hu/webshop/technikai_termekek/szerelesi_segedanyagok/motip-fagyaszto-spray/ Elötte két darab gyertyakulcs sérult meg eggyik tört a másik csavarodott a spray-jal való kétszeri megfujás után a gyújtógyertya könnyedén kijött.

Előzmény: Imre8010 (159527)
Ata61 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159551

Itt küldöm az alvázszámot:WFOJXXWPBJDC29134

Előzmény: Zoli550 (159534)
yenoee Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159550

A színe az olyan, amilyen :)

Világosban meglesem azt, amiket írtál, köszi.

Előzmény: cam aro (159549)
cam aro Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159549

kerdest meg er, ha tudjuk mirol beszelunk.   

jelold ossze filcel a a fotengely szijkereket. 

nezd meg mennyit tancol a szij feszito .

olaj folyas, szij allapot.. stb. 

...mar ha motorterbol nyekereg, mer' szerintem a szinevel is baj lehet. :)

==================== 

Előzmény: yenoee (159548)
yenoee Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159548

OK, köszi, gondoltam egy kérdést megér.

Renault Grand Scenic 2006. 2,0 F4R füstlila :)

Előzmény: cam aro (159545)
cam aro Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159547

Tudjuk, hogy mindig a 4. henger csinálja.""

..tudjuk ? 

Előzmény: 409 (159542)
cam aro Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159546

mer' nem ertesz hozza! ..azze'!  

:) 

Előzmény: 409 (159544)
cam aro Creative Commons License 2017.05.18 0 1 159545

elkezdett nyekeregni a kormány.""

epp most jovok a 444.-rol,. ugyhogy jot rohogtem.

ja,..  nem is.

-------------------

kormany.. kerdes hogy mit ertesz alatta..

tobbnyire kormanyszervo szivattyu meghajto szij szokott sivalkodni.

az oka  tobb minden lehet..

nem vazolnak listat, mert hosszu es felesleges.  

===================== 

megfejtes nincs a fejlecben.

de azert  felhivnam a figyelmed a ZOD, ES A PIROS kiemelesre... 

Előzmény: yenoee (159538)
409 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159544

Az a legfőbb baj, hogy marhára nem halljuk azt a nyekergést......  ??

Előzmény: yenoee (159541)
409 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159543

Lesz ahogy lesz. :) Lehet, hogy ott sem leszek.

Előzmény: Paco155 (159540)
409 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159542

"..észszerű és logikus döntés, ami még sokba sem került."

????    Tudjuk, hogy mindig a 4. henger csinálja. Ha a trafót felcseréli egy másik hengerével, a gyertyát meg egy másikéval és a hiba mégis marad a 4. hengerben, akkor még annyiba sem került (volna), és ugyanúgy tudjuk, hogy nem trafó/gyertya hiba.  Szerintem.  De tény, hogy ezekből szinte sosem lehet gazdaságosan kijönni, és többnyire az ügyfél is húzza a száját.

Előzmény: Kisa (159535)
yenoee Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159541

Anno a 75-ösnek volt felújítandó a kormányműve, de az nem nyikorgott ennyire, és a szervó sem volt egyenletes (parkolós manőverezéseknél): hol könnyen járt a kormánykerék, hol nehezebben.

Na, itt a kormány egyenletesen jár, de úgy nyekereg, mint az állat. És csak melegben. :)

Amúgy 200ezer km körül futott, az utóbbi 100 ezer nálunk került bele, és ilyen jelegű javítása nem (sem) volt.

Előzmény: Paco155 (159539)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159540

@409:

Holnap 9-10 között menne a Toyota a nevelt fiam apjával (mondjuk időt nem tudom miért írok, olyan nem volt még, hogy ne késett volna valahonnan - tehát inkább mondjuk azt hogy holnap délelőtt. :P )

Paco155 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159539

"mire készüljek?"

Hibakeresésre és javításra :)

Előzmény: yenoee (159538)
yenoee Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159538

Üdv!

Scenic II 2006

Parkolós manővereknél elkezdett nyekeregni a kormány.  Egy ideje néha előjön, de úgy tűnik, mintha a kinti hőmérséklettel lenne összefüggésben. Most, hogy melegebb lett az idő, sokkal többször fordul elő. Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Mi lehet a gond, mire készüljek?

Ata61 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159537

Itt az alvázszám:WFOJXXWPBJDC29134

Ata61 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159536

Köszi szépen előre is.

Kisa Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159535

Nem tippmix, amit csináltak, hanem észszerű és logikus döntés, ami még sokba sem került.

Szerintem itt sokan ezt tettük volna, a VW trafói is hajlamosak megdögleni, szóval van egy tartalék, feltehetően jó trafód.

Szerintem nem értelmezék félre a hibakódot, csak olyasmi a helyzet, mint a fékolaj és fékfolyadék szavaknál.

Mindenki tudja, hogy a fékfolyadék nem olaj, mégis sokan így használják.

Az injektor/fojtó tisztítás csak a legvalószínűbb lehetséges hibaok, közel sem biztos, hogy az.

Lehet ez egy kontakt hiba, kábelköteg sérülés, mechanikai hiba, motorvezérlő hiba...stb.

"Rendes" diagnosztikai szervizben alapból azzal kezdik, hogy minden a hibával összefüggő elektronikus és mechanikus mérést elvégeznek, aztán kezdenek hozzá a hiba feltárásához.Ez nem pár ezer forintos tétel és még "semmit nem csináltak".

Időszakos hiba, ami több 100km után néha bekattan, azt hogy szűrnéd ki?

Be lehet költözni az autóba, minden paraméterét figyelni, aztán usgyi neki az országútnak. Néha csak ez a megoldás, de gondolom sejted, hogy ez mennyibe kerül és semmi nem garantálja a sikert.

Ez nem egy olajcsere, vagy fékbetét csere, ahol fillérre pontosan meg lehet mondani mennyibe kerül, és hogy háromra kész van.

Amíg biztosra meg nincs a hiba, csak azt tudod mondani, hogy mi az, ami biztosan nem okozza, pedig beleöltél már 5-10 óra melót. Ilyenkor bizonytalanodik el az ügyfél, hogy biztos nem ért hozzá, nem is szivesen fizetne...

Van ilyen is, de azért egy szakembert meg lehet különböztetni egy jódumás kóklertől.

Előzmény: yxcvbnmaa (159532)
Zoli550 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159534

Reggel megnézzem váz számra mit ad? Ennyiben tudok én max segíteni. 

Előzmény: Ata61 (159533)
Ata61 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159533

Sziasztok!

Elnézést,hogy még egyszer beteszem,de hátha.....

Családban levő 2013 as Ford C-Max1,6 TDCI 116 Le -on cseréltűnk gázolaj szűrőt.A lecserélt Ford gyári FoMoCo CS 764 es,az új meg Ford gyári FoMoCo CS 833-as.Szeretném megtudni ezeknek a mikron méretét(meg hogy jó választás-e a 833-as)mert sztem nem mindegy,hogy az egyik 2-a másik meg esetleg 5 mikronos.Sajnos sehól nem találtam(rendelésnél sem lehet tudni) ezekről adatokat.Ha  tudnátok ebben segiteni,azt nagyon megköszönném.

yxcvbnmaa Creative Commons License 2017.05.18 0 0 159532

A gyújtáskimaradást a szerviz definiálta, én csak a papírjukról másoltam át :-)

A történet annyi, hogy hibakód felvillan,  beviszem, kiolvassák 5 ezerért, majd cserélnek alkatrészeket 15 k körül.

Majd párszáz km után újból előjön a hibakód...

A tippmixből már kicsit besokalltam. Kicsit drága játék ez így.

Az már csak hab a tortán, hogy a hibakód pontos jelentését se tudják a jelek szerint. :-)

Akkor injektor hiba és/vagy fojtószelep takarítás lehet a megoldás.

És főleg egy másik szerviz keresése. 

Esetleg tudtok ajánlani valakit, észak Pest környékén?

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: 409 (159508)
cam aro Creative Commons License 2017.05.18 0 1 159531

Méteres erőkar nem segített, esetleg próbáljak hosszabbat? :)

ha ertened amit irtam, nem kerdeznel ilyen hulyeseget. 

nem az erokar hosszabitasrol irtam. .h 

hanem arrol hogy kell hozza jo szerszam, amit ha megutsz, akkor a gyertya testre impaktalja az erot,.. nem hengerfejre, nem levegobe. .-szabadon bovitheto... 

meteres erokaral - amit irsz -  mar kijott volna. 

..esetleg darabokban.  

de kint lenne. ..egy resze. :)) 

szvsz az az erokar vagy nem meteres, vagy keves a spenot rajta, 

mert maskent mar beszakadt volna. 

Előzmény: Imre8010 (159527)
Kisa Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159530

Hát nekik is, nekünk is itt a gugli.

Nem kell már télikabát alatt kilopni Magyari Béla tranyó atlaszát az iskolakönyvtáról, mert kölcsönözni nem lehetett.

Előzmény: Quattroman (159529)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159529

De Te tudod értelmezni amit kiír.

a sok háztáji versenyző pedig nem, cserébe viszont nyaggat vele hogy de ezt a hibát írja ki...

Előzmény: Kisa (159520)
Ata61 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159528

Kösz az infót.

Előzmény: 409 (159510)
Imre8010 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159527

Egyáltalán nincs meglazulva :)

Még valamikor a "szerelő" kicserélt 3db-ot, azoknak a menete tele volt rézpasztával. Lehet, hogy erre több jutott?

A szerelő gondolom ezért nem cserélte ki anno, most viszont szeretném én megoldani a dolgot. Méteres erőkar nem segített, esetleg próbáljak hosszabbat? :) Nem szeretném tönkretenni a motort.

Előzmény: cam aro (159525)
cam aro Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159526

nincs telibe feluletem, olaj csatornak kanyarognak a csapagyak alatt -is.

+ nincs se tamaszto pocok, se semmi elfordulas/kieses gatlo. 

egesz csapagyat/ gyurut / bemernek ragasztani, de ket felet nem. 

Előzmény: 409 (159517)
cam aro Creative Commons License 2017.05.17 0 1 159525

amig nincs meglazulva.. locsolhatod barmivel. 

...bar az a " beszorult"... az barmi lehet. :)

olyan fej kell ami felull a hatlap tetejere. 

azt akkor lehet kalapacsolni. 

Előzmény: Kisa (159523)
cam aro Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159524

ha rosszul van elvegezve az alapbeallitas, vagy mar a vegletekig retkes a fojto

akkor beirja, igen. 

de elotte fuel trimm , es ebbol fakado eges kimaradast is tud produkalni. 

mindegy.

egy tps eloadat seperc alatt megmondana , artani meg nem art vele. 

Előzmény: 409 (159519)
Kisa Creative Commons License 2017.05.17 0 1 159523

Türelemmel és sok csodaszerrel (wd40, fékfolyadék, Coca-Cola...).

Nekem szokott működni a légkucs kis nyomással kopogtatva ki-be-ki-be. Szerintem hatásosabb, mint "statikusan".

Előzmény: Imre8010 (159516)
cam aro Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159522

ismerem oket, de ide nem tennem be. 

Előzmény: 409 (159517)
Imre8010 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159521

Köszönöm a gyors választ, holnap délelőtt megpróbálom.

Előzmény: 409 (159518)
Kisa Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159520

Épp most BrainBee-t használok, az telejesen szar fordítású (1.2M volt jópár éve), de láttam Energotest-et is jó sok éve rossz fordításokkal, pedig az "prémium" kategória, rendesen túlárazva. :)

ELM-ről talán annyi, hogy valljuk be mi is szórakoznánk vele, ha nem ez lenne a szakmánk, nem lennénk komolyabb cuccok közelében. Én biztos vennék ilyet 10 dolcsiért, főleg, ha még érdekelne. :)

Előzmény: Quattroman (159512)
409 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159519

Arra szívócsőnyomás hibakódot ír.

Előzmény: cam aro (159515)
409 Creative Commons License 2017.05.17 0 1 159518

Üzemmeleg motor.

Előzmény: Imre8010 (159516)
409 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159517

"hideg, meleg , olajban.."

Erre találták ki. Olvasd el az adatlapjaikat. Kikopott váltóházakba ragasztok vele nyelestengely csapágyakat.

Előzmény: cam aro (159513)
Imre8010 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159516

Sziasztok! (VW Polo 6n1 1999 APQ)

Beszorult gyújtógyertyát milyen módszerrel lehet kiszedni úgy ,hogy a legkisebb esélye legyen arra, hogy beletörik?

cam aro Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159515

fojtoszelep takaritas, es alapbeallitas .

Előzmény: yxcvbnmaa (159506)
cam aro Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159514

koszi,

kozben talalgatok telibe perselyeket is.. 

pl itt a kepen. 

kivul rez, forraszthato,

belul meg .. na hat azt nem tudom mernem-e fotengelyhez rakni. 

majd kiderul  mi lesz.

Előzmény: Quattroman (159505)
cam aro Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159513

hideg, meleg , olajban..

nem mernem vele ossze passzitani. 

vagy fene tudja, opcio ez is. 

Előzmény: 409 (159502)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159512

Aki nem tudja, azt persze könnyen félreviszi, ha nem nézi meg az eredeti angol jelentését a hibának.

és ezért külön jó hogy mindenki dugdossa a kínai baszt az obd-be mert már húsz gombóc fagyiért hozzájut...

Előzmény: Kisa (159509)
Kisa Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159511

Ezek után leginkább az injektorszelep hibája lehet gyanús. Cseréld meg mondjuk a kettes hengerével, ha vándorol a hiba, akkor bingó.

Ritkán romlanak el VW-ben, franciákra inkább jellemző.

Épp ezért talán bontva is kapsz egyet pár ezer forintért, ezzel is lehet próbálkozni.

Időszakos, ritka hiba méregetni, nézegetni nem nagyon lehet. 

409 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159510

Ha csak ez nem.

Tudom, 12-ig van, de gondolom a motor ugyanaz.

Előzmény: Ata61 (159507)
Kisa Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159509

Így van, de sajnos sok kiolvasó magyarítása katasztrófa, legtöbben gyújtáskimaradás van fordítva.

Persze én is tudom miről van szó, mégis nagyon oda kell figyelnem, hogy helyesen használjam.

Aki nem tudja, azt persze könnyen félreviszi, ha nem nézi meg az eredeti angol jelentését a hibának.

Előzmény: 409 (159508)
409 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159508

"P0304 ( 4. henger gyújtáskihagyás)"

Nem gyújtáskimaradás!!!!

Ez valami rögeszme ebben az országban.  ):-((

Égéskimaradás, ami nagyon mást jelent. Az oka persze lehet gyújtás hiba is, de üzaellátás és mechanikai probléma is. Hogy melyik, azt nem tudja megmondani az a vezérlő. Többségében szelepzárási gond van ezekkel a motorokkal ilyenkor.

Ata61 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159507

Sziasztok!

Még volna egy nagy kérésem.Vezérlés csere elött van a Ford C-Max 2013 as 1,6 tdci 116Le motor,amit meg tudnám csinálni, de jó volna hozzá azért leírás.A netten sajnos nem találok letölthető infót javitási kőnyvröl,vagy csak motorról.Ha valaki tud ebben segíteni,az nagyon jó lenne.Előre is nagyon köszönöm.

yxcvbnmaa Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159506

Sziasztok!

Skoda Octavia I 1,4 16V BCA motorkód az alany. 

Hibajelenségek:

Alapjárata kisebb nagyobb mértékben (egyik nap jobban, másik nap kevésbé) egyenletlen. Van amikor teljesen tünetmentes.

Hibakódok: P0304 ( 4. henger gyújtáskihagyás) p0172 (túl dús keverék).

A hibák törlés után 3~400 km után jönnek elő újból (általában csak az egyik).

Fogyasztása rendben (6l), a kocsinak van ereje.

Eddig cserélve: gyertyák, 4-es henger gyújtótrafója. Nem oldotta meg a gondt

Szerintetek mi lehet a gond, illetve hogyan tovább?

Quattroman Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159505

Cam,

jól emlékeztem,  Smart 0,8 CDI hajtókarcsapágy 40-44-18mm (benzines kisebb)

Előzmény: cam aro (159501)
Ata61 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159504

Azt kifeledtem,hogy 1,6 TDCI 116 Le

Előzmény: Ata61 (159503)
Ata61 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159503

Sziasztok!

Családban levő 2013 as Ford C-Max-on cseréltűnk gázolaj szűrőt.A lecserélt Ford gyári FoMoCo CS 764 es,az új meg Ford gyári FoMoCo CS 833-as.Szeretném megtudni ezeknek a mikron méretét(meg hogy jó választás-e a 833-as)mert sztem nem mindegy,hogy az egyik 2-a másik meg esetleg 5 mikronos.Sajnos sehól nem találtam(rendelésnél sem lehet tudni) ezekről adatokat.Hatudnátok ebben segiteni,azt nagyon megköszönném.

409 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159502

0.2mm-ert kitölt a loctite csapágyrögzítő ragasztója is. Van abból nem oldható fajta is.  (603, 638)

Előzmény: cam aro (159501)
cam aro Creative Commons License 2017.05.17 0 0 159501

ma borittam szet.

semmi veszelyes, csak szij iranyba bele mart a hazba .,. szemre 0.2mm -et.

(masik felen nem tudom mi van, mert a lendkerek lehuzora varok. )

de ebben mar nem all meg az regi csapagy, de uj meg nincs piaggional.  

gepmuhelyel beszelni akarok..bar sok remenyt nem fuzok hozza. 

ugyhogy a felcinezes /papirozas nem jatszik, mert beutos csapagy. /  a listan van.

de nem a regi csapagyat, hanem ha mod van ra az ujat. 

---------------------------------

a vwrol nem tudok semmit. 

itt adatbazis  > tipus  > evjarat .etc., meretekrol egy szo se nincsen. 

..ugyanitt gugli se barat.

----------------- 

(de hogy nevessunk is. 

daihatsu megnemmondom ,de pici dizelbe hajtottam anno rez lemezbol 

adagolo csapagyat. 

dorzsarazas utan jobb volt mint a gyari. 

ooo... mint a kopott gyari.. :)) 

nem tom mi lesz vele. 

a tákolas hajlam bennem van.. csak kuzdok ellene. :D 

Előzmény: Quattroman (159500)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159500

hátukat felcinezni végső megoldásként?

régi vw motorok segédtengelycsapágya?

Előzmény: cam aro (159499)
cam aro Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159499

elszallt az olajnyomas a robeszomon. (udvozlom a muanyag fogaskerekek mernokeit ) 

..nem most, mar egy eve. 

azt most kacatlanitanek.. 

hazajott a szoroncsetlen 15 km-rol olajnyomas nelkul.. 

nem  lett semminek baja, minden karcmentes.

de megforogtak a hazban azok a fotengely siklok

amiket nem  arulnak. :/

ha van ra mod, labra tennem.. 

nem egy polip, meg balansz tengely siklokat is bele tennek..

HA meret stimmel.  

ha nincs.. megy a levesbe. 

Előzmény: Quattroman (159497)
cam aro Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159498

aha.. siklo kellene. 

megkoszonem ha megmerned. 

Előzmény: Quattroman (159497)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159497

ez siklócsapágy lenne?

smartban mintha ilyesmi lenne, de majd méregetek holnap, de a szélesség biztos hogy nem lesz csak 18

Előzmény: cam aro (159496)
cam aro Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159496

urak. 

remenyhal. 

d40x D44x S 21-es  csapagy feleket keresek. 

lehet egybe -gyuru -  is.

lehet szelesebb is. 

D 44.5 meg jobb lenne. 

hatha . 

koszi. 

cam aro Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159495

ezekbol a kepekrol nem lehet hibat azonositani. 

kell ket ember, meg egy kezifek. 

aztan egy figyeli a bakokat,  a masik pedig a behuzott kezifek mellett adagolja a kuplungot egyesben, es hatramenetben. 

Előzmény: Moto76-reloaded (159494)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159494

http://indafoto.hu/motoreloaded

Ez se? az első 3 kép az. Béna ez az  egész inda f.szság....

Előzmény: cam aro (159490)
mica-r Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159493

Korrekciós adat nem szentírás a porlasztók állapotára. 

A többiben akár lehet igazuk, látatlanban senki nem tudja.

Előzmény: kovacs1000 (159492)
kovacs1000 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159492

Hehe,

prémium üzemanyagot tankolok németországban. Befecskendezők diag szerint jók. Legnagyobb korrekció 0,4 volt.

Inkább azt mondták, hogy teljes egr rendszer és szívócső tisztítás, de kár nekiállni, amíg csak kicsit hangosabb, és más baj nincs. Csak engem zavar.

Előzmény: mica-r (159489)
cam aro Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159491

kormany szervo nyomas kapcsolo.

Előzmény: Tibi545 (159484)
cam aro Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159490

nem mukodik nalam a link. 

Előzmény: Moto76-reloaded (159481)
mica-r Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159489

Így nehéz lesz. Rossz üzemanyag, vagy befecskendezés a legesélyesebb.

Előzmény: kovacs1000 (159487)
Vadkeleti Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159488

Köszönöm. Bilstein 14 körül lesz 2db, KYB 20 körül 2db. Nem nagy tétel egyik sem.

Előzmény: 409 (159476)
kovacs1000 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159487

Nem akarom, hogy úgy működjön, csak így próbálom kiszűrni, mi okozhatja a csörgő égési zajt.

Előzmény: mica-r (159486)
mica-r Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159486

Ha jó motornál minden, akkor nem kellene feltűnően csörömpölnie.

Minden kicsit más üzemállapotban dolgozik regeneráláskor, ne akard hogy állandóan úgy működjön.

Előzmény: kovacs1000 (159480)
mica-r Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159485

Nyomáskapcsoló lesz.

Előzmény: Tibi545 (159484)
Tibi545 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159484
Tibi545 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159483

Sziasztok! Ford mondeo mk2 1997 2.0 . Érdeklődni szeretnék hogy ennek az alkatrésznek mi a pontos megnevezése sajnos nem találom sehol. 

Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159482

A képek talán így: 

http://indafoto.hu/motoreloaded

Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159481

Sziasztok! 

Fiat Tempra 1.4 ie 160.A motorkód injektoros. Jelenség: Karosszéria eléggé elkezdett rezegni. Eleinte a jobb eleje koppant kátyúnál, azt hittem lengőkar lehet, de aztán elkezdett koppanni gázadásnál meg fékezésnél is és érezhetően döccen a motor a motortérben. Jelenleg jobbra kanyarodásnál pl körforgalom 3-ban történő elhagyásánál (ez csak a 3. fokozatban jelentkezik) kidobja a 3-ast. Ebből gondolok motortartó bakra. Mellékelek 3 képet az indafotóra a jobb első motortartó bakról. Ez ránézésre meg van vetemedve. Kérdés hogy szerintetek is okozhatja ezt ennek a tartóbaknak a hibája? Nagyon szeretett jó állapotú autó úgyhogy pls ne dobjatok roncstelep kommenteket meg hasonlókat :( 

http://indafoto.hu/motoreloaded/image/25127023-1a5b0788/user#nagyitas

kovacs1000 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159480

Üdv!

Le tudna nekem valaki irni nagyvonalakban, hogy mi törtenik reszecskeszürö regeneracio közben egy OM642.910 V6 320 CDi mercinel?
Ugy ertem, EGR, szivocsö csappantyuk, befecskendezes stb. A gyari marketing doksi csak annyit ir, hogy egy vagy ket utobefecskendezessel felfüti a katalizatort, az pedig a reszecskeszüröt..
Nagyon ritkan veszem eszre a regeneraciot, ellenben ekkor nagyon szep hangja van a motornak, eltünik az a ronda csörgös egesi zaj, ami egyebkent elegge zavar.

Köszönöm!

cam aro Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159479

kikerult a napszelbol.. :)

Előzmény: vezeték (159477)
cam aro Creative Commons License 2017.05.16 0 0 159478

mindegy mit rak bele. 

valoszinu az osszes tul eli a kocsit. 

-sk-

Előzmény: 409 (159476)
vezeték Creative Commons License 2017.05.15 0 0 159477

Ma reggelre magától  megjavult.Hibákat is engedte törölni.Ufó.

Előzmény: cam aro (159474)
409 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 159476

Ha pénz nem számít, Bilstein, ha igen, akkor Kayaba (KYB)  Én a Sachs-ot kerülöm.

Előzmény: Vadkeleti (159475)
Vadkeleti Creative Commons License 2017.05.15 0 0 159475

Üdv Szakik! Bocs, ha már lerágott csont, de bátorkodom megkérdezni, hogy van-e ajánlott-nem ajánlott lengéscsillapító márka? Bilstein-Monroe-Sachs vonalon jól gondolkodom? A kocsi hosszútávon ( csak időben, km-ben kevésbé) van, lesz használva.

Golf IV 1.4, 2001, AXP

cam aro Creative Commons License 2017.05.14 0 0 159474

nem a kezifeknek szamit a motorkod, hanem a rendszer azonositasnak. 

hogy ugyanarrol beszeljunk. .. 

autocomot nem ismerem ezen a teren.

de ha lehuzod a csatit a munkahengerrol,  es adsz neki direkt testet+tapot, 

(polaritast fordit szet/ossze kozben  ) 

- esetleg egy arammeron keresztul  - akkor legalabb a munkahenger allapotarol kapsz egy kepet.  

Előzmény: vezeték (159473)
vezeték Creative Commons License 2017.05.14 0 0 159473

Nem  gondoltam,hogy kéziféknél számít a motorkód.

BKP  103kw .Kapcsolót már átcserélték egy működőből ,talán,potyára,mert se akkusarut nem vettek le,se gépre nem dugták.

Alul van  csatlakozó,ahová közvetlenül motorra lehet áramot adni,próbálni?Vagy mi a szokás?Szoftveresen autocommal sem mozdul.

Köszönöm!

Előzmény: cam aro (159472)
cam aro Creative Commons License 2017.05.14 0 0 159472

a topik fej lecet bazki..

ahhhhh. 

Létezik hogy egyszerre mindkét oldalon tönkremegy a motorja?""

figyelmeztetes nelkul > nem. 

de az lehet hogy elobb behalt az egyik oldal, de az jovanna ugy. 

aztan meghalt a masik oldal is.. akkor meg mar nincs kezi fek. 

biztik,  kontrol modul, kapcsolo hiba,  barmi lehet. 

de eloszor a munkahengereket nezd meg. 

ket fajta van, / ha jol emlekszem /  szijas, es fogas-bolygo- kerekes. 

mindketto ossze szokott rohadni. 

polaritas valtos 12V mindket oldal. 

2-3A aramfelvetel tekeres kozben. 

15A koruli leoldassal.  

vcds eloadatban jol latja,. 

Előzmény: vezeték (159471)
vezeték Creative Commons License 2017.05.14 0 0 159471

Elektromos kézifék VW Passat 2005 .Létezik hogy egyszerre mindkét oldalon tönkremegy a motorja?

Ezeket írja hibának:02428,02429,02426,02427.Mit ellenőrizzek?

david667 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159470

Köszi!

Előzmény: Quattroman (159467)
balabmw Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159469

Köszi.

Itt már néztem.

Gyak. csak tápot szeretnék neki adni. Marad a nyák tanulmányozás.

Na meg a BSI is rossz.. De azzal már talán egyenesben vagyok.

Előzmény: cam aro (159468)
cam aro Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159468

nem valoszinu lesz hozza barmi is AD/ESI vonalon.

...esetleg probald meg itt,

bar ha jol remlik a komolyabb anyagokhoz regizni/ be a member/  kell. 

http://www.evilution.co.uk/index.php

Előzmény: balabmw (159464)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159467

57-60 simán elviszi

Előzmény: david667 (159466)
david667 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159466

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne. Adott két 60mm-es átmérőjű kipufogó cső amit kipufogó csőkötő bilincsel kellene összetoldanom, aminek az átmérője valójában 59-61mm közti. De csőkötőből csak 57-60 és 60-65mm köztit találok. Melyik méretűvel tudnám összerakni? Nekem még ilyennel nincs tapasztalatom hogy ilyen esetben melyikkel megvalósítható...

Köszönöm!

Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159465

köszi. gondolom mindkét első kerék meg kell hogy legyen emelve. köszönöm a részletes leírást.

Előzmény: Kisa (159461)
balabmw Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159464

Jogos.

Mindjárt összeszedem magam.

Elnézést kérek!

Előzmény: cam aro (159447)
kovacs1000 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159463

Szia,

köszönöm szépen a választ, megpróbálok egy 100e km körül futott darabot szerezni, hátha az még egy darabig jó.

Előzmény: cam aro (159462)
cam aro Creative Commons License 2017.05.13 0 1 159462

annyira nem veszes. 

lanc ha kezd nyulni van ra mil. 

szelep eges is elofordul, de jellemzonek nem mondanam.  

veztengo poz allitomu vezeteken felkuszik az olaj az ecuig.

eloregszik a kompresszor mogotti szellozo cso.  

sacc ennyi hirtelen,

nem egy veszelyes motor. 

Előzmény: kovacs1000 (159460)
Kisa Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159461

Ha leszerelhető az olajtartály azt vedd le, öntsd ki az olajat és mosd el mondjuk féktisztíróval.

Szereld vissza. Kösd le a visszafolyó csövet, ami a tartályba megy, és vezesd bele egy 4L-es kannába. A csőcsonkot dugózd le valamivel.

Valaki indítsa be, járjon alapjáraton és a tekergesse gyorsan a kormányt jobbra-balra koppanásig.

Elég hangosan tud zúgni-búgni, de az normális.

Ezzel kiüríted a rendszert, de közben már a friss olajat töltsd bele, így járass át rajta mondjuk 2 litert. Elég nagy a hozama a pumpának, hamar átmegy rajta.

Sajnos ez ennyi veszteséggel jár.

Rakd össze és töltsd fel szintig friss olajjal. Időbe kerül míg minden levegő eltűnik belőle, addig adhat fura hangokat a kavitáló olaj.

Előzmény: Moto76-reloaded (159458)
kovacs1000 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159460

Üdv!

Mercedes w204 Cklasse  M271 kompresszoros motorja mekkora nagy rakás szar? Ez az a láncszakadós motor? Mennyire vállalható? Amennyire látom elég sok szériában benne van.

Köszönöm a választ!

Imre8010 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159459

Köszönöm a tippet! Első körben tettem bele új benzinszűrőt, eddig úgy látszik működik a dolog. Alapjárat kisimult, szépen gyorsul. (Régi szűrőből szinte fekete lötty folyt ki, átfújni nem is tudtam rajta, szerintem még a gyári volt benne) Remélem megoldódott.

Előzmény: 409 (159435)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159458

Fiat Ducato Maxi 1998 furgon szervó olajcsere megoldható házi körülmények közt? úgy értem hol eresszem le, kell-e valami spéci szerszám. köszi

srudolf1 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159457

igazad van, Skoda Octavia 2 Scout 2oo8.o5, BMM, 4x4 Haldex II, 6-os kézi váltos osztóházzal. 

A másik is pontosan ugyanaz, 2oo8-as.

Előzmény: Paco155 (159455)
Captain Reynolds Creative Commons License 2017.05.13 -1 0 159456

Ott a motorkód is (BMM)

Előzmény: Paco155 (159455)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159455

Szia Rudolf.

Fejléc: Kérdezés előtt kérjük megadni az autó típusát, évjáratát és a motorkódot. Néha a színe is számít...:)”

Tényleg kell.  Én pl csak a vége felé jöttem rá, hogy Skodáról van szó. Másra meg nem is.

Előzmény: srudolf1 (159454)
srudolf1 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159454

Tisztelt Urak

Egy részecskeszűrős PD-nél (BMM), a motor tönkrement (vezműtengely és hidrótőkék kopottak, főtengely salnik kukák). Futási teljesítmény 35oe km, amiből 23oekm én vezettem le- nagyrészét közúton és pályán, heti min.12ookm.  15% város.

Mivel nagyon odafigyeltem a karbantartására és 15e km-res csereperiódussal  hordós mobil 1-es 5W3o-as VW5o7oo olajat töltöttek bele (minden karbantartásnál új olajszűrőt és levegőszűrőt kapott), végig szakszervízbe, csodálkozom, hogy ez a kenési hibára utaló jelenség megtőrténhetett. Az olajba jutó üzemanyagra gondolok- nóha az részecskeszűrő rendszer látszólag működött, azt is minden 15e km ellenőriztettem- hibakód, telítetség, stb. Egyszer cseréltek diff. nyomásszerzórt is.

EGR szelep gondok nem voltak, EGR hűtő is volt rajta cserélve. A turbo rendbe volt, 28oe km kicserélték az összes turbocső pakkolást is.  Hűtővizet nem fogyasztotta. 

A motor soha nem kért olajat két csere között, nem füstőlt, szépen indult és kereken járt mindig, jól húzott, soha nem jelzett vissza az olajnyomás lámpa ( a részecskeszűrő rendszer is működött), de egy pillanat alatt felfőzte a vizet a pályán (hegymenet után 14okm/h-val haladva).

A hengerfeje 18oe km-ben javítva volt,  Ausztriában, egy VW szakszervízben- sok pénzért, ugyancsak felfőzés miatt. 

A motor kb. 12o fokra melegedett fel, megálltam és járattam kb. 15 percig alapjáraton, kinyomott valamennyi vizet a kiegyenlitő edény túlfolyóján, közbe a ventillátorok is megálltak, aztán Kb. 7 dl vizet tőltöttem utánna amiután lehűlt (nyomás már nem volt benne). Beindítottam, de a motort nem járt kereken. Trélerrel bevontattam egy Skoda szakszervízbe és másnap szóltak, hogy motornak annyi. A szakszervíz véleménye mérvadó, ez a legrégebbi és legnagyobb Skoda szervíz Erdélyben. 

Van egy pont ilyen motorral szerelt autóm, az autó is ugyanaz, a futási teljesítménye 16oe km. Ez kevesebbet jár, inkább rövid utakat. 

Hogyan tudnám megelőzni, hogy ugyanez megtőrténjen? 

ifjzambogyuri Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159453

Köszönöm

Nem lett bontva, így elkezdem akkor átnézni.

Előzmény: Moto76-reloaded (159451)
Mathyas Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159452

Nem tudom a részleteket, nem ismerem a szerelői képességét.
Az illető, egyik barátom kollégája.

Annyit lehet tudni, hogy ő szedte szét a hengerfejet, mert hegeszteni kellett  és az összeszereléshez  akarja ezt a szerszámot.

Előzmény: 409 (159443)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159451

Nekem ilyet a műszerfal bontás után rosszul visszahelyezett km óra spirál csinált erős kattogás kíséretében. Műszerfal világítást javítottam. Nem ismerem a típust de ha spirálos akkor ott a gond vagy a műszerfalnál vagy a spirál másik végén.

Előzmény: ifjzambogyuri (159449)
tAB Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159450

Nem bíztattam szétszedésre, csak mutattam, hogy lehet, és van rá esély hogy jó is lesz :)

Előzmény: cam aro (159448)
ifjzambogyuri Creative Commons License 2017.05.13 0 0 159449

Szia Napot

Szeretnék egy kis segítséget kérni 

Lenne egy 1999-es Nissan Pick-upom. 2,5-s,

A km órám elkezdett ugrálni.

Ez mitől lehet, mit nézzek át?

Köszönöm

cam aro Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159448

szep munka. 

de egy olajsár miatt szerintem felesleges szetboritani kezdesnek.  

legyen elobb egy atmosas, aztan utanna, majd kiderul hogy szukseges-e ennyire belenyulni.

SK.  

Előzmény: tAB (159436)
cam aro Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159447

nincs.

Előzmény: 409 (159444)
balabmw Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159446

Üdv Szakik!

2006-os Smart Fortwo óracsoport (sebesség mérő,üzemanyag szint stb..) az a csúnya félsajt alakú eszköz ami a kormány mögött lakik,a csatlakozójának pin kiosztása érdekelne.

Gyakorlatilag csak tápot szeretnék adni neki; a nyákon visszafejtősdit most idő hiányában kihagynám,ha ...

Lenne ilyesmi infó valakinél?

Axe74 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159445

Köszönöm akkor szétszedem!

Előzmény: tAB (159436)
409 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159444

Ugorjál, nincs értelme.

Előzmény: cam aro (159442)
409 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159443

Biztos, hogy akar ilyet venni? Talán egy éve kerestem én is, akkor 650€ +szállítás lett volna.

Előzmény: Mathyas (159439)
cam aro Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159442

nem tudom hogy ebbol ertheto-e mar vegre, hogy mi a szarert van a fejlecben 

a zod, meg a piros kiemeles. 

=======================

Előzmény: cam aro (159441)
cam aro Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159441

Előzmény: CorvBoy (159437)
Zoli550 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159440

Puma tools-nál lehet venni is és bérelni is(árak nettóban!);lincos;bgs;condor;sepsiszerszám. Hirtelen ezek jutottak eszembe,volt már valamilyen kapcsolatunk minddel. 

Előzmény: Mathyas (159439)
Mathyas Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159439

Sziasztok!

Egy közvetett ismerősöm vezérműtengely rögzítőt szeretne venni a Transporteréhez.
VW T5
2010
CFCA
180LE

Valaki tud segíteni, hogy hol lehet beszerezni olyan rögzítőt, ami jó ehhez a modellhez?

csak a KAwasaki Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159438

W209 cabrijó tető nyitáskor nem nyitja fel a fedelének a tetejét, mitudomén mi a magyar neve (case cover), ahova a ponyvát begyűri.

b1923 és b1928 van.

Fejtámlát lehuzza, ablakokat lehuzza, soft topot(ponyvatetőt) kibillenti, de sehova tovább és csak üzemi zugása a pumpának, folyadék van benne.

A pozició érzékelő kapcsolóhoz hozzáférek, az ugye egy műanyag bigyulában csuszkálós izé két mikrokapcsolóval a munkahenger oldalán és a csomagtartót kinyitva hozzáférhető.

Viszont van ennek valami mechanikus reteszelése? Hogy lehet kézzel felnyitni ezt a fedelet?(softtop casecover, mitudomén magyarul minek mondjam)

Néztem kéne lenni végállás érzékelő kapcsolónak ott ahova beakad a fedél a fejtámlák mögött de nem látni, nem lehet hozzáférni mert a tetőnyitáskor nem nyitja fel ezt a fedelet, hisz pont ott akad el a nyitás.

ötlet? javaslat? Kézzel mechanikusan hogy nyitható fel?

youtubon találtam egy videot ott valami spéci keskeny L alakú 10mm kulcssal benyult a fejtámlák mögött az utastérben és azzal nyitották fel, de ez gondolom merci specifikus célszerszám.

CorvBoy Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159437

Ha lenne miben keresnem nem itt kérdeznék.

Kétlem, hogy egy ekkora modul és miatta a teljes kötege motoronként totál különbözik.

De azért köszi.

Előzmény: cam aro (159428)
tAB Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159436

Pont két éve csináltam, azóta 100ezer km felett jár, nincs vele gond.

http://tabblog.net/index.php?blog_num=123

Csapágyak, gyűrűk kaphatók hozzá, pl. Szakálmetálnál

Előzmény: Axe74 (159432)
409 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159435

Üzapumpa/nyomás

Gyújtás magasfeszültségű része

Előzmény: Imre8010 (159431)
409 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159434

Nem. Ahogy egyik sem.

Előzmény: gigford (159433)
gigford Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159433

Sziasztok,

Fiat Bravo alábbi típusú fékerőszabályzója állítható? A központi furaton próbáltam imbusszal, csavarhúzóval benyúlni, de nem akadt meg egyik sem. köszi

Axe74 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159432

Sziasztok!

Van nálam egy skoda fabia 2003 1.2 Awy motorú autó amibe elfelejtettek olajat cserélni.

A motor belseje tele van lerakódásokkal, ezt kellene kitakarítani, elvileg ezt a motortömböt nem szabad szétszedni, kérdésem, hogy ennek ellenére valaki csinált-e már ilyet és hogy a végeredmény jó lett-e?

Köszönöm!

Imre8010 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 159431

Sziasztok! (VW Polo 6n1 1999 APQ)

A következő jelenségre lettem figyelmes a napokban:

Országúton gyorsításkor néha-néha berángatott a motor. Egyenletes haladásnál nem tapasztalható, viszont ha "odalépek" neki, akkor pár másodpercig rángat. ez mitől lehet? Városban is előfordul, hogy ha lassan nyomom a gázpedált, akkor szépen gyorsul, de ha kicsit erősebben, akkor berángat. Ma reggel beindítottam (nem mentem vele) pár percig szépen járt, majd az alapjárat elkezdett ingadozni pár másodpercig, utána szép simán duruzsolt.

Mit érdemes megvizsgálni? Köszönöm a segítséget!

cam aro Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159430

nem nekem kell.  

nekem nem kell. 

nem kell nekem. 

Előzmény: Quattroman (159429)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159429

keress ibizára kb ikrek

Előzmény: cam aro (159428)
cam aro Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159428

6K2-rol semmi nincs.

6L2-nel a kormany mogott irja a komfort modult, de ez jobbos.  

motorbol is van mint egen a csillag. 

(kerestel mar adatbazisban ? ) 

Előzmény: CorvBoy (159426)
kormi07 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159427

van csapágy nélküli kerék(agy)?

Hogyne lenne, pont a múlt héten láttam egyet, csapágy külső gyűrű szakszerűen kívülről megpöttyözve co-val, hogy ne essen ki a helyéről, persze eltört, megette a kúpgörgőket, aztán egy darabig a belső gyűrűn futott a külső, miután azok is elfogytak, a féltengely futott a hátsó hídtestben, belenyalt vagy 5 mm mély gödröt, és ott lett az útnak vége, mikor az 50(ötven) mm átmérőjű féltengely vége letört, és megszakadt a hajtáslánc...

Előzmény: SLX-350 (159424)
CorvBoy Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159426

Urak! Valaki tud segíteni malacképű cordoba (2002, 1.4i) központi zár modul merre lakik?

Mennyire tipikus, hogy besz@rik, és onnantól nem lehet távirányítóval nyitni, csukni az autót?

Egyes források szerint komplett komfort modul (?) van benne, műszercsoport mögött, "padló" (szőnyeg?) alatt, írnak mindenfelé mindent. Köszi!

PufiFuxi Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159425

Az hagyján,de ennyiért nem agyontöröttet is adnak.

Előzmény: kzdiesel (159417)
SLX-350 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159424

" .... hogy néz ki a kerékagy és hogy van benne a csapágy .... "

van csapágy nélküli kerék(agy)?

Előzmény: cides (159421)
djtörök Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159423

Üdv! 

Renault clio 2. 1.2benzines, d7f motorkód.

Erős üzemmeleg állapotban zörög a váltó, kuplungolásra elhallgat.

Hidegen nem csinálja. Esetleg lehet hogy túl vékony az olaj, vagy mindenképp szét kell bontani a váltót? Milyen olaj való ebbe?

Köszi előre is!

Quattroman Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159422

mindegy én vegyész vagyok nem szerelő

no itt van a kutya elásva, talán ha rábíznád egy szakemberre és lehet hogy még olcsóbban meg is úsznád azonkívül hogy nem játszanál a közlekedő társaid életével.

van fogalmad mi történik ha úgy törik el hogy beáll az a kerék tőle? átránt a másik sávba és akkor nem csak felelőtlen barkácsmester leszel hanem szándékos veszélyeztetésért elitélt tömeggyilkos

mi sem kezdünk el nátriumhidroxidot motorolajjá alakítani hátha sikerül, és nem keverjük a glicerint kovával sem.

a helyesírás a legkisebb bajod, azt simán leszarom:-D

Előzmény: cides (159421)
cides Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159421

Az van de müködik amig a csapágyat nem kell állítani vagy el nem törik a hegesztés. Hogy mondod más szóval  ha egyszer arrol a helyről beszélsz ami az agykupakon  belül van . Na mindegy én vegyész vagyok nem szerelő . Szóval amikor a helyesírást vitatjuk akkor egyszerübb lenne azt írni hogy nem szereltem ilyen autót és nem ismerjük a mikéntjét vagy mi sem találjuk a neten hogy pontosan , hogy néz ki a kerékagy és hogy van benne a csapágy .

Előzmény: Quattroman (159408)
johnkarul Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159420

Vízzel megy! :)

Előzmény: God is (159414)
God is Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159419

Volt az auto de nem volt a tartalyra megfelelo "kupak"..

olyan sok helyre szokhet 100km-n 5liter viz??!

Előzmény: cam aro (159415)
kzdiesel Creative Commons License 2017.05.11 -1 0 159418

Ez a PDTDI kerepelős duma nagyon ócska... Egy barátomnak van ilyen diesel Subaruja az újabb 2012-es, hát nem voltam eldőlve tőle...  Hagyjuk hogy finoman jár... Hangos és nyomatéktalan,  de forgatni se lehet, 3500-tól halott.  Egy PD csak jobb lehet nála pedig nem vagyok a PD barátja. És ha egy PD meg van írva, kap egy turbót könnyen van 200 ló felett, és nem esik szét.

Előzmény: Joco-c202 (159398)
kzdiesel Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159417

https://www.hasznaltauto.hu/auto/subaru/legacy/subaru_legacy_2.0_d_comfort-11008468

Hu anyám borogass... azért van itt baj: 3 500 000 ft-ot költött rá az ember...

Ezt nem is értem. Ennyiért rendes autót is lehet venni...

Előzmény: kzdiesel (159416)
kzdiesel Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159416

Ja de 200ekm körül a Denso injectorok is rendszerint feladják ami még majd egy mila. Plusz meló... esetleg komplett lendkerék kuplung, stb... Ezért kérdeztem: mi lesz a sorsa ezeknek? Bezúzzák? Elbontják? Mert gazdaságosan nem javítható...

Szlovákiába csináltam bowdenes adagolót egy ilyenre, amit átépítettek egy 1,9TDI motorosra... Még az a legjobb megoldás.

Előzmény: 409 (159401)
cam aro Creative Commons License 2017.05.11 0 1 159415

beballagsz vele egy muhelbe,

ahol az ilyen rejtejes hibat egy hutorendszer nyomas tesztel atnyilvanitjak 'ezt koll kicserelni'-re. 

vagy.. mert hat igazad is lehet. 

sima,  megszokott ufo tevekenyseg all a hatterben. 

============

Előzmény: God is (159414)
God is Creative Commons License 2017.05.11 0 0 159414

Sziasztok!egy nagyon rejtejes hibat szeretnenk feltarni.

Ford transit 2004 evj 2.5diesel 125le.egyik orarol a masikra menet kozben eltunt 3liter viz a rendszerbol majd 100-150 km utan ujbol eltunt 3liter.

Anszolut sehol egy folyas/csepeges,-

kipufogo,motorolaj,hutoviz teljesen tiszta,sehol semmi nyoma.

ti mire saccolnatok?

Kisa Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159413

Köszi, küldtem mail-t.

Előzmény: cam aro (159412)
cam aro Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159412

kapcs rajz van ha kell.

de ez ugye rossz oldali.. szvsz nem tudom mi stimmelhet a balosal. 

irjal ram egy mailtot, azt oda felteszem, ha kell. 

Előzmény: Kisa (159406)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159411

ott van neki mintának az ellenoldali.

de a vaknak mondhatod hogy virrad....

Előzmény: kormi07 (159410)
kormi07 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159410

Ha jól rémlik, a bal ajtót kinyitod, valahol ott van az A oszlop környékén egy műa. burkolat alatt, vagy a szélvédő alatti burkolat nyílik fel, már nem emlékszem.

Mindenféle bántás nélkül írom, ha komolyan azt gondolod, hogy a külső kerékcsapágyat gyárilag a porvédőkupak tartja a helyén, akkor miért nem mutatod meg valakinek, aki ért hozzá, vagy legalább teszel fel egy képet róla, vagy nézel meg egy lada első/régi vw hátsó kerékagyat, ami nagyjából ugyanilyen elven(kúpos csapágy, beállítóanya) működik, hogy mi van elb@szva??

Előzmény: cides (159407)
cam aro Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159409

Lepróbálom 1,5 tonna raksúllyal is ugyanis akkor ugrott szét a 3 pontos heggesztés az agykupak le és a külső csapágy sok darabra "" ... .oooo

eszem faszom meg all bazmeg.

te ezzel kimesz forgalomba ??

--------

nezz utanna a szandekos elkovetes buntetesi szorzojanak. 

mer' ez mar az. 

csillagot is kaptal. 

======================

Előzmény: cides (159407)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159408

ez egy hülyeség még leírva is. valami kibaszott mókolás van ott.

agykupaktér :-DD

az agyam eldobom...

Előzmény: cides (159403)
cides Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159407

Bocsánat majd figyelek az írásjelekre. 10km próbauton jól futott. Lepróbálom 1,5 tonna raksúllyal is ugyanis akkor ugrott szét a 3 pontos heggesztés az agykupak le és a külső csapágy sok darabra. Most 6 ponton hegesztettem oda. Egy szégyenletes kérdésem még lenne : hol a ....-ba van a fékfolyadék tartálya??? Sok helyen néztem bár a biztosítékfedél is két csavarral van rögzitve lehet hogy azért nem tudom mert spéci helyen van.

Előzmény: 409 (159405)
Kisa Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159406

Helló!

Van egy H Astrám (Z14XEP, 66kW, 2005), központi zár kapcsolási rajzban, rendszerelem elhelyezkedésben tudna valaki segíteni?

Néha nem záródott a BH ajtó, szét voltak törve a vezetékek. Levett saruval rendberaktam, leellenőriztem.

Azóta nem működik a rendszer. Se kulccsal, se távról, se az utastéri kapcsolóval. Az ajtónyitást jelzi.

Ráadásul a JE,JH ajtók nem nyithatók, gondolom bereteszelt a zár, ott még az átvezető kábeleket sem tudom most ellenőrizni.

Egyetlen 15A-es biztit találam, az jó.

Kösz!

409 Creative Commons License 2017.05.10 0 1 159405

Plusz egy értelmesen tagolt, írásjelekkel, nagybetűkkel leírt szöveg sem lenne hátrány.

Manapság sokak szerint az a menő, ha érthetetlen rejtvényeket írnak.  ):-((

Előzmény: Paco155 (159404)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159404

Tudod, egy fénykép többet mond minden szónál.....

Előzmény: cides (159403)
cides Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159403

nem tudom ha látnád hinnéd a csapágy külső része felül az agy külsö részére ahol csapágyháznak kellene lenni az agykupaktéren belül de ez nincs csak egy felfekvő felület viszont az machinált agykupak rácuppan a csapágy külső részére és megadja az oldaltartást deép emiatt kimozog és kiesik ha nincs odahegesztve . a csapágyhézagot meg oldaltartás nélkül állitom kb-ra 

Előzmény: Quattroman (159386)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159402

legutóbb 3 hétbe tellett 2db szelepék  beszerzése náluk

Előzmény: mica-r (159393)
409 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159401

Gyakorlatilag csak motorcserével javítható, miután szinte minden esetben szétbarmolja a törött tengely a blokkot is. Legutóbb ~1.5millió volt egy kopasz motor. Bontott érthetően nem létezik.

Előzmény: kzdiesel (159395)
RÉMES Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159400

Köszönöm az infót. 

Megyek Lemförderért..  

Zoli550 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159399

Sajnos a gyárit csak a külső gömbfejjel adják,33000Ft. Próbálj egy lemfordert ahogy mondják. 

Előzmény: RÉMES (159385)
Joco-c202 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159398
Előzmény: kzdiesel (159395)
Joco-c202 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159397

Probálj meg egy lemfördert, kb. 2eft-al drágább.

Zoli550 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159396

Ahol melózok ott is kapható,érdekelt a gyári,ezért írtam csak le összehasonlítás miatt. Lehet azt kéne csinálnom vagy aki hamarabb hozzáfér kötöttségek nélkül,hogy megrendeli és megnézi mi van ténylegesen benne. 

Előzmény: cam aro (159384)
kzdiesel Creative Commons License 2017.05.10 0 0 159395

Sziasztok!

Törött főtengelyes Subaru dizellel volt már valakinek  közelebbi ismeretsége? Mennyire javítható, és egyáltalán hogyan szokták azt javítani? Vagy mennek a bontóba ezek az autók?

409 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 159394

Kezdem gyanítani, hogy neki valami egészen más az "agykupak" mint nekünk.  ?? Én feladtam, hogy megfejtsem.

Előzmény: Quattroman (159386)
mica-r Creative Commons License 2017.05.09 0 0 159393

Mindegy, mert egy 9 éves autóhoz egész eu-ban nem volt szervócső és 60 nap szállítási időt tudtak felajánlani...

Én sem járok oda, csak most azt hittem viccel az alternatív szállítóm :-)

Előzmény: Quattroman (159391)
cam aro Creative Commons License 2017.05.09 0 0 159392

jarogatok a helyibe ha surgos van. 

a multkor valami £2.20-at fizettem egy gumi gyuruert. 

az nem draga, de egy orat vartam ra. 

...azt az ugy mar igen.  :D

=======

Előzmény: mica-r (159390)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.09 0 0 159391

a pappas a csillagosok szégyene. kicsit odébb egész más a felkészültségük, igaz ott nem is ezen a néven garázdálkodnak

Előzmény: mica-r (159390)
mica-r Creative Commons License 2017.05.09 0 0 159390

Valahogy úgy, de Mercinél néha egész kifizethető az alkatrész. 

(ha egyáltalán kapható mert mostanában elég vicces válaszokat kaptam a pappas hu-nál...)

Előzmény: cam aro (159389)
cam aro Creative Commons License 2017.05.09 0 0 159389

Mit értesz gyárin?"" 

minosegi, kek csillagos  csomagolasba rejtett apro bizbasz horror aron. :) 

Előzmény: RÉMES (159388)
RÉMES Creative Commons License 2017.05.09 0 0 159388

Mit értesz gyárin?

Hajlandó vagyok kifizetni a jobbat. 

Előzmény: mica-r (159387)
mica-r Creative Commons License 2017.05.09 0 0 159387

Az normális kopási intervallum. Vegyél inkább minőségi (gyári) alkatrészt, akkor nem lesz sűrűn gond. 

Quattroman Creative Commons License 2017.05.09 0 0 159386

áruld el nekem ha az agykupak a külső csapágy háza, hogyan állítod be a csapágyhézagot? kupakon keresztül nyilván nem lehet, ha pedig nincs rajta akkor mihez képest?

Előzmény: cides (159383)
RÉMES Creative Commons License 2017.05.09 0 0 159385

Sziasztok. 

A. véleményetekre lenne szükségem. 

Merci Vito 638. 2002.  112cdi. Labradorkék.  400.000 km. 

8 hónapja, és 28.000 km után ismét kotyog az axiálcsukló. Meyle.

Még csak nem is a jobbos, hanem a balos.

Függőlegesen szorosan OK, de tengely irányban 2mm-t mozog.

Tudom, hogy útfüggő a dolog, de sokat pályázok vele, kevés a kátyús út, nem húzok utánfutót se.

A gumi 205/65R16 C.

A felni: 7,5",  szinte egy vonalban van a gumi a kasznival.

A baj az, hogy ez rendszeres. Kb 3-szor jártam már így, nem győzöm futóműveshez hordani beállításra.

Érdemes reklamálni ennyi futás után, vagy nincs rá gari, mert rosszak az utak.

Korrek a szerelő aki javítja, nem akarok kekeckedni.

Csak érdekelne, hogy máshol hogy van ez? 

Köszi: T.

cam aro Creative Commons License 2017.05.09 0 0 159384

180 juroert van blue print, osszes kerekvel. 

ADN173504C

Előzmény: Zoli550 (159382)
cides Creative Commons License 2017.05.09 0 0 159383

Na szereltem egész nap hogy menni tudjak  és az derült ki amit eddig is irtam tehát az agykupak a kis külső csapágy háza de a bal oldalon ezt utánesztergáltatták és felhegesztették bárdinál nincs unixnál még az alvázszám sem fut a vwmárkaszervizbe küldtek hogy majd ott deazmeg 4 napocska és valszeg kell a külső agytárcsa is  mert  muszályvolt visszaheggesztenem másként nem állt meg , meglátjuk mennyit fut igy,

ja ajobb oldalit nem tudtam leszedni  csak roncsolással lehetett volna   de fenti okok miatt nem roncsoltam inkább

Zoli550 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 159382

Őszinte leszek,mert miért is ne? Totál bele tört a bicskám utángyártott fronton. Próbáltam darabokban összeszedni,korábban az 1.0 is úgy lett minőségi,de itt más a helyzet látom. A remény,bár ki hogy fogja fel,mennyire értékeli az autót,hogy a gyári dolgok sem drágák hozzá.:

Alső lànc 24210

Felső lánc 14700

Hidr. feszitő felső 21200

Vezető ív 1 9100

Vezető ív 2 9500

Hidr. feszítő alsó 19900

Röviden ennyi. Lánc kerekeket direkt nem írtam,ha gondolod mehet az is,de gondolom kiinduló infónak elég pillanatnyilag ez. 

Előzmény: diagnet (159379)
cam aro Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159381

+/- leptetni tudod az elogyujtas szoget. 

nyilvan, ..ha mukodik. > es jol emlekszem. 

ugytunik nalad nem muxik. 

lelohette az immo off. 

-sk- 

Előzmény: diagnet (159380)
diagnet Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159380

A carman általában vagy full hülyeséget mutat, vagy minden adat jó. Tuti, hogy fixen fut, 7-8L-t eszik, keményen jár a motor és kettesben le tudom füstölni az első kerekeket akkora előgyújtás van.

Van ignition timing actuator de nem jöttem rá, hogy mi célt szolgál. Befagyasztja fix értékre, hogy lehessen stroboszkóppal ellenőrizni?

A vezérlés fedéllel az a gond ,hogy van 1 csavar ami csak a motortartó bak megbontása után hozzáférhető...Különben már levettem volna.

Az eredeti probléma, hogy immo hibával hozták, soha nem láttam eredeti állapotában működni.

Az immo kikapcsolásra úgy reagál, hogy többet nem ír az epromba, se hibakódot,semmit. Nem tudom, hogy amúgy is ilyen (lehet csak RAM-ban tárolja), vagy a módosítás miatt csinálja, csak ugye ez hatással lehet az előgyújtás és a fuel trim adatokra is.

Van másik vezérlő, azzal is ezt csinálja.

Viszont az elosztó fedél már mindezek előtt el volt tekerve.

Előzmény: cam aro (159374)
diagnet Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159379

SJNEBAK11U0591992 az alvázszám. Az alap történet röviden egyel feljebb lesz olvasható.

Köszi!

Előzmény: Zoli550 (159373)
Zoli550 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159378

Most okos telepfon van egy ideig,majd munka helyen rá próbálok,de elég rizikós. 

Előzmény: cam aro (159376)
cam aro Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159377

158807. szamu hsz . 

Előzmény: cam aro (159376)
cam aro Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159376

jobb klikk a nickre, megnyitas uj ablakban. 

-hozzaszolasok. 

- topikok, es hsz-ek szama. 

jobb oldalon klikkelj a szamokra.  

az osszes hsz-et latod topik bontasban.

(en sem lelem a lenyeget, bar ma tusko vagyok. )  

Előzmény: Zoli550 (159373)
cides Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159375

holnap egyformára szerelem a két oldalt és kisül az igazság ;)

Előzmény: 409 (159371)
cam aro Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159374

lehet a carmanscan szivat eloadatban,   

de bar jol viszi a k11-et, a  hibakodert inkabb villogtatnam. 

(rémlik van opcio ignition triggere is az actuator menujeben ) 

akasz ra egy stroboszkopot,  kiderul. 

szerintem csak aktualis hibat tarol gyujtasrol, de tevedhetek.

vezerles. 

kis dekli a hf-en tiz perc alatt lent van. 

a felso feszito allapota  mindent elarul. 

ugyaninnen- emlek szinten - az also feszito is lathato. 

--------

talan probald meg ezt > 

http://www.micra.com.au/technical-articles/nissan-timing-chain-procedure.php

(rovid osszegzes, ha nem zorog, > nem rossz. ) 

================

fonal vesztes van. 

mi is az eredendo problem, ha van, van kapcsolodo kod is ? 

Előzmény: diagnet (159372)
Zoli550 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159373

Alkatrész dilemmában,felhajtásban stb próbálnék segíteni,érdekel az ügy. Esetleg meg adnád a váz számod(e-mail is jó) mert megnézném pár szemszögből alkatrész szinten. K11-et a volt munkatársunk is javított feszítő törés miatt ha jól rémlik és prímán sikerült(60 éves a fickó). Az a bajom hogy lemaradtam az alap történetedről,azt be tudod újra tenni?

Előzmény: diagnet (159372)
diagnet Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159372

CG13DE a motor. A blueprint jó lenne, találtam is. Gondolom a komplett fogaskerekes verziót szabad csak megvenni.

Viszont teljesen elbizonytalanodtam. A helyi nissan szervizben még soha nem csináltak K11 lánccserét, csak K12. Ők is azt mondták nem jellemző.

Csak fórumokon olvastam 300E km körüli modelleknél, ahol csak annyi volt a jelenség, hogy zörgött.

Viszont! Diaggal nézve az előgyújtást nem állítja. Konstans 0-án áll. Elosztó pozició nem lehet ilyen hatással, terhelés függvényében mindenképp változni kellene az értéknek.

A szervizben korábban cseréltek hall jeladót... de elvileg nem lehet rosszul összerakni az osztófejet.

Soha nem csináltam ilyen autót, ezért jó lenne tudni, hogy ezeknél a diaggal kiolvasható hibatároló csak az aktuális hibákat tárolja, vagy visszamenőleg az időszakos hibáknak is látszani kellene?

(Az nem járható út, hogy húzzak le valamit és nézzem meg, mert ki van kapcsolva az immo egy nem túl szerencsés módon, ezért kellene tudnom, hogy az miatt csinálhatja e"

https://youtu.be/22KNRj8Zbyo

zoli550: Ezekkel a cégekkel itt nincs kapcsolat. Csak ebay. vagy U**X jöhet szóba.

Köszi!

Előzmény: cam aro (159159)
409 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159371

"a kupak belseje tartja központosan a külső kis csapágyat"

Valamit elnéztél, vagy valaki nagyon ordenárén tákolta össze.  :((

A porvédő kívülről van az agy peremére "felütve", a csapágy meg az agyban belül van.

Előzmény: cides (159368)
409 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159370

"ilyen nincs és mégis van a volksburgban?"

Azért azt ugye, Te sem gondolod komolyan, hogy ezt a gyárban így rakták volna össze.....

Két különböző aggyal szerelték (5 és 6 csavaros) a csavarrugós futóművet az ETKA szerint, de természetesen egy autón egyforma van minkét oldalon. A két agyhoz két különböző porsapka jár. Aztán az is megeshet, hogy az egyik oldalra ráberhelték a laprugós agyat, amihez egy harmadik porsapka társul.

Szóval azt a Lajtán innen mókolták már össze ilyenre. ://

Előzmény: cides (159366)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159369

kizártnak tartom hogy a kupak tartsa központban a csapágyat

Előzmény: cides (159368)
cides Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159368

a kupak belseje tartja központosan a külső kis csapágyat  ezért annak ott kell lenni rendesen és nem félig beütve és hegesztve mert feltámaszkodik a tengelycsonkon   valami ötlet? hogy ne 60 ezer legyen anyagáron?

Előzmény: Quattroman (159367)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159367

miből gondolod hogy eredeti?

lehet hogy elveszett és pótolták valami hasonlóval

Előzmény: cides (159366)
cides Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159366

E rohadt nagy rádöbbenés mikor lebontottam a másik agyat fedő dísztárcsát a két oldalon különböző méretű agykupak van a bal amelyikkel küzdök nagyobb mint a jobb oldali eredetinek tünő agyszerkezet létezik ,hogy gyárilag különböző méretü agykupakot tesznek fel és a nagyobbik csak félig van a helyén mert nem elég mély hogy elfusson benne a féltengely vége és ezért hegesztve van ? a saját agyamat eldobom  és kezdem érteni hogy agykupakot nem lehet kapni külön (2-3 ezerért ) hanem 50-60 aggyal együtt ilyen nincs és mégis van a volksburgban? és ezért berhelték ilyen nem túl tartósra a megoldást

Előzmény: Quattroman (159364)
409 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159365

Szerintem önmagában a pumpának nincs cikkszáma, gyáriban csak a műanyagbödönnel együtt adják.

Ez annak a cikkszáma az üzajeladó nélkül.

Előzmény: Vityaranszky (159362)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159364

kólásdobozból vágsz egy csíkot körbetekered és úgy ütöd be a helyére.

ez nem egy űrtechnika vagy repülőgép hogy biztosított csavarral kelljen rögzíteni és nem tart össze semmit szóval nem kell túldimenzionálni

Előzmény: cides (159358)
Zoli550 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159363

Igazán nincs mit. A gyári 2700,de jó sokára lenne meg mert C-s(Classic) a cikkszám eleje. Két éve még volt utángyártott. Biztos találsz jó,olcsó megoldást erre. Kicsit nyújtani rajta,ragasztás,valami köz darab a dísz tárcsa és a kupak közé,hasonló méretű dugó keresése műanyagból stb. 

Vityaranszky Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159362

gyári szám: 1J0919087J

Működési mód: elektromos

Átmérő [mm]: 121

Hossz [mm]: 255

Átmérő 1 [mm]: 8

Átmérő 2 [mm]: 8

Áramerősségig [A]: 8

Csatlakozók száma: 2

Nyomás [bar]: 3

Előzmény: 409 (159361)
409 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159361

Szerintem ezt ennyiből meg nem mondja senki, de mindenesetre a második való abba az autóba.

Előzmény: Vityaranszky (159360)
Vityaranszky Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159360

Sziasztok!

O1 1998 1.6 benzin AKL

Vettem egy üzemanyagszivattyút (1.kép). Ez egy MGM Parts [mgm fp z77009] márkájú 3 bar-os alkatrész. Nem tudom ,hogy látjátok, de az általam vett szivattyú csatlakozója egyenes, van mellette egy kisebb valami kivezetés és az alján egy kitüremkedés. Viszont, mindenhol a 2. képen látható kialakítású szivattyút látom, aminek pipa a csatlakozója és alul lapos. Gyári szám szerint stimmel amit rendeltem, tehát bele kellene mennie a szivattyú tartályába vagy mi az. Szerintetek? Menni fog? Próbálkozzak vele egyáltalán?

Paco155 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159359

Oldható rugalmas ragasztó, mint pl csavarrögzítő?

cides Creative Commons License 2017.05.08 0 0 159358

igen megérkezett köszönöm  a probléma fennál (nem a laprugós az enyém) az agyfedél minden zökkenönél vagy csak a rezgéstől kiesik és a disztárcsában zörög tovább . Mi lehet a megoldás ? agyfedélcsere? kerékagycsere? mindkettő csere? vagy belefúrok egy 8-as menetet a tengelycsonkba és egy csavarral rögzítem az agyfedelet rugós alátéttel? vagy marad a 3 pontos hegesztés ami ugye eltörhet egy ütéstöl és ujból előlről kezdődik.

Előzmény: Zoli550 (159355)
cam aro Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159357

..ugytunt az ilyen bemeno dolgokon tul vagy.

no de akkor .. 

most mar ne darald le! 

:D 

Előzmény: Sunny65 (159346)
cides Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159356

cciiddeess@gmail.com  is jó

Előzmény: Zoli550 (159355)
Zoli550 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159355

Reggel tudok leghamarabb,ha addig ráér.  Az e-mail címed él?

Előzmény: cides (159354)
cides Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159354

robbantottrajzot az lt35 első kerékagyhoz tud valaki?

Előzmény: cam aro (159313)
God is Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159353

F@sz@-)

ez a 800 km heti 3 rovidebb kanyarbol all,igy nagyon nyug lenne a tartalyt toltogeti-eresztgetni..

azt hittem kormanymu vagy szerkezet/rudazat hiba de semmit nem talalnak..

igy marad a pattogas,kormany luktetes,vagy eresztek a gumikbol uresen ha nagyon zavaro..

koszi

Előzmény: no_holy_shit (159351)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159352

http://www.autobild.de/artikel/bremsprobleme-beim-smart-fortwo-6048577.html

smart ugy van szeriaban hogy ha csak a soför üll bent akkor fekezeskor annyira jobbra huz hogy kimegy a savbol...

Előzmény: no_holy_shit (159351)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159351

IBC-container. visszutra megtoltitek vizzel

"megis a gyarbol igy adnak ki,hogy suly nelkul pattog/remeg a kormany minden egyes egyenetlensegen athaladva??!"

ez egty olasz...

en nemet autoiparban dolgozom. ott is meg van a projektbudget es idö vege... megis kikerul az ugyfelhez. ha nagyon kilog  alolab akkor van visszahivas...

ha kozepesen log ki a lolab akkor a kovetkezo modellev megkapja az updatet a gyartasban, de korabbi modelleveket nem hivjak vissza. (gyakran a szervizhalozat sem tud a frissitesrol, neha meg ugy van, hogy ugyfelpanasz eseten van update. kulonben nincs)

Előzmény: God is (159350)
God is Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159350

Ezt mondtak a szervizbe is de sajnos visszfuharunk nincs,igy heti 7-800km-t uresen kell megtegyen.

,meg igaz,hogy ez a legerosebb daily amivel 4.5tonnat vihetunk hivatalosan,de megis a gyarbol igy adnak ki,hogy suly nelkul pattog/remeg a kormany minden egyes egyenetlensegen athaladva??!

mas otlet esetleg??

Előzmény: cides (159344)
Redrum Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159349

Örülök hogy jó lett! 

R. 

Zoli550 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159348

Remek. Közben megkérdeztem,de nem akartam már ötlet rohamot tartani. A golfnál még a kilincs mögött azt az egérfogó alakú kilincs kengyelt is szét kellett nyomorgatni hogy hozzá lehessen a zárhoz férni. A lényeg hogy összejött,lehet gondolkozni a végleges(nek) tűnő megoldáson. 

srudolf1 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159347

Annó egy Ford Sierra főtengelyéről kellett lecsavarni az anyát, talán feszítőpatront csere miatt.

Emlékszem, hogy sokat kínlódtunk vele. A végén egy ilyesmi csőkulcsot elvágtunk, heggesztettünk a tömőr szárára egy darab 6x6o-as laposvasat, arra rákovácsoltunk melegen egy 1.5 méteres csővet. Még így is csak melegítéssel tudtuk meglazítani az anyát.

Előzmény: C20NE (159342)
Sunny65 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159346

Sikerült az ajtónyitó kilincset kihúzva kiugrasztani a bowden ricnis végét, arrébb ugrott kicsit és már nyithattam is az ajtót.

Huhh, nagyon örültem neki...:-) A tanulópénzt meg kell fizetni.

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!

Előzmény: Redrum (159340)
cides Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159345

mindjárt gondoltam. de a csapágycsere megfogott hogy a zsírzárókupak fél centis anyagvastagsága és az hogy oda volt hegesztve nem véletlen ő képezi a külső kisebb csapágy házát  de lehet hogy hiányzik egy központositó tartógyürü  és azért volt hegesztve kicsit tanácstalan vagyok láttatok már szétszedve ilyet gyári állapotban?

cides Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159344

mert kevés a teher a futomünek tegyél rá 1 tonnát akkor jobban fekszik és ringatozik

Előzmény: God is (159343)
God is Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159343

helo.

szerintetek miert lehet erezni az ut egyenetlenseget a kormanyon egy 2011-es Iveco Daily-vel??

rosszabb uton enyhe kanyarokban erosen remeg/mozog jobbra-balra a kormany a kezemben uj gumikkal,abszolut feszes atvizsgalt futomuvel DE csak egyenetlen/godros uton,jo uton hibatlan.Otletunk sincs hova nyulni.

koszonom elore.

C20NE Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159342

Köszönöm mindenkinek a felajánlásokat!

Ma reggel egy 1" hajtószár, egy 2m-es cső és két vidám fickó jelenlétében az anya megadta magát, olvashattuk volna a társasági rovatban ha még lenne....

:-)

Sunny65 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 159341

Húúú ezt nagyon köszönöm, egész éjjel járt az agyam, vajon ma mit tehetnék.

Tegnap variáltam a hosszúságával, lehet ,hogy igazad lesz.

Ha kihúzom a kilincset, akkor is odébb lehet ugrasztani  a bowdent? Nem kell a kilincs melletti részt is kivenni, aminek a csavarjához most nem férek hozzá...? Most visszaemlékezve amikor összerakás után próbáltam és jól működött minden, akkor ez a kilincs melletti rész még nem volt visszatéve, utána tettem vissza és csavaroztam.

És ha jól emlékszem miután becsuktam az ajtót és bezártam, na utána már nem tudtam sehonnan sem nyitni.

Na most felcsillant egy reménysugár.:-) Délelőtt megnézem!!!!

Előzmény: Redrum (159340)
Redrum Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159340

Üdv. 

Még egy ötlet :

A külső kilincset húzd ki, és egy kicsi 

csavarhúzóval ugraszd beljebb a nyitó 

bowdent, lehet hogy túl feszes. 

R. 

Előzmény: Sunny65 (159337)
Sunny65 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159339

Előzmény: cam aro (159338)
cam aro Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159338

az esztergán át a marógépig""

akkor mar csak felkell tenni az asztalra.. :)) 

------------

Előzmény: Sunny65 (159336)
Sunny65 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159337

Köszi a videót. Ezt  részét már becsukott szemmel is szét és összeszerelem, ezzel nincs is probléma.

Sajnos a zárat kell szétbarmolni:-(

Még holnap várok, hátha valami csoda vagy egy jó tipp segít.

Előzmény: cam aro (159335)
Sunny65 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159336

Ráncigáltam, mozgattam, ütögettem mindenféle módon, nem segített.

Sokféle gépem van a kicsitől a nagyig, kézi elektromostól az esztergán át a marógépig stb, egyenes csiszolóm ( köszörűm) is van keményfém "turbómaróim" is vannak.

Ha másképp nem lesz megoldás kénytelen leszek nekimenni.-)

Aztán jobban járok, ha visszateszem a gyári javított ( mikrokapcsoló forrasztások) zárat visszatenni, azzal jó lesz.

Én hülye betettem az utángyártott szart.

Köszi az ötletet!

Előzmény: cam aro (159333)
cam aro Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159335

itt esetleg egy segitseg. 

anglikanus, de kepek beszelnek. 

https://www.youtube.com/watch?v=z5dtdyDDgrw

Előzmény: cam aro (159334)
cam aro Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159334

kilincs felol semmit nem tudsz tenni. 

onnan csak drojt/palca megy be a zarba.

azt meg ha karpit lent, te is megrangathatod. 

Előzmény: Sunny65 (159332)
cam aro Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159333

nem ismerem a gepparkodat, ugyhogy tipp a szint. 

en a kepen szereplokel szoktam tamadni, belulrol, > a zar testre. 

...nem kell lemarni az egeszet :) 

eleg ha szegecsek/boritas  enged, onnan mar szet pockolheto a kilincsmuve..

(soxor gyalulas kozben magatol kinyilik a vibraciotol. )  

ettol kevesebb serulesel, - egy helybol rossz zartesten- szerintem nem fogod meguszni. 

(esetleg de.

probald a kulso nyitot, es a belso nyitot egyszerre hasznalni, kozben utogesd tenyerel az ajtot.

soxor.

.bar  ez remenyhal, de probat megerhet ) 

Előzmény: Sunny65 (159330)
Sunny65 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159332

Köszi, minden tanács jól jön, mert egyelőre semmi ötletem sincs. Nem érdekelne ha szét kell barmolni a zárat, de még nem találtam olyan helyet ahonnan menne. Holnap megnézem a kilincs felől mit is csinálhatnék.

Ahogyan írtam is, megnéztem egy szétszedett záron, hogy mi is lehet. Két kb. 6mm -es lemez kilincs van, az egyik ami záráskor beakad a kasznira erősített U alakú acélba. A másik kilincs a zárban szintén 6 mm lemez, ami ha kissé elfordul ez akadályozza meg ha be van zárva sz ajtó, hogy kis lehessen nyitni. Ha nyitja a motor a rudazattal, akkor ez elfordul és így már nyitható az ajtó.

Én azt feltételezem, hogy ez a lemezkilincs annak ellenére, hogy a rudazat rendesen mozog nem fordul el a zárban, ezért nem nyitható, sajnos a köztes mechanikában az eredeti zárban is van itt egy műanyag alkatrész, az utángyártottban meg ki tudja még mi is van, talán eltörhetett valami.

Sajnos ezekhez a részekhez eddig még nem találtam semmi hozzáférést.:-)

Előzmény: Zoli550 (159331)
Zoli550 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159331

Az első utángyártott meg van hogy olyan szar,hogy lehúzza az ablakot. Sokáig élt a Vika gyártó iránt a láz,de abba is biztos beavatkoztak a minőség down sizing erők. 

Szóval sajnálom hogy így jártál,golf 4-nél a külső kilincset végezték ki Viktor kollégámék és onnan nyitották ki valahogyan,ott a jobb hátsó adta fel.  

Előzmény: Sunny65 (159330)
Sunny65 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159330

Sziasztok!

Tanácsot kérnék tőletek, sajnos még mindig egy Superb 1 bal hátsó ajtózárral küzdök. Úgy döntöttem, hogy mégsem a javított zárat teszem vissza, ezért vettem a utángyártott zárat, talán itt követtem el a hibát.:-(

Szépen betettem, összeraktam mindent, tökéletesen működöt minden. Aztán egyszercsak történ valami a zár mechanikus részével.

Nem tudom kinyitni az ajtót, sem belülről se kívülről. A zármotor teszi a dolgát, nyit és zár, mozgatja a rudazatot, csak éppen úgy viselkedik mintha a zár belsejében a reteszelő kilincs nem mozdulna és nem engedi a zárat kinyitni.

Kivettem az üléseket, levettem a kárpitot, jól látható, hogy a motor teszi a dolgát, rudazat mozog, minden ok, tehát ezen résszel nincs gond. Levettem az emelőt a lemezzel. Kézzel mozgattam a rudat, eleget mozdul, ha húzom a belső nyitó bovdent, nyílni kéne a zárnak, ugyan ez van a külső kilinccsel is, nem nyit.

Totál olyan mintha a zár belsejében a reteszelő kilincs nem fordul el és emiatt a zárkilincs nem nyílik. És mindezt annak ellenére, hogy a rudazat tökéletesen mozgatja a reteszelő részt.

Mintha szétesett volna valami. Volt rossz bontott záram, szétszedtem megnéztem a működését, sajnos a reteszelő kilincs működtetésénél van műanyag elem ( eredeti gyári zár), szóval tanácstalan vagyok.:-(

Már arra is gondoltam, hogy belülről kifelé az ajtóval eltörni a zárkilincs vagy a reteszelő kilincs valamely  részét, ami talán sikerülne, de sérülhet az ajtó.

Egyszerűen patt helyzet van, nem szívesen vágnám szét az ajtót.

Vagy egy profi cég, lehet, hogy simán kinyitná valahogyan, esetleg Veszprém környéki szakit keresnék, vagy ha más nincs Bp.-it.

Minden ötletet nagyon megköszönnék.

Kisa Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159329

36-ost már nem nagyon találsz feles méretben. King-Tony nem rossz, hobbyra több, mint tökéletes.

Én is tudok kölcsön adni holnap, ha eljösz érte a XIII.-kerületbe.

Gumisnál is próbálkozhatsz, ők hozzá vannak szokva az ilyesmihez, különösen ahol kisteher gyakran megfordul.

Előzmény: C20NE (159322)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159328

Hmm.....  Ha tudom hogy kell behoztam volna a műhelyből a teljes szettet (fej, 3/4 merevszár, és egy 400mm toldó, ha mélyen van a csavar).  Van vascső is. :)

Viszont:

Lehet, hogy csak a régi olasz autóknál van így, de érdemes jól megnézni a fejet hogy tövig rámegy-e a csavarra, vagy csak a feléig. A kerékagy aljának a rádiusza nem engedi be teljesen, ilyenkor körbe kell kívülről köszörülni a fejet, különben elnyalja az anya felét és onnantól baszhatjuk. (Az enyém már köszörült)

Sajnos a méretben nem vagyok teljesen biztos, hogy az enyém 32 vagy 36 de ha be vagy nagyon havazva akkor meg tudjuk oldani, hogy odaadjam.

Előzmény: C20NE (159326)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159327

meg kell néznem a spec láda alját de azt hiszem tudok kölcsönadni ilyet. XX.ker.

Előzmény: C20NE (159326)
C20NE Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159326

36mm-es hatlapú anya, ha jól mértem M24-es, aminek a vége olyan mint a koronás anyáé de nem sasszeges hanem be van szűkítve a korona rész.

Előzmény: Quattroman (159325)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159325

hatlapú az anya? hanyas méret 36mm?

Előzmény: C20NE (159324)
C20NE Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159324

Ha ezt az alkalmat kibírja, nagyjából 4 év múlva veszem elő újra... :-)

Előzmény: Quattroman (159323)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159323

elmegy kategória:-)

Előzmény: C20NE (159322)
C20NE Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159322

Köszönöm!

A King Tony gépi dugói és fix hajtószárai milyen minőség?

Előzmény: Kisa (159321)
Kisa Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159321

Ilyen esetben már elő kell venni a 3/4-es készletet, arra mehet a kresztábla.

Bár legutóbb mi a feles fix hajtón is ugráltunk vagy 1000Nm-el, bírta.

Nyugodtan melegítsd, sőt ha lehet két gázlámpával egyszerre, erőből.

Előzmény: C20NE (159320)
C20NE Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159320

Megpróbáltam mindent, hogy leszedjem az anyát a féltengely végéről, de több szerszámot nem akarok eltörni. Melyiket érdemes megvenni amire rá lehet tenni egy csövet és megindítja. Vagy szoktátok melegíteni is (nem mertem) ?

Zoli550 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159319

Hisz az van az alkatrész dobozára rajzolva és egy vakond nadrágos ember😋

Előzmény: Paco155 (159316)
SLX-350 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159318

" ... a váltó végén a kereszttartó csavarjai úgy voltak kalapáccsal elhajtva mint az ácsok a szeget szokják .... "

ezt ellensúlyozandó más helyeken nem annyira húzták meg a csavarokat (vagy még csavar se nagyon volt).

Előzmény: Quattroman (159317)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.06 0 0 159317

románok erre sok évtizeddel ezelőtt rájöttek, apám új Daciájában a váltó végén a kereszttartó csavarjai úgy voltak kalapáccsal elhajtva mint az ácsok a szeget szokják

Előzmény: Paco155 (159316)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.06 0 1 159316

Az hogy mindig villáskulcsot kell használni, beszűkült látásmódra vall.... :D

Előzmény: cam aro (159315)
cam aro Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159315

van am erre Murphy is.

(ertsd murphyt mint 'flex'. > gyujtonev.  :) 

ez esetben, a hiba,.. a megvalositas eredmenyeben  lehet. 

mondok peldat. 

nem megy be az M10 csavar az M8 anyaba,.

de, belemegy! ....kalapacsval. 

===============================

Előzmény: Paco155 (159314)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.05 0 1 159314

"Sokan csak azért voltak képesek a lehetetlen megvalósítására, mert senki sem tájékoztatta őket előre cselekedetük lehetetlen voltáról"

Vagy valami ilyesmi. Sem az idézet nem pontos, sem a szerzőt nem tudom felidézni.  De attól még igaz. :)

cam aro Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159313

porvédő cserélve "" 

sámán vagy! :D 

Előzmény: cides (159305)
Kisa Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159312

Kösz, megjött! :)

Előzmény: Paco155 (159311)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159311

Nézz e-galambot. :)

Előzmény: Kisa (159310)
Kisa Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159310

Kösz a fáradozást, küldöm a mail-t.

Előzmény: Paco155 (159309)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159309

Na az nekem nincs feltelepítve. 

Ráadásul úgy látom egyikőnk sem osztotta meg az e-mailcímét így nem tudok én sem írni neked hol találod meg. Úgyhogy feltöltöttem Google drive-ra, és csináltam egy ideiglenes mail címet:  159elearn kukac gmail pont com

Erre írsz nekem pár sort én meg visszaküldöm a letöltési linket.  Ez így remélem jó lesz. :)

Előzmény: Kisa (159286)
Zoli550 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159308

Remek,biztos jobb lesz mint volt. Sajnos a legtöbb helyen baj van az alkatrész hiteles ki kereséssel. Ha van támogató szoftver még akkor sem használjàk,inkább hagyatkozhat a saját fa elvű keresőjükre. Jó kis időrabló project lett gondolom. 

Előzmény: cides (159305)
csabeszregall Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159307

Sziasztok!

Hátha van itt vki. aki tud segiteni

99es swift 8szelepesben gyujtást szeretnénk állitani.hogy lehet a conputert kiiktatni?szroboszkop jel ugrál ....

Köszönöm csabeszregall

C20NE Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159306

Szénkefék is lehetnek, dióda hiba is. Gyakran olcsóbb egy cseredarabos generátor mint bajlódni a felújítással.

Előtte azért mérd meg a töltőfeszültséget úgy, hogy jó sok fogyasztót bekapcsolsz.

Előzmény: SLX-350 (159292)
cides Creative Commons License 2017.05.05 -1 0 159305

Hát a csapszeg kiütve fékbetét megcsiszolva egy kicsit , dugattyu megjáratva lepucolva porvédő cserélve  a helyén van , összerakva má csak a cspágyakra várok mert lt40 re valót hoztak a bárdinál 3 kor lesz meg, a zsírzáró kupak 3 ponton hegesztve volt gondolom ez nem gyári javítás volt  szerintem berecézem és beütöm  az jobb lesz.  

Előzmény: Zoli550 (159304)
Zoli550 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159304

Ez egy igazi kihívás jellegű fék. Persze javító készlet van hozzá,de azért a programból tényleg kitűnik hogy nem átlagos összeszerelésű. Két gyári számot hozott oldalanként,az elsőt beütve ad a program csere darabos alkatrészt kb 35-40E kapható/oldal. 

Előzmény: cides (159281)
Kisa Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159303

Ugyan arról beszélünk, csak kötekszem. :)

Nemigen felújítható, ha nem szeded ketté, mert csak szívás lesz belőle.

Viszont a gyártó ezt kifejezetten tiltja.

Ezért nem lehet ezt javasolni, mert jön 409 és jogosan ugat le :)

Én nem mondtam, hogy ne szedje szét, Te sem mondtad hogy szedje szét :)

Túlbeszéltük :)

Előzmény: cam aro (159301)
cam aro Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159302

pardon me ! 

=============================

Előzmény: Kisa (159300)
cam aro Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159301

par hete csereltem.. nem tudom min. 

azt azert tudni kell, hogy a dugo porvedok 99%-a belulrol illesztett.

tehat nincs olyan hogy a dugo mellett bedugod a porvedot. 

nem.

elobb a porvedo, majd a dugo.

na most egy berakasra varo dugo mellett, ezt a porvedot nem tartod a helyen.

egy dugora felfuzottel meg nem rakod a helyere..

szvsz ha ez egy osszeszerelt ellendugos  munkahenger,

akkor eselyet nem latom a cserenek.

szetszedve is szopas.  

-----------

jo'cakkat., 

Előzmény: Kisa (159298)
Kisa Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159300

Igazi patkány ez a Gablini. Életveszély, tűz, halál... 10% igazság, 90% csúsztatás és mellébeszélés.

Előzmény: Quattroman (159289)
Kisa Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159299

Nem kell azt bedönteni, egész stabil kis autó.

Talán, mint a Focusnál, itt is az ECU vezérli a gerjesztést, amivel szokott problem lenni. (3 vezetékes csatlakozó.)

Generátor, önindító felújítással foglakozó szakműhelyek tudni fogják mi a hiba. (Pl. Fer-vill).

Egyébként meg simán lehet a kopásból adódó hiba is, ahogy Cam mondja érdemes megnézni, hogy valós-e a hibajelzés.

Kisa Creative Commons License 2017.05.05 0 0 159298

Én sem mondtam, hogy..., csak felmondatm a leckét :) 

Mégsem mondhatom, hogy szarni rá, mikor ott a piros felkiáltójel! :)

Előzmény: cam aro (159287)
mica-r Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159297

"fontos tudatosítani, hogy az autó összes műszaki felszerelése egy nemzetközileg elfogadott, egységes szabályrendszer alapján kerül kialakításra"

Ehhez képest egy csomó mindent nem fogadnak el a hazai Főfelügyeletnél...

Előzmény: Quattroman (159289)
cam aro Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159296

valoszinu nyulos szij van rajta, feszito nelkul. 

vernyogni szokott,  ha meglazul. (nem szokott ) 

meg no. 

hat merjunk mar elotte. :)) 

Előzmény: Quattroman (159295)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159295

esetleg egy ékszíjcsere?

Előzmény: cam aro (159294)
cam aro Creative Commons License 2017.05.04 0 1 159294

szivargyujto helyere dugj egy multimetert. 

ha toltesed stabil 13.8--14.2V kozt van, akkor szigszallagozd le a warning lampat. 

ha zavar, akkor meg csereltes generatort vagy muszerfalat.  :)  

cam aro Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159293

konnyebb ha ketfele van. 

a batorsag meg,.. hat kell holnapra... 

(nem fog menni ..> holnapig. 

megjaratni lehet., de nyomodugo porvedot nem fog tudni kicserelni. 

vagy szet cseszi a tomitest is.  )

SK .

Előzmény: Quattroman (159288)
SLX-350 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159292

Adott egy (többnyire fehér, időnként a kosz miatt törtfehérnek látszó) 2007-es 1.6-os benyás Ford Fiesta amelyen időnként bejelez a töltésjelző lámpicsku. Amikor az autóval szerviz közelébe érek akkor a lámpicsku természetesen kialszik.

Van valakinek valamilyen javaslata (azon kívül hogy döntsem be az árokba az autót)?

ferixa Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159291

Hali!

Nem állt véletlenül sokat az autó? Elképzelhető, hogy a felületi rozsda a fék "vasalásakor" beleégett a betétbe. Én már jártam így. 

Előzmény: Transitász (159275)
cides Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159290

sok sok féket csináltam de ilyen betéttel még nem futottam össze  nem olyan egyszerü mint a személyautoknál bár a csapágycsere sokkal egyszerübb mint azoknál egyébként ennél rosszabb ugysem lehet mivel nem fog, be van állva.A szerelő meg jövő heti időpontot tudott adni, nekem meg holnap már kell. 

Előzmény: Quattroman (159288)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159289
Quattroman Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159288

oldalanként ki lehet nyomni, egy U alakú támasz kell csak hogy a szembelévő ne mozduljon kifelé.

amúgy sosem fogom megérteni hogy ha valaki ennyire nem látja át a dolgot honnan van bátorsága pont a fékkel játszani

Előzmény: cam aro (159283)
cam aro Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159287

...csavar van benne.. :)) 

Előzmény: Kisa (159284)
Kisa Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159286

Köszi, azért ez jól jönne! Skype-on ?

Előzmény: Paco155 (159269)
Kisa Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159285

Alfa...

"Akár hol is áll a geo csak kéne neki valami értékelhető turbónyomást összheoznia padlón."

Hát nem.

Szerencsére a hiba kisebb volt, mint a hisztim.

A vákuumpuffer tartály (nyomáslengés csillapító?) és a geo vezérlőszelep közt volt egy repedt vákuumcső.

Itt szívott falsh-ot, alig volt vákuum, ami nem volt elég a vezérléshez.

Kösz!

Előzmény: Kisa (159268)
Kisa Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159284

A két fél szétszerelését kifejezetten tiltják.

cam aro Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159283

abbol nem lesz porvedo csere. :) 

Előzmény: Quattroman (159282)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159282

csapszeg kiütős

cides Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159281

Sziasztok.

Vw lt35 1991 dv031268 első tárcsafékbetétje csapszeggel van rögzítve a betétben furat van nem bevágás  a féknyereg két félből 4 csavarral van összerakva .Be van állva szeretném felujítani a készletet megrendeltem . A csapszegeket kell kiütögetni  vagy a kétfelet szétszedni hogyki tudjam cserélni a munkahenger porvédő gumikat és megjáratni a dugattyut mert az nincs raktáron a bárdinál és ha lehet nem cserélném.

cam aro Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159280

lemaradt. 

(satupad segitseg > ha kivan veve a tengely nem tudod hatul a lapot berakni,

ezert vannak a pottyok  ) 

Előzmény: cam aro (159279)
cam aro Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159279

mar keso. 

de pottyre is rakhatod. 

az lehet hogy utana forgatni kell a vezerles jelhez, de a tengely poziciot

mar megadta.  

(satupad segitseg ) 

Előzmény: hyuing (159276)
hyuing Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159278

A lapolással összerakva átforgattam a főtengellyel, nem koccan.:-)

Előzmény: hyuing (159276)
d.jocov Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159277

én megnézném vagy megnézetném van-e benne olaj, "elég" vagy csak leengedték?

Előzmény: tomi07 (159270)
hyuing Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159276

Jó Reggelt Urak!   Bajban vagyok!    Van valaki akinek működik az elsa win?  Nézze már meg az AUDI  6 2001 -es   2.5 td   AKE  -nél, hogy   szívó  és kipuf tengelyt hogy kell egymáshoz szinkronba állítani?  Zavar az hogy  nézhetem a fogaskeréken a pöttyöket is de a tengely végében a vezérléshez használatos bemarást is.  De a kettő kétféleképpen áll.

Transitász Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159275

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek. Sajnos vákuum mérőm nincsen, de megpróbálok kölcsönkérni egyet. Nem tudom régen milyen volt, most vettem az autót, más autóhoz viszonyítva nagyon keménynek tűnik. A tárcsát, betétet néztem, a márkája nem ismert de nincs elfogyva, vagy ilyesmi. Van valami diagnosztikai módszer amivel a vákuum dobot kizárhatnám? Én arra tippelek így első körben. Köszönöm még egyszer.

Előzmény: Kisa (159254)
robika1 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159274

Köszi
Azon a tesztsoron túl vagyok...csak a vizsgára voltam kiváncsi,hogy ott mik lehetnek még.

Előzmény: xmbela (159273)
xmbela Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159273

;-.= ;-)

Előzmény: xmbela (159272)
xmbela Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159272

Kell online csinálni  pár sikeres tesztsort, hogy jelentkezhess. Ebből ha megcsinálsz 10-et, akkor látod, hogy nincs túl sok kérdés, mert jönnek újra ugyanazok. Ugyanezt gyakorolhatod a vizsgán az éles teszt előtt. Nálunk volt akinek nem sikerült, ő csinálhatott még egyet. Úgyhogy nem kell befosni! ;-.

Előzmény: robika1 (159271)
robika1 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159271

Sziasztok!
Valamelyikőtök tett már itt Klima megújitó vizsgát? 25 ezer -be kerül.

Online vizsga az iskolában elvileg...miből vannak a vizsgakérdések?

tomi07 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159270

az tényleg igaz, hogy váltó olajcsere után a friss olaj előhozhatja a váltó hibáit?

egy 2011 es suzuki swiftben volt egy olajcsere a váltóban es utána par száz km el kesobb alacsony fordulatnál minden fokozatnál de fôként 5 ikben kicsit buszhangja van.

elotte nem volt ilyen.

Paco155 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159269

Van hozzá "e-learn"-om, (gyári szerviz manual) procedúrákkal, mérési értékekkel, kapcsolási rajzokkal,  hogyan csinálddal. Az ecu lábkiosztás is benne van.

Ha érdekel akkor megbeszéljük, hogy juthat el hozzád.  (597 MBytes)

Előzmény: Kisa (159268)
Kisa Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159268

Kösz mindenkinek a rámozdulást!

EGR-en kívül átnéztem a "nagyjából". 

Pár éve  szervizelem ezt a drótmalacot, 2x cseréltem Hf-et, olajpumpát, vezérlést vagy háromszor.

Ismerem az utolsó beleszakadt csavarig.

Gyakorlatilag húszezrenként lett szarrá szedve, minden megcsinálva és összerakva.

A szívócső is gyári, új, ezen a dió nem segít :)

Geo látszólag rendben, de a turbót nem akarom leszedni egyelőre, csak nem esett szét álltában.Akár hol is áll a geo csak kéne neki valami értékelhető turbónyomást összheoznia padlón.

Légtömegmérő adatai jönnek, valóságnak megfelel a légnyelés, mármint, hogy fele, mint amennyiek lennie kellene.

Kicsit sok volt ma a PDF-ből, és talán a Dreherből is, értsd jól :)

Ezel a hibakódok, amiket írtam (DPF, izzítás) hónapok, évek óta benne vannak, ennek ellenére nem okozott semmi érzékelhető hibát. Vészüzemre utaló jelre ezért nem gondolok.

Szerintem az ECU adja fel több fronton is a harcot. ECU csatin mérhető a DPF szenzor jele és az izzító relé CAN vezetéke is ott van, mégsem látja, kommunikációs hibára panaszkodik. Olajcsere intervallum sem törölhető... 

Kösz! :)

cam aro Creative Commons License 2017.05.04 0 0 159267

32 eves auto.. 

szerszamal mar bajos lehet a hozza nyulas.. . :)  :/  

Előzmény: 409 (159266)
409 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159266

"Megnéztem, vákuum van, bár csak az ujjbefogós megoldással ellenőriztem,"

Előzmény: Transitász (159253)
409 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159265

De. (ha a műszerfali visszajelzőt akarja életre kelteni)

Előzmény: Quattroman (159256)
409 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159264

"Nem "érzem" hogy el lenne tömődve a PDF."

A PDF nem is szokott, viszont a DPF annál inkább....  :P

Én az izzításra koncentrálnék első körben.

Előzmény: Kisa (159257)
cam aro Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159263

csak tippelek. 

amig - barmi - hibakod van. .

addig a kisebb testvere csak 'haza viszlek'  modban uzemel. 

R. Scherbotsky Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159262

Jellemző a korszak Opeljeire, hogy a szokásosnál nagyobb erővel kell a féküket müködtetni. Eddig nem ilyen volt?

mica-r Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159261

Láttam már olyat pl, hogy a geo kar eltört ott ahol bemegy a turbó középrészbe. Szívó D állapotban nem nagyon lesz dpf ellennyomás.

novothauto Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159260

Azt hogy ki kène dióhèjazni,csak zárójelben mondom.

Előzmény: novothauto (159259)
novothauto Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159259

Esetleg lègtömegmèrő, a frekvenciája ellenőrizhető szkóppal.

Előzmény: novothauto (159258)
novothauto Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159258

Valós dpf ellennyomás, egr, turbó geo, geo vezèrlő mágnesszelep. Mind viszonylag könnyen ellenőrizhető.

Izzítás...vezèrlője.

Kisa Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159257

Helló!

Mondeóm még nem jött vissza, ha lesz valami újság beszámolok.

Viszont a 159-es Alfa még mindig kísért. ( 2.4JTD , 2008, 200LE, sötét, mint aki megalkotta.)

Állt két hetet, ennyi is elég volt, hogy elkúródjon. Persze nem a gumi engedett le, hanem a turbónyomás tűnt el.

Még csak messziről piszkálgattam, mint a lábtörlőn talált kutyaszart, így inkább csak ötletekre lenne szükégem.

Töltőnyomás nincs, 4000-ig huzatva talán 1-2 tized Bar.

Mikor letették, "semmi" baja nem volt. 

Hibakód van, de ezek régen benne vannak, nem sikerült kiűznöm belőle.

Egyrészt az izzítórelére panaszkodik, kapott bontottat, aztán új Bosch-t, a vezetékelést ellenőriztem, de mégis bedobja hibának.

Áttört részecskeszűrőre panaszkodik, a kipuf. nyomásszenzor hall jeladója adja a jelet, be is jut az ECU-ba, de élő adatban már nulla az érték, nem is változik. Ennek ellenére cseréltük próbából, persze nem lett jó.

Kitörölve a hibákat sem megy, pedig ideig-óráig nincs felismert hiba.

Az olajcsere periódus figyelmeztetést sem én, sem az Alfás kollegák nem tudták kitörölni. (tudom elég trükkös, de már mindennel próbálkoztak ők is.)

Ezt csak megjegyeztem, ennek ellenére az autó megfelelően működött.

Cooler csövek rendben. Nem "érzem" hogy el lenne tömődve a PDF.

A geo működik, könnyen jár, a vákuumdoboz mozgatja, legalábbis a kart...

Légtömegáram az elvártmak kb. a fele élő adatban. Lehúzott légtömegmérővel sincs semmi változás a működésben.

Rail nyomás az elvárt körüli, minden más élő adat ahogy átfutottam nagyjából rendben lehet.

MAP szenzor is 1-2 tized nyomást mér.

Turbó alapjáraton is forog, innen leállítva még forgásban marad pár másodpercig, tükörrel tudok csak benézni, különösebb sérülést nem látok a kompresszor oldalon. Azaz forog, és nem szorul.

Van pár tippem, de a tietekre kiváncsi lennék. Merre induljak?

Kösz!

Quattroman Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159256

a Golf 4-ben nem kell cserélni a vészvillogó kapcsolót vonóhorgozáskor mint a korabeli A3-ban?

Előzmény: 409 (159242)
Vadkeleti Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159255

Noname. Amúgy nagykanizsai.

Előzmény: Zoli550 (159249)
Kisa Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159254

Ha a vákuummembrán szakadt, akkor nem beesik a pedál, hanem épp "felkeményedik", mikor nincs rásegítés.

Könnyen tudod ellenőrizni, leállítás után párszor pumpálva felkeményedik a pedál.

Három dolgot tudok elképzelni. Elsősorban kevés a vákuum, ezt le kellene mérni, hogy mennyi, és milyen gyorsan épül fel.

Gondolom a csöveket leellenőrizted.

Valami nagyon gagyi, tárcsa/betét van benne.

Talán be van rohadva a féknyereg, de ez esetben valószínűleg melegedne, szorulna is a fék.

Ha a rásegítő dob megtartja a vákuumot, szerintem leginkább a vákuumpumpa hiba jöhet szóba.  

Transitász Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159253

Sziasztok! Egyszerűnek tűnő fék hiba miatt érdeklődnék. Az áldozat egy Opel Ascona 1985-ből, 1,6d motorral. Olyan a fék, mintha nem lenne elég nagy a rásegítés, lesatuzni szinte nem is lehet vele, pedig úgy gondolom hiába idős autó, azért csak kellene. 

Megnéztem, vákuum van, bár csak az ujjbefogós megoldással ellenőriztem, illetve ha "kipumpálom" a féket álló motornál, majd beindítom, szépen mekönnyebbül a pedál, szóval ezt kizárnám. A betétek tárcsák jónak tűnnek, előttem már cserélték a fékcsöveket is. 

Lehetséges, hogy mégis a vákuumdobbal van valami? Úgy hallottam, ha átlyukad, akkor beesne a fékpedál, vagy valami komoylabb jele lenne, de így elgyengülni nem igazán tud. Mit érdemes még megnézni rajta, mielőtt eszetlen alkatrész cserébe kezdek (ezt nem igazán szeretném.) 

Előre is köszi a segítséget! 

Hyuing-II Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159252

Mind két fogaskeréken van 2-2 pont, és pont úgy, hogy  az egyiknél fog csúcs- fog árokba találkozik.  Deee    megnéztem gyorsan  és tényleg a lapolások látszanak, így lehet hozzá igazodni.  Köszi!

Zoli550 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159251

Autodata szerint ha jól rémlik két pont van az egyik fogaskeréken,egy a másikon és a két pontos közé kell kerüljön az egy pontos. Meg ugye hátul a négy "lapka". 

Előzmény: mica-r (159250)
mica-r Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159250

Azt is adja a lapolás. De már nem emlékszem pontosabban, mintha össze lenne pöttyözve a fogkapcsolódásnál

Előzmény: hyuing (159248)
Zoli550 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159249

Milyen márka lesz?

Előzmény: Vadkeleti (159243)
hyuing Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159248

Ezt én tudom, de nem a vezérlés beállítás volt a kérdés.  A szívó ill kipuf tengely egymáshoz helyzete a kérdés.

Előzmény: mica-r (159247)
mica-r Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159247

a végébe kell laposvas, mint a régi 1.9tdi-nek

Előzmény: hyuing (159246)
hyuing Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159246

AKE  a6

Előzmény: mica-r (159245)
mica-r Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159245

Elsőbálozóknak a fenti színessel kiemelt részt ajánlhatom?

Előzmény: hyuing (159244)
hyuing Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159244

Jó Napot Urak!    A6   egy oldalon a két vez. tengely egymáshoz viszonyított helyzetét a kerékben lévő a pöttyök adják?  Mert mikor szedtem szét nem találkoztak.  Vagy el tud fordulni a tengelyen, és így volt meg a szinkron egy korábbi javításnál esetleg?

Vadkeleti Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159243

Köszönöm, akkor "feldíszítjük" a kocsit.

Előzmény: 409 (159242)
409 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159242

Az a része nem BUS-os.

Előzmény: Vadkeleti (159238)
pingui Creative Commons License 2017.05.03 0 0 159241

Köszi!

Előzmény: cam aro (159240)
cam aro Creative Commons License 2017.05.02 0 0 159240

allitos a szelephezag. 

szivo 0.25 melegen,.

kipuff 0.30 melegen. 

nem ismerem autot, de toke cseresnek tunik az allitas modja. 

ellenorizni nem art,

de hogy mi kopog,. azt nem tudom. 

Előzmény: pingui (159235)
lgm-2 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 159239

Generációváltás miatt eladó egy 4423 -as négy  csatornás kifejezetten autós célokat szolgáló oszcilloszkóp. Megnézhető kipróbálható.  Ára:270000 Ft.     30 kilenc 343069 Köszönettel

Vadkeleti Creative Commons License 2017.05.02 0 0 159238

Abend! Golf 1.4, 2001,

Vonóhorgot szeretnék rátetetni. Can bus-os technika van-e benne, vagy nem? Ha igen, lehet kihagyom a horog szerelést,  mert ez 20-25-el megdobja a projektet.

Zoli550 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 159237

Remek,örülök hogy megvan. Pedig fogadni merek mindenki ismeri az oldalt a szilikon csövek,vagy bonyolultabb kiegészítők kapcsán. 

Előzmény: Paco155 (159236)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 159236

Ha valakinek esetleg később szüksége lenne rá:

http://www.tuningaruhaz.hu/site/site_main.php?id_category=110

A lapon a második.

Előzmény: Paco155 (159216)
pingui Creative Commons License 2017.05.02 0 0 159235

A 159195 hsz-ra esetleg lenne még valakinek tippje?

Előzmény: pingui (159195)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 159234

Köszönöm, a felajánlást, megnéztem de nekem pont az ellendarab kell.

Előzmény: Zoli550 (159233)
Zoli550 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 159233

Van egy bontott LZA11-V2 NGK-m bontva,azt ingyen odaadom. Nem tudom jó lehet e neked? Ellen darabom sajnos nincs,Kecskeméten van annyi a bökkenő. 

Előzmény: Paco155 (159227)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.01 0 0 159232

időutazó lehet. már kétezer évvel ezelőtt is a vizen járt....

Előzmény: cam aro (159230)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 159231

És kikelt valami belőle? :P

Előzmény: Quattroman (159228)
cam aro Creative Commons License 2017.05.01 0 0 159230

ezen mindig besirok.. :))

Előzmény: Quattroman (159228)
cam aro Creative Commons License 2017.05.01 0 1 159229

videken mas jelentese van a telek szonak. :)= 

oda a videki ember nem mini furokal jar/t, hanem kapaval, kaszaval.  

no meg a demizsonal.  (nem francia szo. :) - ..jut eszembe a kezremegesrol.. :)) 

Quattroman Creative Commons License 2017.05.01 0 0 159228

én meg ifjúkoromban a cerkámmal szántottam a vizet. és?

Paco155 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 159227

Hogy teljesen elborzasszalak.  Van 0.6, 0.8, 1.0, és így kéttizedenként kettőig. :)

Ifjonc koromban 0.5-el simán kézből fúrtam a miniplex-el, - gépbe fogva 04-el is.  :D  És nem egyet hanem teljes paneleket sok-sok lyukkal.  Úgy 150-200 furat/ fúró volt az átlagom.

Előzmény: cam aro (159226)
cam aro Creative Commons License 2017.05.01 0 0 159226

0.6-os furoszarat tart a telken..

szerint bajlodik a tukkel ?  

fenet.. kifurja a cerna lukat.. :DD 

Előzmény: Quattroman (159225)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.01