Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Zotya0512 jún. 9. Creative Commons License 133748

Adott egy 95-ös 1.0 benzin Suzuki Swift.

Gondol egyet és gázadásra lehörög, nem megy, 1-2 perc alapjárati járás után is magától leáll, következő indítózásra pöccre indul.

Cserélve injektor, benzinszivattyú, gyújtástrafó, gyújtáselosztóban jeladó. A jelenség ugyanaz (a benzinszivattyún kívül minden bontott cucc)

Mi a rák baja lehet?  Én már nem szívesen foglalkozok vele...

balage525i jún. 9. Creative Commons License 133747

Az alapjáratállító volt a kezemben, mozog szépen, érezni, hallani. Meg LMM nélkül tényleg szépen beáll, csak lengéssel.

409: Szívócsőnyomást sajnos nem mér...

Előzmény: novothauto (133744)
409 jún. 9. Creative Commons License 133746

Szívócsőnyomás?

Előzmény: balage525i (133742)
kolcsar jún. 9. Creative Commons License 133745

Ez nem igaz:)))

Én is jártam már pár kocsival amit nem vitt az Autocom,de a Delphi jó volt hozzá,és forditva is jártunk igy:)) Ezért a környezetembe feltérképeztem kinek mi van,még kéne valaki akinek van kimondottan ázsia régebbi tipusokra tesztere:))

Előzmény: Jena307 (133739)
novothauto jún. 9. Creative Commons License 133744

Mozog az az alapjáratállító rendesen?

Előzmény: balage525i (133742)
lacipécs jún. 9. Creative Commons License 133743

Smartos példát továbbfuttatva,úgy a teljes;ha nem viszed vissza évente "igazításra" az autó használhatatlan lesz,megáll.

Előzmény: 409 (133741)
balage525i jún. 9. Creative Commons License 133742

Urak, a szép idő és a hétvége miatt elővettem a hobbiverdát, és úgy érzem ideje lenne foglalkozni egy-két rendellenességgel, amiket már jó ideje húzok.

Az egyik ilyen a magas alapjárat. Közprédára bocsátom a témát, íme.

BMW 525i, 1993, M50B25 vanos, Bosch Motronic 3.3.1.
"hot film" légtömegmérő, beszívott levegő hőmérő, alapjárati pótlevegőszabályzó, egy szem lambda, bowdenes gázpedál potméterrel a pillangószelepen. Mérés üzemmeleg motorral. Névleges értékek []-ben.

A jelenség (alapeset):
Hiba nincs a hibatárolóban. alapjárat 800-900+ [550 .. 650rpm]
Beszívott levegő: 12kg/h [8 .. 20kg/h]
Befecskendezés: 2.8msec [2.6 .. 3.5ms]
Lambda integrátor: 0.9 [0.8 szegény .. 1.2 dús keverék]
Alapjárati pótlevegő adaptáció: "-9" [-7 .. +5 névleges; azaz kevesebbet enged be, hogy elérje a névleges ford.számot, mégis magas]
Potméter alapján helyesen detektálja, hogy alapjárat van.

Lehúzott légtömegmérő mellett:
LMM hiba a tárolóban. Alapjárat 650rpm. Gázadás után lengéssel áll be (gondolom lassú szabályzás alternatív módon, LMM hiánya miatt)
Beszívott levegő (valszeg ford.számból és potméter állásából kalkulálva): 4-8 kg/h [8 .. 20 kg/h]
Befecskendezés: 1.9msec [2.6 .. 3.5ms]
Lambda integrátor: 1.3 [0.8 szegény .. 1.2 dús keverék]
Alapjárati pótlevegő adaptáció: 0 [-7 .. +5 névleges, most gondolom LMM hiány esetén nincs ICV szabályzás sem]
viszont ebben a felállásban teljesen jól használható, húz, jól fogyaszt, semmi hibajelenség a lengéssel beálló alapjáraton kívül.

Ki lehet-e jelenteni ezek alapján, hogy a légtömegmérő a rossz? vagy van  aki esetleg lambdára gyanakodna?

(a többi élőadat rendben levőnek tűnik, kivéve még egyet,
ignition timing, 11°cr [13 .. 17], lehúzott LMM mellett 12°cr, ezeket nem értettem, de köze lehet a vanos kopottságához is, ezért nem írtam ide)

409 jún. 9. Creative Commons License 133741

"Kérdés, ha a fordítás valaki szerint aránytalanul drága, miért nem veszi meg

az angol verziót?"

Mert lusta annyit megtanulni angolul, hogy értse. Sokan (én is) az angol verziót használják, mert felébe se kerül mint a hazai. A fordítás többlet értékét senki sem vitatja, és a fordított változatok tartalmaznak egyéb többleteket is, de pl. a cseh változatot is fordítják, gondolom szintén nem ingyen és mégis jelentősen olcsóbb mint a hazai. De említhetném a románt is, amit ugyanaz fordít mint a hazait. A cseh ~30%-ot tesz az amerikai (350$) kisker árra, míg a hazai ~150%-ot.

Ha már VCDS, akkor említhetem a gyári VAS-t, ami a hardverrel együtt akár egy nagyságrenddel is drágább lehet, holott egyes vélemények szerint sok mindenben jobb a VCDS.  Meg ott vannak az általános teszterek, sokszor ugyanaz a hardver/szoftver csak más ruhában és jelentős árkülönbözettel.

Véleményem szerint valahol ezek is a tolvajlás egyik fajtája, mégha törvényes is.

Tudom, kapitalizmus és mindenki annyit kérhet a portékájáért amennyit nem szégyell, de akkor ne legyen sírás meg köpködés, ha nem fogy.........

-------

A smartos példa akkor lenne az igazi, ha a lakatoshoz is évente vissza kellene vinni az autót "igazításra" az eredeti javítási árat újból kifizetve.  :-P

Jena307 jún. 9. Creative Commons License 133740

tudod hogy én csak franciázok :DDD ezt unokatesóm futóművezte és elhozta dugjuk már meg, mert már vagy egy éve karácsonyfát játszik a műszerfal, és az úttörő ahol tud segít :D ha másért nem tapasztalatot tudást szerez :D

Előzmény: kolcsar (133721)
Jena307 jún. 9. Creative Commons License 133739

ha delphi viszi autocomnak is kellene, de nem csinálja de van kéznél KTS majd megpróbáljuk azzal is

Előzmény: cam aro (133719)
Jena307 jún. 9. Creative Commons License 133738

de englisből megtudod mert eu tagállam, én is így vettem, és magasról teszek a kedves magyar disztribútorra úgy ahogy van, és van frissítésem stb, ami a poén csehül lengyelül pont annyi az ára mint angolul, ez hogy jelentősen drágább csak minálunk divat, csak azt nem értem ez hogy nem szúr szemet az amcsiknak, vagy legalább az eladott darabszám, és dobják ki a magyar disztribútort a cégtől

Előzmény: mica-r (133736)
novothauto jún. 9. Creative Commons License 133737

"amúgy sem hasonlítható a "kétkezi" munkával."

Persze hogy nem, árkot ásni azért könnyebben találsz embert, mint szoftvert fejleszteni.

Mondom, a példa tökéletes volt, csak nehogy má' a mi munkánkat lopják az más,

mintha mi lopunk.

Beszéljünk inkább a punciról.

Előzmény: Quattroman (133731)
mica-r jún. 9. Creative Commons License 133736

Az amerikai anyacégtől nem tudnám megvenni itt, mert átirányít a honos kereskedőhöz.

Előzmény: novothauto (133732)
kolcsar jún. 9. Creative Commons License 133735

mica-r lakatolási,szerelési témájára irtam nem a kábelre:))

Előzmény: TraguAre (133734)
TraguAre jún. 9. Creative Commons License 133734

És klónkábellel vontatták, vagy hogy jön ez ide?:)

Előzmény: kolcsar (133730)
TraguAre jún. 9. Creative Commons License 133733

Most akkor egy legális szolgáltatás árszínvonaláról beszélgetünk, vagy egy illegális tevékenységről?

Előzmény: mica-r (133729)
novothauto jún. 9. Creative Commons License 133732

Nem ismerem a VSDS-t. Viszonylag kevés VW csoportos autót javítok.

Kérdés, ha a fordítás valaki szerint aránytalanul drága, miért nem veszi meg

az angol verziót?

Quattroman jún. 9. Creative Commons License 133731

szerintem is rossz példa volt.

amúgy sem hasonlítható a "kétkezi" munkával.

ezek a kábelek egyebek pár eurocentes dolgok és gyakran ugyanott gyártatják a "márkák" ahol a klónok is készülnek.

a software ami a sajátjuk(?) és ezekért kérnek a fantáziájukra bízott összegeket mert "beárazhatatlan" mint szellemi termék.

erre írtam hogy ha más szemlélettel áraznák, nem érné meg feltörni, másolni...

kolcsar jún. 9. Creative Commons License 133730

Lehet igy jobban érted:))

Még 89-től kint dolgozott egy ismerősöm az apjánál Ausztriába Berstein-be.

Minden pénteken jött haza,hozott kintről nagy javitásra kocsit,hétvégén szétkaptuk,hétfőn már ment a lakatolásra,anyagbeszerzés volt,és következő hétvégére kész volt a kocsi.Hozta a következőt az előzővel pedig vasárnap este ment vissza:))

Előzmény: TraguAre (133728)
mica-r jún. 9. Creative Commons License 133729

Lehet hogy hülyeséget írtam.

Pl: VCDS http://store.ross-tech.com/shop/VCHUC.html

Ebből lesz magyar nyelven egy 200 e Ft-os madzag...

Tehát a magyarítás eszerint több "hozzáadott érték" mint az eredeti...

Előzmény: TraguAre (133728)
TraguAre jún. 9. Creative Commons License 133728

Ezt az analógiát nem értem.

Előzmény: mica-r (133727)
mica-r jún. 9. Creative Commons License 133727

Fordítsuk meg.

A Smart javítása egy külföldi lakatosnál megoldható 10 Ft-ból, de nem viszed oda, mert nem tudod a nyelvet, lejárt az útleveled, stb.

Jön egy ember aki azt mondja csak nála van jó megoldás 25 Ft-ért (és annyit csinál hogy elviszi a 10 Ft-os lakatoshoz, mert van útlevele).

Előzmény: novothauto (133724)
kolcsar jún. 9. Creative Commons License 133726

És az a =Kurva drága= cucc még pontatlan is,hiányos Autódata nevü valamibe kerestünk az újab kiadásba tipusokat amik az előzőbe benne voltak,nem hogy hiányosan hanem egyáltalán nem is volt benne az a tipusok. Legyünk őszinték itt nálunk a 10-12 éves kocsikból elég sok fut még. Vagy amit leirtam előzőbe az ACTIA,Autocom párositást. De most van egy jó példa ACTI nem is hoz Chevrolet Aveot egyáltalán,pedig 2009-es kocsi.Most kell valakit keresni akinek a tesztere viszi,mert már próbálták Autocom-al is az se találta a tipust,pedig van benne 1.4-es. 

Előzmény: Quattroman (133723)
theman3 jún. 9. Creative Commons License 133725

Az előző hozzászólás is teszett de ez nagyon jo!

Előzmény: Nachtstern (133691)
novothauto jún. 9. Creative Commons License 133724

A példa tökéletes volt, de nem ellenérv, hanem vélemény.

Előzmény: Quattroman (133723)
Quattroman jún. 9. Creative Commons License 133723

ugye nem érted?

kétféle üzletpolitika létezik,

az egyik, abban a hitben hogy nincs konkurenciám de van jogvédelmem (ami lássuk be nem túl jól működik) kurva drágán adok valamit, amit úgyis lemásolnak.

a másik, olcsóbban de dömpingszerűen adom így már nem éri meg a másolatokat megvenni azonos jogi kockázatvállalással.

és valóban nem jó példát hoztál ellenérvként

Előzmény: novothauto (133722)
novothauto jún. 9. Creative Commons License 133722

Van egy Smartom, amit szerintem drágán lakatolnál ki.

Odaadom Kanifaszi Gusztinak, ő elviszi hozzád és kilakatolod.

Kanifaszi Guszti ügyes srác, feltöri a műhelyedet, ámbátor baszik

fizetni a munkáért, elhozza az autót és átadja nekem feleannyiért,

amennyiért Te csináltad volna.

Akkor a logika szerint én ebben az esetben vétlen vagyok, sőt áldozata

a karosszérialakatos szakembereknek, mert stresszelnek itt a kurvadrága

áraikkal.

Ne mondd, hogy ez más, mert tökéletesen ugyanaz.

Engem nem érdekel, hogy ki használ klónt, vagy feltört adatbázist, felőlem

bankot is rabolhat akárki, leszarom.

Viszont akkor ne szidjuk majd a cigánygyereket, amikor beugrik a kerítésen egy almáért.

Előzmény: Quattroman (133707)
kolcsar jún. 8. Creative Commons License 133721

Mester Úr!!:))

Egy teszter nem teszter:))

Én is jártam úgy 1999-es BMW E-36 1.8td EDC1.3.1 se az Autocom,se a Delphi nem vitte a motort,mást mindent vitt,a motort azt ACTI testerrel tudtuk megnézni.

De volt az E-60-as dizel azt is annak minden részét tudtuk jól,Autocom,Delphi,ha csak gyújtás adták rá hibatároló lekérdezés-törlés,élő adatnál amig benem lett a motor vizhőfok,aksi stb,vitte ahogy beinditoták a motort azonnal elejtete nem vitte:))

Előzmény: Jena307 (133716)
cam aro jún. 8. Creative Commons License 133720

megveszed a cuccot.. x osszeg. 

aztan felevente/evente frissitesre kifizeted meg egyszer ugyanazt az osszeget. 

legyen, hisz fejlesztik, es az jo. 

viszont alap x osszegu csomagban kapsz 100%-ot. 

a kovetkezo ket ev frissitese ad meg hozza ~20%-ot.. 

arányok ? 

---------

nyilvan, en sem szeretem ha nem fizetik ki a munkam.

ugy hogy nem generalok vitat. :D  

Előzmény: novothauto (133705)
cam aro jún. 8. Creative Commons License 133719

kormanyszog jelado, es hall effektes kerekseb. jeladok tipikusnak mondhatok. 

nyilvan nem segitseg. 

eloszor olvasni kollene. 

delphi viszi.

Előzmény: Jena307 (133716)
cam aro jún. 8. Creative Commons License 133718

Előzmény: Quattroman (133690)
Quattroman jún. 8. Creative Commons License 133717

leállítás:

https://www.youtube.com/watch?v=8M1o2rpO_JY

Előzmény: audia4b519tdi (133711)
Jena307 jún. 8. Creative Commons License 133716

hát most csak az esp, de van mikor más is

Előzmény: w.lacika (133715)
w.lacika jún. 8. Creative Commons License 133715

ha mindig világít akkor próbáld meg kiolvasni mással,

ha nem megy akkor sanszos a vezérlő hiba.

mérd végig a tápokat,testeket előfordul,hogy csak az a gond.

Előzmény: Jena307 (133713)
Jena307 jún. 8. Creative Commons License 133714

Ja és van e itt valaki aki szereti bütykölni ezeket a 4.4eket, és van tipusismerete, beutalnám oda, van még egyéb baj is, pl van hogy vaddisznó van hogy gatya, és csak valami MAP hűtésre panaszkodik, gondolom valami félrefordítás, 

meg karácsonyfa a fék, esp abs kézifék lámpa mind világít

Jena307 jún. 8. Creative Commons License 133713

Lenne e valakinek ötlete miért nem tudom olvasni autocom-al a 2000évj. BMW X5 4.4i már OBD-s

abs-ét, az engine és transmission megy simán, és ahogy nézem iso protokolt használ elméletileg

Quattroman jún. 8. Creative Commons License 133712

laikusok nem nagyon tudnak mit tenni, nincsenek rá felkészülve ill a tudás sincs meg hozzá.

menthető valamennyire tűzoltó készülékből "szájba"fújással is.

de a végkifejlet legtöbbször egy "kapital motorschaden" (ha már ott a csillag az orrán)

valószínüleg egy turbótengely törés az ok...

Előzmény: audia4b519tdi (133710)
audia4b519tdi jún. 8. Creative Commons License 133711

ez mitől fordul elő? 

gondolom a kopott motornál főleg, de pl ez a merci nem hiszem hogy annyira szét kopott motorral rendelkezne... aztán kitudja, sz@r olaj-sok km stb

Előzmény: audia4b519tdi (133710)
audia4b519tdi jún. 8. Creative Commons License 133710

én is erre gondoltam (egyszer már volt ilyenbe részem, aratásnál kombájn kapta fel az olaját) 

illetve azért nem volt teljesen egyértelmű mert fura hogy nem tettek érte semmit, ezért gondoltam hogy valami más lehet a háttérben

Előzmény: Quattroman (133709)
Quattroman jún. 8. Creative Commons License 133709

saját motorolaját eszi, ezért leállíthatatlan.

ha nem automata le lehet fullasztani sebességben. vagy egy rongyot dugni a szivócsőbe...

egyébként szétrobbanásig pörög

Előzmény: audia4b519tdi (133708)
audia4b519tdi jún. 8. Creative Commons License 133708

Sziasztok

offos kérdés

http://auto.indavideo.hu/video/Kicsit_fustol_de_nem_veszes

mi lehet a problémája ennek az autónak? 

Quattroman jún. 8. Creative Commons License 133707

nem azért drága (hozzáteszem a készülékek egyre olcsóbbak) mert űrtechnikát tartalmaznak, hanem a hozzáadott emberi értékek miatt.

de komolyan mondom.

tudjuk hogy a HW egyre olcsóbb a modern technológiáknak köszönhetően.

a hozzáadott érték pedig erősen túl van árazva.

(nem véletlenül lett Bill Gates és tsai a világ leggazdagabbja)

novothauto jún. 8. Creative Commons License 133706

Egy példa:

http://www.shop-sbs.com/kit-vcm-ii.html

Az eredeti Ford VCM 400 alatt van netto, a klón két kiló.

Persze, hogy a szoftver plusz pénz, de miért lenne ingyen?

novothauto jún. 8. Creative Commons License 133705

Ezt nem mondhatod komolyan.

Egy diagnosztikai műszer nem azért drága (hozzáteszem a készülékek egyre olcsóbbak)

mert űrtechnikát tartalmaznak, hanem a hozzáadott emberi értékek miatt. A szoftverfejlesztéseket,

stb a klónozók egészen egyszerűen ellopják, aki pedig klónt vesz, az cinkos a tolvajlásban.

(ergo olyan, mintha bakot tartana egy tolvajnak, hogy bemásszon egy ablakon)

Nekem azt tanították, hogy lopni nem szabad, de vannak akiknek az értékrendjébe belefér.

Az autótulajdonosok nem hiszik el, hogy az autójavítás egyre drágább és hogy ma hazánkban

nagyon olcsó autót javíttatni, mert a szakma utána megy az igényeknek.

Szerencsére az autók egyre bonyolultabbak, ezért mindnyájunknak fel kell kötni a gatyát,

pár év múlva (de ezt tapasztaljuk most is) nehezebb lesz kókányolni az autókat.

Előzmény: Quattroman (133700)
kolcsar jún. 8. Creative Commons License 133704

Egybe kell nézni,mert ugyan úgy lesz a klónoknak felvevő piaca,aki hivatalosan dolgozik azoknak nagyrésze most is a hivatalost veszi,csak sokan olyant keresnek ha nem tudják frisiteni,mert nincs akkora bevétel akkor neáljon le lehesen használni tovább.Legtöbb magán szervizbe nem igazán a legújabb kocsik kerülnek,hanem a 3-4 évesek vagy annál régebbiek.A frisitésekbe legtöbb teszter gyártó nem fejleszt vissza felé,ha van benne hiba nem javitja.

Előzmény: 409 (133703)
409 jún. 8. Creative Commons License 133703

"ami logokat ha betesz sok kérdező milyen száma van? 312-409 ezek nem fognak akkor se venni hivatalost,"

Ácsi, nem róluk volt szó! Akik ezeket 5-8€-s vackokat veszik, sosem fognak eredetit venni, akármilyen olcsó is lenne.

Amúgy rájuk is gondolt a Ross-Tech, van 100$-os VCDS verzió is.

Előzmény: kolcsar (133702)
kolcsar jún. 8. Creative Commons License 133702

Igazad van:))

De most nem az a lényeg,hanem nézd meg ami logokat ha betesz sok kérdező milyen száma van? 312-409 ezek nem fognak akkor se venni hivatalost,családba van 1-3 kocsi arra nem vesz,de szerelőre nem akar költeni,vagy elég sok helyen átverték már és azt nem szeretné.Most nem a márka szervizeket akarom kihozni,de hozzám is nagyon sok olyan kerül akit már lehúztak,és kicserélnek olyan alaktrészeket aminek semi baja.Most van egy nagyon durva Chevrolet Aveo 1.4-es 2008-as,alapjárat mikor elengedi a gázpedált 3-5 másodpercig olyan 1200-1300-on marad mielött alapra vissza állna. Márka szervizbe közölték vele alapjárat álitó motort kell cserélni rajta,vigye be megcsinálják.Vannak sokan akik megveszik a fulos kocsikat,de arra nem gondolnak fent is kéne tartani,és arra költeni kell időnként,addig húzák mig egyik tönkre teszi a másik alkatrészt,és akkor van a hiszti milyen sokba kerül,de vannak a fillér b'''k akik házilag akarnak gányolni,és veszik a klónokat.Jövő héten hozzák az Aveót kiváncsi vagyok tényleg mi a baja.

Előzmény: 409 (133701)
409 jún. 8. Creative Commons License 133701

"a VCDS 170 ezer"

Mármint a magyar verzió, most akciósan!!!! Akció nélkül talán a világ legdrágább VCDS verziója.

Ha mondjuk annyiba kerülne, mint a cseh verzió, (hogy ne az amerikairól beszéljünk) szerintem sokkal többet el tudnának adni belőle......

Előzmény: kolcsar (133699)
Quattroman jún. 8. Creative Commons License 133700

Mi lenne az elég olcsó??:)))

pl kicsivel a klónok ára felett (10-20%) ebben az esetben legalább 90% klónvásárló az eredetit venné..

Előzmény: kolcsar (133699)
kolcsar jún. 8. Creative Commons License 133699

Mi lenne az elég olcsó??:)))

Most az Op-Com 190 ezer,a VCDS 170 ezer,a Vaterán meg más hirdetőkön 12-19 ezer között árulják.

Vagy ott van az Autocom 45 ezerért.

Igaz hogy sok funkció nem elérhető azt irják ki,de sokan megveszik.Nálam is volt olyan Opel amihez a tulaj vett a Vaterán kábelt,meg átalakitót,és nem müködött,azt hite az átalakitó kábel a rossz mikor látta ahogy az én programom megnyilik megszólalt az övé is igy néz ki.Az enyim gond nélkül működött,még az átalakitó kábelét is kipróbáltuk az is jó volt.Vagy a csatoló,vagy a szoftver nem volt jó az övé.

Előzmény: Quattroman (133698)
Quattroman jún. 8. Creative Commons License 133698

ha elég olcsó lenne akkor nem volna létjogosultsága a klónoknak, és sokkal többen vennék őket pl olyanok is akik az origit nem tudnak megfizetni, klónt pedig nem akarnak venni

Előzmény: kolcsar (133696)
kolcsar jún. 8. Creative Commons License 133697

Még egy adalék,mikor volt a Kandón az első AUTOCOM bemutató,soros-párhuzamos diagnosztikája mindenkinek csurgott a nyála milyen nagy szó az egész,most ott tartanak megszünteték a párhuzamos diagnosztikai csatolók fejlesztését.

Előzmény: kolcsar (133696)
kolcsar jún. 8. Creative Commons License 133696

Egyszer egy tanfolyamon rákérdeztem miért ilyen drágák a diagnosztikai programok,egyik nagy képviselet bemutatóján.

Az volt a válasz mert sok a kinai clón,és valakinek kikell fizetni a fejlesztést,más nincs csak akik kényszerből veszik meg a hivatalost azokkal fizetetik ki.

Erre megkérdeztem ha nem lenne kinai klón akkor olcsób lenne? Az volt a válasz nem biztos,mert akkor esetleg még drágáb lenne mert ha dolgozni akarsz kénytelen vagy megvenni!

Ha megnézed követed éveken keresztül,mindig van amelyik elkezd hirtelen fejleszteni 1-2 évig aztán csak csöpögtet valamit,mikor sokan rájönnek nem veszik,inkább másikat vesznek ami jobban van fejlesztve abba az idöbe,akkor megint jön egy fellángoló idöszak.Egy idöbe kezdett a KTS lebutulni,jobb volt nála a Texa,ACTIA,aztán ezek kezdtek lebutulni,most megint a KTS húzott bele jobban!

Előzmény: cam aro (133685)
gabi1.78 jún. 8. Creative Commons License 133695

Köszi szépen előre is! 

Előzmény: 409 (133694)
409 jún. 8. Creative Commons License 133694

Ha nem feledem, kedden megnézem, mit mond rá a ford katalógus.

Előzmény: gabi1.78 (133693)
gabi1.78 jún. 8. Creative Commons License 133693

3M5R-7F096-YF a váltó kódja. Akkor ez Ford váltó lesz. 

409 jún. 8. Creative Commons License 133692

Attól függ miben van. Ha 3M5R a kódja, akkor ford váltó.

Előzmény: Quattroman (133688)
Nachtstern jún. 8. Creative Commons License 133691

Hozzá való "jármű"

Előzmény: Quattroman (133690)
Quattroman jún. 8. Creative Commons License 133690
mica-r jún. 8. Creative Commons License 133689

Azt hittem hogy csak nekünk drágák. Megnyugodtam hogy nem így van...

Előzmény: cam aro (133685)
Quattroman jún. 8. Creative Commons License 133688

ezek nem Renault váltók?

Előzmény: gabi1.78 (133686)
409 jún. 8. Creative Commons License 133687

Gyanítom, hogy ez csak a komplett házzal együtt lesz gyáriban is.

Előzmény: gabi1.78 (133686)
gabi1.78 jún. 8. Creative Commons License 133686

Szia! 

Azt tudom, hogy nem lesz ilyen után gyártva, csak gyári alkatrészként rendelhető. Kicsi eséllyel, de reménykedem abban, hátha van valakinek esetleg bontva. 

Előzmény: cam aro (133682)
cam aro jún. 8. Creative Commons License 133685

azzal nincs is baj. 

csak mar igy is mocskos mod dragak ezek a szoftverek/ up to date-k/ 

abbol meg baj lesz. 

(EOBD valahol.. nem errol szol ) 

Előzmény: mica-r (133684)
mica-r jún. 8. Creative Commons License 133684

Lassan mindenhol ez lesz a módi. Nehezítik a hekkelést.

Előzmény: cam aro (133683)
cam aro jún. 8. Creative Commons License 133683

ma hozott a postas egy ugymond usb sticket. 

legal delphi ezentul csak azon keresztul muxik. 

(monnyuk offline klont hogy azonosit,arrol  gozom sincs. )

csak szolok. 

cam aro jún. 8. Creative Commons License 133682

olyan cuccot nem fogsz talalni utangyartottban. 

tehat a legegyszerubb elballagni a helyi volvo markakereskedeshez. 

Előzmény: gabi1.78 (133680)
gabi1.78 jún. 8. Creative Commons License 133681

gabi1.78 jún. 7. Creative Commons License 133680

Sziasztok! 

Sziasztok! 

Érkezett hozzám egy 2005 évjáratú 1.6- os dízel Volvo amelynek a váltóját hegesztették, de aki előttem szétszedte az külföldre ment dolgozni. 

A váltóból viszont hiányzik egy alkatrész ami a hátrameneti fogaskereket rögzíti a váltóházban a tengelyen. Lenne valakinek összeszerelési és alkatrészrajza erről a váltóról vagy esetleg ilyen alkatrésze? :) Csatolom a fényképet az alkatrész helyéről.

Előre is köszönet! 

izsak13 jún. 7. Creative Commons License 133679

Menet közben megy fel 1.2 barra, nem állóhelyben.

Teszek fel képeket padlógázon grafikonokról.

mica-r jún. 7. Creative Commons License 133678

Ha álló helyben megy fel a turbónyomás a max értékre, akkor baj lesz az állítgatásból...

Előzmény: izsak13 (133676)
cam aro jún. 7. Creative Commons License 133677

" 1.2 barra, pont annyi amennyit kér a motorvezérlő..."..  akkor mi lehet még?"" 

nem az volt a kerdes, hogy miert nincs turbo nyomas ? 

Előzmény: izsak13 (133676)
izsak13 jún. 7. Creative Commons License 133676

Próbáltunk állítani a turbó rudazaton, így felmegy a nyomás 1.2 barra, pont annyi amennyit kér a motorvezérlő. A rail nyomás padlógázon 1300 bar körül volt, befecskendezési mennyiség 60mm3. Ha megvan a nyomás és a befecskendezési mennyiség annyi amennyinek lennie kell, akkor mi lehet még?

409 jún. 7. Creative Commons License 133675

"Maximum kifújhat valahol, de nem látni."

Ha kifúj, akkor az alacsony MAP-hoz magas MAF társul.

Előzmény: izsak13 (133667)
cam aro jún. 7. Creative Commons License 133674

egykutya. 

az osszes dizel pillangoja szar a vw groupnak. 

nem csak egr, de fojtoszelep is.

vakumosba dobok szakadnak. elektromosba fogaskerekek tornek. 

nem problem, rutin :) 

csak ezekutan nem ertem miert akartak az egr bypasst csereltetni markaszervizben. 

(kocsi hatuljaban  az osszes uj cucca, csovek, tomitesek, egr huto ) 

Előzmény: Quattroman (133670)
cam aro jún. 7. Creative Commons License 133673

tulmutat a talalgatas szinten. 

vegig kell  nezni merni  a lehetseges okokat. 

ha jol olvasom, 0.2 bar difirol beszelunk. 

MAF-ba ennyi siman belefer. 

de rudazat is lehet.. 

nem talalgatok. 

bocsi. 

Előzmény: izsak13 (133669)
izsak13 jún. 7. Creative Commons License 133672

Ha a kívánt nyomásra 2300mbar-t ír és a mért 2000mbar, akkor lehet az üzemanyag a hiba? Nem kéne felismernie, hogy kevés az üzemanyag és nem is kérne több nyomást?

Előzmény: izsak13 (133669)
cam aro jún. 7. Creative Commons License 133671

allo helyben nem fog felepulni a max turbo nyomas.

(esetleg szabalyozatlan rendszernel ) 

uzemanyag

railnyomas elteresre is dobna hibat.

MAF-ra viszont nem jellemzo. ez is lehet hiba.  

egr-t kellene nezni. 

a vezerlo vakumot merni.

MAP-ot sem artana vizslatni. 

es rendszer tomitetseget.. mindenek elott. 

(olajnyom arulkodo szokott lenni.. konyokcso, IC cso korul talan meg jellemzo is a cso szakadas. )

aztan persze..10+ mas is okozhatja.

Quattroman jún. 7. Creative Commons License 133670

audi 2.0 BLB?

Előzmény: cam aro (133666)
izsak13 jún. 7. Creative Commons License 133669

Esetleg nemrég volt felújítva a turbó. Lehetséges, hogy a geometrián a rudat rosszul állították be? Esetleg a légtömegmérő? Próbáltuk róla levenni a kábelt és úgy gyengébb az autó, abból gondoljuk, hogy jó...

kolcsar jún. 7. Creative Commons License 133668

Lényeg az,hogy az AUDI-nál elég sok átugrott láncot láttam,halotam de más ilyen variációnál még nem BMW vagy más tipusoknál nem igen tudok:)))

Előzmény: cam aro (133665)
izsak13 jún. 7. Creative Commons License 133667

Turbó körül biztos minden rendben, új mágnesszeleppel is ugyanaz a hiba. Maximum kifújhat valahol, de nem látni. Álló helyben gázadásra fel kéne keményednie a turbócsőnek?

Az üzemanyagnál hogyan induljunk el? Railnyomást figyeljük, a kívánt és mért értéket? Elég rossz helyen van az üzemanyagnyomás szabályzó, hogy kitisztítsuk.

Előzmény: cam aro (133664)
cam aro jún. 7. Creative Commons License 133666

csak mer' szep.. :)

markaszerviz diagolta..azt elis adtak egy egr bypass egyseget. 

cam aro jún. 7. Creative Commons License 133665

és ott csak felfelé van feszitő,alul csak vezető van."" 

Papa.. azt aza also vezeto nem koveti a felso feszitot ? 

hat dehonnem. 

Előzmény: kolcsar (133660)
cam aro jún. 7. Creative Commons License 133664

lehet a kaja fogy el , azt nincs mi fujja a turbot. 

ha nem jo a nyomas, arra tuti van hibakod. 

talan azzal kellene kezdeni. 

Előzmény: izsak13 (133659)
cam aro jún. 7. Creative Commons License 133663

kiegyenlítő tartályból ömlik ki a víz "" 

hengerfejes. 

Előzmény: matopityu25 (133658)
cam aro jún. 7. Creative Commons License 133662

Papa. 

ez nem feszito. 

ez vez.tengely allito. 

Előzmény: kolcsar (133652)
Quattroman jún. 7. Creative Commons License 133661

gondolom azért mert egyszer össze , egyszer pedig szét állítja a tengelyeket egymástól

Előzmény: kolcsar (133660)
kolcsar jún. 7. Creative Commons License 133660

Nem vagyok BMW fann eléggé utálom őket:))

De elég sok tipusba használja ezt a két tengelyt külön lánc hajtja,E38 728i-be is,és ott csak felfelé van feszitő,alul csak vezető van.

Nekem az ami nem tetszik alul-felül kifelé feszitik a láncot!

Előzmény: Quattroman (133657)
izsak13 jún. 7. Creative Commons License 133659

Sziasztok!

Van egy BMW 530d 3.0 literes motorral. Nagyobb sebességnél egyre kisebb a turbónyomás (kívánt 2300mbar helyett van kb 2000mbar), alacsonyabb sebességnél jó a nyomás is és megy is az autó, de fölötte elmegy az ereje is. Turbó szinte új rajta, intercooler jó, vákkumcsöveket ellenőriztük. Most fogjuk a turbónyomásszabályzó mágnesszelepet cserélni, más ötletünk már nincs. A turbó geoját állóhelyben gázadásra azonnal kinyissa, elengedi a kipufogófüstöt, a turbónyomás csöveket fel sem fújja.

matopityu25 jún. 7. Creative Commons License 133658

Sziasztok. Ismerősöm Fiat Punto-ja egyszer csak megállt és most már be se indul. Haza lett vontatva,na most nagy nehezen beindul de abban a pillanatba a kiegyenlítő tartályból ömlik ki a víz illetve a kipufogó is nagyon füstöl kékes,fehéres büdös füst jön ki belőle. Hengerfejes lenne az autó? Ezt magyarázza a nehéz indulás?

Quattroman jún. 7. Creative Commons License 133657

mert a nyúlt láncszemeknél már a harmadik-negyedik sem találna be a fogak közé...

Előzmény: kolcsar (133652)
Kugler Kábel jún. 7. Creative Commons License 133656

Járó motornál ne húzd le a gyújtókábelt vagy a trafót, mert esetleg tönkreteszed a trafókat.

Ellenőrizd le a kábeleket úgy ahogy előbb írtam. Ha valami gyanús írd meg, vagy tegyél fel fotót.

Persze ha van csere kábeled az a legegyszerűbb.

Ha a gyújtás rendben van akkor jöhet a többi, de abba nem szólok bele.

Előzmény: Péter Kocsis (133654)
w.lacika jún. 7. Creative Commons License 133655

köszönöm 

akkor maradt a bontás.

én is onnan hallottam a zakatolást, csak ez egy SCUDO-ban van és nem egyszerű hozzáférni.

Előzmény: omada (133650)
Péter Kocsis jún. 7. Creative Commons License 133654

A kábeleket lehúztam, akkor már alig döcögött a motor, valószínűleg csak 2 henger ment.

Ez volt mindkét kábelnél, vagyis fulladozás...

Lehet hogy kicserélem a két kábelt is akkor. Hátha segít.

Előzmény: Kugler Kábel (133653)
Kugler Kábel jún. 7. Creative Commons License 133653

Úgy gondolom hogy itt két hengeren direkt trafó van, a másik két henger pedig ezekről gyújtókábelen kapja a nagyfeszt.

Ha így van akkor a kábeleket is le kell ellenőrizni.

Gyakoribb hibák:

- Rosszul van csatlakoztatva a kábel.

- Elektromosan szakadt kábel (végtelen vagy több száz kOhm ellenállás)

- Repedezett, kidörzsölődött, esetleg nyest által megrágott kábel.

- Leszakadt, oxidált saru.

- Elöregedett, repedezett esetleg leszakadt zárógumi a gyertya felől. (ez a trafóra is igaz)

Ha esetleg minden hengeren külön trafó van akkor passz. Szerintem 1999-ben még nem volt ilyen változat.

Előzmény: Péter Kocsis (133651)
kolcsar jún. 7. Creative Commons License 133652

Ezt a lánc feszitéses megoldást nem tudom a mai napig megemészteni,milyen logika alapján csinálták?

Kezdeti időbe sok 1.8-as AUDI motornál volt,hogy nyúlás,feszitő kopás miatt átugrott,és olyankor szarrá ment a hengerfej. Miért nem lehet kivülről rányomni minél nagyobb felületen kapaszkodjon mint a szijaknál?

Előzmény: omada (133650)
Péter Kocsis jún. 7. Creative Commons License 133651

Sziasztok!

Van nekem egy '99 es Ford Galaxy 2.3 benzines autóm. Olyan gondom van vele hogy nem megy az egyik hengerem...

Gyertyára  gondoltam, kicseréltem mind a 4 et. Hiba megmaradt.

Aztán vettem bele egy új gyújtótrafót, de bármelyik régi helyére tettem be, a motor így is csak 3 hengerrel megy.

Ha elviszem valahova , esetleg hibakódot tudnak belőle kiolvasni?

Fontos lenne a megoldás, mivel 4 kisgyermekünk van a feleségemmel és sokszor van szükség a kocsinkra.

Segítségeteket előre is megköszönöm!

omada jún. 7. Creative Commons License 133650

Előzmény: omada (133649)
omada jún. 7. Creative Commons License 133649

Vezértengelyt lánc hajtja, az szokott zörögni.  Nem egyet kellett már cserélnem.

Előzmény: w.lacika (133643)
w.lacika jún. 6. Creative Commons License 133648

az 1,6-nak is láncos az olajpumpája?

lent volt a karter alja de arra rá se néztünk-)

Előzmény: novothauto (133645)
cam aro jún. 6. Creative Commons License 133647

vezerles felol,  hatul remlik a vanos szelepe. /keverhetem / 

ha ott van, probald meg ganyezni azt eloszor. 

Előzmény: w.lacika (133646)
w.lacika jún. 6. Creative Commons License 133646

az első kis szelepfedelet levettem ,és ott benézve 15himba látszik..

sajnos ebből szívás lesz számomra,mert nem volt beütemezve.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=111543709&t=9110026

ettől tartok most,hogy így olvasgatok.

Előzmény: novothauto (133645)
novothauto jún. 6. Creative Commons License 133645

Nem tudom, a himba se nagyon szokott lefordulni.

Szerintem szedd szét és kiderül :)

Előzmény: w.lacika (133643)
w.lacika jún. 6. Creative Commons License 133644

"9HU 1.6hdi 66kw"

a hdi az cr diesel.-)

de igen peugeot motor..

Előzmény: -peter (133642)
w.lacika jún. 6. Creative Commons License 133643

és mi adhat még ilyen zakatolós ,zörgő hangot ?

még nem szedtem szét,csak hátha te tudod mihez nyúljak..

Előzmény: novothauto (133641)
-peter jún. 6. Creative Commons License 133642

pug/bmw féle 1.6 turbós benzines?!

Előzmény: w.lacika (133640)
novothauto jún. 6. Creative Commons License 133641

Hello!

Viszonylag sok ilyet javítunk, de azzal még nem találkoztam,

hogy az áthajtó láncnál gond legyen...ez nem jelenti azt, hogy nem lehet.

Kapd le a vezszíjat és mozgasd meg a vezkerék felől kicsit, hátha érzel valamit.

Előzmény: w.lacika (133640)
w.lacika jún. 6. Creative Commons License 133640

sziasztok

Tiborunk kedvenc motorjával szívtam ma... 9HU 1.6hdi 66kw

szar volt a turbó,azt már megállapították ,néha csattog a motor..

turbócsere, olajteknő takarítás(sűrű mézszerű az olaj..?)

friss olaj, szűrő.

beindít, na most már folyamatosan csattog.  hurrá.

olajnyomás félmelegen alapjáraton 2,5bar

valahonnan a vezérlés oldalról jön a hang.

a veztengely lánc,szokott ezeknél zörögni??

képen néztem van valami fura alakú feszítője.-)

kolcsar jún. 6. Creative Commons License 133639

Nem kell szétválasztani,autószerelő,vagy villanyász,kinek van diagja.Ismerek olyan villanyászt akinek elöbb volt,és most is fejletteb diagja van mint a környék szerelőinek.

Nem utolsó sorba még jobban is ért hozzá:))

Előzmény: Tihi82 (133634)
Tihi82 jún. 6. Creative Commons License 133638

Kopiztalak és már meg is van:)Thenksz

Előzmény: cam aro (133635)
gesszti jún. 6. Creative Commons License 133637

Nem-nem. Még nem akarom felgyújtani.

...bár, ha holnap mégse érek vele oda dolgozni, akkor lehet, megfontolom. :-)

Előzmény: cam aro (133636)
cam aro jún. 5. Creative Commons License 133636

varjalvarjalvarjal!! 

...legyunk mar stilszeruek.. 

Burn!! 

;) 

Előzmény: gesszti (133633)
cam aro jún. 5. Creative Commons License 133635

szerintem senki nem tud kontroll modult diagnosztizalni hozzaferes nelkul. 

a hozzafereshez meg diag cucc kell.

..vagy profi, aki a tunetbol vagja mi lehet a baj. 

tipust te tudod.. te irod..en gyanitom e46.. 

azt utanna climate/ heater/blower/ air conditioner/air conditioning control A/C /   ...  unit/modul 

van szokincs. 

tipp. 

ha angolul keresel allitsd at a keresot .uk-ra, vagy .com-ra.

pl google.uk, google.com. 

Előzmény: Tihi82 (133634)
Tihi82 jún. 5. Creative Commons License 133634

Na akkor csak autószerelőnél kötök ki,egy elektrós nem is tudna hova nyúlni diag nélkül ugye..Esetleg ezt a modult hogy keressem angolul,hátha szétnézek egy kicsit...Mikor beindul a komp. akkor egyből hideg jön kb 5sec.ig és már kapcsol is ki.Ebből azt gondolnám,hogy fel van töltve,de azon nem múlik,ha meg van a hiba a venti körül akkor megnézetem..kössz

Előzmény: cam aro (133632)
gesszti jún. 5. Creative Commons License 133633

Az előbb lett kész a clio motorja. Köszönöm mindenkinek az elmúlt napok segítő hozzászólásait. 

cam aro jún. 5. Creative Commons License 133632

kontroll modul vezerli az egeszet. 

na most vagy annak az inputja nem jo../felvan toltve a rendszer ?/ 

vagy az outputja.. ami elo szokott fordulni. 

szerintem akkor jarsz a legjobban, ha ertelmes kiolvasos emberhez viszed. 

eloadat, beavatkozo  teszt.. etc. sokat lenditene a hiba keresesen. 

Előzmény: Tihi82 (133631)
Tihi82 jún. 5. Creative Commons License 133631

Na pont ez van, a nyomás miatt kapcsol le...de a ventillátornak abban a pillanatban kéne indulni ahogy indul a kompr. is ?

Előzmény: mica-r (133630)
mica-r jún. 5. Creative Commons License 133630

Szerintem BMW-s helyre menjél vele. Valószínűleg találkoztak ilyennel.

Klíma hőleadáshoz kell a ventillátor, mert különben nagyon felmegy a nyomás és lekapcsol, mint esetedben.

Előzmény: Tihi82 (133626)
manta-z jún. 5. Creative Commons License 133629

Ha gondolod szerzek neked egyet, kíváncsi lennék, hogy közben hogyan magyaráznál a tudásszomjas publikumnak :)

Előzmény: novothauto (133628)
novothauto jún. 5. Creative Commons License 133628

Attól függ mire...ha van egy húszéves lányod :)

Előzmény: manta-z (133627)
manta-z jún. 5. Creative Commons License 133627

Látom 7.-én nem érsz rá...

Előzmény: novothauto (133604)
Tihi82 jún. 5. Creative Commons License 133626

Bmw 318i,m43,1.9.

A klimával van gondom.Autómata klimáról van szó,észrevettem,hogy mostanában állandóan ki be kapcsol menet közben is meg állóhelyzetben is.Annyit megállapitottak,hogy a venti nem indul amikor bekapcsolom a klimát,és azért valami biztonsági akármi lekapcsolja a kompresszort,mert a kompresszor után kéne,hogy induljon a ventillátor is.Idáig mélyedtek bele a szakik,tovább rám van bizva.Merre kéne turkálni,mert kérdeztem egy klimást is de ő villanyszerelőhöz küldene.Miért nem kap jelet a venti vagy mi vezérli?Maga a ventillátornak nincs baja...

bojo jún. 5. Creative Commons License 133625

Hella-ban én már csalódtam. Igaz az csak egy H7-es izzó volt, de a foglalatba eszméletlen ferdén volt beletéve az izzó. A boltos is csak csodálkozott, amikor visszavittem. 

Előzmény: -peter (133616)
ezustgolyo jún. 5. Creative Commons License 133624

Köszi, azért reménykedtem hogy a Conti gyárból nem jön ki selejt de a másik ami 21 éves is talán az nem ilyen. :)

Előzmény: Paco155 (133623)
Paco155 jún. 5. Creative Commons License 133623

Szerintem normális.   Ezeket széles, kétméteres vagy több gyűrűben készítik, és az van csíkokra szabdalva.

Előzmény: ezustgolyo (133622)
ezustgolyo jún. 5. Creative Commons License 133622

Sziasztok, egy gyors és buta kérdés, vettem egy Contitech vezérműszíjat aminek az oldalán kilátszik a szövet.

Ez normális vagy selejt?

Köszi!

cam aro jún. 4. Creative Commons License 133621

sehogy. 

az ott tores.

Előzmény: -peter (133617)
Dorka 57 jún. 4. Creative Commons License 133620

Milyen autó? Műanyag a foncsor? 

Olyan, mintha a foglalatok sem lennének a helyükön

Előzmény: matopityu25 (133611)
gesszti jún. 4. Creative Commons License 133619

Sztornó. Megtaláltam.

Előzmény: gesszti (133613)
hyuing jún. 4. Creative Commons License 133618

Murder meg a szkalli kell ehez!

Előzmény: -peter (133617)
-peter jún. 4. Creative Commons License 133617

hogy tud úgy elszakadni a kábel?!

Előzmény: hyuing (133614)
-peter jún. 4. Creative Commons License 133616

Hella, vagy gyári - legalábbis én biztos ezek közül választanék.

Előzmény: matopityu25 (133615)
matopityu25 jún. 4. Creative Commons License 133615

Sajnos pont TYC van benne,majd kicserélem őket valami értelmesre.

Előzmény: 409 (133609)
hyuing jún. 4. Creative Commons License 133614

Öröm!!!

gesszti jún. 4. Creative Commons License 133613

Jó reggelt!

Meg tudná nézni valamelyőtök egy okosprogiban, hogy clio 1.9D - 1992 - F8Q732 - motor ékszíj felőli főtengelyszimeringjének a méretét? Nézegetem a unix-nál, de nem tudom beazonosítani.

Eddig még nem nagyon találkoztam szimeringnél a "forgásirányos" jelzővel. Ez mit is takar? Azok a kis bordák a szimering belső részén?

hyuing jún. 4. Creative Commons License 133612

Jó Reggelt Urak!    Vw Póló   BMD   P 1358   ÉS P0302    hiba estén hol kellene keresgéljek?   Trafó csere nem segített.

matopityu25 jún. 3. Creative Commons License 133611

Igen az izzók tuti jól vannak benne.

Előzmény: E30Allrad (133610)
E30Allrad jún. 3. Creative Commons License 133610

Valahogy a tompított is elég hoppásnak tűnik,biztos jól van /vannak/ benne az izzó/k?

Előzmény: matopityu25 (133599)
409 jún. 3. Creative Commons License 133609

Szerintem mindkét lámpa úgy sz@r ahogy van... :-/  Ilyet Depo, meg TYC lámpák szoktak világítani.

Előzmény: matopityu25 (133607)
cam aro jún. 3. Creative Commons License 133608

van aki lobalja a masfelmeteres szarat.. azt szidja az annyat hogy nem lazul. 

(de milyen fasza a cucc, hogy birja,. kozbe meg loszerszam. csak nyulik ) 

egy hinta az egesz. 

csavart lazitani, meghuzni.. nem lehet libegos/ rugalmas/  bizbaszokkal. 

Előzmény: gesszti (133605)
matopityu25 jún. 3. Creative Commons License 133607

Na azt sajna nem tudom,de majd megnézem.

Előzmény: Quattroman (133606)
Quattroman jún. 3. Creative Commons License 133606

valami utángyártott fényszóród van?

Előzmény: matopityu25 (133602)
gesszti jún. 3. Creative Commons License 133605

Köszönöm!

Bevált ez a kis maszek cucc.

Előzmény: novothauto (133604)
novothauto jún. 3. Creative Commons License 133604

Ha esetleg kell nyomatékkulcs, vagy baszomfasza nagy 3/4-es crova, szólj.

Előzmény: gesszti (133598)
gesszti jún. 3. Creative Commons License 133603

Köszi! :-)

Hogy legyen egy kis sikerélményem is, azért már kezd telni a motortér:

Az a vörös bot ott középen... Meguntam, hogy egy 8-asnál nagyobb csavar meghúzásánál már kettétörik a hajtószár. Na, faragtam egy fejet nagyszilárdságu acélból (feles, és háromnegyedes négyszöggel) és bele egy 80 centis 20-as szívós köracél. Imádom. :-) Pont jól jött a hf. csavarokhoz.

Előzmény: cam aro (133600)
matopityu25 jún. 3. Creative Commons License 133602

Másik égővel is próbáltam sajnos semmi változás.

Előzmény: Quattroman (133601)
Quattroman jún. 3. Creative Commons License 133601

cserélj égőt...

Előzmény: matopityu25 (133599)
cam aro jún. 3. Creative Commons License 133600

ha szeles a szimmering.. lehet bele facsavar,csavarhuzo. fityfene.  de ez nem jellemzo. 

ha keskeny.. na.. irj le egy 3D-s muvelet sort. 

gombolyu acelrudbol gyartott lapitott vegu kampot bedugsz az ajkak kozt. elforditod.. es kihuzod. 

raghozni nem kell a mikentet. .lenyeg hogy se kulso, se belso feluleten NE tamassz. 

tudod te azt. 

Előzmény: gesszti (133598)
matopityu25 jún. 3. Creative Commons License 133599

Sziasztok. Van egy olyan problémám hogy be van állítva a fényszóróm de ha reflektort bekapcsolom az sokkal feljebb világít ( ez biztos nem normális).
Az izzó fixen és jól van berakva,a reflektor magassága külön nem állítható. Van valakinek ötlete? Mellékelek egy videót amin látszik a hiba.

gesszti jún. 3. Creative Commons License 133598

A kerék lehúzását megoldom azzal a két menettel. (flex, fúrógép, és egy kis laposvas) A szimeringet hogy szoktátok kiszedni onnan? Van valami okosság hozzá?

Előzmény: cam aro (133596)
cam aro jún. 3. Creative Commons License 133597

négyezret futott. ""

lehet hogy szentsegtores, ez esetben -sem- sertodsz. 

mivel raktad fel ? 

nem szokott baj lenni veluk. 

esetleg ugyfel vagany.. hogy ugyisgarancias ? 

(az eges, mit 409 is latott ) 

Előzmény: novothauto (133593)
cam aro jún. 3. Creative Commons License 133596

oreg tocsit nem tudom..

de M4 menet remlik vez.szijkerekbe.. akkor mar csak egy H hid kell huzonak.  ha vez.kerek makacskodik. 

Előzmény: gesszti (133594)
novothauto jún. 3. Creative Commons License 133595

Ha vezérlést bontok mindig cserélem a szimmeringeket, ha taknyol, akkor meg főleg ne hagyd benne.

Előzmény: gesszti (133594)
gesszti jún. 3. Creative Commons License 133594

clio 1, 1.9D, f8q732

Rakosgatom összefelé a motort. Kicsit engedi az olajat a főtengelyszimering. Ha már le van bontva a vezérlés, érdemes lenne azt a szimeringet is cserélni. Milyen szimering van a főtengely szíjtárcsa felőli végénél? Ki tudom húzni egyszerűen, vagy bontani kell hozzá valamit?

novothauto jún. 3. Creative Commons License 133593

Kösz, összeraktuk így...drága az...

Viszont garanciába kuplungoztam, négyezret futott. Valeot raktam bele szetben,

a gyári is az. De milliméterre/cikkszámra, minden.

Bevittem a Bárdiba és beadtam egy igényt, hogy fizessék ki az előző számlán lévő

munkadíjat is.

Hááát-hááát így még hosszabb lesz a kérelem elbírálás...

Mondom éppen ezért hagyom a pénzem inkább az Unixnál és csak akkor jövök ide, ha muszáj.

mica-r jún. 3. Creative Commons License 133592

Egyre szarabbul mozognak az új utángyártottak. Most cseréltem LuK rep set-et dieselben és nagyon rosszul nézett ki.

Előzmény: Dorka 57 (133590)
cam aro jún. 3. Creative Commons License 133591

valahol ceges gepen van egy mentesem luk, meg sachs dmf tureseirol.

gyanitom sokra nem mennel vele. csoda ha az uj belefer. 

szelso peremen ha nem er ossze, akkor szerintem meg jo. 

monnyuk.. nagy melo ujrabontani.. ugyhogy te tudod.. :D 

Előzmény: novothauto (133579)
Dorka 57 jún. 3. Creative Commons License 133590

Az billeg mint állat újkorában is.

Mi is rendeltünk újat, ugyanolyan volt mint a használt........azért betettük az újat.

Nachtstern jún. 3. Creative Commons License 133589

Egy olyanért bármire vágok megfelelő méretű ajtót :-)

Előzmény: mica-r (133587)
barbon1 jún. 3. Creative Commons License 133588

Szelepszár szimering garn.és a gyűrűzés fogja megoldani a problémádat.

Előzmény: E30Allrad (133574)
mica-r jún. 3. Creative Commons License 133587

Egy 40 éves Buick Riviéra beférjen az ajtón

Előzmény: 409 (133584)
mica-r jún. 3. Creative Commons License 133586

Mindent!

Előzmény: Nachtstern (133583)
409 jún. 3. Creative Commons License 133585

Megkérdeztem, van, de nagyjából az alábbiakat kérdezték.

Előzmény: 409 (133584)
409 jún. 3. Creative Commons License 133584

Biztosan van, de ehhez még néhány paramétert tudni kellene. (fűtött/nem fűtött, vizes blokk, magasság, mekkora bejárat.......

Előzmény: mica-r (133582)
Nachtstern jún. 3. Creative Commons License 133583

Newtonméterbe méred a raktárhelyiséget is? :-) DDD

Előzmény: mica-r (133582)
mica-r jún. 3. Creative Commons License 133582

Halihó, nincs a arrafelé a telepen valami kisebb helység? 

Havernak kéne raktárnak 100Nm körül

Előzmény: 409 (133581)
409 jún. 3. Creative Commons License 133581

Amekkora beégett foltok vannak rajta, ez billegés nélkül is döglött.  Szerintem.

novothauto jún. 3. Creative Commons License 133580

Meg a hangja se semmi.

novothauto jún. 3. Creative Commons License 133579

Sziasztok!

Cooper S 1.6 turbó benzin kettőstömegű lendkerék.

Forgásirányba visszaáll rendesen, de axiál irányba billeg.

Vélemény? Szerintem szar.

E30Allrad jún. 3. Creative Commons License 133578

Köszi Urak,a Vectra után volt egy ilyen sejtésem! Csoda adalékos mosás már megvolt,reméltük,hogy valami pozitív változás történik,de marad a motor szét.../..az adalék nevét had ne írjam le! :-P :-) /

C20NE jún. 3. Creative Commons License 133577

Hiszel a csodákban ? :-P :-)

Előzmény: cam aro (133558)
Quattroman jún. 2. Creative Commons License 133576

belecementálódott az olajzacc a dugók oldalán lévő furatokba az áteresztő gyűrűk alatt....

volt már hogy kis fúrót kellett bevetnem.

Előzmény: cam aro (133575)
cam aro jún. 2. Creative Commons License 133575

probald meg atmosni valami hig lottyel.

aztan belevalo olaj.  

ha nem segit.. gyuruzes lesz. es/vagy dugo. 

ettol fuggetlen nem zarnam ki a szelepszar szimmeringet..

de dacsias, zsigulis korszakon tullepve.. ez mar nem egy jellemzo hiba, meg bacott mod logo szelepvezetokkel sem. < a velemeny SK. 

Előzmény: E30Allrad (133574)
E30Allrad jún. 2. Creative Commons License 133574

Üdv Urak!

Némi infóra lenne szükségem Opel Z14XEP motor olajfogyasztásról. Egy autónk bitangul eszi az motorolajat,ha jó kedve van,becsókolja 3000-re a 2-2.5 litert.Valami általános tapasztalata van valakinek,hogy ez mitől lehet?

Gyűrűk,szelepszár szimeringek? C-Vectrán már láttam ordenáré módon beállt alsó gyűrűket,de ezzel a motortípussal még nem volt hasonló élményem. Mérési eredmények jónak tűnnek,CO,Lambda,HC a helyén,Lambda-integrátor sincs irreálisan elmászva!

Előre is köszi!

cam aro jún. 2. Creative Commons License 133573

Attól a beszívott légtömeg ugyanannyi,"" 

hat ezt nem tudom. azert csak fojtas az ott. 

viszont az a swirl*  ugyremlik on off uzemmodu.

avagy tok mindegy. finoman nyitni nem tud. 

ez esetben ha ranyitja/nyitná / az ecu.. az jelenthet valami plusz levegot. .

es hogy pl rangatast kompenzaljon, spriccelhet kicsit tobbet. 

* swirl

megint itt vagyunk. 

az biztos hogy orvenylest modosit. 

na de azert kozben levegohoz enged egy addig pango szivo szelepet is.. 

szvsz.. erzesem szerint a henger toltotseghez is koze kell legyen. /ergo legtenyezo/ 

> nem csak a homogenitashoz. 

amellett homogenrol is par szo. 

ne feledd, ez dizel.

cr dizel.  

> csak agyalok < 

Előzmény: novothauto (133572)
novothauto jún. 2. Creative Commons License 133572

Attól a beszívott légtömeg ugyanannyi, abban viszont igazad van, hogy a perdületcsappantyú dolga,

hogy részterhelésen homogénebb legyen a keverékeloszlás a hengerben.

Nagyon mérhető különbség egy jó motornál viszont nincs swirl-el, vagy anélkül.

Előzmény: cam aro (133568)
novothauto jún. 2. Creative Commons License 133571

Mégegy: szar légtömegmérő is okozott már füstölést.

Egyszóval meg kell vizsgálni a motort, itt bárki tippje jó lehet, ha felsoroljuk az összes alkatrészt :)

Előzmény: novothauto (133570)
novothauto jún. 2. Creative Commons License 133570

Hatezer kilométer sem fogja lepucolni a szívóoldalon lerakódott kokszot, ha van.

A Diesel akkor füstöl feketén, ha az üzemanyag-levegő keverék arány átlépi a füsthatárt.

Ez lehet az egész motort tekintve, pl kevés levegő jut bizonyos tartományokban

a hengerekbe, kis turbónyomás, felakadt EGR, eltömődött szívóoldal miatt...stb.

Ide tartozik a tömődött részecskeszűrő vagy katalizátor esete is, mert akkor sincs jó

"huzat" a hengerekben.

Vagy lokálisan egy vagy több hengerben, ha rossz a befecskendezés szórásképe.

Nem finoman porlasztott, nagyobb gázolaj mennyiséget egy csomóban nem

vesz körül annyi oxigén, hogy füstmentesen elégjen.

Előzmény: metalex (133565)
mica-r jún. 2. Creative Commons License 133569

Lehet hogy egyszerűen több a beszívott levegő és a légmenny szerinti befecs limit magasabb értéken lesz.

Előzmény: cam aro (133568)
cam aro jún. 2. Creative Commons License 133568

nem kell mocckod.  

-nekem- nem mond sokat. /hogy most ez kod fustol, az meg nem / 

viszont azt elkepzelhetonek tartom hogy reszterhelesen a comp. a twinportal -is- szamol..

..de mivel az nincs benne, igy adott uzemallapotban befustol kisse a hianyatol. 

Előzmény: metalex (133566)
metalex jún. 2. Creative Commons License 133567

És ennél lehet-e használni, érdemes-e valami tisztító adalékot adni és úgy autópályázni vele ?

(Nem hiszek a csodaszerekben, de inkább csak kerülöm őket, bár annak idején a Wynn's-nek volt egy pár jó kencéje.)- de nem zárkózom el előlük, ha azt mondjátok, hogy egy próbát megér és ártani nem árthat.

Az múltkor, az egr szelepes Lancian sem tudtuk kipróbálni a spurit :-)

( van náluk a családban még egy ilyen autó, kicsit fiatalabb de Km-ben kb. ugyanez, az is nemsokára megy vizsgára- de az otthon, az is le lett dugózva- kiváncsi leszek...

Előzmény: novothauto (133548)
metalex jún. 2. Creative Commons License 133566

Most nem tudok motorkódot- fejből, de én is úgy emlékszem, hogy EUR3-as a motor és nincs még benne regenerálás. Az EUR 3-as az biztos a reg nem. Holnapra kérek motorkódot.

Előzmény: cam aro (133542)
metalex jún. 2. Creative Commons License 133565

Belgiumban.

Itt egy kicsit finomabban mérnek. Nem akarják mindenképp felrobbantani a terheletlenül forgó motort.

Nem hiszem, hogy merőben más lenne a mérési metódusuk, csak nem törekednek a feltétlen sz@rrá forgatásra.  :-) Egy párszor megforgatta a faszi, de még a végfordulat előtt eresztette magából a kormot, nem is kellett lepadlózni. Egyébként itt is ugyanolyan műszerekkel mérnek.

Nem ragozom, nem ment át.

Azért gondolok-gondolunk a perdületcsappantyú kiiktatására, mert előtte valamikor volt otthon az autó, az kétszer 1400Km, az azért elég rendesen kitisztít mindent, azóta viszont szemmel látható, hogy néha ereszt egy-egy pamacsot.

Az ötlet innen ered, illetve külföldi fórumokon is írnak hasonló jelenséget is. Persze ettől még lehet teljesen véletlen az egybeesés, tudom. 

Előzmény: novothauto (133540)
cam aro jún. 2. Creative Commons License 133564

ezert irtam a szerviz szemmelt. 

az hogy /kinek/ mi a felhasznaloi elmeny,. nem minositi az autot. 

mint ahogy a komfort, es futomu sem. 

mert ez egyeni, kinek mi tetszik.

(azt vegye :)  

ugy alapban..

szerintem a vw konszern motorjaival is ugyan annyi a baj mint a bmw-el. 

nekem a bmw erosebb konstrukcionak tunik. 

SK nezopont. 

Előzmény: robika1 (133563)
robika1 jún. 2. Creative Commons License 133563

Nekem PD(Passat 06' BMP) van.Próbáltam  2 ilyen motoros  BMW-t a hétvégén.Az enyémhez képest nyomatékban gyengébbnek érződik.Nehezebb kezelni a kezelőszerveket(kormány,fék,kuplung,váltó).Lehet a BMW ezzel akarja tükrözni a sportosságot.

Előzmény: cam aro (133561)
cam aro jún. 2. Creative Commons License 133562

arrol is jol megadta a gyakorlat a valost. :(

1 perces munkakhoz kituno, de utanna leold benne a hovedelem.. /nem bimetal, mert mar atkottem volna / 

kell 20 perc mire ujra eled. 

Előzmény: Quattroman (133560)
cam aro jún. 2. Creative Commons License 133561

nem szarabb mint barmi mas.

sk velemeny > szerviz szemmel <  szerint jobb mint a vw pd/cr motorjai. 

Előzmény: robika1 (133559)
Quattroman jún. 2. Creative Commons License 133560

tekerd rá az indukciós csodakütyüdet a kat szájánál a csőre és járó motornál pirosítsd meg párszor....

Előzmény: cam aro (133558)
robika1 jún. 2. Creative Commons License 133559

Sziasztok!
Mit lehet tudni a BMW 320D 07'-08'-as évjáratú 163LE-s motoru autókról?Rokonom akar ilyet venni,de nálunk inkább a VW-Audi csoport tagjai fordulnak meg.

cam aro jún. 2. Creative Commons License 133558

spakli.. "" 

brreee.. 

elsiklottal egy apro ohaj mellett.. 

ontisztulos megoldas kell..  

:hmm..

mondjuk a langszoro.. .meglehetost annak tunik.. :DD 

Előzmény: C20NE (133557)
C20NE jún. 2. Creative Commons License 133557

Lángszóró-spakli kombó ...?

És annyi ötletem van még... :-)))

Előzmény: cam aro (133555)
cam aro jún. 2. Creative Commons License 133556

nincs itt ilyesmire hozzaferes. 

meg nem illik a cegprofilba. 

lassan mar en se.. :D 

Előzmény: novothauto (133553)
cam aro jún. 2. Creative Commons License 133555

menesztve lesz szerintem is. 

egofejek maradnak.. azt kipostazom a tárcsámat..

..vagy osszehegesztek parat.. :D 

annyi kis bizbaz megbuvo lemezrés, meg mi a tokom nem takarithato resz van benne.. hogy C20NE opcioja nem igen mukodik. :( 

Előzmény: Quattroman (133551)
Tihi82 jún. 2. Creative Commons License 133554

Nekem ötös van,és úgy emlékeztem,hogy 2005 elejétől van DPF,sőt ez biztos..hanem azt nem tudtam hogy már előbb is volt DPF a 320 on...de akkor azok már euro4 motorok?(2001 ben)?Ugy tudtam,hogy azok euro3 motorok..

Előzmény: novothauto (133548)
novothauto jún. 2. Creative Commons License 133553

Torrent 500...fogat is azzal mosok :)

Előzmény: cam aro (133549)
cam aro jún. 2. Creative Commons License 133552

az altalam hasznalt szofordulatot bovitsd kicsit. 

nem feltetlen kenyszer, es nem feltetlen zart ertelmezesu az a regeneracio amit irtam.  

na jo.. akkor irom erthetoen.. :) 

kikell egetni, at kell kormolni a rendszert.

de HA dugult.. akkor ezt nem kergetesel illik kezdeni. .. 

===================================

Előzmény: Tihi82 (133547)
Quattroman jún. 2. Creative Commons License 133551

én is kerestem tizenéve a sajátomra.

a pajszer lett a megoldás....

C20NE jún. 2. Creative Commons License 133550

Hideg zsíroldó és kitartás....

cam aro jún. 2. Creative Commons License 133549

legyen. 

per pillanat erre keresek valami ontisztulos megoldast.. :D 
a hidegvizes mosot kirohogi.. :( 

Előzmény: novothauto (133545)
novothauto jún. 2. Creative Commons License 133548

Nem, leszerelve lehet tisztítani, de nem biztos, hogy az esetedben is ez a baj, csak feltételezés.

Előzmény: Tihi82 (133547)
Tihi82 jún. 2. Creative Commons License 133547

Es azt is lehet kényszer regenerálni?

Előzmény: novothauto (133545)
mica-r jún. 2. Creative Commons License 133546

A 150 lovas 20d motoron kezdetektől létezett DPF.

Az bizony 2001-es modellév...

Előzmény: Tihi82 (133543)
novothauto jún. 2. Creative Commons License 133545

Legyen oxidációs katalizátor.

Előzmény: cam aro (133544)
cam aro jún. 2. Creative Commons License 133544

nekem mindegy minek hivjak. 

Előzmény: Tihi82 (133543)
Tihi82 jún. 2. Creative Commons License 133543

2002-ben partikelfilter bmw-n?vagy mire gondoltal...2005-ben jott a filter bmw-n.

Előzmény: cam aro (133542)
cam aro jún. 2. Creative Commons License 133542

kergetes elott azert hagy fusson le rajta egy regeneracio. 

ha a dugult rendszer elkezdi padlozni. ..az nem jot jelent almoskonyvek szerint. 

Előzmény: őrel (133541)
őrel jún. 2. Creative Commons License 133541

Az autóra sajnos 90%-ban városi használat jellemző

és meg is van a hiba...

fasza go bele és meghajtani (pl. 4-esben) 60-80 km-t

Előzmény: metalex (133539)
novothauto jún. 2. Creative Commons License 133540

" részterhelésen mért füstölés miatt"

Ez melyik országban történt, mert amikor én vizsgabiztos voltam, tiltásig kellet forgatni

és úgy mért az opacitás mérő.

Nem volt külön részterheléses mérés. Nem hinném, hogy az utóbbi három évben ez változott.

Ebből a szempontból a perdületcsappantyú kiiktatásának nincs köze a problémádhoz.

Előzmény: metalex (133539)
metalex jún. 2. Creative Commons License 133539

Sziasztok !

Lenne egy majdnem költői kérdésem.

BMW E46 2.0D/150 LE évjárat 2002. 112 000Km. Chippelt. nem box, hanem átírt.

Az a motor van benne amiben a pillangószelepek be tudnak esni a motorba,ha kikopnak.

A tulajdonos meg is ijedt ettől, rendelt egy szett dugót és le lettek dugózva ahogyan kell.

Persze csak a szétszedéskor derült ki, hogy semmi baja nem volt- szemre, de ha egyszer a kisördög dolgozni kezd ott belül......

Az egér szelep is szét lett szedve akkor és ki lett tisztítva- nem volt túl koszos, csak az a 12 év.

A kövekező műszakin ( most) megbukott, a részterhelésen mért füstölés miatt. A chip átírás óta többször is volt már műszakin, akkor még hiba nélkül.

Persze hibakód vagy hibajelenség nincs, csak a ledugózás a változás.

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a tapasztalatotok, vissza kell alakítani eredetire, vagy lehet valamit kezdeni vele ?

Gondolok itt egy hoszabb autópálya menetre valami tisztító adalékkal karöltve és utána a műszaki egyből.

Az autóra sajnos 90%-ban városi használat jellemző. A ledugózás kb. 3 hónapja történt.

Köszönöm !

Smafu.w126 jún. 2. Creative Commons License 133538

Csodálkozol? Te csak fél napig az oszciloszkópot melegíted :D

Előzmény: novothauto (133537)
novothauto jún. 2. Creative Commons License 133537

Nem tudom, rá kell keresni, mert a tököm tele van, amikor szopok egy napig egy hibával...

Lehet, hogy a Rambodnál tanult :)

Előzmény: cam aro (133531)
-peter jún. 2. Creative Commons License 133536

összegumipókozzuk, jó lesz az főni :))

Előzmény: csipy31 (133534)
Quattroman jún. 1. Creative Commons License 133535

Húúúbazeg!

Előzmény: csipy31 (133534)
csipy31 jún. 1. Creative Commons License 133534

Mindig irigyeltem a kreatív gondolkodást....

409 jún. 1. Creative Commons License 133533

Még szerencse, hogy ezt a rossz főtengelyjeladó csak melegen lehet rossz dolgot eddig nem tudtam. Péntek óta ott törhetném a buksit, hogy miért nem indul a napokig álló, szétszedett majd összerakott motor, mikor lábon jött.  :-DD

Előzmény: novothauto (133528)
LyPapa jún. 1. Creative Commons License 133532

Nyelvében él a nemzet :)

Üdv:LyPapa

cam aro jún. 1. Creative Commons License 133531

a sálat lopom.. 

kijez ?

mica-r jún. 1. Creative Commons License 133530

Pár napja elküldtem egy ügyfelet VE villanyadagoló ellenőrzésre, mert nem állított előtötlést, csak 2-3 fokot mozgott az előtöltés. Egy Bosch service szaki azt mondta neki, hogy nem lehet baja, mert alapjáraton megvan az előírt 0.5 fok...

Előzmény: LyPapa (133529)
LyPapa jún. 1. Creative Commons License 133529

Nem hiszed el, de az általam felkeresett autószerelők jó része keverte az előgyújtási szöget a zárásszöggel ... Tábla kint:  motordiagnosztika :)  Rég volt, szép volt, akkor még Daciám volt.

Üdv:LyPapa

novothauto jún. 1. Creative Commons License 133528

Viszont van még hova fejlődni...

De a legjobb, hogy keveri a svirl-t az EGR-el :)

novothauto jún. 1. Creative Commons License 133527

Elmondtam egy verset és megmutattam a Nagy Feró féle kis elefántot.

Előzmény: kolcsar (133526)
kolcsar jún. 1. Creative Commons License 133526

Arról meséljen Tanár Úr milyen volt az AUTONET ?:)))

Mit adott elő? Milyen holmikat??:)))

Előzmény: novothauto (133525)
novothauto jún. 1. Creative Commons License 133525

"Majd mondom neki, hogy természetben kérem a munkadíjat."

Akkor a Bakonyt ajánlom. Mondjuk a Cseszneki vár környékét, vagy a zirci arborétumot.

Ott a legszebb a természet az országban.

Előzmény: gesszti (133520)
Nachtstern jún. 1. Creative Commons License 133524

Pedig ha így nézzük, akkor van mire :-)

Előzmény: gesszti (133523)
gesszti jún. 1. Creative Commons License 133523

Ne irigykedj... ;-)

Előzmény: Nachtstern (133522)
Nachtstern jún. 1. Creative Commons License 133522

Ha annyit kell szopnia szegény asszonynak, mint neki a csigással, akkor szarul fog járni :-)

Előzmény: Paco155 (133521)
Paco155 jún. 1. Creative Commons License 133521

A természetben kéred a munkadíjat?  Most még hideg van, de a jövő héten már melegedik :)

Előzmény: gesszti (133520)
gesszti jún. 1. Creative Commons License 133520

Másnak... Asszony kocsija. Majd mondom neki, hogy természetben kérem a munkadíjat. ;-))

Előzmény: Szabóbobó (133519)
Szabóbobó jún. 1. Creative Commons License 133519

Úgy OKÉ. Azt gondoltam másnak javítod,mert akkor nem sok maradi volna.

Előzmény: gesszti (133518)
gesszti jún. 1. Creative Commons License 133518

Síkolás, szelepcsiszolás, szsz.szimering csere. Óradíjjal nem számolok, mert magam szerelem.

Előzmény: Szabóbobó (133517)
Szabóbobó jún. 1. Creative Commons License 133517

Akkor elég szolíd oradíjjal jössz ki.  Báár attól függ mit újítottak a hengerfejen.

Előzmény: gesszti (133493)
Tie jún. 1. Creative Commons License 133516

Olvassa, akit érdekel. :)

Alapvetően én is kéziváltó-párti vagyok, de van épp ilyen automatával szerelt V8 Classic Range-em, és abban meg kifejezetten imádom. Persze kell hozzá a 200ló is, de álom vele terepen is, és vontatni is, és tapasztalatból mondom, hogy az a ZF automata irgalmatlan strapabíró. 

Részben persze amiatt, hogy a Range-ekbe szerelt példányoknak nagyobb az olajkarterjük, több olaj is való beléjük, sokkal nagyobb a koncerterük is, mint a személyautókba szerelt változatoké, és kétlépcsős olajhűtésük is van pluszban. De az R380-as kéziváltók is gusztustalanul erős darabok, ugyanaz a váltó van a Defikben is, amivel ismerősöm rendszeresrn úgy jár Bamakoba, hogy az agyig rakott 110-esre még ráalaszt egy 8 méteres futót, tele quaddal, motorral, és gond nélkül megy 7-8 tonna összsúllyal. 

Szóval ilyesmi téren, hogy nagyot kell húzni, pont a landyk váltóit nem féltem. Az a bmw dízel, az lesz problémás hozzá, és nem is az erő miatt, hanem mert az a P38-hoz önmagában is szeret fővögetni. A gyengébb, sornégyes 300tdi egy Discoban messze sokkal alkalmasabb motor a húzkodásra. 

Előzmény: Quattroman (133515)
Quattroman jún. 1. Creative Commons License 133515

nem engem kell győzködnöd.

bár én sem szeretem az automatákat.

Előzmény: Tie (133514)
Tie máj. 31. Creative Commons License 133514

Egyébként az a zf ami a p38-ban van, szerintem gond nélkül elbírja az 530d motort. 

Egyrészt gyárilag is volt előtte 380nm-es 4.6 V8, vagy a még erősebb Corvette V8-as Overfinch, arról nem is beszélve, amikor az angolok az 5.3 stroker kittel kitolnak 5-600Nm-eket a RoverV8-akból 400 lóerővel, azokat is gond nélkül rakják össze a gyári váltóval. 

Az megint egy másik kérdés, hogy egy 350ezret futott kopott automatával nem állnék neki vontatni komolyan, csak egy komplett felújítás után. 

Előzmény: Tie (133513)
Tie máj. 31. Creative Commons License 133513

Csak jelzem, hogy a Range Rover Classichoz volt egy vontatási csomag mit rendelhető extra, ami egyfajta átmenő féket jelentett. Persze itthon az nkh nem érti, hogy mi az, hogy átmenőfék, és nem tgk, de ettől még ezzel a motyóval a V8-as Classic Range-ek 12000 fontot, azaz 5.5 tonnát. 

Ráadásul a classicban lévő zf4hp22 helyett a P38-ban az erősebb, 4hp24 van. 

Ott inkább az a BMW dízel lesz a probléma, az ha még nem főtt meg (mert vontatás nélkül is szokott), akkor meg fog nagyon hamar. 

Ha nagyon vontatni akar, akkor jobb választás egy Discovery a 300tdi motorral. 

Előzmény: Quattroman (133499)
Quattroman máj. 31. Creative Commons License 133512

szerintem üveg/üveg kombónál nincs gond

Előzmény: 409 (133511)
409 máj. 31. Creative Commons License 133511

Üveget/üvegre ne akarj vele ragasztani!!  A ragasztott felület alatt nem tud az üveg hőtágulni és eltörik.

Előzmény: cam aro (133504)
409 máj. 31. Creative Commons License 133510

Az kettő 1:1-ben keverendő "méz".

Előzmény: Quattroman (133503)
cam aro máj. 31. Creative Commons License 133509

ez zsir!  :)) 

Koszi! 

Előzmény: Quattroman (133508)
Quattroman máj. 31. Creative Commons License 133508
Előzmény: Quattroman (133507)
Quattroman máj. 31. Creative Commons License 133507
Előzmény: cam aro (133504)
cam aro máj. 31. Creative Commons License 133506

pontositanam a kerdest.  

ize.

brand nevek helyett inkabb konkret, bevallt, azonosithato tipus kellene aluminium, es otvozetei javitasara, ragasztasara. 

barmondjuk... csak eszembe jutot.. neha meg jol jonne. 

szvsz semmi konkret surgosseg. 

Donibcsi máj. 31. Creative Commons License 133505

Mostanában a hosch-t dícsérik

Előzmény: cam aro (133500)
cam aro máj. 31. Creative Commons License 133504

ertem ugy, hogy 100 kilos gyereket tartott. nem tort le. 

de jo. UHU jegyezve. 

Koszi. 

Q. 

Diamant.. kisse tag a talalati lista. 

de szukitem. 

ezt is Koszi. 

Előzmény: 409 (133502)
Quattroman máj. 31. Creative Commons License 133503

de az sem por+edző típusú ha jól tudom.

Előzmény: 409 (133502)
409 máj. 31. Creative Commons License 133502

Az UHU 300-as 300kg/cm2-et tud. (tudott már 30éve is)

Quattroman máj. 31. Creative Commons License 133501

Diamant

az volt az itthoni piacvezető mindenféle 2K fémragasztóban

a Loctite a másik de ők nem gyártották a por-méz kombót

cam aro máj. 31. Creative Commons License 133500

an kétkomponensű fémragasztóm"" 

en is azzal szoktam. 

piros araldit, vagy mi a szosz.

(anno vagy 15 eve cimbim melozott valmi vasutkocsi gyarto soron. 

hozott olyan ragasztot, ami az atmero 12-es alu rudat lapra vagva,ragasztva ~100 kilot tartott. 

veszfek karokat ragasztottak vele .. remlik. ? 

feher por, meg valami hig edzo.  valakinek tipp ? ) 

Quattroman máj. 31. Creative Commons License 133499

nem, 7,5 tonnát cipelt a saját tengelyén.

de a Te Range-d sem fog 6 tonnát cibálni....

(és hidraulikus nyomatékváltó volt)

megjegyzem az autóbuszokban lévő Voith és egyéb csodák is azok és 18 tonnát mozgatnak....

Előzmény: mados (133491)
-peter máj. 31. Creative Commons License 133498

a jó barát aranyat ér.

egyik a saját veséjét adja a barátjának...

Előzmény: gesszti (133497)
gesszti máj. 31. Creative Commons License 133497

Ez van, amikor a barátok segítenek. Reggel vittem a műhelybe, utána elmentem dolgozni, mire végeztem a munkahelyen, mehettem vissza a kész hf-ért.

Előzmény: -peter (133496)
-peter máj. 31. Creative Commons License 133496

ne bas.... máris kész?! ki csinálta

mados máj. 31. Creative Commons License 133495

Benne van a kérdésedben a válasz, nem akarok tachográfozni. Arról nem beszélve,hogy sok olyan hely van,ahova szgk+futóval bemehetek,tgk+futóval nem. És igen,tudom,hogy lehet kérni mentességet,de a magyar mentességi papír az olasz csendőrt nem feltétlenül érdekli és nem mindig tudom azt mondani,hogy a saját autómat viszem. Na de rendesen eltértünk a topik témájától,mindenkitől elnézést az offért.

Előzmény: Liviati (133494)
Liviati máj. 31. Creative Commons License 133494

Miért nem veszel inkább egy Doka 3,5 tonnás autómentőt? Igaz, hogy a szólóra csak kisautót tudsz feltenni, de a trailerbe pl. a 99 utáni duplakerekes Dailyk húzhatnak 3,5 tonnát. Egy gáz van vele, hogy neked olaszba kelleni fog a tachográf.

Előzmény: mados (133491)
gesszti máj. 31. Creative Commons License 133493

Elkészült a clio hengerfeje.

Hogy ezen mennyi kis bixbax van... dél óta nem csinálok mást, mint takarítgatom az alkatrészeket. Még van néhány csavar, amit lepucolok, és lehet összerakni. Ja, meg kell pár tömítés is még.

4 fagydugót ki kellett vennem, mert szivárogtak. A furatokat már valaki megcsákányozta előttem, így tartok tőle, hogy az új fagydugók se tömítenek majd rendesen. Van kétkomponensű fémragasztóm itthon. Nagyon gány lenne, ha azzal megtámogatnám a fagydugók tömítőképességét?

A hengerfejfelújítással, tömítésekkel, porlasztóbeállítással, új vezérszíjjal, egyébaprókütyükkel együtt olyan 60-70e Ft-ban fog megállni.

mados máj. 31. Creative Commons License 133492

Az amerikai teherautók váltóit nem ismerem,de Europában is egyre több "automata"váltós kamion van, de ezek mind robotizált manuális váltók,ugyanúgy 12,vagy 16 fokozatúak,csak elektronikusan vezérelt levegő kapcsolgatja a fokozatokat,meg nyomkodja a kuplungot.

Mindent összevetve kivételek mindig vannak,de szerintem a személyautókban,kisbuszokban,terepjárókban lévő automata váltók hosszú távon nem szeretik ezt a fajta igénybevételt.

Előzmény: Donibcsi (133490)
mados máj. 31. Creative Commons License 133491

És kb 10 tonnát húzott maga után?

Előzmény: Quattroman (133488)
Donibcsi máj. 31. Creative Commons License 133490

Arra az igénybevételre,hogy az autó saját súlyának többszörösét kell mozgatni,még nem találtak fel automata váltót. 

USA-ban szinte az összes teherautó automata

Előzmény: mados (133482)
Quattroman máj. 31. Creative Commons License 133489

most olvasom:-(

akkor a Dedeo-s hsz tárgytalan.

talán görbítsen bele keritésdrótból. az elég occó....

Előzmény: 409 (133485)
Quattroman máj. 31. Creative Commons License 133488

Arra az igénybevételre,hogy az autó saját súlyának többszörösét kell mozgatni,még nem találtak fel automata váltót.

csak jelzem hogy nekünk tizenéve automata váltós volt az MB 814 teherautónk...

Előzmény: mados (133482)
Quattroman máj. 31. Creative Commons License 133487

Dedeo

üllői út

Előzmény: Atta2 (133481)
gesszti máj. 31. Creative Commons License 133486

Tudsz két sörért alkatrészeket? Hmmm... kéne két féltengely, csuklókkal, a clióhoz, meg egy garnitúra hátsó fék a megánhoz. ;-)

Előzmény: 409 (133485)
409 máj. 31. Creative Commons License 133485

Nem érted Te ezt!!! :-D

Az "emberi ár", többségében azt jelezi, hogy két sörért....... :-/

Előzmény: novothauto (133483)
Atta2 máj. 31. Creative Commons License 133484

Attól olcsóbbra gondoltam :D Ott már néztem.

Előzmény: novothauto (133483)
novothauto máj. 31. Creative Commons License 133483

Próbáld a Szakál metálnál.

De érdemes megkérdezni a gyárit is, sokszor az sem sokkal drágább.

Előzmény: Atta2 (133481)
mados máj. 31. Creative Commons License 133482

Arra az igénybevételre,hogy az autó saját súlyának többszörösét kell mozgatni,még nem találtak fel automata váltót. Másrészt rohadtul nem mindegy,hogy amikor 10-12 km-en keresztül ereszted le a cájgot az Alpokból,akkor hova tudsz visszakapcsolni... Nekem már nem egyszer mentette meg a seggemet a kéziváltó, gonosz dolog tud lenni az a 2-2.5 tonna mögötted.

Előzmény: cam aro (133479)
Atta2 máj. 31. Creative Commons License 133481

Kérdésem lenne. Hol lehet beszerezni emberi áron kis generálhoz alkatrészeket (csapágyak gyürük stb) ? VW 1,9D.

Előre is köszi

-peter máj. 31. Creative Commons License 133480

volt munkatársam 6 éve vett ilyet használtan és a mai napig megvan neki.

állandó összkerekes, a bmw 2.5-ös dizelmotorja van benne és manuális 5 gangos a váltója.

automatát nem is vett volna.t

tehát igen, létezik belőle manuális sebváltós.

nem szidta a váltóját, de az is igaz hogy úgy féltette (és irigy is) hogy más nem vezette még, igy nem tudok nyilatkozni a váltójáról.

de az biztos hogy izomból kell tekerni a kormányt és kezelni a váltót, kuplungot.akkor a céges egy 2005-ös Ford Ranger 2.5 dizel, manuális 5 gangosunk volt, és azt mondta az övén mindent izomból kell kezelni ahhoz képest.

neki nem gond, birkózó, min 110kg :)))

Előzmény: cam aro (133479)
cam aro máj. 31. Creative Commons License 133479

lehet en elek a holdon, de a p38 rangenak hiresen szar valtoja/transfer boxa van. 

(van abban manul valtos is ? :O) 

nyilvan, viszonyitas kerdes. 

viszont ha huzgalni akarsz.. szerintem jobb egy automata. 

vagy a fasz tudja.. 

Előzmény: mados (133478)
mados máj. 31. Creative Commons License 133478

Köszi! Az összkerék hajtást nem szeretném száműzni, maradna a Range váltója,viszont a vontatás miatt jó lenne egy fix lendkerék és pont emiatt ugye az automata sem bíztató alternatíva.

Előzmény: Quattroman (133476)
mados máj. 31. Creative Commons License 133477

Nem cserélem le,mert fogyasztásban,megbízhatóságban eddig nem sikerült alternatívát találni,de kell valami mellé,ami legalább papíron többet húzhat. Felbukkant a horizonton egy P38-as Range,azt le lehet vizsgáztatni 3,5T horogra, de a régi 2.5-ös motort kevésnek érzem, ezért tapogatózom,mint a kezdő b.zi a gőzfürdőben...:-)

Előzmény: Liviati (133475)
Quattroman máj. 30. Creative Commons License 133476

fizikailag azonos tudtommal.

van itt a telepen bajor bontós, nála lehet venni hozzávaló váltót is.

jelenleg a driftesek ilyen váltókra építik át a Nissanjaikat mert jóval erősebb mint a japó...

Előzmény: mados (133471)
Liviati máj. 30. Creative Commons License 133475

Lecserélted talán az öreg Ducatot? Én is újítottam egy 2001-es Ivecora, de ez is még messze van a késztől, addig megkuplungozom az öreg pirosat.

Előzmény: mados (133474)
mados máj. 30. Creative Commons License 133474

Biztos nem fogja értékelni a humoromat, de nem BMW-be akarom,hanem Range-be. Trélert kéne vonszolnia, oda meg a 2.5-ös motor megmérettetett és kevésnek találtatott...

Előzmény: 409 (133472)
525tédé máj. 30. Creative Commons License 133473

Vectra megoldodott.

Gyari kabelek kiiktatva a helyzetjelzönel elöl-hatul.Uj kabel behuz direkt a kapcsolotol es lön boldogsag.Holnap viszem müszakira

Előzmény: 525tédé (133470)
409 máj. 30. Creative Commons License 133472

Nem tudom, de azt végig gondoltad, hogy az a hajtáslánc, különösen a váltó, mit fog szólni a háromszor akkora nyomatékhoz????

Előzmény: mados (133471)
mados máj. 30. Creative Commons License 133471

Uraim!

Újabb ostoba kérdésem lenne:

A régi 525 Td motor helyett be lehet cuppantani az 530D-t? A kérdés konkrétan arra vonatkozik,hogy a váltónál a harang,nyeles tengely stb stimmel-e?A másik,hogy az 530D-hez létezik fix lendkerék? Előre is köszönöm!

525tédé máj. 30. Creative Commons License 133470

Üdv

Vectra ügyben kifogytam az ötletekböl.Lehet elkezdek random alkatreszeket cserelgetni.Esetleg index kapcsolot,elakadasjelzö kapcsolot.Mindenesetre tegnap elkezdtem összerakni.

Előzmény: 525tédé (133379)
409 máj. 30. Creative Commons License 133469

A "vagy mi-t" kizárhatjuk.

Előzmény: Padre540 (133468)
Padre540 máj. 30. Creative Commons License 133468

Sziasztok!

Ford Fiesta Van,2006,1.4TDCI,fehér :)

A fűtőmotor csak 4-es fokozaton hajlandó működni.Kapcsoló,előtét ellenállás vagy mi lehet a baj?

Köszönöm.

w.lacika máj. 30. Creative Commons License 133467

ha  olyan lett berakva ami oda való (csap átmérő),

akkor is benne van a pakliban a gyári hibás

én is találkoztam már olyannal, beraktam műszakin meg lehívtak az aknába pedig márkás volt ...

-volt fél órám ,hogy visszaérjek jó gömbfejjel -)

Előzmény: Meriva 1,6 (133466)
Meriva 1,6 máj. 30. Creative Commons License 133466

Még jó, hogy új lett belerakva! :( Ollé a szemétbe vele. :'(

Előzmény: cam aro (133461)
novothauto máj. 29. Creative Commons License 133465

Azt elfelejtettem mondani, hogy te oda ne menjél :)

Én is küldeni szoktam...

Előzmény: Donibcsi (133460)
diagnet máj. 29. Creative Commons License 133464

Megfelelő kezekben + felszereléssel és egy kis szerencsével biztosan :)

Előzmény: omada (133463)
omada máj. 29. Creative Commons License 133463

Javítható a vezérlő? (látom az ügyfél arcán az örömöt, hogy szerencsére most halt meg :))

Előzmény: diagnet (133462)
diagnet máj. 29. Creative Commons License 133462

Ennek az IAW5NF vezérlőnek ez (is) a tipushibája. Nyáron mindenképp meghalt volna.

Előzmény: omada (133458)
cam aro máj. 29. Creative Commons License 133461

Diagnózis. 

lóg az alsó gömbtámasznál.

Előzmény: Meriva 1,6 (133455)
Donibcsi máj. 29. Creative Commons License 133460

Deee! Jol megcsinalta, nem ugy mint egy masik, macskajaj muhely.

nincs bajom azzal, ha valaki jol dolgozik, csak a baromsagok halmazat ne szorja ram olyan kontosben, mintha ertene hozza:) (en vagyok itt a fonok, mert nekem van itt a legtobb eszem) :)

ezutan is oda fogom vinni, de csak lebaszom a kapuban, mikor erte megyek, akkor meg szaladok, hogy ne kelljen hallgatnom.....

Előzmény: novothauto (133457)
w.lacika máj. 29. Creative Commons License 133459

én sokat kimostam

http://autochem.hu/index.php?fm=2&lang=hu&sm=sm&sm2=9

ezzel és  csak 1 volt amit   ki kellett  cserélni mert az össze is szakadt...

na de  mindenki ahogy jónak látja .

mondjuk én is utálom a dpf-es autókat pláne mostani helyemen ...

Előzmény: Donibcsi (133456)
omada máj. 29. Creative Commons License 133458

Üdv!

Fiat Stilo 1.6 16V    182 B6.000

Vezérlést cseréltem rajta. Beindul szépen, MIL lámpa egyből viágít. Fojtószelep áramköri hibák vannak benne. A fojtószelephez nem is nyúltam, de ha már azt írja vezetékeket ellenőriztem azzal nincs probléma, próbából kapott egy másik fojtószelepet azzal sem szűnik meg a hiba.  Alapjáraton jár szépen de padlógázra maximum 2000 fordulatig hajlandó pörögni. KTS-el nézve a gázpedált vészüzembe rakta a fojtószelep hiba miatt.

Érzékeny rá az ECU, hogy levettem a csatlakozóját, vagy esetleg a vezérlésre ennyire érzékeny? Nemlátok összefüggést a vezérlés csere és a fojtószelep hiba között. 

novothauto máj. 29. Creative Commons License 133457

Hello!

Nem jött be akit ajánlottam? Én hozzájuk hordom régóta, eddig mindig jól sikerült.

Előzmény: Donibcsi (133456)
Donibcsi máj. 29. Creative Commons License 133456

Kitisztítjuk, utána teflon bevonatot kap a DPF szűrő, így amikor az autót beindítják, zöldes folyadék jöhet ki a kipufogón, ugyanis a folyékony teflon zöld

wáááá

Előzmény: w.lacika (133339)
Meriva 1,6 máj. 29. Creative Commons License 133455

Üdv mindenkinek!

A következő problémával fordulnék hozzátok. A futóművem kopogós. Alsó gömbtámasz cserélve, függőleges stabilizátor cserélve, szélső rúdfej cserélve. Rottyon volt mind. Összerakás és még mindig lóg az alsó gömbtámasznál. Diagnózis? Köszi előre is! (opel Merva 1,6  2003 évj.)

409 máj. 29. Creative Commons License 133454

Ja, hát CR-be meg sem próbálnám, annak már az is szép, ha gázolajjal hajlandó működni.  :-DD

Előzmény: Quattroman (133452)
Atta2 máj. 29. Creative Commons License 133453

Köszi

Akkor jól sejtettem hogy ott a megoldás. Inkább kérdezek mint barmoljak.

Üdv

Előzmény: Quattroman (133412)
Quattroman máj. 29. Creative Commons License 133452

miben? mert a jtd ducato megállt tőle...

Előzmény: 409 (133451)
409 máj. 29. Creative Commons License 133451

Néhány hektónyit, szigorúan kísérleti célzattal, :-P elhasználtam anno belőle....... azonkívül, hogy sűrűbben cseréltem szűrőt, semmi gondom sem volt vele.

Mármint napraforgó és kukorica alapúval.

Előzmény: Quattroman (133450)
Quattroman máj. 29. Creative Commons License 133450

volt szerencsém(?) hozzá.

a préselésnél nem csak olaj  hanem nagyon apró szárazanyag is belekerül a löttybe.

a hevítés során ez kiég benne és szűréssel eltávolítható. a nyers felhasználásúnál ellenben lerakódik szivattyúban (főleg ha előszállítós villanyos) mindenben.

aki ezt beszopta a nyakán  maradt (lejárt szavis) fél raklapnyit rámtestálta. fél telet kitartott az olajkályhában...:D

Előzmény: 409 (133449)
409 máj. 28. Creative Commons License 133449

"a friss cucc beleköt mindenhová"

?? Próbáltad?

Előzmény: Quattroman (133446)
-peter máj. 28. Creative Commons License 133448

kis poén 

-peter máj. 28. Creative Commons License 133447

w124 és kadett még elpöfög vele 

Előzmény: Quattroman (133446)
Quattroman máj. 28. Creative Commons License 133446

nem olyan rengeteg.

csak a használtat lehet módjával bekeverni, és azt is csak a régi adagolósok tűrik.

a friss cucc beleköt mindenhová az üza rendszerbe és ledugul minden.

cr rendszereknek halálos....

Előzmény: -peter (133445)
-peter máj. 28. Creative Commons License 133445

állítólag 280 literje az ákcijós sütőolajnak az ósenbe

szerintem rengeteg rántotthús és sültkrumpli szagú 10+ éves dizel fog közlekedni :)))

Előzmény: cam aro (133442)
cam aro máj. 28. Creative Commons License 133444

multkor mentem valami 06" passat utan. 

GB rendszam. 

huzta maga utan a langos szagot.. 

ablakon beszoltam.. (kukot nem tudok lengyelul. :) 

nosde vardgye ti kurva ? 

valasz. 

ti kurva smato polis kurva nyeee. .. 

azt hittem leesek a motorrol ugy rohogtem.. :DD 

Előzmény: Quattroman (133443)
Quattroman máj. 28. Creative Commons License 133443

rántotthús szagú üzemanyag:-))

Előzmény: cam aro (133442)
cam aro máj. 28. Creative Commons License 133442

azt a fekete koolajat olyanra szinezik amilyenre akarjak.. 

nem a szinen mulik az olaj. .

eper szagurol hallottal mar ? 

komoly. 

ket utemu motorolaj. 

ja varjal.

van 4T-ben is.. az meg langosos.. :DDD

Előzmény: -peter (133441)
-peter máj. 28. Creative Commons License 133441

a lényeg, hogy tényleg van ilyen, nekem ez bőven elég....

Közben eszembe jutott, egy autósújságban olvastam, a lap legvégén az autósok írnak be cikkeket és kérdéseket a szerkesztőknek.

A lap nevére nem emlékszek...

Előzmény: cam aro (133439)
Quattroman máj. 28. Creative Commons License 133440

ment hotmail...

Előzmény: cam aro (133438)
cam aro máj. 28. Creative Commons License 133439

ket marka lett irva. 

nem tipus. 

ja de.. a motor motorolaj tipus szerint. 

csak az meg nem auto. 

aztan nagy ez a vilag.. ki tudja hany marka csinal piros motorolajat.  

szvsz ebbol beazonositani olaj tipust.. hááát.. szenakazal lesz az.. 

Előzmény: -peter (133436)
cam aro máj. 28. Creative Commons License 133438

oke. 

bar tudod.. a segg proba az igazi. :) 

Előzmény: Quattroman (133435)
cam aro máj. 28. Creative Commons License 133437

emlek. :)

haver s51 simoja tudott problemel. 

(valtodob rogzitotengely anya lazulas ) 

szerszam bekeszit. 

ora indul. 

motor ki. 

motor szethuz. 

anya meghuz.

motor ossze. 

motor be.

kesz vagyunk/ inditas. 

ora all. 

47 perc.

:) 

mondjuk akkoriban simsont meg becsukott szemmel is.  

===================

Előzmény: 409 (133432)
-peter máj. 28. Creative Commons License 133436

igen. Gondolom baromi ritka 0W és 5W olajakból a piros színű.

látod, kettő tipust is tudtak mondani, mégse olyan hülyeség amit kérdeztem.

Előzmény: C20NE (133402)
Quattroman máj. 28. Creative Commons License 133435

ott van az...:)

átküldöm mélben a specifikációkat a változtatásokról.

Előzmény: cam aro (133433)
Quattroman máj. 28. Creative Commons License 133434

Áááá, az sokáig tart. ott még a láncot is le kell flexelni:-)

Előzmény: 409 (133432)
cam aro máj. 28. Creative Commons License 133433

upgraded by GURU. 

a felirat jo!.. mar csak valami motort kell talalni ala..  :D 

Előzmény: Quattroman (133431)
409 máj. 28. Creative Commons License 133432

Jóvanna!:-) Én úgy értettem, mit a blokkot a Simsonból......

Előzmény: Quattroman (133428)
Quattroman máj. 28. Creative Commons License 133431

gyorsulok:)

Előzmény: cam aro (133430)
cam aro máj. 28. Creative Commons License 133430

4 sec. 

lassulok. 

....vagy gyorsulsz ? :D 

Előzmény: Quattroman (133428)
cam aro máj. 28. Creative Commons License 133429

burkolatokat kozeptol hatrafele lebontod.

hatsofek bowden/fekcso. 

hatso teleszkop. 

uza rendszer csovei. 

elektromos rendszer 3-4 pines csatija. 

lengovilla '(idezojel ) tengely. 

par sallang amit kihagytam. 

azt kihuzod hatra  a motort valtostul, kerekestul, kipuffostul.. a sajat sztenderen. 

==========

valahogy igy.. 

http://i879.photobucket.com/albums/ab358/hairyukebay/Gilera%20Runner%20300%20Project/DSCF0142.jpg

Előzmény: 409 (133427)
Quattroman máj. 28. Creative Commons License 133428

Hááát, ez alól nem rántod ki secperc, ez egyben van mindenestől az egész. Motor/váltó/ lengőkar/kerék

pont ezért lehet seperc alatt. néhány csavar és kanóc eltávolítása után ott marad sztenderen a komplett hajtómű és letolod róla a vázat az elejével....

Előzmény: 409 (133427)
409 máj. 28. Creative Commons License 133427

Hááát, ez alól nem rántod ki secperc, ez egyben van mindenestől az egész. Motor/váltó/ lengőkar/kerék.

Ja, ha befogom a karburátort és koppig húzom a gázt, akkor sem megy a vákuum 0.2bar fölé. Amikor elengedem, kicsit felpörög a beszívott benzintől, de aztán hörög. Bizonyára így reagálna a belespriccelt benzinre is.

Előzmény: cam aro (133426)
cam aro máj. 28. Creative Commons License 133426

szerettem ezek a kis pruntyiket javitani. 

ket kezbol felteszed az asztalra. kihuzod alola a motort 

seperc alatt szetjon, kicserel, osszerak.. aztan van elegedetseg, mikor a meglevo masfel loero melle megjon meg 1-2.. :) 

ettol fuggetlen mielott boritod, sztem egy spricnyi benzint meger a dolog.

nagyon erzekenyek azok a kis karbik. 

(yamaha jog karbit pl nem lehetett legszuro nelkul jora karburalni. > eredeti felallasal.  ) 

============================

Előzmény: 409 (133424)
409 máj. 28. Creative Commons License 133425

Gonosz vagy!  :-))

Előzmény: novothauto (133418)
409 máj. 28. Creative Commons License 133424

"vagy csak kell neki a legszuro."

Ja, arra már rájöttem, de nem segített rajta.  :-/

"(mondjuk egy lebego szimmering tud csodakat. )"

Ezen törpöltem, de a jó indulás meg az alapjárat ellentmond, viszont jobbat én sem tudok, így valószínűleg szétborítom az egészet. Utálom!!!!

Előzmény: cam aro (133421)
cam aro máj. 28. Creative Commons License 133423

Előzmény: novothauto (133418)
M.Sanyi máj. 28. Creative Commons License 133422

Az tuti ! Így sem egy szökkenő szarvas.  :)

Előzmény: 409 (133415)
cam aro máj. 28. Creative Commons License 133421

2T ami igy csinal az vagy uzat nem kap, vagy falsot sziv.

fals viszont inkabb alapjaraton jon ki.. igy nalad megis uza hianyra szavaznek. 

(mondjuk egy lebego szimmering tud csodakat. )

spriccolje neki mikor horog... 

vagy csak kell neki a legszuro. 

maprol semmit nem tudok.

mikor utoljara ilyen prutyit javitottam azt sem tudtam mi az. 

Előzmény: 409 (133419)
M.Sanyi máj. 28. Creative Commons License 133420

Nekem menet közben megállt, mint a szög. Utána hidegen sem indult.

Mellesleg nem azt mondtam, hogy ez a hiba nálad, hanem, hogy merült aksinál nálam előfordult, hogy az önindító tekert, de nem indult a kocsi.

Előzmény: bojo (133414)
409 máj. 28. Creative Commons License 133419

Úgy is annyi robogó tudor van itt. :-)

50ccm, 2T, valami Gilera.

Indul rendesen, kicsi gázra reagál, de nagy gázra fullad, ha nem engedem vissza a gázt, leáll. Ha visszaengedem, jár alapjáraton rendesen. Olyan, mintha nem kapna benzint. Karburátor takarítva többször, minden a helyén benne. Benzincsap nyit, benzin lefolyik a karburátorba. Kicseréltem az a hörgőszelepet (vagy mi a neve), ami forgattyúsházon van, mint szívószelep. Utána ment rendesen, vagy 10km-t, aztán szétszaladtak megint a lovak.

Mértem szívócső vákuumot. Alapjáraton ablaktörlőzik a mutató, kicsit emelve a fordulatot beáll olyan 0.1bar-ra, emelve a fordulatot felmegy 0.2-re, tovább emelve visszaesik 0-ra és hörög, fullad.

Mért már valaki ilyenen MAP-ot? Mit kellene mutatnia?

Aztán amikor olyanja van, gondol egyet, és néhány km-ig megint jó.  :-//

novothauto máj. 28. Creative Commons License 133418

Ezt a hozzászólást elmentem a kedvencek közé :)

Előzmény: 409 (133416)
Rocktober máj. 28. Creative Commons License 133417

Hellótok!A múltkori kérdésemre választ adtál,(alapjárat hidegen nem megy fel 1000 fölé,csak gázadás után)A válaszodat köszönöm,a probléma nagyon egyszerűen megoldódott.Fojtoszelepház tisztítás.....Köszönöm a válaszodat még egyszer.(1,4 Focus)Sziasztok.

Előzmény: novothauto (133404)
409 máj. 28. Creative Commons License 133416

Sztornó, elnéztem! 1.6-os.  ://

Előzmény: 409 (133415)
409 máj. 28. Creative Commons License 133415

"Csak nem egy multipla ?"

Abban érdekes lenne az az 1.2 8V 60lovas motor......  :-DD

Előzmény: M.Sanyi (133411)
bojo máj. 28. Creative Commons License 133414

A főtengely jeladó az általában nem meleg állapotban adja ki a hibát? Ez meg az első indításnál jött elő, utána egész nap indult az autó. 

Előzmény: M.Sanyi (133411)
bojo máj. 28. Creative Commons License 133413

Gondolom, hogy a befecskendezést tilthatta le, mert szikra volt, és a gyűjtőcső végén volt üzemanyag. Az injektorok nem lettek kivéve. Az akkumulátorban a 260 ampert a boltos mérte a műszerrel. Nem tudom, hogy az a kis kézitester mennyire terheli meg az akkut. 

Előzmény: 409 (133399)
Quattroman máj. 28. Creative Commons License 133412

kiveszed a zöld hátsó fedelet a váltón, ott egy biztosító kivétele után kihúzhatod a kuplungkart tengelyestől. (mintha kinyomócsapágyat cserélnél) és becseréled a másikat...

Előzmény: Atta2 (133410)
M.Sanyi máj. 28. Creative Commons License 133411

Csak nem egy multipla ?!  :)

Mikor kontaktos volt a főtengely-jeladóm sikerült lepusztítanom az aksit. Közben babrálgattuk, helyre hoztuk a kontaktot, de nem indult, hiába tekerte az önindító. Két perc múlva másik aksival egyből indult, ahogy azóta is.

Előzmény: bojo (133398)
Atta2 máj. 28. Creative Commons License 133410

Sziasztok

Betegem golf 3 1,9 szívó D. Kuplungja ment sz..rrá. Ha már lebontottuk a váltót akkor cserélnénk is, de a csere darab nem bovdenes, hanem hidraulikus. Hogy lehetne átalakítani? A cseredarabról leműteni a munkahengert a másikra rátenni a bovdenes cuccot? nissannál már csináltam ilyet de ott nem kellett váltót bontani.

cam aro máj. 28. Creative Commons License 133409

megnezem, bar nalunk fedelel egyutt cseres. 

de masnal kitudja... lehet csak a pumpat csereltek. 

Koszi! 

Előzmény: skorpio3 (133408)
skorpio3 máj. 28. Creative Commons License 133408

Itt küzdöttem eggyel bár ez Corsa volt.

A szivattyú cserélve, (ráfért)  utána nyomástartószelep csere kisérlet, de szétszedve végül is a gumigyűrűcsere elég volt, majd a pumpa és a fedél közötti cső szivárgott, repedezett volt..

131911

Előzmény: skorpio3 (133407)
skorpio3 máj. 28. Creative Commons License 133407

Szia!

Szűrő után a T-visszatérőt megnyomni levegővel, tartania kell az üzemnyomást. Ha nem, sérült a nyomásszab. szelep, vagy a háza.

Ha ez OK akkor a pumpa és a fedél közötti csőszakasz likas esetleg...

Előzmény: cam aro (133406)
cam aro máj. 28. Creative Commons License 133406

04" Z18XE zafira A. 

idonkent nem indul. .

ilyenkor nincs benya nyomas. 

hibakod se. 

muhelyben egyszer sikerult elkapni, (5 percre :@)  rele dolgozik, power kimegy belole. 

mar 2x csereltek -uj-  pumpat. + szuro is uj. 

szkopon nem latni kommuter, se mas hibat. 

van valakinek valami pikcsor/emlek az uza rendszerrol ? 

uzaszuro utan van egy T elagazo.. valszinu visszatero ag. 

annak a fojtasa erdekelne..(mielott leturom a tankot ) 

...vagy valami tipp hogy hozzam elo a hibat. :@ 

koszi. 

Előzmény: cam aro (133405)
cam aro máj. 28. Creative Commons License 133405

eneos-ban is van piros motorolaj. 

Előzmény: Nachtstern (133403)
novothauto máj. 28. Creative Commons License 133404

Muskotályos.

Előzmény: -peter (133400)
Nachtstern máj. 28. Creative Commons License 133403

Van ilyen. Én legutóbb a motoromba töltöttem vöröses színű olajat. Castrol Grand Prix SAE 10w-40 volt. Németországban Louisban vásárolt, ezért feltehetőleg nem hamis...

C20NE máj. 28. Creative Commons License 133402

Automata váltó olaj :-)

Komolyan gondolod, hogy a színéből azonosítható?

Donibcsi máj. 28. Creative Commons License 133401

Szervo olajat:)

-peter máj. 28. Creative Commons License 133400

olaj téma, de másképp.

hátha ti tudnátok a választ.

pár éve hallottam egy sztorit, hogy egy pasi megvette a német autóját (márka nem jut eszembe)

és olajat cserélt benne, használta, aztán kiment vele külföldre.

Külföldön valami történt az autóval, talán csak kevés volt az olajszint és vett bele olajat.

Amikor beleöntötte a boltos, csodálkozott, hogy "jéé ez piros?! amit én otthon vettem ugyanilyen olajat, az méz színű"

Kiröhögte a német eladó, hogy ja, persze.... majd közölte a magyar sráccal, hogy hamis olajat adtak el neki, mert az eredeti pirosas színű.

Meg tudnátok e mondani, hogy milyen olaj lehetett ez a pirosas színű?

409 máj. 28. Creative Commons License 133399

Megeshet, ha nagyon leesik a feszültség. Mondjuk ennek meg ellent mond, hogy képes az akku 260A-t leadni, (kérdés, mekkora feszültség mellett) miután annak a motornak kb. 150A-re van szüksége.

Előzmény: bojo (133398)
bojo máj. 28. Creative Commons License 133398

Üdv!

A következő problémával fordulok a szakértőkhöz. Az alany egy Fiat 182A4000 motor. Egy reggeli első indításnál nem indult el. Az önindító forgatta a motort, igaz nem elég fickósan. Ami akkor meg lett nézve, szikra volt, a gyüjtőcső végén lévő szelep benyomásakor jelen volt az üzemanyag, a kipufogó nem volt eltömődve. Biztosítékok rendben, a szivattyú relé is meghúzott. Immobilizer nincs benne. Mivel az akkumulátor eléggé merülő félben volt, pedig előző nap mentem vele egy huzamosabb távot töltőre lett téve. Kb. egyórás töltés után visszatéve az akkut a kocsi beindult. Azóta beszereztem egy új akkut, mert a réginek a 400A-es indítóáramából csak 260 A volt jelen, és zárlatot is mutatott a műszer. A kérdésem az lenne, hogy létezhet, hogy az akku miatt nem indult el, attól függetlenül, hogy megbírta forgatni az önindító a motort? Sajnos hibakódot nem tudtam olvasni, mert itt az ország keleti részén nem nagyon vannak berendezkedve a Fiatokra, meg a hibajelenség vasárnap történt.  

525tédé máj. 27. Creative Commons License 133397

csipy31

Jegyzetelek :)

Előzmény: csipy31 (133387)
cam aro máj. 27. Creative Commons License 133396

bar nem ilyen remlik.. de mivel mas jelolest -en- nem latok.. igy az lesz az. 

Előzmény: gesszti (133395)
gesszti máj. 27. Creative Commons License 133395

Ez a három lyuk, az a három lyuk, ami a vastagságát mutatja, ugye?

gesszti máj. 27. Creative Commons License 133394

Ok.

Köszi a tanácsokat! Holnap letakarítom, aztán meglátom, mi jön még elő rajta.

Előzmény: csipy3111 (133393)
csipy3111 máj. 27. Creative Commons License 133393

Lassítja az áramlást. 

Előzmény: gesszti (133390)
cam aro máj. 27. Creative Commons License 133392

tobbnyire a célbol, de van benne valmi azbeszt helyettesito is. .:D 

ha nincs szukites arra megy a viz amerre akar.  - akkora osszeadott keresztmetszeten -

igy meg amerre tud. 

Előzmény: gesszti (133390)
cam aro máj. 27. Creative Commons License 133391

utolso kornyeki kepen .. atment a viz. 

egy kis rehab celu szelep atcsiszolas ..azt go. 

HA 20e kmre tervezel.. 

Mindenképp cserések?"" 

gondold el ha nem szall el a hf tomites.. 

nem tudsz rola > nincs baja. 

Előzmény: gesszti (133386)
gesszti máj. 27. Creative Commons License 133390

Ezek kalibrált furatok a tömítésen? Micélból?

Előzmény: csipy3111 (133389)
csipy3111 máj. 27. Creative Commons License 133389

Szia, eszedbe se jusson, az olyan!

Előzmény: gesszti (133388)
gesszti máj. 27. Creative Commons License 133388

A vízjáratoknál épp csak egy kicsi lyuk van a tömítésen. Ha az új tömítés is ilyen lesz, akkor ezeket a furatokat nem kellene a blokk járatainak formájára bővíteni? Én bővíteném...

Előzmény: gesszti (133386)
csipy31 máj. 27. Creative Commons License 133387

Akkor még a vészjelző kapcsoló, vagy az index kapcsoló is lehet, egyiknél a parklámpa, másiknál meg a kapcsoló világítás találkozhat. Adj áramot az indexnek a motortérbe egy fényszóró égőn keresztül, és akkor huzogasd le a kapcsolókról a kábelt. Ha elalszik a helyzetjelző akkor megvan, esetleg ha így se akkor csípd le a hátra menő index kábelt ott az ülésnél.

Előzmény: 525tédé (133383)
gesszti máj. 27. Creative Commons License 133386

clio 1, 1.9D, 1992, f8q732

Az alap hiba, hogy sorban posszogtak el a csövek. Kicseréltem az összes bajos csövet, most meg úgy felfújta a hűtőrendszert, hogy pár km után betonkemények voltak a gumicsövek. Hiába légtelenítettem, újra felfújta, és a hűtő felé menő cső légtelenítőjénél mindig rengeteg levegő volt.

Szétszedtem. A két szélső hengernél gyanús nekem a tömítés. Okozhatta ez a hűtőrendszer túlnyomását?

Meg úgy általában köpködjétek meg egy kicsit. Milyen hibákat láttok még a motoron, amivel érdemes foglalkozni?

A repedt előkamrák nagyon bajosak? Mindenképp cserések? Még kb. 20e km-t ként nálam elmenni ennek a motornak, utána le lesz cserélve.

lacipécs máj. 27. Creative Commons License 133385

Néha nem vagyok elég gyors.:-)

Előzmény: csipy31 (133382)
lacipécs máj. 27. Creative Commons License 133384

Esetleg vonóhorog nincs rajta?

525tédé máj. 27. Creative Commons License 133383

csipy31

Gondoltam ra.Gyari a horog,es ahogy az allapotat neztem meg hasznalva sem volt.Biztonsag kedveert a csatit szethuztam meg a harc elejen a csomagterben a karpit alatt.

Előzmény: csipy31 (133382)
csipy31 máj. 27. Creative Commons License 133382

Szia, vonóhorog csatlakozó :) ...... vagy a maradványa :)

525tédé máj. 27. Creative Commons License 133381

Harmadik nekifutasra majdcsak sikerül postolnom

A lemaradt kepek.(nem teccik a rendszernek)

Vajda Balazs máj. 27. Creative Commons License 133380

Igen köszi a tanácsot de a csapágyakat is megnéztük de nem lóg és külsérelmi nyomok sincsenek rajta . 

525tédé máj. 27. Creative Commons License 133379

Üdv Urak

A beteg egy Vectra B 1998-es. X20XEV motoros ezüst szinü kombi.

Sajat jargany,költözik ki a csalad es masodik autonak szantam.(olcso volt es zöld plakettes)

Lassacskan a vegere ertem a javitgatasnak,es ket hete vittem volna müszakire.Elözö este utso vilagitastesztet hajtottunk vegre egy baratommal,es akkor tünt fel,hogy ha jobbra indexelek,akkor a balos helyzetjelzök is villognak.Testproblemara gondoltam,atellenöriztem minden pontot amit talaltam.Kicsereltem a releket,a multitimert.Semmi valtozas.A helyzetjelzök akkor is villognak ha kiveszem biztositekokat,vagy elvagom a kabelt a biztositekhaz mögött(nem röhög,tenyleg kiprtobaltam) Ma este a lampaknal lekötöttem a gyari testkabeleket elöl-hatul es külön testet adtam mindnek.Annyit ertem el vele,hogy erösebben vilagit minden.

Jelenleg a csatater:

Ujra leszedtem a toronynal levö testkabeleket,es meglepett hogy elindult az ablaktörlö.Heee??? misz mind ra van kötve a test hidra,es megis aram van benne?

Mericskeltem. A kepeket mellekelem.A feszültseg gyujtas raadasakor jelentkezik.A 8.65V bekapcsolt indexnel ugral + - 0,5V-ot.A masikon stabilan merhetö a feszültseg.

Szoval van bajom.Nem kicsi.

Felgyujtas es szetveres nem celom,mert az nem megoldas a problemara.(bar a hetvegen elgondolkoztam rajta)

Szoval merre tapogatozzak? Mert eleg tanacstalan vagyok.

A csavarozhato dolgok az en vilagom,ez a villanyaszkodas hamar megfog.

Üdv

"az ember aki hazat epitett a szalaminak"

cam aro máj. 27. Creative Commons License 133378
409 máj. 27. Creative Commons License 133377

Bizonyára azért, mert azokat nem kereste senki. Ott marad a blokkban, vagy a hűtőben. Gyakorlatilag nulla az esélye, hogy bármi gondot okozzanak.

Előzmény: vitanyil (133370)
cam aro máj. 27. Creative Commons License 133376

:D 

Előzmény: hyuing (133373)
Paco155 máj. 27. Creative Commons License 133375

Én inkább azt mondanám, hogy végződő kerékcsapágy :)

Előzmény: barbon1 (133374)
barbon1 máj. 27. Creative Commons License 133374

Kezdődő kerékcsapágy.

Előzmény: Vajda Balazs (133369)
hyuing máj. 27. Creative Commons License 133373

Nem lesz, van!

Előzmény: hyuing (133372)
hyuing máj. 27. Creative Commons License 133372

Legfeljebb lesz a polcon még egy lom.

Előzmény: cam aro (133361)
Dorka 57 máj. 27. Creative Commons License 133371

1. "a zoccseges mercibe 40 eve lanc van."  Tudom, valószínű még az eredeti.

2. Mert zsenge vagy.... :-p

3. Azok már csak ilyenek. 

Előzmény: cam aro (133368)
vitanyil máj. 27. Creative Commons License 133370

Üdv!

2006-os Mondeon kb 2 éve volt vízpumpacsere, az eredeti fémlapátos helyett műanyaglapátos lett betéve. Vízmelegedés miatt most lett kiszerelve a pumpa de az összes lapát letört róla. A 6db műanyag lapátból csak 3db volt a szivattyúházban a többi nincs meg. Kérdésem: okozhatnak e valamilyen problémát az "elveszett" lapátok.  Több helyen olvastam letört lapátok miatti vízpumpa cseréről de a rendszerben maradt műanyag darabok "sorsáról" nem ír senki.

Vajda Balazs máj. 26. Creative Commons License 133369

Sziasztok Mindenki :) Van egy 4 es Golfom és ha balra szedem a kormányt bugó hang jön gázadáskor. Mindent átnéztünk de futóművileg oké a gép. Ha valaki tud segíteni megköszönném. Balázs

cam aro máj. 26. Creative Commons License 133368

a zoccseges mercibe 40 eve lanc van.  

a kugelfischert meg googlizni kellett.... 

a 08"-as 1.8 tdci-t meg generalozni. 

Előzmény: Dorka 57 (133367)
Dorka 57 máj. 26. Creative Commons License 133367

A csigás Pug 40 éve tett már szíjat az olajba.

Kugelfischer

Előzmény: cam aro (133364)
autojavitas máj. 26. Creative Commons License 133366

A külső hőmérséklet jeladó a rossz. 

Előzmény: Turzul (132924)
cam aro máj. 26. Creative Commons License 133365

az hegesztes barbar megoldas volt. 

a legszuro felfogatasban volt egy tavtarto brezon. 

azt kellett a feszitore felutni.. :) 

dekli alatt van a feszito. 

azt nem kis munka bontani, hogy ala kokanyoljunk.. 

...de eljo meg az ideje.. :) 

Előzmény: novothauto (133363)
cam aro máj. 26. Creative Commons License 133364

bjmwbe mar jo par eve van elektromos fovizpumpa..

a ford meg a vezerlest rakta olajban futo vezszijra. 

nem baj az. 

nekem. 

Előzmény: robika1 (133362)
novothauto máj. 26. Creative Commons License 133363

Viszont csodálkozom rajta, hogy nem találkoztam még olyannal, mint régen a Zsigákon,

hogy belehegesztettek.

Előzmény: cam aro (133360)
robika1 máj. 26. Creative Commons License 133362

Olvastátok?
http://www.autonavigator.hu/ujdonsag/sokat_tud_konnyu_es_takarekos_az_uj_volkswagen_passat-12448?utm_source=hirfigyelo_anv2_hirlevel_20140226&utm_medium=webview&utm_campaign=hirlevel_2014-05-26&utm_content=cikk?

VW Passat B8,megint gondoskodott a gyártó,hogy ne fusson sokat a motor garancia időn túl,vagy már lőtte adja meg magát.
"Elektromos vízpumpája terhelésfüggően szállít, olaj- és vákuumszivattyúját olajban futó fogasszij hajtja."

cam aro máj. 26. Creative Commons License 133361

menet közben is és folyamatosan szabályzott.  Azt hiszem megtaláltam a baját:   a fojtó szelep poti  teljesen"" 

na most akkor vagy a lambda megsem szabalyzott, vagy jo az a fojto poti. 

> ha fojtopoti miatti uza baja lenne, azt lambdan is latnad. 

szerintem. 

Előzmény: hyuing (133358)
cam aro máj. 26. Creative Commons License 133360

...es ez is felidos.. :(

Előzmény: novothauto (133356)
novothauto máj. 26. Creative Commons License 133359

Jelfeszültség testhez képest?

Előzmény: hyuing (133358)
hyuing máj. 26. Creative Commons License 133358

Szia!   Mértem menet közben is és folyamatosan szabályzott.  Azt hiszem megtaláltam a baját:   a fojtó szelep poti  teljesen nyitott állapotban kellene  5000-10000 ohm ot hozni és itt csak 2000 pár száz ohm van, ami az alapjárat körüli érték.

Előzmény: novothauto (133355)
robika1 máj. 26. Creative Commons License 133357

Szia
Amit most szétszedtünk 13mm-re van kint,15000km-t ment.Hidegen nagyon láncgyanús hangja van.A szervizben azt mondták,hogy vezérlés módosító.154ezer az új...

Előzmény: novothauto (133356)
novothauto máj. 26. Creative Commons License 133356

Ez egy keveset futott lánc:

Előzmény: robika1 (133353)
novothauto máj. 26. Creative Commons License 133355

Padlógázon kb 0,3 bar max, de ha nem megy jobban úgy, hogy kivetted a szondát,

akkor mindegy. A Fastra elég érzékeny a lambdaszonda hibára, azt mérted?

Előzmény: hyuing (133351)
omada máj. 26. Creative Commons License 133354

Nem ezeknél jellemző a vezérműtengely kopás!?

Előzmény: hyuing (133351)
robika1 máj. 26. Creative Commons License 133353

Sziasztok!
VW 1.4TSI-nél a

láncfeszitő patronja új vez.láncnál hány mm-re van kint?
Ha esetleg megfigyelte valaki...

hyuing máj. 26. Creative Commons License 133352

Ja, és hiba üzi nincs, vagyis villogó kód nincs.

hyuing máj. 26. Creative Commons License 133351

Jó Napot Urak!   Opel fastra  c14nz 94-es  szinte újkori állapotban.  Nem megy!!!  Pöccre indul, gyönyörűen jár, csak nincs erő benne. Vezérlés a helyén, üanyag nyomás rendben, gyújtás a helyén. co stb rendben.   Lehet a kipufogó dugult???   Kivetten a lambdát de nem tudom eldönteni, hogy jobb vagy csak a hang lett nagy. Valamikor volt itt téma, hogy mekkora nyomás lehet katalizátor előtt?   Mérjem,vagy.....

csipy31 máj. 25. Creative Commons License 133350

Enyim is ilyen, csak több ajtóval.

Előzmény: oregsas (133349)
oregsas máj. 25. Creative Commons License 133349

Ezt a képet a netről szedtem le, de pont ilyen .

Előzmény: csipy31 (133348)
csipy31 máj. 25. Creative Commons License 133348

Nem tudom honnan veszed hogy semmi se stimmel a suzukival? Van egy kuncsaft néninek 92-es swift, még a kocka verzió, automata-1.3 az teljesen megegyezik műszakilag a tiétekkel. Nekem 92-es van, 1.0 automata, 5 ajtós. az már az újabb bódés.

Előzmény: oregsas (133347)
oregsas máj. 25. Creative Commons License 133347

Ha le sem veszem a fedelet, akkor biztos vagyok benne, hogy nem esett volna ki a tekercset lezáró papír vagy műanyag. Nem volt sem mechanikai erőhatás , valamennyi féktisztító , de nem ázott.

Most van az, hogy a kivétel erősíti a szabályt, ha értek ha nem a vezérléshez:a tekercsben nem árt rögzíteni a meneteket egymáshoz.  Beszerelve nem látok bele ,ha kiszereltem volna., akkor belelátok és tettem volna rá valami ragasztót, de akkor jön az előző szabály. Még a Babettán is kiöntik műgyantával.
40 éve dolgozom és sokszor van olyan , hogy elpukkantunk egy alkatrészt amit visszagondolva meg tudtunk volna előzni . Sokszor  javítunk liftet, kazánt nagy értékű villamos hajtást úgy ,hogy nem ismerünk minden részletet. Én is azt szeretném ha mindenről lenne jó gépkönyv. Ezért is bánom, hogy nem Suzukit vettem.
Azt megköszönöm ha van ilyen tekercsed, lefutom a köröket és ha nem kapok akkor megkereslek.

Előzmény: csipy31 (133341)
w.lacika máj. 25. Creative Commons License 133346

szerintem a 90'-es évek elején még a suzuki sem merte használni széria autóban,

és autóban nem is találkoztam még vele,

mert ott nem akkora gond a tömeggyorsulás..mondjuk egy sor6-nál mikor adsz egy gázt és billen a kaszni az jó érzés de bizonyos esetben veszélyes.

és ugye ezért találták ki az álltalad emlitett technológiát,hogy megtörjék a lengést...

DE JOGOS A FELVETÉS!!!  DD.-)

Előzmény: Quattroman (133344)
oregsas máj. 25. Creative Commons License 133345

Bocsi !

Azt valóban elírtam . Helyesen 1 3 4 2  .

Előzmény: kovacs1000 (133342)
Quattroman máj. 25. Creative Commons License 133344

és ha neki is keresztsíkú főtengelye van mint a Yamaháknak? :DD

https://www.youtube.com/watch?v=oEXUrO5wYcE&feature=kp

Előzmény: w.lacika (133343)
w.lacika máj. 25. Creative Commons License 133343

"Már ziher ,hogy 1 3 2 4 és a vezérmű felől."

kizárt dolog ... 1-3-4-2   vagy 1-2-4-3   ez a két variáns lehet

ha már levetted a szelepfedelet ,és tudod tekerni a motort akkor szelepváltást nézve meg tudod nézni a helyes sorrendet

Előzmény: oregsas (133335)
kovacs1000 máj. 25. Creative Commons License 133342

"Már ziher ,hogy 1 3 2 4 és a vezérmű felől."

A múltkor azt írtad, hogy 1-3-4-2 valahova le van írva. Akkor most mi van??? Levett szelepfedélnél gondold már át.

csipy31 máj. 25. Creative Commons License 133341

Nyertél egy osztófej cserét, a vezérműhöz inkább ne nyúlj hozzá..... Valahol van egy tekercsem hozzá, ha nem kapsz előtúrom.

Előzmény: oregsas (133336)
csipy31 máj. 25. Creative Commons License 133340

Gondolom egy kis mosószer, meg még több hőség visszafelé.... :)

Előzmény: Donibcsi (133338)
w.lacika máj. 25. Creative Commons License 133339

?????

részleteznéd?

Előzmény: Donibcsi (133338)
Donibcsi máj. 25. Creative Commons License 133338

Heti tapasztalat:

Részecskeszűrő tisztítás az évszázad biznisze. Irgalmatlan humbuk lengi körül, emberek nyalják mint a fagyit, én meg sírok attól a baromságtól, amit leadnak "tisztítás" címszó alatt.

skorpio3 máj. 25. Creative Commons License 133337

Valszeg Te okoztad a tekercs halálát.

Előzmény: oregsas (133336)
oregsas máj. 25. Creative Commons License 133336

Ez a kép lemaradt, elől látható a szelepemelő csapágyának egy kis darabja, a többi nem került elő .

oregsas máj. 25. Creative Commons License 133335

Az előbb leírtam hosszasan a lakihegyi kísérletet mikor el akartam küldeni elszállt. Most csak röviden írom le.
10 perc alatt megvolt a vezérmű felől a 90 fokos lépésekben:
 - 1 3 4 2   bice-bócán ment
 - 3 4 2 1   semmi
 - 4 2 1 3   semmi
 - 2 1 3 4   semmi
 - gyors kontroll 1 3 4 2,   "nem szutykos e a gyertya ? " mielőtt a kuplung felől nézném, itt szintén semmi.
- gyertyák kikapva rendben, de szikra már nem volt .

Összecsaptam egy kis szerszámot a főtengelytekeréshez, nem végleges, fogok egyet csinálni fémből. Evvel már tudtam apró lépésekben tekerni, ezért letekertem az elosztófedelet, hogy lássam hol jár az elosztó.
Már ziher ,hogy 1 3 2 4 és a vezérmű felől.

Mikor a fedelet levettem, már látszott miért nincs szikra, a felcsévélte a jeladót. Említettem tegnap, hogy kimostam féktisztítóval az elosztó fedelet és fújtam a jeladó felé is, bár nem sokat. A tekercset vastagabb papír vagy műanyag borította, ami két darabra törve kipotyogott és én azt bedobtam a kukába. Azt még feltételezni sem mertem , hagy USA a világ legnagyobb ipari hatalma úgy hagy egy tekercset, hogy annak a meneteit nem rögzíti. Beszerelve nem látszott jól, de nem akartam több ponton belenyúlni, annyit csináltam, hogy kézzel megmozgattam a tengelyt és láttam pici a hézag, de meg nem mértem mivel nincs kopó alkatrész és a csapágya is jónak tűnt.

Önindítóval megpörgetve, leszedett szelepfedéllel láttam,hogy a 4. kipufogószelep alig mozog. A képen látszik ,hogy a jobboldalin csak a stift van a himbán, vagy egy csapágy vagy egy gyűrű hiányzik. A himbán a holtjáték több mm .

Ezen a képen látszik a szelepemelő csapágy egy kis darabja, a többi nem került elő .

Mindenkinek köszönöm a segítségét, most ezeket rendbe hozom .

A suszter azért nem maradt a kaptafánál, már nincs mit diagnosztizálni . Megmondták ez a motor teljesen tönkre van téve . Méltányos áron kicserélnék a motort 100.000 forintér , csak attól félek nem lesz jól összehangolva a motor a váltóval mivel még a szenzorok csatlakozói sem stimmelnek a Suzukiéval. Én pedig azt látom a motor ECU-jába is be kell vinni a sebességváltó jeleit. Nem tudom nem túl nagy falat e az autószerelőknek. Ha tudom , hogy ilyen ramaty az a tekercs akkor bekenem valami ragasztóval, de így még örülök, hogy a kertben nyúlt ki és nem az úton , mert az automatát állítólag még nem is szabad húzatni.

Azért vagyok ilyen optimista :

- üzemanyaggal nincs gond, eddig is így ment

- a szenzor nem túl bonyolult alkatrész

- a legrosszabb hengerek dolgoznak " 1. legrosszabb kompresszió - 4. rossz kipufogószelep "

- régebben egy 5 lóerős mopedautónk volt

Ha nagyon elakadok , kiteszem az elakadásjelzőt és kérdezek.

daddy5 máj. 25. Creative Commons License 133334

Sziasztok,

Régebbi feliciám van, tud valaki segíteni kuplung bowden beállításában? Januárban cserélve lett a teljes kuplung, akkor megfelelően lent fogott, de pár hétre rá mikor összekoptak az új alkatrészek megint eléggé fent fog, gondolom utána kéne állítani. Megvan melyik anyával kell játszani, de nem tudom melyik irányba 

Tudna valaki segíteni? Köszi

Infiniti1122 máj. 25. Creative Commons License 133333

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 2006-os évjáratú 2.0 benzines Grand Vitarám. Még garos időszakban,65000-km magasságában,950-1000 fordulatszámon (sem alatta sem fölötte) egy csörgő hang jelent meg. Ledobott ékszíj mellett is. A szervíz komplett vezérlést cserélt,a láncfeszítő patronnal együtt. Kb 10000 km megtétele után a jelenség újra jelentkezett,mi az óta is fen áll. Több szervízben is érdeklődtem,Esztergomot is felhívtam de senki nem találkozott,hasonló gondal. Amennyiben van ötletetek,hogy mi ez,szívesen venném ha meg osztanátok velem. 

Köszönöm: András.

masterflash máj. 25. Creative Commons License 133332

Sziasztok!

Ez a két hibakód jön azóta, hogy kicseréltem a gyújtóhidat az opel márkaszerviz diagnosztikája utáni javaslatukra.

P0443=T.a.-kipárolgásgátlás-regenerálószelep funkció-

P0170=Tüzelőanyag-korrekció (Bank 1) funkció-rendellenesség

Túl sokat fogyasztott, gyorsításnál berángatott a motor, és kormosak voltak a gyertyák.

Az érdekesség az, hogy a gyújtóhíd csere előtt nem volt hibakód, most viszont néha menetközben is kigyullad a lámpa!

Mit jelentenek ezek a hibák?

A kipárolgásgátló szelep az EGR szelep lenne, vagy a tanksapka, vagy van valahol még a motornál egy szelep, ami egy szenes szűrőből engedi vissza a regenerálódás során a gőzt?

Mihez nyúljak első körben?

Kattal máj. 25. Creative Commons License 133331

Sziasztok!

Segítségeteket kérném Laguna 2,2 dt diesel rángat , füstöl akadozva megy. Nem levegős. Viszont ha az adagoló tetejéről lehúzom a csatlakozót ami 3 vezetékes akkor jó ezt úgy vettem észre , hogy egyszer nem akart megállni mikor levettem a gyújtást viszont észre vettem , hogy akkor szebben megy. Mi s szerepe annak? Lucas adagoló. 

-peter máj. 25. Creative Commons License 133330

mert kiváncsi vagyok, mikor készülhetett.

persze attól még rossz marad.

22Ah a kapacitása, újkorában 72Ah-nak adták el.

:)))

Előzmény: Smafu.w126 (133295)
csipy31 máj. 25. Creative Commons License 133329

Szia, síma suzuki ecu van bennük, enyimébe is egy swift-é van.

Előzmény: _MrB_ (133321)
csipy31 máj. 25. Creative Commons License 133328

Szia

Szerintem akkor járnál a legjobban ha nem piszkálnád szegény autót, hanem elvinnéd olyanhoz aki tudja mit csinál.....

Sokkal olcsóbb lesz a végén, mert így előbb-utóbb sierül kárt okoznod mégtöbbet benne!!!

Előzmény: oregsas (133324)
diagnet máj. 25. Creative Commons License 133327

Ha lesz majd 2-3 órám ami nem az alvásidőből megy el, akkor megoldható.

Nemsokára...

Előzmény: cam aro (133253)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133326

Előzmény: 409 (133325)
409 máj. 24. Creative Commons License 133325

Most akkor ez a vak vezet világtalant, vagy valami kabaré fórummá alakult hely lett??

:-//   Régen olvastam már ennyi marhaságot.

Előzmény: cam aro (133323)
oregsas máj. 24. Creative Commons License 133324

Kompressziót mértem, nem emlékszem a pontos gyári értékre, de ezt már régen rossznak minősíti.

Amit múlt héten mértem az 8,8 -  10,1 – 10,2 – 10,4 vezérműszíj felől. Van egy teljesen új kompresszió mérőm . Ezt azért vettem , mert a robogómba mindig eltört a dugattyúgyűrű. Jártam úgy , hogy otthon még elindult, egy lámpánál megálltam és 14 Km-t toltam hazáig. Állítólag az okozta a hibát, vettem valami 700 Ft/liter félszintetikus olajat, amit a robogóm nem fogadott el és bekeményedett a gyűrű alatt a korom miatt eltörte a gyűrűt. Meg sem tudták javítani, mert alumínium henger volt valamilyen drága bevonattal, többe került volna javítani, inkább vettem 20000 forintér egy motorblokkot.

Az a baj a motorgenerál kb  200000  ezer forintba kerülne, az autó pedig 18 éves és 230 000 forint volt.

A gyertyák mindig is nagyon olajosak voltak Amikor megvettük még volt,olyan is hogy leállt annyira beolajosodott és ki kellett égetni.

Még elfelejtettem, onnan tudjuk, hogy a 3. hengerről van szó, a szomszédom menet közben húzgálta le a pipákat, közben figyeltük a hangján a változást.

Előzmény: _MrB_ (133321)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133323

és vezérlőszíj felől forgatok mindig 90 fokot és ha nem segít akkor pedig az elosztó felől lépegetek szintén 90 fokokat. "" 

=======================================================

Előzmény: oregsas (133322)
oregsas máj. 24. Creative Commons License 133322

Valóban az lesz, csinálok egy táblázatot és vezérlőszíj felől forgatok mindig 90 fokot és ha nem segít akkor pedig az elosztó felől lépegetek szintén 90 fokokat. A szomszédom jött segíteni , mondta a 3. hengernek előgyújtása van - állítsunk visszafelé, mert amiatt ránt vissza. Hiába mondtam ez nem Wartburg, itt egyszerre állítom mind. Arra gondolok, nem szokott annyi hiba jönni egyszerre, már így is elég hülye voltam , hogy nem rajzoltam le mindent, mert a sorrend elállításában nyakig benne vagyok én is . Én tmk-s vagyok, a fiatalok mindent lefényképeznek  én pedig inkább rajzolok.

Ez a 90 fokos forgatás tetszik, erre nem gondoltam.

Előzmény: Smafu.w126 (133320)
_MrB_ máj. 24. Creative Commons License 133321

Sajnos az amerikaiak részére készült Swiftek(Geo metro) közt nem egy eléggé lebutított ECU-val rendelkezik. Gondolom valami normának megfelelés miatt...

Minden esetre az olajfogyás, a 3. henger nem menése... én előbb mértem volna hengerenkénti veszteséget, kompressziót.... s annak függvényében bontottam volna meg a blokkot... mert ilyesmit (ilyen durva olajfogyasztást) elektronikus hiba nem okoz.

Előzmény: oregsas (133319)
Smafu.w126 máj. 24. Creative Commons License 133320

Szerintem felesleges rotort és elosztófedelet venned!

Ha gyújtásbaj van akkor az elosztóházban lesz a hiba, ha az elektronikás fajta.

Előzmény: oregsas (133319)
oregsas máj. 24. Creative Commons License 133319

Mindenkinek köszönöm, holnap újra  megpróbálom, ha sikerül, akkor hétfőn veszek egy másik elosztófedelet és rotort. Egyébként ezzel sorrenddel indult el, de alapjáraton éppen hogy vagy megy -vagy leáll . Ha kevés gázt adok jobban pörög, és kicsit melegszik 20-30 másodperc után nem állna le, de nagyon fűstől mivel a 3 henger nem megy és tele nyomhatja a katalizátort. Gyertyát cseréltem , kábelt a harmadik hengeren, mégsem megy. Ezt az autót fél éve vettem , kérdeztem a pasast van valami baja -hogy 18 éves attól még lehetne jó is . Mondta semmi baja csak menni kell vele, azóta kétszer is felforrt a víz és alig van olajnyomás

1000 km több mint 2 liter olajat fogyaszt . Ennek ellenére fél évig ment , hosszú útra nem használja a város szélétől busszal szokta használni. 55 évesen tanult az asszony vezetni, és ezt azért szereti, mert automata a váltója. Előtte volt egy mopedautója , avval még ennél is több bajunk volt. Egy motorcser azt mondják kijönne 100 000 Ft.-ból, de bajos a motorkód. A motor előtte is gyenge volt nem ment sima úton 100-105 volt a végsebessége, de mi 60-70 fölé nem nagyon mentünk vele és nem előzgettünk. Én emiatt kezdtem a motor működését olvasgatni a fórumokon , mert 17 litert fogyasztott és több szerelő nézte. Csak véletlenül találtam egy csövet " MAP szelep " vácuumot mér ez volt rossz helyre dugva, ezután beállt 7 literre a fogyasztása. A Suzuki leírásokat olvasom, de például a jeladó is más, a gyáútás végfokozat is eltér a Suzukitól.

Előzmény: Smafu.w126 (133302)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133318

felreerthettem. 

azt hittem  alapon is dadog.. HA már gyujtas sorrendnel keresi a hibat.. 

Előzmény: _MrB_ (133317)
_MrB_ máj. 24. Creative Commons License 133317

"Így megy , de nagyon erőtlenül... "

Az ezres denso katalógus szerint 1,1-es gyertyával megy. 1x járt benne 0,8as, 4500 felett nem szeretett forogni vele...

Na ha még a hőérték sem jó, akkor maga a gyertya simán okozhat ennyi galibát.

Meg ezer más dolog is.

Előzmény: cam aro (133315)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133316

nem tudom felsorolni.. / mennyi csiga ez vazze ? :D / 

de jo par benyason ez teny. 

Előzmény: Smafu.w126 (133314)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133315

ne vidd be az erdobe. 

ahoz hogy mukodjon barmi jo gyertya megfelel akar 0.7 hezagal is. 

Előzmény: _MrB_ (133305)
Smafu.w126 máj. 24. Creative Commons License 133314

Az automata inforól lemaradtam, sorry.

Konkrétan melyik csigásnak van 4 hengeres motor esetében az 1-es henger kuplung oldalon?

Csk, hogy ha találkozom vele nem szopasson be...

Előzmény: cam aro (133311)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133313

ennyire ne legyunk mar matematikusak. 

ha nem tud forgatni.. akkor tud az onindito.. 

azt ugyan pozicionalasra nem igen alkalmas.. de forgasiranyt meg mutatja. 

Előzmény: Paco155 (133306)
M.Sanyi máj. 24. Creative Commons License 133312

ajtó :)

Előzmény: Paco155 (133310)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133311

ne legyel a 'mindig'-ben  biztos..lasd csigas.hol is a lendkerek felol.. 

..vagy ahogy epp sikerult.. 

/bar ez nem csigas, a 'mindig' nem helytallo.. ..   Gretsy urat hallottuk.  / 

amellett az auto automata. 

Előzmény: Smafu.w126 (133302)
Paco155 máj. 24. Creative Commons License 133310

Gyertya vagy henger? :P

Előzmény: M.Sanyi (133309)
M.Sanyi máj. 24. Creative Commons License 133309

ott a baj akkor ! Kell bele egy ötödik.  :)

Előzmény: _MrB_ (133307)
Paco155 máj. 24. Creative Commons License 133308

Írta, hogy ótómata....

Előzmény: Smafu.w126 (133303)
_MrB_ máj. 24. Creative Commons License 133307

Írta automata....

Előzmény: Smafu.w126 (133303)
Paco155 máj. 24. Creative Commons License 133306

Ha a másik oldalról számozódik akkor legyen összesen 8 lehetőség (hiszen a rotoron a forgásirány jelölve van).  Szerintem ez van vagy 15 perc is összesen, de az a nagy baj, hogy mivel egyáltalán nem biztos  - sőt valószínű -, hogy nem ez a hiba így lehet, hogy nem segít neki.    Hiába, a tekerést nem lehet kikerülni. :)

Előzmény: cam aro (133301)
_MrB_ máj. 24. Creative Commons License 133305

0,8-ig nyisd ki. Hőértékileg legalább bele való?

Előzmény: oregsas (133300)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133304

akkor 180 fokkal atrakod a kabeleket eloszton. "" 

ezt irtam, nem irtam eloszto forgatasrol. 

de ha nem tudsz forgatni, akkor ezt felejtsd el. 

vedd a mostani helyzetet, ami barhonnan indulhat, de 1-3-4-2 henger kiosztas legyen a kabel sorrend az eloszton. 

aztan - ha nem jo - 90 fokokat forgas ugyanez felallasal a kabeleken. 

osszesen negy variacio van. 

Smafu.w126 máj. 24. Creative Commons License 133303

Ha nem tudod kézzel megforgatni (még szerencse!) akkor gyertyák ki, 5.-be berakod, és tologatod, illetve húzod magadfelé, akkor forog a motor üzemszerűen.

Smafu.w126 máj. 24. Creative Commons License 133302

Az 1-es henger mindig a vezértárcsa felöli 1 henger, tehát a Te esetedben a baloldalon kezdődik.

Előzmény: oregsas (133296)
cam aro máj. 24. Creative Commons License 133301

akkor ne forgassa. 

1-3-4-2  ..

van a mostani felallas.. plusz van meg 3. 

ez harom proba. 

10 perc ? 

legyen 20. 

Előzmény: Paco155 (133299)
oregsas máj. 24. Creative Commons License 133300

Bocs, biztosra szeretnék menni és nem vagyok autószerelő, elektroműszerész vagyok és inkább az elektromossághoz értek. Ti azt hívjátok vezérlésoldalnak, ahol a vezérlő szíj van ?
Az elosztófedelet csak egyféleképen tudom feltenni a csavarok nem 180 fokban vannak. Az inpulzusadó tengelyét azt nem tudom, el lehet –e rontani félfordulattal.
Mint írtam a főtengelyt nem tudtam kézzel meghajtani, de majd csinálok hozzá valami szerszámot. Sehol nem fértem  hozzá kulccsal , de egyik ékszíjon van 2 lyuk majd oda csinálok valamit. A gyertya sem biztos, gyárilag oda volt állítva, de van hézagmérőm , tudok rajta nyitni.

Előzmény: cam aro (133297)
Paco155 máj. 24. Creative Commons License 133299

Azt írja az a nagy baja, hogy nem tudja forgatni.

Előzmény: cam aro (133297)
_MrB_ máj. 24. Creative Commons License 133298

Tuti 0,7-es gyertya kell abba? Suzuki motorokba 0,8 illetve 1,1 mm-es hézagú gyertyák kellenek jellemzően...

cam aro máj. 24. Creative Commons License 133297

Az biztos, hogy a sorrend 1 3 4 2 ."" 

kiveszed a vezerles feloli elso gyertyat. 

eloszto fedelet leveszed.

csavarhuzot beleejted gyertya helyere.. sacc felso holtpontra forgatod.

kozben nezed merre forog a rotor. 

mikor csavarhuzos henger FHP kozeleben van, megnezed melyik eloszto szegmensre all a rotor. 

Az lesz az egyes.

onnan mar csak 1-3-4-2. henger sorrendben pakolod a kabeleket forgasiranynak megfeleloen.

HA nem jo. 

akkor 180 fokkal atrakod a kabeleket eloszton. 

oregsas máj. 24. Creative Commons License 133296

Továbbra is GEO METRO 4 hengeres Suzuki motorral , de a motorkódja eltér a hazai Suzuki Swifttől  „  G13T „.
Hét közben nem volt időm szerelni, csak az asztalon dögönyöztem a trafót. Mint előzőleg írtam ,csak 8mm.-es szikrák voltak. Újra mértem a szekunder ellenállást, addigra szakadást mutatott. Új trafót nem kaptam, a bontóban szintén szakadtat kaptam amit aztán kicseréltek egy jóra. Így már biztonsággal tudtam 15-20 mm.-es  szikrákat produkálni.
Sajnos már elbizonytalanodtam, hogy jó helyre dugtam-e a vezetékeket. Az biztos, hogy a sorrend 1 3 4 2 .
Ez rajta van az elosztófedelén  és egy nyíl is ami a forgási irányt mutatja.

Valaki meg tudja mondani nagy pontossággal melyik oldalról számozzák ?
Ha tudnám a motort lassan forgatni, akkor ki tudnám agyalni, de ez automata váltós , emitt nem tudom sebességbe rakni és tologatni . A szíjtárcsákon sem fértem semmihez ahol meg tudtam volna forgatni.
Így megy , de nagyon erőtlenül  „ a harmadik gyertya van kivéve  , az olajbetöltő lenne a 4.„  .
A 3. gyertyakábelre nem, vagy csak alig reagált. Ha lehúztam egyenletesebben ment, ha rádugtam akkor 5-6 fordulatonként rándult egyet a motor, de inkább fékezte.
Üzemanyagot szemmel láthatóan fecskendezi, és nyomóoldalon 1,8 bar nyomás van.
Ha úgy dugom fel a kábeleket, hogy olajbetöltőnél van  az 1.-es akkor pedig semmit nem csinál.
Az elosztó fedelet féklemosóval :kipucoltam, kitöröltem ,kiszárítottam, nagyítóval átvizsgáltam , szemre hibát nem találtam. Kábelt is cseréltem , ott is jön a 20mm.-es szikra . Most már hétvégén nem is kapok új elosztót és rotort . Mindegyik gyertya új , hézag 0,7 mm.
Még az jutott eszembe, az impulzusadó egyik ága dupla, logikusan az lenne az 1.-es. Az pedig akkor ér a szenzorhoz, mikor az elosztó rotorja a 2. nagyfeszkábellel  van egy vonalban.
Van ötlete valakinek ?

Előzmény: oregsas (133197)
Smafu.w126 máj. 24. Creative Commons License 133295

Ha tudod a dátumot már nem lesz rossz? :)

Előzmény: -peter (133293)
Paco155 máj. 24. Creative Commons License 133294

A gugli a te barátod is.

Előzmény: -peter (133293)
-peter máj. 24. Creative Commons License 133293

a héten ment tönkre az egyik aksim.a kérdésem az:

Mikor gyártották ezt az aksit??

20292JC - ez van belesütve a tetejébe. Mást nem találtam rajta.

Dynamic Monbat Super Start - ez a tetején
és
Electric Power felirat - az oldalán - egyaránt megtalálható rajta.

Akkor ez kinek a terméke és mikor készülhetett?

-peter máj. 24. Creative Commons License 133292

kérem, akinek van ideje, szaktudása, anyaga és eszköze is hozzá...

fotózd már le ha kész!

Előzmény: gesszti (133280)
mh8282 máj. 24. Creative Commons License 133291

Peugeot Jetforce 50

Ez lenne amibe kell. Van benne egy, de ki kellene zárni a gyertyát mint hibaforrás, mert elég sokat állt, majd szét lett szedve, és újra össze, de még így is csak az a helyzet, hogy állás után beindult kicsit4-5 másodpercre, majd leáll. Gyertyára gyanakszom emiatt..

Előzmény: Quattroman (133290)
Quattroman máj. 24. Creative Commons License 133290

ez valami motorkerékpárba való?

mintha lenne ilyenem a műhelyben de csak holnap fogom látni...

Előzmény: mh8282 (133288)
mh8282 máj. 24. Creative Commons License 133289

Budapesten, az kimaradt az előbbiből..

mh8282 máj. 24. Creative Commons License 133288

Hol lehet hétvégén NGK gyertyát venni? CPR8E típusra lenne szükségem sürgősen.

novothauto máj. 24. Creative Commons License 133287

A cooler felé megy. Valami tuningjármű. 300 ló, nekem nem jön be az ilyesmi,

elsőkerék-hajtáshoz ez nem való.

Előzmény: mica-r (133286)
mica-r máj. 24. Creative Commons License 133286

Ez szerintem nem annyira tipikus mint a hengerfejnél a problémák.

Mi az a szilikoncső régi japános drótbilinccsel?

Előzmény: novothauto (133285)
novothauto máj. 24. Creative Commons License 133285

Leon Cupra 2.0 TFSI

Balansztengely beállt az olajpumpa házban. Tengelye eltört, illetve annak a csavarja.

Mennyire jellemző ez?

Csapágyas is.

novothauto máj. 24. Creative Commons License 133284

Hello!

Nekem van olyanom, de 100 százalékra nem tudja kimutatni az sem.

Viszont ha elszíneződik, akkor tuti.

Előzmény: gesszti (133278)
LyPapa máj. 24. Creative Commons License 133283

Ezért kell ilyen úton az ABS-es autóval 'kacsázni', mert egyébként pl. hóra, latyakra símán felszaladhat az autó, és nem túl elegáns fenékbe tolni az előtted ácsorgót :)

Az irányváltoztatgató kerekek feltúrják a laza felület anyagát, és valóban működik. Egy (ha jól emlékszem) BMW vezetéstechnikai tréningen mondták el az ABS megszelídítésének ezt a módját.

Üdv: LyPapa

Előzmény: Totyasrác (133266)
cam aro máj. 23. Creative Commons License 133282

allandora tervezd. 

jobb lesz  mint gyari.  

komolyan. 

=================================

Előzmény: gesszti (133280)
cam aro máj. 23. Creative Commons License 133281

nem talalok ertekelheto kepet a ket kamrasrol. 

az egy kamrast meg nem ismerem.. 

ha mond valamit, anno szerettem. 

de mar vagy 5 eve nem volt a kezemben,..

===============================

Előzmény: cam aro (133279)
gesszti máj. 23. Creative Commons License 133280

Ok. Készítek hozzá egy csatlakozót, és becsövezem. Kösz az ötletet.

Előzmény: cam aro (133279)
cam aro máj. 23. Creative Commons License 133279

nem tudom mi a magyar megfeleloje.

de nem megbizhato.. bar persze jatszani jo. 

mienkben a ket vizsgalo kamrat  egy Z kapillaris cso kototte ossze, >  a hutokort a kulvilaggal. 

a gaz aramlas volt a lenyeg.. a folyadek szinezodes csak egy plusz pont hogy ámuljunk is.. 

de a gaz aramlas volt ami nem teved. 

ezert irtam csovezd at.. > ha sajat. 

elfelejted hogy legteleniteni kell. 

kilegteleniti onmagat. 

atlatszo csovon latod ha folyamatos gaz termelodik a rendszerben. 

NA. az a biztos pont egy hf tomites offerben,. 

Előzmény: gesszti (133278)
gesszti máj. 23. Creative Commons License 133278

Korábban volt róla szó, hogy van valami indikátor anyag, ami kimutatja, hogy a hűtővízben kipufogógáz van. Mi is volt ez a cucc?

Előzmény: cam aro (133276)
cam aro máj. 23. Creative Commons License 133277

onindito. 

Előzmény: karcsi20 (133272)
cam aro máj. 23. Creative Commons License 133276

ott levego befele nem igazan mehet, hacsak nincs vakuum a rendszerben, de az meg ufo/hf miatt max. 

viszont ha megis levegore szalad , nincs cirko.. gozt meg nem latod . 

ne szarozza vele.. 

van 2-3 legtelenito a rendszeren / motor, futes, s talan huto / kosd be mind a harom legtelenitot  mm-es szukitovel a tagulasiba. ..vagy valami legfelso csobe. 

hugyozzon mind oda. 

hihetetlen lesz az elmenyfaktor, hogy je bazmeg.. nincs tobb szopas a hutes/futesel. 

ettol fuggetlen nem zarom ki a hf tomitest.

okolhatod erte a csigas mernokot. 

... zart legtelenito ongerjeszto folyamat... 

Előzmény: gesszti (133275)
gesszti máj. 23. Creative Commons License 133275

Megnyomtam a hűtőkört levegővel. kb. 1 óra alatt 1,5 bar-ról 1 bar környékére ment le. Folyást nem találtam sehol. Egy gyanús pont van, a hűtő felé menő vastag cső, aminek a tetején a légtelenítő csavar van. Na, ennek a furatából kijött a menet. Elképzelhető, hogy itt szed levegőt, és felforralja a vizet? Járó motornál itt befelé megy a levegő, ha kiveszem a csavart. Csak álló motornál lehet légteleníteni.

Csak azt nem értem, ha itt befelé megy a levegő, akkor tegnap hova fogyott el a víz...

Előzmény: cam aro (133248)
Quattroman máj. 23. Creative Commons License 133274

Aki meg jobban tud vezetni az ABS-nél, az úgyis túlteszi magát ezen és kiiktatja, vagy ABS nélküli kocsival versenyez/terepezik.

a szabálykönyv előírja az N csoportos rallyautóknál  ABS kikapcsolását.

(ugye a komolyabb géposztályosokba nem is építik be)...

Előzmény: Törölt nick (133268)
Smafu.w126 máj. 23. Creative Commons License 133273

Ááá dehogy, nekem nem kell 95 utáni autó, azt is szar látni mit össze szenvednek szerencsétlen tulajok, mind anyagilag mind nyűgileg, hátmég nem ha én szenvednék..... Az összes egy ocsmány tervezett avulásos, újrahasznosított kotvány.....

Egy jókis 126-ot építek, ott nincs félrebeszélés, ha valami nem működik vagy + vagy - nincs :)

Előzmény: -peter (133271)
karcsi20 máj. 23. Creative Commons License 133272

Azóta eltelt fél óra, indítóztam egyet és beindult, aztán megint, aztán nem, aztán ismét. Gyújtáskapcsoló? Semmi fura hang nincs: vagy egy halk kattanás vagy indul gond nélkül.

Előzmény: karcsi20 (133270)
-peter máj. 23. Creative Commons License 133271

szia

ezt restauráltad hónapokon át?

Előzmény: Smafu.w126 (133251)
karcsi20 máj. 23. Creative Commons License 133270

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy 1.3jtd Grande Punto kb. 100 km-es út után megálltam, majd amikor tovább akartam menni, akkor nem indult a kocsi. Elfordítom a kulcsot, hallok egy halk kattanást, de semmi indítás vagy forgatás. A generátor fél éve volt cserélve. Eddig sosem volt vele ilyen baj, télen-nyáron simán indult.

Mitől lehet?

Garfield007 máj. 23. Creative Commons License 133269

Hanem az hogy az ABS-es autó IRÁNYÍTHATÓ marad közben! Míg az ABS nélküli nem.

Ahogyan ezt orosz barátaink szépen modellezik is nekünk :-)

Előzmény: Paco155 (133265)
Törölt nick máj. 23. Creative Commons License 133268

Úgy bizony. És az a biztonsági funkció az irányíthatóság mellett, hogy csak a tökig pedálnyomásra kell megtanítani a nagyközönséget, nem pedig Vettelt és Alonsot nevelni belőlük, hogy lábbal is tudjanak csúszáshatáron fékezni. Márpedig így az autóvezetők nagy többsége valóban rövidebb úton áll meg.

Ráadásul ugyanez a nagy többség szinte sosem közlekedik úgy murván meg havon, hogy ez problémát jelentene.

Aki meg jobban tud vezetni az ABS-nél, az úgyis túlteszi magát ezen és kiiktatja, vagy ABS nélküli kocsival versenyez/terepezik.

Továbbá mondjuk egy szerencsés végű autópályás vészfékezés után nem kell kidobni kockásra kopott gumikat sem.

Előzmény: C20NE (133267)
C20NE máj. 23. Creative Commons License 133267

Felületfüggő! A legtöbb felületen az ABS-es autó fékútja rövidebb, ha azonos módon tökig taposod a féket. A kenődő, felhevült gumi tud ám csúszni!

Totyasrác máj. 23. Creative Commons License 133266

Viszont murvás-földes-havas esetben olykor az számít, hogy a blokkoló kerék előtt felgyülemlő murva-föld-hó segít a lassulásban; terepjárókon nem árt pl. ha kikapcsolható (lefelé ha fékezés közben gyorsul az ABS-es autó, annak sosincs jó vége, azt mesélik) :D Hiába lenne irányítható, ha nincs tapadás, akkor eredő erő irányában csúszik a völgybe/fának ;)

Paco155 máj. 23. Creative Commons License 133265

Ez az egyik legnagyobb "közkeletű tévedések" kategória.

Mindenhol azt nyomatják, hogy az ABS jobb, mert hamarabb meg lehet állni vele.  Ez egy K. nagy tévedés. Normál esetben ugyanannyi idő alatt áll meg az ember amíg nem szólal meg az ABS. Ha megszólal akkor az ABS nélküli autó rövidebb úton áll meg mint az ABS-es.  Nem is ez benne a nagy truváj.  

Hanem az hogy az ABS-es autó IRÁNYÍTHATÓ marad közben! Míg az ABS nélküli nem.

Előzmény: california_summer (133264)
california_summer máj. 23. Creative Commons License 133264

Sziasztok!

Elég offos kérdéssel jöttem ide, majdnemhogy gyakorikérdések.hu jellegű.

Blokkolás gátló nélküli autóval jobban lehet legurulni (fékezgetni) lejtős murvás/homokos/kavicsos úton? Voltunk sátrazni, kettő autóval mentünk, egy abs-es golf IV-nel és egy abs nélküli jetta II-val. Elsőnek ahogy mentem le a lejtőn a golffal én hülye kicsit nagyobb sebességgel és ahogy óvatosan kanyarba fékezgettem mindig megcsúszott az autó a növényzet felé. Visszafelé jettával mentünk fel, és ahogy jöttünk le azzal ahogy fékeztem, csuszott picit de egyből meg is állt. Érzésre jobb volt abs nélkül. Persze ez lehet a béna képzelőerőm. 

őrel máj. 23. Creative Commons License 133263

tegnap este már valszeg fáradt voltam...

ma reggel levertem :-)

Smafu.w126 máj. 23. Creative Commons License 133262

Azt még nem néztem meg, majd ma délután megint rádugom a start és nyomok egy wis-t.

Előzmény: diagnet (133252)
409 máj. 23. Creative Commons License 133261

Bizony, jól látod, balf@sz volt aki megalkotta. Mint az is aki a felni közepét  ugyanígy illesztette.......  :-//

Előzmény: Paco155 (133259)
gesszti máj. 23. Creative Commons License 133260

"fretting corrosion". Minden egymáshoz illesztett acél felületet érint.

Előzmény: Paco155 (133257)
Paco155 máj. 23. Creative Commons License 133259

Na erre mondtam azt, hogy van elképzelésem de az csak tervezési hiba lehet. Bejött.

Előzmény: szeekelymarci (133258)
szeekelymarci máj. 23. Creative Commons License 133258

Kb 130mm az agy külső átmérője és 10-12mm széles. A féktárcsa ezen van illesztve, csak azzal az átmérővel legalább 30-40mm hosszon alakították ki. Namost 100-150ekm után az a szabadon levő átmérőn legalább 0.5-1mm rozsda van, ami így 129mm, hát azon nehezen akar a 130 mm-es agy átcsúszni=>muszály noszogatni :)

Előzmény: Paco155 (133257)
Paco155 máj. 23. Creative Commons License 133257

Tudom, hogy én kisbéka vagyok, de hülye gépész fejemmel nem értem, hogyan tud az úgy rárohadni, hogy nem jön le. Illetve egy esetet el tudok képzelni, de az csak tervezési hiba lehet.  Hol gyógyul össze?

Előzmény: 409 (133254)
gesszti máj. 23. Creative Commons License 133256

Kösz! Most ez következik. Barkácsolok bele valami szelepet, ahol fel tudom fújni.

Előzmény: cam aro (133248)
Donibcsi máj. 23. Creative Commons License 133255

Ennél ha leveszem a szivosort, ott vannak a szelepek közvetlenul, ha lesz ilyen baja, a helyen meg tudom csinalni.

Most az S-tronicban egy fordulatszam jelado, meg egy motor lanckeszlet csere van folyamatban, szerencsere gariban. Mindezt 95000km-nel :P

Előzmény: robika1 (133227)
409 máj. 23. Creative Commons License 133254

"szvsz old ott ahol nagyon muszaly, a tobbit meg langal,lancal"

A láng segíteni tud a mondeo tárcsán is...  :-))

Előzmény: cam aro (133246)
cam aro máj. 23. Creative Commons License 133253

nem vallalsz be egy xentry/star beuzemelest ? 

(teamviewel pl ) 

klon.

fekszik itt 1-2 eve.. (volt rola szo )

diag modul<> laptop kozt van kapcsolat.. de autot olvasni azt nem akar ( t ?) 

penze, ofkorsz. 

-------------

Jocak' Urak. 

Előzmény: diagnet (133252)
diagnet máj. 22. Creative Commons License 133252

Tudom hogy néz ki, de az ide kevés:

http://service-parts.mercedes-benz.com/dcagportal/DCAGPortal/menu.action?pageId=14

Amúgy a xentryben 100% benne van a hibakód leírása. Mi a WIS doc. hivatkozási száma?

Előzmény: Smafu.w126 (133251)
Smafu.w126 máj. 22. Creative Commons License 133251

Mercedes W215, avagy Mercedes CL500 1999-ből.

Előzmény: diagnet (133249)
Smafu.w126 máj. 22. Creative Commons License 133250

Semmi baj, agyalunk :-)

Előzmény: cam aro (133247)
diagnet máj. 22. Creative Commons License 133249

VIN?

Előzmény: Smafu.w126 (133225)