Teszt: Renault Kadjar Energy dCi 130 4x4 Bose - 2015.

Juke, én vagyok az apád!

Micsoda? Dehát ez egy Renault. Persze, ami egy Qashqai. Vagy a Nissan egy Kadjar? Tulajdonképpen teljesen mindegy, mi volt előbb. Ez itt a tyúk és a tojás is egyben. És vadiúj.

Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
skorpio3 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141721

Még ötlet!  :)

Akkulevétel után inicializálni kell a holtponti adót.

Háromszor kell 6000-ig  pörgetni, majd alapjáraton hagyni 2-3 mp-ig. Utolsónál gyújtás le, és várni.

Állítólag ez a nyugodt alapjárat titka...

Előzmény: skorpio3 (141720)
skorpio3 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141720

Egy gyenge tipp:

Ha jól tudom ennél a motornál a lambda szonda két csatis, tehát meg lehet próbálni a fűtés csatlakozót széthúzva, mit csinál. ha már szondát nem tudsz cserélni.

Előzmény: zsolt4593 (141719)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141719

Akkor nem tudom...
Mellékesen sajnos az angol tudásom nem épp túl jó de itt 300-400Mbar-t említenek Puntónál ha valaki esetleg tudná éretelmezni nekem ezt a leírást megköszönném.
http://www.aftermarketonline.net/Technical/2012/28191-/A-problem-Punto

skorpio3 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141718

Az a kotyogás nem számít, fő hogy ne lehessen forgatni a kúpot.

Emlékeim szerint a gyújtásráadásra ütközésig betolja a kúpot, majd valamit visszavesz. Innentől indul a motor beindulásával az alapjárati szabályozás.

Előzmény: zsolt4593 (141717)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141717

Alapjárati léptetőmotoromról videó a kotyogásáról
https://www.youtube.com/watch?v=1sZz9Ea6iJY&feature=youtu.be

zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141716

Amit átnéztem még a vákum csövek összes>belefújással/Cigifüstös módszerrel is próbáltam
EVAP szelep a fojtóról le belefújva letömít evapnál nincs szivárgás és a csövek is épek
Vákumcső>Map letömít nem repedt
Magyar könyv 700mm +- 10mm-ert ír és legfeljebb 2,00mm-eres belső átmérővel hát az enyém gyárilag csak 30cm-eres és kicsit kivan tágulva de kipróbáltam egy 2,00mm-eres csővel 500mm-eres hosszúságúval nem változott semmi
Próbáltam borotvahab tömítéseknél és belefújást a vákum csőnél sehol nem látok szivárgást/cigifüstel se
Szívósor tömítés is jó>szívócsonk nem repedt
Motor vezérlése jó/amúgy lapkás>veszteségmérés se mutat szívófele problémát egyik hengernél se
Ha cigifüstöt fújok a vákum csőbe akkor a majdnem zárt fojtószelep mellet dől a léptetőmotor kamrájából a cigifüst(amit elzárna vagy nyitna a léptetőmotor

Ez a léptetőmotor nekem nagyon gyanús lett főleg a ti általatok emlegetett értékek végett.
Mivel fogalmam sincs milyen helyzetben kellene lenni a leállított autónál a kúp elzárja e vagy nyitva hadja a levegő furatot

Szabályoz a léptetőmotor mert látom ahogy a programban az értékek változnak.
Viszont nem is értem mit szabályoz enyit és vele együtt a mBar értékem is így ugrál
Ha nem nyúlok a gázpedálhoz és alapjáraton van az autó nem csak anyit látok hogy 200mBar helyett pl 400mBar van
hanem 360-420Mbar érték között ugrál az érték(vele együtt látom is hogy a léptető motor is mindig korigál)

Kíváncsiságból ráadtam az összes elektromos fogyasztót a kocsira (távolsági+elakadásjelző+rádió+venti maxon+belsőtér világítás+hátsó ablak fűtés+hátsó ködfényszóró+féklámpa)
Hát szépen leejti a fordulatot a kocsi és igen lassan tornássza fel magát vissza előírt értékre ami 900+-50rpm
Ekkor a Mbar értékem jól felmegy 500-600Mbar-ra :)<Akkor ez lenne a baja?A léptetőmotor kuka?

triunguis Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141715
Ha lehúzom, nincs nagy ingadozás, de gázadásra 1200 körül marad az alapjárat. Ha kicsit mozdítom a kormányt valamerre, változik az alapjárat!
Előzmény: triunguis (141714)
triunguis Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141714
Nem a szervó nyom szabályzó. Ez sem. F@sz kivan. Elviszem hozzád Cam. :-)
Előzmény: triunguis (141708)
jocijocó Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141713

Sziasztok nincs valakinek elfekvőben, Fiat 1,3 JTD vezérműtengely háza, Pest megye környékén.

skorpio3 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141712

Végigolvasva a regényedet, két dolgot nem látok: az alapjárati motor kúpos része nem forog el a pozícióból?  (arra gondolok hogy a kúp megvezetése rendben van-e, mert már jártam úgy hogy a motor tekert, de a hosszmozgás elmaradt. )

Másik, szintén alattomos Fiat hiba, : a hidrotőkék nem támasztanak megfelelően. ( lenyomkodva rugóznak. (ha lapkás akkor tárgytalan, bár lehet rugótöréses. )

Előzmény: zsolt4593 (141711)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141711

Akkor Cam Aro Hidd el a 8,8 fok az gyári érték hiszen a könyve is 0-14 ' fok között írja az értéket.
Ehhez az értékhez sose lett nyúlva (tps)<fojtószelep szögéhez egy imbusz csavar a határoló ami amúgy is elég kicsi és beleva gyógyulva a fojtószelepházba.
Ha elhiszem mert már elhiszem a 400mBar az sok akkor szerelés után csak amihez lett nyúlva a tömítés így megbontódott de ez pipa még a fránya síkokat is meg lesegettem ahol tudtam.

Vákumcsövek is épek.

Kizárásos módszerel márcsak a kiszerelt megtisztított viszahelyezett alapjárati léptetőmotort nem tudom megfelelően működik e.
Diagos könyvből anyit tudok mind hideg mind meleg üzemben szabályoz.A forgó mozgást menetes orsó alakítja át lineáris elmozdulássá.A zárókúp a megkerülő levegő mennyiségét változtatja.
Ugyebár hideg üzemben nincs lambda szabályozás amúgy se meleg üzemben már van >1,33 utal az érték légfeleslegre
Map érték már hideg melegen utal túlsok légfeleslegre akkor

Természetesen üzemmeleg motor esetén a befecskendezés időket egy jellegfelületből olvassa ki az ecu a bemenő paraméterek meg a motor fordulata és terhelése <<<MAP
Az aktuális értek meghatároznak egy befecskendezési időtartamot

Gyorsításnál(mikor a kocsi hibásan reagált a gyorsításra> A túldúsítást a fojtószelep potmétere+MAP szenzor jele szerint vezérli az ecu

Illetve alapjárati szabályozáskor a vezérlőegység az alapjárati léptetőmotor ill az alapjárati szelep vezérlésével biztosítja  a megfelelő alapjárati fordulatszámot különböző terhelések esetén is<TERHELÉSEK<MAP<Szívócső abszolút nyomás (TERHELÉS)

Ha jó a logikám akkor az egész értékek amiket látok hiba MAP magas lambda rossz mert elítéli rosznak az ecu 1,33 értékig kimegy (küszöbhatár) mindezt a légfelesleg váltja ki ami fakadhatna a rosszul működő léptetőmotorből<erre utaltak korábbi gondok is autó nem indult,csak gázpedálon tartva volt alapjárat,le és újra indítás után újra volt

Előzmény: cam aro (141706)
d.jocov Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141710

megy az még lejeb is....

Előzmény: cam aro (141707)
d.jocov Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141709

Ha ilyen sokat állt, szinte biztos hogy a gyűrűk itt ott le vannak ragadva, én szétfűztem volna teljesen.....   lehet hogy helyrejön a  hőingadozástól hidegen forgasd 2500-ig egy két percig többször...

Előzmény: JohnyFirpo (141696)
triunguis Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141708
:-) Igaz. Érthetőbben. Felújít, összerak, olajjal feltölt, 4000 km mulva olajcsere. Megy vele 6000 km-t, nívót megnéz, háromnegyednél van az olaj. Egyébként a fékszervó zsákutca volt, szervó nyomás szabályzó a gond, ha lehúzom a csatit minden ok. Pedig új. Csinálja is a dolgát de akkor is ha nem kéne.
Előzmény: cam aro (141707)
cam aro Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141707

a dolgok mindig kopnak..

az mar csak nezopont kerdese hogy epp szetkopnak, vagy ossze. 

3dl olajfogyi  nagyon nem a vilagvege. 

meg akkor sem , ha nem birtam kihamozni ez most olajcsere utan 6000, vagy ossz 6000.. vagy hogyis volt.

Előzmény: triunguis (141705)
cam aro Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141706

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134394623&t=9008022

senki se írta azt sehol se le hogy esetleg egy "beavatkozó szerv" is lehet ebben ludas"" 

lasd link felul. 

de ez csak egy tipp volt. 

a lenyeg azon volt, hogy egy motor nem csak tomitetlensegen keresztul tud 'falsolni' 

a mapod magas. > ennyi a lenyeg. 

az okot neked kell/ene megtalalni.

alapjarati felfekves. 

mivel alapjarat kontroll nem allitomu poziciojatol fugg/szabalyzott, hanem fordulattol.

mindegy hogyan fekszik fel, ( hisz nem tomor zarnia kell! ) amig a szukseges allitas belefer az allithato tartomanyba. 

ez most jo kinai.. meg nekem is pedig en irtam.. :D 

lambda szabalyzas. 

mar nem emlekszem. 

valtozik a lambda jel direkt dusitasra.. vagy nem  ? 

ha nem.. mi is a kerdes ? 

egyunk inkabb sonkat. 

Előzmény: zsolt4593 (141704)
triunguis Creative Commons License 2015.04.06 0 0 141705
Cam aro szerinted? Még kopnak össze a dolgok? Köszönöm!
Előzmény: triunguis (141691)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 141704

Cam Aro
Akkor azon kívül hogy utalsz ha jól értem rá hogy fogjam már fel 3-an írták a mBar-t.... senki se írta azt sehol se le hogy esetleg egy "beavatkozó szerv" is lehet ebben ludas,ebben szeretném a megerősítés megkapni vagy magyarázatot.>Ti is jobban csak a fals szóra utaltatok,ebből persze hogy féktisztítő tömítések stb jutott nekem is csak eszembe meg a tömítés csere >Ergo kiszúrni a külső hibatényezőket lehetőségeket.>Volt aki már egyből dobjam ki a szondám(ad rá pénzt megteszem feleslegbe meg nem dobálnék ki pénzt)
Nagyon megköszönném ha kicsit akkor ha dedó nyelven de levázolnád a te véleményed az én regényem és leírásaim alapján mit tudok még kiszűrni,ha kell akkor picit szájbarágósabban mint az 1 mondat.

Végre 1 dolgot találtam ami össze függésben van mindennel:
Alapjárati léptető motor főleg úgy hogy levegő szabályzó eltudja tolni alapjáraton a levegőmet, túl sok légfeleslegem lesz>ebből jöhetne a mBar érték túl sok
A lambda hiba 1,3 túl sok a légfelesleg pedig talán erre hívja fel a figyelmem,próbálkozik szerencsétlen ecu de nem tudja mit tegyen.
Ráadásul alapjáraton így ilyen Mbar értékel elmegy az ecu által szabályzott előgyújtásom is ha jól tudom Map értéktől is függ,illetve terhelést hisz alapjáraton(400mbar) de mellete meg a jó jelek (pl levegő hő,motor hő stb) jól bezavarják az ecut-t így.

Olyan választ várnék hogy hát az alapjárati léptetőmotor tengely kúp ha nem körkörösen kopott problémára utal,a nemvolt alapjáratod is alapjárati motor problémára utal,és igen mivel egy megkerülő levegő menyiséget szabályoz így előfordulhat olyan "lógásokkal" a tengelyen nézve/kúpon hogy már finomhangolásokra egyántalán nem képes,alapjáraton meg nem nyit/zár megfelelően.<tömítettlenségi problémák lépnek fel az alapjárati léptetőmotorod szabályzásában pl.
Pl:Félre túlódik a kúp nem körkörösen zárja nyitja ki a furatot hanem eltolódik.

Előzmény: cam aro (141701)
csibi826 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 141703

sziasztok

BMW E39 520i vásrlás előtt mire kell odafigyelni, mik a gyenge pontjai?

kristof-25 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 141702

Nem kell hozzá semmi, önmagában komplett. kárászi-ék sem tudnak vele mit kezdeni. Se  elektromos, sen olaj caő csatlakozása nincs. 

Előzmény: mica-r (141693)
cam aro Creative Commons License 2015.04.05 0 0 141701

dehonnem az. 

azert emlekszunk ra vagy ketezer eve.. :) 

Előzmény: mondtam, hogy nem kéne. (141700)
mondtam, hogy nem kéne. Creative Commons License 2015.04.05 0 1 141700

ez a húsvéti feltámadás nem olyan szokatlan dolog.

:)))

Előzmény: cam aro (141698)
cam aro Creative Commons License 2015.04.05 0 0 141699

és igazatok lesz a mbar értékel."" 

csak harman irtak le hogy sok a mbar-od. 

ugyhogy meg nem biztos. :)

Előzmény: zsolt4593 (141697)
cam aro Creative Commons License 2015.04.05 0 1 141698

Kompresszió

1. henger - 2.5 bar

2. - 4 bar

3. - 6 bar

4. - 4 bar

motor olajfogyasztása 4-500 km-re 2-3 literre tehető, "" 

baszki, ez husveti csoda hogy egyaltalan beindul ilyen kompottal.. . :D 

Előzmény: JohnyFirpo (141696)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 141697

Amit már utolsó körbe tudok említeni pucolás előtt amiért hozzá nyúltam a fojtószelephez a kocsi indításnál nem akart indulni,csak ha rajta tartottam a lábam a gázpedálon.
Ha levettem róla leállít vagy nagyon lement a fordulat már már annyira hogy 10 másodperc se kellet volna és leállt volna.
Ezt nagyon sűrűn elkezdte játszani!>Ezért bontottam meg a fojtószelepházat.
Tömítéscserét kihagytam a fojtószelepház bontás után de pótoltam> fals innen kizárva.
Az autó már nem áll le hidegen és van alapjárat is viszont ugye adott a hideg és a meleg üzem.
Hideg üzemben eleve dúsabb a keverék míg melegbe közel az ideálishoz kellene lennie.
Meleg üzemben akítv ugye a lambda is>fals kiváltó ok a 1,33 értékre a lambdánál<szegény a keverék sok a légfelesleg> falsot kerestem de mivan ha maga a léptetőmotor ad túl sok levegőt alapjáratihoz.
Ha adott a 8,8 fokos fojtószelep zárási érték alapjáraton( GYÁRI érték ) mivan ha a meleg üzemben a 400mBar-om onnan fakad hogy túl sok levegőt enged át az alapjárati léptetőmotor megkerülő levegős járata?

Kiszerelve a léptető motort pucolásnál nagyon sok kosz kijött mint a furat/kamrából ahova a léptetőmotor zárókúpja megy,illetve maga a léptetőmotor tengelye kúpja is nagyon piszkos volt!
A léptetőmotor  kúpján látható egy minimális kopás ami nem körkörös hanem  fél oldalas (ez valamilyen rossz pozicionálásra utalt szerintem)
A léptetőmotor tengelyénél van egy körül ölelő műanyag "palást/rugóval (védő elem) innen is nagyon sok piszok kijött.
Miután kipucoltam féktisztítóval és kapott a tengely egy nagyon minimális kis zsírt és wd40-et gondoltam jó.
Feltűnt az is ez a tengely amin a kúp van nagyon kotyog,lóg/kóvályog.<<<tömítő kúp és nem kör körösen kopott!
Miután megpucoltam tűnt fel ez a hatalmas "holtjáték" >lógás
Előfordulhat hogy az egészet a léptetőmotor váltja ki?

Túl sok levegő "felesleg" fals alapjáraton> erre utal a labda=1,33-ra megy fel zárt huroknál és kapcsolja le az ecu
Erre utalhat az általatok említett megas mbar érték
Diagos könyv úgy írja mind a hideg/mind a meleg üzemit szabályozza

Tesztnek jobb ötlet hiányában azt találtam ki,leveszem a légszűrőt rákötöm a laptopot és befogom az újamal ezt a kamrát és megnézem változik e csökken e a mBar érték,ha igen és tudom tartani a mbar értéket és nem megy el alapjáraton a lambdám így akkor ha nem tévedek megvan a mindennek a kiváltó oka.
ha nem tévedek a map érték itt közre játszik ecuval az előgyújtás szabályozásban is ami nem állítható,esetleg kiválthatja a gyújtáskimaradásos égést is mert a kipufogócsőbe kicsit egyenlőtlenül bele/bele "puffog"

Nagyon remélem ez a "regényem" és a sok felesleges "szabadidőm" most helytálló lesz és igazatok lesz a mbar értékel.
A lambda visszaírást pedig esetleg mellé betudnám hogy túl sokszor könyveli el ilyenkor az ecu a hibás küszöbértéket!és ezért írja vissza a lambda hibát!

JohnyFirpo Creative Commons License 2015.04.05 0 0 141696

sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, kinek mi a véleménye a dologról!

Adott egy motorcserés Toyota Carina E 2.0 benzin (1995) 3S-FE motorral.
Egy olyan motor lett beletéve, ami 8 évet állt, állítólag 130 E kilométert futott.
A hengerfej rendbe lett rakva, szelephézagok jó értéken vannak.
A blokkból nem lettek kifűzve a dugók, tehát 8 éve úgy álltak ahogy, így lett feltéve a hengerfej.

Az autó harmat gyenge, alapjáratról alig pörög fel, nagyon csúnya csattogó hangja van az 1-2-es henger irányából, fordulattal arányosan, ha sikerül is 2-3000-ig feltornászni a fordulatot nem lehet elindulni vele.

Kompresszió

1. henger - 2.5 bar

2. - 4 bar

3. - 6 bar

4. - 4 bar.

A gyertya egyedül a 3. hengerben volt normál kinézetű, gondolom itt tudott viszonylagos égés végbemenni.
A többi hengernél kormos, fekete volt.

A motor olajfogyasztása 4-500 km-re 2-3 literre tehető, kissé mérséklődik.
A vezérlés cserélve volt, még nem tudtam megnézni, hogy helyén van-e, de jól gondolom, hogy minimum le vannak tapadva a gyűrűk ezért a kis kompresszió és olajfogyás?
Nem tudom viszont, mi lehet a zakatolás forrása...

köszönöm!

zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 141695

A hiba az ugyan úgy megmarad mindig a lambda szonda hiba lehúzott szondával az autó jól viselkedik.
lamda: amint nézi az ecu a lambdát szépen elmegy 1,33-ra ez az az érték amikor kikapcsolja és aktívvá teszi a hibát és tárolja ezt megfigyeltem mindig 1,33-ig megy el
Mbar érték ha ez tolná el ha valóban a 200-300mBar érték a jó és falsra utal akkor nem tudom hol kell továbbiakban falsot keresnem az autón és régen is 400mbar érték körül mozgott(ha jó érték ha nem volt az és régi hibára utal) az autó alapjáraton (1 éve) és akkor nem produkált ilyen lambda hibát/és tüneteket nem tudom mi kerüli egy a figyelmem megtettem mindent
Sortömítés is fél éves mert volt hengerfejtömítés cserélve ekkor lett teljes szett véve és kilett cserélve semmi nem lett a régivel összerakva.

Amit nem tudok még alapjáraton előfordulhat nem tudom hogyan kell a létetőmotornak viselkednie de 8,8 fokos fojtószelep szögnél nem lehetséges többlet levegőt ad? nem zár/nyit eléggé?<ecu szabályozza anyit tudok csak!Hogyan tudnám ezt le elenőrizni?Mikor kilett véve kipucolásra akkor csak lecsavaroztam és megpucoltam visszatettem nem nyúltam máshogy hozzá és csak egy furatot zár/nyit ki a tömítő kúpja.Előfordulhat hogy túl sok levegőt enged át alapjáraton nem tömít le a tömítőkúp,vagy nem zár be eléggé(nemtudom menyit kell nyitva hagynia gondolom teljesen zárva nincs ha eleve megkerülős rendszer és onnan kap alapjárathoz levegőt.

zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 141694

Akkor a Fiat 1.1-es 96-os évjáratról annyit tudok mondani:
Veszteségmérés>jó értékeket produkál
Vezérlés>jelen
Fojtószelepház két közdarabja között tömítés csere 0,5mm-eres új tömítés
Map<Szívócső között vákumcső >Ok
Evap szelep>fojtószelepház csöve>Ok
Kartergáz visszavezető kis csöve a légszűrőről alapjáraton>Ok
Fék vákum csöve >Ok<Fékre reagál is az alapjárat változik minimálisan hallani is>Fékrásegítés>OK
4Új gyújtó gyertya 180 fokra lehúzva fokolóval>Ok>Gyertyakábelok>Ok ohm értékek egyforma és jók>Ok
Kipufogó nem lukas>Ok
Alapjáraton kicsit gyújtáskimaradásos hangja van= nem egyenletes a kipufogás kicsit bele bele puffog<Ilyen volt előtte is sose tudtam vele mit csinálni.
mBar érték nem ment le 400mbar ról 200mBar-értékre olyan 350-400mBar között van ingadozik
Szívócső nem repedt,sortömítés >Ok
Alapjárati megkerülő levegős rendszer lett kipucolva a léptetőmotor>elcseszni nagyon nem lehet mit szerintem csak kipucoltam picit megkentem a tengelyt minimálisan:Ok>
Mióta kipucoltam jól indul az autó és amíg a lambda nem szabályoz nagyon szép egyenletes alapjárata van az autónak

Amint egyedül nem próbáltam az az hogy elhidjem azt amit a laptop kiír hogy aktív/tárolt a hiba és a hiba Lambda Szonda
Kivolt véve az akkumlátor 3 napig töltöttem csepptöltővel mikor összeszereltem az autót nem volt benne a hiba tárolva se első lambda próbálkozás  után teszi aktívá/tároltá a hibát>Ha kitörlöm a hibát miután aktív/tárolt a hiba és újra megnézem a laptoppal még bese indítom az autót  de nézem az értékeket ilyenkor pl 1004mBar volt be nem indított autónál az érték már aktívnak jelzi a lambda hibát nem tároltnak hanem lambda hiba aktív!

Ezek után hogy most már csak a lambdára tudok gondolni és elhinni amit a laptop kiír mit hagytam még ki esetleg?
Azért nem cseréltem egyből lambdát mert nem tartok itthon minden fiókban és nem 2 fillér.És próbáltam a Hiba okát megtalálni nem egyből a kiírt hibás alkatrészt kicserélni mert nem adott egyértelmű jelet a hibakód

mica-r Creative Commons License 2015.04.05 0 0 141693

Szerintem annak kell az olajnyomás

Előzmény: kristof-25 (141692)
kristof-25 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 141692

Van-e lehetőség, vizsgálati mód beépítés nélkül lengéscsillapítót próbálni?

Kaptam egy pár bontott komplett (rugóval) csillapítót. Nem szeretnék hiába dolgozni. 1500 kg-os szgk. Nívomatos. 

triunguis Creative Commons License 2015.04.05 0 0 141691
Sziasztok! Bora 1.6 sr 2000-es kiadás /fehér/. Motor újrarakva /gyűrűk, hajtókarcsapágyak, szelepszárszimeringek,stb/. Első olajcsere 4000 km után, azóta 6000 km van benne. Első olajcserénél nem láttam olajfogyasztást, most 3/4 nél van a nívón. Az kb 3 deci igaz? Nem sok? Nem látok olajfolyást. Hátsó főtengszimering kivételével minden szimering cserélve.
cam aro Creative Commons License 2015.04.05 0 0 141690

http://www.youtube.com/watch?v=KL5sfEouS5c

remelem a zene nincs letiltva alola.. 

illetve.. 

probe1. 

cam aro Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141689

https://www.google.co.uk/search?q=fmg+678&oq=fmg+678&aqs=chrome..69i57j69i59l3&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8#q=fmg+678+service+manual

Előzmény: cam aro (141688)
cam aro Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141688

ott minden van,  sot tul sok minden. :) 

de elarulom a titkot, mert en most avatart keszitek.

allitsd at a keresod google.uk-ra. vagy google.com-ra. 

(preferalt keresesi locations,... pont hu kicsi felulet a global nethez.  ) 

aztan ott potyogd be azt a 3 betu 3 szamot amit en siman bemasoltam. 

esetleg kiegeszitheted a service manual, pdf, hydraulic system, diagram, layout stb  kulcs szavakal.

ne feledd, google egy robot. nyelvtan nem szamit mert szavakra keres.. 

na ez igy sok irott szoveg lesz.. ezert felul valaszd az image opciot. 

igy atlathatobb, gyorsabb. .es lenyegesen tobb tevedesi feluletet nyujt.. :) 

ha talalsz erdekest katt a kepre.

ha meg erdekesebb jobb klikk page nyitas uj ablakban. 

bazki most itt allok meztelen, az osszes titkom kifecsegtem.. :D 

Előzmény: gesszti (141687)
gesszti Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141687

Valóban benne van a hidraulika rendszer ábrája. Valami service manual-t nem láttál esetleg hozzá ott, ahol ez volt?

Előzmény: cam aro (141683)
cam aro Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141686

mar haladok az avs-el is..de cameron avatarjatol azert meg messze vagyok.. :DD

------------

ON.

Előzmény: gesszti (141685)
gesszti Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141685

Videopad video editort használgattam. Volt egy ingyenes változata, de már lejárt az időkorlátja. Ha visszaállítod 2013-ra a rendszeridőt, és kikapcsolod a netet, amíg a progit használod akkor egy darabig működik.

http://www.nchsoftware.com/videopad/index.html

Vagy keresel hozzá egy törést.

Előzmény: cam aro (141684)
cam aro Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141684

na de acsi, mert nincs ingyen. 

kellene nekem valami buta video szerkeszto, ahol lehet kepet beszurni.. es ala meg zenet. 

tudsz-e ilyet ? 

AVS video editorral szenvedek.. de rohadtul kinai ez nekem. 

Előzmény: cam aro (141683)
cam aro Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141683

figyu.. 

en ebbol egy botut nem olvastam.

de atgorgetve vizszintes, es fuggoleges vonalak metszik egymast bizonyos abrakon..

szvsz.. még barmi is lehet. 

http://indabox.hu/SezqHd

Előzmény: gesszti (141682)
gesszti Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141682

Nem autó, de érdekes. Egy kis hidraulika. Nem ismeri véletlen valamelyőtök a típust? bosch retrox szivattyúk, és hidromotor.

Timberjack. (fmg 678)

Hátrafelé meg, mint a güzü, előre meg baxik menni.

Szivattyú oldalán szétkaptam a vezérlőket, és mindegyik alapbeállítását ellenőriztem, beállítottam. Mechanikai hiba ezen a részen kb. nincs. Irányváltó ellenőrizve úgy, hogy csöveit felcseréltem a szivattyún, és ekkor az irányváltókart előre nyomva a gép megy hátra, de előre nem.

Van egy vezérlő nyomás, ami működtetné ezt az egészet. Na, ez hátrafelé szépen megvan, ahogy kell. Előre nyomva a kart, felépül, majd 1-2 mp múlva elejti. Én arra tippelek, hogy valami miatt ilyenkor tiltja a vezérlő nyomást. Idáig jutottam.

Nincs ötletetek véletlenül?

Most egyelőre felfüggesztettük, de a vezérlő rendszeren akarok visszafelé elindulni, hogy vajon hol, és mi pofázhat bele a vezérlőnyomásba.

Cam, nem néznél körbe, hogy ehhez az fmg 678-hoz valami hidraulika ábrát, vagy leírást nem rejteget-e felétek, (vagy legalábbis englisül) a net? Keresgéltem, de nem találok értelmes leírást hozzá.

2Bálint Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141681

Köszönöm!

Lehet szarunk rá, majd a főnökkel cserélek autót. Ő csak 6 mérföldet megy naponta egy 1.3 TD Astrával.

Üdv

Bálint

Előzmény: cam aro (141680)
cam aro Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141680

vagy ereszt, vagy benzin/gyufa. 

esetleg keresd cam-ot.

NW london. 

Előzmény: 2Bálint (141678)
2Bálint Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141679

43-as... 😁

Előzmény: Paco155 (141677)
2Bálint Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141678

jogos!

Dieselt eszik nyolcat.

Előzmény: Paco155 (141670)
Paco155 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141677

Láb kérdése :P

Előzmény: cam aro (141673)
Meriva 1,6 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141676

Igen a fütyülést. Köszi! Megkeresem a fals-ot! :D

Előzmény: cam aro (141675)
cam aro Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141675

Álló heyzetben is csinálja"" 

a futyulest ami elhallgat fekre lepve ? 

az fals lesz igy hallomasbol. 

Előzmény: Meriva 1,6 (141674)
Meriva 1,6 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141674

Sziasztok! Megvolt az első hosszabb etap a renaulttal. Menet közben elkezdett "fütyülni", ha rálépek a fékre fütyülés abbamarad (elég rárakni a lábam). Álló heyzetben is csinálja. A fék fog rendesen. Hazafelé már nem szeretném hallgatni. :D (1200 km)

Renault Scenic 2002. 2.0 benzin

Üdv:

Peti

cam aro Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141673

a masodik sem. :) 

Előzmény: Paco155 (141670)
cam aro Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141672

VVT-I...igy konnyen elofordul. :)

Előzmény: Kisa (141668)
cam aro Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141671

ramondtam a pumpa halalt.  "" 

kar volt. :( 

masik pumpaval is detto ez a jelenseg. 

...megyek sirni a diagosba. 

Előzmény: cam aro (141575)
Paco155 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141670

"Normális az, ha közel 8 liter olajat megeszik 100 km-en?"

Motorolajat vagy dízelt? Mert az első eset nem normális.

Előzmény: 2Bálint (141669)
2Bálint Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141669

Üdv!

Citroen Berlingo, talán 2007. évjárat.

1.9 D

202000 mérföld...

Normális az, ha közel 8 liter olajat megeszik 100 km-en?

Ha belenézek a motortérbe, minden csupa olaj. Nem tudom, hogy diesel, vagy motorolaj. Érdemes ezzel még foglalkozni, vagy inkább benzin/gyufa?

Napi 70 mérföldet megyek vele, leeszi a gatyám :-/

Üdv

Bálint

Kisa Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141668

Nem lehet, hogy a veztengelyállító kerék zörög benne ? (Persze, ha van...).

Előzmény: Xanyi84 (141667)
Xanyi84 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 141667

Sziasztok!

Toyota Yaris 1.0

1SZ-FE

1999

A tünet a következő: Ha már igazán bemelegedett a motor (legalább 8-10 km-t megyek vele), leállítom, pl. bemegyek a boltba (eltelik 1-2 perc), beindítom, hangos vezérműlánc zörgés alapjáraton. Emelem a fordulatot elmúlik, alapjáraton újra zörög. Jár a motor kb 1 percet szépen elmarad a hang...

Amúgy se hidegen se melegen semmi hangja.

Ez volt kb 20 ezer km-el ezelött... Mivel jellemző ezekre a motorokra a megnyúló vezérműlánc, gondoltam ez a kezdődő tünet, hát rendeltem egy gyári szettet (feszítő is) és ki is cseréltem.

Azóta hibátlan volt, mostanáig, most újra elkezdte...

-A motorba 160 ezer van, első tulaja vagyok, mindig 10 ezer km-enként kapott 5W-30-as Liqui-Moly TopTec 4200-at.

-Cserekor érdekes volt, hogy a feszítő még nem volt kint teljesen végálláson, hanem kb fél úton.

-Megpróbálkoztam gyári szűrővel, és 5W-40-es olajjal, semmi sem változott.

Előre is köszi a tippeket.

cam aro Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141666

mar csak nem kotyavetyelek el egy 1000 fontos autot .. :D 

Előzmény: kormi07 (141664)
cam aro Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141665

toltonyomas szenzorra lehet rafer egy meres

de elotte esetleg takaritsd meg. hatha. 

Előzmény: Mendoza (141663)
kormi07 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141664

...ménem mondtad neki, "fater aggyá még húsz fontot, azt kapsz egy fasza vectrát":-DDD

Előzmény: cam aro (141649)
Mendoza Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141663

Jó estét az Uraknak!

2004-es Mondeo kombi HJBB motorral, 2.0 Tdci, 115 LE, 208k km.

tünetek:

4. fokozattól felfelé ha beállok a kb. 1500-1700 fordulat, valamint 2200-as fordulat környékére, akkor bedadog a motor. 

Ha ekkor elveszem a gázt, vagy lepadlózom, akkor magára talál.

hibakód nincs.

Ha padlógázzal gyorsítok, akkor szépen, dadogásmentesen leforog, nem torpan meg.

EGR le volt dugózva, de kiszedtem belőle, azonban a hiba így sem szünt meg.

mit javasoltok első körben? csúcsokat megpoharazni? Töltőnyomás?

köszi!

tibi

Kisa Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141662

Áh, nagyon köszönöm, sokat segítettél, bár kicsit elkéstem a kérdéssel.

Annyi azért érdekes, hogy ez a szegecselt rész U alakban hajlik a tömítésre, és a blokkon sincs "helye".

Egyébként a módosított került bele. Valamennyire én is dokumentáltam a javítást.

Kösz,kösz! :)

Előzmény: cam aro (141661)
cam aro Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141661
Előzmény: cam aro (141659)
cam aro Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141660

ha allora blokkolnak, akkor valoban nem jo. 

de szerintem nem allo az.. csak eppen forgo. 

ez esetben jo. 

Előzmény: vanabeehdi (141658)
cam aro Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141659

égi tömítés salátában jött ki belőle, vagy 6-8 vékony acéllemezből volt,"" 

az nem a gyari tomites ,az mar a modositott.  

a gyari tomites egy darab vekony acel lemez. 

32027.hsz

43249.hsz

ééés.. azt a kepet nem talalom ahol sikolas elotti/utanni allapot lathato.

pedig vilagosan emlekszem hogy toltottem fel rola kepet.

nu mindegy. :)  

Előzmény: Kisa (141656)
vanabeehdi Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141658

Sziasztok

kis segítség kéne:

Adott 1  Opel Corsa B, 2000es évjáratú, aminek az abs-e furcsán működik. Száraz aszfalton vészfékezve blokkolnak a kerekek. Ha viszont valamivel gyengébben nyomom a pedált a csúszáshatárig, akkor bekapcsol az abs és nem blokkolnak a kerekek. Az abs korábban javítva volt, 2 hátsó jeladó cserélve lett még a télen, és akkor a havas úton ez a viselkedés nem tűnt fel. Most az autót el akarom adni, és a próbaúton a vevő vészfékezett és szerinte rossz az abs. Ha valami csúszós felületen próbálom, pl fű, akkor is egyből bekapcsol. Most akkor jó vagy rossz az abs?

köszi

zumirobi Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141657

Kivettem a vizhutőt, öntöttem a motorba forró vizet, utanna a blokk leeresztő csavart kicsavartam a nagy része kifolyt. A fütésradiátort is kifujtam kompresszorral. A vizhütőt utánna forróviz , motormosó, akk anyámtól elvettem, amivel mosogat, ezekkel mostam ki, de a vékony cellákat nem mosta ki. Felöntöttem benzinnel, 30 perc mulva feloldotta, átöblögettem, és visszaszereltem az autóba. Bekevertem egy vödör vizet, anyám mosogatószerével, be a rendszerbe, az autót járattam, mig 60 fokig felnem melegedett, leengedtem, olyan faszául feloldotta, ezt megismételtem még 1x , utánna tiszta vizzel, és tiszta... :D Ma egész déltől estig ezzel babráltam :D

Előzmény: FeZ_ (141655)
Kisa Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141656

Kösz, megnyugtattál :) V6-ost eszem ágában sem lett volna elvállalni, ahhoz volt már szerencsém, de ez nem tűnt ekkora sz*rnak.

Egyébként többször megnéztem, mert nem hittem a szememnek (tömítésre szegecselt "távtartó"), de nincs neki nút sem a blokkban, sem a hengerfejben.

Abban is majdnem biztos vagyok, hogy nem volt még megbontva, kérdeztem, első tulaj.

A régi tömítés salátában jött ki belőle, vagy 6-8 vékony acéllemezből volt, és azon is volt ilyen szegecselt vég. Elring került bele, új csavarok, Hf. síkolva,  mindegyik tűzkarika jól belenyomódott. Meglátjuk...Kösz! :)

Előzmény: cam aro (141648)
FeZ_ Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141655

Ez az a olajos hűtőfolyadék cél-tisztító, amiről beszéltem.

Előzmény: zumirobi (141640)
zumirobi Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141654

" egyik legtelenito csovet a tagulasirol"  Mi az a tágulási ? :D elnézést, de nem értem melyikre gondolsz.... 

Előzmény: cam aro (141645)
őrel Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141653

köszi

Előzmény: FeZ_ (141629)
őrel Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141652

nem tudom, megnézem

Előzmény: skorpio3 (141630)
FeZ_ Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141651

Lehet, csak ötleteltem, ezeket én még sosem próbáltam.

Előzmény: cam aro (141646)
cam aro Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141650

ez esetben a hengerek tuzkarikaja veszi at a tavtarto szerepet.  > ujra. 

Előzmény: cam aro (141648)
cam aro Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141649

csak fogorvos ele ne allj be ott, a nagy, vad nyugaton. :) 

en parkoltam ma egy elott, sacc masfel orat  asszony miatt.

azt hopp..

egybol 130 fontal lett szegenyebb, effektiv 40 perc  rontgen,.konzultacio, es egy apro tomes utan..

budos kapitalistak. :))  

Előzmény: Quattroman (141642)
cam aro Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141648

na az a motor egy nagy zsakutca, azt van ebbol V6 is :D

illetve fenet.. kellemes kis motor lenne.

de ezzel a hf rendszerrel padlora tettek az egeszet. 

volt hogy heti ~5-on csereltem hf tomitest..honapokig.. de aztan gyozott az evolucio. 

innen mar kihaltak. 

a szegecselt perem nem ull fel.. csak ha mar ala/tul van sikolva a hf. ...es mindig sikolni kell. 

tuneti megoldas lehet hogy leszeded a peremet.. ez esetben a hengerek tuzkarikaja veszi at a tavtarto szerepet.

mukodik, kiprobalva. 

tuzkarikak zomulnek lehuzasnal. 

bmw gyart/ott?/ hozza lemezes tomitest.. 

ez mar legalabb tomites. de az M9 x urvahosszu hf csavarokal ez sem vegleges megoldas.  

dugok 45 foknal vannak vezerles jelen.

ezzel talan nincs baj.. legalabb bolond biztos.  

a kuplung is atgondolt megoldas.

ugyremlik fohengere, es nyomohengere egy bontatlan egysegkent.. gyarilag feltoltve, es legtelenitve 

kerul a forgalomba. ( de feltolteni feltudod pedalsor felett. )

persze muanyagbol.. mi masbol.. /esetleg keverem freelanderel. /

jo az. elmeny cserelni a 75-ben..

foleg hogyha mar hidraulika osszeall ,akkor also nyomohenger tarto bakja szarja el magat. 

rosszabb esetben eltorve a frissen beszerelt hidraulikat. ..

a csigas ennek csak jelenthet. :))

Előzmény: Kisa (141647)
Kisa Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141647

Cseréltetek már Rover 75-ön (1.8) hengerfej tömítést ? (biztosan, amennyire elbaszott egy dolog).

Könnyen szerelhető, de hajmeresztő dolgok vannak benne.

A HF tömítés elejére és végére fel van szegecselve még egy perem, ami elvileg (és gyakorlatilag is) kitámaszt.

Ilyen vastagított szilikon peremek választják el a vízteret. a 350 mm-es HF csavarokról nem is beszélve. Az új tömítésen a tűzkarikák lötyögnek a tömítésen, de ez már szóra sem érdemes :)

A vezérlés jelölések természetesen nem FHP-ban vannak, hanem teljesen ad-hoc módon.

Hab a tortán,hogy mire végeztünk a pár napos javítással a kuplung hidraulika feladta, levegős lett.

Kinyomtuk belőle, de nem túl meggyőző, lehet majd magyarázkodni, ha visszajön.

Mindez egy nagyon megkímélt, 93000km-es, 2004-es Rover 75.

cam aro Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141646

szerintem ezek felhabosodnak.. 

bar.. probat meger. 

Előzmény: FeZ_ (141641)
cam aro Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141645

radiatort kimosom, majd berakom vissza, es a motorbol meg kiviszi a radiatorba, majd megint.."" 

ezt most hogy, mindig kiveszed a radiatort ?

ajaj.. 

todzsd bele a zsirtalanitot.. (nalunk forte, vagy wurth degreaser ) melegen jarjon legalabb felorat. 

vagy de addig amig szeparalt olajat latsz a vizen. 

aztan kosd le az egyik legtelenito csovet a tagulasirol, az menjen kannaba. 

jaro motor. 

tagulasiba meg toltogesd slagal utanna a melegvizet. 

30-40 liter vizet atlehet igy forgatni mire kijon belole minden nem oda valo.

... jol beallitott slagal automata az uzemmod.  

cam aro Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141644

leállításkor rögtön elejti a nyomást (ezt mondta a diagos)"" 

szerintem ez csak a vegen szabalyoz,.. szvsz valahogy lekell allnia. 

primer nyomas. injektor vissza folyasok. talan van rajta tulnyomas szelep is. 

Előzmény: őrel (141625)
cam aro Creative Commons License 2015.04.03 0 0 141643

ahh.. hat nincs mindig karacsony. :)

Előzmény: Paco155 (141617)
Quattroman Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141642

tudom hogy kell :)

de a hodállyal időnként ici-pici helyekre állok be...

Előzmény: kormi07 (141637)
FeZ_ Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141641

Hát....nekem nem nagyon. :-(  Mittomén, Brigéciol ?! Többször jól átmosva szerintem az is megfelel. Vagy valami komolyabb mosogató szer.

zumirobi Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141640

Hat jo lenne.... A futesradiator is szinig van ezzel a trutyival meg az egesz motor..... Radiatort kivettem, azis fullig. A radiatort kimosom, majd berakom vissza, es a motorbol meg kiviszi a radiatorba, majd megint...... Vagy van valami jobb otleted ?

Előzmény: FeZ_ (141639)
FeZ_ Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141639

Nem, ez valami 3. féle, ismert márka, csak most nem ugrik be a neve. :-(

Ha kell, holnapra megnézem, lent van a 2 üres flakon.

Előzmény: zumirobi (141638)
zumirobi Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141638

Az STP vagy a Mannolt mondod ? 

Előzmény: FeZ_ (141635)
kormi07 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141637

Engedd visszább egy kicsit, akkor nem szól.

Mondom ezt én, akinek sikít a szervószíja koppra kitekert kormánynál:-DDDD

Sok szerencsét az új munkahelyhez!

Előzmény: Quattroman (141636)
Quattroman Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141636

a "nyikorgó" audi

az konkrétan a csontra kitekert kormánynál a szervó leregulálásának hangja

Előzmény: kormi07 (141632)
FeZ_ Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141635

A Kauffer-ben lehet kapni kétkomponenses hűtőtisztítót kimondottan ilyen esetre. Most próbáltam ki hasonló okokból, egészen jól kihozta.

Előzmény: zumirobi (141634)
zumirobi Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141634

Heló mindenkinek, a tanàcsotokat kernem.. Vito 2.2 cdi belement az olaj a vizbe, olajradolajradiatort kicsereltem, de az egesz vizrendszer televan szutyokkal. Valaki valami tippet, hogyan, mivel tudnam kikimosni a vizrendszert? Koszi

kormi07 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141633

mindig fixen ezt a 65mV értéket mérem testhez képest így az egy eltolt érték nem?

De.

ha a mért feszültség 150 mV és
700 mV között van, nem használható az
univerzális szonda, csak a specifikus,
úgynevezett testfüggetlen szonda!

Szerinted a 65mV az 150 és 700mV között van?Nem?Megmérted az ecu testjét?

Kötöttem már úgy össze a csatlakozóból kihúztam a jeltestszálat fűtés jel maradt és akkor is elég hülye adatokat ad a multiméteren 0-1v helyett átmegy mínusz értékbe erre írtam mínusz 0,1 (-0,100mV)

Ha olyankor be volt dúsítva a keverék féktisztítóval, akkor kuka a szonda.(én mértem már tolóüzemben ettől nagyobb negatív feszültséget, jól működő szondán.Az lényegesebb volna, hogy dúsításra reagál-e)

csatlakoztassam úgy  lambdát hogy adok neki testet külön én pl aksi negatívról pl
DE MINEK?

Azért, ha a kipufogón/szonda házán nincs test, akkor ne verd át magad rossz méréssel.(szürke vezeték pont azért van, hogy a szonda ne csak a kipuffról kapjon testet, mint egy háromvezetékes).

Előzmény: zsolt4593 (141623)
kormi07 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141632

"nyikorgó audi"

Egy világ omlott most össze bennem:-DD

Előzmény: Quattroman (141631)
Quattroman Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141631

Bejön...

:D

Előzmény: gesszti (141626)
skorpio3 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141630

Nyomásszabályzón rajta van a mikroszűrő?

FeZ_ Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141629

Én először résveszteséget  mérnék a csúcsoknál. 

őrel Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141628

csipy is nagyon eltünt...

Előzmény: gesszti (141626)
Lauda26 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141627

Hibás vagy rossz lambda szondának mik a tünetei? Milyen problémákat kell hogy észrevegyek? 1990 opel
Köszönöm előre is!

gesszti Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141626
őrel Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141625

urak,

2000 évj. 2.0 hdi partner

eddig, szinte csak megmozdult az önindító és már röfögött is motor

most kezd egyre nehezebben indulni (többet teker az indító) hidegen melegen is 

nem fűstől , nem áll le magától, ereje is van , nem rázkódik, megy mint a barom... 

elvitték kiolvasni , nincs hibakód, viszont a nagy nyomás lassan (lassabban) épül fel mint kellene

leállításkor rögtön elejti a nyomást (ezt mondta a diagos)

kezd beszarni a nagynyomású?  esetleg a tankban lévő ac gyengélkedik? 

(szűrő cserélve, akksi jó)

zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141624

zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141623

Ha az ecu felől 0V-ot mérnék vagy összeköttetést a testel akár ráadott gyújtásnál vagy járó motornál de mivel ez nem történik meg ott mindig fixen ezt a 65mV értéket mérem testhez képest így az egy eltolt érték nem? A 0V hoz képest viszont a szonda jeltestszála testen van vagy erre hiszem én azt hogy a jeltestszál a szondaházon belül testzárlatos lett.

mikor mondtátok hogy csatlakoztassam úgy  lambdát hogy adok neki testet külön én pl aksi negatívról pl
DE MINEK?
Kötöttem már úgy össze a csatlakozóból kihúztam a jeltestszálat fűtés jel maradt és akkor is elég hülye adatokat ad a multiméteren 0-1v helyett átmegy mínusz értékbe erre írtam mínusz 0,1 (-0,100mV)

Ha átnéztétek a leírásaim és a kapcsolási rajzokat na ezek után hurrogjatok akkor le :)
>>>>Amúgy fojtószelep szögre 0-14 fokot ír nekem ez mióta megvan az autó 8,8 fok<<<<

zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141622

Mérések:
>Lambda fűtés rendben van járó kocsinál generátor általi töltést mérek a 16(fekete/zöld) és a 82-es(barna/fehér) színkódú széthúzott csatlakozón
>Maga a lambda csatlakozón a két db fehér/fehér a fűtés nincs testzárlatba> se a jel /se a jeltest/ se a testel
Kapcsolási ábrából azt látom a  szonda specifikus
Mérés viszon az hogy a lambda jeltest szála összeköttetésben van a kaszni testel<erre mondtam jeltest kábel a lambdától testzárlatos(összeköttetésbe került a testel a lambdaházon belül)

Ecutól jövő jel(fekete) színe 1 és lábkiosztás 29/ és jeltest(sárga) színe 7 lábkiosztás 12
ezek között ráadott gyújtásnál széthúzott csatlakozóval mérek 410mV-ot
A jeltest és a kaszni között 65mV
Jel és kaszni között 470mV<aksi negatívnál >>>>kaszni más pontján mérve pedig 450mV-470mV között

A jeltest semmiféle kapcsolatot nem mutat a kasznival
Ha az valóban csak egy sima test lenne valahogy ha a jel és a jeltest között mérek mV-ot pont "ráül" a 470mV-értékemre és ebből lesz 410mV<<<Na nem ez a 0V-hoz képest eltolt érték?>>>Ami jeltest specifikus szondára utal?
A leírásaimban regényeimben közöltem ezt:
Húzzuk szét az ECU és a lambda-szonda
közötti kábelcsatlakozást, de előtte
jegyezzük fel, hogy a szonda fekete és
szürke kábele az autó kábelkötegén milyen
színű vezetékpáron halad tovább a
vezérlőegység felé. Ehhez a két feljegyzett
kábelhez csatlakoztassunk egy feszültségmérőt
(Voltmérő 1.), majd adjunk
gyújtást. Hibátlan kábelrendszer
esetén 450 mV feszültséget mérhetünk.
Ha nem jelenik meg a feszültség, akkor
az ide érkező kábeleket vizsgáljuk szakadásra.
Ezek után csatlakoztassuk a
feszültségmérőt az autó negatív pólusára,
valamint arra a feljegyzett kábelre,
melyhez a lambda-szonda szürke vezetéke
csatlakozna (Voltmérő 2.). A szondát
továbbra se csatlakoztassuk, majd
ismét adjunk gyújtást:
– ha a mért feszültség nulla volt, akkor
használható az úgynevezett „univerzális
lambda-szonda”,
– ha a mért feszültség 150 mV és
úgynevezett testfüggetlen szonda!
A testfüggetlen szonda legfontosabb
ismertető jegye, hogy a szonda szürke
vezetéke nincsen a szondaházhoz
testelve, az univerzálissal ellentétben.
Ezt nem én találtam ki ez egy autótechnika újságból való 2006/7 kiadás

t.zsolti Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141621

a csigazabalok nem szoktak egyszeru dolgokat kitalalni

Előzmény: cam aro (141616)
gesszti Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141620

Persze, hogy mellékvágányon. Soha életükben nem jártak műhelyben, nem volt kezükben villáskulcs. Kapnak egy 3D progit, meg értékhatárt, és oldják meg. A mostani oktatást nézve ez csak rosszabb lesz a következő években.  

Előzmény: mica-r (141618)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141619

Szerelő kollégák remélem így jobban érthető a túlzott regényeim,illetve nem bűn hogy töltöttem fel pár képet amiből dolgozok

Előzmény: kormi07 (141610)
mica-r Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141618

Ne stresszelj ezen, annyival többet fizet az ügyfél a munkáért és kész....

Egyébként tényleg van valami abban amit mondasz. Egy ismerősöm közel van a tervezéshez, jár ilyen dolgok közelében, szerinte mostanában már bekerült egy olyan generáció, aki távolabb áll a valóságtól és kicsit mellékvágányon gondolkodik.

Paco155 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141617

Ilyenkor valami veresbort szoktál használni orvosilag felírva, nem? :)

cam aro Creative Commons License 2015.04.02 0 0 141616

na meg egy. 

citroen berlingo III. 1.6 hdi,. 2011"

hova a faszba rakta az okor a legszurot ? 

hat be a szelvedo ala. turbotol 90 fokos csovel.. 

ablaktorlot, eso csatornat.. mindent bontani kell hozza. , meg a kabin szellozes szivojat is. 

ja jol van, hat ott is van hely.

van.. mondjuk cseppett kisebb mint az akksi mellett, ahova konyok nelkul, egyenes csovel 2x befert volna az egesz.. 

ahol ketszer annyi a hely,  es esetleg csak 5 perc lenne a csereje. 

de ott tok jol elfer egy darab 50-es szivocso.. csak ugy.. bele a levegobe. 

kesz vagyunk ? 

dehogy. 

kabin filltert hova rakta ? 

nem, nem a kabin szellozes szivojaba.. ahol baszott hely van,. .es ugyis bontani kell levegoszuro, es uzaszuro miatt. 

nem. 

berakta az (rhd) pedalsor fole. 

ott lakik a kormany rud is.. szvsz ha valahol nincs hely.. akkor ott nincs.. 

de jolvan az ugy. szaggasd ki a regit, gyurd be az ujat.. ugyse latja senki..

komolyan mondom,.. a faszom kivan ennyi szemettol amit 'mernokok' ki adnak a kezukbol.. es akkor ez meg itt csak a jeghegy csucsa..

mert ez nem a hogyan, hanem a hova kerdeskor. 

dedo lego keszsegfejleszto 1. szint. 

azt mar itt buknak.. 

nabzmg. irtam egy regenyt.. 

merges vagyok.. mostanaban egyre surubben. :( 

=============================

Előzmény: cam aro (141615)
cam aro Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141615

gyermekkoromban sokat jatszottam tukorlapos ellenallas merovel. 

szvsz ez a nedves ujj, nyomas erosseg es a mutato kilendulesi osszefugges az megvan. 

de aztan bedugtam a 220-ba, amiert ugyan letiltva nem lettem rola, de masikat nem kaptam* .

...igy sok tapasztalat,.. az hianyzik. :)

(merult AA elemre van forrasztva ket kapcsom. 

egyik fele test, masik fele jelszal. mit mutat az ecu .. csokolom. :)

*jopar evel kesobb vissza forrasztottam a felegett nyakot.

a muszer mukodik, de azota erekje. /> kallodik valahol a lomjaim kozt /  

Előzmény: kormi07 (141614)
kormi07 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141614

Az ujjad végét tényleg meg kell nedvesíteni, száraz kézzel nekem se ment.Nyitott körnél az a jó, mikor a laptop kiírja, hogy lambdafesz 13V:-), azért kell a saru mellé nyúlni, nem közvetlen rá.

Száraz aksitetővel szintén nem megy.

Mondjuk csak 2 féle autóval próbáltam, nem volt napi rutin, de működött.

Ifjú kollega meg hadd játsszon, azt úgyis szeret:-)

Előzmény: cam aro (141613)
cam aro Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141613

mely gondolkodoba estem.  

mondjuk a savgozt nem csipazom nemi eloelet miatt. de kifogom probalni.

..nem a hiteled miatt. az megvan. :) 

Előzmény: kormi07 (141612)
kormi07 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141612

...én már csináltam olyat.Lehet, hogy meg kell nyálazni az ujját, akkor jobban vezet:-), ha van egy kis savgőz lecsapódva a pozitív saru mellett, akkor folyamatosan változó feszültséget is tudsz produkálni(közelebb-távolabb fogod).

Most nem vagyok bolond, tényleg működik.

Előzmény: cam aro (141611)
cam aro Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141611

az ecuból jövő (széthúzott) lambda jelvezetéket(nem a jeltestet) egy kézzel megfogva, másik kezeddel testet vagy +-t fogva lambdajelet szimulálni"" 

Előzmény: kormi07 (141610)
kormi07 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141610

Van ám infó, azta:-)

Az a fojtószelepház bal alsó sarkánál úgy néz ki a képről, mintha falsolna(nem fényes a tömítőfelület).

Vegyél egy papír irattartó mappát, vagy mit, az kb. 0,5mm vastag, simán jó tömítésnek.

Húzd szét a szondát, adj neki külön fűtést, meg a szürkére testet.Meleg motornál üzem közben mérjél a feketén feszültséget, ha féktisztítóval leállásig dúsítva sem megy fel a feszültsége 0,8V fölé, akkor hajítsd ki a szondát(fűtése van, az oké, áramfelvétele is van-e?, 1 ampernek kéne lenni folyamatos üzemben).

Mérjél már az ecu testjein feszültségesést, lehet, hogy ott is megvan a 65 millivoltod, és az ecu csak azt adja tovább(fiaton át kéne méregetni a generátor-aksi-karosszériatest vonalat is, ott se kéne több legyen terhelve 50mV-nál a különbség a generátor hátsó pajzshoz képest).

Aztán lehetne csinálni olyat, hogy járó motornál az ecuból jövő (széthúzott) lambda jelvezetéket(nem a jeltestet) egy kézzel megfogva, másik kezeddel testet vagy +-t fogva lambdajelet szimulálni, és figyelni a laptopot, hogy milyen feszültségre mit reagál, ebből ki lehetne találni, hogy testfüggetlen szonda kell bele, vagy nem.

Egyszerűbb módja, ha testfüggetlen szondát szerzel, mert azt legfeljebb kitesteled, ha kell(gyárilag testelt szondát utólag nem tudod függetleníteni).

A gyertyát meg bele kell húzni érzésre, nem kell hozzá se nyomatékkulcs, se fokolás, ja ha kivetted, állítsd be a hézagot 0,7mm-re(porcelánjáról töröld le a koszt, gyertyakábeleken is kéne ellenállást mérni).

A kézzel/lappal való fojtást azt úgy gondolták a kollégák, hogy direkt a fojtószelepházat takarod be, nem a levegőszűrőt, az úgy nem lesz jó.

Ha ezekkel kész vagy, gyere vissza, írd le mi a helyzet, kicsit lényegretörőbben, mint eddig(nem bántásként írom), és megvitatjuk.

Íme, egy másik regény:-)

Előzmény: zsolt4593 (141606)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141609

nem nem cseréltem ki mert nincs itthon de ha vennem kell majd bele akkor veszek

buyer2 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141608

Zsolt4593,

Szóval a lambda hiba előtt.....lényeg ebből hogy lambda szondádra kapsz hibaüzenetet. 

Nemes egszerűséggel próbáltad már kicserélni a szondát?

Nekem is volt szonda hiba tárolóban B1S1-re üzemazavar meg hasonló, és ráadásul nem állandó hanem csak hébe hóba (intermitted) amig meg nem untam kivettem berkatam egy újjat és lám, azóta sem jött vissza a hibakód. 

Előzmény: zsolt4593 (141606)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141607

a Mbar érték 280-300 nál már jó? ;)

zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141606

Amit linkeltél köszi már megrendeltem hozzá az alkatrészeket megépítem,ehhez értek ;)
Igen de valahogy sokallom a vízmenyiséget+gázadásra azért fúj ki szép kipufogó pamacsot is...bele bele puffogva (mintha gyújtás kimaradása is lenne ilyenkor) pulzáló a kipufogó hangja vagy hogy mondják hallani hogy bele bele puffog ütemtelenül  amúgy lambda hiba előtt is ezt tette

Előzmény: t.zsolti (141603)
kormi07 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141605

-rossz vezérlés miatt kevesebb levegő jut az egyik hengersorba, vagy sűrítéskor kipufogja

...természetesen ezt is elbactam, mint tegnap oly sok mást is, nem tudja kipufogni sűrítéskor, mivel olyankor közel s távol sincs a kipuffszelep nyitva, hanem a késő szívószelepzárás miatt a keverék egy részét visszatolja a szívósorba.

Nyugodtan rám lehet szólni, mikor már hülye vagyok, nem sértődök meg:-D

Előzmény: kormi07 (141553)
buyer2 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141604

Emlékeztetőül, mi is a probléma? :) Hibakód lambdaszondára?

Előzmény: zsolt4593 (141599)
t.zsolti Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141603

túl szegény a keverék.

http://www.zsiguli.hu/index.php?action=cikk&id=100

a víz nem probléma, ez inkább akkor az ha fogy,

az elégett benzin co2-re és vízre bomlik  ( megfelelő égés esetén)

Előzmény: zsolt4593 (141599)
lacipécs Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141602

1. Ha valami jó,akkor miért piszkálni.

De ha már hozzányúltál:

2. Ha olvasol(olvastatsz némi kézpénzért) egy hibakódot,tudod P0xxx,ide beírod,előrébb lennél(lennénk).

3. Úgy emlékszem valamikor a teleregényedben azt írtad széthúzott szondával jó+te is valami szonda hibát olvastál ki;esetleg próbálhatnád cserélni.

(Irígylem a szabadidődet)

Előzmény: zsolt4593 (141601)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141601

Amúgy hirtelen gázra picit bedurrog a kipufogó néha puffanva lő füstöl is gázadásra de se benzin se fagyálló szaga nincs se olaj
És ilyen víztócsát csinál 5 perc után

zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141600

zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141599

Majd lemérem indikátor órával a kopást ha újra kiveszem a fojtószelepházat de gondolom ha ide fújok és innen falsol már régóta akkor meglesz a bibi +tömítéscsere is kéne
Talán ha elérem a 200-300mBart megspórolok egy lambda árát
Habár még mindig nem tudom csak ráadott gyújtásnál nem járó autónál miért írja vissza a lambda hibát addig nincs baj amíg kitörlöm kiveszem aksit  mondjuk 1 órára.
Újra rákötöm az aksit laptop autó összekötve amint zárt a lambda elmegy  lambda 1,3-ra aktív a hiba és megjegyzett de ha ez megtörténik a legközelebbi laptop összekötésnél ott lesz nem tudom eltüntetni hiába törlöm visszadobja csak ráadott gyújtásnál is nem járó motornál,emelett van hogy próbálgatja a lambda aktív lambda hiba mellet a lambdát amúgy csak ritkábban néha néha zártba teszi aktív hibával is de mivel elmegy 1,3 ra újra nyitott módba dobja

zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141598

Előzmény: t.zsolti (141597)
t.zsolti Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141597

a kép?

Előzmény: zsolt4593 (141595)
t.zsolti Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141596

a bakelit csak hőszigetelés?

akkor meg lehet 250-es papíron csiszolni ( finoman ) , üveglapra fektetve.

utána összerak csavar nélkül és hézagmérővel megpróbálni körbemérni, ha valahol bemegy akkor meg kell vizsgálni mi az ami deformált és azt is csisz.

utána ha sík minden akkor elég a 0.1-0.2 mm-es rajzlap , kivágod , halovány tömítőpaszta ( impregnálás miatt )

én ezt tenném.

Előzmény: zsolt4593 (141594)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141595

A képeken láthatóan a két rész között van egy közdarab és azon papírtömítés
Illetve a szívótorok és a fojtószelep ház között van egy bakelit közdarab azon is van mind két oldalán papírtömítés

zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141594

Igen ilyentől tartok én is főleg hogy eleve a közdarabok bakelitok gyárilag vagyis ahhoz hasonló anyagból vannak nehogy túlhúzzam <elrepedjen/vagy valahol deformálódás következzen be
Ha legegyszerűbben hogyan tudnám meg mekkora vastagságú kell oda?Főleg hogy itthon sehol nem találtam ehez a Fiat Punto S55 1.1-es motorhoz fojtószelepház tömítést gyárilag készen,a teljes tömítés szettben sincs benne abban csak motor tömítés van.
Mivel épek a papírok eleve úgy raktam vissza csak zömültek és 96-os az autó eleve nem volt szerencsés a régivel összerakni ártani biztosan nem ártana oda egy új
Ahhoz hogy ha leszerelem megint a fojtószelepet és felszedem róla a papírtömítést nincs visszaút
Megtudnám mérni mikrométerrel és megkapnám a zömült állapotát amiből következtetni lehetne a fel nem használt állapotára
De menyit tud zömülni egy papírtömítés???<ezt nem tudom Ha pl 0,5mm volt lehúzás előtt akkor az lehúzásra összetud menni 0,3mm.-erre?Pl <7Nm hatásra?
Ami nekem van könyv csak anyit ír a lehúzási nyomatékra hogy fojtószelepház 7Nm

Előzmény: t.zsolti (141593)
t.zsolti Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141593

ezzel a vastagabb papírtömítéssel úgy fogsz járni mint "annó" a lada úszóház tömítéssel , a vastagabb és esetleg puhább tömítés úgy eldeformálta a házat és a fedelet , hogy a végén 1-1,5mm volt a felületek között, síkba kellett csiszolni.

Előzmény: zsolt4593 (141592)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141592

Na amire jutottam megoldódott a nem ráadott gyújtásnál a pozitív kör testen van vagy hogy mondjam a ráadott gyújtásnál járó motornál pozitívra kerül a pozitív kör
Ergo a lambda fűtésen megnéztem ezt a próbalámpás tesztet ha test és + szálon bekötöm a próbalámpát nem világít a lámpa levett gyújtásnál ugye
megnéztem a pozitív ágat testre jelez.
ha ráadom a gyújtást egy pillanatra felvillan a próbalámpa és megint kialszik,viszont ha be is indítom az autót világít a lambda fűtésén a próbalámpa ki is mértem  megvan a töltés feszültség rajta

Azt hittem valami gubanc van a kábelezésel de nem (autószerelő mondta van olyan ami testen van kiakapcsolt gyújtáson)
Szóval> kábelezés oké szerencsére
Lambda valóban járó motornál állandóan fűtőtt mértem ez ok
MAP értékem nem jó
MAP-on mértem orvosi fecskendő+cső és laptopal néztem változik e a Mbar az ok
>nem mértem feszültséget rajta szerintem jó
Arra most már így hogy jobban megértettem rájöttem hogy ok nemjó a Mbar értékem járó motornál alapjáraton de arra nem jövök rá mitől

fojtószelepház talptömítésre tudok csak gondolni de fél flakon féktisztítóra se reagált
beömlőt is néztem ott se
Vákumcsövet is néztem >mapra>evaptól>kartergázcső de egyik se lukas vagy repedt vagy kitágult.
Leszedem a fojtószelepházat és rakok be új tömítést az menyire baj ha szemre lehúzott zömültek a papírok és olyan 0,2-0,3mm-er vastagságúak ha ide most csak 1mm-eres papírt tudok betenni

szóval ha fel stócolódik a fojtószelepház mivel két részből és két bakelitből áll így 4 papírtömítés kell ha +4mm mondjuk az le zömül lehúzásra 3,5 -3mm-erre
Mert gondolom az ilyen gyári ha volt 0,5mm-eres az összesen 2mm ha lehúzva kiadna 1,5 1mm-ert
Sokat számít ha vastagabb tömítés rakok így be szóval 0,5mm-er helyett pl 1mm-erest nem kapni felénk a környékbe neten meg nem árulnak autótipushoz

mpx Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141591

"Szeretném kizárni maga a Map szenzor nem e hibás mert néztem máma 1008mBar a kinti légnyomás de ráadott gyújtásnál amit meg mértem az 990mbar körüli volt"

Amit az időképen nézel, az tengerszintre átszámított.

Amit meg mérsz (ha Mo.-n tartózkodsz, akkor min ~100m magasan vagy) az kevesebb (nem tudom, hol vagy...)

Szvsz. jó az a nyomás...

Előzmény: zsolt4593 (141589)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141590

A másik pedig hogy a légköri nyomás állandó az ok(közel azonos de 1000mbar körüli),de minden autónál alapjáraton 100-200-300Mbar az érték?Egy szívómotorosnál egy 1100ccmnél egy egy 2000ccm-es motornál is 200-300mbar lenne a jó érték?
100%ékig biztos az hogy alapjáraton a 400mbar az sok?
Valamilyen külföldi forumon úgy olvastam 300-400Mbar a fiatnál a map érték lehet én értelmeztem félre mert nem magyar volt a leírás fordító meg nem barátom e téren hogy normálisan átfordítsa magyarra

zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141589

Utolsó amit megtudok nézni a Mbar értéknél  maga a MAP szenzort szabad így teszteli  ebben erősítsetek meg:
Összekötöm a kocsit laptoppal nézem a Fiat ecuscannel a Map értéket ráadott gyújtásnál a jelenlegi Mbar értéket kellene lássam amit pl időképen megtudok nézni.Természetesen az autó ekkor nem jár csak rá van adva a gyújtás

Lehúzom a vákumcsövet és rádugok egy rövid csövet és egy orvosi fecskendőt és elkezdek rá vákumot kifejteni
Mellette meg mérném a jel és a test között multiméterel a kimenő feszültséget
Ehhez van táblázatom milyen Mbar értéknél milyen feszültséget kellene legalább mérjek.

A mBar értéket maga a programról látnám a feszültséget meg multiméterrel.
Ha nem indítom el az autót csak ráadva van a gyújtás és össze van kötve a laptoppal a motorvezérlés ha most kicsit pillanatra elhúzom neki a Map értékét attól nem hülyül be az ecu ha be se indítom az autót.
Szeretném kizárni maga a Map szenzor nem e hibás mert néztem máma 1008mBar a kinti légnyomás de ráadott gyújtásnál amit meg mértem az 990mbar körüli volt

Az alapjárati megkerülő levegős léptetőmotor felől nem tud fals levegőt kapni ergo hiába a 8,8fokos fojtószelepállás ha tételezzük fel nem szabályoz rendesen a léptetőmotor vagy a tömítőkúp nem megfelelő(fém a fémmel történik az elzárás)
Írtam azt is hogy a léptetőmotor kúpja kissé sréhen kopott nem körkörösen látni rajta kopási nyomot a tömítőélen

R. Scherbotsky Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141588

Nem hallottam még ilyenről, nem konstrukciós probléma (én is ilyet hajtok).

Előzmény: skorpio3 (141582)
novothauto Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141587

Bármivel mérve sok 2 bar eltérés benzinesen. Nem WPS-re gontoltam,

hanem hagyományos mérésnél.

Előzmény: cam aro (141534)
kiffarkany Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141586

Tiszteletem! A Szakiknak !

Elmondaná valaki hozzáértő ha megkérem szépen, hogy egy benzinmotor (1.8 tsi új) NOx katalizátorra hogyan lehet,vagy kell vigyázni? (én addig jutottam hogy kénmentes benzin), az autó javarészt városi használatban lenne, sok indítás kis távok... Ugye ennek nincs kontrol lámpája hogy telítődött stbstb..

DPF-es autómba nagyon kitanultam annak lelkivilágát, most új benzines 1,8 tsi verdába ülnénk át, ott ez lesz az egyik hibaforrás (meg persze 34 másik dolog), na meg persze a termomenedzsemntes csöpögős vízpumpa. Gondoltam felkészülünk hátha lehet erre is valahogy vigyázni!

Köszönöm szépen !!!

Lolliii Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141585

Miért nem dobod ki a szar lambda szondát? Illetve ilyen alapjárati vákummal nem is lesz jó, ez fos. Valami nem kerek, vezérlés odább, stb..

Előzmény: zsolt4593 (141583)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141584

Amúgy egy maxwell multiméterrel mérek nem hibás elem jó és 1,33 ladánál a lambdán mért feszültség nem hogy 100mV hanem még csak nem is 0mV vagy 0,5mV hanem átugrik a polaritás is szóval ilyen mínusz értéket is mér
pl 1,3 lambdánál -0,100

zsolt4593 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141583

Bocsánat a regényért előre is!
Aludtam rá egyet az egészre és félre tettem a méréseim.Biztos maga a a kábelezése már belezavarodtam ezt aláírom sajnos nem dolgozok a szakmában.
Viszont igen a lambda szondám 4 vezetékes az tény és a lambdán/lambdára menő csatlakozón mért feszültségeket is jól mértem (410mV/65mV ecutól a csatlakozóra)
Kapcsolási rajz nem mutatja hogy a lambda jeltest szála össze lenne kötve a lambda házzal ebből is gondoltam illetve hogy az ecutól nem 0V ot mérek a lamdajeltesre hogy lambda szondám az jeltest "függő"

Most reggel újratelepítettem a programot +az aksi kivolt véve 1 napra
Minden a lambda szondát elmentett hibának látta>kitöröltem nem jött fel
Beindítottam az autót néztem a programmal nyílt hurokban dolgozott sokáig az ecu kb 70fok körül nézte rá a lambdát nyílt hurokrar
Ekkor egy rövid ideig 1 és 1,07 között ugrált a lambda érték nagyon ritkán lement 0,9 -095 re aztán hirtelen megint inaktív lett a lambda szabályozás nyílt hurok újra újra csak elméleti 1-el dolgozott az ecu
Fél perc múlva megint  zárt és elkezdett az 1 lambdáról megint szépen felkúszni az érték véleményem küszöb értékre 1ről egészen 1,33 ig
Mbar értékeim 420-400-380Mbar között ugrál
Direkt hagytam alapjáraton ketyegni az autót hagy tanulja be az ecu az értékeket amit mér alapjáraton de hiába :(
Újra feljött a Mil lámpa a programban is (autón nem értem ekkor nem jelez ki műszerfalon hibát nem tudom ez a korai motorvezérlésű rendszer lambdára égve hogy jelzi e a lambda végett a műszerfalon a befecskendező szimbólumát)
megint nyílt hurokba teszi magát és kiírja lambda szonda hiba akítv /eltárolt

Kérdésem: mi az összes lehetőség ami eltudja vinni a lambdát 1,3 irányba?
Ok map érték azt mondtátok és esetleg ezen kívül? hibás gyújtógyertya ?Égéstérbe víz kerül esetleg?
Sokallom a kipufogón a kijövő vízfröccsöket csöpög a kipufogón a víz 5-10 perc után tócsa van alatta se nem benzin se nem fagyálló szagú amúgy! be/leömlők tömítettlensége,lukas kipufogó ezeket tudom...
Veszteségmérést mértem ok,hűtőkörbe se bugyog bele> se veszteségméréssel> se járó motornál szemrevételezéssel
Túl nem melegszik a motor,indikátoros tesztfolyadékkal nézve a hűtőkört oké
kis buborékok vannak a víz tetején a kiegyenlítőbe de nem felbugyog!Se alapjáraton,se gázadásra
Volt már hengerfejtömítés cserélve de síkolva nem de semmivel nem mérek hengerfejesre utalást
Kicsit hallom a kipufogón hogy bele-bele puffog az ütembe mintha alapjáraton nem mindig kapna szikrát az egyik henger?(angolul missfire ha jól tudom a probléma leírása magyar nevét nem tudom gyújtás kimaradás???)
Ezek régebb óta fennáló dolgok valóban a kocsinál sose volt szép gyertyaképe mbar érték is régi hiba ha akkor az hiba)

Megnéztem a gyertyákat (kicsit furcsállom hogy a porcelán részük tömörzárási hibásak barnás kifújás nyomai)
Már felvetül a kérdés bennem nem lehet ez egyszerűen gyertyahiba rendellenes égés lezajlás+map érték is rossz mert kifúj a gyertya? nemrég lett cserélve benne előfordulhat túlhúztam őket bevallom nem nyomatékkulcsot használtam :/
Megnéztem most nyomatékra lehúzva meg olyan mintha lese húztam volna!Most újra lehúztam kézel fokra és ég és föld a különbség lehet itt a bibi?(mikor folytószelepházat pucoltam kivettem a gyertyákat!amúgy 27Nm ert ír a könyv lehúzásra
Sűrítési végnyomást nem tudok mérni de veszteségmérőm van jó értékeket adott nem szelel át se kipufogó,se szívó fele se gyűrűk fele elég szépen tudja tartani a beálított nyomásértéket

skorpio3 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141582

Sziasztok!

Fiat 182B6000 motor.

Jellemző ezekre az olajnyomás probléma?

(Keményen meghajtva felvillan a figyelmeztető fény.)

-Smiley- Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141581

Még egy kérdés az urakhoz.

Az Hyundai i20-asban állítólag csak elől vannak hangszórók, de hátul ki van alakítva a helye a hangfalaknak.

Namost ha hátra is szeretnék hangszórót akkor simán bemegyek egy boltba megveszem azt ami jól néz ki és csak rá kell dugni? vagy erősítő is kell hozzá? 

Milyen teljesítményt kell nézni hangszóró vásárláskor, illetve melyik a jó márkájú, megbízható hátsó hangszórók?

cam aro Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141580

Gyorbol Retsagra vezenyles 24 oras menetlevelel.. nana stoppal 5 se volt. 

megis buktam, mert nekem egykerekezni kellett otthon.. :) 

=================

alszok man na. 

Előzmény: Kisa (141578)
cam aro Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141579

Luk dual mass tech info. 

http://indabox.hu/FZnsIX

(par ujat megneztem ez szerint.. talan a gyartonak is megkellene..)

Luk self adjusting  clutch (SAC) info.

http://indabox.hu/6Bz60d

(itt meg szep szines abrak vannak. ) 

======================

Kisa Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141578

Már csak a katonasztorik hiányoznak... :D 

Előzmény: cam aro (141577)
cam aro Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141577

elkon kupa volt mikor futott a borzsonyben. 

helybeliek szajtatva az erdoszelen. 

este kocsma elott torzsasztal, cam irdatlan csikokat huzott egy 1.3 kombi ladaval. 

helybeliek szajtatva a kocsma elott. 

te gyerek, azt mi koll ehoz' ? 

..ket diagonal, meg ket szar lengescsillapito..

:DD 

===========

Előzmény: Kisa (141576)
Kisa Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141576

Ebből a furat, löket, zömült hajtórúd kommentekből eszembe jutott egy sztori, még 2000 körülről.

Túrában rallyztunk Ladával H-ban (én csak szervizeltem). Épp mentünk valahová, tréleren az autó.

Megálltunk egy kútnál, jön oda három helyi.

-De szép kocsi, főnök megnézhessük ?

-Persze.

Nézik a motort...

-Milyen motor ez ? Zsugor ?

-Nem, 2000-es Fiat.

-Áhh, azt hittem zsugor...

És csalódottan távoztak :)

cam aro Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141575

2.2 d4d avensis. denso hp3. /150e merfold korul van oraban /

megtudtam merni a haznyomast.. 

nincs valtozas indul/nem indul kozt. 

allas hossz fuggo, de max 2-3 fotengo fordulat alatt beletekeri a 6 barba.. innentol stabil a háznyomas. 

pumpa utan nagynyomasu kor semelyik pontjan nincs veszteseg., .a nyomas megis hol felepul, hol nem. 

hozamszelep aramra, kitoltesire nincs kulonbseg indul/nem indul kozt. 

uza betapban nincs hiba. 50mbar koruli az input ellenallasa. 

ramondtam a pumpa halalt.  

ha fonok ad idot, kap meg egy eselyt. 

megprobalnam kannarol 1/1 go/2t olaj mixel. 

ruzsa ur irt bevalt oblitos cuccot anno.. azt itt nem kapni. 

ha valakinek van jobb otlete mint 2t olaj.. azt koszonom. 

jo ejt urak. 

cam aro Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141574

kitartast, sok locsolot.. ;) 

Előzmény: kormi07 (141573)
kormi07 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141573

Ja, csak én már beszélni(írni) sem tudok:-)

Yo8, mingyá kelek.

Előzmény: cam aro (141570)
409 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141572

"(gyújtáson nem fog, legfeljebb csak 1 másodpercig)"

Az előbb én is leírtam neki, de falra hányt borsó....... Sok sikert!  :-DD

Előzmény: kormi07 (141565)
kormi07 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 141571

Igazad van, a löket nem változik.

Fáradt vagyok má, el is megyek aludni:-)

'éjt.

Előzmény: 409 (141569)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141570

fhp-hez képest hány mm-rel áll lejjebb a dugó, és az a löket hány százaléka, mert abból lehetne sűrítési viszony változást számolni, már ha tudjuk az égéstér térfogatát."" 

ha tudod hany mm-el all lejebb a dugo. .akkor nem kell tudnod hogy ez hany %-a a loketnek.

a loket nem valtozik.  

az egester terfogata valtozik, mert rovidebb hajtokar hosszal mashol lesz az fhp.. es az ahp is.

na, ezt a valtozott egester terfogatot kell ossze vetni az eredeti r4xpixm-el. 

szerintem ugyanarrol beszelunk. 

Előzmény: kormi07 (141563)
409 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141569

Ja, lemaradt:  ):-)))

Előzmény: 409 (141567)
kormi07 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141568

Ha a két hengersornak külön katalizátora van, a rosszabbik oldalon van rendes kipufogás??(végnyomást nem befolyásolja, de okozhat rossz járást), mondjuk akkor teljesítmény sem lenne.

V6-tal jártunk már így..

Előzmény: kormi07 (141566)
409 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141567

"(az se pontos, mert annyival nagyobbat fog szívni is)"

Bakker, ezt elsietted, még van 3perc április 1-ig!! 

Előzmény: kormi07 (141554)
kormi07 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141566

Nemtudom a vezérműtengelyen a kerék az reteszes-e, esetleg nincs elcsavarodva.

Előzmény: buyer2 (141561)
kormi07 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141565

Tegyél rá egy 10W-os izzót, ha világít járó motornál, akkor jó.(gyújtáson nem fog, legfeljebb csak 1 másodpercig)

Előzmény: zsolt4593 (141562)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141564

valamit keversz, vagy en nem ertem. 

a 3 drotos o2 szenzor a haztol kapja a testet. 

a 4 drotos viszont droton keresztul. 

ha a szurken 65mV-t mersz test pont es szenzor kozt az rendben. 

ennyi a drot potencialkulonbsege a ket vegpont kozt. 

a kepeden viszont 4 drotos szenzor van.. tehat szurke az test. 

a fekete meg a jel. na ezen kellene a 100-800mv kozti erteket merned.. HA a lambda szabalyzas aktiv, es a keverek korrekt. 

allo autonal/nem aktiv szondanal/szakadt kornel viszont 450mV a az ecu referenciaja a feketen. 

majd ha szonda elindul. akkor ezt a ref.jelet fogja le/fel huzogatni. 

Előzmény: zsolt4593 (141536)
kormi07 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141563

Nagyobb a lökete, mint a furata, úgy tudom.

Arra világítok, hogy az fhp-hez képest hány mm-rel áll lejjebb a dugó, és az a löket hány százaléka, mert abból lehetne sűrítési viszony változást számolni, már ha tudjuk az égéstér térfogatát.

Már ha van értelme, mert szerintem továbbra sem az okozza a 2 baros különbséget.

Előzmény: cam aro (141558)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141562

Megkérdezem a leglaikusabban hogy tudom a lambda fűtését letesztelni ami jön az ecutól? a két szálon 12V egyen feszt kéne mérjek nemde?Vagy egy egyszerű 12V-os izzó esetleg mérőkábeles próbalámpa gondolom azzal kárt nem okozok ha rámérek a fűtéskörre mivel a kapcs rajz alapján akkor aksifeszről megy ha nincs gubanc az ágban (zárlat vagy valami akkor ott tudnom kell mérni amint ráadom a gyújtást ha jól nézem a rajzot)

Előzmény: zsolt4593 (141555)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141561

Rendben! Ezt a lépést még megteszem mielőtt bármit bontanék megint...:)

Köszi szépen a sok hozzászólást, tegyük el magunkat holnapra.

Jó éjt!

Előzmény: kormi07 (141560)
kormi07 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141560

Igen.

Hf levétel előtt próbálj meg dugókiállást mérni a gyertyafuraton keresztül, az segítene valamit, még ha nem is századra pontos.

Előzmény: buyer2 (141556)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141559

Okés, majd visszanézem...

Az jelenthet valamit hogy az alapjáratom ilyenformán ugrabugrál? 760 lenne az alap és 780 hol 740..föl/le.....Mondjuk erre azt mondták falsot sziv amit talán még igaz is lesz mert hallottam ilyen bugócsigahangot és a karter szellőztetőjéből! valszeg kiszakad a membrán....

Előzmény: cam aro (141557)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141558

a furatot a pneumatikus attetel viszonya miatt emlitettem meg.

rovid loketu motor. nagy furattal. 

..hogy ne egy 60 mm-s dugattyuban gondolkodj. :) 

a hajtokar konkretan a loket 0%-at tudja zomulni. 

viszont a hajtokar hosszara mar igaz lehet amire epp vilagitasz. ;) 

cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141557

volt itt egy sl 55 amg.

nyoc henger,. konnyufem blokk megnem mondom miaz eljaras neve, de u.a a matt hengerfelulet mint te kepeiden. briggs&stratton vaze. 

nem jart szepen, valaki jol megdiagolta, es azt mondta szelepek szarok. 

ugyfel jott hozzank. hf-ek le. felujit. 

bazki. ugyanugy nem jar jol. 

masodjara mar kijott a motor belole.. 

gyuruhornyok voltak eltorve. 

amire emlekszem. hengerfalon nyoma se.. olajat sem zabbantotta. 

amire nem emlekszem.. hogy mertem-e rajta veszteseget

/kompressziot sztem nem. mert nem preferalom. / 

sl 55 amg. < kulcs/kereso szavak. sacc ket eve. tobb felvonasban by cam. 

bal oldalt a kereso. bocsi de en nem backodok vele. 

de nezd meg autodiag topikban is.

hatha irtam adatot veszteseg meresrol. .

Előzmény: buyer2 (141551)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141556

Az annyival nagyobbat fog szivni, az azt is jelentené hogy annyivel kevésbé fogja összesűriteni is nem?

zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141555

65mV ot igen széthúzott csatlakozónál mérek ráadott gyújtásnál az ecutól jövő jeltest és a test között.
<Húzd szét a szonda jeltestjét/jelvezetékét, add rá a gyújtást, és törölj hibakódot.Ha nem írja vissza, akkor rossz a szondád.< széthúztam a csatlakozót (így a fűtést is) 1 csatiba megy mind a 4 ráadtam a gyújtást és eleve nekem laptop+iaw ecu scan programom van így eleve csak ráadott gyújtásnál komunikál a vagcomon törlöm a hibát kitörli és egyből visszadobja(kb 2 másodperc) a lambda hibát mindez lehúzott lambdával csinálom a törtlést
Amivel tudok csatlakozni:
FIAT Ecuscan VAG-COM ISO9141-2 KK/L K-Multiplexer>>>>Fiat Alfa Diagnosztika OBD2 átalakító kábel
maga a program pedig: IAWECUSAN
Diagnostic application for Marelli-Weber IAW 8F/16F/18F ECU

Előzmény: kormi07 (141540)
kormi07 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141554

Kompresszióviszony változásnál mindegy a furat, az számít, hogy a löket hány %-át zömülte össze a hajtókar, sacc/kb.(az se pontos, mert annyival nagyobbat fog szívni is)

Előzmény: cam aro (141548)
kormi07 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141553

Tételezzük fel, hogy a két hengersor egyformát szív a fojtószeleptől.Ha nem egyforma a végnyomás, akkor:

-rossz vezérlés miatt kevesebb levegő jut az egyik hengersorba, vagy sűrítéskor kipufogja

-ugyanannyi levegő jut be, de nem ugyanakkora a kompressziótér(hajtókar zsugor, vastagabb hf tömítés, magasabb égéstér)

-kisebb a fordulatszám mérés közben(nem valószínű)

-veszteség valahol(szelepek, gyűrűk - azt mondod, nincs)

Több varia mechanikus oldalról szerintem nem nagyon van.

Előzmény: buyer2 (141547)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141552

Abból gondoltam hogy amig a 4-es hengerben 6 bar volt a sűrités akkor még az A oszlop is rángatózott olyan szarul járt a blokk. Miután sikerült 10 bart lehetlni bele HF "felujitással" finomodott nagyságrendekkel a járás. De még mindig nem elfogadható 100%ban. Ezért gondltam hogy a van egy elfogadható erős oldal meg egy gyenge oldal és egymás ellen dolgozik...nem kiegyenlitett...

Előzmény: Kisa (141550)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141551

Hát ezen most töprengek, mert motor összefűzésnél nem voltam ott konkrétan....

Előzmény: cam aro (141549)
Kisa Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141550

Ahogy Cam is mondja, miből gondolod, hogy ez a végnyomás különbség okozza az egyenlőtlen járást ?

Lehet előtte is ilyen volt ?

Szerintem 2 Bar annyira nem sok, nem szabadna egyenlőtlen járást okoznia, főleg egy V8-nál.

Mondjuk érdekes, hogy a hiba az egyik hengersorra jellemzőbb, ahogy Novoth észrevette.

Gázelemzés a katalizátorok előtt ? Sokat mondana, de jár némi szereléssel.

Mindenesetre egyszerűbb mint levenni újra a hengerfejeket.

Sajnos hengerkülönbséget nem negyon lehet mérni (kikapcsolod a hengert és nézed mennyit esik a fordulat) a motorvezérlő visszahúzná a kivánt fordulat környékére.

Hibakód semmi nincs benne ?

Előzmény: buyer2 (141535)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141549

kilettek veve a dugok ? 

Előzmény: buyer2 (141547)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141548

van abban a motorban vagy 90-es furat. 

szerintem 1-2 milli eleg hozza..na de azok a szelepek erre nem kepessek.. 

vagy kitudja, nem tom audi mikor kurvult el. :) 

Előzmény: kormi07 (141544)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141547

A képeket amit beszúrtam még felületi sérülés sem látható rajta.

Összerakásnál pedig kijött volna ha gázos lenne. Nyilván nem került volna be a dugattyú.

Előzmény: cam aro (141545)
kormi07 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141546

Mérd meg az ecu testjeit is, lehet már ott is megvan a 65mV.

Előzmény: zsolt4593 (141536)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141545

minden lehet. 

de szerintem eloszor azonositani kellene a bicego hengert. 

ehhez képest az én dugóim sértetlenek"" 

ezt tudod,  vagy gondolod ? 

Előzmény: buyer2 (141541)
kormi07 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141544

Mennyit kell zsugorodnia egy hajtókarnak ahhoz, hogy a sűrítési viszony úgy változzon, hogy 2 barral kevesebb legyen a végnyomás?Fél centit?

Más lesz annak a baja, szvsz.

Előzmény: cam aro (141539)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141543

4 hengeren muxik. 

8-nal nem tudom mennyire . 

Előzmény: buyer2 (141537)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141542

nalam ugyremlik nem tud atmenni. 

nem tomitett a ketto kozti tér. 

ha valamelyik ereszt, akkor az folyik motorra. 

tevedes sk

Előzmény: zumirobi (141527)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141541

Cam,

szerinted se forszirozzam ezt a htk görbületet? Mert őszintén szólva nekem is hihetetlen.Arról nem beszélve hogy közel 50ezret mentem már összerakás után....

Haveromnak most esett be valami a hengerbe, szelepet szétverte a dugattyú kapott olyanszinten hogy a gyűrűfészkek összezömültek...féloldarla szorult neki a gyűrű és le is kajálta a filmréteget a hengerfalról. (veszteségmérővel kimutatták) ehhez képest az én dugóim sértetlenek és mint tudjuk nincs veszteség....

Előzmény: cam aro (141538)
kormi07 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141540

Az ecu 17-es lába az nem a szonda testje, hanem az ecu sajátja(szonda állandófűtéses).

Húzd szét a szonda jeltestjét/jelvezetékét, add rá a gyújtást, és törölj hibakódot.Ha nem írja vissza, akkor rossz a szondád.

Elképzelhető, hogy testfüggetlen szonda való bele, az is, hogy a mostani szondád "kitestelődött".

Ezt ki is mértem az ecu jeltestszála (sárga) és a test között (pl aski negatív) 65mV van

Ilyenkor szét van húzva a szonda?

Előzmény: zsolt4593 (141528)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141539

a loket az nem., csak a suritesi viszony. 

Előzmény: Dorka 57 (141526)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141538

ugyan nem hiszek htk gorbulesben.. de kezbol ezt kinem meri. 

igy nincs alap, nincs bazis. 

apropenze viszont van gyertya helyere adapter, ( lesz fix bazisa )  igy mar akar palca, akar indikator oraval tud merni egy par tized pontatlansagu tdct. 

Előzmény: 409 (141525)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141537

Ez a vibrációs app segitséggel kimutatható ha sántit valamelyik henger? Nem is gondoltam volna....

Előzmény: cam aro (141533)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141536

A szondáról ennyit tudok véleményem szerint specifikus jeltestet és a kapcsolási rajzot is nézve én ezer bocsánat de azt látom hogy az ecu jeltestével dolgozik
Amúgy a szonda fütőszála 4 ohm körül van
Szóval én úgy tudom van testfüggő lambda és specifikus
Amit még olvastam hogy a testfüggetlen szonda legfontosabb ismertető jegye, hogy a szonda szürke vezetéke nincsen a szondaházhoz testelve, az univerzálissal ellentétben. És az ecutól se 0V-ot mérek hanem igaz nem megfelelő 150-750mV- érték közöttit hanem csak 65mV-ot de az is mért érték nem?Ha a jeltest szálom 0V lenne és biztosan nem szakadt a kábelezés akkor mondanám hogy sima testfüggő a szonda!

Előzmény: 409 (141520)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141535

Nincs égéskimaradás.

És alapjában véve se olajfogyás, a fogyasztásom pedig kimondottan jó...10,8 átlagban.

Előzmény: cam aro (141533)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141534

2 bar az nagy eltérés."" 

a wps-en, uzem kozben.

Előzmény: novothauto (141506)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141533

vcds egeskimaradas szamlaloja nem viszi ?

sztem ket bar kompressziomeros kulonbseg nem sokat raz rajta, foleg hogy veszteseg ertekek jok.

szvsz lehet mas a ludas.  

esetleg tegy ra motorra telcsit egy vibration meter app-al.. azt egyesevel trafok le azonositashoz

ha meg van melyik henger santit,  trafok, injektorok at cserebereje.. megy veluk a problem, vagy nem.. 

Előzmény: buyer2 (141505)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141532

Az összes hidrotőke házastul ki lett cserélve mert persze fenékig nyomódtak....

Igaz nem új lett beletéve hanem használt. De nem csörög.

Előzmény: t.zsolti (141524)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141531

Megpróbálkozom ezzel még....

Ha látok szignifikáns változást (megmérve az összes dugót) akkor okosabb lettem ha nincs elétrő adat akkor meg leveszem a HF-et ismét. Van egy tartalékban ami sértetlen volt és jó motorról származik aztán felrakom azt. 

Előzmény: 409 (141525)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141530

elparolog a wolfram. 

tulfesz. 

nincs tulfesz. 

elparolog a wolfram

Előzmény: TraguAre (141504)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141529

Előzmény: novothauto (141503)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141528

Az autó Fiat Punto 1.1 -es B2000-motorú központi befecskendezős 96-os évjárat Magnetti Marelli  IAW 16F

Ennél érthetőbben nem tudom tényleg leírni
Ecu 12-es lába a szondára menő Jeltestszál (szondaszín sárga)
Ecu 29-es lába a szondáról jöbő jel szál (szondaszín fekete)
Ecu 17-es lába lambda fűtés negatívja
Lambda fűtés pozitív szála a főrelébe menő 6-os számú csatlakozó (a fűtés már csak +- )-al működik nemde?)
Illetve hogy nem állandó fűtéses az ecu szerintem vezérelt testet ad a fűtésnek ezt nem tudom

Én arra tudok ebből következtetni hogy ez a szonda testfüggetlen szonda jeltestes
Ezt a sort idézném:
"ha a mért feszültség nulla volt, akkor
használható az úgynevezett „univerzális
lambda-szonda”,
– ha a mért feszültség 150 mV és
úgynevezett testfüggetlen szonda!"

Ezt ki is mértem az ecu jeltestszála (sárga) és a test között (pl aski negatív) 65mV van

Ezt a mérést is elvégeztem:
Húzzuk szét az ECU és a lambda-szonda
közötti kábelcsatlakozást, de előtte
jegyezzük fel, hogy a szonda fekete és
szürke kábele az autó kábelkötegén milyen
színű vezetékpáron halad tovább a
vezérlőegység felé. Ehhez a két feljegyzett
kábelhez csatlakoztassunk egy feszültségmérőt
(Voltmérő 1.), majd adjunk
gyújtást. Hibátlan kábelrendszer
esetén 450 mV feszültséget mérhetünk.
Ha nem jelenik meg a feszültség, akkor
az ide érkező kábeleket vizsgáljuk szakadásra.

Nállam ugye ez fekete és sárga szín itt 410mV-ot mérek

Ami furcsa hogy maga a szondából jövő szürke vezetek kontakba van a testel (pl motortérben egy csavar vagy aksi saru mind1) mag a testel

Előzmény: 409 (141520)
zumirobi Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141527

Jóestét . Ford Mondeo 2.0 tdci HJBA motor. Belemegy az olaj a vizbe,de nem nagy mértékben, olajradiátor lenyomásoltam, 8bar forró vizben és nem enged át... Hengerfejpakolás tökéletesen tömít, holnap viszem nyomásprobára a hengerfejet. Az a kérdésem, hogy itt a szervó, meg a vizpompa 1 tengelyen van, ott átszivároghat a szervoolaj? Szervoolaj, tiszta mocsok volt amit leengedtem. Köszi

Dorka 57 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141526

Ezzel csak az a baj, hogy a löket nem változik egy esetleg görbe hajtórúd miatt. 

Elvileg a gyertyamenet egyforma hosszú, de én nem vennék rá mérget.

Előzmény: buyer2 (141523)
409 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141525

Összerakva még sosem mértem, de jó lehet a tolómérős megoldás is. Tizedek szerintem nem számítanak egy ekkora benzinesnél, inkább 1-1.5mm.

Előzmény: buyer2 (141523)
t.zsolti Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141524

a hidrotőkéket is meg kéne mérni , nem e rogytak meg a karambolban.

és még mindig megmérném a bütyökprofil magasságát

Előzmény: buyer2 (141519)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141523

Vagy ezt a mérést ne spilázzam túl?

Vannak ezek a 150mm digitális tolóméterek. Gyertya ki, felfekvési területre rá a tolómérőt, betolva a pálca és hadd jöjjön felfelé a dugó? Persze itt megintcsak jön az hogy mennyire kokszos a dugó teteje...vagy előtte egy kicsit kapargassam meg? :)

Nem tudom mire lehet számitani olyankor ha mégis az az oka hogy nem eléggé jön fel a dugó. Tizedek?

Előzmény: buyer2 (141522)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141522

Ezt a kérdést már hallottam. Sajnos:( Ez az utolsó dolog amit még nem ellenőriztem le. A kérdés jogos, bár nagyon elképzelhetetlennek tartom hogy a szelepgörbülés folyamán a hajtókar zömült volna. Azért az durva lenne főleg hogy még nyoma sincs az egésznek a dugattyúkon....

Azt pedig megmérni gyertya furaton keresztül elég macerás nem? Vagy van erre spéci kiegészitő? (Indikátor óra az ok, csak eszköz amit beletekerek és elég hosszú hogy mérni lehessen a dugattyú utját.

Előzmény: 409 (141521)
409 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141521

Felsőholtpontban egyformán jön fel az összes dugattyú?

Előzmény: buyer2 (141516)
409 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141520

Az sem lett volna rossz, ha az elején elárulod az évjáratot és a motorkódot. ha már ott a fejlécben az erre utaló kérés. Te biztosan tudod miről beszélsz, de másoknak ez többségében egy rejtvény. Mindegy, mostanra kb. kitaláltam.

"29 Ecura lambda jel
12 Ecuhoz jeltest"

Húzd szét a szonda csatlakozóját és alapjáraton mérd meg mi van az ECU 12-es lábán. Testnek kell lennie. Ebből azt valószínűsítem, hogy a szonda ugyanezen ágán (széthúzva) nem kell testnek lennie.

"Lambda fűtése:
Ecura 17-es lábon test (negatív oldal)"

Nincs köze az ECU-hoz, csak azonos testvezetékre van a kettő kötve. Ez egy állandófűtésű szonda, nincs vezérelve, ha jár a motor, mindig fűt.

"Kivett aksinál kontakt van a lambda fűtés + és a test között multiméterel mérve
 ezt ténylegesen nem értem"

Te biztosan tudod ezt értelmezni, mert tudod mit és hogyan mértél. Nekem nem megy, illetve nem tudok választani azon lehetőségek közül, amik ebből kiolvashatóak.

"Ha egy fő csatlakozót széthúzok egy fő kábelkorbácsnál a testel való összeköttetések megszünek."

Ugyanaz mint az előző. (annyit azért értek, hogy ennek nincs köze a jelen problémához)

Szóval reménytelen így segíteni.

Előzmény: zsolt4593 (141512)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141519

Ezeket a képekeket akkor csináltam mikor az első mérések megtörténtek, majd fel lett újjitva mindkét HF. És jött a második mérés. (első bejegyzésem)

A veszteség mérés is meg lett csinálva...

Előzmény: t.zsolti (141518)
t.zsolti Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141518

a régi tömítéssel is összerakhatod a kompresszióméréshez

t.zsolti Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141517

majd jól letolnak az ötleteim miatt,

nyomj kis mennyiségű motorolajat a hengerekbe , lehetőleg  ( V motor ) jusson a dugó tetején mindenhova a dugó és a hengerfal közé és ellenőrizd a kompressziót , ha nem vagy nagyon kis mértékben emelkedik akkor nem a gyűrűk eresztik el még mindig a kompit hanem a szelepek/hengerfej valahol

buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141516

Jó kérdés....

Egy infót nem irtam le, a motor szij szakadt volt. kb 14 szelepet kellett cserélni mert ugye görbült....De ez kb fele fele arányban mindkét oldalon.

A dugattyún még csak a nyomát sem látni hogy szelep beleverődött volna. Az első képen pont a 3-as henger láthaó ahol 9 b mértem.

Előzmény: t.zsolti (141513)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141515

Köszönöm mindenkinek azért az eddigieket.

zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141514

Kép lemaradt
Amúgy kipróbáltam a leírtakat az érték nem nagyon változik eltudtam azt érni lemenjen befogott légszűrő szívótoroknál az érték 370-380Mbar-ra a 400Mbar körüli értékről
Természetesen billenő kapcsolós kipufogó felől kap meleget (bimetálos) bemelegszik akkor tudok csak hideg oldalt lefogni a motor nem fulladt le azt elérni nem tudtam
Viszont besprickoltam hidegindítót nem aktív londánál és aktívnál is a tünet az leesik a fordulat 500 rpm körülire már nagyon rángatva megy de még vissza tudja hozni alapjáratra magát
Az is mindegy volt hogy 100-200mV körül fújak be neki ekkor is így reagált a többlet üzemanyagra leesett a fordulat de nagyon!Lambda érték se ugrott vissza

Valószínű elviszem specialistához mert ehhez az én tudásom kevés azt hiszem minden létezőt megnéztem rajta amit lehet

Előzmény: zsolt4593 (141512)
t.zsolti Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141513

a vezérműtengely bütykök megfelelő méretűek?

Előzmény: buyer2 (141508)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141512

29 Ecura lambda jel
12 Ecuhoz jeltest
Mag a két kábel  plusz árnyékolt szigetelésbe fut Ecu B pontjára

Lambda fűtése:
Ecura 17-es lábon test (negatív oldal)
Másik oldal a lambda fűtésnek főrelé 6-os lába
Amúgy a relén belül megnéztem a dobozán is ezen az ágon az EVAP és a gyújtó trafók (parazitaszikrás) pozitív ága is innen jön

Kivett aksinál kontakt van a lambda fűtés + és a test között multiméterel mérve
 ezt ténylegesen nem értem

Nem olyan rég pár hónapja egyszer kiírta az EVAP-ra hibát ami ugyancsak erről a reléről kapja a pozitívat
gyújtó trafó + ágára is jelez összeköttetés a testel....
Én értelmezem félre a kapcsolási rajzot? Ha egy fő csatlakozót széthúzok egy fő kábelkorbácsnál a testel való összeköttetések megszünek. Rövid szakasz de nagyon túlzsúfolt és berman cső szerű+szigszalagal van megoldva a kábelezés gyárilag

Előzmény: zsolt4593 (141499)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141511

Az már megvolt. a legtöbb mért veszteség 12 % volt. Mondjuk ezen nem is csodálkozom hiszen 140 ezer van a motorban.

Lett mérve dugattyú fent és lefelé is. sehol nem esett be a veszteségmérő óra.

Előzmény: robika1 (141510)
robika1 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141510

Csinálj egy nyomás veszteségmérést,onnan már látni,hogy tömítetlenségi hiba van.

buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141509

Nálatok ezt meg lehetne csinálni? 

Előzmény: novothauto (141507)
buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141508

Na igen, a vezérlés ha nem 25x lett checkkolva akkor egyszer sem.

Valahol nagy disznósság van az tuti!

Az egyes hengeren a vezérműtengelyek jelzőnyilai stabilan oda mutatnak ahová kell. két vezérműtengely közötti láncszem 16-ra beállitva. (2 soron ugye 15 láncszemre kell)

Két hete levettük a szelepfedelet és bár nem halál pontos mérést tudtunk végezni de úgy tünik hogy jókor nyitnak a szelepek. Persze lehet hogy mégiscsak meg kellene ismételni. mert ahogy irtad is az egész sorron siralmas az érték.

novothauto Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141507

Kéne csinálni egy járó motoros kompressziómérést és kiszámolni hengerenként a szelepnyitási szögeket.

novothauto Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141506

Vezérlés? Ahogy látom, kompletten rossz egy hengersor.

2 bar az nagy eltérés.

buyer2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141505

Üdv.

Alany S8 4.2 2001 évjárat.

Nem olyan rég mértem sűrítést minden hegerben. Eredmény:

1 = 9.8b

2 = 10b

3 = 9 b

4 = 6b

5-8 = stabil 12 b

Alapjáraton eléggé rángtava járt nyoma sem volt  a 8 hengeres mozdulatlan óramű járásnak.

OK 1-es HF le, felújitás. szelep becsizsolás simering csere HF vissza, ha már bontva volt akkor a 2-est is levettem felujjitásra.

Új értékek:

1= 10b

2 = 10b

3 = 9b

4 = 10b

5-8 = 12b

Alapjáraton javulás tapasztalható de még mindig!!! gondolom köszönhetően a 4-es 6bar helyett 10, de még mindig  nincs a mozdulatlan óramű járás....

Igazából a 4-es hengeren történt mérhető javulás de az összes többi marad ugyanazon szinten. A 4-es is "csak" 10b-ra jött fel.

Veszteség mérés elvégezve, sehol,egyik hengerben sem jelzett kicsapó értéket. Mi több nagyon is jókat mértünk.

Ezek után nem tudom, hogy vegyem le még egyszer a HF-et??? 

Egy biztos, felsikolva nem lett...

Köszi a véleményeket.

TraguAre Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141504

Izzok mitol "higanyosodnak" be?

Ma reggel csereltem ket helyzetjelzo izzot (24V 10W tgk), 8 oraval kesobb mindketto sotetitett...

Gagyi az izzo?

novothauto Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141503

A kemények akkor is tenyérrel csinálják.

Előzmény: Kisa (141490)
Paco155 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141502

Az a baj, hogy ilyen mennyiségben már ragályos. :(

Nem véletlen, hogy próbálja mindenki kiirtani, azon kívül, hogy rendkívül zavaró is olvasni.

Előzmény: FeZ_ (141493)
cam aro Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141501

kis hidegindítót ekkor gondolom kompenzálnám a fals,többlet levegőhöz az üzemanyagot.""

reszben,.de a cel az, hogy lambda szenzor aktivitast merjunk. 

avagy hogy kideruljon a jel rossz. vagy valoban a keverek szegeny. 

én ebből nem tudok rájönni melyik körben lenne a hiba""

ebbol senki. 

ezert irtam a kiolvaso hibat. 

Előzmény: zsolt4593 (141499)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141500

A 8,8 fokról azt tudom mondani az mióta a kocsi a miénk azóta 8,8 fokon van nem találtam rá leírást csak arra hogy a maximális fok az 90 fok+tűrési idáig ezzel elvolt az autó 2 könyvben se ír semmit róla,és az olasz könyvbe se találtam értéket mi lenne az alapjárati fok feltételezem ez jó, az ütközőcsavarhoz nemvolt nyúlva egy kis imbus csavar szépen belekozmálva a fojtószelepházba TPS-hez se lett nyúlva és köszi az eddigieket jó éjt

zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 141499

Ok rendben holnap megnézem hogy befogom a légszűrőt és nézem hogy eltudom e érni a 300mbar-t
>ha igen akkor kiderül mit csinál a lambda aktív e a hiba vagy sem tud e zárt hurokban dolgozni.

>Megnézem hogy hagyom zárt hurokban dolgozni ha lemegy 100mV-fele az érték hogy légszűrő szívócsonkjába fújok egy kis hidegindítót ekkor gondolom kompenzálnám a fals,többlet levegőhöz az üzemanyagot.

Vezérlés:nem lett mostanság állítva,se cserélve vezérlés alkatrész szóval jelen van minden

>Lambda Hiba
én ebből nem tudok rájönni melyik körben lenne a hiba

Másik programmal is néztem már ott is csak lambda hibát ír maga a hibát nem ragozza hogy épp mi fűtés vagy jel pl

Előzmény: cam aro (141498)
cam aro Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141498

elso korben amit javasoltak tobben.  

zard le a levego betapot, amig 300mbar korul lesz a szivo vakum.

igy nezd meg a lambda szabalyzast.

a masik amit en irtam.

mikor ~ 100mV-re esik a lambda fesz. sprickolj be neki,  es nezd a lambda jel reakciot.  

3. 

ha vissza irja a lambda hibat. annak van egy kodja. 

azt is irni kellene. 

nem mindegy futokor. .vagy a jel kor. vagy barmi, de kod megmondja. 

mivel jelet mersz, es az sacc kb szegenykeverekes uzemet mutat.. (ami egybe cseng a map ertekel ) 

szerintem a futes miatt irja vissza egybol a hibat. 

alacsony map. 3 ok. 

- nem sziv eleget. /pl vezerles /

-nem tomitett a rendszer  / pl megkerulos alapjarathoz minek 8.8%-os fojto nyitas < ez csak felvetes  / 

forditsunk. 

-szar a lambdad. szegenyet mer, ez miatt dusit mint az okor. viszont alapjarat szabalyzas meg tartani akarja 

alapjaratot..tehat ranyit. es ezert kicsi a map. 

sacc. 

Előzmény: zsolt4593 (141497)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141497

Ok tök normálisan kérdezem meg akkor:
Ha végigolvasod a regényem akkor a te felvetéseid mi a leírtakon kívül és a kérdéseimre tudnál adni választ szívesen hallgatnám.

Előzmény: cam aro (141496)
cam aro Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141496

ha előtte fél ével 400Mbar volt az értékem"" 

mar akkor is rossz volt. 

mutatja a MAP akkor miért is aktív a lambda hiba?""

mert ket hiba van benne. 

kitörlöm a hibát amint törlöm egyből abban a percben visszajön""

kiolvaso hiba, vagy valos aramkori /tehat nem jel / hiba.

arra senki semmit nem tudott mondani...""

inkabb nem akart..

baszogatas nelkul.. ha visszanezel kicsit itt nem sok regenyt olvasol. 

na te azt irtal.. szamtalan kerdesel, es nehezen ertelmezhetoen.

(volt olyan erzesem hogy googli forditobol masoltad ) 

szvsz nincs itt baj, csak ha valamit nem ugy kapsz ahogy elvarod, akkor nem egybol sertodni kell. 

Előzmény: zsolt4593 (141495)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141495

Úgy megnézném a sok feltett kérdéseim közül menyire is kaptam választ és menyire tág fogalmazásban.
Egyébként köszönöm a segítséget amit idáig kaptam de elég sokra ami számomra nem érthető semmi választ nem kaptam és kaptam olyat is el se olvastam végig...Akkor a fáradtságot is vegyük az olvasásra.

A nagy nyelvbotlásokról pedig annyit mondanék a sok szakember hogy tudja ezt?
cetír vagy centrír simmering vagy O gyűrű(tömítő gyűrű) főtengely vagy forgattyús tengely hagy ne menjek már ebbe bele fáradt voltam és elírtam bocs emberek vagyunk tévedhetünk...

Arra senki se tudja megmondani hogy ha előtte fél ével 400Mbar volt az értékem akkor most ez az érték miért rossz és miért produkál hibát.
Ha ráadom a gyújtást  nem jár a motor és a légköri nyomást mutatja a MAP akkor miért is aktív a lambda hiba?Semmi köze a MAP hoz ilyenkor véleményem szerint..
Bese indítom az autót kitörlöm a hibát amint törlöm egyből abban a percben visszajön a motort be se indítom

Nem véletlen kérdeztem a lambda jeltest specifikus dolgot arra senki semmit nem tudott mondani...

cam aro Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141494

ehen.. sejtem. :P 

jovanna...botlok. 

Előzmény: FeZ_ (141493)
FeZ_ Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141493

És ezzel konkrétan nem is arra gondoltam, akinek írtad  :-D

Előzmény: FeZ_ (141492)
FeZ_ Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141492

Úgy látom, hogy falra hányt borsó  :-(

Előzmény: 409 (141480)
Kisa Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141491

...rengeteG... :)

Előzmény: Kisa (141490)
Kisa Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141490

Nézd, nem vagyok helyesírás megszállott, de a fojtó, csak az egyik nagyon durva "betűbotlás", van még rengeted.

Segítséget is kapsz itt, ha jól látom, de cserébe elvárható, - főleg egy szakembertől - a helyesírás.

Egyébként én is azzal próbálkoznék, hogy egy merev műanyag lappal beállítanám a fojtást, 300 m(milli)Bar nyomás környékére és nézném mi történik.

Előzmény: zsolt4593 (141489)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141489

Ok bocs ha most a helyesírás végett írtad akkor bocs de már egy hete ez a téma a fejemben és nem tűnt fel hogy ly-onozok....
Vagy ha FoJtószelepház tömítésre gondolsz ezzel ez ügyben akkor írd le kerek mondatban köszi de most létszíves ne menjünk bele egy betűbotlás végett a szóvitába inkább segítséget várnék el köszönöm,a helyesírásom végett pedig szerintem még érthető mik a problémáim.

Előzmény: 409 (141480)
LyPapa Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141488

Szerintem alapjárati levegő tanítás, ha van ilyen lehetőség.

Üdv: LyPapa

Előzmény: astraturbod (141483)
astraturbod Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141487

az is zsir uj benne.

Előzmény: mica-r (141486)
mica-r Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141486

Kuplung magasan fog :)

Előzmény: astraturbod (141483)
409 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141485

Bizonyára BKC akart az lenni.

Előzmény: mica-r (141472)
robika1 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141484

Ez jó ötlet.Csinálok egy képet az alapjáratkiegyenlitésről,hogy lássák,hogy nem a motor jár szarul.
De valószinű,hogy a "Menager" -nek nem fog sokat mondani.

Előzmény: fourwheels (141476)
astraturbod Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141483

ma vittem müszakkizni az autót és azt figyeltem meg, hogy 2-3 ban mikor véltok fel, mondjuk kétezernél elváltok, akkor felmegy először 2200 ra és onnan esik le a fordulat.

folytószelep tiszta, beállitva.

a két első lambda cserélve.

merre kezdjem a kutakodást?

alapjárati motor takarítás?

gyertyák?

nissan maxima 1999 2.0 v6

mica-r Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141482

BKD lenne akkor jó motor lenne :)

Előzmény: robika1 (141481)
robika1 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141481

Lehet nem BKP valami más kód 16 szelepes hulladék motor.Nem értem miért kellett nekik ezt a motort megcsinálni?!
Megmozgattam a nyelestengelyt,nincs semmi rendellenes hang....

409 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141480

Fojtószelep

Előzmény: zsolt4593 (141477)
mica-r Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141479

Igen, de nem mi találtuk ki :)

Előzmény: FeZ_ (141478)
FeZ_ Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141478

Made in Hungary  :-(( 

Előzmény: mica-r (141475)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141477

Ha tehetném mint okot kizárásnak kimérném a MAP ott de hiába Multiméter és táblázat ha vákum pumpám mérőórával nincs

Illetve adatom hogy esetleg ,mekkora a kiadott Mbar érték ami jónak számít adott motorállapotnak megfelelően
Enyire biztos ez a 400-450Mbar érték hogy rossz alapjáraton?
Ok azt értem ebből is a feltöltött képből hogy pl 475mBarnál 2500mV-ot produkál jelnek a MAP ami az ecuhoz megy mint bemenő jel  azt is értem ha pl csak 300mBar kéne legyen hogy ott menyi mV-ot kéne szolgáltasson (kevesebbet)
Rendben van hogy alapjáraton akkor nem jó a Mbar érték és így a Mbar értékhez lévő feszültséget adja a MAP holott ő csak azért szolgáltat rossz adatot mert alapjáraton nem ennyinek kéne lennie mert a szívócső depresszió nem jó ergo falsot szív a MAP meg fals adatal dolgozik.

Azt is értem hogy nem jár a motor nincs depresszió(vákum,szívó hatás ki hogy tanulta) ésráadott gyújtásnál ezért is ad jó jelet a MAP az aktuális kinti Mbar értéket
Amint beindul az autó léterjön a depresszió ugye már eleve indítózásnál ahogy forog a motor és ha tömítettlenségi problémák vannak szívó oldal felől akkor természetesen a Map vákum csöve is ennek megfelelően fog mérni ha nem tévedek helytálló a leírásom.

De akkor miért nem reagál maga a folytószelepház körbefújásra se indítóspray se féktisztítóra?
Befogom a légszűrőt módszert még kipróbálom ha tételezzük fel van honnan szívnia levegőt akkor a módszer működhet az biztos sajnos erre nem gondoltam mert nem tudtam ez a Mbar érték rossz.
Vákumcsöveknél további problémát nem látok
Abban meg bízok hogy az alapjárati léptetőmotor ami egy levegő járatot nyit zár hogy ott megfelelő minden

Előzmény: novothauto (141469)
fourwheels Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141476

Én pont most küzdök egy LUK szettel ami kb 10e ment el és elkezdett zörögni! Már egyszer visszadobták, hogy szar a kocsi és az tette tönkre!(Audi A4 2.0tdi 110e km-el)ű

Persze számla, beépítés, stbstb beleköthetetlenül mellékelve!

Most kaptak egy mérést a csúcsokról a be és a kiszerelési állapotban! 

Megy a bubvakarás, mert jok a csúcsok! 

Előzmény: robika1 (141467)
mica-r Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141475

Itthon a LUK lendkerekek egyre rosszabbak...

Előzmény: cam aro (141474)
cam aro Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141474

cam aro  2014.06.03    0 0 133591

valahol ceges gepen van egy mentesem luk, meg sachs dmf tureseirol.

gyanitom sokra nem mennel vele. csoda ha az uj belefer. 

holnap berakom ha nem feledem. 

cam aro  2012.12.06    0 0 116518

140E mar eleg indok. + amit a pedalon erzel. 

ugyan passat. (06" BKP ) de mai nap.

LuK fel evet birt.. nem csodalom. 

kozepen a DMF-ben. atmero 35 koruli siklo csapagy. (mogotte valszinu van egy picit nagyobb axial.. )

ket hete meg csak holtjatekon razta a pedalt, tegnapelott mar fel pedal uton is. 

ma leborult rola a valto. .. es hat,.. log mint a pitsa. 

nem rant, nincs hangja, mert a csillapitas jo.. de a csapagyazas az elszallt. >>  ez rugdossa a pedalt.

mica-r Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141473

Ja, lemaradt

Nem kell semmilyen célszerszám a lendkerékhez.

mica-r Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141472

Azok a termék manager izék azért kerültek abba a pozícióba, mert nem értenek hozzá...

Tornáztasd meg a nyelestengelyt hátha hallasz valamit.

Egyébként nem tudom volt-e BKP motor olyan kocsiban....

henger fej Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141471

Mindegy, sokáig formáztam azt a fojtószelep j-jét.

Előzmény: novothauto (141468)
henger fej Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141470

Csak annyit olvastam vissza, hogy központi befecskendezős, meg hogy kitakarítottad a fojtószelepházat, majd elszállt a lambda.

Próbáltad befogni a fojtószelepház csövét, hogy semmi levegőt sem kapjon?

Ha már túl vagy rajta, akkor bocsi.

Előzmény: zsolt4593 (141466)
novothauto Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141469

Első fontos eldöntendő kérdés, hogy ok, vagy okozat a magas MAP érték.

Előzmény: novothauto (141468)
novothauto Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141468

Paraszt megoldás, de néha bejön: ha magas a MAP érték, mint az esetedben, én tenyérrel

szoktam megfojtani a motort addig, amíg jó nem lesz az érték (kb 260-280 millibar).

Ha minden helyreáll, motor szépen jár, keresd a fallsot, ha nem, akkor keresd a mechanikai hibát.

Előzmény: zsolt4593 (141466)
robika1 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141467

Üdv mindenkinek!

Skoda Octavia 2.0TDI BKP motor 07' DSG váltó(olajos kuplung)

Lendkereket cseréltünk mert indításnál,leállításnál (fojtószelep működik) és hidegen alapjáraton zörgött.LUK márkájút tettünk bele .Beszerelés után 5.-6. inditásnál már hallottam egy kis zörrenést de nem foglalkoztam vele.Ügyfél elvitte és kb. 30km-t tett meg már telefonált is,hogy jobban zörög leállításnál és indításnál mint eddig.Autót visszahozta levettük a váltót és ellenőriztük a lendkereket.Olyan 20-30 fokot lazán mozog ide-oda(a réginek nincs)  de viszont fémesen nem ütközik,és ha tovább fordítom a rugó ellenében akkor sem érzem,hogy fémesen ütközne(a régi igen).
esetleg tud ennek a kuplungja zörögni?Amúgy tipikus kéttömegű rossz lendkerék hangja van.
Visszaküldjük a kéttömegűt de a termék "menáger" azt kérdezte,hogy a kuplungtárcsa ,szerkezet és a kinyomócsapágy jó állapotban van e? Mondom DSG..Azt kérdezte,hogy célszerszámmal lett e felszerelve?Az ELSA-ban nem találok DSG lendkerék célszerszámot.Vagy ti tudtok?

zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141466

Folytószelephez nem lett nyúlva kiakasztott gáznál is megnéztem ecut-ott is 8,8 fok a kitámasztón ül ami elállítva sem volt és tudtomal ez a jó érték a 8,8 fok,Tps hez meg hozzá se nyúltam és jól reagál a különböző gázállásokra.
Az viszont valós tény hogy 400mBar körül van a Map érték nem ilyen 300mbar körülin és picit ingadozik is 400mBar körül műszerfalon is nézve a programba billeg és 400 Mbar körül van

A map szenzortól jövő cső végéből vágtam le 1 cm-ert mert a szívócsonkba amiből egy Y ág jön ki pont a csőcsonk elején volt megtörve ott repedt volt a cső, és kivolt tágulva is.
Az Y-ra megy még  a fékrásegítő is ahoz nyúlva nem lett más méretű a cső és az Y ág is ott fékrásegítésem van de fújtam oda féktisztítót nem változik.

Ami viszont talán a képekből látni mivel két részből áll a folytószelep ház és közte két közdarab azokon 1-1 nagyon vékony papírtömítés ami ép volt bontásnál de cserélve nem lett,hogy lehetséges jobban jártam volna ha kicserélem!
Csak az a furcsa van egy régebbi mérésem is képem ami nem mostani és ott ezek az adatok vannak ekkor még hiba nem volt:

rpm 935
befecskendzési idő 0,95ms
14fok előgyújtás éppen
425mBar
beszívott levegő hőmérséklet 9fok
motorhő 53 fok
8,8 fok folytószelep lambda 1 (inaktívan)

Amiket nem tudok az az alapjárati léptetőmotor adatai(IAV)
IAV position 70 steps
IAV correction delta -108 steps
IAV integral gain 39
IAV proportional gain 00

Ha a 400mBar értékek nem jók alapjáraton akkor itt miért nem volt még hibakód pedig nem mostani mérés és üzemelegen se volt az biztos és az autó se csinált ilyen tüneteket.

De azt is megkérdezném akkor milyen motorállapotban mi lenne az idális Mbar érték
Gondolom teljesen nyitott folytószelepnél lenne 900-1000Mbar érték(6000-8000 fordulatnál)
és csukott állapotban lenne alapjáraton akkor ilyen 300mbar???
Mikor van 0-300Mbar érték?
lambádra még mindig nem tudom mit mondjak mert ha rádugom az ecuscant és a motor besincs idítva csak gyújtás van ráadva akkor hibakód lambda,kitörlöm a hibakódot és egyből visszajön még bese indítom az autót már ott a lambda hiba

Ha ráadott gyújtásnál is van és mikor még hideg a motor besincs indítva és a Mbar érték is a környezeti akkor hogy tudna egyből lambda hibát adni????

Előzmény: cam aro (141465)
cam aro Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141465

eleinte ha elkezd dolgozni a lambda zárt hurokban egy nagyon kis időre jó csak és egyből lemegy a feszültsége 100mV-alá eléri a 0V-ot ""

azert mert magas a map-od. 300mbar korul kellene alapjaraton, 4-450 az sok. 

falsol valahol. esetleg a tulzott fojto nyitasnal. 

inditsd be.

vard meg lambda fesz le esik 100mV kore.

ekkor sprickolj be neki kis fektisztitot.

meglatod mit lep ra a lambda fesz. 

Előzmény: zsolt4593 (141459)
hdcsaba87 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141464

Sziasztok!

Olyan problémám lenne Alfa Romeo 147-es autómmal, hogy a váltó rudazat nem áll vissza üresben a középső állásba. Ha jobbra húzom akkor jobb oldalt marad, ha balra akkor bal oldalt marad. A  váltószoknyát levettem, annyit látok, hogy lóg gömbfej és hatalmas a holtjátéka.  (1/2-1 cm-t lóg a rudazat)

Jól tippelek? Váltókulisszát kellene cserélni? Vagy csak felújító készletre van szükség?

zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141463

a felvételnél hirtelen nem tudom lehet kis gázt adtam és vissza de olyan 400mbar körül van az érték gázadásra pedig csökken pl 2000-3000 fordulatnál olyan 200 -300 valamenyi mBar

Előzmény: cam aro (141461)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141462

És arra tipp ha az ecutól a jeltesten és a test között mV-ot mérek igaz csak 65mV-ot akkor a kocsiban lévő lambda az jeltestes specifikus szonda és a szondaházon belül némértem testelt a jeltest szál.
Ha ez így van én mégis kitudom sípoltatni a szondán széthúzott csatlakozónál a jeltest és a test között van kapcsolat
Arra vetek jeltest testzárlata van

Ha nem sepcifikus szondás lenne akkor az ecutól jövő szálon 0V-ot mérnék ép kábelnál.
Ha specifikus akkor 150mV-750mV között igaz nem értem ekkor meg miért ilyen kis értéket kapok 65mV de a szonda vezetékeiből kapcsolási rajzból is azt látom hogy jeltestes a szonda nem testpotenciálal dolgozó!

Előzmény: cam aro (141461)
cam aro Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141461

8,8fok  <> 400-450mBar 

csak tipp. 

Előzmény: zsolt4593 (141457)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141460

Másik tömítésrész a folytószelepnél de sehol nem akar beszívni falsot

Amire tudok gondolni:papírtömítést mégis csak kellet volna cserélni
Lambda jeltest szála testzárlatos mert ha ecutól kap jeltestet és a csatiból ezt a kábelt de mivel mértem és a lambda jeltet mégis összeköttetésben van a testel így a lambda üzemel csak nem megfelelő értékeket ad.
léptetőmotor kipucolás lehet a sok lerakódott kosz tömített most meg fals levegőt kap a a megkerülő járatból vagy néha megszorul a léptetőmotor??, hamár a léptetőmotor értéke is változik de azt nem tudom értelmezni a porgram hiába ír lépéseket nem tudom mi a jó érték

Próbáltam már ecu resetet is ha az az hogy lekötöm az aksit 1 napra hátha

zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141459

Amit még nem értek járó motornál lambda feszültséget mérve eleinte ha elkezd dolgozni a lambda zárt hurokban egy nagyon kis időre jó csak és egyből lemegy a feszültsége 100mV-alá eléri a 0V-ot is (ilyenkor ugye a lambda érték már az egekbe 1,3 fele de miért tud átbilleni a multiméter mínusz tartományba is elkezd mérni pl -0,50-et vagy mínusz  -0,100-at is

Megnéztem hogy lekötöttem az ecutól jövő jeltestkábelt a csatlakozóból jelkábel maradt de ugyan ezt csinálja amiket előzőleg leírtam aktív inaktív lambdával játszadozik zárt nyíl horukal lambda érték alapjárathoz ha nem nyúlók felkúszik 1,3 fele és kikapcsolja az ecu a figyelést néha ha meg rádúsítok és épp zárt hurkú a lambda dolgozik de roszul kúszik fel 1,3 felé akkor megfordul a dolog elkezd elmenni lambda 1 hez képest lefele 0,9  0,8 0,7 0,6ig és megint zárt húrkú

Pont olyan a nézett adat is mint az érzés mikor vezetem az autót ha aktívvá teszi a lambdát az ecu nézi és anyira küszöb értéken van már akkor gázra már csak lassul az autó volt hogy megvártam leáll e de nem hanem hirtelen kilőtt (kilőtt ilyenkor gondolom akkor lesz inaktív a lambda és újra csak fix értékel dolgozik az ecu)

Érdekes MIL lámpa nem ég de program is hibát jelez és a program szerint ott ég a mil lámpa

zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141458

Pár kép például a lambda értékem hogyan változik amint a nyílt húrkúból (ianktív a lambda) motor már üzemmeleg csak ecu játszik a ki be kapcsolásával hogy megy el a lambda érték

Másik mivel 4 vezetékes Bosch Zro2 lambda van gyárilag benne ha jól tudom(képen a jobb oldali azaz nem testelt hanem jeltestes)

megmértem az ecutól jövő jel és jeltest feszültségét ráadott gyújtásnál 410mV (úgy tudom 450mV kéne legyen) gondolom ilyesmi jelfeszültségel is dolgozik az ecu inaktív lambda mellet
Egyébként széthúzott lambdával nem csinálja a tüneteket a kocsi!
Amit mértem még az az ecutól jövő jeltest kábel és a kostitest között mértem 65mV-ot de azt olvastam vagy 0V-ot lehet mérni feltéve ha nem szakadt a kábelrendszer és nem jeltestes a rendszer vagy 150mV-750mV közötti tartományt kell mérjek.Kicsit alacsonynak találom a jeltest értéket ezt a 65mV-ot de ezekszerint specifikus jeltestes a lambda szabályozás is. Úgy tudom ezt nevezik 0V-hoz eltolt értéknek vagy offset módnak?Ezt megköszönném ha elmagyarázná valaki.

Amit viszont nem értek ahogy a képen is van és a mérésekből is gondolom hogy ha jeltestszálas a lambda és nem testel a szondaházhoz hanem szabályzott jeltestet kap akkor hogy tudok mérni szakadásvizsgálattal a lambdaház és a jeltestszálon összeköttetést azaz sípol a multi és a 12V-ot is kitudom mérni természetesen a lambda jelteszálán ez csak akkor lehet ha vagy összevan kötve a lambdaházzal vagy amit nem tudok de a rendszer felépítéséből úgy gondolom a jeltestszálam testzárlatos lett belül a szondán

zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141457

Amiért pucoltam és vártam volna a javulást a kocsin az az hogy mostanság pár hónapja egyre jobban előfordult hogy az autó reggel hidegen nem volt hajlandó az alapjáratra csak ha a lámam a gázon tartottam akkor indult el más különben leállt.Először csak a csatlakozókat mozgattam meg a motortérben idéglenesen jónak tűnt de mindig visszajött a hiba és egyre sűrűbben sajnos a lambdát is mozgattam párszor mondjuk melegen is csinálta előfordult ezért is mozgattam csatlakozónál és szenzornál is vezetéket.
Folytószelepház szerelésnél a map szenzor vákumcsöve a szívótorok Y ágába innen jön a fékhez is na ez a cső repedt volt de csak a vége lecsíptem belőle 1cm-ert innen biztosan nem szív falsot sem és lukas nem repedt fújkálásra se pörög fel a motor.Máskülönben vagc-omal nézve laptopon is minden érték jónak tűnik nekem amit a szenzorok szolgáltatnak.
Egyszer még az Evap hibát írta ki régebben de ott csak kontathiba volt kihúzva újra becsatlakoztatva+kontaktspray megjavult+ecutesztel is működtetve hallani dolgozik az evap szelep és a ecusacn is jónak ítéli innen nem kap többlet üzemanyag gőzt sem.

Viszont egyre sűrűbben már lambda hiba előtt is előjött a nem akar elindulni az autó csak picit ha nyomom a gázt ha leveszem a lábam leáll léptetőmotorra gondoltam ekkor csatlakozó és pucolásra de ezek után jött a lambda hiba....
Amúgy most nem áll le pucolás óta nemkell gázt adni csak a lambda értékem rossz amint zárt hurokban van a rendszer

Amit Ecusanel néztem láttam.
Tps szenzort megnéztem néztem szögállást folytószelep állás mellet és az jónak tűnik illetve az alap folytószelep szögem is anyi mint előtte volt 8,8fok nincs köztes átmenet kimaradás kb szögenként néztem nagyon lassan forgatva oda vissza a folytószelepet és néztem a szögfokot a laptopon
abszolút nyomás értéke nem járó motornál környezeti járónál egyből lemegy 400-450mBar értékre
alapjáraton kb 0,8-0,9ms a befecskendezési idő
Előgyújtást ecu szabályozza de 10-15 ' fok körüli
90C motorhőmérséklet mellet álló autó mellet de járó motornál 26-30C fok az beszívott levegő hőmérséklet
A légszűrőben lévő bimetálos hideg meleg levegő átkapcsoló működik
Hideg motornál valós hőfokot szolgáltat de gondolom a légszűrőházban meg maga a folytószelepházban van szerelve az IAT és áll az autó természetes hogy felmegy 20-30ra mert a környezetéből szívja a motorhős meleg levegőt
 motorfordulat olyan 900rpm alapjáraton

Gázadásra 2-3-4 ezer Rpm körül a befecskendezés elmegy 2,5ms-ra meg több értékre is az jó gondolom
abszolútnyomás leesik igaz nem nagyon megy le 100-150mBar értékre inkább olyan 200-250mBar körülire

Paco155 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141456

Fojtó

Előzmény: zsolt4593 (141454)
őrel Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141455

köszi

Előzmény: bambi942 (141453)
zsolt4593 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141454

Sziasztok,adott egy Fiat Punto 1.1-es S55-ös központi befecskendezős kocsim
105.000km-er van benne sose volt pucolva az folytószelepház rávettem magam kipucoljam.
Aksit lekötöttem vártam kicsit utánna légszűrőházat levettem
Folytószelep házról lekötöttem mindent kábelesen: TPS csatlakozóját,IAT csatlakozóját és az alapjárati léptetőmotor csatlakozóját.
Lekötöttem a befecskendező csatlakozóját is
lekötöttem ledugóztam: bemenő benzinágat,a visszamenő benzinágat
lekötöttem a légszűrűről menő kis vákumcsövet ami az kartergázt vezeti be alacsony folytószelepállásnál
lekötöttem a evap szelep üzemanyag gőz ágát ami a folytó szelepre megy
illetve a két átmenő vízkört is lekötöttem és azt is le vakdugóztam
Ekkor hozzáfértem a folytószelepházhoz ami két részből áll imbusz csavar fogja illetve két műanyag pozicionáló tüske
A két rész között van egy kis vékony közadarab mindkét oldalán papírtömítés és az alső részén a folytószelepháznak is van egy nagy bakelit szerű közdarab mindkét oldalán papírtömítés.

Ami tény visszaszerelésnél a közdarabok épek voltak nem repedtek és a rajtuk található papírtömítés ugye lehúzott állapotú zömültek de roncsolásmentesen nem letapadva jöttek fel a fémfelületekről sehol egy ott maradt papírfoszlány így azt nem cseréltem ki visszaszerelésnél,később pedig hidegindító spray és féktisztítóval is jól körbefújkálva nem pörgött fel a motor.

Amit kipucoltam:a kis kartergázcső tele volt már piszokkal,illetve az alapjárati léptetőmotor megkerülő levegő furat háza is koszos volt kipucoltam és magát a léptetőmotor tengely részét és kúpját pucoltam ki:koszos fekete kokszos olajosnak tűnő masszás volt.Maga a léptetőtmotor két darab torx csavaral van felfogatva oldalról és levegő járatot nyit vagy zár egy kúppal.
A léptetőmotort picit megfújtam a tengely részét wd40-el is meg egy ici pici zsírt is adtam neki
Egy O gyűrűvel van a háznál tömítve az O gyűrű ép volt maradt a régi.
Ami furcsa volt hogy eléggé kotyog a léptetőmotor tengelye lóg kézzel szemel jól láthatóan
A kúpon is megfigyelhető egy egy oldali nem körkörös kopás

befecskendezőt is kiszereltem 1-1 O gyűrűvel van tömítve a házban nem nyúltam hozzá átse fújtam a fémszűrői tiszták voltak O gyűrűk épek voltak
Tps hez nem nyúltam,nyomás szabályzóhoz nem nyúltam

A folytószelepházat pucoltam át féktisztítóval és gyorsan lefújattam kompreszoral.
pici féktisztítót kapott a  IAT szenzor is ezáltal de későbbiekben nem láttam azt hogy ettől fals értéket adna
Nyomásszabályzóhoz nem nyúltam a folytószelepháznál és ügyeltem hogy kompresszoral nehogy belefújak a járatába nem ismerem a működését de rugó/membrános dolgot sejtek és féltem nehogy a levegő átszíktsa a membránt

Ezenkívül a motorhőmérsékletihez nem nyúltam csatlakozóhoz de a map szenzor csatlakozója is kapott egy kis kontaktspray- és a többi csatlakozó is lambda és a CKP is
összeszerelés jött minden okénak tűnt de mégse.....Az autó ez után lambda hibát ír ki mindig és az elméleti Y=1 érték mindig felkúszik Y=1,3-ra mi lehet a baj?

bambi942 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141453

igen le kell szedni,máshogy nem tudod kiszedni.

Előzmény: őrel (141452)
őrel Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141452

urak,

vw caddy (2000év 1.9 sdi)

gyújtáskapcsoló betét cseréjéhez , le kell venni azt a baszott konzolt a kormányról? nem jön ki másképp?

mica-r Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141451

Semmi nem szereti az 1-2 km-es utat, ez a legnagyobb gyilkolás szinte a motornak

Előzmény: -Smiley- (141450)
-Smiley- Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141450

0 km-es lesz.

Injektoros motorral. (ez mennyivel lehet problémásabb mint a  classik 25 éves benzinmtor? Szereti ha 1-2 km-t használom csak, mivel munkám miatt rövid távokon kell autóznom)

Előzmény: fourwheels (141429)
409 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141449

Hideg motornál, és itt távolról sem mínuszokról van szó, alapjáraton 5bar környéki a nyomás, 1500-1800-as fordulaton  ~7bar-nál kinyit a megkerülőszelep. Szóval igencsak van annak dolga.

Persze üzemmeleg állapotban nincs ekkora nyomás, de 8000-res fordulaton nem árt, ha van 5.5-6bar.

Előzmény: Kisa (141445)
mondtam, hogy nem kéne. Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141448

tudom mit csinál az accusump, de az az olajnyomásba nem szól bele, mármint fölfelé nem.

az a "szegény ember szárazkartere", ha elmegy az olaj a szívókosár alól, akkor a benne levő olajat visszatolja a körbe, amíg normalizálódik a helyzet.

máshol lesz a baj.

Előzmény: Kisa (141444)
Mathyas Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141447

409, cam aro, Turzul, köszönöm a segítséget! :)

A bárdi útba esik a munkahelyemhez és lecsekkolom, hogy milyen van náluk.
Ha nem jó, akkor a 409 általi linkelt cuccot megrendelem.

Előzmény: cam aro (141424)
Mathyas Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141446

Nagyon tetszik! :))

Előzmény: C20NE (141416)
Kisa Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141445

"A nyomáshatároló szelep soha nem nyit ki egy normál motoron (talán mínuszokban, 6000-es fordulaton), ha minden jól működik, ennek hangolása nem jó irány, nem lehet ott 6-8 Bar-nál nagyobb nyomás megkerülő szelep nélkül sem."

Átgondoltam, ez így nem igaz, de egy ilyen megkerülő szelepet azért mégsem szokás az olajpumpa többlet szállításának elvezetésére használni.

Gyári pumpánál meg semmi szükség rá, a szállítási mennyiség és a résveszteség nagyjából összhangban van. 

Előzmény: Kisa (141444)
Kisa Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141444

"

illetve még egy kérdés, hogy az olajszűrő adaptert ha fordítva kötik be tévedésből, az nem tud hasonlót produkálni?"

Nagyon nem mindegy, hogy merre áramlik az olaj a szűrőben.

Az is fontos, hogy hol méred a nyomást, ahogy Cam mondta!

Egyetlen tuning motornak sem kell ilyen olajnyomás, ez teljesen extrém. Viszi a teljesítményt és tönkreteszi az olajpumpát, feleslegesen.

Közben öli az olajat is, de ami még rosszabb habosítja és ahogy mondod a nagy szállítási mennyiség miatt nem tud visszafolyni sem,nyomja fel a kartercsőbe.

Az accuspump gondolom csak egy puffer, ha nem tudod pontosan mit csinál (én nem) akkor jobb lenne kiiktatni. (tudom , mondani könnyű).

Egy gyári pumpa nem tud 5 Bar-t alapjáraton, jó ha kettőt.

Ha tényleg gyári a pumpa akkor le van fojtva, és ezt a fojtott nyomást méred, így az utána lévő cuccok meg nem kapnak kenést, hűtést, olajat.

A nyomáshatároló szelep soha nem nyit ki egy normál motoron (talán mínuszokban, 6000-es fordulaton), ha minden jól működik, ennek hangolása nem jó irány, nem lehet ott 6-8 Bar-nál nagyobb nyomás megkerülő szelep nélkül sem.

Az ilyen-olyan olaj keresése, is teljesen zsákutca, tök mindegy mi van benne, ilyen szélsőséges értékeket egyikkel sem produkálhat.

Előzmény: mondtam, hogy nem kéne. (141430)
cam aro Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141443

rendszernyomasert ket dolog felel. /sarkitva/ 

olajpumpa. 

nyomashatarolo.

a tobbi sallang lehet szukites, vagy puffer..nem relevans, ha ezek utani a mert ertek. 

szerintem az a motor nem jo ugy.. 

nem azert mert nem kap kenest..

hanem azert mert mivan ha egyszer forditva akad fel benne az.. ami most nem szabalyoz.. 

Előzmény: mondtam, hogy nem kéne. (141441)
mondtam, hogy nem kéne. Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141442

de.

"ilyen"

Előzmény: mica-r (141439)
mondtam, hogy nem kéne. Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141441

1000 környékét stabilan tudja, nem olyan idegbeteg motor.

Előzmény: cam aro (141438)
mica-r Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141440

Tudom hogy ilyen h.f. gond nem jellemző, de ilyen olajnyomás probléma sem ...

:)

Előzmény: mondtam, hogy nem kéne. (141437)
mica-r Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141439

Ak iépítette a motort, az nem tud mondani valamit a problémára?

Előzmény: mondtam, hogy nem kéne. (141437)
cam aro Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141438

mennyi annak a v6-nak az alapjarata,.. 2-3e f/m ? 

mert ha gyari 6-700 az alapjarat..

az az 5 bar sztem fizikai keptelenseg. 

Előzmény: mondtam, hogy nem kéne. (141434)
mondtam, hogy nem kéne. Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141437

jó, de ezt japánban tervezték, nagyon nagy hibákat mostanában nem szoktak elkövetni.

az én saram is kicsit, amikor jelntkezett először ez a nagy olajnyomás, annyi mindennel kellett foglalkozni az autón meg egyéb munkákkal is, hogy parasztba' megoldottam, utána meg elsikkadt a végleges megoldás, de most már a végére járnék.

Előzmény: mica-r (141432)
mondtam, hogy nem kéne. Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141436

nem nagy matek kitalálni, miről van szó.

igazából azon csodálkozom, hogy az olajszűrőt még nem nyitotta ki.

Előzmény: tAB (141435)
tAB Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141435

Ismerős nekem ez a motor valahonnan :)

mondtam, hogy nem kéne. Creative Commons License 2015.03.30 0 0 141434

várjál, az alapjárati 5bar az úgy volt, hogy már kialátéteztem.

előtte nem emlékszem, mit tudott, de az biztos, hogy a tízbaros mechanikus óra lekoppant fordulaton.

Előzmény: cam aro (141431)
astraturbod Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141433

thx

Előzmény: mica-r (141375)
mica-r Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141432

Én is azt kérdeztem volna, hogy hol mérve?

Minden tartományban sok szerintem a nyomás. Nem kell csillagászati magas nyomás terhelt motornak sem.

Ha a hengerfejben alacsonyabb nyomásnál is fentmarad az olaj, akkor esetleg konstrukciós oka is lehet.

Léteznek olyan hengerfejek, amiknél nagyobb fordulaton nem tud megfelelően visszajutni az olaj (lásd Peu XU9J4, XU10J4). Accusump nélkül fél óra latt csapágyas tud lenni.

Előzmény: cam aro (141431)
cam aro Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141431

az alapjárati olajnyomás meg 5bar."" 

ha ez a nyomas a kulso szuro, es/vagy a buffer elott van.. utanna meg nincs akkor tudod hol a hiba.

ha ez a nyomas viszont kulso szuro, es nyugalmi allapotu buffer utan van.. az sok.

bajt lehet epp nem csinal,  de fordulaton 8bar+ mar tud,.

nyomas korlatozoval lehet baj szerintem. 

vagy nem is tudom, meleg motor, hig olaj, eredeti pumpa hogy a rákba csinal alapjaraton 5bar nyomast..  

mondtam, hogy nem kéne. Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141430

jóestét.

van egy nyolcezer fölé forgó nissan vq35 motorka.

a futásteljesítményét tekintve viszonylag friss építés, amennyire tudom, megfelelő körültekintéssel és alapossággal, minőségi alkatrészekből épült.

a legelején volt egy olajnyomásprobléma, fordulaton leakasztotta a tízbaros mechanikus órát.

ez például olyant eredményezett, hogy felgyűlt a hfben az olaj, a szelepfedél tetején a kartergázvisszavezető lukján csobogott kifelé az olaj.

a szelepfedél piros, ha az nagyon fontos.

gyári olajpumpa, van benne egy viszonylag nagy olajhűtő, egy külső olajszűrő adapter meg egy accusump.

az olajhűtő és az accusump kék.

az olajszűrője a gyárival csereszabatos, jó minőségű, de aftermarket darab.

a nyomáskorlátozó szelep rugóját egy baszomnagy hatlapfejű záródugó tartja, azt a hatlapfejet jobb híján kihézagoltam az olajszivattyú házához alátéttel, így megszűnt a szelepfedélen az olaj kibugyogása és az olajnyomás megállt max nyolc barnál.

ezt a nyolc bar olajnyomást motul 300v 0w20 olajjal produkálta.

olajcsere volt, most motul 300v 15w50 van benne, ez volt a kérés.

most megint az van, hogy elkerüli a nyolc bart, az alapjárati olajnyomás meg 5bar.

versenyen használt motor, sok olajnyomás nem árt, de ezt a nyolcplusz olajnyomást eléggé sokallom, ráadásul ezzel az olajjal a kartergázlecsapató is érezhetően jobban telik.

nem tudom, mi legyen, de én csökkenteném az olajnyomást szívem szerint, de bizonytalan vagyok.

illetve még egy kérdés, hogy az olajszűrő adaptert ha fordítva kötik be tévedésből, az nem tud hasonlót produkálni?

fourwheels Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141429

Ez az autó csak neked uj, vagy teljesen 0km -es kocsi?

Előzmény: -Smiley- (141428)
-Smiley- Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141428

Nem értek hozzá, de többen mondták hogy egy teljes olajcsere és vízcsere nem árt új autóknál mert keveset és gagyit raknak bele a gyárban (állítólag)

Előzmény: 409 (141426)
409 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141427

Többnyire féltengelybilincs fogónak hívják.

Ezt a fajtát vegyed, ez nem törik ketté a VW gyári bilincsétől sem. Amit cam belinkelt az jó a nyitható-zárható bilincsekhez.

Előzmény: Mathyas (141414)
409 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141426

"- Hűtővíz csere desztillált vízre, hogy ne rozsdásodjon idővel"

Tényleg csak kíváncsi vagyok!  Szerinted a gyárban mit tesznek bele? Egyébként marhaság desztillált vízzel feltölteni. Rozsdásodni fog. Nem kicsit.

Előzmény: -Smiley- (141417)
cam aro Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141425

kell-e félni tőle? ""

igen, kell. 

a vw-nek,  a fordnak, es a csigasokanak pl kimondottan. 

Előzmény: -Smiley- (141419)
cam aro Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141424

"jó oda a csípőfogó is"

jo oda harapofogo is.. az nem nyom oldalt.

kell -lehet-  bele egy allito csavar a szarak koze ha tulsok a spenot alkarba. (meg lekoszorulni élét )    

ez lenne a hozzavalo..(krimp, roppant mindketto helytallo ) de kalapxart er.

jobban jarsz a szoghuzo/harapo fogoval.  

vagy meg egy. 

ez legalabb jo az oldhato kapcsos  bilincsekhez is

http://i.ebayimg.com/00/z/WfcAAOxyIYhSYTuK/$T2eC16d,!ykFId8(usyfBSYTuJ(8-!~~_32.JPG

JAMIE222 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141423

A gugliban találsz fóliázó-szakikat.Ha városban laksz, valószínűleg találsz fényező-autókozmetikást aki meg csinálja.Én küszöbre, külső tükörre, motorháztetőre raknék színtelen fóliát.

Előzmény: -Smiley- (141421)
Turzul Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141422

A Bárdiban is kapsz például. Akarom mondani vehetsz!

-Smiley- Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141421

Tudtok jó fóliázót? Melyik részt ajánlatos fóliázni? (később nem rohadhat be mondjuk az ajtó a fólia alatt?)

Előzmény: JAMIE222 (141420)
JAMIE222 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141420

Új autónál olajcsere, meg vízcsere, alvázvédelem?Minek, minden új.Max a fóliázásnak lehet értelme...

-Smiley- Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141419

köszi. Elvileg 5 év teljes garanciát adnak. (Hyundai) 

Mennyire szokott problémás lenni ez a gyártmány, kell-e félni tőle? 

Cascoban van esetleg valami jó, megbízható?  Vagy bemegyek az allianzhoz, aztán megkötöm, mert kb tök egyforma a casco?

Előzmény: C20NE (141418)
C20NE Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141418

- Ha biztosan tudod, mikor és mit töltöttek bele rátölthetsz, de ha frissen vetted én csak a teljes cserét javaslom. Senki nem szervizeli le eladás előtt.

- A desztillált vízre cserével több baj is van. Egyrészt télen szétfagy másrészt a fagyálló hiánya miatt nem lesz kenése a szivattyúnak.

- Ízlés dolga.

- A mai autóknak nemigen kell szerintem alváz és üregvédelem.

(És a frissen vett autón mindentől függetlenül a szíjakat cserélni szoktam!)

-szerintem!-

-Smiley- Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141417

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy új autó vásárlásakor ajánlatosak-e egyből elvégezni ezeket a műveleteket:

- Olajcsere (vagy rátölteni a gyári kevés olajra)

- Hűtővíz csere desztillált vízre, hogy ne rozsdásodjon idővel

- ajtók, lámpák, kerékívek fóliázása, karcolás elleni védelem

- Alsó fém részek valamilyen korrózió védelme 

Miket javasoltok új autó üzembehelyezésekor?

C20NE Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141416

A "Bilincsfogó" kifejetés, hogy tetszik ?

:-)

Előzmény: Mathyas (141415)
Mathyas Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141415

A képet meg nem tette be...
No, erről lenne szó.

Mathyas Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141414

Sziasztok!

A képen látható bilincshez szeretnék venni szerszámot, csak az a bajom, hogy nem tudom milyen néven keressem.

Mi ennek a hivatalos neve? Roppantó, vagy klimpelő fogó?

Hol lehet ilyet venni?

Tudom, hogy "jó oda a csípőfogó is", de én megszeretném venni a hozzávaló szerszámot. :)

novothauto Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141413

Nem tudom, hogy mit értesz klasszikuson, de bárdiunixnál szokott lenni.

Viszont a Bosch is végig van vulkanizálva gumi védő burkolattal, az is jó.

Előzmény: olló01 (141409)
Aleko Viva Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141412

Sziasztok!

1.9 PDTDI  AWX-es hengerfejet hol érdemes javíttatni? PD elemek fészkei kiverődve, vezérműtengely egyik bütyke elkopva.

_smasszer_ Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141411

8-9 ohmot mertem a labak kozott...

Előzmény: 409 (141390)
525tédé Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141410

novothauto

Latod Tibi,akkor megcsak mentem nagyfaluba,meg ha ritkan is.Most hogy elköltöztem meg disznot sem tudok vagni.De nem adom fel,egyszer ott allok majd a kapuban :):)

Előzmény: novothauto (141406)
olló01 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141409

Köszönöm!

novothauto (141399):

Köszi keresek, bár ahogy látom a ,,klasszikus" boltok nem árulják. :)

Előzmény: cam aro (141394)
triunguis Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141408
Dehogy akarom bántani ha nem kell! De a porvédőm szita. Kicseréljem vagy ne cseréljem vagy várjak?
Előzmény: cam aro (141404)
triunguis Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141407
Én is így gondolom.

Biztos hogy a kormányműböl jött az olaj.
Előzmény: Kisa (141403)
novothauto Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141406

Ma is megsiratom azt a házat :)

Előzmény: 525tédé (141405)
525tédé Creative Commons License 2015.03.29 0 0 141405

Üdv Urak!

Tudom nem adok-veszek topic,de eddigi ismereteim alapjan talan ez  a legjobb hely közzetenni. :)

Eladnam BMW Modic 2 diagnosztikai gepezetemet.Ha esetleg valaki ingerenciat erez iranta jelezze.

Bazis allomas nelkül,de pesten a feltöltes megoldhato.

Emailem publikus

Üdv

"az ember aki hazat epitett a szalaminak"

cam aro Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141404

Mi van ilyenkor?""

nem basztatjuk azt, aminek nincs baja. 

vagy de. :) ugyfel keresre.. :)

Előzmény: triunguis (141402)
Kisa Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141403

Nézd, ez egy tök egyszerű hiba.

Ha a szívócsőnél ledugózott motor másképp viselkedik (alapjáraton), mint, ami össze van rakva, akkor biztos falsot szív, akkor vagy cső, vagy dob.

Te állítottad, hogy ledugózva jó, visszakötve a csövet meg nem jó.

Lehet az más olaj is,amit odacsöpög, oda fúj a menetszél.

Az is igaz, hogy alig fél deci olaj is nagy dzsuvát tud csinálni, ami nemigen vehető észre még olyan kis tartályban sem , mint a szervóé.

Előzmény: triunguis (141402)
triunguis Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141402
Köszi! Meglátjuk. Más:szervó olajat cseréltem, rá pár száz kilóméterre olajfolyást láttam a kormánymű jobb első porvédője mellett, szervó olaj szint maximumon. Már készülök a cserére, felújításra, de elmentem azóta 1000 km-t és az olaj szint max. Mi van ilyenkor?
Előzmény: cam aro (141401)
cam aro Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141401

nem tudok erre mit mondani. 

egy vakuum mero megmutatna feldugott csovel, es anelkul. 

igy -leirasodbol- ez jo eselyel  fekrasegito hiba.

Előzmény: triunguis (141400)
triunguis Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141400
Nem foglak hülyézni! Arra az okfejtésemre bólintasz halkan, miszerint ha a ledugózással így változik az alapjárat, akkor a fékszervó a gond? Nem hülyézlek ha aztán mégsem!
Előzmény: cam aro (141398)
novothauto Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141399

Vegyél bele 4 db Berut.

Előzmény: olló01 (141391)
cam aro Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141398

nem artasz vele. 

sot , javasolnam, de ha meg nem megoldas akkor en leszek a hulye. 

Előzmény: triunguis (141396)
cs_geza Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141397

multkor a 24 eves csigas huzta a 12 eves csigasat, az utobbi par szaz meter mulva ugy dontott, megis beindul, ekkora szegyent nem visel el... Autoszerelom nem rohogott nagyon, á....... :)

Előzmény: cam aro (141394)
triunguis Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141396

Cam aro Véleményed?

Látod nem halt meg

Előzmény: triunguis (141392)
cam aro Creative Commons License 2015.03.28 0 1 141395

megint megoltem a topikot.. ?

cam aro Creative Commons License 2015.03.28 0 1 141394

ez most elvileg a no.4-es trafo. 

okozat. 

uzleti alapu alkatresz tervezesnek hivjak a valos okot. 

vagy varjal.. csigas.. tehat ez mar lehet zsigeri oszton., tehat meg tervezni sem kell. 

Előzmény: olló01 (141391)
triunguis Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141393

Kipróbálom. Köszi!

Előzmény: 409 (141389)
triunguis Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141392

Azért kérdezem az alapbeállítást, mert szívósor ledugózással igaz hogy nem akad fenn a fordulatszám ha gázt adok és igaz hogy nem ingadozik a fordulatszám, de viszonylag lassan esik vissza a fordulatszám és akkor is csak 1000-ig.

Előzmény: Kisa (141385)
olló01 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141391

Sziasztok!

Pug 308 sw 1.6 thp (110kw) ma délután az M0-son egy emelkedőn berángatott, MIL lámpa , P1340-es hibakód. Tavaly nyáron már csinált egyszer ilyet, akkor is gyújtótrafót cseréltek és a hiba megszűnt. Sajnos arra már nem emlékszem,hogy akkor melyik hengerbe. 160 ezer km van benne, lehet, hogy megint csak meghalt egy trafó? Ezek szerint szép lassan mindegyik meg fog halni, vagy ez csak okozat és valami miatt halnak meg? Köszi

409 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141390

1-2 láb között 300-500 Ohm közötti ellenállás a megfelelő. A vezérlőből ki lehet villogtatni a hibakódokat. (mondjuk mostanra biztosan belevarázsoltál vagy féltucat fals kódot)

"Benzincsövet lehuztam, az nyomatja ezerrel ha inditozok."

Papírforma szerint az üzapumpa akkor indul el, ha van gyújtás primerjel. Ahhoz meg kell a főtengelyjeladó jele.

Előzmény: _smasszer_ (141384)
409 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141389

Fordítsd meg a csövet.... rögtön kiderül, hogy zár, vagy sem a visszacsapószelep.

Előzmény: triunguis (141373)
409 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141388

"..azt mondtam,hogy ebben a kocsiban nincs fordszámmérő."

Mint már elhangzott, az a fordulatszámjelet nem kizárólag a fordulatszámmérőhöz lehet használni. Egyéb perifériák ebből "tudják", hogy forog, vagy áll a motor.

Előzmény: Szabóbobó (141357)
Kisa Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141387

Három lábú, a tekercs két vége és az árnyékolás.

Sajnos ebben a semmirekellő datában nincs benne az ecu bekötése.

Könnyen lehet, hogy a jeladó a hibás szokott vele probléma lenni.

A trafó egyik (középső?) csatlakozóján kell lennie 12V-nak.(gyújtás rá).

Megpróbálhatod azt is, nem tudom, hogy ennél a típunál működik-e, hogy visszadugod a jeladót, ráadott gyújtással, minél gyorsabban húzgálsz előtte egy csavarhúzót, oda-vissza.

Ezzel adsz neki jelent, és figyeled, hogy van-e szikra, vagy "feléled-e" az elektronika. (kattognak az injektorok, elindul s zivattyú..).

Jeladó hiba esetén az is tipikus, hogy önindítóval nem, de húzásra egyből beindul, a nagyobb indukált jel miatt.

xmbela Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141386

Ne vesszünk el a részletekben, mert az nem oldja meg a problémádat. Egyébként 1, 2 a tekercs, a 3-as árnyékolás.

Csak az 1-es és a 2-es között lehet ellenállást mérni.   ( A kekeckedők kedvéért: tudom, hogy a szakadás végtelen ellenállás :-) )

A többi lábkombinációban szakadást kell mérni. Ha nem így van, akkor cserélendő a jeladó, vagy a műszer. Utóbbi egyébként használható mérésre, vagy csak saccoló?

Kisa Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141385

Miután kicserélted a csövet, kiderül, hogy kell-e. E miatt nem hinném, hogy kelleni fog, de ha mégis vw-en nem nagy ügy.

Előzmény: triunguis (141373)
_smasszer_ Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141384

3 pinje van, 1-2-3 és kb 9-10 ohmokat mérek a lábak között. miért 3 lábú a csati? mik az egyes lábak?

_smasszer_ Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141383

oké, megyek és mérem

Előzmény: xmbela (141382)
xmbela Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141382

Nem, 1-es 2-es láb között.

Előzmény: _smasszer_ (141381)
_smasszer_ Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141381

testhez képest mérjem ugye?

Előzmény: xmbela (141380)
xmbela Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141380

400-500 Ohm. Valahol biztos van csatlakozó amit szétlehet húzni. Sokszor nem elég az erő a széthúzáshoz...

Előzmény: _smasszer_ (141379)
_smasszer_ Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141379

Oké. Milyen értéket kellene mérjek? Amatőr dolog, de nem látom hova megy róla a vezeték, és nem úgy tűnik, mintha le lehetne róla húzni. Vagy csak erő kell hozzá?

Előzmény: xmbela (141378)
xmbela Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141378

Kezdésnek mérd meg a főtengely jeladó ellenállását!

Előzmény: _smasszer_ (141376)
_smasszer_ Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141377

képek lemaradtak:

_smasszer_ Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141376

Sziasztok! SOS

Peugeot 106 1994-es 1,1-es nem indul. Nagyon sokat mentem vele mostanában, semmi gyanús viselkedés nem volt. Tegnap este leparkoltam egy 300 km-es út után (előtte nem sokkal egyhuzamban 2200 km) , most meg nem indul. Sok szerszamom van, viszont anglia egy ködös kis szegletében vagyok, hétvégén, és nagyon kellene most az auto. Benzincsövet lehuztam, az nyomatja ezerrel ha inditozok. Tehat benzin van... Minden csatlakozot szethuztam, kontakt spray. A főtengely jeladó nagyon mocskos volt, ezt is alaposan megtisztítottam. Majd gyertyákat kivettem, egybe fogtam őket egy kábelkötegelővel, egy bikakábellel letesteltem őket, pipák rajtuk, indítózás, nincs szikra. Odafigyeltem, hogy jól le legyen testelve, nehogy kivágjon valamit. Be tud ezekben ázni vmi elektronika? Olvastam, hogy az injektorosak a hőfokjeladó, légtömegmérő, főtengely jeladó és lambda értékek alapján számolják ki a befecs. mennyiséget. El tudja venni a gyújtást benne valami, pl ha elromlott az injektor, vagy nem ennyire intelligens? Magnetti Marelli made in USA injektor van benne. Be tud ez fosni egyik pillanatrol a masikra? Van műszerem, tudok mérni fesz. értékeket, ellenállást. Sok szerszámot, crovát stb hoztam magammal, viszont tényleg magamra vagyok most utalva. A műszerfalon néha ég menetközben is ez a narancssárga lámpa. Ez a rossz lambdára utal? A trafó meg így el van repedve mint a képen látható, de ez sem friss, évek óta így ment szerintem. Az egyik képen látható kék csatlakozós gombának csak egy pin-je van, de a csatlakozóban kettő. Esetleg van itt valaki aki tudna távsegítséget nyújtani ha felhivnam innen Britanniabol? Nem kerül semmibe neki ha én hívom. Segítsetek légyszi. 

mica-r Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141375

PFR5G-11 kéne az írás szerint

Előzmény: astraturbod (141374)
astraturbod Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141374

jövőhéten szeretném megejteni a maximán ( 1999, es 2.0 v6) a szelepdekli tömítés cserét, de ha már ... akkor a gyertyákat is kicserélném.

milyet érdemes venni? 715 ft-tól 18000 ig lehet kapni.

triunguis Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141373

A cső lesz a szar úgy néz ki. Az alapjárat viszont mindig más értékre esik vissza. Kéne egy alapbeállítás/folytószelep illesztés?

Előzmény: Kisa (141358)
elam1 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141372

Megoldódott:)

Nem a kúton nyitottam-mert ha netán mégis valahol elmegy a cucc az drága mulatság nekem.

Kikaptam a benzinszivattyút mindenek elött-és egyből láttam a hibát is-egyik vezeték totál szakadt volt!

Ennyi hál Istennek!

Előzmény: xmbela (141344)
Paco155 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141371

Látom nem figyelsz, de nem baj, megszoktam. :P

- Van egy alkatrész a gyári minőség gyártási költsége kb 300 ft. 

- Nem kapható - cserébe el szokott kopni.

- Az egész alkatréstkomplexum kapható gyáriban a cseréhez - költség 180 ezer forint.

- Némi munkával külön is cserélhető lenne - ha lehetne kapni.

- Kézi munkával nem sorozat gyártásban mondjuk 1000-2000 forintért előállítható.

Szerinted akinél tönkremegy mit választ?  5000 forint alkatrészköltséget amennyiért adod, vagy 180 ezer forint alkatrészköltséget amennyiért a gyár adja?

Előzmény: na az úgy hülyeség (141370)
na az úgy hülyeség Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141370

Hát persze:) Hisz oly sokan szeretnek sokat költeni a kocsira, akár még fiatal kocsira, de idősre meg aztán pláne. Példa sem kell, mennyire nem fizeti ki kb. senki a gyári alkatrész árát sem. Jó, persze, biztosan van az országban négy ember, aki megveszi egyetlen bizonyos típusra az alkatrészt drágán (nem bármennyiért), ebben hatalmas üzlet látható:)

Előzmény: Paco155 (141369)
Paco155 Creative Commons License 2015.03.28 0 1 141369

Nem.

Ők eleve gyáriban is kapható alkatrészeket alacsonyabb anyag és megmunkálási minőséggel olcsóbban gyártanak és árulnak. Ezt nekik olcsón kell adniuk, így szar a piaci pozíció.Én viszont eredeti minőségről beszélek de olyanról ami egyébként beszerezhetetlen. Ez kb az annyit kérsz érte amennyit nem szégyellsz kategória.

Előzmény: mica-r (141368)
mica-r Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141368

Ezt csinálják sokan távol-keleten :)

Előzmény: Paco155 (141367)
Paco155 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141367

Félreértettél.

Én nem a műhely hozzáállását fikázom, hanem a gyárét/alkatrészbeszállítókét.

Komolyan mondom, össze kellene szedni pár ilyen cuccot ami nem kapható csak egyben és építeni rá egy vállalkozást. Ha az a műanyag bizbasz valóban kopóalkatrész akkor gyárival megegyező minőségű anyagból és pontossággal legyártva, még ha ezer forintba is kerül darabonként az eredeti 300 helyett, akkor is megéri ötezerért eladni. Mondjuk tízezer darabot. A vevőnek is megéri a 180 ezer helyett.  És ha van száz ilyen kurrens alkatrészed akkor mindenki boldog.

Előzmény: novothauto (141365)
novothauto Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141366

Hozzáteszem minnél kevesebb munkát szabad "külsősre" bízni, ebbe

durván beletartozik az alkatrész-filmezés is.

Előzmény: novothauto (141365)
novothauto Creative Commons License 2015.03.28 0 1 141365

A mondanivalóm lényege, hogy sok esetben akkor a leg elégedetlenebb

az ügyfél, amikor izomból a legjobbat akartuk.

Saját tapasztalatom, hogy a beszállítók nem nagyon vállalnak garanciát

a munkájukra. Januárban félmilliót buktam egyetlen munkán...

Köszörült főtengely megállt, mint a szög. Gépműhellyel fűzettem, hogy

legyen garancia.

Azt mondták, hogy biztosan nem volt olajnyomás. Turbódízel motor, érdekes

módon más nem sérült a kenési rendszerben, se turbó, se vezérműtengely...

Az első szerelésnél indítástól kezdve volt egy kopogó hangja. Új olajpumpa,

minden kutyafasza. Két műszakot ketyegett alapjáraton, rajta az olajnyomásmérővel.

Az alap feltevéshez: előfordul, hogy biszbaszokkal szopsz két műszakot két forin

húsz fillérért. Egyszerűen ahhoz, hogy minden hónapban ki tudj nyitni, egy

embernek minimum 40-50 ezret meg kell termelni egy műszakban.

Én is ragasztottam/szegecseltem fékpofát, dörzsáraztam csapszeget, de ez a világ egyre

jobban a feledés homályába merül, nincs más út.

A hobbiszerelés más.

Csak a nyilvánvalóan pozitív végkimenetelű munkafolyamatokat szabad bevállalni. Pl ha az

a persely tényleg legyártható, akkor hajrá, de ha "majd meglátjuk", akkor komplett csere.

Előzmény: Paco155 (141363)
mica-r Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141364

Ez igaz. Erről a gyártó rendelkezik ugye...

Sokszor ezért olcsó (relativ) egy új autó

Előzmény: Paco155 (141363)
Paco155 Creative Commons License 2015.03.28 0 1 141363

Kis kiegészítéssel:

- van egy indokolatlanul x százezres alkatrész, amit sokall az ügyfél, jogosan, hiszen valójában párszáz forintból javítható lenne.

Előzmény: novothauto (141362)
novothauto Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141362

A valóságban:

- van egy x százezres alkatrész, amit sokall az ügyfél,

- megpróbálod húszezerért megmókolni,

- közlöd, hogy ez csak próba, nincs rá garancia,

- elfogadja,

- minden erőfeszítésed ellenére nem sikerül, de ezt mondtad, mint opciót,

- teleharsog mindent, hogy lehúztad húszezerrel, de mégis szar.

Előzmény: cam aro (141360)
triunguis Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141361
Megpróbálom. Köszi!
Előzmény: Kisa (141358)
cam aro Creative Commons License 2015.03.28 0 0 141360

nezd..

valamihez vagy van alkatresz.. vagy nincs. 

valamihez vagy van - ugyfel altal - megfizetheto aru alkatresz.. vagy nincs. 

ha ezt az ugyfel nem latja be.. az nem a te hibad/csodod 

de a szakember te vagy..

javasolhatsz neki alternativ megoldasokat.. amire mondjuk nincs garancia.. mert ki adná ? 

aztan vagy elfogadja, vagy isten hirevel szerbusz. 

de ez megint nem a te hibad. 

nem tudom, mas vilag.. de szerintem ezekkel a szarokal csak az ugyfel sziv.

gyárak halló! AZ UGYFEL! 

nalad vagy fizetik alkatreszt/melot.. vagy nem. 

Előzmény: Kisa (141359)
Kisa Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141359

Az a baj, hogy ilyenek miatt én (mi) megyek, megyünk csődbe. :)

Ha épp tényleg repedt az a rohadt stift, akkor mit csinálok ?

Mint alkalmazott felteszem a kezem, hogy szívjatok Ti is, én szívok eleget, de ha én viszem a céget, nekem kell megoldanom. Persze esztergáltatok, vagy hogy?, arra ki vállal garanciát? :)

Zafira, jön az ember, hogy nem veszi az egyest, ok ki van kopva  a rudazat, pár műanyag biszbasz.

Kiszedni nyűgös, de mondjuk 2 óra munka, 5E anyag, hogy beleférjen, max. 20E, ha közbejönne valami.

Kis kockacukor műanyag vacak, Csergő,... nincs.

Mondom, biztos van, keresd már meg.

Nincs.

Együtt van az egész 180 ezerért.

jajj, de jó, ki gondlt volna arra, hogy 8 évesen ez el fog kopni, nekem sem jutott volna eszembe, egy kopó alkatrésznél...

Felcsillan a szeme a boltos gyereknek, hogy áh, ezt egy esztergályos egy ezresért simán megcsinálja.

Na végre, egy jó hír,mondom  mikorra jöhetek érte ?

Nem veszi a lapot, kérdezi, mit mikorra ?

Hát a műanyag szarért,amit megcsináltattok egy ezresért.

Jaaah, hogy nem úgy, hanem úgy hogy én majd megyek és megcsináltatom valahol...

Előzmény: cam aro (141356)
Kisa Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141358

Egyszerű. A rásegítőből húzod ki a csövet,befogod a végét.  Járó motornál és a csövet mozgatva figyeled az alapjáratot. Ha így is egyenletes, akkor a szervó a ludas, csere.

A visszacsapó szelep azért van benne, hogy a motor leállása után is maradjon vákuum a rendszerben, legyen pár fékezés erejéig rásegítés, ne hirtelen tűnjön el.

Persze lehet ezt pontos méréssel is igazolni, de ahhoz kell pár dolog, ami általában nincs otthon.

Előzmény: triunguis (141349)
Szabóbobó Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141357

409  

önkritikátritikát kell gyakorolnom  azt mondtam,hogy ebben a kocsiban nincs fordszámmérő.

Ez igaz de ettöl függetlenül a generátorból jön váltófesz erre a célra.

Aztán ma még meggyóonták,hogy ez  motor nem is ebbe a kocsiban való.  Cserélték

cam aro Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141356

bmw n47. 

motor alvanyon. 

lassan jonnek a cuccok. 

vez.tengok csapagyhaza mar megvan.

zsir uj. egybe ontott, vonalba furt csapagyhálo.  

viszont hfben van ket T50-es nyilasu -kiszerelheto -  csap  /M8x 70mm?/a vezlanc vezetonek. 

na az nincsen bmwnel csak hfel egyutt..   

...ez is csodbe fog menni... :DDD 

==================

triunguis Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141355
Azt hittem tudod fejből! ;-)
Előzmény: cam aro (141351)
Szabóbobó Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141354

KORMI  07       409   és  GESSZT

Köszönöm a segítségeteket    Kiszenvedtem.    Ha még egyszer  valaki ilyent  hoz  betegácsiba megyek

elam1 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141353

Kösz cam a +erősítést :)

Akkor elsőkörben meghackkelem az ECU-t,szétborítom az üzemanyagrendszer elektromos oldalát ,

Majd kibontom a tertályt-utána jöhet a teletank :)

Na holnap a kúton kezdek akkor-hátha csak az úszó sz@rakodik-de garantáltan 3/4 van amúgy,160 km-t mentem vele(műszere szerint)

Előzmény: cam aro (141348)
triunguis Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141352
A vákumcső ahol a visszacsapó szelepre csatlakozik ott volt 3 hosszanti repedés, letömítettem, nincs változás. Hozatok hozzá új csöveket, ha mégsem max visszaküldöm. Aztán marad a dob csere, ahogy cam aro mondta. Köszi!!
Előzmény: fourwheels (141350)
cam aro Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141351

ja.. nem tudok bele nezni.. ;)

fourwheels Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141350

A vákumcső müanyag része egyben van?

Sokszor apró hajszálrepedések szoktak lenni az íves részeken!

triunguis Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141349
A sárga bigyó benne van a vákum csőben, a szívósor felöli oldalon. Ha belenézel akkor látni. A képeden az olajbeöntő alatt ott a cső vízszintesen, ahol megvastagszik a szívócsősor felé.
Előzmény: cam aro (141347)
cam aro Creative Commons License 2015.03.27 0 1 141348

szvsz fekszik a mutatod. 

tudod mennyi uza van a tankban ? 

szerintem csak sejted. 

de ha rakuldesz 10 liter uzat.  kiderul. 

nyilvan van bonyolultabb modja is, jelado/kabel/muszercsoport ellenorzes. 

akar itt is kezdhetsz..

Előzmény: elam1 (141345)
cam aro Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141347

az alapjárat ingadozás megszűnik, amikor a fékrásegítő vákumcsövét lehúzom a szívócső sorrol és a szívócső sort ledugózom "" 

ennyibol az jon le, hogy ereszt a szervo dob. 

a csovon levo visszacsapo szelepnek ehez nincs koze.. igy marad a dob. 

a HA az pedig annak szol, hogy csak az irasodbol kovetkezik ez.

sarga bigyot nem tudom.. 

esetleg ez ? 

Előzmény: triunguis (141346)
triunguis Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141346
"Ha az a baja" Arra gondolsz hogy mégsem a rásegítő miatt nem jó az alapjárat? A vákumcső szívósor felöli végébe van egy sárga műanyag dugó, az mire jó?
Előzmény: cam aro (141340)
elam1 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141345

Na ne szívass :)

Előlegezd meg hogy azonnal rá tudjak térni a '' tervedre !

Előzmény: xmbela (141344)
xmbela Creative Commons License 2015.03.27 0 1 141344

Persze, hogy tudok, ha majd az első ki lett próbálva! ;-P

Előzmény: elam1 (141343)
elam1 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141343

Hm! :)

Egy varációnak jó-esetleg egy másodikat is tudsz?

Előzmény: xmbela (141342)
xmbela Creative Commons License 2015.03.27 0 1 141342

Tankold tele!

Előzmény: elam1 (141341)
elam1 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141341

2005.11  MINI Cooper S

Urak hol nézelődjek első körben!

Ma beültem a kocsiba és a műszer nulla üzemanyagot mutatott-feküdt-holott 3/4 kéne lennie.

2x voltam ma lent a városba igen rövid ideig állt az autó egyedül(leszívás miatt írom csak)

Földön nyoma sincs benzinnek,benzinszag sincs-semmi nyom sehol!

Nem szedtem még ki a benzinpumpát hogy vizuálisan belenézzek a tankba-gondoltam kérdezek elötte.

Inditsam újra az ECU-t mindenek elött?

Esetleg valami tipp??

cam aro Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141340

valoszinu csak annak erzed. 

ill. rasegitesnek meg eleg. .de a motornak mar sok lehet a tomitetlenseg.. 

HA az a baja.. 

Előzmény: triunguis (141339)
triunguis Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141339
Köszi cam aro! Hogy van mégis normál fékrásegítés?
Előzmény: cam aro (141338)
cam aro Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141338

a rásegítő csere segít.

Előzmény: triunguis (141332)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141337

Akkor hosszadalmasabb lesz,olajcsere alkalmával akartam kicserélni,amit üzemmeleg motornál végzek.Így el fog húzódni kissé,mire leengedem a "vizet".

Mindenképpen kicserélem,mivel motorozom is és nem jó ha olaj csöppen az útra.Alatta soha nem láttam csöppöt,minden bizonnyal menet közben ereszt jobban.

Előzmény: no_holy_shit (141335)
no_holy_shit Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141336

2006-s fiat panda mjet kormanymu jobb oldali kormanymuperselyt hol tudok venni es mekkora cucc cserelni?

koszonom

(ui.: hogy az olajszurohazat fedo femhaznak(1,3mjet panda) a csavarjat beletorik, majd a hazat eldobjak es nem is szolnak rola?)

no_holy_shit Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141335

sima "crowa" eleg, nekem nem sikerult ugy h a  hutocseovek a helyen voltak (ugy is hagytam, azota is folyik...)

Előzmény: Törölt nick (141333)
hyuing Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141334

Igazad volt!!!    Jó lett a SEAT.  A fojtószelep tengely akadt a zárt állás előtt picivel és így rossz volt a zárt helyzetnél a végállás, amit alapbeállításnál kapott. Az orrom előtt volt a hiba. A fától az erdőt ahogy szokták mondani.

Előzmény: fourwheels (141305)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141333

Üdv!

Golf3 TDI AHU olajhűtő felső gumigyűrű tömítés cseréje megoldható a hűtőfolyadék leengedése nélkül?

Illetve hányas kulcs fogja a csavart,amit le kell lazítani az olajszűrő letekerése után?Sima Crovafej elég,vagy hosszabbított kell?

triunguis Creative Commons License 2015.03.27 0 0 141332
Sziasztok! Bora 1.6 SR. Ha az alapjárat ingadozás megszűnik, amikor a fékrásegítő vákumcsövét lehúzom a szívócső sorrol és a szívócső sort ledugózom, akkor érdemes a visszacsapó szelepet kicserélni, vagy csak a rásegítő csere segít? A vákumcsövek jók. Köszönöm!
409 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141331

"Ez a generátor nem használatos benzinesbe,ugyanis vákumszivattyúval van szerelve,s ez csak a dízeleken használatos.   Írtam volt,hogy isuzu motoros."

Tisztasor, értettem is. Pont ezért van rajta fordulatszámjel. Volt már néhánnyal dolgom...bár ne lett volna.  ):-((  A vége mindig az lett, hogy szabályzó, diódahíd, állórész. Azt majd nézd meg, hogy a felette lévő vízcső nem ereszt-e a csatlakozónál. Ha ott csöpög, (szokott) az szépen belefolyik a generátorba.......

Előzmény: Szabóbobó (141320)
Szabóbobó Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141330

Akkor te sem unatkozol.  Most  elmegyek aludni. majd beszámolok a fejleményről

.

Köszí az infót

Előzmény: kormi07 (141329)
kormi07 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141329

...ha ez a 6 lábas alu szabi van benne, akkor jobban jársz, ha a B és az S pontot már a generátoron belül összekötöd, így nem fog a kintről jövő referenciavezeték(akku+, S) kontakthibája miatt túltölteni.(azt a külső vezetéket meg is lehet szüntetni, viszont a töltővezeték csatlakozásait nem árt megjavítani, esetleg keresztmetszetet növelni).

El szokott kopni a tengelyen a szimmering futófelülete, az új szimmering nem sokáig bírja, a felújított forgórész meg nem olcsó, cserébe nem is mindig van raktáron.

Van annak a szabályzónak 5 lábas verziója is, tettünk fel kocka ladára belőle, nagyonfasza terheletlen 14,4V, világítással 14,6V töltést lehet vele csinálni.

Mondjuk át kell alakítani a generátort negatív szabályzásúra, meg kell bele egy szamara 9 diódás híd, meg egy világításrelé táp, amin terhelve pont 0,2V feszültség esik, de hát fiatal versenyzőnek ez nem lehet akadály:-DDD

Előzmény: Szabóbobó (141328)
Szabóbobó Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141328

Ja a diódák forgórész megúszták.

Na és ezek után ( keresve az új kihívásokat kezdtem el a motorfelújítást.  Hengerfúrást,hónolást síkmés főtengely köszörűlést,    Közben  

megöregedtem.

Előzmény: kormi07 (141326)
Szabóbobó Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141327

Hát igen ezért kértem mankót tőletek  akik már csináltak illent.Volt időszak mikor cégeknek újítottam fel indítót,generátort,fesszabályzót.   Tekercseltem is dinamót, generátort. Csak ez egy rakás szar.

Előzmény: kormi07 (141326)
kormi07 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141326

Ebbe teszel új szabályzót?

6 kivezetéses, B S R L F E?

Mi lett a régivel, általában azért szállnak el, mert a hosszú utóizzítás miatt szarrá leég a diódahíd, rosszabb esetben az állórész is.Ezt még fokozza a kopott szimmering miatt befolyó olaj, ami elnyalja a keféket/csúszógyűrűt.

Az a generátor egy borzalom, nagyon figyelni kell a javításakor.

Előzmény: Szabóbobó (141325)
Szabóbobó Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141325

Köszi.  Ek

ént gjmű vill műszerész vagyok,csak ez a szar még nem volt a repertoáromban.  Nagyon is

tisztában vok a veszélyekkel.most rakok be egy fesz-szabályozó egységet,és nem akarom,hogy elszálljon.

Ez már valódi segítség,de ha kétségeim lesznek akkor bemegyek az opelba és kinyomtatom velük a kapcsolási rajzot.

Azt hiszem az új szabályozón rajta van a stabil dugalj,és rajta a betűjelzések.

Előzmény: kormi07 (141323)
bunker Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141324

Sziasztok!

Tud v.ki segíteni, A6 2.5tdi (sor5), alapjáratot beállítani? Lehetőleg Pesten.

Köszönöm.

kormi07 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141323

Gesszti bá linkelt egy 4 kivezetésest, az talán jó Neked.(a hitachi is ugyanez, úgy emléxem).

Az a generátor egy jó nagy szívás...nagyon látni kéne a hátulján a kivezetések betűjeleit, ha elkötöd, akkor baj lesz.

A kötegben a 3 vezeték valószínűleg aksi+, gyújtás+, és kontrollámpa.(lennie kéne még egy fordulatszámjelvezetéknek is(asszem zöld), azt izzításhoz, meg talán még a hátsóablakfűtés relé működtetéséhez használja).

Az aksi+ (S pont)-t ha lehagyod, akkor 1 volttal többet fog tölteni.

Ha a gyújtás+ marad le, akkor nem lesz töltés.

Rég volt, lehet tévedek.

Előzmény: Szabóbobó (141322)
Szabóbobó Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141322

Kedves vagy köszönöm, de nem kérek semmit csak segítséget, Szét barmolták a csatiját,és nem tom,hogy mit hova. Olyan kurván jön ki a csatlakozónál a kivezetés hogy nem lehet látni.  Azonkívül a 3 db vezetékből egyet tok kiválasztan, a töltésjelző lámpáét . A többit nyomozni kell,  ezt akartam elkerülni azzak,hogy valamelyik kolléga belinkel egy kapcsolási rajzot,

Előzmény: Turzul (141321)
Turzul Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141321

2 db ilyen generátorom van darabokban. Nem teljesen értem mi is kellene Neked, de ha megvan nekem odaadom szívesen.( persze, ha nem sürgős, jövő héten dolgozok legközelebb) Azt elfelejtettem, hogy X.ker. Kőbánya

Előzmény: Szabóbobó (141320)
Szabóbobó Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141320

Köszönöm szépen a segítségeteket. Ez a generátor nem használatos benzinesbe,ugyanis vákumszivattyúval van szerelve,s ez csak a dízeleken használatos.   Írtam volt,hogy isuzu motoros.

Azokat viszont ezzel a generátorral szerelték mindegyiket.   A motorszámotnem tom. de az autó színe törtfehér.     Mégegyszer  köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat

Előzmény: 409 (141319)
409 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141319

Akkor ez egy másik hitachi. Talán az lesz, amit alább geszti linkelt.

Mondjuk nem ártana komolyabban venni a fejlécben szereplő kérést sem!!  :-//

Előzmény: Szabóbobó (141316)
409 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141318

Igen, alkalmas benzinesbe is. A specifikációban szerepel az API SN/...., amiből az S betű azt jelenti, hogy alkalmas benzinesbe is. (amennyiben az adott motorhoz szükséges előírásokat is teljesíti)

Előzmény: sflasd (141309)
Szabóbobó Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141317

Ja és fordszámmérő nincs a gépben.

Előzmény: Szabóbobó (141316)
Szabóbobó Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141316

Japán a generátor, valszeg hitachí.  Acsatikör alaku,benne 4 tüske. aá ellendarabja elveszett, 3db vezeték lóg a levegöben.

Előzmény: 409 (141315)
409 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141315

Amelyiken álló motornál test van, majd járó motornál +12V, az a visszajelzőé. (kék/valami) A másik a fordulatszámjel (W)

Előzmény: Szabóbobó (141313)
gesszti Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141314

https://alkatreszek.hu/generator_delco_remy?cikkkod=DRA3296|SZ#.VRRRyo7LL2Q

Ilyen?

Előzmény: Szabóbobó (141313)
Szabóbobó Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141313

S.  O.  S.  Kollégák,   műkedvelők segítségét kérem.   Opel Corsa a drága és Isuzu  motoros.

Hitachi generátor bekötéséhez kérek segítséget.  A köralaku csatit letépték elhagyták nekem meg be kell kötnöm.

cam aro Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141312

fojtoszelep hazon van valahol egy alapjarati megkerulo szelep. 

leszokott kormolodni, igy nem bir allitani.  

lekell venni, kikell takaritani.

erzekeny!  

>egy tipp < 

Előzmény: Csirkésfiú (141310)
cam aro Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141311

vesszük légkörinek (autószerelők ugye igen)," 

de mivel pék vagyok, most vegyuk nullanak a legkorit.

(elozmenyekbol kiderult volna... dehatno. :)

Előzmény: novothauto (141308)
Csirkésfiú Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141310

Sziasztok!

Honda Civic (D14A4) tip. autónál meleg motornál eléggé alacsony az alapjárat . Hidegen 1500-1600, melegen viszont van hogy tartósan ilyen 500 körül engedi le a fordulatot. Ha találkozott valaki hasonlóval kérem ossza meg.

sflasd Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141309

Sziasztok

olaj kérdés

ma nézegettem e46-hoz olajat ( 320ci) benzines, egy szerelő srác ajánlotta az castrol edge turbo diesel 5w40-es olajat.

Nézek rá hogy mi van, hiszen az dízelekhez van, jól tudom mert faternak is passatjaba az kell vw 505.00 ( '99-es 1.9 tdi, nem pd). 

Mondja a srác hogy az mind1, ha rajta van hogy bmw ll-04 vagy bmw ll-01 akkor az mehet bezinbe is meg dízel üzeműbe is. 
Most akkor mi van? jól mondta a srác? Ha jó dízelbe (vw) attól még lehet jó benzines bmwbe is? 

novothauto Creative Commons License 2015.03.26 0 0 141308

Ha 1000 millibart vesszük légkörinek (autószerelők ugye igen), akkor

az 50-100 millibart nem nevezném jónak egy szívóágban.

Előzmény: cam aro (141306)
cam aro Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141307

storno. 

szerintem mar latom a hibat, de igazolasul kitoltesi aramot kell mernem. 

==========================

:) ez a rajzasztalom. 

Előzmény: cam aro (141306)
cam aro Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141306

avensis 2.2 d4d, 170 paci. denso hp3 pumpa. 

zold hozamszelep kitoltesi ketszer esik le fuggolegessen as kepen.  

tehat ez ket inditasi ciklus. 

sarga a railfesz. 

felepul, majd mintha nem kapna utanpotlast ,  leis esik. 

input oldalon nem valtozik az 50-100mbar ertek.(tehat nem dugult. )

haz nyomast nem tudok merni. (még:@) pedig ez volt a tippem, de haznyom.szelep tiszta. es jonak tunik. 

injektoroknal nagyon min. a visszateres. 

nyom.szabnal semmi. 

nyomoelem kopas /szelepek / tud ilyen felepul/elenged tipusu hibat okozni ? 

szerintem nem.

de mas nem marad.

marad ? 

koszi. 

fourwheels Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141305

Érdemes a folytó takarítás után a tengely tövét a háznál megfujni valami kenőanyaggal hogy a folytó biztosan tudja a végállásokat alapbeállításnál!

Előzmény: Hyuing-II (141303)
Hyuing-II Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141304
Hyuing-II Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141303

Így csináltam, mindig megkapom az illesztés OK.   Igaz nem vártam utána 1  percet.  Viszont ha nehezen többszöri próba után ki tudom radirozni a a hiba lámpát az EPC mindíg aktív marad. Azt nem tudom semmivel el oltani.  Most néztem a neten egy oldalt amin az én hiba kódomra (p1857-000)  azt írja, hogy szakadt a generátortól jövő vezeték. Ezt is megnézem holnap.

Előzmény: cam aro (141302)
cam aro Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141302

melegitsd fel 80C fole. 

01-08-001/4 ablakban legyen minden 1. (kiveve ha tarolt hiba van ) 

off

on.

01-10.  read >save. 

off 

*

on.

01-08-060 

csinald vegig az alapbeallitast. 

ha 060/4 ablakban atvalt OK! az adatpt. varj egy percet. 

off. 

*aksi sarut itt veheted le. de elobb probald nelkule. 

map/terhelest  alapbeallitas hiba miatt irja be > altalaban.  

Előzmény: hyuing (141293)
C20NE Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141301

Ahogy én tudom egy számolt érték amit a szívócső nyomásból, fordulatszámból, gázpedál állásából számol a vezérlő.

Előzmény: hyuing (141300)
hyuing Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141300

Valaki segítsen már lécci!   Mi az a terhelés jel?  Hol keletkezik , és hova megy?

hyuing Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141299

Reggel kipróbálom!

Előzmény: C20NE (141298)
C20NE Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141298

Volt olyan amit ha a gázpedál nélkül elindítottál és nem nyúlva semmihez hagytad fél órát alapjáraton döcögni magára talált.

Előzmény: hyuing (141297)
hyuing Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141297

Még kipróbálom az aksi saru le féle gyógyírt.

Előzmény: TraguAre (141296)
TraguAre Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141296

Minél többet agyalok rajta, annál kevésbé vagyok biztos a dolog mikéntjében...

Az viszont tuti, hogy törlés nélkül megkergült pár 1.4 16V.

Előzmény: TraguAre (141295)
TraguAre Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141295

Fuggetlen az alapbeallitastol.

A motorvezerlo 1-es csatornajat kell nullazni. 

Tobb eve nem csinaltam, emlekezhetek rosszul (a csatornara).

Előzmény: hyuing (141294)
hyuing Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141294

Vagyis nem illesztés hanem alapbeállítás.

Előzmény: hyuing (141293)
hyuing Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141293

Azt hogyan kell végrehajtani?   Az illesztés nem hozza magával a régi érték felülírását?   P1857-000  hiba kód is van.  Terhelés jel.    Na ez honnan, hova megy,és  magyarul ezt hogy hívják?

Előzmény: TraguAre (141292)
TraguAre Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141292

Tanult ertekek torlese megvolt?

Előzmény: hyuing (141287)
hyuing Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141291

Lehet, hogy a vezérlő lesz a hibás mert nincs hiba de virít a hibajel és az EPC. felirat. Be sem indítom és beteszi az ABS-be, hogy nincs terhelés jel a vezérlő felől stb. Álló helyzetben sose látott hiba kódok jönnek.

C20NE Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141290

Akkor valami miatt nem csinálta meg bármit is írjon ki!

Előzmény: hyuing (141289)
hyuing Creative Commons License 2015.03.25 0 0 141289

Megcsináltam az EGR-T, Fojtószelepet, mind OK. Még mit kellene??

Előzmény: C20NE (141288)
C20NE Creative Commons License 2015.03.25