Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
w.lacika máj. 2. Creative Commons License 132513

szia

az az észrevételem ,hogy az  op-com nem szereti a J-astrát..-))

múltkor ugye én is ezen akadtam meg, de az auto-com mindent tud rajta kezelni

az 20121 volt és légzsákot ,tolató radart, motort  szerettem volna rajta olvasni 

azonosította ,alvázszám ,gyártás ,szoftv verz mindent látott de nem igazán kezelte

Előzmény: kolcsar (132512)
kolcsar máj. 2. Creative Commons License 132512

Jobb napot mindenkinek!!

Hátha itt többen járnak,és valaki már találkozott ilyen gonddal!

Lenne kis gondom,adott egy Opel Astra J,2012-es,mot kód:A14XEL,Sötét kék.

Lényeg törött kocsi volt Ausztriába csinálták,üzem képtelen volt,most már beindul,a motor müködik,de nem látja a teszter,nincs jel a diag csatinál.

Világitásnál,helyzet világitás,tompitott van,de fényszóró nincs,pedig ha kapcsolva van,a müszerfalon mutatja a vissza jelzést,csak a lámpa nem világit,sajnos senkinek sehol idáig nem volt semmi kapcsolási rajza róla akit elértem,hibakódok.

U0181 - Megszakadt az összeköttetés a fényszóró állító vezérlő modullal

U1515 - 1. LIN busz Megszakadt az összeköttetés az 5-ös készülékkel

U1530 - 3. LIN busz Megszakadt az összeköttetés a 0-ás készülékke

U1540 - 4. LIN busz Megszakadt az összeköttetés a 0-ás készülékkel

U1544 - 4. LIN busz Megszakadt az összeköttetés a 4-es készülékkel

OP-COM 121231h - CAN kommunikációs ablak> 2012 (C) > Astra-J > Karosszéria > BCM (Karosszériavezérlő modul)

ECU azonosítás folyamatban...

Azonosító: 0x0302
Alvázszám: W0LPF8EU3C8032002
Hardver szám:13583803
Alkatrész szám:13583956
Szoftververzió szám: 00CF4649
Szoftverszám:
Programozási dátum: 20111108
Hardverkulcs szám: *99QB9N
Variáns kódolás: 873956B212820B19
Alpha kód: AM
ECU variáns kódolás: 0x010101D8

Próbáltam a CAN tesztert de nem aktiv nem lehet tesztelni,vagy a teszter nem aktiv,vagy a kocsi nem válaszol nem tudni.

Ha valaki találkozott ilyennel,vagy tud valamit róla elöre is kösz a segitséget.

Nachtstern máj. 2. Creative Commons License 132511

Gondolom olyan egyszerű dolgok a többségnek semmit sem mondanak (bízok benn, hogy az intelligensebbje felismeri a szarkazmust és nem fog megsértődni), mint domborzati viszonyok, uralkodó szélirány, közlekedési szokások, stb.

Pl.az osztrák nagyobb városok tengerszint feletti magassága: Salzburg 424m, Villach 501m, Klagenfurt 446m, Graz 353m, míg Budapesté, pl 102m.

Aki mondjuk síelni járnak ki, vagy a hegyekbe, azok meg többnyire az 500-1500m sávba mennek. Az uralkodó szélirány, elég egy műholdképet megnézni, nyugati (vagyis kifelé szembe fúj, vissza meg hátulról), így nagy logika nem kell hozzá, hogy miért van Ausztria felé nagyobb fogyasztás, mint visszafelé.

Arról nem is beszélve, hogy mások a közlekedési szokások, a 130-at illik jobban betartani és rengeteg a 100-as korlátozó szakasz Ausztriában (van már 80-as is). Magyarországon legutóbb az M7-est jártam végig, a nagy völgyhídon kívül mindenhol 140-el tudtam menni, sehol nem kellett elvenni a lábam a gázról a 200km-en. ilyen szakasz Ausztriában nincs, már 50 km is nagy szó korlátozás nélkül, dugó nélkül.

Előzmény: Nachtstern (132510)
Nachtstern máj. 2. Creative Commons License 132510

Több mint tíz éve élek Ausztriába és használok német, magyar és osztrák üzemanyagot is. Nem lehet a fogyasztás szempontjából különbséget érezni az üzemanyagok között, hogyan is lehetne? A bennük rejlő energia max 1-2%-nyit térhet el egymástól, azt meg nem lehet érezni, mérni.

Nem fitymálás ez, hanem hosszú idő tapasztalata...

Előzmény: JAMIE222 (132508)
Nachtstern máj. 2. Creative Commons License 132509

Igen, de keresztül kellett már párszor mennem az országon, de ilyennel soha nem találkoztam. Biztosan van saját finomítójuk, meg olajlaborjuk és nagyon csoda gázolajuk lehet :-) A kis maszek, nevenincs hálózatok már csak erről híresek:-)

Tirolban van egy mini  hálózat, a http://www.rissbacher.at/, ök pl biztosan Százhalombattai olajat forgalmaznak, volt kezembe párszor a szállítólevél!

Előzmény: 409 (132502)
JAMIE222 máj. 2. Creative Commons License 132508

Nem te volnál, ha nem fitymálnál valamit, amit nem te ismersz jobban.

Előzmény: Nachtstern (132501)
kolcsar máj. 2. Creative Commons License 132507

Ne legyél már hasra esve tőlük:)))

Az utóbbi másfél évbe egyre több kamionostól,buszostól hallom olyan szemét van kint alig tudtak haza jönni,mikor megtankoltak. Volt akinek nagyon kevés volt a tankba,rátankolt eljutott egy rövid távig,mikor a rendszerböl kifogyott akkor megált,és nem lehetett,ujra inditani,segélyszolgálat,aztán lekelett üriteni,és máshonan hoztak gázolajat.Ráadásúl nem névtelen kutaknál hanem neves kutaknál tankoltak.

Előzmény: Lolliii (132488)
novothauto máj. 2. Creative Commons License 132506

Én meg most értem haza :)  Megálltam a palacsintázónál, mert kicsit korgott a hasam.

Baszki, úgy néztek rám a melósruhában ezek a tinédzserek, mintha ufót látnának...

Előzmény: Quattroman (132495)
novothauto máj. 2. Creative Commons License 132505

Ha sok a duma... 18 + !!!

http://www.redtube.com/400

krézi zoli máj. 2. Creative Commons License 132504

Cicám!

A hozzászólásom nem címeztem senkinek sem, szándékosan.

Innentől nem személyeskedés, ha valaki mégis magára veszi , az csak annak jele, hogy igaz...

Lehet itt fikázni az autógyárakat, az olajcégeket, talán még jogosan is, de akinek nem teszik az járja a maga útját.

Egy autószalonban , vagy egy benzinkúton sem állnak fegyveresek akik rákényszerítik az embereket a vásárlásra.

(innentől csak magadat okolhatod, hogy a kerékpárod autóra cserélted)

Az autókról tudjuk, hogy messze nem hibátlanok. 

Az üzemanyagok olyanok amilyenek.

A nők hisztisek, menstruálnak, és önzetlenül nem részesítenek orális örömökben.

Némi rutinnal azért lehet ezekkel a hiányosságokkal együtt élni.

Az élet a tanulásról szól...

Rajta!!!

Előzmény: anodpotlo (132483)
409 máj. 1. Creative Commons License 132503

Mármint Vorarlberg

Előzmény: 409 (132502)
409 máj. 1. Creative Commons License 132502

Akkor Te Tirolban, vagy Volarbergben forgolódsz..... Minden más osztrák tartományban számos kútjuk van.

Előzmény: Nachtstern (132501)
Nachtstern máj. 1. Creative Commons License 132501
Jó nagy lehet, hogy még olyat eddig soha nem láttam...
Előzmény: JAMIE222 (132497)
Quattroman máj. 1. Creative Commons License 132500

és igazmondó szerinted? 330d hmm...

Előzmény: cam aro (132499)
cam aro máj. 1. Creative Commons License 132499

kitarto figura. 

dizel tuningba ha meglesed a hszeit.. mar 2011-ben is ezen ragodott.. 

az auto is ugyanaz volt.. :D

csak azt nem ertem.. ha valaki vesz egy 330d-t.. az mit krampacsol ilyesmin ? 

menjen szervizbe ha lampa gyul, azt csokolom. 

dpf-nek nem az a baja hogy dpf.. hanem ha szarnak a figyelmezteto jelzesekre. 

( nem jelek,  > jelzesek! ) 

me' monnyuk 330d nem bevasarlo szatyor hurcolgato. 

===========

ON. 

Előzmény: Quattroman (132480)
Paco155 máj. 1. Creative Commons License 132498

Kinek a pap, kinek a paplan :)

Előzmény: Quattroman (132495)
JAMIE222 máj. 1. Creative Commons License 132497

Osztrák kúthálózat.

Előzmény: Nachtstern (132496)
Nachtstern máj. 1. Creative Commons License 132496
Turmöl? Az meg mi?
Előzmény: JAMIE222 (132494)
Quattroman máj. 1. Creative Commons License 132495

én hengerfejeztem...

Előzmény: Paco155 (132493)
JAMIE222 máj. 1. Creative Commons License 132494

De részben az.Én a Turmöl olcsóbbik dízelét kiemelkedően jónak találom kategóriájában.

Előzmény: Nachtstern (132490)
Paco155 máj. 1. Creative Commons License 132493

Nem nagy kunszt.  Én is kinyitottam a műhelyajtót :)

-sőt, dolgoztam is, megpróbáltam levadászni miért nem kúz be a klímakompresszorom kuplungja.   De később pl. felpattantam a traktorra 60 kilométerrel odébb, és lenyírtam a füvet az após telkén.  Meg kocsit is mostam.  Le is égett a nyakam rendesen.

Előzmény: Quattroman (132492)
Quattroman máj. 1. Creative Commons License 132492

már akinél.

én ma is kinyitottam a műhelyajtót, de a telepen a gumis és az alfások is:)

Előzmény: Paco155 (132491)
Paco155 máj. 1. Creative Commons License 132491

Hö?  Holnap szombat.    Majd jövő hét szombaton lesz péntek. :P

Előzmény: Quattroman (132487)
Nachtstern máj. 1. Creative Commons License 132490
Meg nem is igaz...
Előzmény: Quattroman (132489)
Quattroman máj. 1. Creative Commons License 132489

de arra nincs rálátása....

Előzmény: Lolliii (132488)
Lolliii máj. 1. Creative Commons License 132488

A legegyszerűbb megoldás a problémádra, hogy kimész a labancokhoz tankolni. Sokkal jobb a gázolajuk minősége, és kevesebbet is iszik belőle..

Előzmény: anodpotlo (132485)
Quattroman máj. 1. Creative Commons License 132487

holnap péntek szerintem mindenki dolgozik...

Előzmény: murray (132486)
murray máj. 1. Creative Commons License 132486

T. Urak, nem tudtok egy holnap/szombaton nyitva tartó autószerelő műhelyt Pesten/Budán? egy skoda fabia lukas hűtő a gond. köszi

anodpotlo máj. 1. Creative Commons License 132485

Azt értem, hogy a szénhidrogénekre rálátsz, de az autókra is?

NEM! Hiszen ezért jöttem ide, hogy olyanoktól szerezzek be infót, akik az autókra látnak rá, értenek hozzá. De érdemi hozzászólások helyett fikázás és személyeskedés a reakció. Pedig én még senkire egy rossz szót se mondtam, még azokra sem, akik bizonyítható kárt okoztak a másik fórumról. 

Előzmény: TraguAre (132484)
TraguAre máj. 1. Creative Commons License 132484

Azt értem, hogy a szénhidrogénekre rálátsz, de az autókra is?

Előzmény: anodpotlo (132477)
anodpotlo máj. 1. Creative Commons License 132483

Személyeskedés, szokás szerint.

Ha meg van kp-m 20 millás gépre, akkor kutttya-kötelességem az alkatrészgyártóknak, szerelőknek is rendszeresen adózni. Gondolkodni sincs jogom semmi fejlesztésen, ha már másnak meg nem megy. És én még kérdezni jöttem ide. Elnézést, hiba volt.

Előzmény: krézi zoli (132482)
krézi zoli ápr. 30. Creative Commons License 132482

Visszaolvasva:

Alapvető probléma, ha az embereknek van 100 egységnyi pénzük akkor legkevesebb, hogy a 300 egységnyi pénzbe kerülő autókat nézegetik. Hitelből vesznek gyorsan avuló fogyasztási cikket, holott ha középiskolában úgy a vége felé figyeltek volna "közgaz" órán (nem csak a hormontúltengésük csökkentésére koncentráltak volna), akkor magukévá tehették volna ama neves bölcsességet, hogy hitelt felvenni csak termelőeszközre érdemes,mert a hitel drága. (van apróbetűs rész).  

Nézzük az alapesetet:

Kuncsaft 100 egységnyi önerőből vásárolt 300 egység áru gépkocsit aminek évi fenntartása 80 egység, értékvesztése évente 50 egység és a tulaj karbantartásra-fenntartásra nem számolt mert azt viszi a törlesztő.

Innentől a mocskos q...va anyját a banknak a szerelőknek, az alakatrészárusoknak meg az autógyáraknak...

Amikor szembesíted a ténnyel, hogy alapjában ő kalkulálta el magát, és sajna piacgazdaságban nincs empátia, akkor meg rohamosan csökken a népszerűségi indexed... 

Vappali ápr. 30. Creative Commons License 132481

Igen látom. Köszi a választ!

Előzmény: RÉMES (132450)
Quattroman ápr. 30. Creative Commons License 132480

benzin vs diesel topikba a helyed.

Hmm. én másra gondoltam...

Előzmény: cam aro (132479)
cam aro ápr. 30. Creative Commons License 132479

Üzemanyag minőség javítás által autó futamidő hosszabbítás"" 

:DDD

bacsi,bacsi..

ha kiveded a cr rendszer hibait a hazi leparlo keszulekeddel.. majd jol beszarik mas... 

szerinted hany szerelo szor puskaport egy cr rendszerbe ? 

nnna. 

benzin vs diesel topikba a helyed. 

Quattroman ápr. 30. Creative Commons License 132478

nos én most köszönök és megnyomom a piros X gombot a hszednél...

anodpotlo ápr. 30. Creative Commons License 132477

Üzemanyag minőség javítás által autó futamidő hosszabbítás. Ahogy a beköszönő post-omban írtam. Az azt követő magyarázkodás meg azért van, mert az alapreakció az volt, hogy "itt van egy hülye, mit akar ez itt". Csakhát én minden munkanapomat ilyen szénhidrogének között töltöm, ezekről garantáltan többet tudok mint az átlag. De nem direkt az üzemanyagokkal foglalkozok, csak kicsit rálátok arra is.

Jövedéki dolgok - igen, ha nem üzemanyag célú dolgok kerülnek az autó tankjába, az jövedéki csalásnak minősül. De ha kétütemű motorolaj, hivatalos üzemanyagadalék, amire be van fizetve az adó, akkor az nem az. Most megy a "jajj Istenem, hamisítják a benzint meg a gázolajat" felzúdulás. De az a bizonyos bázisolaj, amit emlegetnek, szintén alapból megtalálható a gázolajban is! Ha abból egy pár liter pluszban bekerül egy tankhoz, azt még a labor se mutatja ki, de a kenőképességet már átviheti abba a tartományba, ahol OK. A benzin a nagy kérdés, mert az meg jelentősen csökkentheti a kenést, meg tolj fel a gőznyomását az üzemanyagnak, és abszolut el tudja tolni az égés lefolyását a hengerben, ami nagyon káros is lehet. Túl nagy lehet az égési csúcsnyomás. Ennek kontrájára hallottam valahol, hogy valaki MINDIG használ valamennyi benzint a gázolajban és többszázezer km-t ment így hiba nélkül. Ez egy vélemény, de ha lenne több, akkor az már értékelhető lenne.

Előzmény: Quattroman (132476)
Quattroman ápr. 30. Creative Commons License 132476

most akkor mi is a célod?

saját magad fényezése, hogy mi mindent láttál már?

pacsálj izlésed szerint aztán majd az idő megmutatja hogy mit ért a tudásod...

egyébként ha turmixolsz az jövedéki csalás. csak mondom...

Előzmény: anodpotlo (132475)
anodpotlo ápr. 30. Creative Commons License 132475

Én nem szerelek 1000 féle autót adagolóval, cr rendszerekkel mindenféle gazdával, akik mindenfélét elkövettek az autójuk ellen és néhányuk még néha akár el is szólhatja magát, hogy mit is csinált. És TI látjátok ennek az eredményét, sőt akár következtetéseket is le tudtok vonni, ha valami többször is előjön. Annak idején, amikor a motorolajoknál a slick50 volt a sláger, a javítók hamar találkoztak ennek a dolognak a következményeivel és ki tudott derülni a turpisság. Márhogy a jó tulajdonságokat sajnos űberelik a mellékhatások. Ez sokszor agyalással nem látható előre, kell az események számossága és hát kiket kérdezhetnék, ha nem a javítókat.

Kedvenc cégünk is dolgoz fel néha nem orosz származású kőolajakat. Hogy abból mennyire más az üzemanyag, az el nem mondató! Vannak erre összefoglalók, persze nem publikusak - és mindezt úgy, hogy a szabványos gázolaj paraméter sávokba mindkettő belefér. Csak mert az, hogy az üzemanyag szabványos, az nem jelenti azt, hogy az jó! És ezt nem értik itt sokan.

Előzmény: Quattroman (132470)
Nachtstern ápr. 30. Creative Commons License 132474

http://spuri-adalek.hu/content/view/46/77/

Bocsánat, petroleom és alkohol. Valami másik flakonon olvastam 90% fölötti kerozin tartalmat.

Előzmény: Nachtstern (132473)
Nachtstern ápr. 30. Creative Commons License 132473

A Spuri is kerozin....

Előzmény: anodpotlo (132469)
RÉMES ápr. 30. Creative Commons License 132472

Szia.

Fékerő szabályzó esetleg? 

( de még megkérdezem a gazdáját )

Köszönöm.

Előzmény: gesszti (132467)
RÉMES ápr. 30. Creative Commons License 132471

Köszi! Utána nézek.

Előzmény: Quattroman (132466)
Quattroman ápr. 30. Creative Commons License 132470

ha ekkora tudással rendelkezel minek tetted fel a kérdést előzőleg?

tankolj annál a kútnál aki nem az általad látható gyártótól szerzi be.

Előzmény: anodpotlo (132469)
anodpotlo ápr. 30. Creative Commons License 132469

A legnagyobb bajom vele, hogy látom, hogyan készül. Amíg itt a legtöbben égi mannaként tekintenek arra a folyadékra, ami kijön a töltőállomáson a csövön, és szent és sérthetetlen és pont úgy jó ahogy van, addig nekem sajnos vannak ismereteim arról, hogy milyen technológiák milyen frakcióiból van megmixelve, milyen hulladék áramok vannak bekeverve csak azért, mert nincs jobb helyük. Aztán amikor már a szénhidrogén alapállapot előállott, akkor jön az adalékolás, jó magyar módra, ócsón. Senkinek ne legyenek kétségei, hogy a költséghatékonyság jegyében a legolcsóbb adalékok kerülnek bele gyárilag. Tehát úgy összességében tekintve a problémát egy meglehetősen alacsony szinvonalú terméket kapunk a pénzünkért. Tudom, hogy ezt sokkal jobban is meg lehetne csinálni, csak pár Ft-tal többe kerülne literje és hát arról a pár Ft-ról se akar lemondani a cég, meg aztán ha a júzerek így meg vannak győződve, hogy jó az amit kapnak, akkor minek is?! Valójában személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, mint pl az egyik sorstárs leírta, hogy kék spurival mértek füstölést és kevesebb lett, vagy hogy mittudomén milyen autóban használtak hosszú időn át valamit, és krepa lett tőle a gép. Régebbi autómban használtam bázisolajat adaléknak, többszázezer km-t mentem üzemanyag rendszeri hiba nélkül, de jobban füstölt. DPF-es autóban ez az opció kiesett, vagy lehet valamit csinálni?

Néha csodálatos nemtudásról számot adó post-okat lehet olvasni, mikor pl olajos kolléga óva int a petróleumtól, hogy azt aztán nem szabad a gázolajba keverni, mert lesz nagy baj. Csak azt nem tudja, hogy minden gázolaj alapból tartalmaz 10-20% közötti mennyiségű petróleumot, mert a forrpont görbéik 180-230°C közt átfedik egymást .... Másrészt mit gondoltok, az a kerozin, amit nem vesznek meg a ferihegyi repülők, hol végzi? Hát a gázolajban! Meg a motorhajtó benzinben is!

Na most jól megasztmondtam - :-)

őrel ápr. 29. Creative Commons License 132468

csak 2 cső megy rá

a tulajnő pasija szerelgeti... biztos a csajnak akar imponálni...

Előzmény: cam aro (132463)
gesszti ápr. 29. Creative Commons License 132467

Pár hónapja lett egy összedarabolva a méhbe, és egy eladva. Mindkettőnek jó volt a tankja. :-( Motorok is mentek. Apró bixbaxok maradtak, ha kell valami, szólj.

Előzmény: RÉMES (132465)
Quattroman ápr. 29. Creative Commons License 132466

keress R9-hez is. elvileg ugyanaz.

Előzmény: RÉMES (132465)
RÉMES ápr. 29. Creative Commons License 132465

Urak!

Segítsetek egy kicsit légyszi.

Keresek 1 db üzemanyag tartályt egy Renault 11-es 1,6D-hez.

Az autó 1986-os, és fehér.

Tudom, hogy régi, de családi ereklye. Megkértek, hogy kerítsek, egyenlőre sehol nem találunk már.

Szétdobom ezt a pár sor az általam ismert fórumokon is, hátha sikerül.

Köszi: T

Előzmény: novothauto (132464)
novothauto ápr. 29. Creative Commons License 132464

Hello!

Nekem most megy majd ki egy két kiló mínuszos javításom. Holnap indítom,

már előre fosok, hogy mi a lóf... jön még ki rajta. Néha felszállunk a rollerre

és tuti, hogy az ilyen a legrosszabkor jön.

Előzmény: skorpio3 (132462)
cam aro ápr. 29. Creative Commons License 132463

ha a harom csatis szuro van rajta. 

..akkor abbol jofajtat. mert a visszateron korbe forgatja a levegot a silany. 

(vagy dugozd ki a picsbe. ugyis csak elomelegites miatt van rajta ) 

Előzmény: őrel (132452)
skorpio3 ápr. 29. Creative Commons License 132462

Szia !

Szépül a környék! Aztán jöhet majd a fűnyíró is!  :)

Nálunk pld. klassz, egész hétvégén ordít a fűkasza, fűnyíró, kerti kapa. Aztán jön a hideg, átveszik a motorfűrészek... Boldog falusi nyugalom... :(

Multkor beszéltünk az indítózáskor elszakadt Audi vezérműszijról. Elkészűlt, új szelepek, hidrók, miegymás... Három perc alapjáraton járatás után csattogás: elszakadt egy szelepszár. az ék beszúrásánál. Szaros palacsinta kétszer!

(Szerencse a bajban, az alkatrészt a megrendelő hozta. )

Van bőven motiváció!

Előzmény: novothauto (132448)
409 ápr. 29. Creative Commons License 132461

Nem valószínű. A Sharannak hidraulikus kinyomója van, ami közvetlenül nyomja a csapágyat minden villa meg egyéb baszkura közbeiktatása nélkül.

Előzmény: JAMIE222 (132458)
JAMIE222 ápr. 29. Creative Commons License 132460

Nekem egyéb verdánál volt így, csak én komplett szettet cseréltettem, nem volt egyértelmű a dolog.

Előzmény: BMWKRAFT (132459)
BMWKRAFT ápr. 29. Creative Commons License 132459

Szerintem lehet. Múlt héten fordot csináltam, hangja volt a kinyomónak és a pedál is kemény volt. Kicseréltem a kinyomót és puha lett a pedál.

Előzmény: JAMIE222 (132458)
JAMIE222 ápr. 29. Creative Commons License 132458

Lestrapált kinyomó csapágy is okozhatja, vagy nem?

Előzmény: 409 (132455)
őrel ápr. 29. Creative Commons License 132457

ja ja

egy darabig szilikonzsíroztam, de a sima zsír is jó

ezeket a kis o gyűrűket a csatlakozókba hol lehet venni?   

Előzmény: novothauto (132453)
BMWKRAFT ápr. 29. Creative Commons License 132456

Igen, a szerkezetre gondoltam, mert ilyennel még nem találkoztam, hogy két rugólap gyárilag nincs benne.

A tárcsa valóban kopott, kb.: 1mm van még a szegecsig.

Kösz!

Előzmény: 409 (132455)
409 ápr. 29. Creative Commons License 132455

Jó.  Mármint a szerkezet. A tárcsa bizonyára elkopott, ha kemény a pedál.

Előzmény: BMWKRAFT (132454)
BMWKRAFT ápr. 29. Creative Commons License 132454

Urak!

1,9tdi alhambra kuplungpedál kemény, nehezen nyomható be.

Kuplung egyébként jó, nem csúszik, kiemel. Ezt találtam benne. Jó ez így?

http://indafoto.hu/kraft

novothauto ápr. 29. Creative Commons License 132453

Lehet, olyan volt már, hogy gagyi szűrő nem jól csatlakozott a gyorscsatlakozóba,

vagy elfáradt a gumigyűrű. Mindig tartunk polcon szilikonzsírt, érdemes az ilyen

részeket bekenni vigyázva, hogy ne kerüljön be a rendszerbe.

Előzmény: őrel (132452)
őrel ápr. 29. Creative Commons License 132452

na, beindult

van egy vákuumos olajleszívóm, azzal átszívattam

lehet , hogy valahol levegősödik ?  szűrőnél?

Előzmény: novothauto (132433)
Quattroman ápr. 29. Creative Commons License 132451

https://www.youtube.com/watch?v=1-Cj36XkCpc

RÉMES ápr. 29. Creative Commons License 132450

Pedig ezeknek a gyári ( gyártói ) megoldása ez. 

Nézd meg a fűzfőgyártelepi légterelő gyártó honlapján a szerelési utasítást.

Ezeknek tartozéka az az "U" alakú lemez, amit be kell tenni a sínbe.

Hidd el, nem beszélnek hülyeséget.  :-))

T

Előzmény: Vappali (132434)
C20NE ápr. 29. Creative Commons License 132449

Én kis kertész legény vagyok....

:-)

novothauto ápr. 29. Creative Commons License 132448

:)

cam aro ápr. 28. Creative Commons License 132447

hoppa. 

storno. 

igazad van. 

motorfordulatot azt szamol tobbsege. 

Előzmény: Quattroman (132446)
Quattroman ápr. 28. Creative Commons License 132446

hát ezaz, ettől tanult.  a motor fordulatát és áramfelvételét figyeli, számolja. ezért kell tanítani hol a helye

mint a qva smarton a kuplungmotor

Előzmény: cam aro (132445)
cam aro ápr. 28. Creative Commons License 132445

a tanult végállás előtt"" 

en meg egy ablakban nem lattam pozicio szenzort. 

az ido alaput meg kizarnam egy ablak eseteben. 

-szerintem - 

Előzmény: Quattroman (132444)
Quattroman ápr. 28. Creative Commons License 132444

igen mert a tanult végállás előtt megemelkedik az áramfelvétel és visszanyit.

ha ehhez a pozícióhoz van tanítva a végállás akkor már elfogadja...

Előzmény: 409 (132442)
novothauto ápr. 28. Creative Commons License 132443

Hát, reméljük a más gond nem egy marék spén lesz a rendszerben.

Tankba belenéztetek?

Előzmény: 409 (132441)
409 ápr. 28. Creative Commons License 132442

Azt nem tudom, de itt most nem a végállással van a gond, hanem a becsípésgátló lép működésbe.

Előzmény: Quattroman (132435)
409 ápr. 28. Creative Commons License 132441

Próbálkoztam a magasnyomásúval, az nyom eleget (700bar) és tartja is a nyomást akár félóráig is. A nyomásszabályozó viszont beteg. Nem tartja az 50bart, illetve hol tart 10-30bart, hol meg semmit. Leginkább akkor ejti azonnal nullára, ha áramot kapcsolok rá, felnyomom 200-250bar-ra, majd lekapcsolom az áramot. Ezután beletettem a szelepet egy másik autóba és az is hintázni kezdte a nyomást, bár távolról sem annyira mint a másik. Ebben olyan 110-120bart ingadozik, (a jó szeleppel 10bar-on belül van) ez alapján úgy gondolom, lesz még valami más gond is, és a kettő együtt okozza a ~300bar-os ingadozást.

Előzmény: novothauto (132370)
vezeték ápr. 28. Creative Commons License 132440

Elvileg ugyan az a rendszer mint a G Astra.

Tanítható.

Mindenhol azt írják,hogy a kapcsolót kell túlnyomni,nekem nem működött.

Ami működött:

Az ajtóknál -felhúzott ablaknál-le kellett húznom a csatikat,visszadugtam megtanulta.

Ha nem sikerül  lehúzni a steckert,akkusaru levétele is segíthet,csak akkor időt,rádiót újra be kell állítani.

Előzmény: Vappali (132428)
őrel ápr. 28. Creative Commons License 132439

köszi, megpróbálom egy ilyen pumpával (idehúzták hozzám)

Előzmény: novothauto (132432)
kormi07 ápr. 28. Creative Commons License 132438

...ha már minden kötél elszakadt, próbáljátok meg az ejtőtartályt egy-másfél bar nyomás alá helyezni(pet palack bírja), a visszafolyót meg egy külső edénybe felfogni.

Ömleni fog belőle a habos/levegős gázolaj, de ha szerencsétek van, 3-4 szeri 10 másodperc indítózás után(közte 15-20s szünet) be kell indulnia.

Ha nem, akkor elszállt benne az elektronika(gázolaj hűti, jó esetben).

Előzmény: beszt101 (132424)
novothauto ápr. 28. Creative Commons License 132437

Nem tudom. Ha létezik Peugeoton, akkor próbáld meg a Pásztornál.

Előzmény: -peter (132436)
-peter ápr. 28. Creative Commons License 132436

kézipumpa tartókonzolt hol lehet venni? 

a gyári felfogatási helyén az átmérő 36mm, az újé csak 23mm.

fiesta 2003-as 1.4tdci

Quattroman ápr. 28. Creative Commons License 132435

nem tanítható az ablakemelő motor stekkerének a le-fel csatolásával?

Előzmény: 409 (132430)
Vappali ápr. 28. Creative Commons License 132434

Köszi!

Azt azért nem fogom.

Előzmény: 409 (132430)
novothauto ápr. 28. Creative Commons License 132433

Bocs, ez 3500.- volt

novothauto ápr. 28. Creative Commons License 132432

Venni kell 2500 forintért egy kézipumpát és azzal kilégteleníteni.

Nem értem, hogy mit huzogatnak egy ilyen autót, ha levegős a nagynyomású szivattyúja, szét is basszák.

Utána meg a hatodik szerelőnél otthagy hatszázezret és anyázik, hogy lehúzták.

Előzmény: őrel (132431)
őrel ápr. 28. Creative Commons License 132431

köszi

soxor nem indult , cseréltek üziszűrőt, húzásra beindult

2 hétig jártak vele probléma mentesen

most nem indul , sehogyan sem

Előzmény: 409 (132429)
409 ápr. 28. Creative Commons License 132430

Nem lehet állítani. Tágítani kell az ablaksínt.

Előzmény: Vappali (132428)
409 ápr. 28. Creative Commons License 132429

Ha arra gondolsz ami az üzát nyomja a magasnyomású pumpába, akkor nincs.

Előzmény: őrel (132427)
Vappali ápr. 28. Creative Commons License 132428

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy az első elektromos ablak végállását lehetne valahogyan állítani?

Ugyanis kaptam egy ilyen régen "elefánt fülnek " nevezett szélterelőt. Az unokatesóm adta, akitől a kocsit vettem 1 éve, most megtalálta a garázsban. Én csak bepattintottam az üveg mellé, de szerinte még kell hozzá egy pár fém "kapocs". 

Most az ablak elindul felfelé, de maikor a felső állásba ér, vissza letekeri, gondolom azt érzékeli, hogy valami odaszorult, mert nem tud a végállásig felmenni az üveg. 2004-es Meriva 1,7 Dti

őrel ápr. 28. Creative Commons License 132427

urak,

focus 2006  1.6 tdci  hhda

van ennek a tankban szivattyúja? (vagy valahol máshol)

Paco155 ápr. 28. Creative Commons License 132426

"egyébként repülő alkatrész is...."

Amíg földet (vagy macskát) nem ér :P

Előzmény: Quattroman (132419)
Szabóbobó ápr. 27. Creative Commons License 132425

Erröl a csevejröl akaratlanul ts a két székely jut eszembe..  Mennek.mendegélnek,megszólal  az egxik  . Mennyi az idő?   Eltelik fél óra megszólal a másik, Hát még a szúnyog.

Előzmény: diagnet (132420)
beszt101 ápr. 27. Creative Commons License 132424

Nem tekertem szét az akksit, nyilván használtunk külsőt is ennyi tekerés után...

Ha útközben áll meg, azt elfogadom, de nem egy gázolajszűrő cserével.

Előzmény: diagnet (132420)
Szabóbobó ápr. 27. Creative Commons License 132423

DE!!!! Gyakorlat nélkül NEM AJÁNLANÁM !!!!!

Előzmény: Szabó N (132414)
beszt101 ápr. 27. Creative Commons License 132422

Sok mindent megcsinálok itthon magam is, de vannak dolgok, amikkel szerelőhöz megyek. Ez az eset is az volt, mert pl. a csonkállvány szilentcserét prés nélkül itthon nem tudtam cserélni. Szóval emiatt nem verem a fejem a falba, tényleg szerelővel csináltuk végig, plusz segítség is volt.

Most kaptam egy nagyon részletes instrukciót, holnap meglátjuk, sikerül-e ennek megfelelően elindítani, mindenképp beszámolok az eredményről!

Alco helyett mit ajánlasz? Nincs tapasztalatom, a szerelő kérte ezt a típust, nem bíráltam felül. Nem tudtam, hogy ez sz*r, ha tudom, a jobbikat vettem volna, nekem a bab is hús...

Előzmény: 409 (132417)
Szabóbobó ápr. 27. Creative Commons License 132421

60x2 mm

Előzmény: Szabó N (132414)
diagnet ápr. 27. Creative Commons License 132420

Ne sajnáld. Jobban jártál így, mintha nyáron állt volna meg nyaraláskor. Annyi volt hátra.

Lemerült akksival széttekertetve meg lehet adni a kegyelemdöfést egy elhasználódott elektronikának.

Előzmény: beszt101 (132405)
Quattroman ápr. 27. Creative Commons License 132419

ezt olvassa valami állatvédő:-)

egyébként repülő alkatrész is....

Előzmény: 409 (132418)
409 ápr. 27. Creative Commons License 132418

Ja, az alco az max macska dobálásra alkalmas..........

Előzmény: 409 (132417)
409 ápr. 27. Creative Commons License 132417

Igen. Több adagoló járt már így az említett típusból, amikor a többnyire otthon cserélők beindítják a nem/nem megfelelően légtelenített üzarendszerű a motort. A magam részéről ezeket mindig a visszatérő oldalon szivattyúzom addig, amíg levegőmentesen nem jön a gázolaj.

Előzmény: beszt101 (132397)
beszt101 ápr. 27. Creative Commons License 132416

Köszönöm, írtam!

Előzmény: tigronca (132415)
tigronca ápr. 27. Creative Commons License 132415

Küldj egy elérhetőséget,meg próbálok segíteni!

Előzmény: beszt101 (132407)
Szabó N ápr. 27. Creative Commons License 132414

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy meg tudná valaki mondani a standard mechanikus Bosch adagoló elősztófején lévő o-gyűrű (a ház és a fej között tömít) gyári/eredeti méretit?

Előre is köszönöm!

JAMIE222 ápr. 27. Creative Commons License 132413

Mi bajod a "bolti" dízellel?

Előzmény: anodpotlo (132410)
Paco155 ápr. 27. Creative Commons License 132412

A menórában biztos talál....  :)

Előzmény: Quattroman (132408)
Quattroman ápr. 27. Creative Commons License 132411

öntsél bele mindent

aztán dobáld el az adagolót, nagynyomású pumpát, akár az egész motort....

Előzmény: anodpotlo (132410)
anodpotlo ápr. 27. Creative Commons License 132410

Sziasztok,

Szerintetek házilagos módszeekkel lehet-e javítani a dízel üzemanyag minőségén? Házilagoson értek mindenféle adalékanyag hozzákeveréseket, legyen az Spuri piros vagy kék, különféle cetánszám növelők, Wynns, Liqui Molly, Castrol TDA, kenőképesség javítók, kétütemű motorolajok - bár erről a spuris ürge igen riasztó írást tett közzé. Amit még találtam, azok az aceton, izopropil alkohol hozzáadások, sőt még volt aki a pár %-nyi benzint is jónak tartotta. Esetleg olyan bázisolajok, amik alapból kenőolajnak vannak szánva, de még nincsenek agyonadalékolva mindenfélével. Az autó részecske szűrős, nem füstölhet drasztikusan jobban, mint a normál gázolajjal.

Nachtstern ápr. 27. Creative Commons License 132409

A kipufogón át menni fog szerintem!

Előzmény: Quattroman (132408)
Quattroman ápr. 27. Creative Commons License 132408
beszt101 ápr. 27. Creative Commons License 132407

ALC MD381, a számlán elcsúsztam egy sorral. Előző a légszűrő.

5 óra próbálkozás után tanácstalanok vagyunk.

Előzmény: mica-r (132406)
mica-r ápr. 27. Creative Commons License 132406

Akkor meg kell próbálni kiszűrni az egyéb hibalehetőségeket.

Az említett Alco cikkszám nem üza szűrő, egyébként nem nagyon alkalmas üzemanyagszűrésre egy Alco szűrő ...

Előzmény: beszt101 (132405)
beszt101 ápr. 27. Creative Commons License 132405

No igen, de szeretném ezt a legvégső oknak betudni és kizárni előtte mindent...

827 Ft szűrő kontra 100.000 Ft adagolófelújítás - sose bocsátom meg magamnak......... Azt meg nehezen hiszem, hogy nincs összefüggés.

Előzmény: mica-r (132400)
beszt101 ápr. 27. Creative Commons License 132404

ALCO üzemanyag szűrő (ALC MD9386, Bárdi), de ennek hibáját azért zárnám ki, mert a régit visszatéve sem indult.

Előzmény: -peter (132402)
beszt101 ápr. 27. Creative Commons License 132403

Köszönöm a tippet. Résolajcsöveket végignéztük, egyik vége picit repedezett volt, azt visszavágtuk. Szóval azok hibátlanok. Üvegből (mint ejtőtartály) is próbáltuk járatni, közvetlenül az adagoló elé kötve.

Előzmény: w.lacika (132401)
-peter ápr. 27. Creative Commons License 132402

szerintem linkeld be milyen gázolajszűrőt vettél, a hozzáértők hátha megmondják, hogy hozzávaló e vagy sem...

w.lacika ápr. 27. Creative Commons License 132401

nézd végig a résolaj csöveket, mert valószínűleg valamelyik szétment amikor légtelenítettétek kézi pumpával.

próbáld ki ejtőtartályról ,ha úgy működik akkor nem adagoló a hibás  ..

mica-r ápr. 27. Creative Commons License 132400

Az a VP adagoló bármikor megállhat

beszt101 ápr. 27. Creative Commons License 132399

* a "fékfolyadék" természetesen féktisztító akart lenni...

nyád ápr. 27. Creative Commons License 132398

Jó napot mindenkinek!

Opel zafira 2004 1.6 16V. Csepeg a hűtő alul az ékszíj felőli oldalon, kérdés, hogy lehet e javítani, és mennyibe kerül, vagy csak a hűtőcsere a megoldás. Esetleg hűtőtömítő folyadékról mik a vélemények tapasztalatok?

Válaszokat köszönöm!

További szép napot!

beszt101 ápr. 27. Creative Commons License 132397

Találkoztazok már olyannal, hogy gázolajszűrő csere után a belevegősödött rendszer kinyírja az adagolót?

A szűrőcserét követően első két indítás után szépen járt a motor, de aztán belevegősödött és soha többet nem indult el... Légtelenítettük kézi pumpával. Amíg fékfolyadékkal spricceljük, addig beindul, de utána leáll. Porlasztóknál már átfolyt rendesen a gázolaj szépen, ott már nem lehet levegős. Éőadat szerint van befecskendezés, de nem megfelelő nyomáson - az adagoló nem dolgozik megfelelően...

2001-es B Vekiről van szó, 2.0 DTI, Y20 DTH, elektromos adagoló.

gipsz7677 ápr. 27. Creative Commons License 132396

A fékbetétet, tárcsát kopóalkatrésznek gondolom, nem tragédia a cseréjük. A futómű már véleményes. Sok autópályázás lesz, azok meg annyira nem rossz állapotúak.  

Előzmény: JAMIE222 (132394)
mica-r ápr. 27. Creative Commons License 132395

Gyári futómű lehet hogy elmegy annyit.

Előzmény: JAMIE222 (132394)
JAMIE222 ápr. 27. Creative Commons License 132394

Ha máshoz nem is, de fékhez-futóműhöz garantáltan nyúlnod kell majd, ha itthon használod.

Előzmény: gipsz7677 (132389)
Donibcsi ápr. 27. Creative Commons License 132393

Sziasztok,

Autószerelőt keresek. Hátha van a látókörötokben olyan ember, aki munkát keres.

gesszti ápr. 26. Creative Commons License 132392

Nem autó, de érdekes.

Bosch rexroth hidroszivattyúk, és hidromotorok beállításában nincs véletlenül otthon valamelyikőtök? Egy A4V56DA szivattyút, és egy A6Vm107 hd1 motort kellene összehangolni. Kb. munkaképesre sikerült beállítani, de kellene még rajta finomítanom kicsit. A vezérlőnyomások mindkettőnél be lettek állítva. A vezérlő tolattyúk beállításával akadtam el.

mica-r ápr. 26. Creative Commons License 132391

Országútas utazóautónál van némi esély rá.

Szólni kellett volna újkori megrendeléskor hogy tartós alkatrészeket tegyenek bele (csak 2x annyi lett volna a kocsi...)

Előzmény: gipsz7677 (132387)
Nachtstern ápr. 26. Creative Commons License 132390

Nekem volt újan vett Suzuki Swiftem is, de még annak sem sikerült ez a bravúr.

Előzmény: gipsz7677 (132389)
gipsz7677 ápr. 26. Creative Commons License 132389

Koreai technikának sikerült már megugrania. Csak a Vw-t nem ismerem, a gruppe' kimaradt eddig az életemből.

Előzmény: Nachtstern (132388)
Nachtstern ápr. 26. Creative Commons License 132388

Létezik olyan autó?!

Előzmény: gipsz7677 (132387)
gipsz7677 ápr. 26. Creative Commons License 132387

Ebbe 240 lóerő szorult, el lehet vele közlekedni. A cél úgy kétszázezer kilométer megtétele kötelező karbantartáson kívüli hiba nélkül.

Előzmény: mica-r (132384)
409 ápr. 26. Creative Commons License 132386

"vagy inkább diagnosztika?"

Igen.  (ami nem azonos a hibakód olvasással)

Előzmény: -peter (132381)
409 ápr. 26. Creative Commons License 132385

Köszönöm!

Szóval azt az 50bar-t tartania kellene. Ez úgy esik le nullára, mint a kő.

(Nem zár a nyomásszabályozó, vagy visszaenged a magasnyomású pumpa. A pulzáló tápnyomás az utóbbit valószínűsíti)

"Kidebaszott drága."

Ezt a nyomásmérőt lehetne építeni is. Egy nyomásmérő és valami nyomáshatároló szelep kellene hozzá. Nyomáshatároló nélkül már próbáltam mérni régebben, de indítózásra szétnyomta az 1000bar-os órát.

Van ilyen teszt basz a hozamszelep vizsgálatára is, de az is színaranyból készülhetett.....:-/

mica-r ápr. 26. Creative Commons License 132384

Az nem rossz. A 313 lóerős a legjobb  :)

Előzmény: gipsz7677 (132383)
gipsz7677 ápr. 26. Creative Commons License 132383

Üdv!

Érdeklődöm, hogy mit lehet tudni VW 3.0 V6 TDI motorról? Érdemes ilyen motorral szerelt autót venni, vannak típushibái, stb.? Az adott darab elvileg tuningmentes, keveset futott (20 ekm körül). 

-peter ápr. 26. Creative Commons License 132382

nem vagyok márkab.zi, már volt vw, kia, renault, ford, opel autóm

de nem mondom hogy xy márka szar, mert van ami jó belőle és van rossz széria is.

szakmai hozzáértésedben nem kételkedek.

volt nálad tavaly egy benzines megane, sokáig kerested a baját, arról írtál cikket?

Előzmény: novothauto (132376)
-peter ápr. 26. Creative Commons License 132381

itt a részletes írás

Sziasztok

Ford Fiesta 1.4TDCI 68LE, Forgalomba helyezés 2003/11. hónap, motorkód F6JA

Nemrég vettük, a hibajelenség az volt, hogy nehezen indul és 1500-as fordulat alatt rángatott és borzalmas gázolajszag volt az utastérben.

Kiderült, hogy a kézipumpás üzemanyagcsőrendszer egyik műanyag csöve lyukas volt. Szereztem bontóból egy jót, ez nem lyukas. Azóta jól indul és nincs büdös, erősebb is lett alul, de még mindig nem tökéletes.

Alapjáraton nincs fuldoklás, szépen elindul, alapjáraton 1-2 fokozatokban simán jár a motor, nincs rángás.

De amint óvatosan nyomom a gázpedált 1-4-ig minden fokozatban 1100-1200 ford.szám között érzem a rángatást, mintha egyszer kap üzemanyagot, egyszer nem lenne a jelenség.

Találkoztatok ilyennel? Gázolajszűrőt még nem cseréltettem, ezzel kezdem majd, ez segíthet rajta, vagy inkább diagnosztika? Esetleg gázpedál állás érzékelő kontakthibás lehet?

Várom a javaslataitokat.

üdv!

Előzmény: novothauto (132375)
mica-r ápr. 26. Creative Commons License 132380

Alapvetően bármelyik, de a jobb az jobb, ugye

Előzmény: Xanyi84 (132379)
Xanyi84 ápr. 26. Creative Commons License 132379

Sziasztok!

Részecskeszűrős (DPF) autóba milyen gázolaj kell? Jó a sima vagy valami extra?

Az autó amúgy BMW 120d (M47)

Köszi!

kolcsar ápr. 26. Creative Commons License 132378

T! Urak!

Ki tud valami biztosat mondani,mert mindenki mást mond.

Suzuki Swift 1.3-as 8v. Mi a különbség a lemez szelepfedeles,és az aluminium szelepfedeles motor vezérműszij méretébe? Van aki azt mondja semmi,de többen meg azt mondják,az aluminium fedelesnek erösebb szélesebb a szij mérete.

Elöre is kösz a válaszokat.

TraguAre ápr. 26. Creative Commons License 132377

Műszakin motoroknál még mindig kötelező a fékhatásmérés?

novothauto ápr. 26. Creative Commons License 132376

Na azon a fórumon egyszer jajgatott egy srác, hogy már x helyen járt az autójával

és én sem tudom megcsinálni.

Amikor mégis meglett annyi nem volt benne, hogy beírja, fasza lett.

Csak halkan mondom, hogy ott már nem kicsi a baj, ha valaki azon besértődik,

hogy xy nem kedveli azt az autómárkát, ami neki a kedvence.

Nekem mondhatod, hogy szar a Ford, sőt a Picot is szidhatod, húzok egyet a

vállamon, vagy azt sem. Nem gyerekes ez egy kicsit?

Előzmény: cam aro (132374)
novothauto ápr. 26. Creative Commons License 132375

Most ne vágom, hogy mire gondolsz.

Előzmény: -peter (132373)
cam aro ápr. 26. Creative Commons License 132374

fanatikusok kozt hazug az igaz szo... 

Előzmény: -peter (132373)
-peter ápr. 26. Creative Commons License 132373

a rönó fórumokon eme mondatoddal nem arattál nagy sikert :)

de tény hogy nagy gebasz esetén elvinném hozzád az autómat.

nekem 1.5dci van... jelenleg hibátlan.

fiesta 1.4tdci (feleségem autója) 2003-as évjáratú

1100-1200 fordulat közt rángat, holnap írnék egy hosszabb hszt, hátha lenne itt köztetek vki, akinek lesz rá ötlete.

Előzmény: novothauto (132301)
novothauto ápr. 26. Creative Commons License 132372

Csak érdekességképpen.  Lecsökkenti a railnyomást úgy, hogy közvetlenül megcsapolja a pumpát

a nagynyomású ágon. Ha így is képes tartani 250 bart, akkor fasza a pumpa.

Előzmény: novothauto (132371)
novothauto ápr. 26. Creative Commons License 132371

Plusz ír valami nyomásmérést a piezoinjektorok visszafolyóágán, de beálmosodtam.

Meg van egy Bosch célszerszám, a Diesel set 3, amivel a motoron lehet pumpát tesztelni

járatás közben.

Kidebaszott drága.

novothauto ápr. 26. Creative Commons License 132370

És itt írja, hogy rendeltetésszerűen ezt csak nyomáscsökkentésre használja, egyéb szabályzásra nem...

...kivéve vészüzem ezt már én tenném hozzá. Ami viszont hihetetlen, hogy erre nem dob valami hibakódot.

Előzmény: 409 (132369)
409 ápr. 26. Creative Commons License 132369

VW Transporter T5 2.0 CRTDI  CAAB  2011

Előzmény: novothauto (132367)
cam aro ápr. 26. Creative Commons License 132368

A világon az egyik legjobb dolog nézni, ahogy egy nő sürög-forog a konyhában,"" 

Tibor wazze..ez a kitoltesi tenyezo! 

..de egy pici kis impulzus nem a mukodesi tartomany egesze...  :D  

===========================

Előzmény: novothauto (132367)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132367

A világon az egyik legjobb dolog nézni, ahogy egy nő sürög-forog a konyhában,

beleugatni, hogy hogyan kéne jól csinálni és közben markolászni a hátsó felét.

Megírnád, hogy milyen autó ez pontosan? Kíváncsi lettem rá, utánanéznék milyen adatok vannak a Boschban...

Előzmény: 409 (132366)
409 ápr. 25. Creative Commons License 132366

Azt mondta, hogy nősül........nem azt, hogy házasodik!!!   :-P

Előzmény: cam aro (132362)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132365

Tisztán emlékszem rá, még négy hónapja minden este kaja volt az asztalon :)

Viszont az éjjelnappali nagy találmány.

409 problémája meg most túl lett diagolva, amíg a pumpa nincs bevizsgálva, szerintem felejtős.

Ha megmarad a hiba, lehet találgatni :)

Előzmény: cam aro (132362)
vezeték ápr. 25. Creative Commons License 132364

Köszönöm,de átalakító nélkül bevezetékeltem.Az átalakító is csak sima vezeték. Kkl,és Elm interfészre,IAW scan és MUltiecuscan-al is próbáltam,nem megy.Az autó különben probléma nélkül üzemel,csak világít az injektor lámpa.

Előzmény: w.lacika (132263)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132363

egy kis körtepálinka.. :) 

Előzmény: 409 (132361)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132362

Holnap megnősülök, esküszöm :) "" 

Azt te csak hiszed hogy az jobb mint a kortepalinka! 

.....de majd rajossz...   : sátánikacaj. 

:DD 

============================

ma biztitabla hibat diagoltam egy 88-as evjaratu 190E jetronicos mergan. (uzapumpa ) 

12 000 nem eliras merfold van benne..es elso tulajos!   :)) 

Előzmény: novothauto (132356)
409 ápr. 25. Creative Commons License 132361

"ugyanugy ugral a nyomas ??"

Így nem mértem, de a motor járásán semmi sem változott. Tegnapelőtt húztam le, aztán mára meg elfelejtettem, hogy így is meg kellene nézni. Hülyülök! :-((

Előzmény: cam aro (132359)
409 ápr. 25. Creative Commons License 132360

Ja, ja, igazad van, elszámoltam, 1.3-1.4V a teteje.

Előzmény: cam aro (132358)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132359

mi az a semmi ?? 

ugyanugy ugral a nyomas ?? 

folkene menni a nyomasnak az egbe.. !

csak ugye ezen van szekunder oldal szabalyzas is.. az meg iparkodik.. latjuk a kepen,. :) 

....azt akkor most pont rossz oldalt kezdunk merni..  

Előzmény: 409 (132357)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132358

23" HD monitoron nezem telibe. 

sarga CH2 500mV. 

ha legalso vizszintes csiktol nezem, 1.2V kornyeke az alja..es 2V kornyeke a teteje.. 

ha bal sarga nyiltol akkor 0.6V az alja.. es 1.5V alatt a teteje. 

bocsi.. 

pentekem lehet,. :(

Előzmény: 409 (132355)
409 ápr. 25. Creative Commons License 132357

"akkor nincs hozam oldali szabalyzas ?"

Bakker, ezt elfelejtettem. Ha lehúzom a hozamszelep csatiját, nem történik semmi. ugyanúgy jár tovább a motor. (árammentesen nyitva van)

Előzmény: cam aro (132354)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132356

Az a tippem, hogy jó a railen a nyomszab és kibasznám a Filep Dieselhez a pumpát.

Nagyjából ennyi.

Bazmeg el kell indulnom az éjjelnappaliba. Elfelejtettem, hogy nincs itthon se kenyér, se semmi.

csak egy kis körtepálinka, de azt baszhatom

Holnap megnősülök, esküszöm :)

Előzmény: cam aro (132354)
409 ápr. 25. Creative Commons License 132355

"es feszko skalan az emlitett idoben 1-2V kozt ugral a rail feszko.."

0.6V és 1.7V között ugrál, ami ~100-400bar. Amikor leesik a nyomás, 1-2 befecskendezést ki is hagy. (gondolom ezért rángat a motor)  Magas fordulaton egyenletesen megy a motor, de a nyomás akkor is ingadozik.

Előzmény: cam aro (132352)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132354

az mi volt az ?

akkor nincs hozam oldali szabalyzas ? 

nem ertek semmit. :(

Előzmény: novothauto (132351)
409 ápr. 25. Creative Commons License 132353

Szólni szólhatok, de nem hiszem, hogy tolongás lesz érte.  :-D

Előzmény: novothauto (132351)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132352

ha itt most div/40Ms az ido.. es feszko skalan az emlitett idoben 1-2V kozt ugral a rail feszko.. 

20Ms -enkent ketszer valt 1-2 V kozt... ??? 

itt valami nagyon nem kerek. 

Előzmény: 409 (132348)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132351

"odanyomja" nő a nyomás, "elengedi" csökken... első tippem látom inkább reálisnak.

Olyan nincs, hogy szólsz valakinek, hogy szedje le a pumpát? :)

Előzmény: 409 (132348)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132350

a kitöltésije ugyanígy pulzál, ~22% és ~47% között.""

150 mS-enkent ? 

(fordot tudnak idezni ,az jo rendszernel 2-3 %-ot jatszik.. szorulva hozza amit irsz. 

de az delphis ford ,.. es idot nem tudok ) 

ennek is leng 0.3bar-t. (ezért 4.2-4.5) "" 

az viszont miert ? 

elektronyos pumpa stabilat szokott nyomni..

a nagynyomasuban a dugok feltolteseért viszont ez a nyomas felel..

bar ott 3 tized.. talan nem 100 bar pluszokat jelentene...  

nem tudom. 

de nagynyomasu vagy nyom eleget. vagy nem. 

de akkor ir is hibat .

Előzmény: 409 (132345)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132349

Milyet szeretnél haver?  :)

Előzmény: cam aro (132347)
409 ápr. 25. Creative Commons License 132348

"Amit nem látok a képen, hogy a hullámosság az maga a bizseregtetés vagy az

áram középértéke?"

Előzmény: novothauto (132343)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132347

az enyem szebb,  szines... bibibiii  :P  :DDD 

novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132346

Itt pedig a teljes kép egy másodperc:

409 ápr. 25. Creative Commons License 132345

"Kéne neked egy jó szkóp,"

Mondom én is a gazdának, de úgy csinál, mint aki nem hallja..... :-/

"Csinálhatnál hozam oldalról is..."

A feszültségét mértem, a kitöltésije ugyanígy pulzál, ~22% és ~47% között. Áramot nem tudtam, nem férek a kábeléhez.  (Transporter) Az elektromos előszállító 4.2-4.5bart nyom, de ha szorítom a csövét felmegy 7bar fölé is. A nyomása azonos ütemben ennek is leng 0.3bar-t. (ezért 4.2-4.5) Hozamszelepet is kitornáztam, nem szorul, szűrője tiszta, 12V-tal zár a szelepe.

"Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy a railcsövön tökéletesen működik a szabályzás."

Ezt gondolom én is. Úgy tűnik, csak ki kell szednem a pumpát a végén.  :-(

Előzmény: novothauto (132330)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132344

http://indafoto.hu/cam_aro/image/17699951-44f84c53/527399

ezt mar nem tom mi.. (talan hozamszelep )  de kitoltesivel szabalyzott kutyu. 

ha megnezed az idot.. (5mS/div  1x zoom )  es a kek aramfelvetelt..

ket dolgot latsz. 

az aram fel, es leepules szabalyos. 

sokkal gyorsabb mint amit te mertel. 

szerintem 150mS kornyeken egy alig ugralo atlagerteket kellene latni aramfelvetelben,. 

http://indafoto.hu/cam_aro/image/17699949-cc5fa56f/527399 (5mS/div 4x zoom )

tenlyeg melle kellene tenni testet/tapot.

szerintem iidoszakos szakadt.. azert rugdalja. 

Előzmény: 409 (132341)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132343

Ezt mondjuk nem értem, a nyomáskorlátozó általában így néz ki:

Ráadod a gyújtást, és onnantól kezdve csak akkor veszi el az áramot, ha nyomásleépítés van,

pl elveszed a gázt, vagy ilyesmi.

A 0,2 amper viszont kevés. Amit nem látok a képen, hogy a hullámosság az maga a bizseregtetés vagy az

áram középértéke?

Előzmény: 409 (132341)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132342

Ezért írtam, hogy külön is.

Én arra is kíváncsi vagyok, hogy a testvezérlés nullpontja és a 31 között mekkora a potenciálkülönbség.

Előzmény: cam aro (132339)
409 ápr. 25. Creative Commons License 132341

"amperben mit jelent az zold ?"

Nagyjából 0.2A és 1.2A között lengedezik.

Előzmény: cam aro (132326)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132340

A tippem, hogy végállásban szorul a hozamszelep, a pumpa ezért sokat tol

és korrigál a korlátozóval.

Ha új a pumpa, akkor beszoptam :)

cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132339

12 +, vagyis táp

- 12 - vagyis testvezérlés

- áram"" 

hiba keresesnel minek ? 

ha nincs test es/vagy tap  ... nincs aram sem. 

ha megvan bibi..

nyilvan... akkor mar van ertelme igy szukiteni egy egy egysegre. 

de addig. 

4 csatorna. 4 device. 

--------

Előzmény: novothauto (132336)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132338

Mondjuk első blikkre több mint indokolt egy szivattyú bevizsgálás.

Előzmény: cam aro (132337)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132337

kilehet. 

ha a hibat esetleg nem is.

azt tuti,  hogy mi tortenik eloszor. 

akkor meg mar agymunka. 

( ha bal klikk a kepre.

majd a megnyitott kepben jobb klikk. es megnyitas uj ablakban..

akkor kinyitja teljes kepernyore.. chrome ) 

Előzmény: novothauto (132335)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132336

Mondjuk nem akarok nálam tapasztaltabbakat okosítani, de cr rendszernél fontos az

összes szabályzóról, akár hozam, akár nyomszab külön felvételt is csinálni.

4 csatonán egyszerre:

- railfesz, hogy lássuk mit reagál

- 12 +, vagyis táp

- 12 - vagyis testvezérlés

- áram

Így látunk egyszerre mindent arról a beavatkozóról.

Előzmény: novothauto (132335)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132335

Mindenesetre ez egy szép hiba, ha szkóppal ki lehetne mérni, az ász lenne.

Előzmény: cam aro (132333)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132334

Nem tudom mi az osztás, nem tudom milyen a szkóp mintavételezése (nem a számot, hanem általában)

Előzmény: cam aro (132333)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132333

az az aramfelvetel szerinted rendben van ? 

szerintem szakadt valami a nyom.szab szelep koreben. 

(vagy megvakult az ecu ) 

a masik. 

150 mS kornyeki az 1V<>2V  (250<> 600 bar sacc/kb )  kozti rail feszko ingadozas.

ez kitoltesinek tul lassu.. beavatkozonak tul gyors.. 

hozam szelep passziv oldalon nem tud ilyen gyors lenni. 

ismet csak.. szerintem. 

Előzmény: novothauto (132330)
kormi07 ápr. 25. Creative Commons License 132332

...ebben 230e-re van csavarva az óra, de lényegtelen.

Csodát nem várunk.

Előzmény: mica-r (132329)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132331

novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132330

Hello!

Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy a railcsövön tökéletesen működik a szabályzás.

A hibát a rendszerben ez előtt keresném.

Kéne neked egy jó szkóp, mert ezt nehéz értelmezni.

Csinálhatnál hozam oldalról is...

Előzmény: 409 (132324)
mica-r ápr. 25. Creative Commons License 132329

Kevés km-est kellene találni, de olyan nem nagyon van...

Előzmény: kormi07 (132328)
kormi07 ápr. 25. Creative Commons License 132328

Köszi Urak.

(kamion)Szerelő a srác, féket/futóművet stb. megoldja, a villanyba legfeljebb besegítek, csak a motorban nem szeretne nyúlkálni.

Előzmény: 409 (132322)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132327

http://marotikonyvker.hu/common-rail-befecskendez-rendszerek.html

ez meg van? 

48. oldal. 

kuldenek mailt. 

...de csak valaszolni tudok. 

cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132326

az erdekes az az aramfelvetel... 

jol ertelmezem.. ?

zold indul 0.03v korul.. es tetozik 0.1V nal ?

mennyi az osztoja lakat fogonak ? 

vagy inkabb.. mert nem latom.

amperben mit jelent az zold ? 

VWTD ápr. 25. Creative Commons License 132325

Megnéztem:(

Nos hibakód 00532 nem lehet törölni....

Egy ampervadász valószínű hogy el túlórázott rajta.

ECU táprelé egyik lábára + egy relé forrasztva ami kapcsolja egy +vezetéken  az adagoló mágnes szelepét+ ez még meg is van szakítva egy kis kapcsolóval ez a kormányoszlopból lóg ki:((

Úgy döntöttem hogy ezt nem én fogom kibogozni....

Úgynézem immo nem is volt.

Előzmény: mica-r (132254)
409 ápr. 25. Creative Commons License 132324

Valahogy így. Zöld a DRV2 árama, sárga a railnyomás.

Előzmény: 409 (132323)
409 ápr. 25. Creative Commons License 132323

"HA csak egy dugattyu dolgozik nagy nyomasuban ? "

Ez egészen biztosan így van a CP 4.1-es pumpában egy dugattyú van.

"vagy rossz a meres,"

A diag és a mechanikus óra is ugyanazt mutatja. Illetve az utóbbi mutatta addig míg szét nem esett.  :-//

"nagynyomasu sacc/kb ugyan azt forogja. "

Nagyobb a kereke, tehát kevesebbet forog, viszont fordulatonként kettőt emel.

A DRV2 szinte ugyanaz mint a DRV1, csak másképpen csatlakozik, meg kisebb az áramfelvétele. A szűrője nincs eltömődve. (ahogy a hozamszelepé sem) Mindkettő működik, mindkettőt kivezérli az ECU, és ahogy nézem, a nyomás követi a szabályozót, tehát nem az "elszabadult" nyomást akarja kordában tartani.

Amit nem tudok, hogy leálláskor mennyire gyorsan kell esnie a nyomásnak, azaz kell-e a ~100bart tartania a nyomásszabályozónak. Itt szinte idő nélkül esik 0-ra a nyomás a leállítás pillanatában. Illetve, van amikor ~400bar-ról a leállítás pillanatában felugrik ~800bar-ra, majd mint a kő, leesik nullára.

Piezzo befecskendezők, mindegyik befecskendez és nem füstöl egyáltalán a motor a rángatózás ellenére sem. Hibakód nincs.

Előzmény: cam aro (132315)
409 ápr. 25. Creative Commons License 132322

Az a motor pont olyan mint az összes többi PD, se jobb, se rosszabb. Viszont készülhet olyanokra, mint belső féltengelycsuklók, peremes/dugótengely, kutyacsontok, kilyukadó légkondicsövek, elégett motortéri biztosítéktábla, nyűglődő kiegészítőfűtés+ keringetőszivattyúja, leszakadó pótkerékcsörlő, eltörő ajtóátvezető kábelek.....

Előzmény: kormi07 (132320)
mica-r ápr. 25. Creative Commons License 132321

Wastegate turbó van rajta, soha nem halálozik el. A leggyengébb motor van legkevésbé kínózva (hengerfej nézőpontból). Volt nálam több ilyen kocsi és kb 650 ezernél cseréltem a kopott vezérműcuccokat.

Előzmény: kormi07 (132320)
kormi07 ápr. 25. Creative Commons License 132320

Üdv emberek.

Egy ismerősöm venni akar egy 1,9 PD Alhambrát, 2001, ANU motkód, 90 lovas, 6 seb. váltó.Van annak valami külön nyűgje még a szokásos kéttömegű/pd fészek kikopik/veztengely-hidro elkopik/beszakad, tandempumpa stb. témákon kívül, vagy csak a szokásos?(ráijesztettek, hogy a 90 lovas pd nem jó).

Köszönöm.

cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132319

jav.kov.

hozamszelep hiba  tudna periodikus 300 bar nyomas lengeseket produkalni.."" 

>>> ilyen gyorsan. 

Előzmény: cam aro (132315)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132318

ez levego is kezenfekvo lenne,.. de 409 kerdezte.. ;) 

Előzmény: no_holy_shit (132316)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132317

kulturnepek a fhansziak.. 

szerintem feher hushoz, feher bort zabalnak.. :D 

Előzmény: 409 (132312)
no_holy_shit ápr. 25. Creative Commons License 132316

levegös?

(conti, bosch, vagy milyen rendszer?)

Előzmény: 409 (132313)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132315

lehet hulyeseg..

alapjarat legyen 780. 

ez esetben egy sec alatt ~13-at  fordul a fotengely. 

nagynyomasu sacc/kb ugyan azt forogja. 

vagyis tized secenkent van egy fordulat. 

...HA csak egy dugattyu dolgozik nagy nyomasuban ?  

..azt nem igen birja lekovetni actuator oldalrol az ecu.. 

szerintem. 

vagy rossz a meres,jelado, mittom en. 

nem hiszem hogy hozamszelep hiba  tudna periodikus 300 bar nyomas lengeseket produkalni..

ill.. hozamszabalyzo a szivo oldalon biztos nem. (hisz ez a hatranya, hogy lassu, ) 

(nem talalok drv2-rol semmi infot. ( 

Előzmény: 409 (132313)
pitkin56 ápr. 25. Creative Commons License 132314

Sziasztok!

Van egy kihasználatlanság miatt eladó optikai futómű beállító

műszerem.

Hátha érdekel valakit, nem új, de fasza.

Üdv: pitkin

http://olx.hu/hirdetes/futomu-allito-optikai-elado-ID1YPww.html

409 ápr. 25. Creative Commons License 132313

De akkor azt árulja el valaki, hogy mi a ráktól képes a railnyomás  periodikusan "hintázni" ~300bar-t alapjáraton, ~150ms alatt???  2,0 CRTDI VW.  Motor ki akar ugrálni a helyéről.

CP 4.1 pumpa, hozamszeleppel, railcsövön DRV2 nyomásszabályozó.  Jól sejtem, hogy ennek is árammentesen 100bar nyomást kell/ene/ tartania??

409 ápr. 25. Creative Commons License 132312

"1,9 DCI Megane vezérműszíj feszességet hogyan szoktátok állítani?"

Úgy, mint az összes többit aminek fix a feszítője........hidegen lötyögősre.  Ezt is kicsit túlvariálták a csigazabálók, bizonyára több fogyott a vörösborból mint kellett volna.....

Előzmény: novothauto (132296)
skorpio3 ápr. 25. Creative Commons License 132311

Szia!

Kaphatnék én is ebből? Persze ha nem titkos.  :)

Bár mindíg rábíztam magam a rutinra a feszítésnél,  (és eddig még soha nem volt gond) de éppen egy Citroen 1.9 D van terítéken, kipróbálnám... :)

Előzmény: C20NE (132303)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132310

Akkor csináltass egy kompresszió és veszteségmérést. Minden találgatás fölösleges addig.

Előzmény: R0b333 (132309)
R0b333 ápr. 25. Creative Commons License 132309

Köszönöm a gyors választ! A motorolajat fogyasztja az autó és a füstnek is olyan a szaga :(

Előzmény: novothauto (132308)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132308

Attól, hogy kék füst, nem biztos, hogy motorolaj. Az elégetlen gázolaj is füstöl kéken.

Ötlet: vizsgáltasd át az autót. Ez lehet befecs, vagy kompresszió, vagy

valamiért nem kap elég levegőt, bármi. Legalább be kell határolni, hogy melyik irányba

kell elindulni.

Előzmény: R0b333 (132307)
R0b333 ápr. 25. Creative Commons License 132307

Sziasztok,

Van egy Renault Clio 1.5 dci 65lóerős autóm ami elég rendesen eregeti a kék motorolaj szagú füstöt,főleg hidegen de melegen is,teljesítmény esés nincs. hidegen olyan mintha 1-1 henger néha kihagyna,melegen szép egyenletesen jár.

óra szerint 205000 km van benne,frissen cserélt castrol magnatec 5w40 c3 olaj ,csere előtt is produkálta a tüneteket..

Az autó hidegen-melegen pöccre indul. izzítás nélkül.

Turbo frissen felújítva. szívósor nem olajos. EGR szelep vakolva. kartergáz minimális.

Kérdésem,hogy mi lehet a probléma? szelepvezető törés? szelepszár szimmering? gyűrűtörés?

Várom az ötleteket...

hyuing ápr. 25. Creative Commons License 132306

Tisztelettel beállnék a sorba én is ha lehetséges! Engem is érdekelne ez a lehetőség. 

Adm ápr. 25. Creative Commons License 132305

Pénzt, azt nem mernek rájuk bízni...

Előzmény: Quattroman (132281)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132304

Kösz!

C20NE ápr. 25. Creative Commons License 132303

Tudom, küldök hozzá szoftvert és leírást, pár perc és átküldi egy kollégám.

novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132302

Gyűlölöm az összes lefosott szar Renault-ot.

novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132301

Igen, de ennek nem járó motornál kell mérni a frekvenciáját, hanem statikusan,

feszítés közben. Tekered a fszítőcsavart és a szíj saját frekvenciáját méred...90 hz

Előzmény: C20NE (132300)
C20NE ápr. 25. Creative Commons License 132300

Egy mikrofon jelét szkópra vezetve látod, de van hozzá célprogram!

Előzmény: novothauto (132298)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132299

Bocs, hülyeséget írtam.

Előzmény: novothauto (132298)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132298

Tudom a frekvenciatartományt, szkóppal nem lehetne valahogy megmérni?

150 000 körül van a célszerszám hozzá, annyit most nem adnék érte, viszont gányolni sem szeretném.

Előzmény: C20NE (132297)
C20NE ápr. 25. Creative Commons License 132297

Számítógépre program és egy külső mikrofon, a kollégám így szokta beállítani.

Előzmény: novothauto (132296)
novothauto ápr. 25. Creative Commons License 132296

Hello!

1,9 DCI Megane vezérműszíj feszességet hogyan szoktátok állítani?

Frekvenciát kéne mérni a szíjon...  mechanikus szíjfeszességmérő használható hozzá?

cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132295

http://indabox.hu/6uzSUG

2.5 Mb. 

Előzmény: CAN BUS (132294)
CAN BUS ápr. 25. Creative Commons License 132294

Köszönöm várom a leirast

Előzmény: cam aro (132282)
cam aro ápr. 25. Creative Commons License 132293

MDI.. pass thru ? 

latok neten.. na de ez GM spec.. akkor vajon minden tipushoz mas pass thru interface kellene ? :O 

(wurth,  / delphi ? / kinal pass thru interfacet.. de akkor..ezt most nem ertem.  ? )

----------------

szamnak stimmelni kell/ene.. 

CIM-bol nincs utangyartott.. opeltol jon/jott VIN alapjan. 

oke. 

szerintem ez tulmutat rajtam. 

Koszi a helpet. 

Jo ejt urak. 

===========

Előzmény: diagnet (132292)
diagnet ápr. 25. Creative Commons License 132292

Pedig néha gyorsabb és olcsóbb online MDI-vel VIN alapján bekódolni, mint órákig szarakodni opcommal.

Opel EPC-ből kiderül jó-e hozzá a CIM. Mert ha pl. coupe-é, akkor lehet kispórolták a biteket is és azért nem továbbítja a hátsó ajtók adatát. Merci, bmw-nél kitelik, opelét nem ismerem.

Mellesleg a biztiket is átnézném, már minden 2. autón autodata alapján kell kirakóznom. Úgy belemélyednek a fele hiányzik.

Előzmény: cam aro (132291)
cam aro ápr. 24. Creative Commons License 132291

Küldd be az opelba frissítésre :)"" 

multkor jott ugyfel valmi 2.2 direkt benzines zafiraval, hogy tegyuk helyre a vezlancot, mert Mr Opel szerint  annyi a baja. 

auto megjott treleren.. en meg rainditottam.

vviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...

--------------

nna. 

ha lesz idom (ha adnak )  felturom azt a REC-et..

azt pineken megnezem valoban 3 ajto nyilik egyre.. vagy csak REC van meghulyulve. 

utanna jarok egy pingvin tancot. 

Koszonet! 

============

Előzmény: diagnet (132290)
diagnet ápr. 24. Creative Commons License 132290

Összekevertem a vektrával. Azon van DDM.

Ezen a REC vezérli akkor.

régi-új cim cikkszám egyezett?

Küldd be az opelba frissítésre :)

Előzmény: cam aro (132286)
cam aro ápr. 24. Creative Commons License 132289

vicc volt az a 2T,

celozva arra hogy kipuff, karbi mar csak van azon a hf-en..

azt cigi meg.. hat legyen 5 perc. ..dohanyval tomve.. 

Előzmény: Quattroman (132288)
Quattroman ápr. 24. Creative Commons License 132288

az az őskövület motor ami egyenes vérvonalú a Fiat600 - 850.....vonalon

Előzmény: cam aro (132287)
cam aro ápr. 24. Creative Commons License 132287

2 sTroke ? 

...vagy csallános lehet az a cigi... :DD 

Előzmény: Smafu.w126 (132285)
cam aro ápr. 24. Creative Commons License 132286

a sofor ajto mukodik rendesen., a tobbi nem.

(illetve. mar most utas oldali elsoben nem vagyok biztos zar-e. )

ket hatso ajto tuti nem zar. .es ha nyitom pl jobb kettot..(jobb egy a sofor )  akkor bal egy, bal kettot is nyitottnak irja.

egyidoben. 

regi cimek mar nincsenek meg.

canos full system scanben,. hiba nincs, es, minden az autora allitva. 

6x atneztem az osszes kontrollert.

variantot is.. can configot is.. 

avagy.. mi a hivoja az elso ajtonak ? 

REC, UHC, CIM, ICM ilyesmik vannak..konkret - egy - ajto modul nincs, csak a REC ami kozos. 

lehet op clone nem latja .. ?! :( fassom, 3 honapja ugatok miatta )

Előzmény: diagnet (132284)
Smafu.w126 ápr. 24. Creative Commons License 132285

Ezért jó az én kis céges offom, fiat seicento.

Elkezdtem levenni a hengerfejet egy cigi meggyújtásával, mikor leemeltem, leraktam az asztalra, még odanyúlhattam a cigimhez 1-2 slukkra :)

Komoly összetett agregát a kis 900-as OHV :)

Előzmény: omada (132278)
diagnet ápr. 24. Creative Commons License 132284

A vezető oldali ajtót is újraprogramoztad? Abban is van sec kód.

CIM vezérlő listát meg variant kódolást nézd össze a régi cimmel.

Előzmény: cam aro (132262)
cam aro ápr. 24. Creative Commons License 132283

masfel evig buszoztam anno.. / :((/ 

talan 2x volt ellenor. 

igaz, buszsofornel panik gomb, bekamerazva busz. es csak elso ajtos felszallas.  

azt kisz. 

ha valaki megbirkul.. addig nem indul a busz. 

..volt hogy rendor nem is kellett.. elintezte a tomeg.. 

es leszallit, vagy megbuntet ? 

ha tudod a valaszt, tudod miert vannak ott. :)

vagy tokom se tudja most mi van.  

====================

ON.  

Előzmény: mica-r (132280)
cam aro ápr. 24. Creative Commons License 132282

elmeletileg nem kell immo kod kulcs tanitashoz. 

a security key (belepo kod ?) kell az ujra tanitashoz... azt meg corsa/combo instrument eepromjabol kiolvassa az opcom. 

angol leirast tudok, ha kell. (op com lista ) 

ha ma nem. holnap linkelem. 

--------------

tevedes osszes joga fenntartva. 

Előzmény: CAN BUS (132279)
Quattroman ápr. 24. Creative Commons License 132281

ezzel az erővel lehetnének kalauzok is és árulhatnák a jegyeket

Előzmény: mica-r (132280)
mica-r ápr. 24. Creative Commons License 132280

Az semmi, minden jegyautomata mellett 2 ellenőr áll...

Előzmény: cam aro (132277)
CAN BUS ápr. 24. Creative Commons License 132279

hello. op-com al lehet e immó pin codot kiolvasni 2003 comboból?

Esetleg valaki tud e kulcsot ujratanítani, megváltozott kulcsban a transpander.  

omada ápr. 24. Creative Commons License 132278

Nemtudom, hogy mennyire van hozzá hengerfej de én is leugranék a tetőről ha a sajátomról most le kellene vennem.
Ugyanilyet nyúzok csak escort bódéba csomagolva. :)

Előzmény: novothauto (132276)
cam aro ápr. 24. Creative Commons License 132277

milyen aranyos az a papirfecnis jegyautomata.. :D 

Előzmény: novothauto (132275)
novothauto ápr. 24. Creative Commons License 132276

Az, de nehogy azt mondd, hogy ehhez minden bokorban van hengerfej, mert leugrok a tetőről.

Nincs.

Előzmény: omada (132273)
novothauto ápr. 24. Creative Commons License 132275

Quattroman ápr. 24. Creative Commons License 132274

hűű, mekkora kavicsot dobtam a tóba:-)

szmájlikat nem nézitek?

(mondjuk nekem ca. 20 évig a háznál volt a műhelyem és most is kertes házban élek...:-)

ja és gyalog 10-15 perc bringával a fele alatt küzdöm le a távot...

Előzmény: mica-r (132271)
omada ápr. 24. Creative Commons License 132273

Ez az 1.3 8 szelepes nyomórudas 44kW?

Előzmény: novothauto (132264)
novothauto ápr. 24. Creative Commons License 132272

Igen, de akkor bent alszik a zárt telephelyen. Ha ellopják éjszaka a ház elől, akkor meg vakarózás van.

Előzmény: Quattroman (132270)
mica-r ápr. 24. Creative Commons License 132271

Azért éjszakára nem biztos hogy szívesen elhozza az ember más kocsiját. Én legalábbis nem.

Előzmény: Quattroman (132270)
Quattroman ápr. 24. Creative Commons License 132270

nos amikor 50-400km-t kell járasson egy autót ahhoz hogy a hiba előjöjjön akkor teljesen mindegy hogy ezt merre teszi. nem hinném hogy a telepen furikázik körbe-körbe...

Előzmény: Smafu.w126 (132267)
novothauto ápr. 24. Creative Commons License 132269

Vas megyéből hoztam a hengerfejet kedden este.

Előzmény: mica-r (132265)
novothauto ápr. 24. Creative Commons License 132268

Ügyfél autóval nem megyünk haza, ez törvény.

Előzmény: Quattroman (132266)
Smafu.w126 ápr. 24. Creative Commons License 132267

Ez a szép csomagolásba burkolt "használjuk az ügyfél kocsit" ? :D

Előzmény: Quattroman (132266)
Quattroman ápr. 24. Creative Commons License 132266

nem volt egy tesztelni való autód sem? :-OO

mica-r ápr. 24. Creative Commons License 132265

Egy divatos hengerfej :)

Ez bolhacsípés egy N14B16-hoz képest asszem...

novothauto ápr. 24. Creative Commons License 132264

Ma megtörtént az, amit a leggyűlöltebb ellenségemnek sem kívánok...

...BKV-val jöttem dolgozni.

De a nap végére :)

w.lacika ápr. 24. Creative Commons License 132263

Paco colega rendelt nekem egyet  ott van nála ha gondolod vedd fel vele a kapcsolatot mert én képtelen vagyok eljutni érte .

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=129113915&t=9087287

Előzmény: vezeték (132257)
cam aro ápr. 24. Creative Commons License 132262

Astra H 5 ajtos. 06". 

sacc honapja CIM modult csereltem mert nem ment a duda.

most ert ra, most jott vissza, de allitolag csere utan nem zartak a hatso ajtok. 

can,  variant kodolas rendben tunik. kivezerles tesztet viszont nem tudok REC-ben . 

eloadatban latja mind a 4 ajtot. (csomagteret nem talaltam ) de ami erdekes.. 

vezeto oldali elso ajto kivetelevel,... barmelyik egyet nyitom,  mind a ketto masikra IS  nyitast jelez eloadatban. 

hibakod egy darab nincs a rendszerben. 

valakinek otlet ? 

cam aro ápr. 24. Creative Commons License 132261

gorbitos fajta. 

Előzmény: hyuing (132251)
csipy31 ápr. 24. Creative Commons License 132260

Szia, az esély kereken 0. :)

Előzmény: hyuing (132251)
cam aro ápr. 24. Creative Commons License 132259

parat mar javitottam.

de csak a szokasos cr gondokal. 

Előzmény: Donibcsi (132250)
Quattroman ápr. 24. Creative Commons License 132258

ha nincs jelfogó tekercs a gyujtáskapcsoló nyakán akkor nem immos

Előzmény: VWTD (132252)
vezeték ápr. 24. Creative Commons License 132257

Fiat Punto 1.1 94 évj.szeretnék diagolni.Mik kellenek hozzá?Mi a trükkje?

3 tűs diag csatiját ha kkl kábellel összevezetékelem az elég,vagy kell még valahová ellenállás is?

(Nem akar kapcsolódni)

Csak azért kérdezem,mert van,ahol 22ohm-ot mutató multiméter van a képen,ahol az obd-3pin  átalakítókat árulják,de a rajzokon nem jelölnek ellenállást.

M.Jocó ápr. 24. Creative Commons License 132256

Az egy jó autó. Én nagyon megy -:)

Előzmény: Donibcsi (132250)
lutria ápr. 24. Creative Commons License 132255

Kérdezném,hogy a műszaki vizsga szempontjából szabályos-e az ha a gyári fém-gumi benzincső kombó helyett végig gumi benzincső lenne beszerelve?

Amennyiben fém benzincső kellene -2X160 cm 8mm-es-milyen üzletekben érdemes keresni?(és milyen árban)

mica-r ápr. 24. Creative Commons License 132254

létezik immo nélkül,

lehet áramellátási hiba a főrelétől, gyújtáskapcsolótól, stb

Előzmény: VWTD (132252)
i81 ápr. 24. Creative Commons License 132253

Elvileg a gáznak is van olyan része amit visszakönyöröghetsz/elszámolhatsz. Biztosan a beépítésnek is. Én anno ezt tettem. Csak a zarossz, hogy céges autünak kell lennie.

Előzmény: novothauto (132191)
VWTD ápr. 24. Creative Commons License 132252

vw golf III 1.9TDI 1995.

Létezik hogy nincs immo? az inditó kulcs is a lapos régi amiben ugye  nincs immo.

vagy valaki csak kicsapták belőle??

Tünet beindul és leáll(nem mindig) de nem egészen úgy mint az immo tilt van úgy hogy jár 5-10mp is.....

vag com sem látja

du belenézek....

hyuing ápr. 24. Creative Commons License 132251

Jó Napot Urak!  rönyóó Laguna  2.0-es benzinesnél 16v mennyi az esély vezérműszíj szakadáskor arra hogy megússza szelepgörbülés nélkül?

Donibcsi ápr. 24. Creative Commons License 132250

Sziasztok!

KIA  Carnival 2.9 CRDI motorról, autóról van tapasztalatotok? Meg szabad ilyet venni 120e km-el 2007-es verzióban?

robika1 ápr. 23. Creative Commons License 132249

Sziasztok!
Renault Trafic 1.9DCI 06' Rail cső cikkszámát nem tudja valaki megnézni véletlenül?
Köszi előre is.

nyád ápr. 22. Creative Commons License 132248

Kicsit megkésve, de köszönöm a választ!
Úgy néz ki, hogy megvan az autó, csak még átiratni kell..

Előzmény: cam aro (132136)
mlas45 ápr. 22. Creative Commons License 132247

Kösz. Sajna, szakadt az enyém :((

Előzmény: 409 (132246)
409 ápr. 22. Creative Commons License 132246

0.5-1.5Ω

Előzmény: mlas45 (132243)
barbon1 ápr. 22. Creative Commons License 132245

12 volt

Előzmény: mlas45 (132244)
mlas45 ápr. 22. Creative Commons License 132244

erről van szó

Előzmény: mlas45 (132243)
mlas45 ápr. 22. Creative Commons License 132243

Segítsetek lécci

2000 évj. Suzuki Stift 1.3 központi befecskendező tekercsének mekkora a hideg egyenáramú ellenállása? az enyém 15kohm környéke, valszeg szakadt, mert nem jön rajta a benya...

és arra mehet driktben a 12V próbára (hogy behúz-e) vagy azon valami szabályozott feszkó van?

manta-z ápr. 22. Creative Commons License 132242

Miért nem nézel egy 1.3 Corsát vagy egy 1.4 tdci Fiestát?

Corsa van-t kapsz ennyiért. Egy kormánymű meg egy láncszett legyen mindig a polcon és kész. 

(Mondjuk egyik sem bírja a 170-et)

Előzmény: novothauto (132231)
theman3 ápr. 22. Creative Commons License 132241

Nagyjából erre gondoltam én is.

Előzmény: 409 (132240)
409 ápr. 22. Creative Commons License 132240

"Na most akkor konkrétan mi a baj ennek a típusnak a motorjával?"

Ennek, ha valóban TDdi, akkor az adagoló. (VP30) A mezei 1.8D-nek a vezérlése. Elszaggatja a vezszíjakat, és ilyenkor szerencsétlen esetben javíthatatlanul megigazítja a hengerfejet, ami viszont nincs. Se új, se bontott. A régi 1.6d hengerfejét szokták rákókányolni. Az 1.8td-nek még az adagoló is, ezek csak lucassal készültek, szemben a szívóval, ami bosch-val is.

409 ápr. 22. Creative Commons License 132239

"ontveny - kamras - hf. 

lucas pumpa."

Papírforma szerint a 75lovas az már közvetlenes TDdi kell legyen Bosch VP30 adagolóval. Mondjuk ez pont akkora szar mint a Lucas, csak sokkal drágábban javítható. :-//

Előzmény: cam aro (132232)
krézi zoli ápr. 22. Creative Commons License 132238

"Utálom, ha olyan autót vásárolnak, amit nem tudnak tisztességgel javíttatni, nincs rá pénze, nem akar annyit költeni rá, stb."

Hmmm...

Minap itt egy olvtársnak olyasmit javasoltam, hogy vásároljon inkább olyan autót amit van pénze szakszerűen javíttatni erre én lettem az első számú csúcsbunkó ...

Előzmény: henger fej (132237)
henger fej ápr. 21. Creative Commons License 132237

Nem igazán értem, vagy talán nem akarom érteni..., mindegy.

Nem emlékszem, hogy valaha is blamáltam volna valamelyik márkát is....

Vagy ha mégis, akkor az a tulajnak szólt.

Utálom, ha olyan autót vásárolnak, amit nem tudnak tisztességgel javíttatni, nincs rá pénze, nem akar annyit költeni rá, stb.

Talán ennyi.:-)

Előzmény: cam aro (132236)
cam aro ápr. 21. Creative Commons License 132236

volvo, saab, csigasok, ford. 

van fekete listan.. 

a tobbivel nincs bajom. 

tul.kepp ezekkel sem nagy..

csak fene tudja miert, de nem szeretem oket.

ill.

talan mert ezek olyan meghibasodasokat tudnak produklani.. ami csak az  abszolut hulye tervezes oka.  

nem kell nagy dolgokra gondolni..

de pl 4-5-6 eves zetecben atrohados fagydugo azert pardon me kategoria..

szvsz az utalat oka leginkabb egy par boszme megoldas.

tudod.. egy csipet szar a tortaban esete.. :)   

Előzmény: henger fej (132235)
henger fej ápr. 21. Creative Commons License 132235

"en nem szeretem fordot"

Miért? Van olyan amit szeretsz is?

Előzmény: cam aro (132234)
cam aro ápr. 21. Creative Commons License 132234

bosch pumpat fellehet ra rakni, ha csak ezen mulik. 

a fene tudja mi a jo. 

en nem szeretem fordot, van aki meg eskuszik ra. 

======================

Előzmény: novothauto (132233)
novothauto ápr. 21. Creative Commons License 132233

Kösz, a Lucas elég.

Viszont szép, az enyém is így néz ki, mindegy felejtem.

Előzmény: cam aro (132232)
cam aro ápr. 21. Creative Commons License 132232

ontveny - kamras - hf. 

lucas pumpa.

mm... ford . 

novothauto ápr. 21. Creative Commons License 132231

Na most akkor konkrétan mi a baj ennek a típusnak a motorjával?

http://www.hasznaltauto.hu/kishaszonjarmu/ford/fiesta/ford_fiesta_van_1.8_d_1.8_di_75_lo-7722183

cam aro ápr. 21. Creative Commons License 132230

elmeleti...

Előzmény: cam aro (132225)
cam aro ápr. 21. Creative Commons License 132229

latnok!  :D 

feloraja fejeztem be a grillezest szakado esoben..

tok sotetben.. szarra azva.. :D 

ize. nincs meresem. 

gyors googli emlit meg hibas sorozat fotengo szenzort is. 

...vagy ujra szorulos szelepet.. 

Előzmény: novothauto (132226)
novothauto ápr. 21. Creative Commons License 132228

Ja, mondjuk első blikkre valami fura grillezőre gondoltam.

Előzmény: novothauto (132226)
cam aro ápr. 21. Creative Commons License 132227

nbzmg. :@ 

proba ujra. 

Előzmény: cam aro (132225)
novothauto ápr. 21. Creative Commons License 132226

Bocs, gondolhattam volna. Vagy motorozol, vagy húst sütsz :)

Az ananász projekt csődöt nem bocsátom meg.

Nincs valakinek valami mérés, vagy ilyesmi, lefagyott a diag fórum is.

Lacetti F16D3

P0300

Ne mondja senki a szelepcserét, mert megvolt gyári módosítottra.

Befecs bevizsgálva.

Kínomban már trafót is cseréltem.

KO.

Előzmény: cam aro (132224)
cam aro ápr. 21. Creative Commons License 132225

elemeti sikon...

told ossze a ket hat tamlat.. 

mi tortenik .? ...csupa jo.. :D 

Előzmény: cam aro (132224)
cam aro ápr. 21. Creative Commons License 132224

hey!

ejnye.. :'(

eredeti piaggio ket bukos top boxot latsz tartoval egyutt. :P 

AZ egyetlen hirdetettet uk-ban. ( es meg alkudtam is. :) 

nos. 

baszott nagy. 

egyszemelyel behuznam a hatam moge.. lenne fotelom, nem jonne mogottem egy vonat.  

ket szemelyel meg hatra tolnam helyire.. lenne utasnak fotele. 

ja. azt kepen nem latni. 

elorol van rajta parna. 

ulesen is. 

Előzmény: Quattroman (132223)
Quattroman ápr. 21. Creative Commons License 132223

miért? hová akarod tologatni?

csinos az a két WC lehúzólánc

:-D

Előzmény: cam aro (132221)
novothauto ápr. 21. Creative Commons License 132222

Te írd már le, hogy mi a lufasz ez.

Előzmény: cam aro (132221)
cam aro ápr. 21. Creative Commons License 132221

enyim. 

Nyuszi tojta. :)

jo dragan hogy rohadjon meg. .

na ezt kellene besinezni.. :O 

Törölt nick ápr. 21. Creative Commons License 132220

Köszönöm! :)

Előzmény: mica-r (132194)
omada ápr. 21. Creative Commons License 132219

Gyári szimeringgel próbálkoztam én is, de első körben folyt az olaj rögtön beindítás után.  Váltó újra leszerel, szimeringet beljebb ütöttem és most nemfolyik.
Tanulópénz befizetve...

Előzmény: betg (132131)
Tihi82 ápr. 21. Creative Commons License 132218

Most jut eszembe az enyém is feketén füstölt nagyon pedig minden rendbe volt vele,meg hidegen mindig 2. 3.ra indult.Több mint,20 éves technika érthető.

Előzmény: theman3 (132213)
krézi zoli ápr. 21. Creative Commons License 132217

"Előre is köszönök minden hasznos ötletet!"

Ezt írta az ember a hsz végén.

Erre írtam a leghasznosabb, legőszintébb tanácsot.

Előzmény: Quattroman (132216)
Quattroman ápr. 21. Creative Commons License 132216

csak az ember nem ezt kérdezte, hanem azt hogy mely számoknak kell passzolni az alkatrészek párosításához.

úgy tűnik egyedül maradtál....

Előzmény: krézi zoli (132214)
cs!rke ápr. 21. Creative Commons License 132215

A legjobb benne a gyerek arca, mikor a mester rávágja némi számolgatás után, hogy 'Hétezer!'! :D

Előzmény: Quattroman (132205)
krézi zoli ápr. 21. Creative Commons License 132214

Szerintem csak őszinte voltam, és a leghasznosabb tanácsot én adtam hosszútávon.

Ha  valakinek nincs pénze szakszerűen javíttatni egy autót akkor csak szopni fog vele.

A VP44-es adagolós Opelt szakszerűen javíttatni nem gazdaságos, és nem is nagyon tudják mert senki nem teszi meg azt, hogy átalakítsák az üzemanyagrendszerét jóra, tehát mindig szar lesz.

Ergo: kuka.

Nyugaton ezért dobják el.

Előzmény: novothauto (132192)
theman3 ápr. 21. Creative Commons License 132213

Ha ez 1.8 as,amikor ezek megjelentek,a fordnál dolgoztam.Egyszerűen borzalmasak ezek motorok,semmilyen pozitív tulajdonságuk sincs.Volt hogy újonnan eladtuk és 500 méteren belül elszakadt a vez.szíj.Ja és az akkori nagyon laza környezetvédelmi normákat sem tudta soha.Okádta a füstöt,50,000 km után már nehezen indult.Mi mint márkaszervíz nem tudtunk rájönni az okára,vittük mindenfelé,az akkori menő helyekre,de nem tudtak vele mit kezdeni ott sem.

novothauto ápr. 21. Creative Commons License 132212

Kiesett a fészek. Ezeknél ez előfordul néha.

Előzmény: Lolliii (132210)
mica-r ápr. 21. Creative Commons License 132211

autógyilkos...

Előzmény: novothauto (132209)
Lolliii ápr. 21. Creative Commons License 132210

Összekócolta a belsejét?

Elég szelep csere?

Előzmény: novothauto (132209)
novothauto ápr. 21. Creative Commons License 132209

Emiatt kopoghatott a motor? :)  Mondjuk kibírt száztízzel 120 kilométert...

Viszont ennek sok köze nincs ahhoz, hogy hajtva volt-e, vagy sem.

gesszti ápr. 21. Creative Commons License 132208

Az ügyfél elégedett, bevétel is rendben, autó is jó. Mi kell más? :-)

Előzmény: Quattroman (132205)
Quattroman ápr. 21. Creative Commons License 132207

de tartja is az árát...

egyébként meg jobb.

Előzmény: manta-z (132206)
manta-z ápr. 21. Creative Commons License 132206

A caddy-t fizesd ki. 2-szer annyiba kerül bármihez képest annyival meg nem jobb. 

Előzmény: mica-r (132202)
Quattroman ápr. 21. Creative Commons License 132205

ez miről juthatott eszembe?  :-)

https://www.youtube.com/watch?v=rR3FMO_Qjqk

Előzmény: mica-r (132204)
mica-r ápr. 21. Creative Commons License 132204

Keress első körben egy villanyászt szerintem 

Előzmény: anonym1s (132203)
anonym1s ápr. 21. Creative Commons License 132203

Sziasztok.
Vettem egy rover 75 cdti 2005-os modellt.
Egyik nap beinditottam a motrot, szepen jart alapjaraton, majd  egyszercsak leallt a motor es azota nem tudom beinditani.
Annyit mar kideritettem, hogy az a baj, nem megy a dizelo pumpa, es nem a pumpa rossz, mert 12V-ot direktben rakotve mukodik, nyomja a gazolajat elore a szurohoz.
A gond az, hogy nem megy 12V volt a pumpahoz.

Ja, nem tudom osszefugg e ezzel, hogy az olajnyomasjelzo lampa sem vilagit allo motornal, ami azelott vilagitott. Neha, amikor raadom a gyujtast vibral kis ideig es kattog valami rele bal oldalon az utasterben, aztan kialszik, de ezt is nagyon ritkan csinalja.
Volt valakinek hasonlo gondja, vagy van esetleg valami otlet mi lehet a baj?

mica-r ápr. 21. Creative Commons License 132202

Tudom hogy Ford hívő vagy, de lehet hogy érdemes lenne egy Caddy tdi-t venni. Azzal lehet haladni és átlátható az üzemeltetése.

Előzmény: mica-r (132201)
mica-r ápr. 21. Creative Commons License 132201

Szerintem ne akarj 2.0 motort belefűzni. Sosem érsz a végére, vagy ha elkészül, akkor rájössz hogy annyi munkában lesz, hogy egy autócsere gazdaságosabb.

Előzmény: novothauto (132200)
novothauto ápr. 21. Creative Commons License 132200

Hát, ezt meg tudnám venni gond nélkül, plusz Diesel, le lehet írni a gázolajat.

A régi meg megmaradna a projektre, turbósítós Smartosokat iskolázni :)

Előzmény: manta-z (132198)
novothauto ápr. 21. Creative Commons License 132199

Hello!

Talán a Fiestát jobban viszi.

Előzmény: Tihi82 (132196)
manta-z ápr. 21. Creative Commons License 132198

Az egy betegágy, főleg a vezetési stílusoddal súlyosbítva felejtős. Akkor inkább a 2 literes amit írtál.

Sok infó nem lesz róla, nekem is minden átalakítást saját magamnak kell végigszopkodni, viszont házon belül eléggé kompatibilisek az alkatrészek nagyrészt összemegy minden mindennel. 

Nah mindenjót.

Kanifaszi Guszti.  

Quattroman ápr. 21. Creative Commons License 132197

fogd meg egy csipesszel a luknál és tolj rá egy passzentos gumicső toldást, felesleges a csere-bere

Előzmény: vigusz (132195)
Tihi82 ápr. 21. Creative Commons License 132196

Nekem Sierrában volt 1.8 td 55kw hát ami a menettulajdonságokat illeti botrányos.Szinte művészet volt vele elindulni.160 volt ami a csövön kifért.Ja meg még valami mikor pl.3000 fordulatról kitesz üresbe akkor leállt a motor(nem tudom,hogy nálam volt bibi vagy ezek ilyenek)régi történet.

vigusz ápr. 21. Creative Commons License 132195

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni: Opel Astra F kombiról van szó.

A hátsó ablaktörlő fúvókát szeretném valahogyan kiszedni mert a műanyagcső egy helyen elszakadt és kicserélni a fúvókától kezdve kéne. Köszi a segítséget.

mica-r ápr. 21. Creative Commons License 132194

Kis polír és jó lesz

Előzmény: Törölt nick (132193)
Törölt nick ápr. 21. Creative Commons License 132193

Üdv!

Ezzel a pd "fészekkel" érdemes foglalkozni? Nem ezért lett megbontva...

Ha igen hol javítják? Köszönöm,üdv.

novothauto ápr. 21. Creative Commons License 132192

Ne keverd ide a falut, ennek semmi köze ahhoz, hogy IBF voltál.

Indokolatlanul Bunkó Fasz

Előzmény: krézi zoli (132188)
novothauto ápr. 21. Creative Commons License 132191

Másik alternatíva. Van ebből a típusból Diesel (elvileg) turbo, 55 kw...

Mi a vélemény erről a Ford motorról? Nekem azért lenne jó, mert a

benzint nem lehet elszámolni, áfát visszaigényelni.

kolcsar ápr. 21. Creative Commons License 132190

Hosszú,és jobban már nem akarom szét off-olni az egész Fórumot:))

Előzmény: krézi zoli (132189)
krézi zoli ápr. 21. Creative Commons License 132189

Má meg mi a baj velem? 

Előzmény: kolcsar (132165)
krézi zoli ápr. 21. Creative Commons License 132188

Mifelénk falun nem szokták színezni a mondanivalót, csak azért hogy mosolyogva fojtogassuk egymást.

Aki VP-s Opelt vesz szopni fog vele, ez boritékolható.

A VP adagolót jól csak drágán javítják, a tákolásokkal meg rendszerint csak a szopás van, mert az adagoló az élettartamra való méretezés iskolapéldája. Tutira szép sorban megkotlik benne minden 250-300ekm után.

Egy 400-500eft-os autóra rákölteni senki se akar 250-300eft-ot  ezért javasoltam az autó beolvasztását, mert gazdaságosan nem lehet javítani. De nem is érdemes, mert az a motor  se egy ipari remekmű, főleg ha már régóta egy tákolt adagolóval sokkolják akkor várhatóan az sincs csúcsformában. Tehát az adagoló felélesztésével csak folytatódik majd egy véget nem érő történet... 

Előzmény: Quattroman (132155)
krézi zoli ápr. 21. Creative Commons License 132187

Sok sikert!

Én arról az adagolóról még nem sok sikersztorit hallottam... Alapvető hiba pl hogy a szívóoldalára vezették vissza a résolajat, aminek okát nehezen értem.

Azért számolj majd be az eredményekről!

Előzmény: tiglinc (132147)
Allehandró ápr. 21. Creative Commons License 132186

Ok. Köszi.

Előzmény: cam aro (132184)
diagnet ápr. 21. Creative Commons License 132185

A "ratkó korosztállyal" van némi problémája a mai társadalomnak. Egyik fele nem csinált semmit egész életében és mégis 200+ -os nyugdíj mellett követeli a helyét a buszon. A másik fele pedig a megkeseredett, kisemmizett réteg. Akik játékpénzért dolgozták végig az életüket és most sem kapnak cserébe semmit.

Az emberek pedig általánosítanak és beskatulyáznak. Ez az ország úgy fejlődik, hogy nem lehet lépést tartani :D

Előzmény: kolcsar (132181)
cam aro ápr. 21. Creative Commons License 132184

bal elso vaznyulvany/kerekdob mogott remlik. ..vagy jobb ?.. 

(  also bumper grillt ha kiveszed ralatni ) 

a poz.szenzor meg a steering rack nyakan egy ovalis fekete bizbasz. 

google it. 

Előzmény: Allehandró (132183)
Allehandró ápr. 21. Creative Commons License 132183

Igen, brighton. Nem gondoltam, hogy jársz errefelé.

Ez a vízes dolog is sanszos, esőben gyakoribb a dolog.

De a gáz, hogy én meg sem találtam a szervopumpát.

Jobb első kerék környéke valahol? Pár műanyag lebontása után? Az már langyos?

Előzmény: cam aro (132182)
cam aro ápr. 21. Creative Commons License 132182

Brighton. 

messze. 

(ma voltam ott ) 

Előzmény: cam aro (132180)
kolcsar ápr. 21. Creative Commons License 132181

Nem magamra vettem,hanem a korosztályomra gondoltam:))

Ha vissza olvasol kifejtetem a novothautónak miért van már tele a faxom,és most durrant el,hogy úton-útfélen mindenhol ezt a dumát halja az ember.Mióta többet közlekedem tömegközlekedésel,nem kocsival,mert feleslegesen minek használjam.

Előzmény: cam aro (132177)
cam aro ápr. 21. Creative Commons License 132180

Jobb szerelő? Az itt nincs."" 

Hol ? 

mar irtad.. nem emlekszem. 

nincs recept hibaolvasas nelkul. 

vagy. 

keressetek vizet a kormany poz.jeladonal. 

Előzmény: Allehandró (132178)
Quattroman ápr. 21. Creative Commons License 132179

vágom az egészet. nincs ellenvéleményem

Előzmény: cam aro (132177)
Allehandró ápr. 21. Creative Commons License 132178

Jó estét,

Skoda fabia 1.4 2001-es nek néha világít a szervóhiba visszajelzője, néha félig megszűnik a szervohatás.

Nem tudtak hibakódot kiolvasni belőle. Tudom, hogy típushiba.

A típusban jártas szerelő szerint lehet akksi, generátor, szervopumpa, kormányszögjeladó szenzor és ezek kombinációi.

Van valami recept arra, hogy elsőre a hibás dolgot cseréljék. Jobb szerelő? Az itt nincs.

Vagy maradjon ilyen? Ráér ha majd megáll?

cam aro ápr. 21. Creative Commons License 132177

az ugy kezdodott, hogy a krezi beojtotta. (a totya mondta balhe lesz ) 

jo forumos szokas szerint ez csorte.. nana hogy vissza szolt psg-s ugyfel.  

jogossan. 

az mar mas hogy nem ott csattant, ahol kellett volna. 

a Papa ezt vette magara.. holott ez /sem :)/ nem neki szolt. 

azt itt kezdodik a zurzavar.. mert a Papanak tul.kepp igaza van.. csak epp megint melle beszel a temanak.  

reszemrol. 

==============================

Előzmény: Quattroman (132175)
cam aro ápr. 21. Creative Commons License 132176

Olyan számlákat állítunk ki naponta,

aminek én a felét sem szeretném autóra költeni. "" 

bacsi, bacsi.. Hondat ajanlottam.. nem holmi csettegot.. ;) 

de nem lenne jo neked. 

4 gangos ajutomata.. nem az ugorj ideoda hamahama kategoria. 

ez ugymond,.. hosszutavu cirkalo. 

abba a fos fordba meg/már beszallnod sem kellene. 

1.5-1.6 civic lenne a te autod. 

avagy a turot. 

hat te tudod.. :) 

Előzmény: novothauto (132172)
Quattroman ápr. 21. Creative Commons License 132175

pedig igaza van.

nekem is megakadt a szemem rajta, de mivel a témához sem szóltam előtte ezért erre sem reagáltam

Előzmény: novothauto (132173)
novothauto ápr. 21. Creative Commons License 132174

Ja, felraktam a Brembo Max sport fékeket előre, megállni már tudok.

Gyorsítani akarok.

Előzmény: novothauto (132172)
novothauto ápr. 21. Creative Commons License 132173

Nekem meg az a meglátásom Papa, illetve a szemléletem, hogy az a lényeg, hogy ki mondja.

Én például leszarom magasról, hogy mit mond Kanifaszi Guszti, azokra koncentrálok, akiket

tartok valamire. Lehet ez fórum, vagy szakmai barátok, vagy egyéb barátok.

Előzmény: kolcsar (132171)
novothauto ápr. 21. Creative Commons License 132172

Nekem nem kell másik autó, tökre elvagyok ezzel. Olyan számlákat állítunk ki naponta,

aminek én a felét sem szeretném autóra költeni. Kéne egy kis izom a vezetési stílusomhoz,

mert most lendületből vagyok kénytelen megoldani különböző közlekedési szituációkat :)

Előzmény: cam aro (132168)
kolcsar ápr. 21. Creative Commons License 132171

Rosszul értelmezed!

Nem magamra vettem csak hanem tele a faxom már azzal mindenhol mindenki aki 35-év alatti az a 45-50 felettieket lenézi,és olyan stilusba beszélnek róluk,velük mindegy hol van.Munkát keres vagy közlekedik mindenhol az a duma csak elveszik a helyet,kikéne mindet irtani vén hülyék.Ennyi a meglátásom és a tapasztalatom.

Előzmény: novothauto (132167)
cam aro ápr. 20. Creative Commons License 132170

...haat.. annyit nem.. de felet lehet elengednem. 

fene tudja,

cipo nem szorit,.. de annak se ertelme hogy csak all otthon.

Előzmény: Quattroman (132169)
Quattroman ápr. 20. Creative Commons License 132169

itthon egy járműcsere élből 70-90 ezres sarc a nagytesónak....

Előzmény: cam aro (132168)
cam aro ápr. 20. Creative Commons License 132168

egyszerubb ha veszel egyet.. nem ? 

epp tudok is egy friss muszakis accordot.. :)  

otomata, pluss. 

nem szep kivul,  de kulcs fordit es haladunk.  

Előzmény: novothauto (132163)
novothauto ápr. 20. Creative Commons License 132167

Mint sokszor, most is azt veszed magadra, ami nyilvánvalóan nem neked szólt.

Előzmény: kolcsar (132165)
diagnet ápr. 20. Creative Commons License 132166

Az elektronika végén számít a végződés, ahogy kolcsar is leírta. 002, 004 stb.

De ha kompletten cseréled akkor mindegy, a motorkód és az évjárat a lényeg.

A PSG modul van hozzákalibrálva az adagolóhoz. Ezért illik párban cserélni.

Más kérdés, hogy egy autószerelőnél tengődő bontott adagoló meddig fog működni.

Előzmény: tiglinc (132143)
kolcsar ápr. 20. Creative Commons License 132165

Szevasz Kortárs:))

Semmi gond nincs nem vagyok neked papa:))

Krézi stilusárol meg a hozzám került munkáiról nekem is meg van a véleményem,meg sok másnak is ahogy hallotam,ügyfeleknek,szerelőknek.

novothauto:)

Szevasz Öcsi:))

Ha elolvasod nem küldtem el a picsába a fiatalembert,sőt próbáltam neki segiteni.

Csak amire kicsit felfigyeltem =//nem pedig vén szerencsétlenekkel///==

ha gondom van valakivel akkor nem általánositok,abba igazad van kor nem dicsöség csak egy állapot,ki hogy éli meg:))

Ettől független mindenkinek további kellemes Húsvétot,és holnap sok locsolást:))

Quattroman ápr. 20. Creative Commons License 132164

hát jó lenne a saját féltengelyével együtt mert ezeket a pilinckákat lehet hogy törni fogja...

Előzmény: novothauto (132163)
novothauto ápr. 20. Creative Commons License 132163

Na most szemezgetek én a kétezres Ford motorokkal, a 130 lóerőssel.

Nem tudok mit tenni, pályán mindig 160-170-el megyek, ez a kis motor

meg szét fogja forogni magát, akármit teszek. Szóval, ha beleengednék

egyet motor váltóval, a féltengelyt hogy oldjam meg? Elméleti kérdés.

Előzmény: novothauto (132162)
novothauto ápr. 20. Creative Commons License 132162

Terhelésre elkezdett villogni a Check Engine... Megálltam, és hallottam,

hogy a kipufogón veszi a levegőt, tuti diagnózis. Mivel családlátogatásra

indultam, volt nálam szerszám, a sógoromnak kellett olajat cserélni...

Ez most mindegy. Szóval gyertya ki, kettes henger elektróda elégve...

Gyertya vissza, befecs csati le, így is simán visszament a műhelyig kb

120 kilométert 110-zel. Viszont valami nagyon csattog, holnap kiderül.

Előzmény: Quattroman (132157)
novothauto ápr. 20. Creative Commons License 132161

Hello!

A Freeze frame milyensége sokszor típusfüggő, de EOBD-vel nagyon részletes.

Nem szoktam túl sokszor használni valamiért. Igazából az Autocomot is akkor

veszem elő, ha a KTS buta. Ez egy kétéves sztori amúgy.

Előzmény: w.lacika (132154)
Quattroman ápr. 20. Creative Commons License 132160

készült two pieces clone abból az egyik a tesztkört futja, (ill most éppen nem) Ld. az előző hsz-t.

a másik a nagymotorban lakik a padon.

Előzmény: cam aro (132159)
cam aro ápr. 20. Creative Commons License 132159

izet.. szeleplebegtetot bele tetted mar ? 

Előzmény: Quattroman (132157)
Quattroman ápr. 20. Creative Commons License 132158

by Pósalaky bácsi :-))

Előzmény: cam aro (132156)
Quattroman ápr. 20. Creative Commons License 132157

én is hasonlóra gyanakszom a Roadsternél, holnap nálam is műszak:-(

Előzmény: novothauto (132152)
cam aro ápr. 20. Creative Commons License 132156

ugorgyunk..."" 

:'DD 

Quattroman ápr. 20. Creative Commons License 132155

figyeltem

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=130008922&t=9008022

a krézi féle beszólás simán prosztó volt, kolcsár szaki (nem baj ha nekem nem papa?) pedig jogosan érezte "megszólítva" magát.

no mindegy, ugorgyunk...

Előzmény: novothauto (132151)
w.lacika ápr. 20. Creative Commons License 132154

jó a tegnapi cikked ,engem tavaly egy infiniti szívatott ugyan így ,

csak az  a v6 hol az egyik -hol a másik vez tengely jeladót dobta be abból jöttem rá a főtengely jeladó hibára.

nekem csak obd lehetőségem volt...

látom az auto-com képedet ,azzal tudsz freeze frame adatokat nézni?

novothauto ápr. 20. Creative Commons License 132153

Előzmény: novothauto (132152)
novothauto ápr. 20. Creative Commons License 132152

Mai defekt, feltételezhetően átégett egy kipufogószelepem. Holnap hengerfej le.

novothauto ápr. 20. Creative Commons License 132151

Na mindegy, azért figyeld a kronológiát Lacikám.

Ne baszakodjatok, mert feltöltök egy videót :)

Előzmény: Quattroman (132150)
Quattroman ápr. 20. Creative Commons License 132150

Khmmm....

vitatkoznék.

"nem pedig vén szerencsétlenekkel beszélgettem virtuálisan."

Előzmény: novothauto (132149)
novothauto ápr. 20. Creative Commons License 132149

Papa, a kor nem erény, hanem állapot. Viszont emberünk most fölöslegesen lett elküldve

a picsába, mert nem mondott semmi rosszat.

Mondjuk én szakmailag annyit tudok hozzátenni, hogy teljesen hülye vagyok ehhez a motorhoz, sosem javítottam.

Előzmény: kolcsar (132148)
kolcsar ápr. 20. Creative Commons License 132148

Elnézést a zavarásért,nem akartam bele szólni,de annyit ha lehet,nem kéne korosztályt általánositani.Vagy igy,vagy úgy de meg érték ezt a kort több kevesebb sikerrel.Előtted még csak a lehetőség van:))

Másik dolog,ha adagolót,vagy elektronikát akarsz venni,minden számnak meg kell egyezni a jelenlegivel,sokszor van egyes szám csoportok után betű jelzés annak is meg kell egyezni.

Tipus számra gondoltam nem a gyártási idöre,mielött valaki bele kötne.

Van rajta a Bosch szám,és a GM szám azoknak kell megegyezni.

Előzmény: tiglinc (132147)
tiglinc ápr. 20. Creative Commons License 132147

Kedves Zoli!

Hozzászólásod elvezetett a helyes útra, köszönöm! A helyes út pedig az, hogy személyesen érdeklődtem szervizekben, nem pedig vén szerencsétlenekkel beszélgettem virtuálisan. Személyesen sokkal kevesebb a lekezelő ember valamiért... Így találtam korrekt szervizest, aki segítőkész volt. Mert ugye a javításra megvan a pénzem, csak a lehúzásra nem szánok. Kívánok neked hasonló jókat!

Előzmény: krézi zoli (132135)
TraguAre ápr. 20. Creative Commons License 132146

Nálam nem, de ugye nem fiatalon került hozzám.

Én csak furcsállom, hogy a tömítés mellett belátok, mosóban pedig beázik. Egyre jobban.

A lefolyók tiszták, legalábbis a fönt beöntött víz hatékonyan távozik.

Előzmény: tiglinc (132145)
tiglinc ápr. 20. Creative Commons License 132145

Nem volt véletlenül szilikonnal kezelve gyakran? Oldalvédő gumicsíknál láttam már olyat, hogy összement egy idő után a gumi tőle.

Előzmény: TraguAre (132144)
TraguAre ápr. 20. Creative Commons License 132144

Létezik, hogy egy tetőablak gumitömítés összemegy?

Próbáltam beállítani, de vagy elöl, vagy hátul belátok mellette.

Jelenleg a 50-50 mellett döntöttem (lyuk elöl-hátul), csak nem vagyok vele

elégedett...

Octavia I, 1998, kombi, ződ.

tiglinc ápr. 20. Creative Commons License 132143

Diagnet, Köszönöm! Ha ugyanaz a cikkszáma az adagolóelektronikának, akkor jó eséllyel beindul vele? Egy közeli szerelő eladna komplett adagolót, ahol az adagoló cikkszáma egyezik az autóban levővel, de az elektronika száma nem. Egyelőre nem mertem rábólintani. Jól gondolom, hogy az elektronika száma számít, az van hozzáhangolva az ECU-hoz?

Előzmény: diagnet (132138)
manta-z ápr. 20. Creative Commons License 132142

Lehet kellene bele egy új szelep is, főleg ha már volt elektronika javítva rajta. A szelep hibája is nyírhatja a mosfetet. 

Előzmény: tiglinc (132132)
kolcsar ápr. 20. Creative Commons License 132141

Egy kis élvezkedés hátha emlékeket csal:))

Előzmény: Quattroman (132130)
400 Nm ápr. 20. Creative Commons License 132140

Lényegre törö vagy mint mindig!!!!

Előzmény: krézi zoli (132135)
vargamunka ápr. 20. Creative Commons License 132139

szia !

Látom sok mindent tapasztaltál :):)

üdv  

Előzmény: diagnet (132138)
diagnet ápr. 20. Creative Commons License 132138

Hol itt a probléma?

Az országban már szinte mindenhol javítják ezt az adagoló elektronikát, élettartam garanciával, ingyenes begyűjtéssel és kiszállítással.

Valószínű az előző tulaj is egy ilyen profi helyen javíttatta, tehát csak meg kell kérdezni hol csinálták és hívni a futárt.

Egyedül arra kell figyelni, hogy ha cseredarabot adnak, akkor ugyanolyan alkatrésszámú legyen, ugyanazzal a kalibrációs értékekkel, különben nem lesz alapjárat/teljesítmény.

Ha minden kötél szakad akkor youtuberól megcsinálhatod magadnak egy 50W-os páka és a csodaón segítségével.

Sok sikert!

cam aro ápr. 20. Creative Commons License 132137

szerintem erre nem talalsz megoldas vilagvegen. 

meg muhelyekben sem sokban. 

cam aro ápr. 20. Creative Commons License 132136

szerintem olcso auto nem all sokaig hirdetve. 

jo auto allhat.. mert az jo arasitva is van.. az meg kinek kell mar ? 

ne vegyen egyedul autot.. 

mennel vele /barki / atnezni.. velemenyt mondani ?  

'ezt vedd meg teso mert ez fajin' .. ? 

aztan ha egy het mulva megpattan egy drojt.. ki a hulye ? 

kivel menjen megnezni ? josal ? 

en szem.szerint ilyesmit elhajtok. illetve nem. 

de kozlom hogy allapotfelmeres garancia ideje.. itt, es most. 

(nem is surun hivnak .. :)

--------------

nyád.

nincs az 1.6 zafirakkal kulonb gond mint massal. 

10 eves. ezt tudni kell.

a tobbit megnezted. 

Előzmény: mica-r (132134)
mica-r ápr. 19. Creative Commons License 132134

Ne vegyél egyedül autót.

Az mindig gyanús, ha régóta árulják, jó autó nem áll sokáig.

Előzmény: nyád (132127)
tiglinc ápr. 19. Creative Commons License 132133

Ja, Y20DTH motorkód, és gyöngyházmetálkék :) És hogy ne maradjon ki semmi: kombi, ABS, manuálklíma, tempomat, vonóhorog, tetőcsomagtartó. Ha bármi infó lényeges még, kérdezzetek, jövök napjában párszor, úgysem tudok menni sehova.

tiglinc ápr. 19. Creative Commons License 132132

Sziasztok!

Látom sok hozzáértő van itt, sajnos én nem az vagyok, csak egy szerencsétlen tulaj, akinek a világvégén állt meg az autója. Segítségeteket szeretném kérni a következőben:

Az alany Opel Astra G 2.0DTI 2002-es évjáratú (de lehet, hogy a modellév már 2003). Bosch VP44 adagolója van PSG-5 vezérlővel. Az adagolóvezérlőt feltehetőleg az előző tulaj hebrákolhatta. Az autó megállt a PSG-5-nél szokásos tranzisztor hibára utaló jelekkel. A PSG szétszedésekor kiderült, hogy a gond nagyobb, agyon van barmolva, nincs forrasztható felület, így nem javítható.

Kérdésem a következő: Ha lecserélem rajta a PSG-t, akkor csak ugyanolyan cikkszámú mehet rá, vagy bármelyik Opel PSG-5-tel működőképes a dolog? Ha esetleg szoftveresen utána kell állítani, az nem baj, megoldható, csak nem vennék komplett adagolót, mikor mechanikusan érzésre semmi baja (meg tekintettel arra, hogy annyi pénz most nem áll rendelkezésre, és ha nem megy az autó, akkor nem is jön be pénz). A PSG cserétől annyit várnék, hogy mozgóképes legyen az autó, legalább szervizig. Előre is köszönök minden hasznos ötletet!

betg ápr. 19. Creative Commons License 132131

Szia

Nekem is 3.0 hdi van , én cseréltem ilyen szimmeringet mindenféle célszerszám nélkül és jó lett, mielött beraktam megnéztem hogy a fém gyűrű és a szimmering mennyire kell egymásban lennie hogy megfelelően működjön , és jó lett .

Csak a gyári jó belőle az utángyártott nekem sem vált be.

Előzmény: omada (132117)
Quattroman ápr. 19. Creative Commons License 132130

Neked is Kollega :-)

Előzmény: kolcsar (132129)
kolcsar ápr. 19. Creative Commons License 132129

Békés,boldog,kellemes húsvéti ünnepeket kivánok,minden kedves,kedvetlen,jó és rossz indulatú kolegának:))

kolcsar ápr. 19. Creative Commons License 132128

Látod nem fagyott le semmi,csak készülnek a nagy dáridóra:)) Akinek van gondja az jelentkezik:))

Előzmény: novothauto (132126)
nyád ápr. 19. Creative Commons License 132127

Jó napot mindenkinek!

Segítséget, tanácsot kérek!
Szeretnék vásárolni egy 2004-es 1.6 16V-es Opel Zafirát. Kérdésem, hogy mikre érdemes nagyon koncentrálni ennél?
Egyszer már megnéztem, kipróbáltam, karosszéria jó, két első sárvédő és küszöb találkozásnál hangyányi rozsdásodás kezdemény látszik, alul rendben van, motortérben sincs rozsda. Első beindításra kicsit csörgött, szelep vagy hirdrotőke vagy nem tudom mi, de kb 100 méter megtétele után teljesen elhallgatott.(állítólag rég volt beindítva, ránézésre kb 3-4 hete nem mozdult az autó, olyan koszos volt.) jól húzott, kuplungja jónak tűnek, nem zörög alapjáraton ha kinyomom, ha felengedem sem változik a kocsi hangja. váltó tökéletesen vált, nem akadozik, pontos, az autó alapjárata egyenletes, ha pumpálgatom a féket akkor sem mozog, ebből arra következtetek, hogy jó a kompressziója(bár ezt csak hallottam valamikor, hogy jelezheti a fékpumpáláskor ingadozik az alapjárat, hogy szar a kompresszió, nem tudom igaz e?) Futómű nem zörög szar úton sem, fék szintén jól fog. 

Kérdés, hogy mit nézzek még alaposabban, illetve amiket leírtam azok közül mi baromság, és mi ami jót vagy rosszat jelent?

(2004-es 179e km 1.1 millió) rétegvastagság mérő szerint gyári a fényezése!

Válaszokat szívesen várom!

Tisztelettel: Ádám

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek!!!

novothauto ápr. 19. Creative Commons License 132126

És ezzel le is fagyasztottad a fórumot Papa.

Előzmény: kolcsar (132125)
kolcsar ápr. 18. Creative Commons License 132125

Mit képzelsz,majd fog dolgozni,még a videjón is a felvett droidja csinálta a bemutatót:))

Megmondta nem akar dolgozni már csak a Picóval akar játszani,más feladatokra droidokat alkalmaz:))

Előzmény: Quattroman (132122)
novothauto ápr. 18. Creative Commons License 132124

Valószínűleg jobbos, mert nem írja az ESItronic, hogy balos volna. 20 nm + 90 fok a meghúzása.

Előzmény: Törölt nick (132123)
Törölt nick ápr. 18. Creative Commons License 132123

Sziasztok!

Fiat Punto 2000

1,2L 16V

188A motor

A főtengely végén a vezérműkerék rögzítő csavar jobb vagy bal menetes?Előre is köszönöm,üdv.

Quattroman ápr. 18. Creative Commons License 132122

bemutatót is tartasz?

viszek egy smart blokkot:D

Előzmény: novothauto (132119)
cam aro ápr. 18. Creative Commons License 132121

a valasz meghaladja az index tarolo kapacitasat. 

tehat a '  van ilyen ? ..  es mitol '    kerdeseket mellozzuk. 

maradunk a tenyeknel. 

a gyertya elettartama futasteljesitmenyben van megadva. 

(centi, meter, kilometer. egyeb ) 

a fel ev.. ebbol durvan sokat elarul.. 

nem nedves. 

az baj. 

ilyenkor sikosito ajanlott.. bar sztem lofact..

olyan kell neki aki jol birizgalja.. 

de komolyan. 

olyat keress aki helybol lukon szurja. 

mind a 16-on egyszerre.

(itt is van a csodor >   J1962 << google )  

(megsertodhetsz, de tudd, csak felig vagyok komoly. :) 

Előzmény: Rocktober (132114)
cam aro ápr. 18. Creative Commons License 132120

a wurth most kezdte el reklamozni az ujratolthetos kemias dobozait. 

en mar ~15 eve forrasztgatom a kerekszelepeket flakonba.. :) 

na ez valami ugyanaz lehet nagyba. .. csak itt nem jon a pofadba a dzsuva.. :D 

==============

Előzmény: novothauto (132119)
novothauto ápr. 18. Creative Commons License 132119

Sziasztok!

Van nálam egy ilyen gép, ha valakit érdekel info, vagy megnézné, mert kell a műhelybe, az szóljon.

Nem olcsó a bérlete, nem vásárolható meg, de ribanc jó.

Minden jót, a punci szorítsa össze a bögyörőtöket még máma!  :)

cam aro ápr. 17. Creative Commons License 132118

oke.

. mocorgott bennem hogy nem sima ugy. :)  

Előzmény: omada (132117)
omada ápr. 17. Creative Commons License 132117

A műanyaggyűrűset ismerem, ez teljesen különbözik.

Ez valóban egy futógyűrű, gondolom azért találták ki hogy ne a főtengely kopjon meg a szimeringtől hanem ez a gyűrű és egyben cserélheted az egészet.

A gyűrű elég szorosan van a főtengelyen, csak csapágylehúzóval tudtam levenni.  Ezért is van a képen a régi szimering kettő darabban.  Már nem is reménykedek hogy ez kézzel felkocogtatva valaha is jólesz, mert nemfogom tudni beállítani milyen közel legyen egymáshoz a gyűrű és a szimering.  Megpróbálok valahonnan célszerszámot bérelni.
(lofsz annak aki kitalata, hogy szedjem szet. semmi folyas nemvolt rajta, szetszedve kopas sem latszik es van benne 503k km)

Előzmény: cam aro (132116)
cam aro ápr. 17. Creative Commons License 132116

ilyen belso futogyurust meg nem lattam. 

..ugyhogy lehet fel info. 

ezek a fajta szimmeringek mind elofeszitve jonnek, ugy hogy a kozepukbe egy kettos 

feladatu muanyag gyuru van.

nem esetleg azt hiszed futogyurunek ? 

az elso feladat a szimm. elofeszitese nevleges mereten, vagy felette. 

tehat epp hogy szorit. 

a masodik feladat a felszereles.. ha esetleg kisebb lenne..mint egy csuszka felsegiti 

a tomito elet a csapra. 

---

amit tudni kell. 

ezekkel a szimmeringekel varni kell.

onfeszitos,  a belso gyuru kevetel utan 'zsugorodnak' az ajkak.. 

a bmw peldaul 4 orat ir, es szarazon szerelve. 

en megszoktam kenni.. ize.. biozsirral. 

...es nem igen varok vele..de ez mar inkabb szemen mulik. 

(hogy nyomja le a zsirt, mit hagy maga utan.. mennyire felulet passzos. .)

tevedes sk.. ha az valoban egy futogyuru.. akkor viszont szerintem egyszerre kellene betenni. 

Előzmény: omada (132111)
omada ápr. 17. Creative Commons License 132115

Inkább a félmerevre hasonlít, rugója nincs.

Előzmény: 409 (132113)
Rocktober ápr. 17. Creative Commons License 132114

köszönöm szépen az infot.:)nem nedves,a gyertya fél éves...valoszinű tul szivatta magát....van ilyen?És mitől?

Előzmény: cam aro (132091)
409 ápr. 17. Creative Commons License 132113

Ez rendes rugós szimering, vagy az a félmerev vitongumis basz?

Előzmény: omada (132111)
409 ápr. 17. Creative Commons License 132112

"ez ugye egy turbonyomás átalakító?"

Így szó szerint nem. A turbónyomást nem kell átalakítani, így nincs is átalakítója.

Ez egy nyomás módosító elektromágneses szelep, amit lehet akár a turbónyomás szabályozásához (közvetett módon) is alkalmazni, de máshoz is szokás. A fekete henger a levegőszűrője. Miután mindhárom kivezetése a másik végén van, megeshet, hogy a repedés nem befolyásolja a működését, ha egyébként az elektromos tekercse sértetlen.

Előzmény: ezustgolyo (132105)
omada ápr. 17. Creative Commons License 132111

Üdv!

A képen látható fajta szimmeringet szerelt már be valaki célszerszám nélkül? Kettő részből áll, van egy "sima" szimmering és egy belső futógyűrű.  Külsejét elkezdtem beütni ugyanúgy mint akármelyik másikkal tettem volna, a belsejét pedig a régi belsejével kocogtattam a helyére. Váltó vissza a helyére beindít, folyik....

Jól gondolom, hogy a futógyűrű és a szimmering mivel nem célszerszámmal lett berakva nem feszül eléggé egymásnak, így kijön az olaj. Reggelre jön az új, nemtudom érdemes e azt berakni vagy elég a most bentlévőt összébb ütni.

3.0Hdi Jumper

http://indafoto.hu/omada/alap_album

ezustgolyo ápr. 17. Creative Commons License 132110

és a repedés az oldalán, szívhat ott falsot vagy az csak egy külső burkolat lehet?

Előzmény: mica-r (132108)
ezustgolyo ápr. 17. Creative Commons License 132109

az jó mert akkor nem lehet elállítani :)

Előzmény: mica-r (132108)
mica-r ápr. 17. Creative Commons License 132108

szuszogó lesz az

Előzmény: ezustgolyo (132107)
ezustgolyo ápr. 17. Creative Commons License 132107

Az alján az a fekete henger

Előzmény: mica-r (132106)
mica-r ápr. 17. Creative Commons License 132106

Általában ilyen egy nyomásátalakító, akár turbóé is lehet. Milyen tekerő van rajta? Nem hinnám hogy bármit lehet tekergetni.

Előzmény: ezustgolyo (132105)
ezustgolyo ápr. 17. Creative Commons License 132105

Sziasztok!

Kérdésem ez ugye egy turbonyomás átalakító?

Az jó ha van az oldalán egy repedés?

A tekerentyű az alján mire való? illetve a tekerentyűn van egy kék jelölés, olyan autószerelős megjelölés de lehet hogy gyári vajon annak hova kell néznie?

Köszönöm!

Quattroman ápr. 17. Creative Commons License 132104

az üvegházhatást okozó gázoknak mindegy hogy hol ereszted a légkörbe őket...

Előzmény: Törölt nick (132101)
no_holy_shit ápr. 17. Creative Commons License 132103

szamod a regi?

Előzmény: Quattroman (132099)
no_holy_shit ápr. 17. Creative Commons License 132102

küldtem egy emailt

Törölt nick ápr. 17. Creative Commons License 132101

Meg az összehasonlításnak akkor van értelme, ha szállított árumennyiségre végezzük. Mi lenne, ha ugyanezeket a cuccokat kamion meg repülő vinné.

Ráadásul ezek a hajó motorok baromi hatékonyak, tehát igazából amit lehet, kifacsarnak az üzemanyagból. Csak sajnos ehhez az kell, hogy kisebb lakás méretű legyen egy henger, szóval egy ideig nem lesz autóban.

Annyiban viszont csúztatás az autós kérdés, hogy azért nem mindegy, hogy a kormot az Indiai óceán közepén, vagy a Nagykörúton pakolod ki.

Előzmény: 409 (132100)
409 ápr. 17. Creative Commons License 132100

Ebben azért az is közrejátszik, hogy ezek a hajók gyakorlatilag 24órát mennek naponta, míg az autók döntő többsége 1-3óra között. De gyanítom, van ebben nem kevés szenzáció hajhászás is.

Quattroman ápr. 17. Creative Commons License 132099

ezt értem is. de az azért nem gyenge hogy a 15 legnagyobb együtt ennyi, és hány van még...

Előzmény: mica-r (132097)
409 ápr. 17. Creative Commons License 132098

És az sem mindegy, hogy ezt milyen megoszlásban teszik..... az autózás viszonylag kis helyen bocsát ki sokat, ami ráadásul sűrűn lakott terület.

Előzmény: mica-r (132097)
mica-r ápr. 17. Creative Commons License 132097

Füstmennyiségtől függetlenül a tengeri szállítóhajó hatékonyabb üzemanyagfelhesználó sokkal.

Előzmény: Quattroman (132096)
Quattroman ápr. 17. Creative Commons License 132096

"Egy kimutatás szerint 2009-ben Földünk 15 legnagyobb hajója annyi kormot és mérgező gázt eregetett a légkörbe, mint az összes személygépjármű együttesen. "

Láthatatlan tengeri óriások

Ha nagy feltalálókról, vállalkozókról, világot formáló „látnokokról” beszélgetünk a Szilícium-völgy bűvöletében élő korunkban, akkor annak az esélye, hogy felbukkan Malcom McLean neve, szinte a nullával egyenlő. Pedig a nevezett úriember 1957 október 4-én[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Katalizátor.... EURO VI... szivassuk az autógyárakat....

cam aro ápr. 16. Creative Commons License 132095

az en fonokomnek pont ilyen / 2013/ emberek kellenek.

csak occsoe,..  gyorsabban. :DD

Előzmény: Quattroman (132094)
Quattroman ápr. 16. Creative Commons License 132094

https://www.youtube.com/watch?v=RRy_73ivcms

cam aro ápr. 16. Creative Commons License 132093

o2 szenzort ha monitorozod mar csak mutat legalabb sokat, vagy keveset  ? 

mondanam hogy maftol - foleg beszivott hofok - ilyen szar nem lehet.

de mar nem vagyok biztos semmiben. 

kosd le a mafot. 

ugysetudjuk mia hibakod..:D 

Előzmény: Aleko Viva (132087)
w.lacika ápr. 16. Creative Commons License 132092

nincs összeszakadva valamelyik kipufogó dob????

Előzmény: Aleko Viva (132087)
cam aro ápr. 16. Creative Commons License 132091

focus ? 

hidiginditas utan, mikor dadog. 

huzgald le a gyujto kabeleket. 

ha fagyallo van vajmelyiken, akkor lehet fagydugozni. 

ha nincs, akkor vedd ki a gyertyakat. (ha szarok, dobd ki a picsbe ) 

amelyik nedves, azon usd osszebb az elektroda hezagot.

proba. 

ha igy megjavul, akkor vagy gyujto kabel, vagy trafo. 

asszem kimeritettem a joslas fogalmat. 

Előzmény: Rocktober (132090)
Rocktober ápr. 16. Creative Commons License 132090

Sziasztok!Hideg inditásnál olyan probléma adodott,hogy 3hengerezik a motor...gázadásnál kisimul a motor hangja,és semmi probléma nincs vele..ha sokáig áll az auto,akkor jelentkezik ujra.Az a kérdésem,lehet hogy gyujtotrafo lesz a delikvens,vagy valami más?.Olyankor olyan gőz szerű benzinszagu gőz jön ki a kipufogobol köszönöm Mesterek...

Quattroman ápr. 16. Creative Commons License 132089

Előzmény: cam aro (132088)
cam aro ápr. 16. Creative Commons License 132088

valami kemiara gondoltam..

igen vekonyak a burkolatok.. ezzel csak elgorbulnek.. szerintem. 

Előzmény: diagnet (132085)
Aleko Viva ápr. 16. Creative Commons License 132087

Kínomba kicseréltem a szivattyút is, most van alapjárat de ez a tetü nem megy 60nál többet.

Fojtószelep poti új, szivattyú új, vízhőfok jeladó új, trafó új vezérlést vagy 5x átnéztem.

Már csak a légtömegmérő és a beszívott levegő hőm érzékelő maradt ki.

Rögvest tökön szúrom magamat :-(

Előzmény: cam aro (132082)
kozgab ápr. 16. Creative Commons License 132086

Hali.

Akkor ezt benéztem.

Egyszerűsítek akkor és szólok szerelőnek. 

Nem értek hozzá, ezért kérdezek. Nem ez a szakmám, nem ebből élek csak éppen érdekel és ha nem muszáj nem vinném mindenért szakihoz.  Magamról tudom, hogy hülye vagyok a témához. Az zavart meg, hogy a főhengeren bal oldalt vízszintesen van még egy csavar (legalábbis annak láttam), de ezek szerint az más célt szolgálhat.

A főhenger egyébként jakoparts Unixtól, crv I-be.

Üdv

G

Előzmény: 409 (132078)
diagnet ápr. 16. Creative Commons License 132085

Előzmény: cam aro (132084)
cam aro ápr. 16. Creative Commons License 132084

anyagaban szinezett, de fakult muanyag elemeket mivel lehetne 'renovalni' ? 

sima  szurke muanyag ,mint egy lokharito. 

cam aro ápr. 16. Creative Commons License 132083

utolertek europat. :/ bar ez inkabb visszalepes szerintem / 

Előzmény: TraguAre (132079)
cam aro ápr. 16. Creative Commons License 132082

tegnap/ma. 

1.6 zetec. 

dadog, hebeg.. rangatva leallogat.. de mindig indul. 

uzanyomas 2 bar. 

keves.

pumpa aramfelvetel/feszko jo. 

a puma feletti csatlakozoban levo gumitomitesnel engedett. 

most 3.2 bar.

auto hibatlan.  

Előzmény: Aleko Viva (132070)
Paco155 ápr. 16. Creative Commons License 132081

Ehhez nem kell nethuszárnak lenni.  Egyetemista koromban, a szakestélyek után én is sokszor láttam olyat ami nem is volt ott. :)

Előzmény: mica-r (132080)
mica-r ápr. 16. Creative Commons License 132080

Vigyázz, a neten teremnek ám hozzáértők...

Előzmény: 409 (132078)
TraguAre ápr. 16. Creative Commons License 132079

"pedig abszolut japo parti... voltam."

Kifejtenéd egy kicsit?

Előzmény: cam aro (131999)
409 ápr. 16. Creative Commons License 132078

Nincs ott. Amiről azt hiszed, hogy az, az a kuplungfőhenger. Ezen nincs légtelenítő, ergo még Te sem láthatod azt rajta.

Előzmény: kozgab (132077)
kozgab ápr. 16. Creative Commons License 132077

Kép jobb felső részén ott van.

2 átmenővel rögzítve a falhoz.

üdv

G

Előzmény: 409 (132076)
409 ápr. 16. Creative Commons License 132076

"..ami jól látható a melléklet képen."

????  A magam részéről én se légtelenítőt, se kuplungmunkahengert nem látok a képen.

Előzmény: kozgab (132075)
kozgab ápr. 16. Creative Commons License 132075

Hali.

korábban már írtam crv kuplunggal kapcsolatban, hogy néha előbb fog, mint kéne, erre mondtátok, hogy valószínűleg levegős a rendszer. Furcsa, mert 3x is átnyomták a rendszert olajjal, de mindegy.

A kérdés az volt, hogy merre áll a légtelenítő csavar.

Megnéztem és vízszintesen áll, balra, ami jól látható a melléklet képen.

Hogy tudnám ezt legegyszerűbben légteleníteni? Vagy inkább vigyem vissza szerelőhöz, hogy légtelenítsék?

De ha tudtok megbízható szakembert a 20 ker környékén, az is jó :)

Köszönöm

Gábor

Aleko Viva ápr. 16. Creative Commons License 132074

Azt is kicseréltem már próbára.

Előzmény: diagnet (132072)
Aleko Viva ápr. 16. Creative Commons License 132073

cserélve.

Előzmény: szeekelymarci (132071)
diagnet ápr. 16. Creative Commons License 132072

Gyakori a trafó hiba. Szikrát néznék egy henger lehúzásával miközben megállogat.

Előzmény: Aleko Viva (132065)
szeekelymarci ápr. 16. Creative Commons License 132071

Csak tipp: hőmérsékletérzékelő?

Aleko Viva ápr. 16. Creative Commons License 132070

Rángatva, remegve.

Előzmény: Smafu.w126 (132069)
Smafu.w126 ápr. 15. Creative Commons License 132069

Hogy áll le?

Konkrétan megáll mint a szög, mint amikor Te állítod le, vagy dadarászva, rángatva, reszketve?

novothauto ápr. 15. Creative Commons License 132068

De a tuti, hogy lehet más baja van.

Előzmény: novothauto (132067)
novothauto ápr. 15. Creative Commons License 132067

Szerintem becsöpög egy befecskendező. Nézd meg, amikor nehezen indul, lök-e kék füstöt.

cam aro ápr. 15. Creative Commons License 132066

benzin, szikra, kompresszio. 

nincs tobb tippem. :)

Aleko Viva ápr. 15. Creative Commons License 132065

Sziasztok!

Az alany egy Ford Puma 1.4 16V.

Az autó olyant játszik, elsőre beindul jár alapjáraton majd egyszer csak leáll, indítani csak 20-30mp padlógázas indítózás után hajlandó újra beindulni,de mindig leáll és alig lehet beindítani. Viszont ha a leállás után várunk 5 percet  akkor könnyen indul.

Benzinnyomás rendben, vezérlés rendben, élő adatban annyi van,hogy alapállásban a fojtószelep 0,8V-on van. Gyertyák újak.

w.lacika ápr. 15. Creative Commons License 132064

igen már javították ,én bemásoltam a cikkből a szöveget.

Előzmény: 409 (132061)
Quattroman ápr. 15. Creative Commons License 132063

mert egy bombabiztos páncélautónál csak odáig jut el a légnyomás...

:-D

Előzmény: 409 (132062)
409 ápr. 15. Creative Commons License 132062

Elég baj az, ha a gumiabroncsokban légnyomás van.

Előzmény: Quattroman (132058)
409 ápr. 15. Creative Commons License 132061

Akárhogy nézem, én gázolaj helyett benzint látok, ami minden további nélkül megeshet, miután a benzines töltőcső a vékonyabb. Fordítva "nehezebb" lenne. Mondjuk ettől azért nem szokása tönkremenni egy motornak.

Előzmény: w.lacika (132060)
w.lacika ápr. 15. Creative Commons License 132060

a cikk végén is van egy kis bi-bi

"Emberi tévedés azonban előfordulhat. Állítólag nemrég kinyírták a The Beast motorját azzal, hogy gázolaj helyett dízelt tankoltak bele (kissé sántít ez az ügy, mert már szinte mindenütt a világon a töltőpisztolyok kialakítása kizárja ezt a hibát, de ki tudja, hogy hol tankoltak, akár igaz is lehet."

cam aro ápr. 14. Creative Commons License 132059

egy csigasnak ehez meg Obama sem kell.. 

na most akkor gondold el, ha Parizsba  megy.. XD 

Quattroman ápr. 14. Creative Commons License 132058

Obama biztonsági emberei tönkretették Rómában a horvát nagykövet Audiját

Sőt, nem csupán az övét, hanem még néhány Audi luxusautó elektronikai berendezéseit. Legalábbis a  Jutarnji.hr szerint. Az amerikai elnök március 27-i római látogatásakor az útvonalán ugyanis olyan elektronikus zavarórendszert aktivizáltak távirányítással, jellemzően[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

"Azt, hogy pontosan mi történt azon az útvonalon, ahol Obama elhaladt, teljes bizonyossággal még az Audi mérnökei sem tudnák megmondani. Azonban erősen valószínűsíthető, hogy csak egyes Audi-modellekben okozott fennakadást az elektronikus zavarás és más márkák autóit nem érintette.

Feltételezhető, hogy a távirányítással aktiválható bomba-detonátorok blokkolására használt amerikai elhárító eszköz ugyanazt a frekvenciát használja, mint amelyen az Audik számítógépei kommunikálnak. Hasonló zavar fordulhat elő akkor is, ha például az autó közelében erős elektronikus kisülés történik, jellemzően villámcsapás. Ilyenkor gyakran bolondul meg a jármű elektronikája: bezár a központi zár, maguktól bekapcsolnak az ablakmosó lapátok, fantomhibaüzeneteket küld a számítógép, például olyat, hogy alacsony a gumiabroncsokban a légnyomás."

ferixa ápr. 14. Creative Commons License 132057

Helló!

Sem variant kódolás után, sem próbaút közben nem tért magához, úgyhogy már vissza is küldtem.

ferixa

Előzmény: novothauto (131970)
cam aro ápr. 14. Creative Commons License 132056

nalad a pont. 

ez a titulusa az allapotnak. 

Előzmény: Quattroman (132053)
cam aro ápr. 14. Creative Commons License 132055

az auto ugykerult ebbe a statuszba.. hogy tudtam/tudom a budos eletbe tobbet nem all fel papiron. 

szvsz tolem akkora koztartozast soznak ra amekkorat akarnak. 

kocsi nalam, tyukol, vagy rally auto lesz-e nem tom. 

fizetni még nem kellett semmit. 

ha kell majd ?.. azt irtam. nem tudom. 

akkor foglaljak le.. :D 

Előzmény: 409 (132050)
cam aro ápr. 14. Creative Commons License 132054

tolem egy fillert meg nem kertek. 

se muszaki, se biztositas..

viszont valamit nyug meg igy is lett volna vele.../ nem emlekszem mi / 

a felevente kivonatom, meg visszahelyezik viszont nem megoldas.

bontoba nem akartam vinni.. meg fizessek hogy kiaruljak ?

meg nem vette senki..  

micsinajjak.. 

onkormanyzat. -kis falu -

kerdes. 

valasz. 

koszonom.

csak tipp volt. kerdest meger alapon. 

Előzmény: Quattroman (132049)
Quattroman ápr. 14. Creative Commons License 132053

ha az önkormányzat hivatalból tiltatja ki nem helyeződik vissza, az nem ideiglenes kivonás hanem határozatlan időre szóló kitiltás.

sőt ha rendezed a dolgot és visszahelyeztetnéd még fizetned kell tiz darab ezrest meg kicsi aprót ocsmányéknál...

Előzmény: diagnet (132051)
Quattroman ápr. 14. Creative Commons License 132052

a kitiltás után már nem szaporodik a tartozás. (tudom, saját bőrömön) viszont folyamatosan hozzácsapnak bírságot.

sőt a tiltó végzéssel a biztosítást is felmondhatod...

Előzmény: 409 (132050)
diagnet ápr. 14. Creative Commons License 132051

Fél, vagy 1 éven belül automatikusan visszahelyeződik. A biztosítást is fizetni kell mert a mabisz behajtja.

Előzmény: cam aro (132048)
409 ápr. 14. Creative Commons License 132050

"naluk meg ingyen pihen..."

Ezt ugye Te sem hiszed komolyan?  (kollégám vett egy ilyen több éve hatóságilag "ideiglenesen" kivont autót, amiről az átírásnál derült ki, hogy az autó értékét jócskán meghaladó köztartozás halmozódott fel, így átírás sincs amíg ez nincs rendezve)

Quattroman ápr. 14. Creative Commons License 132049

ez csak akkor játszik ha nincs más is a nevén. ha fennálló tartozása van akkor kényszerítésként a további járműveit is kitilthatják....

cam aro ápr. 14. Creative Commons License 132048

ha nem fizeted ra az onkormanyzati adot / nem tudom most mi neven fut , sullyado ? / akkor az onkormanyzat sajat hataskorel ideiglenessen kivonatja forgalombol. 

naluk meg ingyen pihen ideiglenessen kivonva rovatban.* .. enyem mar sacc 3 eve... 

a vege nem tudom mi az eljarasnak.. nem is erdekel,  otthon semmi a nevemen. 

de egy kort talan megér utannezni. 

*tolem semmit nem kertek. 

se forgalmi, se rendszam, se auto.. semmit. 

Előzmény: C20NE (132032)
omada ápr. 14. Creative Commons License 132047

Alulról kellene hozzálátni. Kereket leveszed, dobbetétet kiveszed, szíj le. Kettő feszítője van egy rugós és egy excenteres. Mind a kettőt egy-egy imbusz csavar fogja.

Előzmény: őrel (132046)
őrel ápr. 14. Creative Commons License 132046

urak 

berlingo hosszbordás feszítőgörgőjét hogy lehet levenni?

van vagy 2cm hely...   (ha a  szervót leveszem?)

99-es 2.0hdi

mica-r ápr. 14. Creative Commons License 132045

Vannak még tanulságos történetek...

Kelet-eu...

Cimborám márkakereskedés-szervízben dolgozik, a fele ember van csak bejelentve, úgyis kapja előre a fülest a tulaj az ellenőrzésről, mert elég jó ismeretségei vannak...

Előzmény: C20NE (132044)
C20NE ápr. 14. Creative Commons License 132044

Mondok jobbat! Dolgozok az államnak, nem fizet időben, de az ÁFA befizetendő... no comment :-(

Előzmény: LyPapa (132043)
LyPapa ápr. 14. Creative Commons License 132043

Megy ez, cégszerűen is ... Ha pl. a cégem autóját javítod, kapok tőled számlát, de te nem fizeted be az ÁFA-t, akkor a rendeletek szerint az én cégem tehető felelőssé ezért, anyagilag is (!!!).  Természetesen sem eszközt, sem hatáskört nem biztosít pártunk és államunk a befizetés ellenőrzésére. Mellesleg, nem is a cégem feladata lenne, hanem a nagy-nagy-nagy hárombetűsé.

Üdv: LyPapa

Előzmény: C20NE (132038)
diagnet ápr. 14. Creative Commons License 132042

Nem a nav érdeme, hogy lakossági bejelentés alapján kimentek pénzt keresni.

Nem tetszett a kedves ügyfélnek valami, vagy szokás szerint nem akart fizetni, hazament és már írta is a levelet.

Legális szoftverrel üzemelő szervizekkel is megtörténik...

Előzmény: novothauto (132040)
C20NE ápr. 14. Creative Commons License 132041

Esetleg jó magyar szokás szerint a konkurencia kérésére....

Előzmény: novothauto (132040)
novothauto ápr. 14. Creative Commons License 132040

Kihúzta a kezét a seggéből a NAV, legalábbis pár percre.

Előzmény: C20NE (132039)
C20NE ápr. 14. Creative Commons License 132039
C20NE ápr. 14. Creative Commons License 132038

Azért ez hihetetlen, hogy eladsz valamit, ezt be is jelented és aggódhatsz, hogyan fognak lehúzni amiatt amire semmi ráhatásod nincs!

Előzmény: Paco155 (132037)
Paco155 ápr. 14. Creative Commons License 132037

Mert azt Magyarországon nem kell bejelenteni hogy nála van ;)

Előzmény: C20NE (132036)
C20NE ápr. 14. Creative Commons License 132036

Miért fontos, hogy külföldi legyen?

Előzmény: őrel (132035)
őrel ápr. 14. Creative Commons License 132035

rendesen kitöltött adás-vételi, KÜLFÖLDI magánszemély vevőre (román,szlovák)

majd az av-t okmányirodába beadni

ennyi

Előzmény: C20NE (132034)
C20NE ápr. 14. Creative Commons License 132034

Akkor ezt jelenleg, hogyan érdemes csinálni, hogy ne egy bakrablás után keressenek mint tulajdonost? Az, hogy bejelentem az önkormányzatnál, hogy eladtam semmit nem jelent?

Előzmény: Quattroman (132033)
Quattroman ápr. 14. Creative Commons License 132033

igazából adásvételivel sem, csak ha megtörtént az átírás. cserébe viszont büntetnek ha eladóként nem jelented be az ügyletet.

+ hab a tortán hogy az illetékfizetése egyetemlegesen terheli a szerződő feleket, tehát ha a vevőn nem tudják behajtani "elkérik" az eladótól. (sok évvel ezelőtt megtapasztaltam)

Előzmény: Paco155 (132030)
C20NE ápr. 14. Creative Commons License 132032

Köszönöm!

Akkor meghirdetem a HaHu-n. Meglátjuk.

Paco155 ápr. 14. Creative Commons License 132031

26 mp :P

Előzmény: Quattroman (132029)
Paco155 ápr. 14. Creative Commons License 132030

Az utóbbit kiejtheted a listáról, a nevedről ma már csak vagy adásvételivel, vagy bontási igazolással veszik le.

Előzmény: C20NE (132027)
Quattroman ápr. 14. Creative Commons License 132029

hogy megszabadulj a közterhektől bontó (bontási igazolás) vagy adásvétel szükséges.

ha elbontod magad a neveden fut örökre...

Előzmény: C20NE (132027)
novothauto ápr. 14. Creative Commons License 132028
Előzmény: diagnet (132026)
C20NE ápr. 14. Creative Commons License 132027

Sziasztok!

Van egy 91-es Golf II 1.8-as mono jetronic befecskendezős autóm, ami annyira szétrohadt, hogy már nem akarom újra levizsgáztatni. A karosszéria borzalmas állapotban van a motorra is elkelne pár szimmering cseréje.

Szerintetek mit érdemes tenni?

- Bontó? ( adnak érte bármit?)

- Meghirdetni a hahu-n? ( félek valaki használni akarná!)

- Szétbontani otthon és eladni alkatrésznek?

Üdv.

diagnet ápr. 14. Creative Commons License 132026

brake by wire: 350.000 fékezés és a pumpa üzemidő függvényében elrendeli a cserét. Mivel elkopnak a kefék és elfáradnak a hidraulika szelepek és balesetveszélyes.

A mercedes szervizben garancia idő alatt szervizeltetett és valós futásteljesítményű autóknál _ingyen_ cserélik.

Na ez magyarországon nem történik meg, mivel nincs olyan autó ami megfelelne a feltételeknek :)

Helyette inkább felújítás nélkül, aprópénzért kinulláztatják valamelyik kóklerrel.

Csak azt nem tudják, hogy ha ezeken megáll az SBC pumpa akkor olyan a fék mint a trabanton. Csak itt 2 tonnát kell megállítani rásegítés nélkül...:)

Az viszont tény, hogy ennél jobb fékrendszer nem létezik.

Előzmény: Quattroman (131998)
cam aro ápr. 13. Creative Commons License 132025

meglesem, 

koszi. 

Admnek is. 

Előzmény: Paco155 (132021)
Adm ápr. 13. Creative Commons License 132024

blum.hu

Előzmény: cam aro (131990)
ferixa ápr. 13. Creative Commons License 132023

"kiszerelt szivattyúval"

Előzmény: diagnet (131967)
ferixa ápr. 13. Creative Commons License 132022

Helló!

Van olyan menüpont a KTS - en. Csak nem mentem bele, mert nem tudom mi az? Hogy kell csinálni?

Köszi!

Előzmény: novothauto (131970)
Paco155 ápr. 13. Creative Commons License 132021

Ja, meg a vastagsága is szabványos, 1U 2U vagy 3U magas helyre rögzíthetők be. :)

Előzmény: cam aro (132019)
Paco155 ápr. 13. Creative Commons License 132020

A 20" az egy szabvány méret a rack szekrények világában. :P 

Amúgy meg nem az Antec a keresőszó, hanem a "server rack rail" 

Előzmény: cam aro (132019)
cam aro ápr. 13. Creative Commons License 132019

ezt igy hogy fogja eladni ? 

legalabb valami meret lenne.. nem csak hogy 20" azt kiss.

antec.

kereso szo.

Koszi!  

Előzmény: Paco155 (132011)
xmbela ápr. 13. Creative Commons License 132018

Eggyel lejjebb van. Ki kell venni azt az elemet amiből a hamutartót kivetted.

Előzmény: BMWKRAFT (132017)
BMWKRAFT ápr. 13. Creative Commons License 132017

Én is ott kerestem, de csak a betétet vettem ki. Kösz!

Előzmény: mica-r (132016)
mica-r ápr. 13. Creative Commons License 132016

Hamutartóban

Előzmény: BMWKRAFT (132015)
BMWKRAFT ápr. 13. Creative Commons License 132015

Seat alhambra AFN '98. Hol található a diag aljzat?

Quattroman ápr. 13. Creative Commons License 132014

BAS!

ez az a szar amiről beszéltem. ismerősnek tavaly kellett cserélni a W211-ben. nem volt occó....

Előzmény: mica-r (132003)
kolcsar ápr. 13. Creative Commons License 132013

Nehogy már azt ird ilyen béna vagy??:)))

Elég régen csinálod a szakmát,egy toldó madzaggal meghosszabitva a kábelt nem kell kint ácsorogni,sőt még a motorháztetőt is letudod csukni,és bent ücsörögsz az ülésen:)))

Előzmény: mica-r (132007)