Keresés

Részletes keresés

klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.04.23 0 0 939

Nem tudtam,hogy a Quelle megszünt!Vagy a vásárlóerő gyönge,az is belejátszhatott!Nem meglepő a trendi!Ez van!Hogy a vastagtalpút nem tartják divatosnak..?!Milyen jó lenne,ha minden fajtát egyformán megbecsülnének...de gondolom,ez illúzió!Itt van a jó időitt a Balatonnál indul majd a szezon,bár hosszú évek óta nagyon gyér az "élményanyag"!!!Pedig a nyáron van nyüzsgés!!Legutóbbi szezonban egy kezemen megszámolom!!Összesen tán három:egy 30 és 40 közötti nőn barna svédklumpa,kettő barna magassarkú klumpás huszonéves csajok!!!Ja bocs egy negyvenes nő kék svédklumpában!Ennyi összesen!De talán egyszer...!!

klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.23 0 0 938

Tudtommal a Quelle megszűnt. Néhány éve volt egy üzletük a Sugárban, de eléggé elment a kínálat gagyi irányba, aztán már azt a boltot is bezárták.

 

Sajnos semmi személyes utcai élmény. Még lappanganak a klumpások :-(

A reggeli tv műsorokban volt pár riport a cipődivattal kapcsolatban, de megint csak a lapostalpúakat, loafereket és hegyesorrú cipőket tolták :-( Az egyikben a vastagtalpúakra azt mondták, hogy kifejezetten nem tartják divatosnak. Vicces, mert már az üzletekben feltűnt egy-két darab március körül és azért ez a stílus a klumpákhoz is közelebb áll, mint a babacipők.

 

Mindenesetre reménykedjünk! :-)

Előzmény: klumpafetisiszta (937)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.04.22 0 0 937

Évek óta nem láttam Quellét,gondolom abban szokott lenni.Valami újabb élmény nálatok?Nálam egyenlőre semmi!

klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.17 0 0 936

:-) Quelle katalógusok... tényleg, azokban is feltűnt néha klumpa, fapapucs, Scholl exercise szandál és egy-egy platform fatalpú.

Előzmény: klumpafetisiszta (935)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.04.15 0 0 935

Na igen...!Micsoda szörnyűség!!!!Kár,hogy nem nálunk!Nálunk minden a helyén..!!

Azok a fotók nagyon jók!!!A bükkfára gondoltam amúgy,meg még a tölgyre ill.a kőrisre,nem tudom,hogy lábbelikhez felhasználják e,tipikusan épületfa.Olvastam a Quelleben a klumpáknál a könnyűfa talpú klumpáról,a többi cikk mellett.Akkor ezek a kevésbé strapabírók.Valahol olvastam,hogy vörösfenyőből is készül,de lehet,hogy nem jól emlékszem!

klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.15 0 0 934

Ahogy eddig láttam, mindenféle fából készítik. A puhább fák sérülékenyebbek és előbb elkopnak a belőlük készült klumpák is. Többnyire ezek az olcsó 1-2 ezer Ft-os darabok. A drágábbak bükkfából (Scholl) vagy nyárfából (Berkemann) vannak.

Előzmény: klumpafetisiszta (932)
cyandora Creative Commons License 2015.04.14 0 0 933

Úgy látszik, újabb tragédia közeleg Németországban... http://www.stylebook.de/fashion/Im-Sommer-2015-tragen-wir-die-Trendschuhe-Clogs-626143.html

klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.04.14 0 0 932

Bár úgy lenne....!!Gondolom,súlyos üzleti,anyagi érdekek állhatnak a háttérben:talán azon nyersanyagok felhasználása,amiből ezek a lábbelik készülnek.Lehet,hogy a faanyagoknak nincs olyan erős lobbijuk,vagy akik ebben érdekeltek voltak,áttértek más nyersanyagokra??!!Egyébként tudjátok,hogy milyen fajta fából,vagy fákból készül a lábbelik talpa??Gondolom a tömörsége a mérvadó!?

klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.11 0 0 931

Ok, de kinek áll érdekében teljesen lehúzni a fapapucsokat? Még, ha valamennyire teret is hódít, azért akkor is sokkal többen vásárolják a műanyag Crocs jellegű papucsokat meg a lábujjközösöket. Egy kicsit csak lehet a klumpásoknak is pár jó éve... nem??? :-)

Előzmény: klumpafetisiszta (930)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.04.09 0 0 930

A divatot is gondolom a különböző érdekcsoportok "diktálják",bizonyos árucikket piacra dobnak,másokat visszavonnak.A 90-es években azért mi örülhettünk..aztán sajna a 2000-es évektől fogva...!!

klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.09 0 0 929

Igen, pont ezért nagyon elszomorító az egész. Így már eleve hátrányból indul az egész történet.

Előzmény: klumpafetisiszta (928)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.04.08 0 0 928

Olvastam egy másik cikket nemrég!Hasonló sajnos.A divat elleni merényletnek nevezi a klumpát,fapapucsot!Nagyon "klassz"!Az rendben,ha ez a véleménye,de ne a többség,vagy pláne mindenki véleményeként írják vagy hirdessék!!!Sokan otromba lábbelinek tartják,sokan meg szexisnek!Mi sem mindenki nevében dicsérjük,de mások se szólják le mások nevében!!Igen,jó lenne ilyen cikket olvasni végre!!

klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.08 0 0 927

Igen, nagyon jó lenne egy mérvadó ellencikk, amelyik dicsőíti a fapapucsokat!

Előzmény: klumpafetisiszta (926)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.04.08 0 0 926

Sziasztok!Mi újság van veletek??Olvastam a cikket.Hogy tragédia lenne...??Már akinek,de az izlések különböznek!!Nekünk ez jön be,másoknak,mint például a cikk írójának más!Ez van!!Mi nem fikázunk le más divatcikkeket,mi szexisne,nőiesnek tartjuk,mások nem.Egy női lábon látni,nekem élmény!!Másnak nem az,ő mást gondol erről!Miért tragédia ez?!Mintha mindenkinek ez lenne a véleménye!Miért magukbol indulnak ki?!Ahány ember,annyi izlés!!!

klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.05 0 0 925

fuckermachine88 Creative Commons License 2015.04.04 -1 0 924

Hali

 

Nem él a gmail címed?

Előzmény: Törölt nick (921)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.03 0 0 923

Uhhh! Gyönyörű darab! Ez is teljesen retro és ahogy látom valóban nem ma készült! Gratulálok a szerzeményhez és sok kellemes percet kívánok a viseléséhez!

Előzmény: Törölt nick (921)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.03 0 0 922

Na nem is magunkat sajnálom, minket nem befolyásol, hogy mit kritizálnak a "szakértők". Inkább azokat, akik adnak ezeknek a "szakértőknek" a véleményére. Nagyon sokan vannak, akik nem fanatikusan rajonganak a klumpákért - vagy más darabokért. Egyszerűen csak megnézik mi a divat és azt követik. Nem is feltétlenül gondolkodás nélkül, mindössze vagy megtehetik, hogy évente lecseréljék a komplett ruhatárukat az aktuális divat szerint, vagy megunják még a sokáig hordható holmikat is. A klumpák és fapapucsok pedig ilyenek. Ahogy korábban megtárgyaltuk nem mennek ki a divatból szinte sosem, de valahogy (bizonyos korszakokat leszámítva - mint a 90-es évek közepe) annyira azért nem is extradivatosak. A gumikoptatós fatalp és a bőr felsőrész pedig anyagukból adódóan nem kopnak ki egy-két divatszezonnyi strapálás után. Sokszor láthattunk tanárnőket 6-8-10 évig hordani napi szinten klumpákat. Ahogy titkárnőket, irodistákat, ügyintézőket is.

Szóval azt el tudom képzelni, hogy ha nagyobb mennyiségben lenne kapható az üzletekben, akkor sokan újból vennének akik kedvelik. Ugyanakkor az a dömpingszerű 90-es évekes klumpamánia, ami tapasztalható volt, szerintem csak akkor köszöntene be újra, ha divatba hozná a sajtó, a sztárok és nem mellesleg cipőboltokban és divatüzletekben is megjelenne a gyógyászati üzleteken kívül többféle fazonú, többféle márkájú és többféle árfekvésű fapapucs.

A Scholl meg a Berkemann gyárthatják a gyógypapucsokat, ha a tinik, huszonévesek többsége nem tartja divatosnak a gyógypapucsokat (pedig néha már próbálják divatosabb köntösbe bújtatni). És, ha egy fapapucs üti a 20.000 Ft-os árat, az se segít az elterjedésben.

Nagy dirrel-durral beharangozták, hogy az H&M-ben is lesznek klumpák, méghozzá a svéd Hasbeens termékei. Abból se lett semmi. Legalábbis itthon. :-(

Gondolom amúgy is valami bútított minőségű lett volna, mivel kint inkább 20-30 ezer Ft között mozog az áruk.

Előzmény: cyandora (920)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.03 0 1 921

A 80-as évek divatja. Nemrég vettem.

cyandora Creative Commons License 2015.04.02 0 0 920

Hát nézd, ha azon aggódnánk, hogy a magyar "divatszakértők" mit tartanak menőnek, meg mit cikinek, akár le is húzhatnánk magunkat a vécén.  Mondhatné más példát, elsiratták már a testszinű harisnyát, a poncsót vagy a vesztern csizmát is, aztán mégis itt vannak, és itt is lesznek, még akkor is, amikor a szerző gumicsizmája vagy balerinacipője

Igazából ennél csak egy fokkal érdekesebb, hogy mi jön divatba, mi nem, egészen addig, amig nem a divatból vagy a divatnak élünk. Egyedül a minőség számit igazán: a klumpa és a fapapucs egészséges, szép, kényelmes és elnyűhetetlen, itt van velünk többszáz éve, szerencsésebb vidékeken (pl németország, skandinávia) ráadus folyamatosan velünk van, úgyhogy a magam részéről nem tudok meghatódni azon, hogy a HVG divatügyi megmondólánya (vagy fia) tragédiának tartaná, ha "újra" (hehe) divatba jönne.

Előzmény: klumpa_boy (919)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.02 0 0 919

És pont most akartam írni. Egy jó és egy rossz hír:

http://hvg.hu/plazs/20150401_Tragedia_divatba_jott_a_klumpa

 

A jó az, hogy talán új lendületet kapva ismét divatba jönne a klumpa. Na nem arra gondolok, ahogy eddig is, hogy azért sosem kopott ki igazán, hanem arra, hogy dömpingszerűen lehetne kapni és roskadoznának a boltok polcai. (mint anno a 90-es években)

A rossz meg az, hogy már a címben is tragédiaként állítják be a dolgot. Valahogy az az érzésem, hogy egyesek csírájában akarják megfolytani ezt a fajta divatot. Pedig úgy gondolom, még semleges szemlélőként sem lehet rosszabb, mint egy vékony tűsarkú, egy gladiátorsaru vagy egy babacipő vagy akár a lábujjközös papucsok.

Miért nem lehet elfogadni, hogy néha jobban divatbajön a klumpa???

klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.02 0 0 918

Nagyon szép darab! Igazi retró.

Előzmény: cyandora (917)
cyandora Creative Commons License 2015.04.01 0 0 917

Tessék, szinte ingyér van,  elég klasszik? ;)

http://www.jofogas.hu/fejer/37_es_fapapucs_21809826.htm?first=1

klumpa_boy Creative Commons License 2015.03.23 0 0 916

Megint kezd mindenki eltűnni :-(

Előzmény: Fapapucsklumpafun (915)
Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.03.19 0 0 915

Igen!!:)Mindig lehet gyongyszemeket talalni!!Csak ido es energia es szerencse kell mint minden kincskereseshez!:)

Tobbiek hol vannak?;)

 

Előzmény: klumpa_boy (914)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.03.18 0 0 914

Valóban szép darab! Nagyon retró.

Most megy az M3-on a Szomszédok már nem is tudom hányadik ismétlése. Eddig nem vettem észre, de most pont elkaptam Ivancsics Ilonát fehér svédklumpában!

Előzmény: Fapapucsklumpafun (913)
Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.03.17 0 0 913

Vegre megtalaltam!!A legfapapucsabb papucs!

Az igazi echte klasszikus fapapucs a gyujtemenyembol!!

Ez az amirol beszeltunk,hogy egyedi gyartas lehetett itthon cipesznel vagy hazai cipogyarban a scholl vagy berkmann utanzatkent!Massziv nehez faanyaga van.Sulyra is!!Ez aztan kopog!!Es csattog mezitlab ahogy a nehez fatalpat visszahuzza a talpra!1978 es 1988 kozott hordta egy holgy aki elado volt es mellettr presszoban pincer/pultos.Ezt hordta folyamatosan.Latszik,hogy fenyesre szinte csillogora kopott a fatalpa belul a sok hordastol.A panton is latszik!Szimbolizalja huen azt azt a ma mar retro idoszakot mint a Marka udito vagy a Zsiguli,stb.Egy orszag hordta abban az idoben.

Beugrik igaz?Emlekek valakinek?Irjatok!

Előzmény: klumpa_boy (912)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.03.17 0 0 912

Sziasztok! Rátaláltam arra a korábbi papucsra. Krisna papucs!

https://narottamblog.wordpress.com/2015/02/19/fapapucs-szuletik-2/

 

Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.03.11 0 0 911

Igen!!De en mefigyeltem,hogy nem kell remenykedni sem,mert orokzoldek es valahogy mindig visszajonnek a divatba.Amit klumpafetisiszta irt is ezert van.A divat lobbi nagyon eros,ezert muszaly a frvezoknek mindig mas divatot csinalni,de annyira eros a fapapucsok noies kisugarzasa es a not magat annyira meg noiesebbe teszik,hogy ez ellen a legerosebb divathullam,lobbi stb sem tud tenni csak max kicsit hatterbe kerul es oda is csak darabig!!Csak ido kerdese hogy ujra jojjon egy eros klumpa hullam ami 90es evekben volt vagy eros fapapucs hullam ami 2000es evekben langolt fel.Es ugye sokan addig is hordjak,mert tisztaban vannak vele,hogy egy muanyag,stb akar szexi papucsnal a fapapucsok/klumpak mindig figyelemfelkeltobbek lesznek a tulajdonsagai miatt..Ilyen egyszeru.

Előzmény: klumpa_boy (909)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.03.10 0 0 910

Sziasztok!Remélem jól vagytok!Igen:tartsuk életben az oldalt!!!Újabb élmény?Amit írtál Klumpafan tényleg izgalmas,hogy egy lábbelit hordanak többen is.Most ilyen példa nem jut eszembe!Olyan viszont igen,hogy viselte több szezonban,aztán évekig nem,majd 2011-es nyáron láttam rajta fekete pántos klumpát,látszott rajta,hogy nem új,szerintem valamelyik régebbi klumpája lehetett,Egyébként ő az egyik meghatározó élményem,akiről írtam korábban,fekete pántosban láttam mindig.Azóta klumpában nem láttam,de volt rajta többször,most legutóbbi szezonban magassarku fapapucs feketében,meg szürkés színben talán.

úgy látszik,időnként előszednek régi darabokat,nem dobták ki annak idején!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!