Keresés

Részletes keresés

ábrándozó Creative Commons License 2011.01.26 0 0 844

http://www.kfki.hu/~cheminfo/hun/teazo/miert/m00/43.html

 

Szerintem itt a lényeg. Szóval működhet a vízkömentesítés mágnessel.

Előzmény: Csavarhúzós (843)
Csavarhúzós Creative Commons License 2010.09.22 0 0 843
Ez volt már?

Idézet innen:

Mészkő-eltávolító mágneseket is árusítanak?

Igen és nem.

Először a Nem:

Minden általunk ismert tanulmány és teszt azt mutatta, hogy nem lehetséges egy mágneses mező közepén vizet "lágyítani". Egyértelmű, hogy a mészkő nem fog csak úgy "eltűnni". Vannak azonban olyan gyártók, akik azt állítják, hogy az általuk előállított ( általában nagyon drága) mágnesek vagy gépek a mészkő struktúrát úgy átalakítják, hogy abból csak könnyen "lemosható" por marad és nem ragad meg a vezetékekben, teafőzőkben, bojlerekben, stb. Ezt a hatást tudományosan még nem bizonyították be és a "Stiftung Warentest" (német fogyasztóvédelmi csoport) tesztjei azt mutatták, hogy ezek a gépek és mágnesek hatástalanok.

Térjünk rá az Igenre:

Mindemellett, vannak olyan klienseink, akik mágneseinkkel megpróbálták a mészkő eltávolítást és hasonló eredményeket értek el. Nem akarjuk Önt attól eltanácsolni, hogy egyéni kísérleteket és tanulmányokat végezzen, de ne várjon túl sokat és ne dobjon ki sok pénzt az ablakon. Mi személy szerint nagyon szkeptikusak vagyunk a kérdést illetően, és nem tudunk tanácsot adni, hogy a mágnesek milyen sorrendje, mérete, polarizációja szükséges a kísérletekhez - végeredményben nincs semmilyen elismert elmélet ebben a témában. Ami viszont biztos: azok a mágnesek, amelyeket a mészkőeltávolítás céljából adnak el, nem tudnak a mi mágneseinkénél nagyobb mágneses mezőt kibocsájtani. Tehát ha a drága mészkőeltávolító-mágnesek hatásosnak bizonyulnának, akkor ugyanezen hatást a mi mágneseinkkel is el lehet érni.
Sborisz Creative Commons License 2010.07.22 0 0 842
Júúúúúj de szellemes!!!!
:)))))
Előzmény: mmormota (840)
astronom Creative Commons License 2010.07.21 0 0 841
Jó képek :o)))
Előzmény: Sborisz (839)
mmormota Creative Commons License 2010.07.21 0 0 840
Valójában nem a mágnes, hanem a zene az ami miatt nem tapad ott a vízkő. Meghallotta a szilikát, aztán azt mondta: olyan nagy örömet szerzett nekem ez a dal, hogy ilyen kedves ember csapját többet nem koszolom be. És lőn.
Előzmény: astronom (838)
Sborisz Creative Commons License 2010.07.21 0 0 839
Semmit.
Előzmény: astronom (838)
astronom Creative Commons License 2010.07.21 0 0 838
ezeken mit kell látni?
Előzmény: Sborisz (830)
Sborisz Creative Commons License 2010.07.21 0 0 837
+1: az aligatordevil ellenben nagyon tetszik.
http://www.youtube.com/watch?v=_jmIYyskDM8
Előzmény: Dr.Feelgood (835)
Sborisz Creative Commons License 2010.07.21 0 0 836
Őszintén bocsánatot kérek.
A gravo izé nem érdekel, a hölgyeknek is van olyan amire céloztam.
Bocs, de mennem kell a fodrászhoz, addig is jó töprengést a gravomágneses sugárzáshoz és a képeimhez.
Előzmény: Dr.Feelgood (835)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2010.07.21 0 0 835
hat eleg bunko modon viselkedsz a holgyekkel.
fogadjunk, meg azt se tudod, mi az a gravomagneses sugarzas.
de ha oszinten bocsanatot kersz az elobbiert, akkor esetleg elmagyarazom.
Előzmény: Sborisz (834)
Sborisz Creative Commons License 2010.07.21 0 0 834
Szia Dr.!
Köszönöm ajánlatodat előbb bizonyíts, és tárgyalhatunk.
Kijössz hozzánk leszereljük a kütyüket. Te bűvölheted az egész házat egy hétig, hat hónapig egy évig ( ellátásod max. annyi lehet amennyit a két fikázott eszköz fogyaszt).
Ha nem tudsz eredményt felmutatni levágom a farkadat és a kezedbe adom, ha eredményes voltál kapsz 70 rugót!
Jó lesz-e így?
( a farok levágást valahogy biztosítani kellene, mert félek a vége felé meggondolnád magad )
:)
Előzmény: Dr.Feelgood (833)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2010.07.21 0 0 833
en hetvenezerert is kisimitom neked a kristalyok szelet, raadasul az egesz hazban.
olyan simak lesznek, mint a babapopsi.
a gravomagneses sugarzas elven mukodik a szerkezetem, csak fel kell logatni azon a ponton, ahol a legrezonansabb a foldsugarzas.
erdekel a business? sporolhatsz huszezer forintot.
Előzmény: Sborisz (825)
Sborisz Creative Commons License 2010.07.21 0 0 832
Bocs de lemaradt az előbb.
(Fürdünk mindennap-van úgy a meleg miatt többször is. A család 4 fős, stb,stb)
Előzmény: Sborisz (831)
Sborisz Creative Commons License 2010.07.21 0 0 831
Előzmény: Sborisz (830)
Sborisz Creative Commons License 2010.07.21 0 0 830
tehát az ígért képek:
az első a kút vezetékén a második a hálózati vezetéken.


A melléklet újság mai a fejér M-i Hírlap.
A beállítás mindkét készüléken 25 Keménység felett( a piros led világít)
+ a kádtöltő csap úgy hogy pénteken takarította a nejem.
[image3]

remélem jól láthatóak.
Üdv Sborisz
Előzmény: Sborisz (828)
pint Creative Commons License 2010.07.21 0 0 829
aha. értem. és ha a kristályok széle sima, az miért jelenti azt, hogy nem tapadnak? és további rákristályosodás esetén is sima marad? vagy ilyen nem történik? miért nem?
Előzmény: Sborisz (828)
Sborisz Creative Commons License 2010.07.21 0 0 828
Úgy kell érteni ahogy írva vagyon.
Rosszul gondoltad.
Előzmény: pint (827)
pint Creative Commons License 2010.07.21 0 0 827
de akkor ezt hogy kell érteni:

"Ha nem tudjátok értelmezni szóljatok és megmagyarázom mit is jelent."

szerint az, ha szó szerint megismétled, az nem számít magyarázatnak. én azt gondoltam, hogy fogsz majd adni valami bővebb magyarázatfélét, értelmezést, részleteket, valamit.
Előzmény: Sborisz (826)
Sborisz Creative Commons License 2010.07.21 0 0 826
Jah és még egy:
Fölényes kettőnk közül nem én voltam.Megpróbáltál olyan mondatokat, állításokat nekem tulajdonítani amiket én soha nem állítottam.


Előzmény: pint (823)
Sborisz Creative Commons License 2010.07.21 0 0 825
Igen azt ígértem, ha nem érted hogy mit jelent:
"A készülék nem lágyítja (!!)a vizet csak a kristályok széleit "simítja" így azok nem tudnak összeállni."---lásd #811"
mondat akkor azt(!) elmagyarázom.
Megtettem.
Azt is írtam hogy:
"A hatásmechanizmus nem érdekel, az eredmény annál inkább."
Nekem van (nak) ilyen berendezéseim valószínű Neked nincsenek.

Én a saját tapasztalatomat írtam le, amivel szemben lehet gúglis cikket citálni és lehet olvtársaktól véleményeket citálni.
( megjegyzem erről a készülékről eleddig tapasztalatot nem olvastam
Szerintem ezek nem azok:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_551_11_ASC.html
http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=27527293&t=9031502 itt az #58-as hozzászólás)

Ez egy fórum ahol majdnem mindenki elmondhatja a véleményét.Nem azt írtam hogy vegyétek, vigyétek. Egy vélemény volt a sok közül.
Nem kell megfogadni mert nem tanácsnak szántam, csak véleménynek, az ajánlás szó a tapasztalattal egyetemben értendő és természetesen azt tapasztalattal bárki cáfolhatja.
( tudod: úgy kezdtem: Kb. 1 éves tapasztalattal a hátam mögött tudom ajánlani....)
Ha tapasztalatok hiányában teszi ezt valaki az szórakozzon jól, és az legyen a legélvezetesebb hozzászólása.


Előzmény: pint (823)
pint Creative Commons License 2010.07.21 0 0 824
bocsánat, puha helyett sima
Előzmény: pint (823)
pint Creative Commons License 2010.07.21 0 0 823
na de azt ígérted, hogy elmagyarázod. erre leírtad szó szerint ugyanazt. most akkor el tudod magyarázni, vagy nem? ismételgetni én is tudom, az nem számít magyarázatnak.

pl ilyenek érdekelnének:

1, a keménység oldatban van vagy eleve kristályok formájában? vagy vegyesen?

2, a készülék az oldott keménységgel mit csinál? ott nincsenek kristályok.

3, mi lesz azokkal a kristályokkal, amik később válnak ki az oldatból, melegítés hatására, a készüléktől messze. vagy ilyen nincs? miért nincs?

4, mitől csökken a mosószerigény?

5, hogyan szünteti meg a már lerakódott vízkövet? a puha szélű krisztályok szedik fel, vagy az elektromágneses impulzusok terjednek végig a csövön, és átalakítják? vagy más módon?

az előbb még nagyon fölényes voltál, hogy majd jól elmagyarázod. most akkor bele kéne fogni.
Előzmény: Sborisz (822)
Sborisz Creative Commons License 2010.07.21 0 0 822
Oké ebben tehát egyet értünk. Ők írták és nem én.

"azt ígérted, elmagyarázod a hatásmechanizmust. most akkor értesz hozzá, vagy nem?"
Megint nem figyeltél mert én ezt írtam:

"A többi nagy mágus számára(Pint, Astronom) amint azt én magam is írtam:
A készülék nem lágyítja (!!)a vizet csak a kristályok széleit "simítja" így azok nem tudnak összeállni."---lásd #811
Ha nem tudjátok értelmezni szóljatok és megmagyarázom mit is jelent."

Ezt írtam egészen pontosan: tehát ha ezt (!) nem érted akkor ezt szívesen elmagyarázom:
a magyarázat tehát:

"A készülék nem lágyítja (!!)a vizet csak a kristályok széleit "simítja" így azok nem tudnak összeállni."---lásd #811"

ami azt jelenti, hogy a készülék nem lágyítja (!!)a vizet csak a kristályok széleit "simítja" így azok nem tudnak összeállni.

Ne haragudj de ennél érthetőbben nem tudom elmagyarázni. A hatásmechanizmus nem érdekel, az eredmény annál inkább.
Előzmény: pint (821)
pint Creative Commons License 2010.07.21 0 0 821
ők írnak róla, ez is az ígérvények közé tartozik. azt ígérted, elmagyarázod a hatásmechanizmust. most akkor értesz hozzá, vagy nem?
Előzmény: Sborisz (819)
Sborisz Creative Commons License 2010.07.21 0 0 820
Így van tapasztalat birtokában írtam, amit írtam.
Ennyi és nem több
Előzmény: astronom (818)
Sborisz Creative Commons License 2010.07.21 0 0 819
Leszek szíves, ha megmutatod hol írtam erről.
:)
Előzmény: pint (817)
astronom Creative Commons License 2010.07.21 0 0 818
Kristálysimító mágusokat inkább kihagynám, de te nyugodtan fizess százezreket nekik.
Előzmény: Sborisz (816)
pint Creative Commons License 2010.07.21 0 0 817
légyszives magyarázd meg. térj ki arra is, hogy ettől miért kell kevesebb mosószer és szappan.
Előzmény: Sborisz (816)
Sborisz Creative Commons License 2010.07.21 0 0 816
Ember?
Miért nem olvasod el amit írtam?( vagy ha elolvasod miért nem érted?)
Elsőre 1-et majd utána még kettőt ( kb. 6 hónap múlva)
Tudod ez azt jelenti: az első vásárlása után tapasztalat szerzés, hogy működik-e. Erre szerintem 6 hónap elég!
Majd ha a tapasztalatok megfelelőek akkor további 2 db.

Úgy vélem most már érthető számodra is.

A guglit azért írtam mert én is olvastam a GVH -val kapcsolatos dolgot. Nekem egy dolog volt fontos: a tejfehér szerű lerakódás teljesen megszűnt a csapokon.
A hét péntekén teszek fel képeket a készülékekről, úgy hogy az ne minősüljön reklámnak és a kétkedők is lássák: tényleg volt egy olyan hülye aki megvette,kipróbálta és neki bejött.

A többi nagy mágus számára(Pint, Astronom) amint azt én magam is írtam:
"A készülék nem lágyítja (!!)a vizet csak a kristályok széleit "simítja" így azok nem tudnak összeállni."---lásd #811
Ha nem tudjátok értelmezni szóljatok és megmagyarázom mit is jelent.
:)
Előzmény: Dr.Feelgood (813)
astronom Creative Commons License 2010.07.20 0 0 815
" Enyhítő körülmény volt, hogy a GVH szerint a cég jóhiszeműen használta a megtévesztésre alkalmas kijelentéseket. "

na ez a beszarás...
Előzmény: pint (814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!