Keresés

Részletes keresés

bckm Creative Commons License 2006.10.21 0 0 3927

Hello!

 A Jaz-t feltétlenül próbáld ki az egyik legjobb strand Mo-ban. Mi főszezonban voltunk és soha nem okozott gondot a parkolás, szinte a parton parkoltunk minden alkalommal. Anyi a titok az egészben hogy 10- előtt érjetek oda. Persze aki tízkor kel az ne csodálkozzon, hogy egy üdülőhelyen nem talál parkolót.

Előzmény: trewq (3909)
trewq Creative Commons License 2006.10.21 0 0 3926

Nagyon köszönöm a felvilágosításokat (külön a térképeket) Úgy látom ez egy nagyon családias-baráti topic, most olvasom vissza az előző oldalakat...

Azt hiszem ide fogok ragadni.

Mégegyszer kösz a segítséget !

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3925
igen, úgy általában nagyon apró kavicsosnak nevezném.
Előzmény: halacs (3924)
halacs Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3924
Egy részén homokos, más részén apró kavicsos, és van, ahol köves. :-)
Előzmény: Törölt nick (3923)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3923
A Jaz nem homokos strand, még durva homoknak se nagyon nevezném.
Előzmény: csomotamas (3918)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3922
Jazz=Jaz
Előzmény: csomotamas (3918)
csomotamas Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3921
E térképen jelölt parkolók azt hiszem mind fizetősek voltak,  a legközelebbinél azt hiszem 1.5 eurot fizettem óránként, de jó helyen állt az autó, és őrizték is...
Előzmény: trewq (3914)
csomotamas Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3920
Viszont, Mogrenhez is kell sétálnod gyerekkel rendesen (viszont szép helyen teszed azt), tehát ebből a szempontból mindegy...azaz a Jazz-on még lehet szerencséd, hogy éppen találj közelebb is helyet. Mogrenhez legközelebb az óváros közelében találsz parkolót, az fizetős. Nem fizetős helyet szerintem csak jóval távolabb találhatsz, a csomagokat jól át kell gondolni szerintem emiatt. Lehet, hogy más talált Mogrenhez közelebbit,...de az nem én voltam. Érdemes a tilos helyekre figyelni, mert nem egy autót láttam, hogy elvittek, ill. elszállítottak.( a járdáról daruval leemelték...)
Előzmény: trewq (3914)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3919
Igazi homokos a Velika Plaža, de vannak kis homokos strandok, pl. Kamenovo, Trsteno...
Egy Montenegrói nyaralást nagy hiba lenne egy strandnál eltölteni. Minimun naponta más strandra kell menni, a Jaz és a Mogren legalább egyszer kötelező.
Előzmény: trewq (3909)
csomotamas Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3918

térkép segítségével könnyebb

 

Jazz nekem nem jött be, csak messze sikerült leparkolni, mert borzasztó sok autó parkolt hosszan végig az úton több száz méteren, tömeg, tömeg....( de nézd meg mindenképpen, ha arra jársz, aztán majd eldöntöd)

 Ha homok kell akkor a mogren és a jazz közül inkább "nekem" a mogren. Annak a látvány szempontjából még is cak volt egy varázsa. Csemegét jelentett a Mogren két öble közötti "alagút".

Előzmény: trewq (3914)
mammamija Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3917
Na igen!:)))
Előzmény: H_G (3916)
H_G Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3916
Pontosabban északra Budvától, el sem lehet téveszteni. (2 út van csak és a másik már hamarabb elkanyarodik a hegyek felé.)

Előzmény: mammamija (3915)
mammamija Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3915
Budvához közeli homokos strand...
Előzmény: trewq (3914)
trewq Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3914
Bocs ! De ha ezt nekem írtad, mi az a JAZ ? Hol található ?
Előzmény: Tökmag01 (3913)
Tökmag01 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3913
A Jaz annyiban fizetős hogy 2 eur amit fizettünk két fő és egy autó részére...de szerintem Isteni...:) Nekünk ez a favorit..:)
crnagora Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3912

 

Hello,

 

Ulcinjban van 12 km hosszan homokos strand. Na ez tuti homokos, idén ellátogattunk oda. Nekem tetszett, de itt búvárkodni nem lehet az biztos.

A zászlókat érdemes figyelni, a sárga zászlónál is lehetnek nagy hullámok, a pirosnál pedig apszolúte nem ajánlatos vízbe menni.

Előzmény: trewq (3909)
halacs Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3911
Mogren. :-)
Előzmény: halacs (3910)
halacs Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3910
Szia!
A budvai Morgen strand homokos és gyönyörű, de elég zsúfolt, ráadásul fizetős (képek is vannak róla alább). Viszont a Jazon is vannak homokos részek (ez szintén Budva közelében van), ez ingyenes és szintén nagyon szép, és a többieknek is biztosan lesz javaslatuk.
Előzmény: trewq (3909)
trewq Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3909

 Nagy örömmel olvasgatom a topicot, annál is inkább mert jövőre Montenegróba

szeretnénk menni nyaralni.

Mivel látom, hogy többen vannak "profi monti nyaralók" most hozzájuk lenne

egy kérdésem.

Tudna-e valaki ajánlani egy olyan helyet ahol nem köves-kavicsos a part, hanem

 sima azaz homokos ? Az ellátást, hotelt valahogy megoldanánk csak a part

milyensége lenne a lényeges !

A választ előre is köszönöm !

                                                                                                                  

mammamija Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3908

 

Igen, elég fanatikus Montenegró és Szerbia rajongó vagyok

 

:))) és ezzel nem vagy egyedül!!!:)))

Előzmény: Törölt nick (3901)
halacs Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3907
???????
Előzmény: baffalolev (3906)
baffalolev Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3906
Sziasztok Képek Sutomore.
csomotamas Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3905

KOTOR

 

A várhoz feljutni a boltíves utcánál lehet

csomotamas Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3904
Folytatás (5)

Kotor  (maga a város)

 

  Kotor szintén megragadott hangulatos utcácskáival, tereivel, régi kőépületeivel. ÉS NEM IS OLYAN KICSI! Szimpatikus, szabálytalan szövevényt alkotó utcáinak mindegyikét élvezet volt bejárni, akár többször is. Más hangulata volt, mint Budva óvárosának. Nekem Budva falak közötti világa tűnt inkább mesterségesnek a túl sok „ilyen-olyan” egymásra zsúfolt üzlet miatt. Kotorban egy egészséges harmóniát éreztem. Nem volt más választásom, este is vissza kellett mennem. Kialakult véleményemen az esti látogatás csak dobott egyet….CSÚÚÚCS. Itt magasan elnyomott minden estleg mutatkozó negatívumot, nem tudott különösebben érdekelni, pedig a főbejárat gyönyörű kapuja alatt szintén ott ült a néni ikertársa a gyerekkel. És gyorsan hozzá teszem, csak azért,hogy egy helyen legyen említve,…hogy szépen „elszámolták” magukat a parton lévő zsúfolt parkolóban. Hiába próbáltam jelezni a néhány euro többletet, akkor szerintem még a saját anyanyelvét sem értette volna meg. Itt csak ennyi negatívum, és ezt is csak azért írom le, mert ez is a történetem része.

 Szóval itt nagyon jól éreztem magam, éltem, lubickoltam. Ja és hozzá kell tennem, volt kultúrált, gondozott tágas, tiszta nyilvános WC. Fizetős volt, de örömmel fizettem…..Jól esett…:)

 A fellegvár meg úgy volt jó, ahogyan volt. Szintén odáig voltam, és természetesen vissza is…Nem hiányoltam a felújítását, úgy illeszkedett a városhoz ahogyan találtuk. Romosan, omladozva, kecskékkel lakottan, bogyókkal teleszórva. Hmmm….érdekes, de tényleg kaland volt. Látjátok ezért is jó, hogy nem vagyunk egyformák. Valakinek a hozzászólások között volt, hogy nem tetszett, azt javasolta, hogy nincsen értelme felmenni, fárasztó, romos stb. Ez is egy vélemény, így van rendjén. Én azt mondom érdemes megmászni e nem mindennapi látvánnyal kecsegtető hegyoldalt, erődrendszert. Annakidején valaki figyelmeztette az utazót, hogy kígyóval vagy egyéb jószággal is lehet a szerpentinen találkozni. Én örültem a figyelemfelkeltő információnak (most is hálás vagyok neki azért, akár elijeszteni akart, akár nem, …bár azt hiszem az utóbbi :)  ). Felhívtam nyomatékosan gyermekeim figyelmét, hogy nem támaszkodnak, vagy üljenek le egyetlen olyan helyre sem, amit alaposan nem vizsgált meg, és a meleg ellenére nem szandiban láttunk neki.. Egyébként mi éppen nem találkoztunk hasonlókkal sem, de nem azt jelenti, hogy nem lehetett igaz…

A kecskék tök jó fejek voltak, mindnyájan élveztük a levéllel való etetésüket. Bevallom egyszer pánikszerűen menekültem, mert az egyik hirtelen mozdulattal megindult a csemege felé. Mindez családom nagy tetszésnyilvánításának közepette. Mi délben voltunk fenn, iszonyú meleg volt, de még az sem szegte jó kedvünket. Szerintem nem kell óckodni a déli időponttól, ha csak nem küzd egészségügyi korlátokkal az utazó. Nem kell rohanni az tény, időt kell rá szánni. JA ÉS FOLYADÉKOT NE FELEJTSEN EL SENKI!!! Persze ezt már más is írta, de én is kihangsúlyoznám. Fizetni persze kell, de ez tök természetes dolog.

 Talán inkább a várhoz való feljutás indult érdekesen, szinte minden felfelé irányuló utcácskába bemenni…potyára…majd vissza. A következőkben egyik képemen azt az utcát szeretném megmutatni, ahol nyugodt és „egészséges” szívvel, nagy levegőt véve (na meg a belépőt kb. 100 méter múlva) neki lehet veselkedni.

 Fentről tisztán lehetett látni, hogy az öböl csücskében a vízen nem biztos, hogy tisztán át lehet látni :) , szerintem a fürdőzést 1-2 km-el arrébb érdemes megtenni.

 Kíváncsi lettem volna a sokat emlegetett „beázós” sötét, veszélyes alagútra is. Sajnos, vagy nem sajnos, de éppen felújítás alatt volt, így a szerpentines terelőúton közelítettük meg Kotort Budva felől.

 Itt teszem hozzá, háááát ..a vezetési stílusuk nem az átlagos, ídőnként zik szó nélkül veszélyeztették a libasorba vonuló autósok életét. Persze ezt a mutatvány legtöbbszőr a szerpentinek legizgalmasabb részén tették....Szerintem érdemes itthon biztosítást kötni.....és nem vagyok a biztosító embere :)  .

 És bármennyíre is erős a vonzerő, hogy időnként mi is a gázra tapossunk, igen sok rendőrrel, ellenőrző ponttal találkoztam  

Folyt. Köv.

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.15 0 0 3903
Mi benne a mű?? Bent a szigeten minden kőből van, semmi extra, semmi virágoskert befésült fűvel, sorba ültetett virágokkal, csak szép épületek eredeti állapotba helyreállítva. Kaktuszok, agávék, semmi műre nem emlékszem, csak a jegyszedőbodéra a lusta, unott jegyszedővel. Esetleg 1-2 vendéglátóhely, de az sztem belefér.
Előzmény: valamilanykabatban (3900)
passager Creative Commons License 2006.10.15 0 0 3902
Dőlni fog nemsokára a lóvé Demján Sándorék jóvoltából, de sajnos a hangulat is odalessz szerintem ettől, már nem lesz olyan semmi - az árakat el tudom majd képzelni, biztos lesz majd Meki és pizza hut és társaik. Az már nem az általam is kedvelt Montenegro lessz, ezzel nem akarom azt mondani, hogy nincs szükség fejlesztésre.
Előzmény: csomotamas (3896)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.15 0 0 3901
OK. csak azt akartam kifejezni, hogy 2 éve, amikor ott voltunk utoljára, nem tapasztaltunk ennyi negatívumot egyszerre, bár a tűréshatárunk nagyon magas, atól függetlenül, hogy kicsi gyerekünk is van. Pl a szállással kapcsolatban az alapvető tisztaságon kívül semmi igényünk nincs. Számunkra a lényeg, hogy a lehető legkevesebb pénzből a legtartalmasabb nyaralást hozzuk ki, lehetőleg minden évben máshol, ezalól csak Montenegró a kivétel. Oda bármikor szivesen visszamennék.
Igen, elég fanatikus Montenegró és Szerbia rajongó vagyok, megyünk is novemberben Belgrádba 1 vagy 2 napra.
A www.tengerpartok.hu oldalon olvashattok pár beszámolót Montenegróról és másokról is. Üdv. lali
Előzmény: csomotamas (3899)
valamilanykabatban Creative Commons License 2006.10.15 0 0 3900
Tényleg ízlések és pofonok....
nekem pl Sveti stefan tetszett a legkevésbé Montenegroban persze nem azért mert elhanyagolt vagy koszos hanem mert annyira MŰ
olyan mint Disneyland (ahol ugyan sose voltam, de ilyennek képzelem) vagy mint a Mc Donalds
és Montenegroban se a kosz tetszik , bár szerintem egy kicsit talán tisztább mint Magyarország.....
de szerintem ez a kosz téma már lerágott csont ráadásul szerintem a kosz legnagyobb részét valószínűleg a "kultúrált" turisták szórják szét
szóval sokkal fontosabb a vendégszerető légkör, a fennhéjázás és turistautálat nélküli mediterrán hangulat ami sajnos (a vendégek viselkedésének köszönhetően) nyilván nemsokára meg fog változni:(
Előzmény: csomotamas (3898)
csomotamas Creative Commons License 2006.10.15 0 0 3899
Szerbusz 3xlali !

 Nincsen annak értelme, hogy esetlegesen jelzőkkel illessük egymást.

Örülök, hogy szíved csücske M. Mindig leljed meg örömödet benne. És még nem is kérem, hogy fogadd el az Én véleményemet. Hiszen, nem akarlak téged semmiről sem meggyőzni, tudom, hogy mit tapasztaltam, és ezt bántó szándék nélkül le is írom ide. Talán még előző soraimat is hasznos infónak veszi valaki, annak ellenére, hogy nem a Te (egyébként biztosan igaz) dicsérő szavaidat ismételgetem. Itt sokan más országgal szemben negatívumokat fogalmaznak meg, és én elfogadom azt is, mert számomra elképzelhetetlen az ,hogy mondjuk horvátokról, görögökről csak jót lehessen elmondani . Miért baj az, hogy a hiányosságokat is felhozza valaki. Biztos vagyok benne, hogy nem jártál mindenhol M-ban ahol én, és ugyanez fordítva is igaz.

  Nem szeretném felvenni a kesztyűt, mert szerintem nem a negatív élmények „írkálásával” lehet tönkre tenni egy topikot, hanem a hangnemmel.

 Továbbra is üdvözöllek téged, mint M. egyik legfanatikusabb rajongóját.

Előzmény: Törölt nick (3897)
csomotamas Creative Commons License 2006.10.14 0 0 3898

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!