Keresés

Részletes keresés

bejó51 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 10040

Az új kerted biztosan még izgibb lesz, bár ez is nagyon szép!

Ha végeztél az új kerttel, jöhetsz hozzám is.:)))

Előzmény: Island* (10037)
bejó51 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 10039

Csak megerősíteni tudom Island ajánlatát a japán lonccal kapcsolatban.

Erről a növényről van szó. Az illatáról sajnos nincs képem.:)))))

Előzmény: Törölt nick (10034)
andibandi74 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 10038
Tisztára beugrott az érzés az első fotódat nézve, ahogy sétálunk lefelé az olymposi kis falucska utcáján....imádtam azt a görögországi nyaralást.
Island* Creative Commons License 2009.12.04 0 0 10037
Gratulálok a "nyári nappalidhoz"....olyan szuper mediterrán hangulatot árasztanak a képeid.

Amúgy nő létemre én is nagy "építőmunkás" vagyok, az alábbi munkáim (járda, kőfalak, kert sütő...) a nemrég eladott házunknál kreáltam. Az új kertünkben is valami hasonlót szeretnék létrehozni, vagy még izgibbet....

Előzmény: Törölt nick (10034)
Island* Creative Commons License 2009.12.04 0 0 10036

Szia!

Kúszónövénynek ajánlom a fantasztikusan finom illatú virágokat nevelő japán loncot (Lonicera japonica 'Halliana'). Egyik görög nyaralásom során fedeztem fel régen, aztán Magyarliba barátném is ajánlotta nekem. Télen is zöld, és amikor virágzik olyan illatot áraszt, hogy az valami csoda....szerintem citromillat mellé ez is dukál...:))))

Mariann

Előzmény: Törölt nick (10034)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 10035
Én ovatosan kezdek.Ez ugy látom eddig bejött,ugyis most tél van,ráérünk.Ezen kivül tényleg érdekel,hogy mit csinál,hogy csinálja.És képzeld ma /most ottani idő szerint is negyedikén/megirta a második választ és már tegegeződünk.Még csak átfutottam de ugy látom a tenyésztés fortéjairól ir meg az ő problémáiról.De azt irja,hogy Europába ad el a németeknek,svájciaknak és hollandoknak nővényt.Nagyon érdekel amit mond hátha tanulhatok és majd ha folytatja-mert ugy látom őt is érdekli-akkor esetleg majd arra kérem meg,hogy az europai partnerén keresztül vegyek tőlle növényt.
A másik a kakivel/fekete/is talán haladhat mert megtaláltam egy ismerőst aki német de vett egy házat Magyarországon már üzentünk egymásnak nemsokára jön hozzám de még Passauban van az ottani házában.
Más:nagyon tetszik a kertrészleted amiket feltettél a topikban.És főként az a gondolkodás ahogy előre tervezed a jövőbeni részleteket.Szép napot.József
Előzmény: Törölt nick (10029)
Floo2 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10028
Gizimama!
Bizony, a kivi nagyon nem szereti a permetszert, tilos permetezni.
Előzmény: Gizellamama (10026)
Béla1007 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10027

Szia Gizellamama!

Nagyon vagány hogy megszólaltál !!

Üdv a forumban!

Hol laksz?

Béla

Gizellamama Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10026

       Gizellamama

Elnézést a sok hibáért !Nagyon kezdő vagyok a számítógép használatban.A kiwiim első évben17 db. -ot

2.-évben kb.20 kg.-ot

3.-évben60 kg,-ot az

idei évben 100kg. -ot termett. Idáig az volt a gondom a terméssel, hogy nagyon

 

 

gyorsan el kellett fogyasztani mert hamar megérett.

Az idénaz ön porzó kiwimen már szépen lett volna termés, de az olvasottakat végig gondolva elrontottam a gyümölcs minőségét.Maradt egy kevés permet a gépben amiben réz,biokál,bioplazma,és csalánlé volt bekeverve, és én ezt rápermeteztem.

Utána hiába vártam de nem akart tovább nőni a gyümölcse,a levele pedig olyan lett

midha megperzselődött volna.

Az egyik hozzászólásból úgy emlékszem ,hogy nem tolerálja a rezes permetet.

 

Jól emlékszem?Aki tud  segítsen,szépen kérem.

magyarliba Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10025
Fogalmam sincsen, ahogy említettem, nem én vagyok oda bejáratos - sajna.
Előzmény: Törölt nick (10024)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10024
Egy off kérdés : a soroksári kísérleti telepen nem foglalkoznak véletlenül új körtékkel ?.
Nekem úgy tűnik új körtefajtákat nehezebb Mo-n beszerezni mint Kákifajtákat./A körtéből sutyiban beszerzett oltóvessző is nagyszerű lenne,csak tudja az ember,hogy milyen fajta/
Előzmény: magyarliba (10018)
Gizellamama Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10023

Szeretettel köszöntök mindenkit!

     

 

 

szetember óta olvasom a hozzászólásokat,és a mai napig sikerült elolvasni az összes hozzászólást.Mind a háromszáz valahány oldalt.

Sokat tanultam belőlük!Szeretem a kertet,a szép és különleges növényeket, virágokat.Termelek ,gyümölcsöket, zödségeket ,füszer és gyógynövényeket.Van szinte mindenféle gyümölcs fajom az epertől a téli almáig ,körtéig bezáróan.

Erre a tokra akiwim miatt juottam föl.  Én már jó régen kb.10-15éve magról vetettem kiwi magot egy általam elfogyasztott gyümölcsből. Megszállottan szeretek kisérletezni és mindent megpróbálok azonnal szaporítani, akár magról, akár vegetatív úton. Csak amatőr vagyok!

A kiwire visszatérve 4.éve terem 6tő kelt ki amit 3 évig cserépben  neveltem, majd le

ssz ami lessz , kiültettema ház elé,ahol egész idő alatt süt a nap.Akkoktájban vettem 2tő önporzós kiwit is amiből az egyik tönkrement rövid időn belül.Én is úgy jártam mint sokan mások. Már mérgemben fogtam az irtókapát és ki is vágtam a nagyrészét,de ekkor az egyik ága sehogy nem akart kijönni , hiába csaptam

oda többször is.Így megkegyelmeztem neki,2évre rá megjelentek rajta az első virágok.Közben a magról keltek növögettek, gyönyörű nagy, zöld lelekkel benőtték

a ház falát,a nyári nagy melegben kellemes hüvöset adott a házba.

Természetesen szerettemvolna ha terem is .Csak nem jött a termés és ebben az időben kaptam egytelefonszámot. Felhívtam és ismeretlenül hosszan szakszerüen

elmagyarázott nekem mindent elejétől a végéig.Nem sokkal később ellátogattunk hozzá és mutatott nekünk sok mindent, kiwit, kakit,fügét .Egyszóval úgy bánt velünk, mintha régi ismerősök lettünk volna, vagy ez lett volna a feladata.

  EZUTON IS KÖSZÖNÖM!!!!!!

Mindez 2007 tavaszán történt az előző évben már termett17 db.ot, tehát tudtam hogy1 porzó és 1 termő kiwim már van a három  megmaradt magoncból .

 

A következő évben kiderült, hogy aharmadik istermő.

Az önpozónak vett kiwim ís kb ekkorra kezdett el teremni, vegyes nagyságu gyümölcsöket.

magyarliba Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10022
Ezzel egyetértek, a kertemben is találtam már nem egy kis magoncot (egybibés), csak hát nem vagyok eléggé rámenős úgy látszik...
Előzmény: szaguaro (10021)
szaguaro Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10021
Ha van termés, gondolom van fa is.... Arról lehet szedni oltóvesszőt. Galagonya meg van minden valamit is magára adó erdőszélen, fasorban, bozótosban....
Előzmény: magyarliba (10018)
magyarliba Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10020
Ezek 2,5-4 cm átmérőjű gyümölcsök voltak. Azért komoly meló volt ezt is lekvárrá varázsolni, de megérte, irtó különleges volt az íze. Később olvastam, mennyi gyógyhatása van, egészen figyelemre méltó.
Előzmény: kaalyz (10012)
magyarliba Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10019
Jaj, Nino, végtelenül sajnálom, hogy "lelőttem" a dolgot, de nem tudhattam, hogy milyen titkos terveket szőttél, ne haragudj..:(( Szerintem így is mindenki ünnepelni fogja és örömmel fogadjuk majd a képes beszámolókat, mi több, várjuk is.
Előzmény: ninovarga (9993)
magyarliba Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10018

Hát, hogy nemesített-e vagy szelektált, azt nem tudom, de a tavaszi találkozóra magammal cipelt "Szakkislány" ennek a tudója. Azért nem sikerült az akció, mert az egyetem soroksári kertjében valami nagytudású szántóember tavasszal kiforgatta az összes értékelhető szaporítást...

Volt valami kijevi "nicknevű" is, ha jól emlékszem, de erre nem esküszöm meg.

Előzmény: szaguaro (10010)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10017
Irtam a Neal Peterson urnak,és elküldtem a képét az én Pawpaw-omnak.nagyon szép az árudája,rajta van a térkép a megközelithetőséggel is.És képzeld ez egy nagyon kedves ember válaszolt erre nem is számitottam/csak titkon/és kérdezösködött a növényemről.
Előzmény: Törölt nick (10015)
zratkay Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10016
Melyik Petersoneknak irtal?
Előzmény: Törölt nick (9980)
Floo2 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10014
Ukrajnában 6-8 fokos minimumok voltak, közben Olaszországban:

Malpensa (211 m) -4°
Arezzo (249 m) -3°
Bozen (241 m) -3°
Frosinone (185 m) -2°
Mailand/Linate (103 m) -1°
Viterbo (308 m) -1°
Villafranca (68 m) 0°
Tarvisio (778 m) 0°
Ghedi (97 m) 0°
Rimini (13 m) 0°
Florenz/Peretola (38 m) 0°
Roma/Urbe (24 m) 2°
Pisa (6 m) 2°
kaalyz Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10012

 

 Kedves Magyarliba!

 

 Szaquarónak ugyanis igaza van galagonya ügyben. Nekem a kertem Szombthelyen a parkerdő felé van. A kert felé vezető út ugyanis a Gagarin úton halad. Én többnyire sófőr lévén annyira jobbra, balra nem tudok nézni. Viszont a nejem akinek "nő lévén" rendkívüli éles szeme van, egyszer csak felkiáltott, hogy ebbe utcában mekkora szemü galagonya bokor van. Sajnos a forgalom rendkívül nagy volt és ennek következtében nem tudtam megállni. É csak úgy érintőlegesen láttam (nem akartam senkibe belehajtani) de szép nagyok voltak. A hét végén kertészkedésre kiballagva megnézem, hogy mi az.

Üdvözlettel Zoli.

kaalyz Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10011

 

Kedves Ninovarga !

 

 A 10.000 hsz. nem ér, nem bírtam fenmaradni és elaludtam. Egyébként minden jót kívánok és öröm, hogy ennyi hozzászólás volt ezen a második topikon, mely már lassan nemzetközivé válik. Hála annak, hogy magyar minden földrészen megtalálható. Talán Ök is támogatják a hazai földön maradottakat, pl Elloit. Remélem, hogy erre a "szegény" egyébként sok m indenben gazdag országra jobb idők jönnek. Ez köszönhető a Ti tevékenységeteknek, amely felhívta sok magyar figyelmét olyan növényekre, melyre Nélkületek nem is gondolt.

 

Üdvözlettel Zoli. 

szaguaro Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10010
Milyen galagonyát akarsz ültetni? Valami nemesitett nyavaja?
Előzmény: magyarliba (9978)
szaguaro Creative Commons License 2009.12.03 0 0 10009
Persze. Meg majd tavasszal próbálok róla gyökereztetni.
Előzmény: Törölt nick (9996)
ninovarga Creative Commons License 2009.12.02 0 0 10008
Igen, és a -3 fokon jobban fognak csodálkozni a nápolyiak, mint a -25-ön a kijeviek.
Előzmény: Floo2 (10007)
Floo2 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 10007
Csak az a baj, ha Ungváron meg Kijevben 35 fokkal hidegebb lesz, vagyis mondjuk -25 fok lesz, akkor Nápolyban csak 10 fokkal lesz hidegebb, mint most, vagyis -3 fok lesz.
Előzmény: ninovarga (10005)
ninovarga Creative Commons License 2009.12.02 0 0 10006
Meg még egy kis habot a tortára, aztán alvás!

Kyiv, UKR

Current conditions (as of 11:00 PM)
°F | °C
Cloudy
9°C

Feels like: 7°C
Előzmény: ninovarga (10005)
ninovarga Creative Commons License 2009.12.02 0 0 10005
Sőt, Ungvár mellett még Nápoly is elbújhat így, decemberben!:)))


Naples, ITA

Current conditions (as of 10:20 PM)
°F | °C
Clear
7°C

Feels like: 6°C
Előzmény: ninovarga (10003)
ninovarga Creative Commons License 2009.12.02 0 0 10004
Sőt:

Turin, ITA

Current conditions (as of 10:20 PM)
°F | °C
Clear
2°C

Feels like: -1°C
Előzmény: ninovarga (10003)
ninovarga Creative Commons License 2009.12.02 0 0 10003
Közben egy kis érdekesség a nagy olasz és ukrán éjszakában:

Milan, ITA

Current conditions (as of 9:50 PM)
°F | °C
Clear
3°C

Feels like: 3°C


Uzhhorod, UKR

Current conditions (as of 11:00 PM)
°F | °C
Cloudy
8°C

Feels like: 8°C

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!