Keresés

Részletes keresés

Szeleszte Creative Commons License 2013.01.11 0 0 57066

:)) Jokeva:)))

 

Vicces történet lenne. Három havonta visszahív az elküldött labor után. Mikor menstruált utoljára? ÖÖÖ. Ezek a hormonértékek mely szakasznak felelnek meg? ÖÖÖ. Jah és már megint hízott... betegesen figyeli a súlyomat. Jah és olyan szinten maximalista, hogy mindig személyesen behív és megnéz, vérvétel, hogy vagyok mint vagyok egyebek. Szóval ez nehezen járható út.

 

Gina:

a szegedi endomókusokat már megjártam, egyedüli volt aki egyáltalán alap állapotomba hajlandó volt met-et írni, terhesség alatt még ő sem. Edina javasolt Kecskeméten egy endodoki, aki partner ilyenekbe, de terhesség alatt nődokinak havi 12, endodokinak havi 10 plusz utiköltség nem kivitelezhető. Inkább nődokit próbálok vislatni:)

Előzmény: Jokeva (57065)
Jokeva Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57065

:)

 

 

Szeleszte, végső megoldásként ne kösd az endomókus orrára, hogy terhes vagy. Amíg nem látszik, addig járj be receptért, mikor már ruhával sem lehet takargatni, akkor csak telefonon rendeld meg, és menjen érte anyád-párod-akárki ;)

A terhességi belgyógyos szűrést meg csináltasd meg mással. Mindenre van megoldás ám :))

Előzmény: b.gina (57063)
b.gina Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57064

Vagy keresel egy olyan endokrinológust aki támogatja ;)

Előzmény: Szeleszte (57058)
b.gina Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57063

Így kell ezt csinálni :)

Előzmény: Jokeva (57059)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57062

Végülis a lényeg egy: vagy egy házidoki, vagy egy endodoki, vagy egy nődoki aki met kompatibilis. Na nálam terhesség esetén egyik se az, szóval nődokiból kéne újat vadászni.

Előzmény: Jokeva (57061)
Jokeva Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57061

Nekem házidokim még a kiskönyvembe is beírta, hogy terhesség alatt is kell a met. Így tulképp senki sem vitázott velem - legalábbis a másodiknál. Az elsőnél is szereztem gyógyszert, de minden doki önkényesen le akart állítani...

 

A szitu nekem már akkor is vicces volt, ezért is voltam képes mosolyogni! Baromira nem érdekelt a doki nyomora :))))

Előzmény: Szeleszte (57060)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57060

Én is ilyen asztalra csapkodós fajta vagyok, még annak idején 2007-ben így sikerült az endodokinál kiharcolni a metet. El tudom képzelni a jelenetet a nődokiddal:):):) Ritka kellemetlen és így utólag vicces, de gondolom akkoriban ezt feletébb nem tartottad viccnek. Végülis akkor valahogy lett recepted is? Mert még az hogy szedni vagy nem szedni, hanem a szakorvos nem ad receptet, így körzeti sem... Szóval az még egy érdekes szitu valahonnan kihúzni és majd utána a nődokinál csapkodni. Ha lenne szerencsém normális nődokit találni, akkor nem is lenne nagy balhé pont ezért akarok met kompatibilist.

Előzmény: Jokeva (57059)
Jokeva Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57059

Nem tettem le. Mindkét terhességem alatt végig szedtem a 3x1000-et, egyedül csaszi napján nem, dehát akkor nem is ettem. Másnap már folytattam ugyanúgy 3x1000-el, és végig szoptatás alatt is.

 

Ha partner a dokid, akkor nézesd meg vele az újabb szabványokat, mert már 2 éve is benne volt a magyar szabványok között, hogy terhesség alatt végig szedhető és javasolt a metformin! Nekem sem hitték el a dokik, és megnézettem vele, totál sápadtan közölte, hogy igazam volt :)))

Dehát én harcos fajta vagyok és nem hagytam magam. De ha jól emléxek akkor te is az vagy :) Hidd csak el, hogy szedhető, és ha a dokid nem túl lusta, akkor nézzen utána. Ha meg túl lusta ehhez, akkor csapj asztalra, akármi...

Velem amikor veszekedett, épp kiterpesztett lábakkal feküdtem a kengyelben, vizsgálat előtt voltam, széttpárt p*nával, és lila fejjel veszekszik veled a doki, képzeld el... én meg mosolyogva közöltem hogy bizony szedni fogom, akár akarja akár nem, de nézzen utána ha nekem nem hisz :))))))))

Előzmény: Szeleszte (57055)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57058

Az endodoki nem ad rá szakorvosi javaslatot, a terhesség első napjától betiltja, így a házidoki sem írja fel...nődokit meg nem találtam még aki támogatná a met-et.

Előzmény: Micimalacka (57057)
Micimalacka Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57057

Én is szedtem met-et, nődoki tudta mellett.

Háziorvos felírhatja, jól rémlik, neked nem írja fel?

Előzmény: Szeleszte (57055)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57056

Meg ami probléma, hogy a metformin csökkenti a folsav szinten, az meg az első három hónapban nagyon kell a babának. Szóval így nem tudom hogy azzal ártok ha egyik napról a másikra lerakom, vagy levadászok egy nőgyógyász aki valamennyire kontrollálja pl: havonta egyszer egy 90 perces étkezési cukor inzulint néz vagy valami ilyesmi, hogy a baba is rendesen fejlődjön.

Szeleszte Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57055

Azért szeretnék met kompatibilis nődokit, mert a jelenlegi endokrin orvosom azt mondta, hogy a terhesség első pillanatából elvonja tőlem a metformint. Azt mondta, hogy a nőgyógyász hatásköre lesz, hogy meddig engedélyezi a metformin szedést terhesség alatt. NOS: ha a nődoki semmit nem tud a met-ről magam döntésében leszek, hogy az első három hónapban ha lerakom, akkor pl:elvetélek-e, ha szedem akkor okozok-e valami kárt? Elvi síkon még a diabéteszes nőktől is elvonják a met-et és inzulinra kényszerítik, nincs elég tapasztalat. PL: Edina aki itteni fórumtag neki engedték, hogy a terhessége végéig szedje a merck xr 500-ast. Persze fontos nekem, hogy nehogy koraszülött legyen, tüdőösszeesés, örökölje az IR-t...Miután az endodoki leveszi a kezét rólam ilyen tekintetben nem ártana egy hozzáértő nődoki. MÉg régen saját szakállra bevállaltam a met-et, terhesség alatt már nem is lesz szakorvosi javaslatom a met felírására.

 

Nálad hogy volt, mikor raktad le a met-et amikor terhes voltál?

Előzmény: Jokeva (57054)
Jokeva Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57054

Miért fontos a met-kompatibilis nőgyógyi?

 

Én sosem emlegettem a nődokiknak. Ha megkérdezték hogy szedek-e valamit, mindig mondtam hogy igen metet, és volt olyan aki rákérdezett, hogy azért-e, hogy teherbe essek? Merthogy akkor abba kéne hagyni már. Mondtam hogy nem, inzulin-rezisztens vagyok (sosem azt hogy PCOS-s!!!!!), azért kell, és ilyenkor teljesen megnyugodtak, és nem is maceráltak tovább. Semmi közük hozzá, én legalábbis sosem hagytam hogy beleszóljanak. Nem az ő dolguk :)))

Előzmény: Szeleszte (57053)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57053

Remélem, jelenleg merck xr 750-ből szedek napi egyet, febr 5-én megyek vissza a dokihoz. Nődokit még vadászok, aki mettel kompatibilis, nagyon fontos lenne, hogy ebben partner legyen.

 

Annyira klassz azért két gyerek, gondolom egy lánykával meg teljes lenne a kép:) Annyira jó néha babás pcos-ról is hallani, valahogy új reményt adtok azoknak akik még próbálkoznak:) Remélem összejön a lányka, nekem meg a fiúka:)

Előzmény: Jokeva (57052)
Jokeva Creative Commons License 2013.01.09 0 0 57052

Már miért ne jönne össze? Naná hogy sikerül!

 

Én szedem a 3x1000 metet, 2 szép fiammal vagyok itthon, a kisebbik 20 hós. Most gyúrnánk egy kislányra, de épp most csökkent a lut. fázisom 7 naposra, ami még az álmoskönyv szerint sem szerencsés... Hát ez van. De kivizsgálásokra már nem fogok menni, max nem lesz hugija a fiaimnak ;)

 

Ez a topik most is pörög, amint látom, de én már nem tudom követni. Tökvéletlenül láttam meg, hogy te írtál ide, csak ezért "szóltam hozzá" :)))

Előzmény: Szeleszte (57051)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.09 0 0 57051

Sokszor annyira hiányzik a "topikélet". Mindig jött valaki új problémával, mindig volt aki babát tervezett, mindig voltak diagramok, mindig voltak zebracsíkok, mindig volt valami nyüzsgés, zsibogás. Egy időben utána az étrendek voltak a menők, és a diéták, jöttek az újabbnál újabb receptek, aztán kicsiny társaság mindig bővült egy egy új taggal. Pörgött pattogott az egész fórum, ha kihagytam egy hetet, vagy 8 oldalnak kellett utánaolvasni. Mindig olvastam a fórumot, meg néha néha meg megjelentem aktuális gondjaimmal. Valahogy ez a pcos dolog mindig visszatér az ember életében.

 

Amúgy hogy vagytok, mi újság veletek? Nálad stabilizálódott a hormonok és a met? nem is tudom hanyadán állsz szülés után:)

Előzmény: Szeleszte (57050)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.09 0 0 57050

Jokeva:):):) Lehetséges, de csak úgy röpködtek a diagrammok és a zebracsíkok, egyik a másik után lehetett gratulálni a pcos kismamáknak:) Remélem lassacskán nekem is összejön a babo:)))

Előzmény: Jokeva (57049)
Jokeva Creative Commons License 2013.01.09 0 0 57049

2008-2009 körül ;)

Előzmény: Szeleszte (57046)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.09 0 0 57048

Oké, köszi szépen, majd megpróbálom az enyémet összehasonlítani.

Előzmény: Ediina (57047)
Ediina Creative Commons License 2013.01.09 0 0 57047

Itt van kismillió példagörbe tematizálva és egy csomó más okosság:http://www.babatervezok.otthona.net/

 

Előzmény: Szeleszte (57046)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.09 0 0 57046

Sajna nem... a lányok egy időben görbéket dobáltak akkor csak repkedtek itt az értékek kb 2006-2007 körül... Sajnálom hogy akkor nem szálltam be a dologba. Lehet, hogy vérzésem után elkezdtem és ha tudnál benne segíteni akkor megköszönöm. Egyszer megtanulom, hogy néz ki a helyes görbe meg kb mely napon lehet peteérés az sokat segítene a baba projektbe:)))

Előzmény: Ediina (57045)
Ediina Creative Commons License 2013.01.09 0 0 57045

Érdekes okfejtés. Én nem a fórumnak hőmérőzök, hanem magamnak. Azt gondolom, te is lősz már annyira hozzá, hogy egy pé-t ki tudj olvasni belőle. :)))

Előzmény: Szeleszte (57044)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.09 0 0 57044

gina:

 

Nekem azt mondta a doki, hogy felezzem meg a ciklushosszt 35/2=17 és adjak hozzá 5 napot:22. Szerinte ha nem történik megtermékenyítés, akkor kerek két hét azaz 14 nap múlva megjön a vérzés. A progreszteronon akar valamit kukkolni, nem tudom egész pontosan, hiszen még én azt se tudom belőni, hogy 35 napos ciklussal mi milyen fázisban van.

 

Edina:

Hőmérőzést nem csinálom, itt a fórumon sem röpködnek már a diagramok. Igazából azt minden reggel azonos időben kellene végezni és hétvégén amikor alhatok nem vinne rá a lélek, hogy felkelljek. Lehet, hogy egy két hónapnyi próbát megérne, és ide feldobni, hátha valaki tudna valamit hozzáfűzni.

Előzmény: b.gina (57042)
Ediina Creative Commons License 2013.01.08 0 0 57043

Szele, miért nem mérsz hőt?

Előzmény: Szeleszte (57041)
b.gina Creative Commons License 2013.01.08 0 0 57042

Szia! ha peteérést akart megnézni, akkor ez a 21. napi vérvétel, ami ugye 28 napos ciklusnál esik a 21. napra, 35 napos ciklusnál nem később kellett volna egy kicsit? 28 nap körül?

Vagy hanyadik napra sejted a peteérést általában?

 

Előzmény: Szeleszte (57041)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.08 0 0 57041

Sziasztok

 

Voltam vérvételen a ciklus 22- dik napján, a vérzésem 35 napra jön meg és nem tudom eldönteni, hogy ovulációs fázisban, vagy luteális fázisban voltam-e.

 

tsh: 1,12 (0,27-4,20)

prolaktin: 279 (102-496)

 

FSH 5,5 (ovu: 4,7-21,5) (luteális1,7-7,7)

LH 13,4 (ovu: 14-96) (luteális 1,0-11,4)

 

Öszradiol 217 (ovu 315-1828) luteális 161-774

 

progreszteron 11,6 (ovu 2,4-9,4) (luteális 5,3-86)

 

A doktornő azt szerette volna megnézni ezekkel a hormonokkal, hogy van-e peteérésem? febr 5 én kell hozzá visszamennem. Annyit látok az eredményből hogy az lh fsh arányom 2,5 szerese az 1:1 helyett, továbbra is eléggé pcos vagyok.

 

Szerettem volna megkérdezni, hogy valaki bűvölte-e a barátcserjét? Javasolják PCO-ra, csak nem tudom hogy mennyire lenne jó az amúgy is normális prolaktin szintemet csökkenteni. Szeretném, ha összejönne a baba, de ennyire kusza hormonokkal csak a remény és a hosszú út van.

Barba81 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 57040

Szia.Én egri vagyok Dr Fritzhez megyek,ő küldött el erre a vizsgálatra,talán őt ajánlották mert a nőgyógyi és endos is.Volt uh vizsgálatom peteérést is néztek,de pont karácsony közbe esett,a lényeg amit kitudtam hámozni hogy sajna vékony a méhnyálkahártyám,és aptó tüszők vannak a petefészkemben,amikor elkezsett nőni kb 10mm volt ez volt szombaton,majd közbejött a vas,hét,kedd,szerdán éreztem a tüszőrepit..mindig érzem olyankor fáj,csütörtökön tudtam menni uh-ra ott azt látták hogy folyadék volt,tehát megrepedt,de azt nem látták mekkora volt,20mm kellene lenni,ugye azt monják jónak,állítólag 2 mm nől 1 nap normál esetben,szóval az enyém nem érhette el azt a mértéket,ezek gondolom azért vannak mert az inzulin eltolja a dolgokat,remélem ha szedem a gyógyszert diéázom,mozgom rendbe jönnek a dolgok :)

b.gina Creative Commons License 2013.01.05 0 0 57039

A hormonok tényleg nem rosszak így laikus szemmel, de majd a doki többet tud mondani remélhetőleg :)

Kihez mész?

Előzmény: Barba81 (57038)
Barba81 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 57038
Igen abban van .a 3.napon viiiolt a vèrvétel
b.gina Creative Commons License 2013.01.02 0 0 57037

Szia! az inzulin mIU/l-ben van? mert akkor tényleg elég sok.

De megfelelő kezelésnél ez nagyon szépen tud javulni :)

 

A hormonok hanyadik ciklusnapon lettek levéve?

Előzmény: Barba81 (57035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!