Keresés

Részletes keresés

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 789

Szia! Semmit. Alma ecet lehet benne 2% és fehérürömből csinálj teát 1L5-10g

és ebből is rakhatsz bele.1/2dl.-ert Ezek hasmenés meg előzésére kellenek.

Szeptember 15.ig bekell fejezned az etetést. Üdv

Előzmény: kicoka (788)
kicoka Creative Commons License 2011.07.10 0 0 788

Hello Cirkusz. Hát még nem midnen keret van teljesen kiépítve... Ezért kell etetni őket, hogy gyorsabban jobban építsenek. Én ugy csináltam hogy 1kg cukor 1l víz mit tegyek még bele hogy hatásosabb legyen?:) Köszi

Előzmény: Cirkusz01 (787)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 787

Szia Kicoka! Mitelent, hogy most kaptak enni? A szotyi végéig felesleges etetni.

Utána napi 1/2L 1:1 szrup.Én szoktam bele keverni Nonost, és méh patkát.Almaecet se árt bele 2% legyen a szirupba. E közben arra is figyelj hogy az anya tudjon petézni.

Legyen üres keret a fészekben.Üdv

Előzmény: kicoka (786)
kicoka Creative Commons License 2011.07.09 0 0 786

Most kaptak enni.:D Szirupot adok még nekik... Majd jövőhéten meglesz a 2. család és ezzel be is fejeztem idénre...Majd jövőre szaporítunk.:D

Előzmény: Cirkusz01 (785)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 785

Szia! Addig a takarásig bő féléved van. Atka írtás , hasmenés meg előzés népesség szinten tartás, élelem pótlás léputcánként a 2Kg minimum és nem beszéltem még az 

egészségügyi vizsgálatokról sem. Egyedül tapasztalat nélkül rizikós.

Azért ha leírod a család nagyságát az élelem  nagy ságát. 1db 1/2NB keretbe 2kg 

Hunorba 3Kg NB.-be 4Kg méz fér nadjából.Próbálunk segíteni.Üdv

Előzmény: kicoka (784)
kicoka Creative Commons License 2011.07.09 0 0 784

Köszönöm. Majd a gyógyszer megveszem... De nekem annyit mondtak hogy úgy kell telelteni 1v2fiúkon hogy hungarecollal a külső oldalát leragasztani letakarni a kaptárt és 100% a telelés....

Előzmény: Cirkusz01 (782)
kicoka Creative Commons License 2011.07.09 0 0 783

http://www.omme.hu/portal/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=58&Itemid=71

Itt elvileg mindent megtalálsz.:)

De 4méter kell a szomszédok kerítésétől, a hivatalba bekell őket jelenteni...

Előzmény: mateo78 (781)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 782

Szia! Először is sürgősen keress magad mellé egy méhészt aki a gyakorlatban is

segíteni tud.Aztán minél több és ha lehet minél fiatalabb szakkönyvet.Vedd meg a

Méhészet .c ujságot Annál a fejezet nél kezd most amonek a felkészülés a betelelésre a címe vagy valami hasonló.A többit ráérsz a télen meg tanulni.Siess mert már el kell kezdeni a felkészülést. Könyvből ezt nem lehet.Azt hogy egy családnak mi kell a sikeres beteleléshez távolról nem lehet meg mondani.Egy átlagos méh család ugy 5000Ft körüli

költségen kehet betelelni.Gyógyszerek, cukor takaró anyagok etető stb.Még akkor is rizikós a telelés ha mindent jól csinálsz.  Ha konkrét kérdésed van szivesen segítünk.

Amit elmondanánk az leírta már Őrősi, Faluba, Vicze.. és még sorol hatnám hosszan.

Üdv

Előzmény: kicoka (779)
mateo78 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 781

Üdvözlöm Önöket!!!

Olyan kérdéssel fordulnék önökhöz,hogy lakott területen belül mennyi méhcsaládot lehet tartani,és mennyi a megengedett távolság a méhek elehelyezésére a szomszéd kerítése mellett??

Válaszukat előre is köszönöm!

Szép Napot!

atka2011 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 780
kicoka Creative Commons License 2011.07.08 0 0 779

Na hello nemtudom emlékeztek-e rám....

De ma hoztuk haza a legelső méhcsaládomat.:) Szval megvan az első ugy tervezem hogy még idén lesz egy és akkor majd jövőre szporitok... Ha van valami dolog amire figyeljek veluk kapcsolatban, vagy nézzek meg náluk akkor mondjátok...:)

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 778

Szia Fsanyi! Gratulálok! De ez még nagyon az eleje a dolognak.Igazából már 

vége a rajzási szezonnak.Magyarul jobban rájuk kell figyelni. Remélem mülépen

vannak.Holnap koppintsd meg a kaptárt.A hirtelen abba maradó felzugás anya jelenlétét

mutatja.2 hétig pihenjenek. Az első fedett fiasításig semilyen segítséget nem kaphatnak.

A fiasítást ellenőrízni kell,nincs e betegségre utaló jel A leg kissebb gyanu esetén,vagy a méhegészség ügyisnek kell szólni, vagy kénlapot nekik és úgy ahogy vannak el égetni és  a maradékot el ásni.

Ha minden rendben  akkor kapják csak a petézésre alkalmas keretet.A hordás tól függetlenül napi 1/2L 1:2es szirupot kell nekik adni.Addig kell az etetést folytatn amíg léputcánént az 1Kg élelem minimum nincs bent.Szeptember 15 ennek a végső határ ideje.

Biztosan áttelel Hunor méreten 8keretnyi NB-én az 5 keretnyi méh.Hideg reggelen az ember ovatosan füst nélkül felnyitja a kaptárt pontosan látja mekkorák.

A kissebbek is áttelelhetnek azoknak több élelem és nagyobbtakarás kell.

Ha van anyád atka ellen kell őket kezelni,még mielőt lesz fedet fiasítása.Az élelmbe keverj valami hasmenés elleni szert.Meg előzés céljából.Fehér üröm teát javasolok ez hatásos és olcsó. 1l teáéhoz 5-10 g kell és a szirupba 1dl teát tegyél. Estleg alma ecet is jó a szirupba 2%nyi legyen az ecet.

Azt hiszem egyenlőre ennyi. Ha valamit kihagytam volna majd valaki pótólja.

Hát legyen hozájuk szerncséd! Ha elakadsz írj Üdv Cirkusz

Előzmény: Fsanyi88 (777)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 777

MEgfogtam az első családomat, kaptárba vannak szépen... remélem az anya is köztük van, kicsit mulya voltam a befogásnál, de csak sikerült. :D

Fsanyi88 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 776

Az anyás dolog azért nem működőképes,mert az első családokat fogom be. Mennyire érdemes két családot rakni egy 24 -es fél nagyboczonádiba? Etetésnél ki mekkora adagokat ad ki egyszerre? vagy hogy smint kellene számolnom kb. mennyi cukorra lesz szükségem ha a 6 családot összekapkodom? Keretdrótnak mi lenne a jó anyag? csak a rozsdamentes acélhuzal? vagy réz is jó lenne, mert az van itthon.

B. Imre Creative Commons License 2011.06.29 0 0 775

Egy anyát zárkába kell tenni  és akast alájuk rakni amibe előzőleg betetted e zárkás anyát , amikor belemennek a kasba, kaptárba rakod őket  a zárkás anyát pedig elveszed tólük.

Előzmény: Fsanyi88 (756)
B. Imre Creative Commons License 2011.06.29 0 0 774

Ha egyszer megtalálod be kell festeni, és utána könnyen megtalálod.

Előzmény: viola66 (757)
méhecske101 Creative Commons License 2011.06.29 0 0 773

                                       MÉHÉSZTÁRSAK ugylátom PISTA bácsi cérnája tényleg elszakadt ... Tényleg ha  kiállt a világ elé elgondolkodtato hogy van benne valami a találmányába, mint modja egyszerü és olcso. Már három év eltelt talán tényleg hihetö és nem kell a világnak és a méhészeknek?????

Előzmény: atka2011 (769)
szajkós Creative Commons License 2011.06.27 0 0 772

Bocs h.bele szolok,de csak akkor vidd be a méheket,ha a benti hőmérséklet +7 fok vagy az alatt van,ha +7 fok fölé emelkedik,ki kell őket hordani különben nyugtalanok lesznek,sokat kajálnak és könnyen kaptáron belül üritkeznek ami hasmenéshez /nozéma/ vezethet!

Előzmény: Fsanyi88 (770)
imkerei Creative Commons License 2011.06.27 0 0 771

A zárthelyi teleltetést, ha meg tudod oldani nagyon jó lehet. A fagyok kezdetével kell behordani a családokat, teljesen fénymentes, fűtetlen, csöndes pincébe vagy épületbe. Sajnos a mi rapszodikus teleinken gyakran előfordul felmelegedés, ilyenkor nehéz a megfelelő hőmérsékleten tartani a helyiséget.

Előzmény: Fsanyi88 (770)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 770

Üdv! Igen azt úgy akarom, valószínű, hétvégére meg lesz a rucim, összekapkodjuk őket.6 család van eddig. Serkentő etetést minden féle képpen akartam csinálni, 1:1-es sziruppal, hogy jól felerősödjön a család a télre amennyire csak lehet.Amelyik családok meg gyengécskék, ott ketőt egybe csapom majd. Ha esetleg télire alsóba betenném őket  fagymentes helyre, az rossz dolog lenne?

atka2011 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 769

Tisztelt méhésztársak! A VARROA atka teljes kiírtásával foglalkozó Pista bácsi látható és hallható a Raszto80-on. http://www.google.hu/search?q=raszto80&hl=hu&client=firefox-a&hs=Ae5&rls=org.mozilla:hu:official&channel=np&prmd=ivns&source=lnms&tbm=vid&ei=la0FTpzyJMSgOo_S-LUN&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=3&ved=0CA4Q_AUoAg&biw=1024&bih=585Érdekes a cérna elszakadt???

imkerei Creative Commons License 2011.06.24 0 0 768

Kidobolásról eddig csak kasnál hallottam...

Csinálni viszont még nem csináltam.

Legegyszerűbb, ha beköltözött raj esetén a lépeket kivágod és bedrótozod őket keretekbe. Egy kicsit hentesmunka, de más lehetőséged nem nagyon van. Így legalább a fiasítást is meg tudod menteni a mézkészlettel együtt.

Milyen az a 24 keretes 1/2 NB?

Rajokhoz már talán egy kicsit késő van. Júliustól, nálam amelyiknek nincs legalább 3-4 NB keret fiasítása az már felszámolásra kerül....

Mindenesetre, ahhoz, hogy megérjék a jövő tavaszt, valószínű, hogy etetned kell majd őket.

Előzmény: Fsanyi88 (767)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.06.24 0 0 767

Üdv!

 

 A méhek kidobolásáról ki mit tud??? Lett 6db 24-es félbocim. Jövőhéten ha minden igaz vadászom össze a dongókat, remélem nem késtem nagyon el...

fenzol Creative Commons License 2011.06.22 0 0 766

Kedves kezdő és tudásra éhes méhészjelöltek!

 

Javasolnám,hogy mindenki keressen a településén egy tapasztalt méhészt .Járjon el hozzá,tanuljon, figyeljen és halgasson meg más méhészeket is.

Az értelmes kérdések feltvéséhez javasolt minnél előbb elolvasni a méhészbibliát:Örösi Pál Zoltán:Méhek között című könyvét.

Érdemes ellátogatni a meheszforum.hu-ra ahol komoly segíséget kaphattok kellő tisztelettel feltett kérdéseitekre is.

 

Sziasztok ,sok sikert kívánok!

szajkós Creative Commons License 2011.06.22 0 0 765
Előzmény: Fsanyi88 (764)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 764

Valami pedig volt, mert már a neved megváltozott, mármint az adatlapod frissítette. Valaki nem tud méhész könyvet letölthető?Vincze Ernő Tanuljunk méhészkedni címűkönyve megvan ,ha érdekel valakit, de jó lenne még pár, ha van. Több infó.

imkerei Creative Commons License 2011.06.21 0 0 763

Pedig felvettelek a barátok közé....

Előzmény: Fsanyi88 (762)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 762

Irtam mail Mester, mert nem adja a dolgot.

imkerei Creative Commons License 2011.06.21 0 0 761

8-tól 5-ig elérhető vagyok.

Előzmény: Fsanyi88 (760)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 760

Üdv!

 

 Mikor vagy fennt körülbelül? Bár a héten csütörtökig szinte egész nap fennt vagyok.

Előzmény: imkerei (758)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!