Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9837

A Tiednek milyen szinu volt az apja? (megneztem tuzetesebben, mas a rajzolata is a Tiednek.. es valoban volt jopar ilyen szinu alom)

Amugy en gyakorlatilag mar azt sem hiszem el Bolyanak amit kerdez, uh kicsit sem vagyok biztos abban, hogy tenyleg az volt az apja, amit nekem mutogatott... mikor a szarmazasi lapja miatt kerestem ujra (en lokott total megfeledkeztem mar ott elkerni valami igazolast a nyul szarmazasarol) akkor azert kulon penzt probalt kerni ugy, hogy fogalma nem volt arrol mar, hogy melyik alombol adott nekem nyulat (de penzzel barmit igazolt volna rola).. no comment

Előzmény: nddori (9835)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9836

Megprobaltam utananezni a fajtastandardnek (orias kosorru), de csak kulfoldi oldalon talaltam leirasokat, ahol a pointed white elfogadott szinkent szerepel. (vagyis a kabatrajzoson kivul a pottyos is elfogadott) Persze az is vitatott, hogy francia vagy nemet kosorrunak nevezzuk a nyulat.. ha letezik onallo fajtakent a nemet kosorru, akkor az miben kulonbozik a franciatol? Sajnos nemetul egy arva szot sem tudok es a google fordito is katasztrofalis szamomra.

Tud valaki segiteni, hogy ennek hol lehet utanajarni, vagy hol van hivatalos leiras errol?

nddori Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9835
Akkor nem tesók :) Az enyémnek nem thüringiai kabátos volt az apja :)
Előzmény: Törölt nick (9826)
nddori Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9834
Szia!
Köszi szépen! Kondorosra tervezem vinni :)
Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (9821)
Belgaóriás Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9833
Halee!

Mi van az óriásokkal miért adod el őket?
Előzmény: Óriás tenyészt (9828)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9832
Jo-jo,de igy is többen mondták hogy magas az alomszám.És a leirásban is 2-4 kölyköt ir.És pl a kollégámnak is vannak törpéi nála eddig 4 volt a max,de inkább kevesebb...:))
Igen lehet nálam valami jo....:)
Előzmény: nyuszihopp (9829)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9831
Ne izgulj csak a hidegebb idő miatt van.Ilyenkor az enyémeknek is később log le.Igaz ők törpék,de gondolom a másikaknál se lehet másképp...:)))
Előzmény: Óriás tenyészt (9828)
nddori Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9830
Ha tudod a szülők származását és garantáltan fajtatiszta kosorrúak, esetleg ugyanebből a párosításból már volt alom és nekik lógott, akkor nem lesz baj, majd lelóg az. Elképzelhető, hogy csak a hőmérséklet befolyásolja. Bár az enyémeknek 3-4 hetesen már szépen lóg.
Előzmény: Óriás tenyészt (9828)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9829
Na várj csak, színes törpékről beszéltünk, nem a kosorrúakról!
Bár ha belegondolok tényleg szép alomszámok:))) Valami dopping biztos van nálad:)))
Előzmény: Rencsa-baba (9827)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9828

Sziasztok!

Van 8db 6 hetes kosorrú nyuszim és 4-5dbnak csak az egyik füle lóg!!

Ez baj vagy előfordul az ilyen? Mert már zavar! Eddig még sosem fordult ez elő.

 

 

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9827
Sziasztok!

Érdekes ez a törpe alomszám.Nálam a kos törpék ritkán ellenek 5-nél kevesebbet.Általában 5-6.Egyszer volt 7 is.Sokan mondják hogy fura,de lehet a balatoni levegő van ilyen hatással...:)))
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9826

hmm.. az biztos, hogy apjanak egy ugyan ilyen szinut mutogatott az oreg. Amikor mi hoztuk 3 honapos volt es meg egy kivetelevel meg volt a teljes alom, ezert is abbol valasztottam (meg volt mibol, 6an voltak meg). Az anyjara pedig nem emlekszem.. annyi nyulat neztem meg.. de most ha lelonek sem mondom meg:((

No akkor en jonagy butasagot irtam a weboldalamra is, mert a mostani alom tarka nyuszijait kabatrajzosnak titulaltam, pedig akkor ok bizony pottyosfelek.. azaz nem elfogadott szinuek (pedig nem ket kabatosbol lettek, de ezt mar kiveseztuk, hogy a szurke anya kulonos szerzet)

Előzmény: nddori (9825)
nddori Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9825
Ezt így nehéz megmondani, mert tudni kellene a nagyszülők színét (és genetikáját) Kosorrúból elfogadott az egyszínű és a kabátrajzos minta. 2 kabátrajzosból lesznek egyszínűek, kabátosok illetve általam pöttyösnek nevezett talán angol tarkára hasonlító mintázatúak. Berakok egy képet az egyik régi almomról, amikor 2 kabátos lett pároztatva, itt jól látszik egy "pöttyös" a jobb oldalon.
Kék kabátos és thüringiai kabátosból szerintem a kék szín nem fog kijönni semmilyen formában, a vadas pedig 100% hogy nem. Feketék és valószínűleg thüringiaik lesznek (illetve ezek fehérrel kombinálva is). Igazából normális irodalmat ezzel kapcsolatban nem találtam még, amiket leírok, azok tapasztalatok.
Nem tudom, hogy egy alomból vettük-e... amikor elhoztam már 4 hónapos volt és már csak 3 testvér volt, 2 bak és egy nőstény. Az apját nem tudod, milyen színű volt? :)
Előzmény: Törölt nick (9823)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9824
Köszi Attila!
Már közben kaptam mástól is infót és intézem!
Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (9822)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9823

Koszonom a kimerito hozzaszolast! Mindig tanulok valamit. Igyekeztem utanaolvasni az oroklesi folyamatoknak, de errol a kabatrajzos parositasrol nem hallottam. Milyen nem elfogadott szint kaphatok eredmenyul a turingiai kabatrajzos es kekkabatrajzosbol? (en azt kalkulaltam, hogy szerintem fekete kabatosok is lesznek a szuloi szineken kivul, vagy esetleg vadas is bejatszik ebbol a kombinaciobol)

Egyaltalan mik az elfogadott szinek? Erre sem talaltam normalis leirast sehol.. esetleg tudsz nekem erre valami linket kuldeni, vagy barmi infot? Ahogy a sulyra is hol az 5 hol az 5,5-ot olvastam. Azert is kerdeztem, mert a vilagos anya elegge le van amortizalva a 9kisnyuszi miatt es a sulya jelenleg 5,2kg.. Amugy tenyleg a legkisebb nyuszink (pedig a legidosebb, de allitolag mar 6honaposan almot nevelt szerencsetlen, remelem emiatt is van lemaradva)

A bakod gyonyoru es gyanusan hasonlo koru a mi nostenyunkkel (lehet egy alombol vasaroltunk?!:)

Előzmény: nddori (9820)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9822
szia!egy fehérszálkás fekete.a nevezést dabasra egy hétel kitolták és a mgksz honlapon megtalálod a feltételeket.
Előzmény: nyuszihopp (9807)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9821
szia!5,5kg az also határ.DORI GRATULÁLOK ITT KEZDŐDIK A KOSORRU ILYET RITKÁN LÁTNI ENNEK KIÁLLITÁSON LENNE A HELYE.ezt a tipust hiányolom szinesben és kabátrajzosban.
Előzmény: Törölt nick (9817)
nddori Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9820
Csak zárójelben jegyzem meg, hogy ha standard színt szeretnél kosorrúból, akkor 2 kabátost ne pároztass :) Kabátrajzost én mindig egyszínűvel pároztatok. Természetesen 2 kabátosból is szép nyuszik lesznek, csak lesz az alomban néhány, akiknek nem elfogadott a színe stb, de nyilván kedvencnek ők is ugyanúgy megfelelnek. "Vivien nyuszinak" egész jó feje van, én is hoztam Tőlük nem rég 3 nyuszikát.
Igazából a nőstény fejlettsége számít, nem a kora és ezt a takarmány jelentősen befolyásolja. Pl, ha már 6 hónapos korában elég "nagy mackós" a nyuszi, akkor nem biztos, hogy megéri 8 hónapos korig várni, mert addigra elzsírosodik és aztán nagyon nehéz lesz pároztatni. Általában a 7 hónapos kort én is meg szoktam azért várni. Ha elég nagy a nyuszi és kiállításra sem akarom vinni, akkor 7 hónaposan én már bepároztatom. Az óriás kosorrú alsó súlyhatára 5,5 kg (bár olvastam már 5 kg-ot is). Az enyémek 5,6 és 6,8 kg között mozognak. A mignonom (ami mellesleg isabell) most 7 hónapos, 6,3 kg, de még jócskán süldőnyúl kinézetű, szerintem 7 kg felett lesz, 1 éves korára :) 7-ére 11-ére és 16-ára várok almot tőle, kék nőstényektől. Remélem hozzák majd ezt a színt is.
Szépek a kisnyulaid :) Jó fejük van, ha ilyen is marad, akkor meg még jobb :) Érdekes lett a színük :) Szerintem nem baj, ha kék lesz a szemük, legalább különlegesek lesznek :)
És, hogy legyen egy kép is a sok iromány után :) Ő az egyik 7 hónapos Bolya bakom, thüringiai kabátrajzos :) (hogy legyen párja a nőstényednek :))

Előzmény: Törölt nick (9817)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9819

Ok az abrak, csak félreértettem az előző hozzászólást és azt olvastam ki belőle, hogy a célod hogy minál hamarabb vághatóak legyenek. Erre írtam h. kevés a fehérje. De azután újra elolvastam és pironkodtam a figyelmetlenségem miatt.

Jó az abrak, de konyhasó kell nekik és egy kis mész sem árt. Főleg ha lucernát nem kapnak. És a búza is mészben szegény. Én azért főleg télen és vedléskor kevernék  a kajába egy kis napraforgót.

Másrészt a nyúl régen is úgy volt el sok udvarban, hogy a nagyobb állatok által elszórt takarmányon élt. És úgy is megmaradt. Szóval megnő az előbb utóbb szénán meg szárazkenyéren is, de a cél mégis az hogy legkésőbb ivarérésig le legyen vágva. Főleg ha csoportosan tartod őket. A tervezett 1 m2-en egy 8-as alom is szépen ellenne. A nagyobb csoportban lassabban nőnek és valahogy többet pocsékolnak a kajából. De ez csak az én tapasztalatom. Én 3-4-es csoportban nevelek kb. 0,9*0,6 alapterületen. És almokat nem keverek.

Előzmény: ricsi93 (9818)
ricsi93 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9818
szia tom

Ketrecekben tartom oket. A suldo nyulaknak most fog epulni a ketrec 1 negyzetmeter lesz a belterulete erre szamolok 5/6 nyulat. Nem hasznalok semilyen taplalek kiegeszitot a vitaminokat megkapjak a zoldsegekbol.Tovaba kapnak meg reti szenat.A falytajukat nem tudom keverek nyulak olyan 4.5 kilosak a szulok, es kozel 1 evesek.Na igy mit mondasz az abrakra ok?:)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9817

:) Koszonom.. Decemberben lesz 8honapos, gondoltam elotte nem paroztatom be, nehogy visszamaradjon a fejlodesben. Te mikor szoktad oket? Mennyi idos korukban?

Nekem meg a Te mignomodra faj a fogam:)

Az apa Vivien nyuszi lesz.. probaltam rola is csinalni valami normalis kepet, de nemigazan sikerult.. Most 9honapos.

 

Es mi a velemenyed- par hozzaszolassal ezelott tettem fel kepeket- a kis kek-thuringiaikrol?

Es megegy.. Mi a hivatalos also hatara az orias kosorru sulynak?

Na megint kerdesaradattal halmoztalak el:) Bocsi:)

Előzmény: nddori (9814)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9816

Bocs rosszul értelmeztem az írásod.

:)

Pont fordítva írtad, mint amit olvastam.

Előzmény: tooommm0013 (9815)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9815

Alacsony a fehérjetartalma.

De megírhatnád hogy milyen fajta, hogy tartod őket, milyen takarmánykiegészítőt adsz mellé, kokcidiózis ellen mit használsz (mert van ami eszenciális aminosavakban gazdag és vitaminnal dúsított) stb.

 

Így általánosságban nehéz válaszolni. De nem ezzel fognak a leggyorsabban nőni. És ha eddig csak táppal etettél szokatlan dolgokkal kell majd szembenézned.

Előzmény: ricsi93 (9813)
nddori Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9814
Gratulálok hozzá, nagyon szép! Csak januárban? Ki lesz a papa? Lehet, vevő leszek egy nőstényre! :)
Előzmény: Törölt nick (9812)
ricsi93 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9813
Sziasztok

Ugy tervezem hogy 50%zab 25%arpa es 25%buza igy keverem osze az abrakot errol mi a velemenyetek?Nem kimondottan az a celom hogy a leggyorsabban erjem el a kivant vagosujt hanem az hogy a legjobb husminoseget erjem el mikozben az alatok egeseget megorzom.Melle szarazkenyeret kapnak meg a zoldsegesnek halla minden nap van egy lada zoldseghuladeg is az etlapon.
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9812

Buszkesegem... a thuringiai kabatrajzos orias nosteny most lesz 7honapos es mar ilyen feje.  van:

Vegre tudtam csinalni rola egy normalis kepet. Januarban varok tole egy szep almot.

tooommm0013 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9811

Zab, árpa, napraforgó, borsó, búza. Ezek etetheők a nyúllal biztosan. Ami éppen van.

Nálam kb. 65% árpa 20 % búza és 15% napraforgó, só, zoolit van most a kajában. Ehhez finom szálú lucernaszéna. Ezt lehetne még borsóval vagy szójával javítani, de  nem sürgős a dolog (ha egy héttel tovább hízlalok az sem baj).

 

http://www.katki.hu/szaktan/kisall/takarm/tak13.html

 

 

Előzmény: ricsi93 (9808)
förike Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9810
Nyugodj meg semmi olyat nem kevernek bele ami a nyúlra ártalmas !! Csak az egyik ismerősömnek a Vitafortos táptól döglött meg 3 nagyon jó bakja! Nekem meg a vasderes bakom! El vitte boncoltatni a nyulat, és ki derült olyan anyag is került a tápba ha nagy mennyiségben van előtte, meg hal az állat!
Előzmény: ricsi93 (9808)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9809

Üdv a forumon!

 

En a tapot keverem zabbal 1harmad tap, 2harmad zab. Kicsit gazdasagosabb es nem hiznak nagyon el.

Előzmény: ricsi93 (9808)
ricsi93 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9808
sziasztok

Uj vagyok itt nagyjabol vegig olvastam a forumot sok dolgot tanultam belole.4 honapja vannak nyulaim most nagy oromomre megvan az elso almom mar 20naposak. Eddig nyultappal ettem de borsos ara miatt meg a bizonytalansag hogy nem tudom hogy mit kevernek bele. At szeretnek allni abraktakarmanyra . Javaslatokat kernek hogy kinek mi valt be legjobban mivel erheto el jo vagasi suly .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!