Keresés

Részletes keresés

apii Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40365

Amit gépről képet felrakok, azok a gépek nem mindegyike az enyém! Bu.i index!

Előzmény: apii (40363)
apii Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40364

Gyakorlással lesz az több is!  :-)

Damil nem mindegy, néha 2,7, 2,4 szívós damillal többre mész gyenge géppel!

 

Előzmény: Törölt nick (40351)
apii Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40363

Amit én képet felrakok, az nem mind az enyém! De sajátba van azért kettő stihl! :-)

Előzmény: Kaporszakálú (40301)
apii Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40362

Már el is felejtettem! :-)

 

Előzmény: ''csiga (40300)
apii Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40361

Átbaxás van a dologba, mert nem az ultrát használjuk, hanem a plusz félszint testvérét.Miután utána kerestem, ez kiderült. A dobozán mégis teljesen szintetikus felirat szerepel! Átbaxás!Ez számomra nem teljesen világos. Az olaszok gyártják a felirat szerint.

Ez is oldja a kokszok, a színe nem olyan erőteljes keveréskor mint a pirosé.Ez nem olyan frankó!

Ha a pirossal nem volt gond, remélhetőleg ezzel sem lesz!

1 literest nem használunk, csak 5 literes kiszerelést.

Előzmény: Kapa bácsi (40295)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40360

...lassabban kéne haladni, hogy LEGYEN IDEJE a damilnak levágni a zöldet.

 

Max fordulat és a visszalendítéskor kicsit megemelve előbb felül letetejezed a sűrűt.

Aztán a másik irányba lendítve a talaj közelben levágod készre.

Legalábbis nálam ez vált be a feltekerés, legyengülés (fordulat esés)  ellen...

 

Fontos!

A damil a NAAAAAGY FORDULATTÓL MŰKÖDIK!!! >> VÁG JÓL.

Amint azt hallod, hogy észrevehetően esett a motor fordulat (mélyült a hangja) ...elkúrtad :-(

 

Túl nagyot fogtál >> nem bírja vágni >> esik a motorfordulat >> még kevésbé bírja vágni >> lelassul >> feltekeri, nem haladsz.

 

Szóval a technikádon javíts... kísérletezz.

Előzmény: kaszaorult (40356)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.23 0 1 40359

Én először az próbálnám hogy a tetejét vágnám le, vagy lehet hogy kétszer is lecsapnám a tetejét és úgy mennék "földszintre". Felcsavarni nálam akkor szokta ha nagyot fogatok a kaszával és nem tudja kidobni, vagy nagyon sűrű és kis gázzal megyek neki. Nah meg van egy bizonyos gaz amit felteker, de azt ki is szokta dobni :D Van amikor nem, akkor kiszedem oszt' kész :)

Előzmény: kaszaorult (40357)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40358

Jó munkát a géppel, nem hinném hogy csalódni fogsz benne :)

 

A fűrészlappal azért óvatosan, túl vastagokat a szöghajtás kímélése miatt én sem vágtam vele, de kisebb bokrokat simán kivisz (amit a 3ágú már nem). Egyszer kíváncsiságból egy elég vastag fát is kinyomtam vele, de úgy gondoltam hogy az már inkább fűrésznek való (vagy erősebb, erre szakosodott tisztítófűrésznek - pl. HQ 545FX,555FX)

 

Én is így csináltam a kertet és a mező egy részét. Bokros dzsumbujt kiírtottam a fűrészlappal, következőben nekimentem a háromágúval, mostanra már damillal is simán vágható. :)

Előzmény: NRGyP (40350)
kaszaorult Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40357

Ja és azt elfelejtettem írni, hogy a gaz kb 1méter magas + - 25 30 centi

Előzmény: kaszaorult (40356)
kaszaorult Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40356

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! A fűkasza (Fuxtec FX-Ms152 (ezt sikerült megvennem)) damilfeje felcsavarja a gazt a damilfej tetejére és alig lehet róla leszedni max a damilfej leszerelése árán... Jelenleg 2,4 es damil van benne +egy kérdés fuxinak a megerősített fekete damilfejébe tehető 2,7-es vagy 3-as damil? valamint hogy lehetne ezt a gaz felcsavarodást elkerülni, ugyanis szükségem lenne a damilfejre ugyanis olyan területen kaszálok, ahol nagyon sok föld feletti fadarab valamint rönk van és késsel nem nagyon jó belemenni(szerintem)?! 

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40355

A sorrendemben nálam is az a legalsó :) Hozzáteszem hogy azért használható azért a Straus is :)

 

Pont az volt a gond hogy mindíg amikor "sürgősen" kellett volna csinálni a melót akkor volt egy kis kehe. Tényleg nem nagy tételek, de idegesítő tudott azért lenni.

 

Minőségről annyit hogy pl. Strausról folyton leesik a légszűrő fedél menet közben (lelazul, sokféle csavarral próbálva már...:D) Brico-s kínairól nem. Straushoz a kormányrögzítés alatt nincs semmi gumi, másikon egy elég vastag van a rögzítő alatt. Brico-nál a kuplungharangba ahol csatlakozik a szár volt szintén egy elég vastag gumi a száron, Strauson ez sem. Nem olyan nagy dolgok ezek, de 10ezret azért megér hogy mégsem ráz annyira meg annyira azért nem széthullós :) Nahmeg a szórásvédő felfogatóját is ugyanúgy egy oldalsó csavarral lehetett a Brico-n rögzíteni mint a szöghajtást. Ez sem nagy dolog, de amikor a Strausokhoz adott kis lemez eltörik, elhagyódik valamiképpen és elforog utána a szórásvédő, na az elég kellemetlen meló közben :D Strauson a gyári fogantyút meg aki kitalálta, azzal használtatnám vagy egy hétig egyhuzamba, egyből nem ezzel a fogantyúval dobnák "piacra" :)

 

Aki kérdezte eddig annak mindnek azt mondtam hogy inkább egy pl. Obis Lux vagy akármi mint Straus és társai a piacról. Árban akkora különbség nincs és mégis jóval többet kihúz. Persze odafigyelés azért kell. Brico eredeti szára azért ment tönkre mert nem figyeltem oda rá. Szöghajtást csesztem feltölteni kenőanyaggal :D

 

Ha nincs keret, marad a kompromisszum. Csodák nincsenek.... : Pontosan. Egy olcsó géptől senki ne várjon ipari teljesítményt és elnyűhetetlenséget. Straus használati útmutatóján is ez áll : "A készülék ipari célokra való használatra nem javasolt." és ez így is van. Szomszéd is használgatja 2 havonta hátul a "kiserdőt" körbevágja - 2 tankkal max végez és kész. Semmi gond nincs vele. :)

 

Igen azért a HQ gép egy kicsit komolyabb, persze ettől már joggal várom is el hogy tartósabb, strapabíróbb legyen. Azért ha a Brico-s kaszámra sikerül szárat vadásznom a hétvégén akkor lehet azzal is kinyomok pár tankkal a nosztalgia kedvéért majd. :) Jó kis gép volt az is, szerettem használni.

Előzmény: ''csiga (40338)
Hentes papa Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40354

Álcázásnak nem is rossz. :-)))

Előzmény: Gypsy56 (40345)
''csiga Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40353

Így küldtek neki kettőt, szár nélkül.

 

Én kérdeztem is, hogy nem vetted észre, hogy egy másfél méter hosszú szár nem fér bele egy 40x40 cm-es dobozba? :)

 

 

Előzmény: Gypsy56 (40348)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40352

Az Oleo-Mac Sparta 440T volt a tettestárs...

Előzmény: Törölt nick (40351)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40351

Nos, azóta kiderült a gyakorlatban a válasz.


Cirka 300 m2/óra körüli átlagot bírt hozni a gép, a 3-as husqvarna piros damillal.
A szálas-virágos gazost vitte haladósan.

De a sűrű füves és bükkönyös részek feladták neki a leckét.
Kéne még egy-két LE az ilyenhez ...

Az olyan magas csak fű, mint a gép melletti fa tövénél a maradék mutatja, már nem igazán a barátja.

Előzmény: apii (39898)
NRGyP Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40350

Szia!

 

Köszi szépen Neked is a beszámolót!

Szombaton megyek a gépért, már alig várom, hogy munkába álljon. Egyet sajnálok, hogy erre csak a jövő hét végén kerül majd sor :).

 

Egy olyan fűrészlap beszerzésén én is gondolkodtam, eléggé elszaporodott nálunk a borostyán, bazi vastag szárai vannak.

Gondoltam majd egy olyan lappal nekimegyek, és ezentúl nem okoz majd gondot a kert tisztán tartása.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (40332)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40349

Hát van a mifélénk, meg az idegenszívűek. :-)))

Előzmény: kioritzecho (40347)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40348

Na jó, de ott azért nem volt szár, mert a vevő egy ... Vagy ez ilyen alapból ?

Előzmény: ''csiga (40346)
kioritzecho Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40347

A viccelődés az viccelődés. :)

Azzal soha semmi baj nem volt. 

 

A hozzászólásokat én nem fogom visszanézni,mert én meg az a fórumos vagyok aki minden hozzászólást elolvas és meg is próbálja érteni.

 

Én csupán azt akartam megtudni,hogy kit gondolnak itt a fórumozók "ramatyosoknak"... 

 

 

 

 

Előzmény: Kaporszakálú (40325)
''csiga Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40346

Mutattam, mikor nálam voltál. Arról van szó.

 

A két "kaszához" Budafokról kellett szárat vennem kínai bontóból. :)

Előzmény: Gypsy56 (40339)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40345

Sőt, ha töltényt gyártok bele, még lőni is lehet. :-))))))))))

Előzmény: Hentes papa (40344)
Hentes papa Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40344

Minden megoldható egy kis átalakítással.  Ha meg még teszel rá egy motort is szabadalmaztathatod a benzines felmosót.

Előzmény: Gypsy56 (40343)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40343

Próbáltam MOP felmosóhoz nyélnek is, de ahhoz kicsit vastag volt. :-)))

Előzmény: Hentes papa (40342)
Hentes papa Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40342

Hja...vannak dolgok amik használhatatlanok arra amire a ,,mérnökök" tervezték. De a magyar mindenre talál megoldást. :-D

Előzmény: Gypsy56 (40341)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40341

Merítőszákhoz nyélnek PRÍMA !!!

Előzmény: Hentes papa (40340)
Hentes papa Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40340

Valószínűleg van. De, hogy mennyire használható?! Az már más kérdés lehet.

Előzmény: Gypsy56 (40339)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40339

Ezt most nem értem. A Best nevű csodához gyárilag nincs szár ????

Előzmény: ''csiga (40338)
''csiga Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40338

Mondjuk részemről pont a Straust tartom az egyik legaljának a minőségben, meg a Bestet, amit egy 40X40 cm-es dobozban árulnak.

 

Szárat külön vadászni kellett rá más kínaíról, és nagyjából az az egyetlen használható alkatrésze. :)

 

A Straus még lehet inkább  különb, mint ez a Best:

 

 

 

 

 

A bolti kínaira vigyázva,  otthonra, nem nagy melóhoz akár jó is lehet. A szokásos kehe ( gyertya, berántó, kilazuló csavarok, kormányrögzítés, 2-3 évenkénti karbicsere, hamar cserés szimerng+ benzincső) szinte mindegyiknek meg van. Nem nagy összegek, de bosszantó, ha kéne, pont akkor nem megy.

 

Ha nincs határidős melód, nem kenyeret keresel vele, és még szeretsz is ( tudsz is) bütykölni,  olcsó és használható alternatíva,  bár én is mindig a jobbat ajánlom, HA van rá lehetőség. A drágább, hosszabb távon olcsóbb. A nagyon nem mindegy meg még az, hogy szereted használni, öröm vele dolgozni, nem nagyon hagy cserben. :)

 

Ha nincs keret, marad a kompromisszum. Csodák nincsenek....

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (40331)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40337

Nem kell ezzel foglalkozni. Az egyetlen komoly probléma, hogy ZILguru kedvence én vagyok. Ha bármit írok, már neki is áll a méltatlankodásnak. Gyakorlatilag tök mindegy, hogy mi volt az. Ezzel a nyavalygással meg a saját igazának kiharcolása a cél. Velem meg minden hírrel ellentétben nem a Stihl meg a Husqvarna az ok, hanem ott kezdődött, hogy a másikon meguntam egy ... hmm ... hozzáértő agyatlan zsidózását, és szóvá tettem. Persze ZILguru egyből nekem esett a rendkívüli méltánytalanság miatt, amiért "elkergettem" az illetőt. Azóta les, mint pók a fészkében ... Ha Stihl, hát Stihl, a Husqvarna se rossz, de ha egyik sem, marad az időjárás. Nem kedvel engem, van ilyen. Én se őt, ez is előfordul. De hogy, mint Mórickának, mindenről az jusson eszébe ...

Előzmény: dr.szertelen (40333)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 40336

Mian vele ?

Előzmény: Kaporszakálú (40330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!