Keresés

Részletes keresés

nddori Creative Commons License 2010.11.08 0 0 9861

Sziasztok!

Óriás kosorrú nyuszik eladók több színben! 5 hónapos kék bakok, egy 8 hónapos kék kabátrajzos nőstény (3 hét múlva egy kék 3 éves anya is) Oltva, tetoválva, regisztrálva vannak. Hétvégétől pedig választási nyuszik is eladók vadas, thüringiai és fekete színekben. Érdeklődni e-mailben lehet: nddori@vipmail.hu

 

Illetve újzélandi vörös keverék bakok is eladók, 1 hét múlva elvihetők, nagyon szépek, 4 hetesen 1 kg volt a súlyuk. :)

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.08 0 0 9860

Szia!

Én a Német óriás bakokkal már 6 hónaposan fedeztettem és azok jókvoltak!!

Vagy nem búgtak rendesen az anyáid vagy a bakod nem tenyészérett még!!

Tertsd még őt egy kicsit szerintem és ha 8-9 hónapos lessz próbáld újra, hakkor sem jön össze akkor sajnos selejtes:( de reméljük, hogy nem az!!!

:D:D:D:D:D:D:D Sok sikert hozzá!! am ha fekete vagy deres akkor azoknál érthető :) azok később vállnak tenyészéretté(személyes tapasztalat!) bár nemtudom, hogy miért!

Előzmény: dombika1 (9859)
dombika1 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 9859

Sziasztok!

Van egy 7hónapos német óriás bakk nyulam,eddig 5 nyuszival "volt" már

de egyik sem lett vemhes tőle.Közüllük 3nak már voltak kisnyulai.Várjak még vele,vagy a bakk nyúlnak van valami baja szerintetek?

A válaszokat előre is köszönöm.

förike Creative Commons License 2010.11.07 0 0 9858

Apukámmal ezen egy jót nevettünk!! Fel dobtad az esténket!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Petyuskám (9857)
Petyuskám Creative Commons License 2010.11.07 0 0 9857

Sziasztok.Ma volt nállunk nyúlszállítás és majd lehidaltam mi volt.Most 400ft/kg ért szedték a nyulat és azt mondták hogy jövő nyárra ha lejjebb is megy 20-30 ft ot fog lejjeb menni.Nekem pont most nem volt leadni való nyulam ezért mérgembe vettem tőle 2 gyönyörű vadas kocát de 10-15 anyanyulat be fogog állítani rövidesen.

sutozozo Creative Commons License 2010.11.07 0 0 9856

tooommm13 olvastam egy régebbi hozzászólásodat hogy tudod hogyan kell a nyúlprémet kikésziteni.leírnád vagy valaki tudja

SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9855

szia!nem mutat nemfogadot hivást.ha foglalt voltam akkor pedig nem mutatya hogy kerestek.

Előzmény: förike (9847)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9854

nem tudhatom pl sokan adtak ki kőnyvet ami nem igazán volt okés

Előzmény: nddori (9849)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9853

Persze ez ertheto!!! Csak ezt a standardet annyit hallom (mint hivatkozast), de latni egymastol eltero infokat latok.. Ezert kerdeztem. Remelem lesz nekem is idom eljutni egy-egy kiallitasra.. kivancsi vagyok.

Előzmény: nyuszihopp (9851)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9852

Szerintem csak nem volt egyertelmu Attilanak, hogy ironikusan irtad, ezert tetted a sok smile-t a mondatod moge:)

Előzmény: nddori (9849)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9851

A fajtaklub csak 2008-ban alakult, tehát még fiatal! Először a sorokat kellett rendezni, meg közben kiállításokat szervezni plusz egyéb dolgok. Szerintem elég nagy teljesítmény ha idén sikerül összehozni, főként ha belegondolunk, hogy ezt mindenki csak mellékvágányon csinálja (magyarán az alig létező szabadidejében)! 

Előzmény: Törölt nick (9845)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9850

Helló!

Hát nehezen búgnak meg nagyon kényesek!!!

És úgy döntöttem, hogy az Óriás kosorrúk és a kaliforniaiakkal is megelégszem!

A kalik úgyis törzskönyvesek a kosorrúk meg különlegesek!

És 3. fajtára semmi szükség!

A kosorrúk a maguk 6-7,5 kg elég óriás nyuszik! : )))))

Ha gondolod szolj és ha lefialnak a nőstények megegyezünk rályuk :D 

Előzmény: Belgaóriás (9833)
nddori Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9849

Ki akart  itt valótlant irni? Nem értem, miért mondod... A leirásról meg Te sem gondolhatod, hogy komolyan akarok egyet.

Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (9844)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9848

Sziasztok!

Köszi a gyors válaszokat!

Az előző almokkal sosem fordult még ez elő!!

Előzmény: Rencsa-baba (9831)
förike Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9847

Üdv! Hívtalak! Nem vetted fel a telót!

Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (9846)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9846

az a helyzet hogy a magyar sztandardok már elavultak.amiből a szlovákok birálnak az már le van forditva el van fogadva és hamarosan jőnnek a képek és aztán nyomda de ez nem egyszerű.adig is kiállitasz és megtudsz sokk mindent!!!!

Előzmény: Törölt nick (9845)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9845

Az rendben van.. de hol van az a bizonyos elfogadott standard? A birak mi alapjan biralnak pl egy kiallitason? Vagy ehhez mezei halando nem juthat hozza? Egyesuleti tagok vagytok, ha jol tudom!.. az egyesuletnek nincs ilyen fajta dokumentacioja? En azt gondolnam, hogy ha valahol akkor egy ilyen, erre a celra alakult szervezetnel kellene ennek kobe vesve lennie.. Vagy rosszul gondolom?

Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (9844)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9844
az a helyzt hogy ez nem igy műkődik!!van elfogadot sztandard és ha abba valami uj fajta vagy szin kerűl azt egy komoly bizotság fogagya el.a tenyésztőnek tőbb vérvonalat kell vinnie és vérvonalanként kb15 egyedet és egyőntetű kell legyen az egész és még akkor sem bizos a dolog.van elfogadot sztandard és ahoz kell igazodnunk.nállam csak a kabátrajzos van benne mint tarka.más is szeretet volna mindenféle terkabarkákat és pőtyőseket biráltatni de ilyen nincsen.és nem birálják le valotlant pedig amit nem fogadtak el azt lehetőleg ne irjatok.
Előzmény: nddori (9843)
nddori Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9843
Szerintem írjunk egyet közösen :))) Nekem van egy leírásom, de az is valami vacakság és a fehér színről szól.....
Előzmény: Törölt nick (9841)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9842
én nem tudok rolla.
Előzmény: Törölt nick (9841)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9841
Szia! Nos pont ezaz, hogy van ilyen leiras, olyan leiras, csak epp azt nem tudom, hogy hol talalhato hivatalos leiras ugy a szinekre, mint az elnevezesre es a kullemre vonatkozoan? Nyilvan en vagyok a tudatlan, de pont ezert kerdezem itt, ahol tapasztalt tenyesztok talan el tudnak igazitani a sok teves informacio kozott.
Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (9840)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9840
SZIA!a hivatalos sztandardban nem elfogadodt a tarka pötyös.és olyan sem hogy németkosorru amiről láttam már leirást de az nem volt hivatalos és 1 ember azt állitota neki német kosorruja van és az a nagyobb de ő tévesen volt informálva.milyen szin ami pötyös ugye nem a hibás kabátrajzosra gondolsz?
Előzmény: Törölt nick (9836)
förike Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9839
Munkám gyümölcse-Generális a neve! Mi a véleményetek így képről róla?
nddori Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9838
Igen, ilyenek, de nem csinálják rosszul....ha belegondolunk.
Az enyém sötétebb színű, volt egy ilyen nagyon sötét alom. Ne kérdezd az apja színét, thüringiai kabátoshoz hasonló, de volt benne egy kis lilás árnyalat. Igazából én az apjába szerettem bele, de akkor még nem akarták odaadni, később lett ez az alom és szóltak, így hoztam el. Szerintem hasonlít az apjára, legalábbis ami megfogott benne, úgyhogy egyelőre meg vagyok vele elégedve. :)
Előzmény: Törölt nick (9837)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9837

A Tiednek milyen szinu volt az apja? (megneztem tuzetesebben, mas a rajzolata is a Tiednek.. es valoban volt jopar ilyen szinu alom)

Amugy en gyakorlatilag mar azt sem hiszem el Bolyanak amit kerdez, uh kicsit sem vagyok biztos abban, hogy tenyleg az volt az apja, amit nekem mutogatott... mikor a szarmazasi lapja miatt kerestem ujra (en lokott total megfeledkeztem mar ott elkerni valami igazolast a nyul szarmazasarol) akkor azert kulon penzt probalt kerni ugy, hogy fogalma nem volt arrol mar, hogy melyik alombol adott nekem nyulat (de penzzel barmit igazolt volna rola).. no comment

Előzmény: nddori (9835)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9836

Megprobaltam utananezni a fajtastandardnek (orias kosorru), de csak kulfoldi oldalon talaltam leirasokat, ahol a pointed white elfogadott szinkent szerepel. (vagyis a kabatrajzoson kivul a pottyos is elfogadott) Persze az is vitatott, hogy francia vagy nemet kosorrunak nevezzuk a nyulat.. ha letezik onallo fajtakent a nemet kosorru, akkor az miben kulonbozik a franciatol? Sajnos nemetul egy arva szot sem tudok es a google fordito is katasztrofalis szamomra.

Tud valaki segiteni, hogy ennek hol lehet utanajarni, vagy hol van hivatalos leiras errol?

nddori Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9835
Akkor nem tesók :) Az enyémnek nem thüringiai kabátos volt az apja :)
Előzmény: Törölt nick (9826)
nddori Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9834
Szia!
Köszi szépen! Kondorosra tervezem vinni :)
Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (9821)
Belgaóriás Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9833
Halee!

Mi van az óriásokkal miért adod el őket?
Előzmény: Óriás tenyészt (9828)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9832
Jo-jo,de igy is többen mondták hogy magas az alomszám.És a leirásban is 2-4 kölyköt ir.És pl a kollégámnak is vannak törpéi nála eddig 4 volt a max,de inkább kevesebb...:))
Igen lehet nálam valami jo....:)
Előzmény: nyuszihopp (9829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!