Keresés

Részletes keresés

vbandit Creative Commons License 2010.03.06 0 0 494
Köszönöm,ha mindennapi munkaeszköz lenne, vennék is egy profi rádiót,de mivel ez csak hobbi és viszonlyag ritkán kell a fotozásokhoz,így nem ruháznék be egy 100eFt- os rádióba hogy ott álljon néha hónapokig használatlanul.
Előzmény: ltz-400 (491)
vbandit Creative Commons License 2010.03.06 0 0 493
Köszönöm,nem megterhelő egyáltalán,csak nem tudtam,hogy ennyi a belső ármafelvétele és így kell tárolni.
Van egy ezeréves nokia 5140-em kb 1,5 éve feltöltve elraktam, még most is bekapcsol.
Ezért volt furcsa,hogy ez meg lemerül,de akkor akku nélkül fogom tárolni!
Köszi a tanácsot!
Előzmény: hegymenet. (492)
hegymenet. Creative Commons License 2010.03.06 0 0 492
B terv: Ha nem vet fel a pénz és mégsem veszel 100E Ft -os rádiót, mondjuk mert a 24 ezresen is ugyanúgy közlekedik a hang oda vissza mindkét sávon, akkor egy laza mozdulattal leveszed az akksit a készülékről ha huzamosabb ideig nem használod. Így nekem az UVD1p és a V-1000 akksi is hetek múlva is ugyanott tart töltöttségben. Minimális áramfelvétel kikapcsolt állapotban is van. Ha megterhelő levenni az akksit, +70 ezerért rajtahagyhatod egy ájjkomon :P
Előzmény: vbandit (490)
ltz-400 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 491

 

 Szia !

 

  Nekem volt egy vhf-es meg egy uhf-es , 4-5 nap alatt kisült magától.

 El is adtam.Márkát kell venni/a tanulópénzt én is kifizettem/ a yaesu és az icom egy

hónap múlva is tartja a töltést .

 

  Üdv:Yeti

Előzmény: vbandit (490)
vbandit Creative Commons License 2010.03.05 0 0 490
Meg tudná valaki mondani mennyit idő alatt merül le a wouxun kg-uvd1p rádiója kikapcsolt állapotba (nekem 4 nap alatt lemerül,ugy hogy nem is használom 1 percet se).Úgy olvastam valahol, hogy bekapcsolt állapotba 24 órát kellene bírnia kis használat mellett.Létezik hogy 2 hónapos sincs a rádióm és máris rossz az akksi??
meszihe Creative Commons License 2010.02.19 0 0 489
Robika
Neked is köszi a választ!
Progi kábelem nincs, egyelőre nem is használnám ki, mert az a pár csati amit használhatok azt gyorsan beállítom kézzel is.
meszihe Creative Commons License 2010.02.19 0 0 488
hejo és galaxy64

Nagyon szépen köszönöm, kiválóan működik! Nekem bőven elég így, legfeljebb csak a pmr csatik lesznek felprogizva, ha átadom, vagy a gyerkőcömnek is odaadhatom így és tuti nem nyomhat rá másra...lehetőség kizárt!
(Az angolom kicsit zsenge, bár a menütérkép is elegendő és majdnem teljesen fedi a leírást.)

"figyelek, fülelek, tanulok"
Előzmény: hejo (487)
hejo Creative Commons License 2010.02.19 0 0 487

Na akkor mondom:

Enter nyomvatart és bekapcsol!

Akkor csak MEMO-ban lévő csatik használhatók.

Ha mégegyszer Enter+Bekapcs, akkor VFO is visszajön.

Egyébként programból kábellel is ugyanez ki/be kapcsolható.

Én Self módot nem találtam!! :(

Előzmény: meszihe (483)
galaxy64 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 486
Próbáltad már a user manuálban is leírt enter gomb nyomása melletti bekapcsolást? Nekem bejött.
Előzmény: meszihe (483)
robika1001 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 485
meszihe

Nem a Magyar menütérképre gondoltam . Nálam a Használati Utasítás általában az eredetit jelenti első lépésbe .
DE sajnos az angolban sincs említés erről a funkcióról .

esetleg megoldás pc soft és letiltani a billentyűzet programozást .777 nél lehetett
Előzmény: meszihe (483)
hejo Creative Commons License 2010.02.18 0 0 484

Át lehet állítani, hogy csak MEMO csatit lehessen tekerni!!

:)

 

Előzmény: meszihe (483)
meszihe Creative Commons License 2010.02.18 0 0 483
Néztem a használatit, nincs benne ilyen. Leginkább felhasználóbarátnak mondanám, szerintem Tornádó Laci tömören és szakszerűen dokumentálta a lényeget:
http://cbradio.freeband.hu/doc/px2rm.pdf

Könnyen kezelhető, és abszolut kezdőként, mint jómagam is, könnyen boldogulhat vele bárki! Ha egyszer megérted a menüszerkezetét, akkor gyerekjáték a programozás és a használata.(kb. olyan, mint amikor az új mobiloddal ismerkedsz...)

Személyszerint jól jöt volna a "korlátozás", mert előfordulhat, hogy kölcsön kérik majd a rádiót, de akkor majd rövid okítás lesz tartva hogy csak a beprogramozott csatikat használják szigorúan! (marad a pmr1-8, esetleg 1-16 és slussz)

Üdv.
meszihe
Előzmény: robika1001 (482)
robika1001 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 482
meszihe
Semmi gond .

HA van self mód az R2 ben aszt a használati írja . keress rá a használati -ban .

Self Mód amúgy egy rejtett programozási menü . menü elnevezése freki beírás teljesítmény stb . mindazon dolgokat lehet benn állítani amiket a pc-s programmal , vagyis majd nem mind .

Sok jelentősége max a memória elnevezésében van . meg rejtett funkciók elö hozásában :)

üdv Robi
www.pmtrradio.hu

Előzmény: meszihe (479)
spapda Creative Commons License 2010.02.17 0 0 481
Breaking news!
Mint korábban már említettem, 2 darab PX-2R fordult meg eddig a kezeim között. Figyelmetlen voltam, mert csak tegnap tűnt fel, hogy a frissebb példány headsete teljesen más, mint az enyémé! Nem fül köré akasztható (hallókészülék-style), hanem sima füles, és a mikrofon+PTT része is kisebb. A füles jobban passzol a fülembe, bár egy minőségi fülhallgató ergonómiáját nem éri el, de már nem is szenvedés a használata, a mikrofon egységen pedig jobb a PTT gomb (főleg a nyomása), bár szerintem továbbra is rossz helyen van maga a gomb.

Szóval más a töltő (ami rendesebben tartja az USB csatlakozót, cserébe nem 2 színű a visszajelző LED), más a headset és járt hozzá angol nyelvű kézikönyv is, ellentétben az én kínai füzetecskémmel. Apró különbségek, de azért sokat számítanak a használhatóság szempontjából (gondolok itt főleg a headsetre).
zentv Creative Commons License 2010.02.17 0 0 480
Igen meg lett mérve és a PUX777 egész ponrotsan 375-485 ig megy persze az UHF-es verzió tehát erre érdemes kinyitni.A többit csak virtuálisan tudja :D:D:D
meszihe Creative Commons License 2010.02.16 0 0 479
"én kérek elnézést!"
-egyrészt mert nem olvastam el pontosan amit írtál (ez azért is következett be, mert ellentétben a rádióstársakkal nem nyitni, hanem "zárni" szerettem volna a tartományt és megörültem a lehetőségnek)
-másrészt még utólag sem tudom mi az a "self mód", de utánaolvasok, mert mégnagyon az elején vagyok a rádiózásnak
-ma este kaptam meg a készüléket és még talány számomra, de ismerkedem vele.... :)
Köszi azért a választ :)

"figyelek, fülelek, tanulok"
Előzmény: robika1001 (477)
robika1001 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 478
580-Gábor

:D

Szintén zenész .

De Gábor hogy van ez én nem értem biztos van kód ami után még Grillezni is tud a rádió Mikrohullámon :D

Meddig megy Rádió Teszt .

1 Végy egy új rádiót .
2 Meny forgalmas helyre vele
3. Tedd a rádiót a járdára jól látható helyre majd bújj el .
4. Figyeld meddig megy a rádiód
5 Ha már szalad akkor tuti eredmény

Összegzés
Nem kel adatkábel nem kellenek kódok és mégis megy a rádió bármeddig :D


Hú de fáradt vagyok elnézést :D
Előzmény: 580-Gábor (476)
robika1001 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 477
meszihe

R2 be van self Mód ? :D
Előzmény: meszihe (474)
580-Gábor Creative Commons License 2010.02.16 0 0 476

Hogy itt mennyi TELHETETLEN EMBER VAN !!!

E-mail:

CSAK 300-500MHZ-ig lehet kinyitni az UHF-et és 100-200MHz-ig a VHF-et ?

 

NEM !

 

 A KIJELZŐJE TOVÁBB IS FOG MENNI, DE A RÁDIÓ CSAK ADDIG AMÍG BÍR !!!

 

Vicces...

 

580

 

Kérlek benneteket, hogy ne küldjetek ezzel kapcsolatosan több e-mailt, ha sok az idő inkább próbálgassátok, hogy ténylegesen mettől meddig megy a rádiótok.

 

Előzmény: robika1001 (473)
spapda Creative Commons License 2010.02.15 0 0 475
Szokásos Puxing PX-2R napló és némi Wouxun KG-UVD1P tapasztalat: szombaton a Tubesen jártunk (ez a Mecsek második legmagasabb pontja, 611 méter), és az időjárásnak köszönhetően lehetőségünk nyílt tesztelni mind a PX-2R, mind a KG-UVD1P időjárásállóságát. A fagypont alatti hőmérséklet, az orkán erejű szél és a folyamatos hófúvás jó tesztkörülménynek bizonyult. Természetesen mindkét rádió gond nélkül vette az akadályt, semmilyen hibajelenséget nem mutattak a kilátóban töltött 1 óra alatt, pedig Janó kolléga Wuxija picit meg is fürdött a hóban. A KG-UVD1P-hez vásárolt külső mikrofon is kiváló szolgálatot teljesített. Mindezzel csak arról akartam beszámolni, hogy a Puxing és a Wouxun rádiója is nem először bizonyít a téli körülmények között. Persze a szél rendesen belesusmusolt minden mikrofonba, ez ellen még egy brutál szőrös huzattal sem lehetett volna védekezni, de más negatívumot nem tapasztaltunk.

Illetve annyit, hogy az egyik ellenállomásunk a két rádiót egymás után meghallgatva igen komolyan leminősítette a PX-2R modulációját. Amit jogosan tett, mivel a KG-UVD1P már átesett a hangzástuningon, feljebb tekert modulációval rendelkezik és a külső mikrofon pedig még ezt is tovább javítja, a PX-2R pedig teljesen gyári állapotban van. Már mások is jelezték, hogy a kis Puxi modulációja és így az érthetőség messze elmarad sok másik rádió által produkálttól, és ez tényleg így van.

Mint korábban említettem, egy másik PX-2R is a kezeim közé került. Megfigyeltem egy apró különbséget: más a zajzár "csapódásának" hangja, az egyiknél a reccsenés mellett van némi csippanás is a háttérben, igaz nem olyan erősen (és nem, nincs roger beep a PX-2R-en). Szóval vannak apró különbségek. Az összeszerelés minőségére továbbra sincs panasz, már kb. 4 hónapja nálam a PX-2R, a billentyűzet a sok nyomkodástól sem kopott le, akksifedél továbbra is stabilan áll (ettől féltem a legjobban), egyedül a nyakpánt indult foszlásnak egy helyen, valószínűleg valami tüskés bokorban akadhatott el. Ez amúgy lehetne masszívabb anyagból, pl. olyasmit használhattak volna Puxingék, mint amilyet a fényképezőgépekhez szoktak mellékelni.
meszihe Creative Commons License 2010.02.15 0 0 474
Nem is volt rossz gondolat a "zárás"..."ha kölcsön adod a rádiót".
Ez működik a PX-2R -en is?
Előzmény: robika1001 (473)
robika1001 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 473
Pár betű kimarat hi-hi bocs :)

580-Gábor ezt kifelejtett :D

PUXING PX-777 NYITÁSA:


Ha UHF es rádiód van Értsd 400-470 . A nyitás után ,ha esetleg 100-500 ig írnád a számokat nem fog 380mhz alatt és 480mhz felett működni !!!

Mielőtt még páran őrjöngve rohannának a szomszédba hogy 2 sávos rádiójuk van.

Ez a Kód Nem CSINÁL 2 Sávos rádiót se VHF ből Se UHF ből .
Ezt csak azért írom mert 5 perc leforgása alatt 2 ember keresett meg hogy mért nem megy Pixing uhf 777 kinyitva 144 mhz en :D

Az UHF es verzióról van tapasztalatom az 380-és 480mhz között adott vett rendesen . Alatta fölöttes süket :) sok értelme nincs a nyitásnak max a zárásnak, ha kölcsön adod a rádiót ;)


A kód működik
Weierwei
Puxing
Puxing/team
készülékekkel

Puxing 888 D és Wierwei v1000 D vel már nem '' nincs self Mód ''

UFF

www.pmrradio.hu
Előzmény: robika1001 (472)
robika1001 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 472
580-Gábor ezt kifelejtett :D

PUXING PX-777 NYITÁSA:


Ha UHF es rádiód van Értsd 400-470 . A nyitás után ha esetleg 100-500 ig írnád a számokat nem fog 380mhz alatt és 480mhz felett működni !!!

Mielőtt még páran őrjöngve ronanának a szomszédba hogy 2 sávos rádiójuk van.

Ez a Kód Nem CSINÁL 2 Sávos rádiót se VHF ből Se UHF ből .
Ezt csak azért írom mert 5 perc leforgása alatt 2 ember keresett meg hogy mért nem megy Pixing uhf 777 kinyitva 144 mhz en :D

Az UHF es verzióról van tapasztalatom az 380-és 480mhz között adott vett rendesen . Alatta fölöttes süket :) sok értelme nincs a nyitásnak max a zárásnak ha kölcsön adoa a rádiót ;)


A kód működik
weierwei
Puxing
Puxing/team
készülékekkel

Puxing 888 D és Wierwei v1000 D vel már nem '' nincs elf Mód ''

UFF

www.pmrradio.hu



Előzmény: 580-Gábor (471)
580-Gábor Creative Commons License 2010.02.15 0 0 471

PUXING PX-777 NYITÁSA:

 

Nyomd le a MENU és a MONI(zajzár nyitó) gombot miközben bekapcsolod.

A kijelző liírja hogy SELF

ekkor üsd be, hogy 5858

ezután ha UHF készülék, írd be, hogy 300500 (ha 445446-ot írsz be CSAK ÉS KIZÁRÓLAG PMR-en fog működni !!!)
ha VHF készülék, írd be, hogy 100200
(ha 144145-öt írsz be csak és kizárólag amatőr sávon fog működni !!!)

Nyomd meg az ENTER gombot.

A készülék ezt írja ki: SELF

Kapcsold ki, kapcsold vissza.

Kész:


VHF 100-200MHz
UHF 300-500MHz

A kijelző fog így menni, a készüléket, hogy meddig megy valójában ki kell próbálni !

Üdvözlettel:

                  580-Gábor

                 

Előzmény: zentv (461)
el_loco Creative Commons License 2010.02.15 0 0 470
A tegnap esti próbálkozás után rájöttem, hogy az általam beprogramozott PMR 1-es és 2-es csatornán nem fogad a másik, de már a 3-ason és 4-esen már igen. (2-esen néha a PTT megnyomásakor egyet villan a másikon a zöld LED aztán ennyi)
KoAn Creative Commons License 2010.02.15 0 0 469
És milyen frekiken próbáltad? Lehet a resettel lezártad? Zsebrádió üzemmódban működik?
Előzmény: el_loco (468)
el_loco Creative Commons License 2010.02.15 0 0 468
KoAn: Bekapcsoláskor csipog.Ezzel nincs gond.Most vagy az egyik nem akar fogadni, vagy a masik nem akar adni...
Amelyikkel próbálok adni azon ég a piros LED.Mondjuk a frekvenciák beállítása elõtt nyomtam neki egy RESET-et.Lehet, hogy elállítottam valamit?
zentv Creative Commons License 2010.02.14 0 0 467
Megis oldottam a kérdést gyorsan magamnak ha vissza akarom kódolni akkor a kezdő rekinek a 400470-et kell berini.Azé lejött rólam a víz :D
zentv Creative Commons License 2010.02.14 0 0 466
Noh most vagyok bajba kinyitottam a VHF sávot a PUXING 777-be de most meg a 70cm nem akar visszatérni :( help ha valaki tud esetleg valamit :S
KoAn Creative Commons License 2010.02.14 0 0 465
bekapcsoláskor se csipog?
Előzmény: el_loco (463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!