Keresés

Részletes keresés

marcsi089 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 914

Szia Zoli!Nagyon szépek a pávák,már merek mutatni már képet,nagyon aranyosak,örülök nekik!

Előzmény: G.Zoli (908)
marcsi089 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 913

Szia!2000ft/db!

Nekem már nem lesz,ma néztem meg és 3hím meg 2tojó arra meg meg van a gazda!

Ha megadod az msn-címed akkor küldök képet a többiről.Helyileg te hol laksz?

Pávám most van a zoli jóvoltából 3db.ezekkel bróbálkozom!

Előzmény: kishármas (911)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 912

Köszönöm a választ!

 

Én nem szenvedtetem idebent az enyémeket, nagyon fullasztó meleg van, kitettem ketrecbe őket egy félig árnyékos és félig napos helyre, a ketrec két oldalát letakartam, ne legyen nekik hirtelen nagyon szeles, és még alájuk is tettem rongyot, mert nem akartam rögtön a fűre tenni őket és ott sütkéreztek nappal. Éjjelre pedig behoztam őket jó korán, mielőtt még lemenne a nap, nehogy fázzanak. 31-32 fok volt bent náluk a ketrecben úgy mint idebent éjjel a dobozban.

 

Szerintem nem csináltam nagy badarságot.

Előzmény: G.Zoli (907)
kishármas Creative Commons License 2011.07.13 0 0 911

Köszi! Kérnék árat is . Ha úgy gondolod nem publikus jöhet minden privátban! Nevem, címem publikus. Esetleg páva csere nem érdekel?

Előzmény: marcsi089 (910)
marcsi089 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 910

Szia!

Jelenleg 5fiatal van a nemüket még nem tudom,de ha nekem már nem is lesz egy ismerősömnek is vannak,most fényképeztem le őket,de csak msn be tudok képet küldeni mert nagy a felbontás és ide nem engedi meg email-be sem!

Előzmény: kishármas (909)
kishármas Creative Commons License 2011.07.13 0 0 909

Szia! Royal palmod van??? Van vagy lesz még eladó???

Előzmény: marcsi089 (810)
G.Zoli Creative Commons License 2011.07.13 0 0 908

Ha tápozni akarod őket pulyka nevelőt adj nekik, de a méreghányást nem fogod megelőzni vele....

Előzmény: gmeli14 (905)
G.Zoli Creative Commons License 2011.07.13 0 0 907

Nincs! Max annyi hogy jobban kell harcolni a kajáért mert a csirke falánkabb. Szerintem :)

Előzmény: zsuzsu1218 (903)
capricorn18 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 906

szia

annyi idős csírkének már csírke nevelő kellene legalább. Én indítot 3 hetes korig etetek, utána nevelőt kapnak. Ha veszel akkor inkább pulyka nevelőt vegyél a pulykáknak is már, de ha nem kapsz akkor libatápot vegyél mint írtam az közelebb áll fehérje tartalmilag a pulyka táphoz mint a csírke nevelő. Jelenleg nekem is azt kapnak a pulykák.

Előzmény: gmeli14 (905)
gmeli14 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 905

Sziasztok! Szerintetek ha eddig (8 hetes pulykák) csirke indítótápot adtam, - mert sajnos a vásárban akitől vettem 4 kispulykát és mellé kiscsirkéket is, azt mondta lehet együtt nevelni őket csirkeindítóval. - akkor ha most hozzájutok pulykaindító táphoz még nem késő adni nekik? Az egyik pulykának (szerintem fiú lesz) már pirosodik a nyaka. Amúgy kapnak hagymaszárat, már amennyi még van a kertben, mert kiszárad, almát, más zöldet, spenótot is próbáltam már, tököt, uborkát.

janni68 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 904

Kedves Szendrey 95!

Az 5.-ik sorban leírtakat nagyon nagyon becsülendőnek tartom,kevesen ismerik be a tapasztaltabbaktól igen sokat lehet és érdemes tanulni.

Gratulálok sok sikert és örömöt a pulykáidhoz .

Janni68

Előzmény: Törölt nick (896)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 903

Sziasztok!

 

Még mindig szeretném megtudni, hogy a pipék mellé van-e más jelentősége, hogy kiscsirkéket raknak, mint az, hogy a csibe megtanítja enni a pulykákat?

gmeli14 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 902

igen igazad van, de nagyon tanácstalan voltam, azért írtam ide is és a másik topikba is, legközelebb nem csinálok ilyet, de közben már elvittük állatorvoshoz és kiderült mi lehet a baj.

Előzmény: capricorn18 (900)
G.Zoli Creative Commons License 2011.07.12 0 0 901

Egy csirkéhez felesleges állatorvost hívni, nem éri meg. Különitsd el aztán vagy túl éli vagy nem. Nem hiszem hogy olyan betegsége lenne hogy az embert is megfertőzné.

Előzmény: gmeli14 (898)
capricorn18 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 900

szia

bocsi ha szekálásnak veszed, nem annak szánom. Ha írsz egy topicba, várj egy kicsit mielőtt mindenhova bemásolod ugyan azt, mert idő mire valaki válaszol.

Előzmény: gmeli14 (899)
gmeli14 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 899

Bocsánat elírtam: ez nem a "tyúkos topik"

Előzmény: gmeli14 (898)
gmeli14 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 898

Sziasztok! Tudom ez a "tyúkos topik", de hátha tud valaki okosat.

Honnan tudom, ha a csirke lázas? Az egyik 8 hetes csirkém gubbaszt, nem áll a lábára sem, enni eszik egy kicsit, inni már nem nagyon, sokat alszik. Nem tudom mi baja lehet, 4 napja tart ez, azóta el van különítve, a házban van, de nem tudom ha esetleg fertőző beteg a családot (két lányom van) is megfertőzheti? Vagy csak a lábának van baja, mert az eszementek a kajszifára repkednek fel és onnan le. (lehet hogy rosszul landolt). Ha állatorvost hívnák az vajon mennyibe kerülne? Tudom sok a kérdés, de már nagyon tanácstalan vagyok. A többin eddig nem látok semmi furcsát, van velük 3 pulyka is ők is 8 hetesek, de a mindenki eleven a hőség ellenére is és jó étvágyuk is van, csak ez az egy nincs jól.

bolero84 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 897

Ez nagyon szép dolog és öröm nektek is,hogy így nevelgethettek magatoknak...de például akinek kikell csak kettő jobb fészekalja,az mondjuk 40-50 pipe...ki a fene győzné anyagilag,meg idővel a túrót,meg a csalán aprítást...

Én is a természetes dolgokban hiszek és én így a kis magyarkacsákat neveltem...tojásleves meg csalánnal ;)

viszont ők is csak 10-en voltak...

Előzmény: Törölt nick (896)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.11 0 0 896

Sziasztok!

 

Pulykatáp nélkül pulykát nem lehet nevelni azt mondjátok?

Én is elolvastam régebben az egész fórumot,és én is azt hittem h cs táppal és vitaminokkal müködik.

De rájöttem hogy ez nem így van. 

Nagyon kezdő vok így elmentem egy öregasszonyhoz aki évente 100 pulykát nevel fel táppal csinálja ugyan de sok praktikát elmondott és bennünk megfogalmazódott h nem fogunkk neki tápot adni.

Így hazamentünk és túrót, tojást ,cslánt, hagymaszárat kaptak,+kamilla teát 2hétig(több cslán mint túró)

Aztán 3. héten mutatóba kaptak tengerit.

És fokozatosan kapták a tengerit és a kopáta 4. héten.

4.hét után pedig elhagytuk a túrót,tojást.

Nekünk már 2.napon a szabadban voltak.

15db kelt ki és lett így felnevelve.

Most a 8. hétnél járunk és ebből a csapatból még egy elhullásunk se volt.

Szerintem bármejik tápot veri.

Ezt nem azért írtam, hogy így kell csinálni   -  nekünk be vált

Szerintem egy próbát megér!

Hibridekkel nem próbáltam úgy, hogy azt nem tudom, hogyan viselkednek

 

Se táp se vitamin se laktiferm se semmi csak hagyományosan:D:D:D:D:D

capricorn18 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 895

Szerintem semmi hiba nincs abban amit leírtál, ennél többet nem is tudnál tenni értük. Annyi, hogy pulykatápban van vitamín és gyógyszer is a számukra, de nem mindenki jut hozzá, mégis fel tudja nevelni a pulykát.

Ha nem látod őket levertnek vagy gubbasztósnak akkor nincs gond. Kár ennyire aggódnod, de tényleg:))

Előzmény: gmeli14 (893)
G.Zoli Creative Commons License 2011.07.11 0 0 894

Szia

 

Azért előre ne stresszeld magad! Nem feltétlenül lesz bajuk. Add tovább a hagymaszárat meg sok zöldet. Pulykatápot is vehetsz nekik a csirkéknek nem lesz bajuk tőle. Most az én csirkéimnek is pulykatápot adok mert van 6 pulyka velük.

Előzmény: gmeli14 (893)
gmeli14 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 893

Sziasztok! Szinte az összes eddigi hozzászólást elolvastam, azt hiszem már későn. 3 db 8 hetes kispulykáim vannak, 3 hetes korukig külön voltak egy nagy dobozban benn a hálószobánkban, de utána összeraktam őket a velük azonos korú csirkékkel, persze több napos szoktatás után. Eddig nem is volt semmi gond, sajnos csak most jöttem rá, hogy rosszul csináltam, mert nem pulykatápot adtam eddig nekik, hanem csirke indítót, mivel a csirkékkel együtt esznek és alszanak is. Az egyik pulykánál 3 napja vettem észre, hogy pirosodik a nyaka, nem bágyadt, eleven még. Nem tudom őket külön tenni a csirkéktől, mert akkor egy újabb helyet kellene építeni nekik, amibe most vannak, azt is akkor építettük fel fából, mielőtt érkeztek a csirkék és pulykák. 3 éve építkeztünk falun, városból jöttünk, de még a ház sincs teljesen kész, ezért egy külön pulyka-ház már azt hiszem nem megoldható. Vitaminokat adok nekik, laktifermet, jolovitot, hagymaszárat, néha még főtt tojást is. De félek hogy ez kevés és mivel most kezdődött a méreghányás, el fogom veszíteni őket. Azt hiszem ha ez bekövetkezik egész életemben lelkiismeretfurdalásom lesz, mert tapasztalanul belekezdtem csak azért mert a kislányom és én is nagyon imádjuk az állatokat.

vargamami Creative Commons License 2011.07.11 0 0 892

Sziasztok!

 

Hét hetesek lesznek a pulykáim, már látszik rajtuk a méreghányás, piros a nyakuk. Van közöttük amelyik bágyadt, de eszik iszik. Kérdésem, hogy mikorra fejeződik be ez a folyamat? Utána lesznek-e még ilyen kritikus időszakok, amikor hajlamosabbak az elpusztulásra?

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 891

Sziasztok!

 

Kikeltek minizsarnoktól beszerzett tojásaimból az első pulykáim. :)))) Remélem jó idők lesznek és nincs már késő rájuk.. bár nem tudom, milyen gyorsan nőlnek.

 

Szeretném megkérdezni, hogy gyakorlatilag a pipékkel együtt tartott kiscsirkéknek az lenne a feladatuk, hogy megtanítsák a pipét enni, inni? Vagy van valami más is ami miatt együtt tartják őket? Úgy alakult, hogy az első nap csak feküdtek, mikor lábra áltak és viszonylag magabiztosan álltak a lábaikon, "elverték" a csibéket. Még ki sincsennek a tojásből és lám.. A szemüket csipkedték nem hagyták őket békén. Nyitott szájjal "léhítettek" mint a kutya és zaklatták őket. Kivettem természetesen, de ezeket nem kellett tanítani enni, mert az első pillanatban ahogy meglátták a kaját meg is próbálkoztak vele. Inni hamarabb is ittak már. Szóval Minizsarnok köszi a jólnevelt "ősök" tojásait :))))

 

Az egyiknek mintha be lenne gyulladva kicsit a szeme, ő kelt ki legkésőbb és 3, vagy 4 napig kopácsolt a tojásban, majd reggelre nagynehezen kibújt.

Mivel kenjem le a szemét?

 

gmeli14 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 890

Sziasztok! Köszönöm a tanácsot! Lenne még egy fontos kérdésem, igaz nem pulykáról van szó, hanem kiscsirkéről, de úgy gondolom többeknek is van csirkéi. Az oda tartózó fórumban is feltettem a kérdésem, de hátha itt gyorsabb választ kapok:

 Az egyik kicsirkém (már 8 hetes) 3 napja nem kel fel, csak fekszik, tegnap még lábra tudtam egy kicsit állítani, de menni nem tudott, összecsuklik. Kézből etetem, itatom, bent a házban, mert a többiek nem hagynák békén. Nem látok sérülést a lábán, a széklete normális. Mit tudok vele tenni? Anyukám tanácsolta, hogy borogassam enyhe ecetes vízzel a lábát. Kap laktifermet is. Kérlek segítsetek!

capricorn18 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 889

Szia

Én a csírke nevelő pár helyett tanácsolnám inkább a libatápot, mert az sokkal közelebb áll a pulyka táphoz fehérje tartalmilag. nagyon fontos nekik a legelés, a friss víz, hagyma, hagymaszár, túró, tojás.

Amúgy a méreghányás egyáltalán nem egy betegség, ez egy folyamat, semmi köze semmi féle betegséghez. Azzal jár, hogy kicsit levertebbek a madarak (bár nem okvetlen fontos szerintem), kivörösödik a nyak, megjelenik az állebeny és a nyaki ragyák, kopaszodni kezd a nyak, megnő a csőr fölötti bibircsók és lógni kezd. (Mind ez intenzívebb és látványosabb a bakok esetében, a tojók nyaka nem vörösödik be annyira)

Ha mindent biztosítasz nekik amire szükségük van akkor szépen átvészelik és nem lesz velük gond.

Előzmény: gmeli14 (888)
gmeli14 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 888

Sziasztok! A pulykáknál a "méreghányás" akkor kezdődik, ha pirosodik a nyaka, ezt olvastam a fórumban, de egz egy betegség, ha jól tudom és valahol olvastam egy állatorvos cikkjében, hogy a székletből lehet igazán megállapítani, tehát ez egy betegség és nem folyamat. Akkor most hogy is van? Az egyik pulykámnak (8 hetes) pirosodik a nyaka, a széklete normális, teljesen jól van a hőséget leszámítva, már néha kezd "sátrazni" is. Olvastam itt a fórumon, hogy egész borsot kell neki adni, ez megelőzésre van, vagy gyógyításra. Sajnos pulykatápot nem kaptam eddig, csirke indítótápot adok nekik is, néha hagymaszárat és főtt tojást, de megeszik az almát (minden nap kapnak). Remélem nem csinálom nagyon rosszul, most vannak életemben először kisállataim(csirke, pulyka), eddig városban laktunk.

marcsi089 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 887

Szai!Nagyon szépek!

Látom van állományod neked is bőven!

Előzmény: capricorn18 (886)
capricorn18 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 886

Esti nagy szabadság, legeléssel összekötve. Immár 4 napja anya mentesen:)

laci980723 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 884

helló

érdekelnek csak nem tom hogy kellene e mert van 39 tojás és nem tom hogy abból lessz-e barna vagy nem

de ha lesszmég ien eladó egy hónap múlva akkor igen

miért mennyiért adnád darabját?

Előzmény: marcsi089 (883)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!