Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 843
Mivel itt Szegeden egész nap kitartóan zuhogott az eső,gondoltam csinálok egy kis jókedvet mindenkinek aki szintén esőben töltötte a napját.Sveti Stefan a hegyen levő kápolnávalHajóra várva egy sör után
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 842
ilyen és hasonló az út az előbb említett vidéken.
Előzmény: Törölt nick (841)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 841
a lényeget elfelejtetted.
mégpedig,hogy honnan indulnál az útra?
mert mondjuk pestről vagy a dunántúlról nem biztos,hogy megéri a belgrád-podgorica útvonal.
Előzmény: crnagorac (838)
o.attila Creative Commons License 2005.04.18 0 0 840

Szerintem is Szerbián át vezet a legszebb út.

Az út elég forgalmas, de kárpótol a gyönyörű táj.

Ha már a tengerparton vagytok, akkor érdemes egy nap Cetinjéből Kotorba vezető útra is ellátogatni. (NEM Budván át) Neház az út, 25 szerpentin van, de kárpótol a lélegzetelállító panoráma.

kotori öböl 1

kotori öböl 2

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 839
A legszebb út az Szerbián keresztül van, a Morača-völgyétől lehet dobni egy hátast és az út is jó minőségű. Bp-Budva 14-15 óra.
crnagorac Creative Commons License 2005.04.18 0 0 838

Üdv Mindenkinek! Elég sokat olvasgattam és agyaltam  Montenegro ügyben, de még mindíg nem egészen kerek a dolog.Nem tudok dönteni az útvonal ügyében. Szeretnénk május 11-körül letépni némi előszezoni tengermelléki fílingre, és persze az oda&vissza út szépségein dobni egy hátast ám csak az ésszerűség határain belül.Ez alatt azt értem,hogy van az a bizonyos "halál út" szakasz Bosznia Montenegro határán, ami nagyon sok szépséget és élményt selytet, de vajon merjek-e belevágni. Jó lenne valami friss autentikus élménybeszámoló,lehetőleg idei.Hátha történt valami csoda azzal a 30km murvasztrádával azóta. Ahogyan olvasgatom a topikot mindenképp az az útvonal túnik a leglátványosabbnak,és ha nem is oda vissza, de legalább egy alkalommal csak megkellene nézni a természetnek azokat a szépségeit, melyeket ennyire rejteget előlünk, hogy még rendes út sem vezet oda. Tehát: Menni vagy nem menni ez itt a kérdés!Akkor bölcs-e az ember ha tűri balsorsának minden nyögét s nyilait,vagy..............ja, ez már egy más műfaj:-)

tomcat73 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 837
Mekk hiszem aztatat. Sőt még egy Terence Hill ( Mario Girotti néven) futó emberke is játszott némelyikben mint lelkes statiszta
Előzmény: _csogi_ (834)
mammamija Creative Commons License 2005.04.18 0 0 836

SZia!

Felhívtam az újságbeli számot, kiderült, hogy utazási iroda (én azt hittem privát), szóval nem éri meg 21.500.- Ft/fő előszezonban, főszezonban sokkal több.

Helyben 10 euros-t is találsz....

Olvass egy kicsit vissza, mindenhová érdemes menni Montenegroban:)

Előzmény: vando (835)
vando Creative Commons License 2005.04.18 0 0 835

Kedves Mammamija!

Engem érdekelne az a szálláslehetőség amiről írtál. Még nem jártam Montenegróban, ha esetleg lenne ötleted, hogy merre érdemes utazni és megosztanád velem, annak is örülnék.

Köszi

_csogi_ Creative Commons License 2005.04.15 0 0 834

Szerintem keveritek a Gojko Mitic által fémjelzett feldolgozásokkal (jugoszláv-NDK kooprodukció, '60-as évek vége). A Lex Barker, mint Old Shatterhand főszereplésével (jugoszláv-NSZK koprodukció, '60-as évek eleje) készült filmeket szerintem Montenegró-ban (is) forgatták. Hopp, íme: http://www.imdb.com/title/tt0057380/locations

Egyébként Mitic játszott ezekben a filmekben is, de csak mint statiszta :)

De jó kis mozik voltak ezek...

Előzmény: H_G (829)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 833
Jó, hogy figyelmeztetted télleg ott forgatták. Kb. 1 éve volt vmi évfordulója és elvitték a színészeket a forgatás helyére, ami a plitvicében és annak a környékén volt
Előzmény: H_G (829)
kisbé Creative Commons License 2005.04.15 0 0 832

Ahoj mindenki!

A tavalyi jól sikerült montenegrói túra után úgy döntöttünk, idén újra oda megyünk, csak kiegészítjük a tengerpartot Durmitorral és némi Albániával. Írjon nekem legyen szíves, aki már megjárta e vadregényes helyeket.

köszi,

kisbé

mammamija Creative Commons License 2005.04.14 0 0 831
Hozott a lyányom tegnap egy újságot, van benne montenegroi szállás 21.500.- Ft/fő/hét Beciciben, Budvában - 400 m-re a tengertől... pesti telszámmal. Érdekel valakit, mert akkor holnapra beírom???
o.attila Creative Commons License 2005.04.14 0 0 830

jaj...régi idők :)))

nagyon jó. :))))

Előzmény: Bácski (828)
H_G Creative Commons License 2005.04.14 0 0 829
"a nyakamat tenném rá, hogy a 60-as évek Lex Barker-es, NSZK-Jugoszláv Winnetou/Old Shatterhand történeteit is jó részben valahol erre forgathatták."

A nyakadat azért ne kockáztasd, azokat tudtommal Horvátországban forgatták, a plitvicei NP-ban ill. a környező hegyekben a régi Karlovac--Zadar országút mentén.

Előzmény: _csogi_ (826)
Bácski Creative Commons License 2005.04.14 0 0 828

Ezen felül, az egyik legjobb feeling a régebbi pop-rock zene halgatása. Ezek nagy része olyan Edda vagy LGT stílusú (Bjelo Dugme, Merlin, Bajaga, EKV stb.), de persze helyi kivitelben. Nagyon megidézi a régi Jugoszlávia légkörét.

Ha sikerült itt van egy, halgassátok meg.

Bjelo Dugme: Padaju zvjezde
Előzmény: roburo (824)
o.attila Creative Commons License 2005.04.14 0 0 827

A "Hold fia" (The dark side of the sun) c. film teljes mértékben Montenegróban játszódik. (Kotor, Sveti Stefan) (főszereplő: Brad Pitt)

Érdekesség, hogy a filmet 1988-ban forgatták, de csak 1996 vagy 1997-ben jelent meg.

_csogi_ Creative Commons License 2005.04.14 0 0 826
A Híd a Drinán igaz nem Montenegriben, de nem messze a szomszédban játszódik. Odaúton, Bosznián keresztül nagyon meg lehet érezni a könyv hangulatát, ha valaki olvasta előtte. Egyébként valóban az egyik legnagyobb élmények egyike pihenés közben a helyszínen játszódó regényt olvasni; annó valamelyik görög szigeten nyaralva rágtam át magam Durrell két könyvén (Családom és egyéb... stb.stb.) és mondhatom remekül szórakoztam, gyakorlatilag teljesen magam előtt láttam minden apró rezzenést a regények tónusából, hiszen benne voltam én is abban a milliőben. Visszatérve Montenegróhoz, pl. a Savior c. film (D. Quaid, N. Kinski) jelentős részét különböző montenegrói helyszíneken filmezték, a Welcome to Sarajevo c. megrázó alkotásnak is vannak szemmel láthatóan a kotori-öböl környékén felvett jelenetei, illetve a nyakamat tenném rá, hogy a 60-as évek Lex Barker-es, NSZK-Jugoszláv Winnetou/Old Shatterhand történeteit is jó részben valahol erre forgathatták. :) Magyar nyelvre lefordított, kimondottan Montenegro-ban játszódó regényről nem tudok, de én pl. biztos valami jó kis adriai kalóztörténetbe nyúlnék bele; szerintem nem szégyen előhúzni egy Dékány András könyvet, pl. Kossuth Lajos tengerésze, ez jó részben az Adrián játszódik, ha jól emlékszem, talán senj-i vagy ulcinj-i kalózok is vannak benne, már rég volt :)))
Bácski Creative Commons License 2005.04.13 0 0 825

Itt egy honlap http://www.montenet.org/culture/literatu.htm

meg egy kis történelem http://www.njegos.org/mnhistory/histlit.htm

Ami meg tuti van magyarul: Ivo Andric: Híd a Drinán - irodalmi Nobel-díj

Előzmény: roburo (824)
roburo Creative Commons License 2005.04.13 0 0 824
Sziasztok! Azért írok, mert nyáron egy montenegrói turát tervezek, csak kérdéseim vannak, de egyelőre végig olvasom a levelezést. Rögtön egy olyan kérdésem lenne, hogy olyan szépirodalmi művet tud valaki, ami ott játszódik, vagy esetleg a térség kultúrtörténeti leírásáról jelent-e meg már mű magyar, angol v. francia nyelven. Köszi előre is...
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.11 0 0 823
Mindenhol vannak integető emberek a városok, faluk főutcáján, központjában. Ha mégsincs integető ember, aminek 1% alatt van az esélye, akkor ide-oda bekopogsz és majd segítenek.  Közvetítő hiénák biztos hogy lesznek, ha leparkolsz a városközpontba ők 5 percen belül megtalálnak. Azért jók ezek a hiénák, mert többet is mutatnak, több közül is válogathatsz és ők a 10 Euró körüli kategóriát kínálják. Előszezonban erősen alkudni kötelező.
Előzmény: fotograf (821)
crnagora Creative Commons License 2005.04.11 0 0 822

Találtunk egy web oldalt amit magyar nyelven is olvasgathattok, tele van infóval, szállással:

www.inmontenegro.com

Jó nézelődést!

fotograf Creative Commons License 2005.04.11 0 0 821
A helyben történő szálláskeresésre van valami tuti tippetek? Pl. menjek el a központba és úgyis kapok ajánlatot vagy kopogtassak be a nekem szimpatikus apartmanokba - figyelembe véve, hogy az előszezon legelején fogunk menni? Ha nem tetszik amit látok, azt hogyan illik jelezni a tulajnak?
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.10 0 0 820
Kaptam olyan választ is, hogy 3 személyes szoba fürdőszobával 25 Euró/3fő naponta. Így képről elég jól néz ki. Saját tengerparttal, autóparkolóval.
Előzmény: o.attila (819)
o.attila Creative Commons License 2005.04.10 0 0 819
köszi
Előzmény: Törölt nick (818)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.10 0 0 818
www.villakristina.cg.yu
Előzmény: o.attila (817)
o.attila Creative Commons License 2005.04.10 0 0 817

Szia!

Ez a hely hol van? Lustican hol? Van esetleg honlapja?

Köszi.

Előzmény: Törölt nick (816)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.09 0 0 816

Kértem pár szállásról ajánlatot. 25 Ajróért reggelivel ilyen szépséget adnak Lušticán. Idén oda mennénk. De sajna nekünk marad a helyben keresős 10 Eurós.

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.09 0 0 815
miért nem jo a linkelés.
a macska rúgja meg/miért ilyen bonyolult itt a linkelés?!/
akkor marad ez:http://www.inmontenegro.com/h_home.html
Előzmény: Törölt nick (814)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.09 0 0 814
egy jó kis oldalt találtam.
nézegessétek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!