Keresés

Részletes keresés

dj.onil Creative Commons License 2007.02.10 0 0 79
Üdv mindenkinek!
Van egy komplett Robi 56-os rotikapa blokkom!
Hajtókar törést szemvedett de egyébként nagyon jól működött!
Eladó egyben vagy alkatrészenként!! minden megvan hozzá!!(a képeken csak a fő dolgok vannak)
Érdeklődni: dj.onil@citromail.hu címen lehet!!
gépdoki Creative Commons License 2007.01.28 0 0 78
Szia mot1976!

Olyan üzlet, ahol mindent kaphatsz a Robi 50-hez - nem fogsz találni, ugyanis ehhez a típushoz már csak elvétve akadnak alkatrészek.

Pontosan írjad le, hogy mire lenne szükséged, lehetőleg cikkszámmal együtt (ha van kezelési utasításod, abban megtalálod), és érdeklődj a veszprem[kukac]kerttechnika.hu emailen.

Előzmény: mot1976 (77)
mot1976 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 77

Jó napot!

 Hól lehet Robi 50-hez alaktrész kapni? Ha valki tud ilyen boltot akkor kérem erre a címre írja meg. lajtom@monornet.hu

Előre is köszönöm.

narisari Creative Commons License 2006.09.26 0 0 76

Jó napot!

olyan kerdessel fordulok onhoz, h. van egy ducati mpm2 -tipusu kapagep motorom. szeretnek hozza hajtast venni. a motor is regi mar, igy nem akarom ujonnan megvenni. ha tudna segiteni, orulnek!

elore is koszonom! darai istvan kerem ide valaszoljon: narancssarga@hotmail.com

Előzmény: dr_bubo (59)
narisari Creative Commons License 2006.09.26 0 0 75

Jó napot!

olyan kerdessel fordulok onhoz, h. van egy ducati mpm2 -tipusu kapagep motorom. szeretnek hozza hajtast venni. a motor is regi mar, igy nem akarom ujonnan megvenni. ha tudna segiteni, orulnek!

elore is koszonom! darai istvan

Előzmény: dr_bubo (59)
pirgelman Creative Commons License 2006.09.26 0 0 74
köszi, megpróbálom.
Előzmény: gépdoki (73)
gépdoki Creative Commons License 2006.09.25 0 0 73
Szia Pirgelman!

Elfáradt a kapatengely-szimmering, ki kell cserélni. Érdemes mind a két oldalon kicserélni. A szaküzletekben kapható a szimmering, otthon is kicserélhető - ha van némi szerelői gyakorlatod.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: pirgelman (72)
pirgelman Creative Commons License 2006.09.25 0 0 72
szevasztok.

robi 156-os kapálógépemmel kis gondom akadt: bal oldalon a kapatagok tengelye mellett elkezdte szép lassan ereszteni az olajat. ez miféle problémát jelez? mindenképp szervízbe ajánlott vinni, vagy házilag is meg lehet ezt barkácsolni?
Lököttt Creative Commons License 2006.05.19 0 0 71

Köszi a segítséget ! Igazatok van, a kertész szerint is benzines praktikusabb hosszabbtávon, úgyhogy asszem inkább afelé kacsintgatok.

Flanell Creative Commons License 2006.05.18 0 0 70

A füvön még csak elhúzgálod a fűnyíró madzagját, de a veteményeket mind leletördeled vele rotációs kapa esetén. Kell hozzá 2 ember, aki a vezetéket adagolja a növények feje felett.

A könnyű rotációs kapa kötött, kemény talajon mindenféle bakugrásokra képes, laza talajon meg elássa magát, és neked kell ugráltatni, és ez mind alkalom neki a kábel feltekerésére.

Előzmény: Lököttt (68)
gépdoki Creative Commons License 2006.05.17 0 0 69
Szia Lököttt!

Nem véletlenül nem terjedtek el az elektromos kapálógépek. Kapálás közben a kábellel bajlódni - nem lehet örömteli. Estleg nagyon kicsi területen (100-200 m2) tudom elképzelni.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Lököttt (68)
Lököttt Creative Commons License 2006.05.15 0 0 68

A minap a Praktikerben jártamban felfigyeltem egy egészen kicsi, de egész korrektnek tűnő, elektronyos rotációs kapára.

Nem mondhatni hogy széles darab lenne, szerintem 35-40cm lehet, de 32 ezer Ft volt és 3,1LE. Van valakinek valamilyen tapasztalata elektromos kapával kapcsolatban, érdemes e gondolkodni rajta vagy kizárólag a benzines éri meg hosszútávon ? Pl Robi, Indián, hogy az elterjedtebbeket említsem.

Thx!

Flanell Creative Commons License 2006.05.03 0 0 67
Elkelt már?
Előzmény: okinayab (62)
petty66 Creative Commons License 2006.04.15 0 0 66

Megoldódott a zöld kábel probléma!

Ez nem is volt csatlakoztatva, mivel ez csak egy plussz táp kábel, amivel pl. világítani lehet, ha traktornak használnám.

Gyújtásom egy másik kábel ( jeladó ) rossz érintkezéséből adódott.

Péter

Előzmény: petty66 (64)
petty66 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 65

Szia!

Hol lehet megnézni ezt a Robi 156-ot?

Péter

 

velgynagy@axelero.hu

06 30 949 89 43

Előzmény: okinayab (62)
petty66 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 64

Sziasztok!

 

Egy Robi 55 ös kapálógépen a gyújtótrafó mellett lóg egy zöld szinű kábel, csúszósarúval a végén. Nem tudom honnan csúszott le, nem látszik, de gyújtó szikrám az nincs. Megtudná valaki nekem írni a megoldást? Nagyon hállás lennék.

Péter

kadettman Creative Commons License 2006.04.09 0 0 63
Hello!
Keresnék Honda F 400-s rotációs kapához,
gépkönyvet,üzemeltési leírást!Minden info érdekelne!
THX előre is!
okinayab Creative Commons License 2006.04.06 0 0 62
Sziasztok! Van egy Robi 156-os rotikapán,melyen a motor bedöglött.Igy rosszan eladó 10.000 ft-ért.Ha valakit érdekel,jelentkezzen.
gépdoki Creative Commons License 2006.04.06 0 0 61
dr bubo!

Válasz a Kerti gépek topicban.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: dr_bubo (59)
megawatt Creative Commons License 2006.04.03 0 0 60

Szasztok

 

Tudtok valami helyet,ahol leszervizelt használt rotácios kapát lehet venni?

Köszi elöre is

dr_bubo Creative Commons License 2006.04.02 0 0 59
sziasztok
a 2 ütemű MPM-2-es ducatiba az Arol 2T olajból 10 liter benzinhez mennyit kell keverni?

illetve a kapatagokhoz hajtóműolajnak jó e az amit a láncfűrészhez is adnak kenőolajat?
Köszi
Bubo
alomhajos Creative Commons License 2005.11.12 0 0 58

Hülye vagyok, bocs. Robix 156-os a gép, nem 150-es.

 

áh.

Előzmény: alomhajos (57)
alomhajos Creative Commons License 2005.11.12 0 0 57

Szia gépdoki!

 

Fordítsuk meg a dolgot. Van egy Robi 150-es (5.5 LE) kapagépem, kormánnyal, 6 db. kapataggal. Ami kellene, az az erőátviteli rész amire egyrészt rácsavarozom ugye a motort, másrészt rászerelem a kapatagokat. Tehát ami köllene az csupán a kapáló-rész, de kapatagok nélkül. Hol, mennyibe fáj egy ilyen?

 

Üdv,

áh.

Előzmény: gépdoki (56)
gépdoki Creative Commons License 2005.11.12 0 0 56
Szia alomhajos!

Ha jól értem, akkor van egy motorod, és a motoron kívűl minden kellene, hogy kapálógéped legyen? Tehát kell a hajtómű komplett a kormánnyal, a kapatagokkal együtt?
Ha ez így van, akkor milyen motorod van? Talán fűnyíróról leszerelt?


Üdv. Gépdoki
Előzmény: alomhajos (55)
alomhajos Creative Commons License 2005.11.12 0 0 55

Üdv,

 

Embörök, hun találok én olyasmit, hogy robix kapálógéphez kapa adapter részt és mennyiért. Tehát konkrétan csak az a rész kell amire rászerelem a motort és az forgatja a 2,4,6 ekét attól függően, hogy hányat szerelek rá.

 

Előre is köszönöm.

áh.

ztoncsi Creative Commons License 2005.09.23 0 0 54

Szia AK.

 

Igen azt fogom csinálni.

 

Köszi az eddigi segítségedet.

 

Hali

Előzmény: ak_ (53)
ak_ Creative Commons License 2005.09.16 0 0 53
Üdv
Sajnos erre nincs ötletem. Ne szed le, csak simogasd meg egy kicsit flex-szel.
Előzmény: ztoncsi (52)
ztoncsi Creative Commons License 2005.09.14 0 0 52

Szia AK.

 

Köszi az infót.

 

Hétvégén megyek ki a telekre, akkor megnézem majd, hogy hátha itt is így működik a légszűrő alj, csak nem figyeltem meg eléggé.

 

A köszörüléssel kapcsolatban: nem az enyém a ketyere, csak kölcsönkaptam, így nem merem ilyen durván leköszörülni. Legfeljebb csak egy kicsit utánélezném. Apropó hogyan lehet gyorsan leszerelni a gépről ezeket a kapálóéleket?

 

 

Hali

Előzmény: ak_ (51)
ak_ Creative Commons License 2005.09.09 0 0 51
Üvd.

A függőleges helyzetet jól gondolod természetesen.
Az enyémen a légszűrő alja két csattal van rögzítve, így nem kell az egészet leszerelni, persze ez egy Robi-50-es a tied meg Robi-55 és azt nem ismerem.
A kapákat meg szerintem úgy kell élezni mint apám a KF-04-esén: 45 fokban leköszörülte az eredi él nyomvonalán, aztán jól van. Bevált.
Előzmény: ztoncsi (50)
ztoncsi Creative Commons License 2005.09.09 0 0 50

Szia AK.

 

Köszi a precíz leírást.

 

A "függőleges helyzet" gondolom az, amikor a gép a saját lábán (munkahelyzet) áll.

 

A légszűrőben az olajcsere nem egy felhasználóbarát dolog. Azt néztem multkor, amikor a porlasztót tisztítottam, hogy ha egyszer ezt le kéne szerelni (mármint a légszűrőt) biztos sokat csuklana a tervező, illetve a felmenői.

A felfogócsavarok szűk, nehezen hozzáférhető helyen vannak. Van-e valami trükk esetleg a légszűrő olajcseréjére?

 

A kaparészek élezéséről van infó ebben az említett könyvben?

 

Üdv.: ztoncsi

Előzmény: ak_ (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!