Keresés

Részletes keresés

misikt Creative Commons License 2007.04.04 0 0 86

Én is szeretem szétszedni a használtan vásárolt masinákat, de kicsit meg szoktam bánni, ha úgy szedem szét, hogy nincs baja. Egy tisztességes nagy karbantartás legalább egy nap, de lehet hogy kettő. Ha nem szutykosodik a tengelyeknél, meg ha egyenletesen jár, és pówer is van benne, talán nem érdemes szimmeringet cserélni. Légszűrőt kipucolni, ha 4 ütemű, olajat cserélni, karburátort kitakarítani, gyertyát megnézni (hézag), esetleg a hajtómüben is olajat cserélni, de ahhoz viszonylag sokat kell járatni, hogy felmelegedjen és kifollyon. Ha van szaki a közelben, akkor a gyujtást is lehet korrigálni, de ahhoz már kell gyári adat is. Ha van digit géped, lefotóznád a technikát, és betennéd ide?

Ja, mielőtt használod, győződj meg róla, hogy hány az ütem, mert nem mindegy, hogy tenni kell é olajat a benzinbe, vagy nem.

Előzmény: GoldenRetriever (85)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.03 0 0 85

Semmi az ég világon, most vettem 50ért gyári utánfutóval ekével,vaskerékkel,meg új gumikerékkel stb...

 

Világítás is meg minden volt rajta valaha...érdekelt volna egy leírás mit hol miért...Érdemes lenne szétkapni és szimeringet meg ilyet kicserélni, közben lefesteni,elektromos részét helyredobni...bár mondom semmi gond vele

 

 

Előzmény: misikt (84)
misikt Creative Commons License 2007.04.03 0 0 84

Az a gyanúm, hogy 2 ütemű Briggs motor nincs, vagy ha van is, nem gyakori. Egyébként a Rex maxi tipikus magyar név, úgy mint a Robi.

Mi a baja a masinának?

Előzmény: GoldenRetriever (83)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.03 0 0 83
nem értek hozzá,de azt hiszem magyar teljes mértékben!Taslán Bridge motoros, bár kétütemű, nem tudom abban gyártottak-e...De biztos magyar...
Előzmény: misikt (82)
misikt Creative Commons License 2007.04.02 0 0 82

Kicsit gyengélkedik ez a topic.

Hol gyártották azt az eszközt?

Előzmény: GoldenRetriever (81)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.01 0 0 81
Hello All!Van valakinek leírása REX MAXI kétütemű 8LE-s rotációs kapához?Elég régi típus...
misikt Creative Commons License 2007.03.29 0 0 80

Hahó!

Szerinetetek (amennyiben van itt valaki) a Robi gépek strapabíróbak, vagy a Szevafém RK jelű gépei?

dj.onil Creative Commons License 2007.02.10 0 0 79
Üdv mindenkinek!
Van egy komplett Robi 56-os rotikapa blokkom!
Hajtókar törést szemvedett de egyébként nagyon jól működött!
Eladó egyben vagy alkatrészenként!! minden megvan hozzá!!(a képeken csak a fő dolgok vannak)
Érdeklődni: dj.onil@citromail.hu címen lehet!!
gépdoki Creative Commons License 2007.01.28 0 0 78
Szia mot1976!

Olyan üzlet, ahol mindent kaphatsz a Robi 50-hez - nem fogsz találni, ugyanis ehhez a típushoz már csak elvétve akadnak alkatrészek.

Pontosan írjad le, hogy mire lenne szükséged, lehetőleg cikkszámmal együtt (ha van kezelési utasításod, abban megtalálod), és érdeklődj a veszprem[kukac]kerttechnika.hu emailen.

Előzmény: mot1976 (77)
mot1976 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 77

Jó napot!

 Hól lehet Robi 50-hez alaktrész kapni? Ha valki tud ilyen boltot akkor kérem erre a címre írja meg. lajtom@monornet.hu

Előre is köszönöm.

narisari Creative Commons License 2006.09.26 0 0 76

Jó napot!

olyan kerdessel fordulok onhoz, h. van egy ducati mpm2 -tipusu kapagep motorom. szeretnek hozza hajtast venni. a motor is regi mar, igy nem akarom ujonnan megvenni. ha tudna segiteni, orulnek!

elore is koszonom! darai istvan kerem ide valaszoljon: narancssarga@hotmail.com

Előzmény: dr_bubo (59)
narisari Creative Commons License 2006.09.26 0 0 75

Jó napot!

olyan kerdessel fordulok onhoz, h. van egy ducati mpm2 -tipusu kapagep motorom. szeretnek hozza hajtast venni. a motor is regi mar, igy nem akarom ujonnan megvenni. ha tudna segiteni, orulnek!

elore is koszonom! darai istvan

Előzmény: dr_bubo (59)
pirgelman Creative Commons License 2006.09.26 0 0 74
köszi, megpróbálom.
Előzmény: gépdoki (73)
gépdoki Creative Commons License 2006.09.25 0 0 73
Szia Pirgelman!

Elfáradt a kapatengely-szimmering, ki kell cserélni. Érdemes mind a két oldalon kicserélni. A szaküzletekben kapható a szimmering, otthon is kicserélhető - ha van némi szerelői gyakorlatod.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: pirgelman (72)
pirgelman Creative Commons License 2006.09.25 0 0 72
szevasztok.

robi 156-os kapálógépemmel kis gondom akadt: bal oldalon a kapatagok tengelye mellett elkezdte szép lassan ereszteni az olajat. ez miféle problémát jelez? mindenképp szervízbe ajánlott vinni, vagy házilag is meg lehet ezt barkácsolni?
Lököttt Creative Commons License 2006.05.19 0 0 71

Köszi a segítséget ! Igazatok van, a kertész szerint is benzines praktikusabb hosszabbtávon, úgyhogy asszem inkább afelé kacsintgatok.

Flanell Creative Commons License 2006.05.18 0 0 70

A füvön még csak elhúzgálod a fűnyíró madzagját, de a veteményeket mind leletördeled vele rotációs kapa esetén. Kell hozzá 2 ember, aki a vezetéket adagolja a növények feje felett.

A könnyű rotációs kapa kötött, kemény talajon mindenféle bakugrásokra képes, laza talajon meg elássa magát, és neked kell ugráltatni, és ez mind alkalom neki a kábel feltekerésére.

Előzmény: Lököttt (68)
gépdoki Creative Commons License 2006.05.17 0 0 69
Szia Lököttt!

Nem véletlenül nem terjedtek el az elektromos kapálógépek. Kapálás közben a kábellel bajlódni - nem lehet örömteli. Estleg nagyon kicsi területen (100-200 m2) tudom elképzelni.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Lököttt (68)
Lököttt Creative Commons License 2006.05.15 0 0 68

A minap a Praktikerben jártamban felfigyeltem egy egészen kicsi, de egész korrektnek tűnő, elektronyos rotációs kapára.

Nem mondhatni hogy széles darab lenne, szerintem 35-40cm lehet, de 32 ezer Ft volt és 3,1LE. Van valakinek valamilyen tapasztalata elektromos kapával kapcsolatban, érdemes e gondolkodni rajta vagy kizárólag a benzines éri meg hosszútávon ? Pl Robi, Indián, hogy az elterjedtebbeket említsem.

Thx!

Flanell Creative Commons License 2006.05.03 0 0 67
Elkelt már?
Előzmény: okinayab (62)
petty66 Creative Commons License 2006.04.15 0 0 66

Megoldódott a zöld kábel probléma!

Ez nem is volt csatlakoztatva, mivel ez csak egy plussz táp kábel, amivel pl. világítani lehet, ha traktornak használnám.

Gyújtásom egy másik kábel ( jeladó ) rossz érintkezéséből adódott.

Péter

Előzmény: petty66 (64)
petty66 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 65

Szia!

Hol lehet megnézni ezt a Robi 156-ot?

Péter

 

velgynagy@axelero.hu

06 30 949 89 43

Előzmény: okinayab (62)
petty66 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 64

Sziasztok!

 

Egy Robi 55 ös kapálógépen a gyújtótrafó mellett lóg egy zöld szinű kábel, csúszósarúval a végén. Nem tudom honnan csúszott le, nem látszik, de gyújtó szikrám az nincs. Megtudná valaki nekem írni a megoldást? Nagyon hállás lennék.

Péter

kadettman Creative Commons License 2006.04.09 0 0 63
Hello!
Keresnék Honda F 400-s rotációs kapához,
gépkönyvet,üzemeltési leírást!Minden info érdekelne!
THX előre is!
okinayab Creative Commons License 2006.04.06 0 0 62
Sziasztok! Van egy Robi 156-os rotikapán,melyen a motor bedöglött.Igy rosszan eladó 10.000 ft-ért.Ha valakit érdekel,jelentkezzen.
gépdoki Creative Commons License 2006.04.06 0 0 61
dr bubo!

Válasz a Kerti gépek topicban.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: dr_bubo (59)
megawatt Creative Commons License 2006.04.03 0 0 60

Szasztok

 

Tudtok valami helyet,ahol leszervizelt használt rotácios kapát lehet venni?

Köszi elöre is

dr_bubo Creative Commons License 2006.04.02 0 0 59
sziasztok
a 2 ütemű MPM-2-es ducatiba az Arol 2T olajból 10 liter benzinhez mennyit kell keverni?

illetve a kapatagokhoz hajtóműolajnak jó e az amit a láncfűrészhez is adnak kenőolajat?
Köszi
Bubo
alomhajos Creative Commons License 2005.11.12 0 0 58

Hülye vagyok, bocs. Robix 156-os a gép, nem 150-es.

 

áh.

Előzmény: alomhajos (57)
alomhajos Creative Commons License 2005.11.12 0 0 57

Szia gépdoki!

 

Fordítsuk meg a dolgot. Van egy Robi 150-es (5.5 LE) kapagépem, kormánnyal, 6 db. kapataggal. Ami kellene, az az erőátviteli rész amire egyrészt rácsavarozom ugye a motort, másrészt rászerelem a kapatagokat. Tehát ami köllene az csupán a kapáló-rész, de kapatagok nélkül. Hol, mennyibe fáj egy ilyen?

 

Üdv,

áh.

Előzmény: gépdoki (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!