Keresés

Részletes keresés

toroltnickazazenyem Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54980

Sajnos nem! A Nagoya antennák nagyon jók, de a Baofeng DSP -s vevője, ha komoly antennára rakod lehal.

Előzmény: elcé (54979)
elcé Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54979

Egy jó kis Baofeng, mindent ver.  Nagolya antennával.

Előzmény: wicket25 (54977)
toroltnickazazenyem Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54978

(Azért vagyok egy megszólalós, mert le vagyok tiltva. Ez egy másik nick-em)  :D

 

 Az, hogy hány kilométert viszel át PMR rádióval, az kizárólag a terepviszonyoktól és antennától függ.

Én egy Wouxunnál gyengébb minőségű GS 7700 DSP -s rádióval is több mint 100 Km -t rádióztam, 5 és 1 W -al is, nem egyszer.

  Ha nem félsz a kínai rádióktól, én egy kf szűrős Wouxun KG-UVD1P, vagy KG-UV6D rádiót vennék megbízható forrásból, Pld. 409shop.

 

  Persze ezek nem PMR rádiók, mivel a PMR szabvány 0,5 wattot engedélyez, gyári antennával.

Ezek a kínai csodák pedig általában 5 wattosak.

Általában tudnak 130-174 MHz és 400 - 520 MHz

 

A pontos adatokat meg tudod keresni típusra te is, és sokszor szoftveres úton ki is terjeszthetők.

 

Találsz hozzá battery chase -t is.

 

Hajrá!

Előzmény: wicket25 (54977)
wicket25 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54977

Sziasztok. Sajnos új vagyok ezen a területen, de egy erdélyi magashegyi túra során megtapasztaltam, hogy nem csak hasznos, de érdekes terület ez, ezért én is szeretnék venni egy PMR-t, de ha már veszek, valami jobbat szeretnék, nem csak egy decathlonos vackot. Viszont nem értek hozzá. Elvileg Amazonról bármit be tudok rendelni, gondolom ottani rendeléshez nem kérnek semmi engedélyt.

 

Szóval sok kérdésem lenne. Például mely frekiket tudja, hogy eséllyel tudjuk befogni azokat is, amiket általában a hegyi mentők szoktak használni (gondolom ők alacsonyabb MHz-et használnak. Vajon mennyit?)

 

Hány Wattos legyen, hogy ne csak 2 kocsi között lehessen vele bohóckodni, hanem mondjuk egy hegygerinc egyik és másik oldalát áthidalni (domborzat!!). Tehát olyat szeretnék, ami mondjuk sík terepen biztosan elviszi a 10-20 km-t, hegyeken pedig 2-3 km-t.

 

A másik fontos dolog, hogy elemmel menjen, mert valahogy fel kell vinnem az áramot :) több elem formájában. Vagy lehet venni a PMR-ekbe külön akkut is? Amiket fel lehet vinni a hegyre előre 2-3-at.

 

Mondanátok ezekre a paraméterekre akár pontos gyártót, típussal, mi lenne nekem a megfelelő? Tehát alacsonyabb frekik, hegyimentők, km, domborzat, és fel lehessen vinni több elemet/akkut. (és tételezzük fel, hogy engedély-kötelesség nem érdekel :) úgyis Isten háta mögött használnám) Miket ajánlotok?

neoluxman Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54976

Brékó brékó a 143feri?

eretnekbéla Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54975

OFF.      Na ez egy jó  hely,  nem bolhacirkusz, nem fal ,  tehát  mehet.

 

A japcsik szépérzéke  jobb  mint   Renault  embléma  tervezőké.  ON.

Előzmény: panabubus (54972)
panabubus Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54974

Köszönöm, Tóni. Nagy levegő, nagy kő leesett átmenetileg. Minden forr-ponton "átmegy" a műszer, egyelőre szakadást nem mért. Az a hajszálvékony tető-lemez, az viszont reped mint a nyüvek. Ennyi erővel lehet postai gebasz is, talán. Mindenesetre az előbb épp eszembe jutottál, amikor régebben az eBay dolgot  passzoltad amikor kértelek. Lutri ez, nem is kicsit. Sajna.  On:

Előzmény: XANTIi (54973)
XANTIi Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54973

OFF

Az két vasmagos tekercs. Egy kapcsolóüzemű táp részei. Talán még működhet, ha a rajta lévő derót nem szakadt.

ON

Előzmény: panabubus (54972)
panabubus Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54972

Sziasztok, bocs' az off-ért.

(Jobb helyet nem tudok találni, a Canon-javítós topikban sajnos csak azzal állnak szóba úgy tűnik,  aki meg is rendel egyből egy sufni-tunigot. :()

Csak annyi kérdésem lenne, hogy szerintetek  milyen alkatrész lehet a világosabb négyzetben?

Be kell vallanom, hogy a "bolhacirkusz" nyákok már kimaradtak az életemből :(

Így kaptam ezt a DC-panelt ma az eBay-ról. Teljesen reménytelen, dobjam ki, vagy esélyes lehet hogy ettől még működhet ha berakom a régi hibás helyett?  (Előzetes vélemény kéne csak, mert még várok egy másik alkatrészt, addig felesleges kibontanom a gépet. Vagy átmeneti megnyugvás miatt kéne egy vélemény, vagy megeríősítésként, hogy keressek egy helyet és ahol jó kemény a fal, és abba verjem a fejem?)

 

eretnekbéla Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54971

Az egész probléma onnan  adódik  hogy van  aki  20-30  éves  korában  ismeri  meg azt a  szót  hogy  NEM.

 

Eddig senki sem akarta, merte , tudta neki  ezt mondani.Munkahelye nincs,  otthon nem törődtek vele,  most

 

a  zord és  rideg  élet  kezdi  a valóságra  rádöbbenteni.  Ezt  ugye  nehéz elfogadni  , beismerni.

gyerek67 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54970

Én meg szeretném megköszönni a hétvégi összeköttetéseket:

- 729 Dokinak Bikalra (CT-t légyszi állits be! :)),

- 42Bencének Homorúdra,

- TomyApunak és az egész pécsi "Szentegyletnek" :),

- Csertői Lacinak,

- 76Lacinak (újfent Pécs)

Csupán ennyi QSO-t tudtam összeszedni, sajnos nagyon kevesen voltunk.

 

73 és DX:

Viktor

 

Desert Rat Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54969

:-DDDD ... valamikor huszonsok éve volt egy rádiójáték, amiben a főszereplő elméleti testedzést végzett.

Előzmény: Törölt nick (54967)
Fapuma62 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54968

Itt látom a megoldás lényeget amit a petyaművek javaslatában!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (54967)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54967

Roli fogadj meg tőlem egy jó tanácsot. Ha valóban érdekel a rádiózás és nem csak a média és hírnév vezérel, akkor soha ne válaszolj itt elméleti rádiósoknak. Állítsatok a duplexen egy 5-öst és dőlj hátra.

 

Legjobbakat.

http://petyamuvek.hu

Előzmény: Törölt nick (54958)
Fapuma62 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54966

Én arra gondoltam amit nem értetelmeg, hivatkotok paragrafusokra egymás tiszteletéről ez mind  igaz. De egy igazi meg oldás senkitőlsem hangzott el !

Előzmény: Danonos Jani (54963)
Desert Rat Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54965

Dehogynem, engem pont azok érdekelnek, de itt nem szeretnek beszélgetni róla.

Előzmény: eretnekbéla (54964)
eretnekbéla Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54964

Az idevonatkozó  hatósági  előirások , törvények , gondolom  senkit nem  érdekelnek,  pedig  a  nemismerésük  nem  mentesit  a  kiszabható  szankciók  ellen. Aztán  mindenki  mindenki  ugy  utál  ahogy

a  kedve és  vérmérséklete megengedi,  többnyire  savanya  a  szőlő.

Danonos Jani Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54963

Hogy hol ès kit zavar az az átjátszó azt nem tudom ès nem is èrdekel. Nem is az átjátszóról volt itt a vitadèlután hanem arròl, hogy nem kellene letoji az amatőröket. Nem egy nem kettő kedves barátom van akik amatőrök. Kèrlek olvass vissza picit.

Előzmény: Fapuma62 (54962)
Fapuma62 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54962

Kedves Danonos Jani ön szót emelt egy freki rossz használatával kapcsolatbam, azt hangoztatva hogy ez a rádió amatőröké!  De azt nem mondta el és azsem derültki hogy ezzel Roland088 által üzemeltetett átjátszó kit is zavar ésha zavarja mi a megoldás, mert ön csak farkast kiabált és nem tudtuk meg hogy hola farkas.

Danonos Jani Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54961

Ne haragudj de nincs rendőr(amatőr) igazolványom. Egyszerü ember vagyok, szimplán műkedvelő. Beszèlgetès lezárva.

Előzmény: Törölt nick (54957)
_nyunyuka Creative Commons License 2014.09.08 -1 0 54960

van, aki azzal "szórakozik", hogy 23cm-en távírózza DL-t

 

Talán az ország legjobb konstruktőre, több tízezer QSO-val a háta mögött. Majd a harci indián üvöltés, hogy "b...d meg, b...d meg, 20 percig tartott a QSO, a német öt wattal adott és meglett!"

Előzmény: Törölt nick (54948)
_nyunyuka Creative Commons License 2014.09.08 -1 0 54959

Az, hogy az amatőr frekiken ki és mennyit beszél, kizárólag az amatőrök BELÜGYE!

Aki szeretné fellendíteni, az elött nyitva a törvényes út.

Az amatőr frekiken történő forgalmazás, hallgatózás, a megszerzett információk továbbadása törvénytelen az oda engedéllyel nem rendelkező kívülállók számára. Ebbe nyilvánvalóan beletartozik a forgalmazás továbblinkelése is.

 

Felvet egy érdekes kérdést: egyik "kedves" amatőrtársunk a télen azzal szórakozott (5-ös körzet délkeleti rész, pontos QTH is ismert), hogy az S22-t átjátszotta CB közép 39FM-re.

 

Namost aki ott fülelt az engedély nélkül tartható-használható CEPT-es CB-je mellett, az mindenki törvénysértő? :-)

Előzmény: XANTIi (54938)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54958

Úgy sem tudod meggyőzni, jobban hisz egy fikanick képzeletbeli átjátszójának :D

Előzmény: Törölt nick (54956)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54957

Amíg azt a kamiont nem vezeted csak ülsz benne a kutyát nem érdekli mit keresel ott (hallgatózás)!

 

Aki ismer az tudja nagyon jól,hogy soha nem adtam amatör sávon még,ha te azt is gondolod!

Nem mindenkire köpködtem mivel nem egy normális amatör ismerősöm van, csak a kioktató emberekre gondoltam akik az amatör engedélyükről azt hiszik ,hogy rendőr igazolvány!

Lenne még pár gondolatom,de ezt a tüzet inkább most már hagyom kialudni van más dolgom is!

Előzmény: Danonos Jani (54955)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54956

"Neked meg azèrt nincs, mert gőgből vagy valami ideológiát követve neked kijár a törvèny megkerülèse."

 

Nono. Roland az pont nem ez a változat. :)

Előzmény: Danonos Jani (54955)
Danonos Jani Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54955

Rèszben igen, mert ha nincs megfelelő pfletni mit keres(el) az amatőr sávokon? Ha mèg csak swl vagy, akkor hadján, de forgalmazni? Szerinted ezzel nincs is baj, de ha ìgy lenne akkor akkor beülök a b -s jogsimmal egy kamionba aztán usgyi, vègtère is ùton megyek nègykerèken. Akit meg komolyabban èrdekel az amatőrködès az tanul, levizsgázik, hìvojeles lesz. Autókázni sem megyünk jogsi nèlkül, mèg ha tudunk vezetni akkor sem. Ezzel az erővel köpködhetnèl mindenkire akinek jogsija van. Neked meg azèrt nincs, mert gőgből vagy valami ideológiát követve neked kijár a törvèny megkerülèse. 

Előzmény: Törölt nick (54951)
erdlako007 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54954

Sértődős csúsztatás. Akinek nincs adóengedélye az ne menjen a francba. Ilyet senki nem mondott. Csak olyan frekikre, ahova nem kell.

Akinek nincs jogsija, az is autózhat, motorozhat. Erre kijelölt helyen.

Előzmény: Törölt nick (54951)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54953

Ilyenről szó sem volt Roli.

 

off:

De szeletelhető, berkeken belül is, kik "mehetnek a francba":

aki nem tud morzézni, az menjen

aki nem szövetségi tag az menjen

aki nem versenyzik az menjen

 

Én nem is értem... Az emberek egy csoportja, mindig meg akarja mondani a másiknak, hogy hova menjen, és miért.

Csinálnák itt egymásnak a programot. :DD

on

Előzmény: Törölt nick (54951)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54952

"A rádiózás tág fogalom, aki szerint a rádiózás vèget èr a 70 -cm kalózkodásnál, az csak magáról mutat egy szegènysègi bizonyìtványt."

 

...akinek ez is elég, nekem az is rendben van. Elfér :) Sőt, többnyire akik a pmr sávban, vagy "tetején" átjátszóznak, papagájoznak, vagy bármi, általában nem is vágynak másra, és nem is kolbászolnak másfelé.

 

Nekem pl. a repülésből az is elég, ha csak felülök rá. :D

Előzmény: Danonos Jani (54950)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 54951

Jó öreg amatör mentalítás... akinek nincs adó engedélye az menjen a francba! Na ezért lesz 20-30 év múlva már csak a történelem könyvekbe olvasható a rádióamatörködés!

 

Előzmény: Danonos Jani (54950)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!