Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.22 0 0 14307

Bár az akkuja Ni-Mh, de hosszú keresés után a Bosch BKS 4033 lett a befutó. 1 éve hibátlanul teszi a dolgát.

Előzmény: andfer (14305)
Zeki_ Creative Commons License 2015.11.22 0 0 14306

Vannak akik erre gerjednek, hogy a hordóba az olajtól a hamuig minden szart feltudnak szívni, és ettől lesz kurvajó a porszívó.

 

Ezt én sem osztom.

Előzmény: Paragon1985 (14304)
andfer Creative Commons License 2015.11.21 0 0 14305

Morzsaporszívóként milyet ajánlanátok a mostani kínálatból, amely stabil, nem bóvli és megfelelően szív?

Kivánalom még, alkalmas legyen folyadék felszívására is, lítiumos akkumulátora legyen.

Az Aldi, Lidl is árusít ilyen készülékeket. Ezekről tapasztalat?

Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.21 0 0 14304

"Én ajánlanék egy Nilfisk porszívót, ami szerintem bármelyik háztartási porszívónál jobb és még barkácsoláshoz vagy lakásfelújításnál is simán megállja a helyét."  De ő a hordós verzióra gondolt.

 

Egyébként az MM-ben ki volt állítva ez a bugyikék Nilfisk. Megfogdostam, húzgáltam, kinyitottam, tapiztam. Engem őszintén szólva nem győzött meg. Sem a kinézete, sem a kezelőszervei, sem a tudása, sem az anyaghasználata. Sőt az anyaga maradt meg bennem, hogy meglehetősen kellemetlen volt. Vastag, merev, kifejezetten olcsó hatást keltve. (Ettől lehet nagyon strapabíró, de nagyon szarul nézett ki ez az igazság) 

 

De sem a záródásban, porzsákban, gurulásban, semmiben nem mutatott többet mint a Miele, sőt számomra jócskán elmaradt attól. Persze lehet nagyon jó porszívó, ezt nem próbáltam de szubjektív alapon, körbetapogatva nem volt a meggyőző érzés..  (Ez a tologatós szívóerőszabályzás meg egyenesen borzalom...)

Előzmény: Zeki_ (14303)
Zeki_ Creative Commons License 2015.11.21 0 0 14303

Azért van nem hordó nilfisk is. :)

Csak nem azon a honlapon, amit itt reklámozgat az érdekelt.

A mediamarkt honlapon is találni, de nekem nem jön be a formájuk.

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_nilfisk-power-energy-eu-energiatakar%C3%A9kos-porsz%C3%ADv%C3%B3-1169586.html

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_nilfisk-elite-energy-classic-porsz%C3%ADv%C3%B3-1169591.html

 

Előzmény: Paragon1985 (14300)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.21 0 0 14302

Ha a porzsákban való büdösödésre gondolsz, akkor nem :)  Legalábbis egy maroknyi hajnak és egy maroknyi kutyaszőrnek egészen más a szaga. A felszívott haj (szerintem) nem fog büdösödni a porzsákban, szemben az állati szőrrel. Persze itt most arról a pár hosszú hajszálról van szó, ha fodrász vagy az más kérdés :)

 

Egyébként a Cat&Dog szériához aktívszenes szűrő jár gyárilag, gondolom nem véletlenül.

Előzmény: Törölt nick (14301)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.20 0 0 14301

A hajszál most állatszőrnek minősül, vagy nem?

Előzmény: Paragon1985 (14297)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 14300

Van 3 hozzászólásod, mind a 3-ban a ttf céget reklámozod. Bannold már magadat a szar reklámjaiddal együtt. Senki sem kíváncsi a gerillamarketingre, ez meg egyenesen szánalmas, hogy egy ilyen fos kinézetű alja honlapot így próbálsz meg hirdetni. (Arról nem is beszélve, hogy egy rohadt porszívó sincsen fent) 

 

Amúgy meg vegyen egy ipari 30L-es vödröt a lakásba, mert az milyen rohadt jó? Ha segíteni nem tudsz, akkor ne pofázz bele..

Előzmény: otttika (14299)
otttika Creative Commons License 2015.11.20 -2 0 14299

Én ajánlanék egy Nilfisk porszívót, ami szerintem bármelyik háztartási porszívónál jobb és még barkácsoláshoz vagy lakásfelújításnál is simán megállja a helyét. Mi autókozmetikában használtuk először, de olyan jól bevált, hogy már otthon is ilyen van :) Náluk vettem (többet is) www.ttf.hu  szerintem érdemes megnézni, és magasnyomású mosójuk meg mindenféle takarító csodájuk van :)

Előzmény: roband (14296)
Zeki_ Creative Commons License 2015.11.20 0 0 14298

Höhöhöhöhöhöööö.... :)

 

Akkor te még nem láttad az 50 ezres vietnámi Samsung porszívó eredeti német porzsákjának árát... 8000ft!!! 4db van benne!

Előzmény: roband (14296)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 14297

Nézd, ez a porzsák dolog érdekes kérdés, hogy drága-e vagy sem. A samsungba az utángyártott eldobható gyapjú porzsák 2000ft-ba került, és nagyon hamar eltömődtek a pórusai, pár porszívózás után lehetett kidobni. Ehhez képest a Miele több, de itt tele tudod szívni az egész porzsákot, és ez nem mindegy.  Amúgy ha nem három hónapot van benne a porzsák, csak kettőt, akkor sincsen semmi. Max nem 300ft havonta hanem 400ft.

 

Ha nem szívsz állatszőrt, nedves földet, rothadó élelmiszert akkor nem igazán büdösödik be..

Előzmény: roband (14296)
roband Creative Commons License 2015.11.20 0 0 14296

Kizárólag porzsák nélküliben gondolkoztunk az előző tapasztalatokból kiindulva.

Láttam a Miele porzsák árait az is elrettentet. Azt nem gondoltam volna, hogy pár darabbal ki lehet húzni egy évet. Ha ezt tudom lehet máshogy döntök...

Az nem gond, hogy hónapokig benne van a szemét?

Előzmény: Paragon1985 (14295)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 14295

"meg voltam vele elégedve, csak tönkrement a teleszkopos cső, a fej a zsinór"

És csökkent a szívóteljesítmény, és a hepa szűrő 6 hónap után fekete lett, a porszívó belseje tiszta por, gyakorlatilag szépen elkopott a készülék. Ez vár erre is pár év múlva. Persze addig használd egészséggel és ne legyen igazam!

 

Csak, hogy egy kicsit pontosítsunk. Látom nem nagyon néztél utána a porzsákos porszívóknak. Ez nem a veregetem a kuka fölött a porzsákot című fejezet.

 

Nekem egy évre 3500.ft 4db Miele porzsák, ami ha megtelik kidobom. Ez havonta 300ft. Cserébe bármikor előveszem a porszívót és használom. Nem mosogatom csapban a mocskos szivacsot, nem húzgálom le a hajszálakat a csap alatt és az ujjaimra tekerve dobom a kukába, nem kell fél napot a radiátoron szárítani, hogy végre porszívózhassak, nem lesz mocskos a hepaszűrő pár hónap használat után. (Ugyanis a porzsákos sokkal-sokkal több port tart vissza mint a tartályos rokonok)

 

Persze mindenki azt használ amit akar. Nekem is volt tartályosom, azért mondom, hogy felüdülés volt lecserélni. Igaz, az hozzátartozik a történethez, hogy a porzsákosból is meg kell venni a minőséget, ami mondjuk a beugró Miele.. De abból két ilyen philipset veszel..

 

 

Előzmény: roband (14294)
roband Creative Commons License 2015.11.20 0 0 14294

Végül is megrendeltem a nagyobbat...sürgetett az akció.

Most is porzsák nélkülim van és meg voltam vele elégedve, csak tönkrement a teleszkopos cső, a fej a zsinór, ezért akartam újat. Az meg jó lesz autóhoz, koszosabb melókhoz egy darabig.

Azelőtt ruha porzsákosom volt és egy felüdülés annak a tisztítása után ez. A papír zsákokat drágának találom...főleg a zsák nélküli ingyenességéhez képest :-)

Az a jó, hogy sosem volt igazán komoly porszívónk, azért felelt ez meg nekem :-)

 

Előzmény: Paragon1985 (14293)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 14293

Porzsák nélküli, a velejáró gyerekbetegségekkel. Ha még meg tudtad rendelni, akkor nagyon fogsz neki örülni pár hónapig, majd rájössz, hogy mekkora zsákutca a porzsák nélküli porszívók. Csak a szívás van vele.. És legtöbbet te szívsz, nem a gép..

Előzmény: roband (14292)
roband Creative Commons License 2015.11.20 0 0 14292

Sziasztok Philips FC8644/91 vagy Philips FC8476/92 -vel van valakinek tapasztalata?

Előre is köszönöm

Zeki_ Creative Commons License 2015.11.17 0 0 14291

Sok sikert, évekig gondmentes porszívózást! :)

Előzmény: Paragon1985 (14290)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 14290

Megjött az új porszívó, így ennek örömére átszívtam vele az egész lakást. Így egy rövid tapasztalat a 1200w-os Miele C3-ról.

 

A porszívó masszív felépítésű, igényes műanyagokból. Nem nyöszörög, minden a helyén van, minden kattan ahogyan ki van találva. A teleszkóp cső, a gégecső mind mind nagyon jó minőségűek. A porszívóban található rekesz ami a 3 kiegészítőt rejti pedig egyszerűen zseniális. Ugyanakkor maga a porszívó kicsit nehéz és kicsit nagy. Persze eddig könnyebb samsungjaim voltak, de azokhoz képest jóval robusztusabb. A szívóerőt kényelmes lábbal kezelni, de a kábelbehúzó gomb elég közel van hozzá. Ma is sikerült 2x teljesen véletlenül megnyomni, ergonómiailag talán ezt emelném ki mint zavaró tényező. Ugyanakkor maga a kábelcsévélő szerkezet zseniális. Bitang erővel szedi vissza a kábelt. Ezen mindig elcsodálkozom.. :)

 

Szívóerő:  Elég, bőven, nagyon, mindenre. Maxiumum 4. fokozatig toltam fel, így végülis el tudom képzelni, hogy egy 700w-os modell is elég lehet a háztartásban. Hogy miért gondolom így? A szívófej miatt! Múltkor tévedésből 1600w-os modellt küldtek a "régi" Allteq szívófejjel. Ott max teljesítményen porszívóztam a szőnyeget. Itt pedig már az új Ecoteq fej van, amibe rénézésre is van anyag illetve mérnöki munka. De tényleg, olyan vákumot csinál a szőnyegen, hogy alig lehet tolni.  - Meg kell követnem magam, a motorteljesítmény és a szívóteljesítmény nem minden egy porszívónál. Egyben kell látni az egészet.

1 hete takarítottunk a samsunggal, most pedig újra rengeteg kosz került a porzsákba. Szemmel láthatóan tiszta lesz a szőnyeg.

 

Kiegészítők sorrendben a használhatóság szerint:

 

Ecoteq fej: lsd fentebb, kiváló!

 

Parquet twister: Másik nagy-nagy kedvencem! Pörög, forog, nagyon jó mozgású, nagyon jól szív. Parkettához, kemény burkolathoz remek.

 

Szívóecset: Nagy találmány, hogy el lehet forgatni 90 fokban, rengeteg minden le tudtam porszívózni ami a magasban volt. (függönykarnis, festmények teteje, szekrénytető széle, stb..)

 

Univerzáis kefe: Szintén egy remek kiegészítő, bútorok polcok, könyvek, ajtók, stb portalanítására. Tényleg 1000 helyen használható

 

Mini turbókefe: Biztos jó akinek van állat a lakásban. Párnát, fotelt, stb porszívózni. Illetve autó kárpit tisztítására.

 

Gégecső hosszabbító: Sajnos ez kicsit csalódás. Nehéz, nagy. Ritkán kell, azért pedig felesleges mindig a gégecsövön tartani. 

 

Hosszú résszívó: El lehet lenni nélküle, ritkán kell...

 

Réskefe: Nem igazán értem mire jó.. Olyan mint a parketta fej, csak kisebb és fix a csatlakozása, nem forog..

 

Vagyis egy Ecoteq fejjel, egy parquet twister fejjel és egy univerzális kefével bőven el vagy látva az átlagos porszívózáshoz. (A többit adták mellé, maximum pihen a dobozban)

 

Ja igen, a porzsák: Már ma is kapott rendesen, és tényleg egyenletesen osztja el a koszt. Nem egy sarokban, egy oldalon gyűlik össze a kosz, hanem a zsák minden részén egyenletesen. A szívóerő pedig semmit sem csökkent. (A samsung porzsáknál ilyenkor már fele szívóerő sem volt..) 

 

Röviden ennyi. Ha kérdésem van jövök.

 

 

 

 

 

 

Zeki_ Creative Commons License 2015.11.16 0 0 14289

Nem üres a porzsák, de maxira nyomva a szívóerőt sem mozdul el a telítettség jelző. Marad üresen.

Szóval rádsóztak egy szart a kedves debreceni boltból.

Azt hiszem a konyhaluxnet.hu webshop a a szigorúan nem ajánlott átverős, lehúzós webshopok közé sorolható.

Előzmény: Paragon1985 (14260)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.16 0 0 14288

Halkult, de nem mult el teljsen a hangja. Ki tudok meg probalni valamit?

Thx.

Előzmény: Zeki_ (14255)
torony78 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 14287

Én 40K-ért vettem Miele típust, és eddig teljesen elégedett vele a család. Részemről maradjon a cím :P

 

Előzmény: Garfield007 (14285)
Zeki_ Creative Commons License 2015.11.15 0 0 14286

Hagyd már azokat a hülye energiacímkéket !

 

Nekünk Miele Complete C3 Silence van.

A kemény padlón  2-es fokozaton megy.

Lentebb írtam az energiafelvételét a különböző fokozatokon.

Így máris halkabb, mint amit a katalógusban megadnak. A fejnél beszívott levegő hangosabb mint a porszívó hangja.

 

De szerintem bármelyik nem gagyi porszívó felszív a padlóról bármit.

Előzmény: kall969 (14281)
Garfield007 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 14285

dalia, ha itt vagy a közelben, kérlek változtassuk meg a topik címét, 50e forint alatt nincs porszívó a boltokbanra

:-))))

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.15 0 0 14284

Az hát. A legújabbkori címkézés egy intézményesített parasztvakítás. A porszívófej-kialakítás egyszerű fizika, aerodinamikai elvek mentén történik, erre segít rá a kefés fej szőnyegnél.

Előzmény: Nelson71 (14283)
Nelson71 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 14283

Korábban már volt róla szó, mennyire csalóka lehet csak a puszta energiacímkén lévő mutatók figyelembevétele.

Egyébként javul a hatékonysági érték, ha jobb fejet használsz az adott porszívóhoz. A teljesítményen kívül csak az a különbség az egyes modellek között, hogy milyen kiegészítőket válogattak össze a porszívó mellé.

Előzmény: kall969 (14281)
kall969 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 14282

Az embernek azért vannak elvei, hogy legyen mitől eltérnie :).

És amúgy fontosak a számok, köszönöm, hogy rávilágítottál az eltérés kicsinységére.

Előzmény: Paragon1985 (14279)
kall969 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 14281

Köszönöm a tippet, és köszönöm, hogy időt szánsz arra, hogy segíts nekem. Az ajánlott terméket megnézve azt látom, hogy az egyik legfontosabb dologban nem éri el a kívánt mértéket: Keménypadló tisztítási hatékonyság: C (emellett a Szőnyeg tisztítási hatákonysága is meglepően alacsony: E). Márpedig ez nekünk nagyon sokat számít.

Természetesen lehet, hogy más porszívók sem jobbak, csak nem állítanak igazat - VW dízel defektus -, de ezt én nem dönthetem el.

 

Jelzem, ha csak a csendesség számítana, akkor ez az 56 dB-s gép nyert volna:

http://bolthely.hu/markadiszkont/id/00122_Kärcher_T12_1_eco_efficiency_porszivo___AJANDEK_porzsak_szett

 

Előzmény: Nelson71 (14280)
Nelson71 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 14280

Tessék a Sebo új termékcsaládjából a belépő modell:

 

Airbelt E1

 

Csak 69 (!) db zajszint. Ha fontos, hogy nagyon halk legyen...

Kiegészítőket is tudsz hozzá utólag vásárolni.

 

Nekem Sebo van, igaz álló típus. Anyagminőség nagyon rendben van. Meg úgy minden vele kapcsolatban. :) Forgalmazót is felhívhatod, nagyon segítőkész.

Ha minőségi porszívót akarsz, hát a Sebo az.

Előzmény: kall969 (14272)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 14279

Erről a teljesítményről a fórumon is megoszlanak a vélemények. Az 1200W még biztosan, bőven elég mindenre. (Arra a két dísz szőnyegre sok is :) )  Nekem a Miele vevőszolgálat azt mondta telefonon, hogy a 700w-os gépük szívóteljesítményben a felvett árammennyiséghez képest jó, de előfordul, hogy néhányan keveslik. Azoknak megfelelő akik nagyon zöld, nagyon csendes gépet keresnek és némi szívó teljesítményt ezért fel is áldoznak.

 

De ha számszerűsítjük, a kettő között 500w különbség van. Ez kb 25 forint óránként. Egy évben 50 óra porszívózással számolva 1250Ft. Persze tudom, ezek számok, forintok és vannak az elvek, de akkor is minimális az eltérés..

Előzmény: kall969 (14278)
kall969 Creative Commons License 2015.11.14 0 0 14278

Köszönöm, nézem és igazat adok neked. Kicsit zavar a "G" energiaosztály, de ezek szerint ekkora teljesítménynél már nem tartható az alacsony fogyasztás.

(Amúgy 1-2 kisebb szőnyegünk van, főként dekorációs célból, de azt biztos kellően rendben tartja a "B" osztály is.)

Előzmény: Paragon1985 (14276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!