Keresés

Részletes keresés

valahanynevanaptarban Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4107
Még én se nem voltam sosem, de most barakával tervezünk menni július elején. ezek szerint számíthatunk sok sok másik emberre is. remek! :o)
crnagora Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4106
Tényleg jobban jártok ha június 2. felében elindultok, mert az augusztus az katasztrófa. Rengetegen vannak, dugó az utakon, tömeg. A július sem különb sokkal. Mi sajnos sosem tudtunk és most sem tudunk olyan korán elmenni, így marad a tömeg.
Előzmény: oleandro (4105)
oleandro Creative Commons License 2007.02.14 0 0 4105
Sajnos a kölykök már iskolások, úgyhogy le kellett szokni a szeptemberi nyaralásról. De a június 2. fele már OK.
Előzmény: mammamija (4104)
mammamija Creative Commons License 2007.02.14 0 0 4104
Ha nem köt iskolakezdés vagy ilyesmi mehetsz nyár elején - nyár végén is akkor nincsenek sokan.
Előzmény: oleandro (4103)
oleandro Creative Commons License 2007.02.14 0 0 4103

Sziasztok,

engem nagyon izgat egy montenegrói utazás, tervbe is ban véve. Az egyedüli dolog, ami aggaszt, az a tömeg, ami logikus, hiszen odajár egész Szerbia, de valahogy nem terveztem be.

Gondolom, augusztus az nagyon zsúfolt, június meg még elviselhető. Július meddig OK?

szervezkedő Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4102
Aki Szentes körül lakik. a 106,1 MHzen Rádió Szentes) a Kotori öböl bemutatása folyik. Ha látni nem is, de hallani lehet róla.
crnagora Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4101

Hali!

 

Mi 2002.ben nyaraltunk Herceg Noviban. A város csodálatos, hangulatos, a házak, a növények és a fák gyönyörűek. Igazi mediterrán. Biztos tetszeni fog nektek.

A strandokkal nem voltunk elragadtatva, mivel napágy, napágy mellett. Ezekért fizetni kellett, de kicsi gyerekekekkel ez nem vált be, mivel nem tudtak játszani.

Sijerült az alagút előtt egy helyet találni ahol elvoltak. Voltunk Zelenikán strandon, elmentunk Zanjicára, Becicire.

Nagy élet van éjszaka, este a parton, jókat lehet sétálni.

Előzmény: justinianus1981 (4095)
H_G Creative Commons License 2007.02.06 0 0 4100
Pontosabban a déli fele kavicsos (nem csak fehér, szép színesek is akadnak -- meg üvegcserepek, brrr),és az alagúttól északra, ahogy mész Igalo felé, egy darabkán betonlap, utána jönnek a homokosak.

Előzmény: halacs (4099)
halacs Creative Commons License 2007.02.06 0 0 4099
Én fehér kavicsokra emlékszem inkább, de ezen nem fogunk összeveszni. :-)
Előzmény: H_G (4097)
halacs Creative Commons License 2007.02.06 0 0 4098
Herceg Novi csodás kis hely, nagyon tetszett, bár csak átutazóban töltöttünk ott néhány órát. Mi a nyilvános strandon fürödtünk, egy török erőd alatt. A várfalból zuhanycsövekből folyt a tiszta, iható viz, zuhanyozni is lehetett fürdés után, a strand köves, illetve kavicsos, a nyugágyak szeptemberben ingyenesek voltak.

Herceg Noviból feltétlenül rendes, ottani buszjárattal menjetek Kotorba, a tömegközlekedés nagyon olcsó és kalandos, imádtam ott utazni. :-)
Előzmény: justinianus1981 (4095)
H_G Creative Commons License 2007.02.06 0 0 4097
Kicsi, koszos, homokos -- de a part menti sétány gyönyörű és folyamatosan pezseg az élettől. Van egy érdekes szakasz, ahol egy alagútba fut a sétány és ahol a város egyik jelképének számító sellő-szobor is áll -- ott a hullámzás nagyon felerősödik néha, mókás kis hullámfürdőt hozva létre. De ha igazán jót akarsz strandolni, be kell fizetned a hajós-csónakos fürdőtúrák egyikére vagy délebbre kell utaznod közúton.

Ettől eltekintve HN a legcsodálatosabb városok egyike, remek hangulattal és kiváló vendéglátó-helyekkel, nagyon is érdemes fölkeresni!

Előzmény: justinianus1981 (4095)
halacs Creative Commons License 2007.02.06 0 0 4096
A dubrovniki autóbusz-pályaudvarról tök olcsón el lehet jutni közvetlen buszjárattal Herceg Noviba. Kellemes út volt, a kb. 30 fős kisbuszban kb. 15 nemzet képviselői utaztak velünk együtt. :-)
Előzmény: justinianus1981 (4095)
justinianus1981 Creative Commons License 2007.02.06 0 0 4095
Hali!

Júliusban megyek majd montenegroba a hunguest szállóba herceg noviba.

A repjegy megvan már dubrovnikig, csak a transzfert nem tudju még h hogy lehetne megoldani, nincs tippetek?

A szállónak van transzferje, de elég drága

Köszi előre is a segítséget.

herceg novinál amugy milyen a strand?

H_G Creative Commons License 2007.02.04 0 0 4094
Ha végül azért följutottál, autóstul és épségben, akkor az a délszlávoknak már dobar put :)

Előzmény: szervezkedő (4093)
szervezkedő Creative Commons License 2007.02.04 0 0 4093
Tesztelö! Ezek szerint voltatok most Montenegróban?? Mit találtatok még??? Nem tán ugyanzat a házat nézted amit én is?????
Amiről karácsony környékén írtam: "Mi találtunk Sutomore és Bar között egy kis házikót. Neten nem volt kép. A hirdető telefonba csak azt hajtogatta, nézzem meg és beleszeretek. Hát se a házba (se belé) nem estem. Ami cicás volt a szomszédba egy lecsúszott család és mindenütt kecskeszar. Vízóra az van, víz az nem jön a csapból... stb."

Mi amikor mentünk fel a hegyre akkor sokszor annyira meredek volt az út hogy az utat nem csak aza autó motorházát láttam. Mit
Tesztelö20 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 4092

meg mondták hogy kád is van a házba .. erre kiderült hogy egy zuhany aminek még zuhanytálcája se volt csak ugy a betonon... :S

 

Tesztelö20 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 4091

csötök!

 

Hát leirom mire jutottam ház kapcsán... semmire :S

ugyanis ami házat kinéztem több szempontbol sajnos nem felelte meg..

a rosz dolgok kimaradtak ahogy szokott lenni.. email ezés közbe..

elösszöris én arra számitottam hogy  2*40 nm eres ház lesz ez az emeletes ház..de még 2*20 nm errel is megelégedtem volna.. erre kiderült lent hogy! lemértem ! hogy 2*12 nm eres!!!!! hu ház ez nagy pofon volt ...  mert ha a beton járdát hozászámoljuk akkor volt talán 36 nm er de én igy se tudtam ilyen számra kijönni...

a másik.. mellette putri ( ami a képen nem látszott csak elönyös képeket készitettek)

tehát mindkét oldalt mellette közvetlen házak a ház körbe egy "néni" tulajdona volt a föld... stb... a néni eléggé lecsuszotnak tünt .. ( alkesznek)   az ut a házhoz iszonyat meredeken vezetett csoda hgoy az ingatlanos fel mert menni a kocsival.. 80 fokos lejtö... és az ut is szük az én kocsim fel se fért volna vagy ha igen véletlenül kikerült volna a sebességböl és a  hegy aljába kötök ki :S 

Egyik ismerösöm mondta hogy ezek a szerbek szoktak kicsit tulozni... eltulozzák hogy mekkora a ház.. pedig ez nagyon nem mindegy...  igy hát logo orral kellett haza jönnöm.. de már kihevertem :)    ennyi pénzböl itt már nem lehet venni jo házat...

szarbol nem lehet csinálni várat..

 

haya1973 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4090
sziasztok:-)
látom nemcsak én vagyok már besozva!
végre apuékkal megyek nyaralni
tökjoo lesz:-)))
baffalolev Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4089
Szia én is várom már a nyarat ezért én márciusban is kiugrom az út nekem Bp.-Sutomore 12 óra max. 14 télen.(820 km) Sutomore- Kotor szerintem 40-50 km.
Előzmény: Bazsu72 (4088)
Bazsu72 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4088

Köszi, kedves vagy hogy felhívtad a figyelmemet, de tudod kicsire nem adunk, a nagy meg nem számít. :))) Csak már lenne nyár és indulnánk le....

Sutomore Kotortól kb. mennyi időben?

Előzmény: mammamija (4084)
baffalolev Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4087
na
Előzmény: mammamija (4086)
mammamija Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4086
:))
Előzmény: baffalolev (4085)
baffalolev Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4085
Igy igaz ezér Sutomore a leg jobb
Előzmény: mammamija (4084)
mammamija Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4084
Üdv a klubban:))

Szóval a homok kérdésről - ha megengeded.
Én is azt hittem, hogy homok és az maga a kánaán, de nem. Az aprókavicsot ha megszáradsz strandolás után, simán lesepred magadról (még masszázsra is jó:))), viszont az ulcinji finom, szinte púderszerű fekete!!!! homokot napok keresztüli áztatás, mosás, zuhanyozás után sem tudtam kipaterolni a fürdőruhák varrása közül.
Eszméletlen volt, annyira "beette" magát mindenhova. Szóval az aprókavics jobb!:))
Előzmény: Bazsu72 (4075)
baffalolev Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4083
Szerintem az árak csak felfelé mennek amióta szétváltak, az idén már nehéz lesz szállást keresni 10 € alatt nem lesz szállás.
Előzmény: Törölt nick (4082)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.27 0 0 4082
Gyerekekkel ugyan olyan a szállás keresés, mint gyerekek nélkül. Adnak szállást ha gyerekkel vagy akkor is. Az enyém 3 éves volt, amikor először velünk jött.
De ha előre akarsz foglalni, már egy csomó utazási irodánál van Montenegrói szállás. Az árakat nem tudom. Helyszíni keresésnél 6-10 Euró/nap-pal lehet számolni személyenként.
Előzmény: Bazsu72 (4081)
Bazsu72 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4081
Köszönöm, a segítségedet. Megfontolom, csak a gyerekek miatt nem tudom, hogy bevállaljam-e a helyszíni keresgetést...
Előzmény: Törölt nick (4080)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4080
Mi is 2 nap alatt szoktunk lemenni, mert ott a helyszínen szoktunk szállást keresni.
Első éjszaka Dubrovniknál kempingben, de vannak 1 éjszakára szobák is, a Tuđman-hídnál kínálnak mindig többet is.
Másnap reggel indulás CGba, mindig a helyszínen keresek szállást, más országokban is, nekünk még mindig sikerült fél-egy órán belül találni. Nem is teszem a jövőben se másképp.
Visszafelé haza lehet jönni simán egy nap Szerbián keresztül.
Előzmény: Bazsu72 (4079)
Bazsu72 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4079
Lali köszi az infót, ha jól emléxem elég jártas vagy MN-ban. Nem tudsz esetleg a környéken 4 felnőttnek és 3 gyermeknek szállást? Azt hiszem később fog jobban pörögni a fórum, ha már nem január lesz. Kicsit változott a progi lehet, hogy a 10 napos MN-i nyaralást még megtoldjuk egy hetes H-ival is. Így nem lesz egyszerre olyan hosszú lefelé, visszafelé meg kiatalálunk vmit..
Előzmény: Törölt nick (4078)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4078
Sok strand van, ami nem kimondottan homokos, hanem nagyon apró kavicsos, gyerekeknek tökéletes, ki van többsoron próbálva.
Csúcsidőben elég zsúfoltak, de azért van kevésbé zsúfolt is, pl Jaz, ami sztem a legjobb strand CGban, a Becici strand se volt tele, bár az nem túl jó. Van sok jó hely, ha nem vagy túl kényes, nem akadsz fenn pár szemétrakáson, akkor nagyon jól fogod érezni magad. Üdv.
Előzmény: Bazsu72 (4075)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!