Keresés

Részletes keresés

incikevike Creative Commons License 2012.04.01 0 0 4399

Tisztelt Doktor Úr!

 

Szeretném megkérdezni, hogy külső aranyér mütét után mennyi a teljes gyógyulási idő?

Engem hat hete mütöttek aranyérre, és még mindig nagyon fáj  székelés után. A főorvos szerint, aki mütött, azt mondta, nem szivódott fel a varrat, és majd ki fog lökődni. Engem ez már nyugtalanít ennyi idő után. Időnként a hasam is fáj.

Válaszát előre is köszönöm .

Email cím: ffpapgy@freemail.hu

csizmadiazsu Creative Commons License 2012.04.01 0 0 4398

Már elég jól érzem magam, de még nem vagyok túl csak az első nagy wc-zésemen (tegnap), elég simán ment és minimális fájdalommal járt (ami műtét előtt is így volt, soha nem volt gondom hál istennek a nagy wc-zéssel), azt szeretném kérdezni, hogy mi a tapasztalatotok? Mennyit pihenjek még? Mikor mehetek suliba? (fősulis végzős vagyok és nem akarok nagyon lemaradni :S)

csizmadiazsu Creative Commons License 2012.03.31 0 0 4397

Végre 1,5 nap után egy kamillás fürdő után lejött a gézdarab :) a helye azért fáj, meg picit vérzik és elég fura a terület, mintha mégegy aranyerem lenne :( remélem csak egy rémálom és nem újult ki megint :S most bekentem körömvirág krémmel, a gyógyszertárban ezt ajánlották. Bizakodom a legjobbakban.

csizmadiazsu Creative Commons License 2012.03.31 0 0 4396

Köszönöm szépen a válaszod, végre vki aki tudott nekem tanácsot adni, nagyon hálás vagyok :)

Üdv:Zsuzsa

Előzmény: szepi111 (4395)
szepi111 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 4395

Tulajdonképpen a seb tisztítására van a fürdő, szerintem 5-10 perc bőven elég...

Előzmény: csizmadiazsu (4394)
csizmadiazsu Creative Commons License 2012.03.31 0 0 4394

Köszönöm szépen a tanácsot, használni fogom és remélem beválik majd :)

Hány percig ajánlatos az ülőfürdőt venni? Vagy amíg teljesen ki nem hűl a víz?

Előzmény: szepi111 (4393)
szepi111 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 4393

Hello!

 

Kamillás langyos ülőfürdő,és az szerintem leáztatja...

 

Amúgy napi 3-4-5 ször kéne ilyen ülőfürdőt csinálni... Csodálkozom hogy semmit nem mondott a doki... Elég paraszt lehet...

 

üdv

Előzmény: csizmadiazsu (4392)
csizmadiazsu Creative Commons License 2012.03.31 0 0 4392

22 éves lány vagyok, tegnap műtöttek külső aranyérrel, felvágták :( A műtét elég kellmetlen volt, a doki szinte semmilyen felvilágosítást nem adott, hogy mit tegyek műtét után :( Betömte egy gézcsomóval a fenekem, amivel nem tudom mi a teendő :S Egy része a gézcsomónak már kijött, de itt lóg a fenekemben. Hiába áztattam eddig, semmi. Már ma reggel túl vagyok az első nagy wc-zésen is, és a gézcsomó vége még mindig belül van. Ha meghúzom ordítani tudnék a fájdalomtól. Mit tegyek? Az orvos azt mondta, hogy 2 nap múlva menjek kontrollra és ha addig nem jön ki akkor kirántja? (sztem ott fogok meghalni) :( Vki nem tud vmilyen tanácsot adni, elég tanácstalan vagyok :(

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

vadvirag42 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 4390

Tisztelt TamásD!

Kérem, hogy válaszoljon az én problémámmal kapcsolatosan.

Régóta van aranyerem, de nem fáj, nagyon ritkán viszket, 2-3 éve megerőltető munka után vérzett (a széklet tetején és a papíron volt néhány csepp friss vér) 1-2 napig - viszont állandóan érzem a kitüremkedését.

Január végén és azóta még 4 alkalommal vér jött a végbelemből. A székleten és a papíron nem volt vér, de utána az első pisiléskor éreztem, hogy hátul nedves, mikor megtöröltem, a WC papír csupa friss vér volt. Utána a nap folyamán nem vérzett többet. Teljesen kiszámíthatatlan, mitől van a vérzés: volt, hogy reggel 3-szor volt székletem, majd megvizsgálta a végbelem egy sebész - és nem vérzett; máskor váratlanul, nem egymást követő napokon vérzik.

A sebész azt mondta, hogy belső aranyerem van, adott egy Maxipredonos XXX kúpot és colonoscopiát javasolt, amit ápr. 2-án meg is csinálnak. (Ismeretségi alapon.) A kúptól visszament az előreesett aranyerem, csak guggolástól, sok lehajolástól jön újra ki.

Közben a háziorvos elküldött gastroenterológiára. Elmondtam a tüneteimet. Az orvos nem vizsgált meg. Azt mondta, ilyen vérzést okozhat aranyér. Colonoscopiát javasolt.

 

Kérdéseim:

Okozhat aranyér ilyen jellegű (utólagos) vérzést?

A colonoscopia mennyire veszélyes és miért? Hogyan érzéstelenítenek (gerincbe vagy vénásan)? Mennyi ideig tart? Ha valamit találnak, akkor rögtön lecsípik ill. mintát vesznek? Ez okozhat vérzést?

Ha nem találnak semmit, akkor kell műteni az aranyeremet vagy élhetek nyugodtan az esetleges vérzésekkel?

A kúpot mennyi ideig szabad használni? Ha szteroidos, akkor nem káros? Miket tartalmaz ez a Mazipredonos kúp (gyógyszertári készítmény, nincs leírás hozzá)? Milyen kúpot szabad folyamatosan használni?

 

Átnézve a korábbi hozzászólásokat, nagyon bízom Önben.

Válaszát várom, tisztelettel

Vadvirág

 

Lalaura Creative Commons License 2012.03.25 0 0 4389

Kedves Fiza!

Őrülők, hogy hallattál magadról, voltál már eszemben, mit is mondhatott neked az orvos?! Amint olvasom jót is rosszat is. Te sem gondoltad volna, hogy az előzmények után még egy fisura is lesz.

A tanácsot a lemosóval nagyon is köszönöm, ki fogom próbálni, bármennyi szer van is már a fiókban, talán sikerül egyszer a megfelelöt kifogni. Nálam elgyógyul a seb, egész addig rendben is van , amíg egy kicsit nem figyelek oda, hogy mi is kerül a gyomromba. De néha

nehéz megállni, még ha tudom is, hogy nem az a megfelelő táplálék, és aztán jön a " baj".

Kívánom, hogy gyógyulj meg, remélem használ a kúp. A későbbiekben azért szeretném, ha írnál, hogy, hogy vagy?

Kitartás. Lalaura

Előzmény: fiza (4385)
monica2 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4388

Szia!

Fontos a rost dús táplálkozás a sok folyadék bevitel,ha nagyon fáj meleg vizbe beleülni ami ellazitja a Zároizmokat ezek álltalában segítenek.

Semmi stressz ja és záróizom torna.

Előzmény: fiza (4385)
monica2 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4387

Kitarás!megfogsz gyógyulni ebböl is!

Sajnos nekem is ilyen problémám volt nekem csak a mütét hozta helyre!

Előzmény: fiza (4386)
fiza Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4386

Szia!

Igen az volt!! Műtét előtt azt hittem hogy ha túl vagyok rajta minden megszűnik végre.

Hát tévedni emberi dolog:)...

Előzmény: alongtimeago (4370)
fiza Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4385

Kedves Lalaura!

Köszönöm szépen hogy válaszoltál:) Voltam az Ilényinél 7-én mint írtam is. Nos aranyerem egyáltalán nincs se belső se külső! Ezek szerint jól összerakott:)

De kiderült hogy fissurám van és kicsit megis lepődtem. Ez oltárian tud fájni székelés után kb:1 óra múlva.Nekem kúpot írt fel ami kicsit ellazítja a végbél izmokat mert így állítolag könnyebben fog meggyógyulni a seb. Álmomban sem gondoltam volna. Az biztos hogy nagyon nehezen gyógyul...és nagyon fáj .Azt mondta 4 hét alatt be kell gyógyulnina.Ha nem akkor vissza kell mennem hozzá!

Tudod nagyon is együtt érzek veled mert tudom hogy mit élsz át hisz én is benne vagyok! Bár már vége lenne ennek az örökös fájdalomnak.Most hiszem hogy megfogunk gyógyulni és nem kell hogy kés alá kerüljünk! Pedig én is úgy mentem oda hogy tuti megfog műteni.

Most kezelem olyan higéniával amit már fokozni sem lehet!!!

Szeretnék neked ajánlani valamit bár tudom már eleged van ezekből de kérlek probáld ki.

Ahányszor mosakszol alúlról csak ezzel csináld! Csoda szer és nagyon hatásos:SAFORELLE

soin lavant doux lemosogél.

Egy biztos:lassan gyógyul mert mindig használod és persze minden felesleg ott távozik...

 Üdvözlettel:fiza

Előzmény: Lalaura (4376)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2012.03.19 0 0 4384

Kedves Sz!

 

A kifakadt valami leginkább rögös külső aranyér lehetett, erről mindent megtudthat az alábbi cikkből, mely tanácsai szoptatáskor is felvállalhatóak:

 

Jön is, megy is, marad is, mi az? A külső, rögösödött aranyérről

 

Üdv:

 

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: kicsi sz (4382)
tristen Creative Commons License 2012.03.17 0 0 4383

Szia!

 

Menj el egy orvoshoz, a legtöbb amit tehetsz. A kisgyermeket pedig rá lehet bízni addig egy gyermekcsőszre..

 

Gyógyulj meg mielőbb.

 

üdv.

Előzmény: kicsi sz (4382)
kicsi sz Creative Commons License 2012.03.15 0 0 4382

Sziasztok!

Ez a harmadik napja hogy kiújult az aranyerem (külső) eddig csak kellemetlen volt mert ugye járás közben is dörzsölődött,de ma nemsokkal ezelőtt nagywc után (pedig óvatosan töröltem ki) szerintem kifakadt,mert elkezdett vérezni.

Szerintetek kifakadhat a külső aranyér?

Most úgy érzem hogy kisebb lett. Nagyon remélem hogy elmúlik mert ilyen panaszom még sosem volt,volt hogy előjött de vissza is húzódott.

Reparon kenőcsöt használok rá.

Orvoshoz nem merek elmenni,félek.Na meg itthon van egy 8 hónapos kis csöppség is,nemszívesen hagynám itthon.

Remélem tud valaki válaszolni,mert most egy kicsit megijedtem.

Előre is köszönöm.

tristen Creative Commons License 2012.03.11 0 0 4381

Szia!

 

Én sajnos nem tudok ... :(

 

üdv.

Előzmény: 6600GT (4380)
6600GT Creative Commons License 2012.03.05 0 0 4380

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani Szombathelyen jó proktológiai magánrendelést, vagy szakorvost (aranyérhez)? Köszönöm.

alongtimeago Creative Commons License 2012.02.25 0 0 4379

Nekem ami nagyon bevált a lágy széklet biztosítására a ZABKORPA (napi 3 evőkanál) és a PSYLLIUM (ez sokkal drágább), és természetesen igen sok folyadék. Nálam olyan soha nem fordult elő (még régen sem, amikor nem zabkorpáztam) hogy egy nap ne kelljen wc-re menni.

Előzmény: Megérzés (4378)
Megérzés Creative Commons License 2012.02.24 0 0 4378
Szia Lalaura!Ma is csináltam joghurtot(holnap lesz kész),azzal a külömbséggel,hogy oltójoghurtnak görögöt vettem.Kókuszost és vegyesgyümölcsöst próbálok.4 befőtes üveggel lesz,amit majd kiporciózok kisüvegekbe.Ma bementem a rossmanba,hát majdnem elájultam az aszaltszilva árától,650 volt az a csomag amiről a múltkor beszéltünk.Átmentem CBÁ ba ugyan az a kiszerelés390 volt, vettem is kettő csomaggal.Ma be kellet szereznem a zöldteakapszulám ,mert már nagyon "halálomon " voltam ezen a héten,vissza akarok térni a "régikerékvágásba".Próbából csináltam végig ezt a hetet,de akárki akármit mond szerintem a napi egy "nagy dolog",az az egészséges és komfortos.További jó fórumozást kivánok mindenkinek!
Előzmény: Lalaura (4377)
Lalaura Creative Commons License 2012.02.24 0 0 4377

Szia Megérzés!

Örülök, hogy sikerült a készítmény. Talán hatásos is lesz. Korábban kérdezted, hogy nem romlik el? Hiszen tej termék. Mivel baktériumok vannak benne, és hűtöben tárolod, így pár napig kibírja, tovább meg nem is kell, mert elfogy.

Sajnálom a kislányt, remélhetőleg nem lesz komolyabb problémája. Sajnos hallottam már ismerösöktől, hogy a gyerekek is küzdenek ezzel a bajjal. De ilyen korán?

Kitartás.

Előzmény: Megérzés (4371)
Lalaura Creative Commons License 2012.02.24 0 0 4376

Szia Fiza!

Köszönöm, hogy leírtad a problémádat. Sajnos mindig oda kell figyelni, mindenre, mégis elöfordul a baj. Én naiv azt gondoltam, na most rászántam magam a mütétre- úgy is azt fogja javasolni- utána majd rendeződnek a dolgok. Az is baj, hogy sokat olvasok a fissuráról, és egy idő után összekavarodnak a dolgok. Már nem tudom mit, miben higgyek, keresem magam a  "gyógymódot", ideig óráig sokminden jónak tűnik.

Amit nekem mondot a dr.: vérbő aranyeres csomokat lát- rectoskoppal-, és behegesedett repedést.// Ezen el is gondolkodtam mert még a vizsgálat napján is vérzett valami- ezekszerint nem a fissura?- hanem aranyér? Ezt már csak az ambulánslapon láttam, miután kijőttem.( Aranyeret nálam már gyűrűztek.)//

Felírt egy krémet, ezt viszont fissurára. Rectogesic a neve, és jó drága. Háziorvosom szerint olyan a hatása, mintha a sziv ereire hatna, csak alulról használva. Nagyon sok a mellékhatása, és bizony van ami nálam is előfordul. 3-4 hónapig kell használni, és majd meglátom. Nem mondta, hogy mennyek vissza, azt sem, hogy esetleg műteni kellene. Én amit kérdeztem a műtétről- és amint kijöttem, persze örűltem, hogy elmaradt. De valóban elmaradt? Meddig tudom még elodázni? Sok kérdés, és sokkal több a válasz. Nehéz eldönteni, mi is legyen!

Előzmény: fiza (4368)
Megérzés Creative Commons License 2012.02.24 0 0 4375
Szia alongtimeago! Szerintem nagyon jó ötlet ez a mri vizsgálat,menj el minél hamarabb lehet ,hogy választ fogsz kapni minden kérdésedre.Olvastam,hogy nagyon jó pl. a sipoly járatok felkutatására is,stb.Minél komolyabb technika,annál nagyobb a valószinűsége a dolgok tényleges tény feltárásának.És akkor az orvosok is jobban rád tudnak majd figyelni,ha meg van a probláma forrása.De addig csak azt fogják mondani,hogy gyógyult vagy.Szerintem ne halogasd,ha megteheted(idő,pénz,stb),minél hamarabb csináltasd meg.Ráadásul még fájdalom mentes is .Szép napot neked!
Előzmény: alongtimeago (4374)
alongtimeago Creative Commons License 2012.02.24 0 0 4374

Dehogy haragudtam, csak nem értem rá írni.

Nem szedtem antibiotikumot, én sosem szedek gyógyszereket. Dömötör is írt fel fájdalomcsillapítót, de azokat se kellett szedni, mert annyira nem fájt. Csak amikor a tályog kialakult akkor kaptam antibiotikumot kb. 2 hétig.

 

A feszítő érzés a műtét napja óta van. Előtte sosem volt. A műtét utáni napokban a wc után eléggé feszített, ilyenkor örültem ha lefeküdtem. Ez teljesen normális szerintem. Aztán teltek a hetek, a feszítés alábbhagyott, de 2-3 hónappal utána stagnált. Utána erősödött és szép lassan jött a krónikus tályog. A tályog idején szépen feszült ám, na akkor kellett a fájdalomcsillapító. Aztán persze azóta csillapodott, de inkább valamennyire stagnál.

 

Ha valami maradvány lenne a tályogból akkor miért nem mutatja az ultrahang, miért nem veszik észre az orvosok és miért nem ad valami jelet magáról ? Ha nem tályog akkor a műtéti vágás feszít ? Azt sem tudom elképzelni, akkor mi ez ? Na ezért gondoltam hogy esetleg egy MRI vizsgálat ? Vagy más orvos, hátha van valami ötlete valakinek ? Vagy normális hogy a tályog után 2 évvel ilyen utóhatás van ? Egyszer valaki azt írta hogy műtét után valami benne maradt, és valami cérna/damil lóg ki belőle. Lehet valami idegen anyag, de csak valami apróra gonolok mondjuk a gézből egy szál, és az be lenne tokosodva, de sosem fakad ki ? 

 

Sajnos az a bajom hogy az orvosokkal keveset lehet beszélgetni, sok a beteg stb. Pedig erre rá kéne szánni vagy fél óra elmélkedést egy dokival, és közösen gondolkodni mi lehet a megoldás.

Előzmény: Megérzés (4372)
alongtimeago Creative Commons License 2012.02.23 0 0 4373

Fiza !

 

> Ami a műtétet illeti amíg lehet inkább ne....mert utána soha többé nem lesz olyan mint újkorába.....

 

Igen ezzel egyet is értek, de ha belegondolok nem is. Nekem is volt már életemben 1-2 műtétem, a mandulámat vették ki gyerekkoromban, és egyszer a talpamban volt egy nagyobb csomó, azt is kiműtötték. Viszont mindkettő annyira tökéletes mint új korában. Soha nincs probléma a mandulámmal, és nem érzek semmit hogy ott műtét lett volna, tehát 100%-os lett. Futok és túrázok is, de nem tudom megmondani melyik talpamon volt az a műtét mert nem érzem, 100%-os lett, pedig hidd el gyalogoltam már többször 100 km-t is. Igaz ezek a műtétek úgy 30 éve voltak.

Ha pedig egyet kell értenem veled akkor az aranyérműtétre lehetne igaz, de kérdezem én miért más ez a műtét, itt is vágás van, ott is vágás van, meddig tart az a gyógyulás amikor nem érezzük, úgy mint a többi műtétet ? Szóval sok a miért, nem tudom lesz-e egyszer erre válasz...talán idővel...

Előzmény: fiza (4359)
Megérzés Creative Commons License 2012.02.23 0 0 4372
Szia alongtimeago!Azt hittem megharagudtál ,mert múlthéten nem nagyon sikerült leirni jól a neved,hol egy g betüt,hol egy magánhangzóz hagytam ki.Nekem nem viszket wc után semmi bajom vele ilyen szempontból,de próbálj visszaemlékezni az első viszketés idöpontjára,hogy véletlenül nem szedtél -e antibiotikumot(konkrétan augmentin ha jól emlékszem,de nem vagyok benne 100%-ig biztos),mert valakinek hasonló problémája lett,soha el nem múló bőr viszketés a végbélnél.A feszitő érzést Dömötör vagy a tályog eltávolitása óta érzed?
Én mióta pár napja beléptem ide a fórumba nem vettem be szüztea kapszulát,hát azóta nagyon ritka a toalett látogatásom,csak a hasam nő.Megnéztem a szirmaimat tegnap ,kettő van ,tényleg nem vészes biztos lelehet vetetni öket,ez nem nagy gond.Nekem ami a legnagyobb problémám a végbélszükület,egy mutatóujjnyi .Én nem tudom ez milyen fokozata ez a végbélszükületnek,ha valaki tudja irja meg!De biztos ,hogy nem mütetném soha meg.Majd lágyitom a székletem valami gyógynövénnyel.Jó,hogy a 4 év alatt is ezt csináltam,mert ha nem akkor még végbél repedésem is lett volna ,tuti.De jó lenne látni mi van belül is,de én nem vagyok olyan bátor mint te(már több orvosnál is voltál a mütét óta).Az az igaszság,hogy én soha nem foglalkozom a múltal,az már elmúlt mindig a jelen és jövő érdekel.Nekem mondjuk igy könnyű,mert nem emlékeztet állandóan feszitő érzés ami a lézeres aranyér mütétre emlékeztet.Esetleg álmunkba:rémálom!
Előzmény: alongtimeago (4369)
Megérzés Creative Commons License 2012.02.23 0 0 4371
Szia Lalaura! A szilvalekvár tényleg nem vált be,semmi hatása nincs,viszont a joghurt nagyon jó lett erdeigyümölcsösre csináltam.Nem nyúlt ,szép krémes lett mint a bolti. Hétfőn megyek egy gyerek klinikára az unokatestvérem megkért,hogy kisérjem már el mert a hároméves kislányát fogják hasiultrahangozni,kivizsgálni ,mert mióta bölcsödébe jár visszatartja a székletét és nem akar wcni,mert azt mondja,hogy fáj a végbele.Remélem nincs végbélrepedése,mert éjszaka is csak sir,ha ingere van.Egy ilyen pici gyereket szerintem meg se tudnak a végbélnél vizsgálni mert mem hagyja magát.Nem tudom mi lesz majd.
Előzmény: Lalaura (4366)
alongtimeago Creative Commons License 2012.02.23 0 0 4370

A műtéted típusa LONGO műtét volt ?

Előzmény: fiza (4368)
alongtimeago Creative Commons License 2012.02.23 0 0 4369

Fiza !

 

A műtétet illetően: én a mai napig azt vallom hogy a műtét után még évekkel is rosszabb mint előtte, ez az én tapasztalatom. Akkor jöjjön a műtét ha tényleg komoly a baj. Én barom azt hittem hogy a műtét majd végleg eltünteti azt a problémát amit érzek.

 

Megérzés !

 

Nekem az a fő problémám hogy egy feszítést érzek a műtét helyén ami nem volt előtte. Persze nem olyan erős feszülés hogy gyógyszer kéne rá, de nagyon kellemetlen, mintja egyfolytában izomlázad lenne a műtét területén. Mintha ott lenne valami bedagadva, begyulladva, stb. de mint mondtam több orvos szerint sincs ott semmi rendellenes, és az ultrahang sem mutatott ki semmit. A wc-zés általában normális (nem mondom tökéletesnek), de úgy egész nap "izomlázszerű" érzés. Ezen az segít legjobban ha fekszem, akkor nem feszül. Így a munkából (végre) hazaérve lefekszem az ágyra pihenni, meg fejenállok. Ez jólesik. Sajnos a feleségem is már hajlandó azt mondani hogy lusta vagyok. Aztán lemegyek futni fél órát, utána újra lefekszem 10 percre, és ezután valamivel jobb.

A feszülésen kívül már csak annyi problémám van hogyha wc után nem mosom meg ott alul akkor elkezd csípni. Nem rögtön, hanem ahogy telnek az órák egyre jobban. Mintha elkezdené felmarni a bőrt. Ez viszont olyan régi probléma nálam ami jóval a műtét előtt is megvolt. Sajnos amikor az orvosoknak felvetem a bőrbetegség problémát, ezt nem hajlandóak elfogadni, szerintük nincs ilyen bajom. Egyik doki szerint ez a sok műtéti vágás miatt van, de szerintem nem ugyanis ez megvolt előtte is.

 

Megérzés:

- Neked nincs feszítő érzésed ?

- Hogy érzed magad ha nem tudsz feneket mosni egy wc-zés után (pl. munkahelyen) ?

- Te tényleg teljesen jól érzed magad, írd le legyszíves jobban az állapotodat hiszen hasonló műtéten estél át.

Lehet hogy nekem azért nincsenek szirmok, mert csak belső aranyerem volt. 2007-ben Dömötör megműtötte volna a kint lévő aranyeret csakhogy az 5 hét alatt magától visszahúzodott, így 2009-ben amikor elmentem hozzá, nem volt külső aranyér.

Előzmény: fiza (4359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!