Keresés

Részletes keresés

freyya Creative Commons License 2008.04.18 0 0 542
Na de ha pl. iskolában akarsz tanítani, közalkalmazotti besorolás szempontjából hová, melyik kategóriába teszik? Eleve, oda diploma kell, ez meg csak egy tanfolyam. Olyan nincs, hogy valamit el kell fogadni, ezzel legfeljebb reklámozzák a, gondolom, nem két fillérbe kerülő tanfolyamot. Privát nyelvsulik valószínűleg elfogadják.
Előzmény: Törölt nick (537)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.18 0 0 541
nomeg en is jartam oroszorakra anno.kituno voltam oroszbol.fogalmam rola nulla, a mai napig is.
Előzmény: Törölt nick (539)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.18 0 0 540
nincs magyar billentyuzetem. igyekszek ott kapkodni ahol tudok,szokoz kizokkent:-)bocs!
Előzmény: NevemTeve (538)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.18 0 0 539

Az en szulovarosomban 4 altalanos iskola van.Az egyik elitebbnek tartott,a masik kozepes,stb.Feltehetoen a jo es a rossz tanarok aranya kiegyenlitodik.Harom iskola,harom diakja kozepes eredmeny mellett a koszonesen kivul evek utan sem tud semmit.Igy kezdi es igy is vegzi az altalanos iskolat.Persze mondhatjuk,hogy hulye a gyerek,de akkor miert ertekelik a tudasat kozepes es otos kozott?

Szoval..azt hiszem a szavak tisztazasa kettonk kozott nem fog segiteni az ilyen gyerekeken.Ja,azt nem is emlitettem,hogy a jonak tartott suli tanarnoje neha be se megy orara,mert elfelejt.

Egyszer megdobbenve rakerdeztem az egyik ismerosomre(mindharom gyerek ismeros/rokon gyereke)hogy-hogy mar evek teltek el es ez a gyerek meg ugyanazokat a szavakat fujja,mint 3 eve,es elmagyaraztak,nekem,hogy a nyelvoktatas azt jelenti,hogy bovitik a szokincsuket.Ugyhogy a szulok is tisztaban vannak ezzel,es meg vannak elegedve.Gondolom,amig 4-es a gyerek...

Előzmény: Frouwe (535)
NevemTeve Creative Commons License 2008.04.18 0 0 538
Off: Bár idegen nyelvet akarsz tanítani, azért a magyar helyesírásra is érdemes ügyelned: pl. ékezetes betűk, írásjel után szóköz.
Előzmény: Törölt nick (537)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.18 0 0 537

Elfogadjak.Hivatalosan minden orszagban el kell hogy fogadjak.Persze tisztaban vagyok vele,hogy nem hivatalosan iskolaja valogatja.

Gondoltam hatha van valakinek tapasztalata.A 'gyorstalpalos' jellege miatt nekem is vannak fenntartasaim,de nem itelek elore.A sznobizmus meg,ami a szakma reszerol erhet,lepereg rolam.

Előzmény: freyya (534)
Shalina Creative Commons License 2008.04.17 0 0 536

Egyetértek.

 

Shal

Előzmény: freyya (531)
Frouwe Creative Commons License 2008.04.17 0 0 535
Ezt a végzettséget nem ismerem, nem vagyok angolos, de ez a hozzászólásod elég érdekes....

Szerintem tisztázz olyan szavakat, hogy tanterv, óravázlat, óraterv. Olvass kicsit a gyermekek nyelvtanulásáról anyanyelvi és NEM anyanyelvi környezetben. Hospitálj iskolában, esetleg taníts is. Aztán tapasztalatod birtokában nyilatkozz. Ha ügyes vagy, majd megírhatod a "tantervet" is....;) :) Amit hiányolsz.

Mellesleg a gyakorlóban, ahol tanárképzősként gyakran megfordultam, olyan színvonalon oktatták a nyelvet (pl. a mentorom...), hogy te elámulnál, hogy ezt is lehet! Nyolcadikosok lazán nyomták a Rigó utcai (ami akkoriban már B2 szint volt) nyelvvizsgát. Magántanár nélkül.

VANNAK jó nyelvtanárok, mint ahogy vannak jó orvosok és jó vízvezetékszerelők. Meg vannak rosszak... Lehetsz szakmai végzettséggel is ócska nyelvtanár. De szakmai végzettség nélkül erre sokkal nagyobb az esélyed.
Előzmény: Törölt nick (533)
freyya Creative Commons License 2008.04.17 0 0 534
Akkor inkább a nyelvsulikban, iskolákban érdemes megkérdezned, hogy elfogadják-e.
Előzmény: Törölt nick (532)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.17 0 0 533
szerintem inkabb azzal van a baj,hogy csoportos nyelvoktatasra,ahol ezt ki lehetne hasznalni,meg nem talaltak ki tantervet.az altalanos iskolai nyelvoktatas nem azert teljesen haszontalan,mert a gyerekek csoportban nem tudnak eveken keresztul 10 szon kivul mast is ismetelgetni,hanem azert ,mert nincs aki mast is hajlando tanitani nekik.
Előzmény: freyya (530)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.17 0 0 532
pedig en pontosan erre keszulok.:-)
Előzmény: freyya (531)
freyya Creative Commons License 2008.04.14 0 0 531
Ezeket a gyorstalpaló tanárképző tanfolyamokat anyanyelvieknek találták ki, hogy tudják tanítani a nyelvüket. Magyarországon aki tanítani akar, tanárképző főiskolára vagy egyetemre megy.
Előzmény: Törölt nick (527)
freyya Creative Commons License 2008.04.14 0 0 530
Igen, idegennyelvi környezetben, spontán. De nem csoportos nyelvoktatás keretében.
Előzmény: Törölt nick (528)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.14 0 0 529

accessibility-hozzaferhetoseg,elerhetoseg

Vagy az 'akadalymentesites'-re szeretnel magyar alternativakat?

Előzmény: vz55 (524)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.14 0 0 528

hmm...

egyesek szerint a gyerekek 7,masok szerint 11 eves korig tanulnak a leghatasosabban nyelvet.

Előzmény: freyya (517)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.14 0 0 527

Valamifele velemenyre lettem volna kivancsi.Ha valaki tanit ezzel Magyarorszagon,vagy mashol,mik a tapasztalatai,stb.

Előzmény: NevemTeve (526)
NevemTeve Creative Commons License 2008.04.12 0 0 526
Szinte biztos. Nem sok értelme volna, ha a világon senkinek sem lenne.
Előzmény: Törölt nick (525)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.12 0 0 525

Van valakinek CELTA vegzettsege?

vz55 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 524

Sziasztok.
Tanácsot kérek!
Rehabilitációs szakmérnök vagyok, vagyunk vagy 60 -an az országban.
A disabilty az fogyatékoság,
az accesibility az pedig az akadálymentesítés.(pl akadálytalan vagy ilyesmi. ) mi a saját zárt fórumunkon ezen agyalunk.
Tudnátok erre egyszerűbb magyar szót??
köszi.

Shalina Creative Commons License 2008.01.26 0 0 523

Nem én. Sose tanítottam kicsiket.

 

Shal

Előzmény: loop1o (514)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.24 0 0 522
Szia Teve!

"Nagyon is jól ismeri ő az angol és a német nyelv közötti különbséget" - rám gondoltál?

Előzmény: NevemTeve (521)
NevemTeve Creative Commons License 2008.01.24 0 0 521
Nagyon is jól ismeri ő az angol és a német nyelv közötti különbséget, mindkettőt Franciaországban beszélik, nemde?!
Előzmény: Frouwe (520)
Frouwe Creative Commons License 2008.01.24 0 0 520
Csak egyben tévedtél: ez nem tudományos fórum...;)

Amúgy most német könyv kell, vagy angol? Vagy mindkettő?

Németet kicsiknek a Zehn kleine Zappelmänner című könyvből kezdenék, utána pedig a Deutschmobil. Egy kötet két évre elég, nagyon jól lehet belőle játszani, változatosan lehet az anyagot leadni. Nekem volt egy békám, meg egy boszorkányom (ezek voltak az akkori kötet vezérfigurái). A boszi ott lógott a teremben, a béka meg báb volt. Azzal tanítottam a párbeszédeket. Szóval én szerettem. Elég rendesen nyomja a nyelvtant is amúgy, de nagyon jó feladatokkal, meg didaktikailag nagyon top dalokkal. Verseket meg dalokat a Deutsch für dich című könyvből szedtem, extra megtanultam furulyázni, hogy le tudjam őket játszani.

A tanárnő könyvének a címét nem írtam fel. Most néztem a szakdolimban (ebből a témából írtam), és sajna nem jegyeztem. Csak az óráinak a menetét, meg a hospitálásom erdeményeit. Amúgy az egri 1-es iskolában tanított, és Erzsike néni volt a neve, de ez jó 10 évvel ezelőtt volt már.
Előzmény: Törölt nick (519)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.24 0 0 519
Szia Frouwe!

Helyesbítek: természetesen nem hat, hanem 8 évesek a gyerekek, csak félreszámoltam, nem értem, hogyan. (azzal, hogy ilyen kicsi gyerekeket nem kellene tanítani, nem biztos, hogy egyetértek, mindegy)

"nálatok nem tanították a főiskolán (egyetemen), hogy milyen szempontok alapján nézz meg, értékelj és válassz könyvet? Nálunk igen." - geschafft - sikerült a bunkósági próbád, és sajna a legelső post-om lényege sem ment át Számodra az éteren. Képzeld el, hogy Te mondjuk szeretnéd megtudni a rinocéroszok táplákozási szokásainak főbb jellemzőit, írsz egy tudományos fórumba, ahol a bejegyzésed után arról kezdenek el beszélgetni, hogy honnan ered az állat neve. Anélkül, hogy egyébként közölnék Veled, hogy nincs Számodra használható információjuk.

"keresd meg a városodban lévő, áltsuliban angolt tanító kollégákat, és konzultálj velük." - khm, kábé az "Első Németkönyvem"-hez hasonló cuccokból szenvedtették a diákokat, így megköszöntem a tanácsokat és gondoltam, rákérdezek itt... (ha Te az említett kiadványra esküszöl, akkor bocsáss meg ismét)

Viszont az említett tanárnő által összeszerkesztett majd kiadott tankönyv címe érdekelne. Elárulod?

Köszi előre is,

szia
Előzmény: Frouwe (518)
Frouwe Creative Commons License 2008.01.24 0 0 518
Attól, hogy nem tudják a választ a kérdésedre, még nem kéne bunkózni....

De ha úgy, akkor én is (és előre is "bocs")....

Ha fogalmad sincs, miből taníts, minek vállaltad el? Amúgy meg nálatok nem tanították a főiskolán (egyetemen), hogy milyen szempontok alapján nézz meg, értékelj és válassz könyvet? Nálunk igen. Tanácsként azt mondom, keresd meg a városodban lévő, áltsuliban angolt tanító kollégákat, és konzultálj velük.

Mikor én kezdtem kicsiknek németet tanítani, én ezt tettem, sőt, hospitálni is bejártam. (volt egy szuper tanárnő, aki nagyon jól csinálta) Nem szégyen! Ő speciel maga állította össze az első-másodikosainak a tankönyvet. (olyan jó lett, hogy utána egy kiadsó ki is adta...)
Előzmény: Törölt nick (515)
freyya Creative Commons License 2008.01.23 0 0 517
Egyáltalán hogy kerülnek a 6 évesek második osztályba? Legtöbben olyankor még nagycsoportosok. Bár én még 8-9 éveseket is békén hagynék a nyelvtanulással.
freyya Creative Commons License 2008.01.23 0 0 516
Én ilyenkorú gyerekeknek egyáltalán nem tanítanék idegennyelvet.
Előzmény: Törölt nick (515)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.23 0 0 515
OK, srácok, kezdjül elölről:

6 éves gyerekeknek tud valaki ajánlani könyvcsaládot? Tanít valaki ilyen fiatal jó képességű diákokat Közületek? Ha igen, miből? Mag van vele elégedve? Mik a hibái / előnyei? Van olyan könyvcsalád, amit semmiképpen nem ajánlotok?

You and me, Set Sail, Welcome, Fairyland, bármelyikről infó / vélemény??

Ha igen, megköszönöm, ha nem, így jártam és kösz a semmit.

Bocsi a bunkóságért, csak az igazi kérdésemre senki se akar válaszolni. :-(

üdv
loop1o Creative Commons License 2008.01.23 0 0 514

Én kérek elnézést járatlanságom miatt! :P Te pl. ismered ezt a könyvet?

Előzmény: Shalina (510)
loop1o Creative Commons License 2008.01.23 0 0 513
Sosem hallottam erről a könyvcsaládról. Így aztán nem volt egyértelmű... ;)
Előzmény: Törölt nick (509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!