Keresés

Részletes keresés

calceolus Creative Commons License 2002.10.31 0 0 103
A budapesti Állatkertben tenyésző acer palmatum rendszeresen terem magot. Kétszer is hoztam belőle haza, de egyszer sem kelt ki, pedig 2 éven keresztül tartottam a cserépben. Tud valaki tanácsot adni?
barnetto Creative Commons License 2002.10.30 0 0 102
Köszi Endru, sokat segítettél.
Egyszer kiszáradt a földje, azóta kínlódik.
A tied mekkora volt, mikor először virágzott, és milyen évszakban? Ötven centinél tart a növényem.
Előzmény: endru (98)
jmoon Creative Commons License 2002.10.30 0 0 101
Milyen érdekesebb magokat tudtatok szerezni? Vagy tudtok esetleg webcímet ahol körül tudok nézni?
Köszi!
JégHerceg Creative Commons License 2002.10.30 0 0 100
Szia!

En kulfoldrol kuldok Magyarorszagra...es minden nagyobb nemzetkozi boritekra ill. csomagra tetelesen ra kell irni, hogy mit tartalmaz...csak ezert tartottam, de most mar sz@rok bele, kuldom, legfeljebb lecsuknak! A bortonkertet is kell gondoznia valakinek! :)))))))

JH

Előzmény: alsotekeres (99)
alsotekeres Creative Commons License 2002.10.30 0 0 99
Szia
Utoljára idén tavasszal küldtem külföldre magot, de az égvilágon semmit sem kértek, hogy írjak a csomagra. Egyszerűen lemérik és annyit kell fizetni, amennyit nyom a levél.
Előzmény: JégHerceg (95)
endru Creative Commons License 2002.10.29 0 0 98
Nekem kb. 5 vagy 6 éve van Murrayám, két faja: paniculata és exotica. Dél-Kinából származik. A Disznövény Enciklopédia azt irja, hogy teljes napot vagy félárnyékot, húmúszgazdag és jó vizelvezető talajt kiván. Én panellakásban tartom télen-nyáron, de már kivittem a szaporulatból a kertbe, ott is jól érezte magát. A szobában télen 22-24 fok van, páratartalom (a párásitás miatt) 40% (a nélkül 20) déli ablakban vagy a közelében. A perzselő déli nap nem éri. Adtam valakinek, nem tudta megtartani, de az ő szobája sötét, lehet, hogy azért. Nézd meg nincs-e pajzstetve, mert egyszer elkapta, és akkor szépen dobálta le a leveleit. Öntözésre nem kényes, de ha a földje kiszárad (főleg a fiatalabb fák) akkor tönkremegy. Gyökérrothadást nem vettem észre, volt úgy, hogy két hétig áztatta vizben a lábát. Időnként adok neki valami virágtápot de elég rendszertelenül teszem ezt, valaki azt mondta , hogy jobban higitsam. Földje: 1/3 virágföld, 1/3 hansági tőzeg (v. Novobalt) 1/3 szitált sóder, 3 mm-nél kisebb szemcséjű. Minden évben többször virágzik és hozza a piros terméseit.
Ennyit tudok róla mondani.
Előzmény: barnetto (97)
barnetto Creative Commons License 2002.10.28 0 0 97
Szia Endru!
Ez a Murraya nekem nagy gondom. Valamelyik virágkiállításon sikerült beszereznem egy szép példányt, de csak kínlódik, dobálja a leveleit, bármit csinálok vele, irodalmat pedig nem lelek hozzá. Tudnál tanácsot adni, hogyan kell tartani? Előre is köszi.
barnetto
Előzmény: endru (96)
endru Creative Commons License 2002.10.27 0 0 96
szia Jégherceg.
A listádból engem nagyon érdekelne a Lagerstoemia és az Acer cissifólium. Magnak is örülnék, de egy kis magoncnak jobban mert nincs nagy szerencsém a magvetéssel. Cserealapom sem sok van, de egy szobanövényt ajánlhatok ami nálunk nagyon ritkán van kereskedelmi forgalomban, "narancsvirágfa" Murraya paniculata.
András
Előzmény: JégHerceg (93)
JégHerceg Creative Commons License 2002.10.27 0 0 95
Szia!

Azt sem irtad ra a csomagra, hogy mag? Vagy csak azt nem, hogy pontosan micsoda?
Tavaly ota itt minden kulfoldre meno "tulsulyos" levelre es csomagra tetelszeruen ra kell irni mit tartalmaz.

De koszi szepen a tippet! :))))

Jo magcseret!

JH

Előzmény: alsotekeres (94)
alsotekeres Creative Commons License 2002.10.26 0 0 94
Abban nem tudok segíteni, hogy milyen jogszabályok vonatkoznak arra, ha Te személyesen akarod behozni vagy kivinni a magvakat. (Ha kis mennyiségről van szó, akkor valószínűleg semmi)
Azt viszont mondhatom, hogy én már több éve rendszeresen folytatok magcserét különböző botanikus kertekkel. A mogakat postán küldjük egymásnak. Eddig még soha nem volt semmi probléma a küldeményekkel, nem kellett semmit sem írnom a csomagokra, nem kellett semmi külön díjat fizetnem. Eddig csak egyszer-kétszer fordult elő kb 10 év alatt, hogy valami miatt kis összegű vámot számoltak fel, de ennek összege elhanyagolható volt (egy-két száz forint).
Előzmény: JégHerceg (93)
JégHerceg Creative Commons License 2002.10.25 0 0 93
Sziasztok!

Legoptimistabb esetben januartol ervenyes Index seminumom:


  • Acer palmatum [faj, a fajtak az iden nem hoztak magot]
  • Acer cissifolium
  • Hypericum frondosum "Sunburst"*
  • Hypericum androsaeum "Albury Purple"*
  • Hypericum kouytchense*
  • Styrax japonica
  • Ilex crenata "Sky Pencil"*
  • Ilex attenuata "Longwood Gold"
  • Ilex pedunculosa
  • Poncirus trifoliata
  • Lagerstroemia sp.

Ennek alapfeltetele, hogy kideritsem, milyen keretek kozt lehet kulfoldrol Magyarorszagra - nem kereskedelmi celbol - magokat bevinni.
Ha valaki tud ebben segiteni [utananezni a szabalyoknak], nagyon halas lennek!
[A lista bovuloben]
A *-gal jelolteknek alig van magjuk, ugyhogy inkabb a "kesz" novenyt cserelnem...

Egyelore ennyi!

Jo magcsereberet! :)

JH

pireisz Creative Commons License 2002.08.22 0 0 92
Sziasztok!
Nekem majd az ugynevezett koktélparadicsomból lesznek magjaim. Sajnos a sárga körte valamiért nem kelt ki.
kisvukk Creative Commons License 2002.08.06 0 0 91
Nekem anyukám vett az idén palántákat. Nagyon jól beleválasztott, mert a párom isteníti az ízét. Ha nem gond, hogy viszonylag apró fajta (a szüleimnél se nőtt meg nagyra, pedig a másik fajta, ami van nekik - tojás alakú, aminek viszont nincs olyan jó íze - alaposan megnőtt), ebből tudok pár hét múlva küldeni.
K.V.
Előzmény: calceolus (90)
calceolus Creative Commons License 2002.07.30 0 0 90
Koszontok minden kedves forumtarsat!
Ki tudna nekem igazan jó paradicsom magot kuldeni? Regen ettem igazan jo paradicsomot. Az iden telen lettunk kertgazdak. Ket fajtat is ultettem, szepek is, de nem igazan izesek. Az egyik szinte tokizu.
Regen talalkoztam olyan paradicsommal, amelyik igazan edes, magas a savtartalma es emellett a tarolas soran is megtartja intenziv paradicsomillatat.
Akinek van ilyen fajtaja, kerem, kuldjon nekem.
Cserebe sok, foleg fuszernovenyek magjat tudom felajanlani.
pireisz Creative Commons License 2002.04.26 0 0 89
Helló Barnetto! Hívj fel a 441-3918-on. Most, ha lehet.
Előzmény: barnetto (83)
endru Creative Commons License 2002.04.25 0 0 88

Kedves Csiri.
Ha megirod a cimedet a bbandy@levele.hu -ra akkor elküldök egy termést és meghatározod, hogy az e. A hossza (cserépben neveltem) 2 és 5 cm közti, hosszúkás, piros, csipős, a piacon felfűzve árusitottakhoz hasonlit. Onnan gondolom, hogy csili, mert egy virágüzletben láttam és ők mondták, ezenkivül fásodó szárú, és csopoportosan hozza terméseit, felfelé állnak..
Üdv
Előzmény: Csiri_ba (86)
Tozatu Creative Commons License 2002.04.24 0 0 87
Debrecenben a csónakázótó körüli növényparkban lehet-e növényeket venni?Köszi.
Előzmény: Csiri_ba (86)
Csiri_ba Creative Commons License 2002.04.24 0 0 86
Előre is köszönöm a magot, de megnézni nehezen tudom (debreceni vagyok). A "csili" termése (jalapeno néven is ismerik) kinézetre olyan mint egy kis méretű TV paprika (hossza 6-8 cm, átmérője 1,5-2cm), de nem egyenletesen vékonyodik, hanem nagyrészt az utolsó harmadában-felében. Színe változatos (zöld, sárga, piros), íze az enyhétől az erősen csípősig lehet.
Előzmény: endru (85)
endru Creative Commons License 2002.04.24 0 0 85
szerintem amim van az igazi csili. Úgy néz ki mint amit irtál.... de fásodó szárú és csoportosan hozza terméseit. Tudok adni, meg is nézheted, egy áttelelt.
Előzmény: Csiri_ba (84)
Csiri_ba Creative Commons License 2002.04.24 0 0 84
Üdv!

Érdekelne gyapotmag és valódi csili paprika (nem a kutya f..a)

barnetto Creative Commons License 2002.04.23 0 0 83
Kedves Pireisz!
Mikor akarsz menni az kiállításra?
Jó nekem is a péntek du.
A magokból ligetszépe, lepkevirág, kaliforniai kakukkmák, festő pipitér és kasvirág nincs nekem.
Ha ezekből valamelyik nagyon kényes, vagy szomjas fajta, akkor nem is való hozzám. Tudsz hozni kicsinyt belőlük?

Nem tudom mi a gyetyavirág, györgyike, boldogasszony tenyere. Mindenhol kerestem őket, nincs másik nevük? Nem kérni akarok belőlük, csak tudni, milyenek ezek?

Jövőre lesz júdáspénzem. Nárcisz, tulipán, fürtös gyöngyike hagyma, ibolya nem érdekel?

Előzmény: pireisz (76)
Carino Creative Commons License 2002.04.21 0 0 82
Nekem pedig "elég sok" porcsinrózsa magom van. Tavaly termettek.
pireisz Creative Commons License 2002.04.18 0 0 81
Helló Barnetto! Valószinűleg én pénteken megyek délután a kiállításra és viszem majd magammal, ami kell. Ott találkozhatunk.
Előzmény: barnetto (77)
pireisz Creative Commons License 2002.04.18 0 0 80
Helló Áfony! Rendben a pemetefű! Más nem kell? Hogyan juttassam el?
Előzmény: Áfony (78)
Vidovszky Creative Commons License 2002.04.17 0 0 79
Keesha!

A soroksári úton elfogyott az 500 ft - os babér.
Sajnos már nem is lesz.(egyenlőre)
Jobb lett volna ha megveszem neked.

Áfony Creative Commons License 2002.04.17 0 0 78
Szia Pireisz! Engem a pemetefű érdekelne. Majd értekezünk jó? Áfony
Előzmény: pireisz (76)
barnetto Creative Commons License 2002.04.17 0 0 77
Szia Pireisz!
Hu, de jó dolgokat írtál föl! Nem ismerem mindet, de most nagyon nem érek rá, meg fogom keresni az ismeretlenekt, holnap kéregetek, ha még lehet.
De jó Neked, ekkora gazdagság! A piacon nincs ennyi növény. Már olvasni is jó!
Na, megyek dolgozni.
üdv. barnetto
Előzmény: pireisz (76)
pireisz Creative Commons License 2002.04.17 0 0 76
Sziasztok!
Magjaim: Gyertyavirág, díszmák, harangláb, kankalin, paprika, hajnalka, nyári ciprus, búzavirág, kapor, dísznapraforgó, bazsalikom, napraforgó, kövér porcsin, görögdinnye, ligetszépe, szarkaláb, lepkevirág, borsfű, kéknefelejcs, ackhilea, kasvirág, györgyike, serlegmályva, kaliforniai kakukkmák, büdöske, körömvirág, szarkaláb, trombitafolyondár.

Palánták: szarkaláb, körömvirág, menta, citromfű, macskamenta, pemetefű, cickafark, dísznád, boldogasszony tenyere, festő pipitér, római kamilla.

Most még el lehet ültetni őket, érdekel ez valakit?

pireisz Creative Commons License 2002.04.16 0 0 75
Helló Tozatu! Megkaptam köszönettel a babokat. Igen kaptam angyaltrombitát, de még nem ültettem el, mindent a hétvégén akarok. Remélem fogja az idő engedni végre.
Előzmény: Tozatu (66)
barnetto Creative Commons License 2002.04.15 0 0 74
zia Pireisz!
A kirándulást Hoya szervezi a kertpont.hu -n, még csak azt lehet megszavazni, hogy hova menjünk.
A kiállításra (ápr. 26, 27, 28.)mikor mész?
Előzmény: pireisz (73)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!