Keresés

Részletes keresés

olipapa Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17884
Itiner futóversenyen? Na de kérem! Ne kezdjünk el visszafelé haladni!
e b o l a Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17883
Laminált futóitinert szeretnék a P85T-re.
Ma megrendeltem egy laminálógépet, szerencsére pályázaton jött... :)
Rendelek hozzá alapanyagot, előre is elnézést kérek, ha nem lesz tökéletes, illetve kicsit vastagabb lesz, nem ismerem még a g/nm dolgokat ezzel kapcsolatban.

Túlzásba nem akarom vinni, szeretném jól szalagozni, így a szerepe minimális lenne.
Km, táv, szint, pontok nyitvatartása a futótempóra és pontos helye és szolgáltatások.

Jelzéssel nem kell bajlódni! :) Végig P! :)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17882
Egy bizonyos kor felett már nem érdemes ennyire előre tervezni. :)
Előzmény: Törölt nick (17880)
ef zé Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17881

A NASA fejlesztésű simizáras itiner nagyon szép emlék, de valaki elővette tavaly a BÉF-en? Emlékeim szerint nem volt rá szükség. Na nem mintha minden fát ismernék a Börzsönyben, de a fényvisszaverőseket még én is felismertem. Idén is terveztek kirakni ennyi szalagot?

Előzmény: zoncsi (17879)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17880
Fura, némelyik rendezvénynél a 200-300 forinton nyüsszög néhány ember, most meg 1000 sem motivál...
Előzmény: e b o l a (17878)
zoncsi Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17879
A simítózáras zacskó jó, ha nem kell közben kivenni belőle a papírt. Balázs is olyan vitt, de mivel kisebb méretű volt, hajtva volt benne a térkép. Ki kellett emiatt nyitnia, és persze, hogy szétázott az itiner. Az A4-es méretű zárható tasak talán a legjobb megoldás. Vagy a fóliázott papír. :)
Előzmény: csanya. (17845)
e b o l a Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17878
Tekintettel hogy az utolsó pillanatban is volt malőr a kiírásban, péntekig türelemmel vagyok, aki pénteken elutal az még oké.

Gondolkoztam, hogy talán az ezer pénz nem elég motiváló különbség, de ki tudja...
Előzmény: e b o l a (17877)
e b o l a Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17877
Köszönöm!

Eddig hat előnevezés érkezett mindössze...
Előzmény: sajtember (17874)
Kopi Zoli Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17876
Köszi hogy szóltál, elfeledtkeztem volna róla!
Előzmény: sajtember (17874)
Tibet Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17875

A többiek nevében is köszönöm a rendezvényt.

 

Az útvonal követhetőségéről nekem nehéz nyilatkoznom, mert már 4. alkalommal voltam és így nem volt gond. (Bár patakok eddig nem voltak, csak hőség)

 

Írtam a Vadrózsa 50-ről a TTT-ben, ha esetleg valakit érdekel egy lassú "terepfutó" beszámoló :

http://forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=103397322&t=9001551

 

Üdv,

Tibet

Előzmény: titkár úr/herics (17805)
sajtember Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17874
sajtember Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17873
Ha jól látom, holnap lezárul a Piros85 előnevezés.
Részletek <a href="http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=2644" target="_blank">itt</a>.
Ha nem tudtam volna beszúrni a linket:
http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=2644
-athosz- Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17872
Köszi, ez megnyugtató.

Bár aki fogott már M115 itinert...
Előzmény: ganki (17866)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17871
Csanyáék úgy látom már alkalmazkodtak az éghajlat változtásához, legalábbis ami az itinert illeti. :)
A jövőbeni mátrai rendezvényeken is alkalmazkodni kell a körülményekhez. A kritikus elágazásokhoz egy-egy ladikban odahajózik valaki, evezővel mutatja az utat (és egy táblán a folyamkilométert, valamint az aktuális vízállást), és megszűnik a szalagozási probléma. Vízi úton a zsíroskenyér utánpótlása is megoldhatóbb lesz... Fogadni mernék amúgy, hogy az idei kritikák hatására a Hérics Vízisport Egyesület 2011-es Tavirózsa 50 rendezvénye simán benne lesz a Top 10-ben! :)
Előzmény: medvegyu (17858)
KáGéé Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17870
Ehemm, akkor még volt olyanom, hogy futómozgás...

A jelöléssel kapcsolatban: először jártam erre, általában jól követhető volt a jelzés, de pár helyen jó lenne még szalag vagy jel, mert ha nincsenek ott éppen mások, elmegyek, mint homály. Az elején, ahol a P+ átmegy a szántáson a bozót egyik feléről a másikra, meg a P+ Kis-hegyi balkanyarjánál. A János várán, ahol a S+/Z4szög leborít a patakvölgybe, simán nem vettem észre az elkanyarodó jelzéseket és továbbmentem az oldalban valami nyomon. Aztán persze gyanús lett és visszamentem, meglettek, ALULRÓL visszanézve gyönyörűen (és gúnyosan) vigyorogtak sorban, de FELÜLRŐL jövet nem vettem észre a jelzéseket, persze lehet, hogy csak én voltam elbambulva. Oda jó lenne valamit kiakasztani vagy sűrűbbre festeni jövőre. Bár akkor már le fogok találni rajta emlékezetből. ;-)
A többi rész rendben volt, a Muzsláról lefelé a Z3szöget kimondottan élveztem. Meg is lett a böjtje. :-/ A Nagy-hársas nevét egy életre megjegyeztem. Volt rá időm... Még jó, hogy jött zoncsi a tetején és diktált valamiféle tempót lefelé. Még mindig fenn lennék.

Köszi a rendezőknek a munkát és külön riszpekt a pontőröknek helytállásért.
zoncsinak és a másik srácnak (nemtom a nevét, fehér trikóban volt, bottal) köszönöm az együtt ledarált km-eket.
Kicsit túlélős, átütő élmény volt, teccett. Azért remélhetőleg jövőre jobb idő lesz.
KG
Előzmény: ef zé (17835)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2010.09.14 0 0 17869
Belekalkuláltam a Chamonix - Pilisborosjenő távolságot (vezetéssel), meg legalább fél éjszaka alvást. :)
Előzmény: Spero73 (17853)
Bozótkutya Creative Commons License 2010.09.13 0 0 17868
Én folyton tanulok tőletek valamit :)
Előzmény: csanya. (17856)
Bozótkutya Creative Commons License 2010.09.13 0 0 17867
Talán ez is különbség köztünk (és nézőpontjaink között), mert ugyan nálunk is van itthon Nurofen, biztos ami biztos alapon, de se a doki, se én nem nyúlunk érte automatikusan. Talán más lenne ha gyakran betegeskednének a srácok, de így egy év alatt se fogy el egy üveg...
Előzmény: miki (17862)
ganki Creative Commons License 2010.09.13 0 0 17866
Nem kell megijedni, nagyon könnyű lesz az itiner.
Annyi az egész, hogy 120 g/m2-es simított, felületkezelt papírra nyomtatom az itinert, ami csak annyit jelent, hogy a szakítószilárdsága nagyobb. Tehát ha többször hajtogatjátok is, nem szakad olyan könnyen, mint a normál fénymásolópapír.
És Csanyáék mindegyik itinert a rajt előtt bezacskóznak elázás ellen.
Profi ellátás a profi futóknak... :-)
Előzmény: -athosz- (17857)
csanya. Creative Commons License 2010.09.13 0 0 17865
A normál fénymásolópapír általában 80 g/m2, az itinert most 120 g/m2-re nyomatjuk(a VTM is erre ment).
Előzmény: -athosz- (17857)
csanya. Creative Commons License 2010.09.13 0 0 17864
Előzmény: -athosz- (17860)
Spero73 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 17863
Hátizsák teszt:
Volt szerencsém kipróbálni a Csanya-féle háti hordozót!
Profi cucc az biztos!
Könnyű, nagyon kényelmes, tele van praktikus, jól hozzáférhető kis zsebekkel, /nekem az oldalsó rekeszek használata sem okozott különösebb gondot/, viszont a kulacstartók nekem útban voltak! A fél lityis kulacs belefér kényelmesen a zsebbe, de nekem folyamatosan dörzsölte futás közben a karomat. Vagy kisebb kulacs, vagy csak csoki, gél stb. jöhet nálam szóba ezekbe a zsebekbe, egyébként zavaró. A tartályba tényleg nem érdemes egy liternél többet tölteni, nagyon "domborodik".
A hátsó "pakolható" zseb annyira passzentos a zsákon hogy az oda bepakolt cuccok nem fognak mozogni az tuti és ez nagy előny, én utálom ha motyorognak a cuccok a zsákban!
A vállpántja elég széles, könnyen állítható a mérete, jól szellőzik, futás közben nem ugrál a háton, fixen megmarad még nagyobb tempónál is. Az ivózsák könnyen kezelhető, jól tölthető, a tömlő elvezetése praktikus, futás közben nincs útban.
Profi zsák, de nem véletlenül, csak azoknak lesz jó szerintem akik a kötelező cuccokon kívül nem igazán akarnak mást vinni! Plusz felső, XP-nél nagyobb lámpa /még az is grízes/ esélytelen a normális elhelyezésre. Nekem tetszett, életveszélyes fenyegetésre ugyan de visszaadtam! Sajnos!
Speró

miki Creative Commons License 2010.09.13 0 0 17862

Köszi a választ!

 

Igazából 2-3 évvel ezelőttig soha nem vettem be ilyen gyógyszert. Aztán, mikor megszületett a kislányom, az orvos, később mi is, mindenre, ami gyulladással, fájdalommal, lázzal jár, azonnal nurofent adott, és félelmetesen hatásos volt, más eszköz nem is volt a kezünkben a hűtőfürdőn kívül. Így, ezen felbuzdulva, eddig 2 db 24 órás versenyen én is megpróbáltam és használt. Ez talán  nem láz, sosem mértem, lehet, hogy extrém izomláz, nagy területre kiterjedő gyulladás a sok óra futás miatt keletkező mikrosérülések miatt. Algopyrint nem próbáltam.

Előzmény: ChKaresz (17831)
Kopi Zoli Creative Commons License 2010.09.13 0 0 17861

Igen, igazad van, tudom hogy a szalagozás más tipusú problémákat vet fel. A Mátrabérc jelölési módját azért nem említettem, mert az időjárás miatt azt most elvitte volna a víz. De egyébként a lebomló élelmiszerszinezékkel a talajra festés tűnik nekem a jó megoldásnak, néhol szalag (ott ahol az ep személyzete a pont felé menet ki tudja helyezni és zárás után ugyanazok tudják beszedni) és persze a jelzések sűritése mindenképpen. Ezek kombinációja lehet a legjobb megoldás szerintem.

A jelzések gyarapítása nagyon jó, de sok esetben akik felfestik, azoknak olyan evidens hogy merre kell menni, hogy "nem látják" hogy hol kellene még festeni. Az Éjszakai Margitán éreztem úgy, hogy tök jó sok jelzés van, csak éppen az elágazások előtt és után nincsenek. Totojáztam is eleget és volt is keverés.

Előzmény: medvegyu (17858)
-athosz- Creative Commons License 2010.09.13 0 0 17860
Jó, neked, de nekem?
Előzmény: csanya. (17859)
csanya. Creative Commons License 2010.09.13 0 0 17859
A kötözködésért cserébe nekem egy 15 milliméter vastag, 50X50 centi méretű rétegelt lemezbe vésetem az itinert!
Előzmény: -athosz- (17857)
medvegyu Creative Commons License 2010.09.13 0 0 17858
Szerintem nagyon hasznos, hogy összegyűjtötted, hogy hol lehetett kavarni, ez alapján lehet javítani! Remélem a rendezők is olvassák.
Az is igaz, hogy két külön stílusban megyünk, én fel se tudom fogni az 5.34-edet, olyan távol vagyok tőle, nyilván nekem több időm marad mindenre és nem zavar, ha egy elágazóban elő kell vennem az itinert.

Ugyanakkor többször kifejtettem itt, hogy alapvető bajok vannak a szalagozással: Leszedik, átkötik, más rendezvények szalagjaival keveredik, vagy egyszerűen csak nem adnak engedélyt a kirakásukra a hatóságok.
Nem tudok idén olyan rendezvényről, ahol ne okozott volna gondot, beleértve az UTMB-t is(!).

A szalagok rendezvény utáni eltávolítása meg egy másik súlyos probléma.
Nem egyszerű feladat a beszedés, a legtöbb rendezvény után sajnos óhatatlanul kint marad pár darab, a legjobb szándék ellenére is, és nem kevés után pedig egyáltalán nem szedik le a rendezők.
Ez persze csak fokozza a hatóságok ellenérzését és az öntudatos erdőjárók is ha szalagot látnak, leszedik, mint szemetet, sokszor jóhiszeműen (és sajnos tudatos rosszindulatú átkötések is vannak).
A túl sok szalag tehát nem működik!

Ezért úgy látom, hogy az egyetlen jó megoldás a turistajelzések használata és felújítása, ami sok szempontból nem tökéletes, ahogy rámutattál, de még mindig a legjobb kompromisszum. Igaz, ez nagy munka rendezői oldalról.
Ahol végképp nem lehet turistajelzést elhelyezni (nincs fa, vagy rendkívüli útvonalmódosítás van), ott marad a szalag.
Szerintem ebből lehet főzni, nincs alternatíva.

Mert nem értünk van az erdő és nem a ,,terepfutásért'', hanem azért futunk az erdőben, mert szeretjük.
Innen nézve szerintem tudomásul kell vennünk, hogy az erdőben való tájékozódás egy feladat futás közben, amit meg kell oldanunk.
Nem várhatjuk el, hogy az erdő rovására, a fentiektől eltérő egyedi jelzéseket biztosítsanak a tájékozódásunk megkönnyítésére.


Előzmény: Kopi Zoli (17834)
-athosz- Creative Commons License 2010.09.13 0 0 17857
'JÓVAL NEHEZEBB'?????

Mennyi is az annyi?
Előzmény: csanya. (17845)
csanya. Creative Commons License 2010.09.13 0 0 17856
Ezért (is) érdemes olvasni a terepfutás topikot...Megint tanultál valamit!
Előzmény: Bozótkutya (17846)
Spero73 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 17855
Köszi a jókívánságokat!
Úgy gondolom kicsi vagyok én még egy UTMB-hez.
Inkább még egy év tudatos felkészülés egy CCC-re, ami most sokkal nehezebb lesz mint ez volt, viszont fejben talán még erősebbé tesz, aztán ha minden jól megy talán szóba jöhet a hosszú is. Messze még a december, lehet bármi!
Előzmény: Rhiannon21 (17772)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!