Keresés

Részletes keresés

.rufus. Creative Commons License 2007.03.16 0 0 4148
naja, pláne hogy utálom a kagylót... de a viccet félretéve télleg nem árt kicsit körültekintően nyaralgatni mostanában... de azért nem feledjük, hogy Montenegro - szerintem legalábbis - még mindig nincs mondjuk Horváto. szintjén. legalábbis a déli része semmiképp, de északra meg többen mennek, ott a tömeg miatt van lehetőség összeszedni egy kis hepát... szóval nem egyszerű ez. utánanéztem egyébként, nem olyan vészes beoltatni magad, és engem kicsit megnyugtat a tudat, hogy leglább megtettem amit lehet
Előzmény: H_G (4145)
csakamunka Creative Commons License 2007.03.16 0 0 4147

Valóban a szállásárakban nincs nagy eltérés, de eddig nem kellett Montenegroba a kaját vinni és egy éttermi vacsora sem volt nagy érvágás. Ismerőseim Horvátországi tapasztalata az, hogy nagyon felmentek az árak. Ha mondtam, hogy Montenegroban mennyiért szoktunk egy étteremben kajálni azt mondták Horvátországban kb. a duplája. Pl: amennyiért mi kagylót ettünk étteremben annyiért Horvátországban csak az üzletben tudták megvenni a fagyasztottat. Ök mondták, én már régen nem nyaraltam ott.

Szoval remélem, hogy nem fognak hirtelen elszabadulni az árak.

Előzmény: Törölt nick (4146)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.16 0 0 4146
10 Eurós szállás eddig mindig volt bárhol Európában és mindig lesz is. Horvátországban is és Montenegróban is. Legalábbis én többet nem vagyok hajlandó adni szállásért sehol sem. Ausztriában is találtunk már 10 Eurós szállást, +2Euró reggelivel, pedig nem egy olcsó ország.

Hepatitisz gyakori a mediterrán országokban, pl Olaszban is. Védőoltás kb 4000Ft, aki sokat megy arra, annak megéri.
Előzmény: csakamunka (4144)
H_G Creative Commons License 2007.03.16 0 0 4145
A mediterrán vidékeken annyi plusz elővigyázatra van szükség, hogy a kagylóevéssel kell vigyázni, legjobb teljesen tartózkodni tőle.

Előzmény: .rufus. (4143)
csakamunka Creative Commons License 2007.03.16 0 0 4144

Hello!

Ha közel 50 százalékot emelnek akkor szerintem nem csak megközelitik a horvát árakat hanem meg is előzik. Na majd meglátjuk, de ha igy lesz akkor el kell gondolkodni.

Előzmény: szervezkedő (4141)
.rufus. Creative Commons License 2007.03.16 0 0 4143

jaja, vigyázni kell, de az mindenesetre igaz, hogy tele van bolttal, bármit lehet venni. de nem kell ám külföldre menni, hogy Hepatitist szerezz, egyik barátom itthon szedte fel egy közönséges öltözőben, úgyh láthatjátok, elég könnyű beszerezni... én mindenkinek azt tanácsolnám, h oltassa be magát, attól nagy baja nem lehet, sőt... én mindenesetre meg fogom tenni, bárhova is megyünk az idén.

Előzmény: holinyo (4142)
holinyo Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4142
Hát olyan jókat írtok, h egészen kedvet csináltok hozzá:) és egészen meg is éheztem. Igaz, h én nem voltam még, ezeket egy egy haveromtól hallottam ,aki kint volt a kotori öbölnél, és felszedett vmi hepatitiszt, vagy bélfertőzést, már nem emlékszem...hányt és láza is volt, a bátyja ment ki érte kocsival, mert nem tudta volna a vonatutat végigcsinálni...szóval mindennek két oldala van... 
szervezkedő Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4141
Szaisztok!
Tegnap egy szűk délelőttöt beszélgettem a montenegrói szállásadónkkal. Tényleg nagyon segítőkészek, de az biztos hogy az olcsóság a múltba vész! Ő úgy kalkulál hog yidén ynáron kb. 50%ot emelnek a 2006os árhoz képest. Az árak már már közelítik a horvát árakat. Tehát azért mert olcsó senki ne induljon el, mert csaolódás érheti.
(Akinek gázos autója van, üzenem, most 30dinár az autógáz. A azért elég kellemes, nem???)
H_G Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4140
Az étel (közönséges utcai kifőzésekben is) nagyon jó, fűszeresebb, mint Horváto.-ban. Semmi bajunk nem lett tőle, pedig asszonykámnak elég kényes az emésztése (az enyém eleve nem, hál' istennek). Nem is beszélve a sonkáról, sajtról, mézről (egészen kiváló minőség mind), a jó borról és olasz minőségű kávékról.

A csapvíz tényleg nem iható, csak ha van külön szűrője a háznak (a kotori Katica néni szerint, és ő él ott, kell, h. tudja). De ez nem probléma, rendkívül sűrűek a kis boltok, mindenfelé kapsz remek ásványvizeket.
Előzmény: holinyo (4137)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4139
Elég rosszul hallottad! Kár hogy még nem láttad...
Előzmény: holinyo (4137)
halacs Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4138
Valóban nem mindenütt jó minőségű a víz, de ez így túlzás. Az ételekkel kapcsolatban pedig sehol nem volt semmi problémánk, pedig mindenütt ottani ételeket ettünk, és nem elit helyeken, viszont finomakat, olcsón.
El kell dönteni, egy nyaraláskor mik a legfontosabb szempontok ahhoz, hogy jól érezd magad. Montenegró páratlanul szép, az emberek nagyon kedvesek. Ha vállalkozó szellemű vagy, aki szeret kalandozni, maga felfedezni egy országot, rácsodálkozni egy másfajta életstílusra, annak fantasztikus lehetőség...
Előzmény: holinyo (4137)
holinyo Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4137
hi, hát lehet, h olcsó, de nem okkal? mmint azt hallottam elég szutykos, és jobban teszed, ha nem iszol a vízből, és magadnak csinálsz kaját, mert még hazaviszel egy jó kis fertőzést...
.rufus. Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4136
lehet hogy a legolcsóbb, de - ahogy én láttam - olyan is... Montenegro sokkalta szebb is szerintem. és egy sereg hozzám hasonló diáknak ideális, mert tényleg olcsóbb a többi adriai országnál (kivéve Albánia, de az mint Bulgáriában...) ha meg a körülmények miatt aggódsz, mindenhol lehet szépen kiépített helyeket találni, bár nem árt vigyázni...
Előzmény: H_G (4135)
H_G Creative Commons License 2007.03.13 0 0 4135
Legolcsóbb, ahogy vki nemrég helyesen megjegyezte, Bulgária.
Előzmény: Törölt nick (4132)
rial Creative Commons License 2007.03.13 0 0 4134
Bocsánat, de 20 euróért félpanzió egy hotelban azért nem drága ;)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4133
Kb. féláron számolhatsz Horvátországhoz képest.
Előzmény: bambon (4129)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4132
Azért még mindig messze a legolcsóbb !!
Előzmény: H_G (4130)
H_G Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4131

A szépség, az viszont stimmel :)

 

Előzmény: bambon (4129)
H_G Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4130

Eléggé elavult az információd, ma már nem igazán olcsó hely.

 

Mit értesz "igényes körülményeken"?

 

Előzmény: bambon (4129)
bambon Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4129

sziasztok.

azt hallottam Montenegroról, hogy viszonylag olcsón szép körülmények között lehet lerendezni egy nyaralást. igaz ez? mármint a szép, igényes körülmények. az olcsóság sem mellékes, baráti körrel szervezünk egy nagy nyaralást, az se gond ha egy hátiszákos kaland, de mindenképp tenger mellé mennénk. szóval mégegyszer: milyen körülményeket kap az ember az olcsó árért?

köszi előre is

Előzmény: Vandorr (4128)
Vandorr Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4128
Mi Donja Lastva nevű helyen laktunk Tivat mellett, és szerintem nyugis kis öböl az. Ráadásul szép is. Onnan lehet csillagtúrázni. A város maga nem nagy szám az igaz, de aki a tengerért megy, az megtalálja azt.
Előzmény: H_G (4118)
csakamunka Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4127
Köszi a részletes információt. Remélem összejön egy kirándulás.
Előzmény: Míso (4126)
Míso Creative Commons License 2007.03.11 0 0 4126

Rijeka Crnojevica a tenger felöl három féle képen érhető el.

1,

Petrováctól Virpazarig a főúton (vagy az új alagúton át)

Virpazarból van egy útelágazás balra. Gyönyörű de nagyon keskeny és kanyargós úton jutsz el R.C.-ba. Ez 22 km hosszú, 40 percen belül soha nem tudtam megtenni, de nem is érdemes, inkább sokszor kiszállni és csodálkozni!

2,

Podgoricából a főúton Cetinje felé. 15 km után balra Rijeka Crnojevica felé szintén keskeny és kanyargós (ez volt a régi főút, míg ezt az új utat meg nem építették) Ez a kanyargós rész kb. 14 km

3, Budván és Cetinjén keresztül:

Cetinjéből a főúton Podgorica felé, majd cca. 10 km után letérés jobbra R.C. felé. Tulajdonképpen ez ugyanaz az út, mint a 2. sz. ajánlat, csak az ellenkező irányból.

Maga a falú nem igazán érdekes, csak a híd és a mellette lévő néhány ház (a 2.-ban szoktam lakni Montenegróban, az a bázisunk). A tó és környéke viszont nagyon szép, ezért érdemes mindenképen erre utazgatni.

 

Van egy nagyon előkelő étterem R.C.-ben a sétányon, de túl drága, inkább csak a maffia használja, ha másra nem, hát pénzmosásra. Kettőnél több vendég ritkán van benne, nyilván elég sokáig kell tárolni az ételt, míg vevőre talál.

Viszont érdemes megpróbálni Karucba eljutni. Ezt csak így tudom leírni:

R.c-ből Podgorica felé mész a főútra (út közben van először egy helyes kis kerthelységes étterem) még a faluban, később Gazivoda Hotel, ahonnan nagyon jó a kilátás, de én nem ott ennék). Az úton kb. 7 km után van egy leágazás jobbra Dodosi felé (ott is van jó étterem, és oda is érdemes elmenni). A sarkon van egy kis élelmiszer bolt. A Dodosiba vezető útról van egy letérő jobbra Karuc felé. Le kell menni a parkolóig. Ott a vízparton van egy nagyon hangulatos étterem, bár a parkolóból nem látható, kicsit sziklát kell mászni. Ne felejts el fürdőruhát vinni, mert itt csodás vízben lehet fürdeni (édesvíz!). Lehet csónakot is bérelni.

A tulajt üdvözlöm Strugarnak hívják. Ha szerencsétek van, népzene is szól. Finom halakat ehetsz.

Egyébként R.C.-ben is van étterem az új hídon túl Virpazar felé egy régi bárkán, közepes…

 

A legjobb halat viszont Zoran készíti (és a legolcsóbban is) Zabljak Crnojevicaban. Csak néhány térképen található meg, pedig itt áll a Crnojevicek ősi vára, ez volt a „főváros”, még mielőtt a törökök elöl Cetinjebe menekültek volna.

Zorán (Jovicevic –szintén üdvözlöm) a vízparton lakik, és ő viszi át csónakján azokat, akik a strandra akarnak menni (szintén érdemes fürdeni ott. Zoránnak van egy szobája is melyet 15-20 euróért kiad. Elvisz a legjobb helyekre a vadvizországban, és ha korán kelő vagy hajnalban halászni is. Persze mindent pénzért, mert más keresete nincs, de így is fele az ára, ha Virpazarban a Hotel Pelikanban fizetsz be bármire is. Étterme nincs, a felesége süti meg az ő általa fogott halakat.

Zabljakba egyfelől Dodosiból lehet eljutni (ha, a hídon át tud menni az autód, -mert a híd keskeny, de elbír). Itt a híd után is van egy étterem, nem rossz.  Az étterem után van egy partrész, jó fürdő és vadcampingező hely. Utána csak nyomokat követve lehet átjutni Zabljakba, de ha nincs magas vízállás, vagy nem esett az eső simán át lehet jutni (cca. 5 km). Ez az út azoknak való, akik szeretnek szafarizni. A helyiek lebeszélnek róla, de nincs igazuk!

Már messziről látszik a vár. É-Ny felé kell tartani!

Zabljakba el lehet jutni  aszfalt úton is:

Virpazar után Podgorica felé Golubovciban kell letérni balra. (ahol a legtöbb bolt van, egy jelölés nélküli út, két ház között. Az úton haladva át kell menni a vasúti síneken, majd a Moraca hídján. A híd után ismét balra, kb. 7 km egy hidat kell megin5t észre venni bal kéz felöl. Azon át az út egyből Zabjakba vezet.

Részletesebben mindent a CD-n amit Montenegróról írtam…

 

Előzmény: csakamunka (4124)
rial Creative Commons License 2007.03.11 0 0 4125
A tengerpart és a hegyek nagyon szép. Bár ami engem illet a monti tengerpart szebb, de az árak kicsikét elmentek...
Májusban megint körülnézünk Montiban, de már Macedónián is gondolkozunk valami tó környékén.
Előzmény: szervezkedő (4123)
csakamunka Creative Commons License 2007.03.10 0 0 4124

Hello!

 

Rijeka Crnojevica megér egy kirándulást? Petrovactól kb. milyen messze van?

/ut, idő?/ Va jó étterem ott vagy utközben?

Remélem már mindenki késziti az utvonaltervet nyárra:)

szervezkedő Creative Commons License 2007.03.10 0 0 4123
Amíg a hozzászólást írtam addig látom más is járt erre! Rial! Én a nyáron voltam Bulgáriában, egy Szófia melletti városban. Hááááááát????? Engem nem fogott meg!!! (a társaimat is csak leginkább a baromi olcsó sör nyűgözte le!)
Előzmény: rial (4121)
szervezkedő Creative Commons License 2007.03.10 0 0 4122
Sziasztok!
Na az elmúlt egy hét terméséből nem lesz nagy pletyka. Tud valaki valami napi infót az Eszék- Szarajevo- Niksic- Podgorica útvonalról? Arra gondolok, hogy ott is elmaradt a tél, vagy havasak az utak???

Barátaim még nem tettek le végleg a jövő heti kirándulásról (03.14-03.18ig). Igaz csak ketten vannak egy 5 személyes mikrobuszban és ha nem nő a létszám akkor itthon maradnak. Itt esetleg nincs jelentkező??? (Üzemanyag kb6-8e ft/fő oda-vissza)
rial Creative Commons License 2007.03.10 0 0 4121

Bulgáriába, Törökországban még olcsón lehet venni. Montenegróban az elmúlt 5 év alatt nagyon elmentek az árak. 10 éve még potom összegekért lehetett házakat venni. Tavaly ősszel voltunk lenn és a tengerparton ami olcsó volt az iszonyú állapotba volt, statikus és éptész barátom szerint a főfalakat kivéve az le kellett volna bontani. A hegyekben találtunk olcsóbban házakat, de a világ végén közmű nélkül...

Zabljakban kb. tengerparti árak vannak, az angolok már itt is megjelentek egy kis faházért 6 millió forintot elkértek. Itthon kb 1 millió se lenne...

Előzmény: szervezkedő (4119)
mammamija Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4120

Podgorica, 2007. március 2., péntek (MTI/AFP) - Montenegróban, az Adria-parti Hercegnovi város zeneiskolájában őrzik az egykori Beatles-tag Paul McCartney egy basszusgitárját - írta pénteki számában a Vesti című montenegrói napilap.


Az újság szerint egy Höfner 500/1 típusú, hegedű alakú gitárról van szó, amelyet a sztár egy nagy-britanniai Beatles-koncert során - miután a hangszer nyaka eltörött - behajított a közönség közé. Milan Dobrovic montenegrói operatőr unokatestvérétől, Dario Persitől kapta a hangszert, aki a koncerten megkaparintotta azt. Dobrovic a nagybecsű relikviát a hercegnovi zeneiskolának adományozta, ahol ma is található.
A szép, hegedű formájú basszusgitártípust Paul McCartney tette híressé: 1961-ben játszott először ilyen hangszeren, és e "jó szokását" máig megőrizte a színpadon.
(Panoráma)

 

:)) hogy mik vannak!!!!:)))

szervezkedő Creative Commons License 2007.02.25 -1 0 4119
Szia Tesztelő!
Kényszerű, nem várt okok miatt valószínűleg, nekem se lesz házikóm lent. én úgy gondolom hogy erről már lecsúztunk. Azokon az árakon amin ábrándoznak, egyik- másik lecsúszott helyen, annyi pénzért már másutt is lehet venni valamit. Igaz az nem Montenegró, de nem rossz az nekem, ha valahová autópálya vezet és nyáron is van hely a parton. Mi március elején terveztünk egy villámlátogatást. Sajnos egy hete volt egy (nem) kis balesetem, ami után annak is örülök hogy élek. A tavasszal vezetni vagy akár utasként is iyen hosszú utat nem tudok vállani, illetve az autónk feláldozta önmagát értem és a pótlása(vagy javítása) a tengerparti tervek rovására fog valószínűleg megvalósulni.

Találtam egy képet, amin egy nyári zsűfolt napot láthattok az egyik Ulcinj környéki strandon. Na ehhez képest egy szép szeptemberi hétvége sokkal elviselhetőbb- szerintem!

http://kep.kepfeltolto.hu/334/1172412743.jpg

http://kep.kepfeltolto.hu/940/1172412830.jpg

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!