Keresés

Részletes keresés

Rixa68 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 928

Mosolygok, de hidd el én is ilyesmit gondoltam, amíg el nem magyarázták.  :-) Azt mondják sokan, hogy fehérek még érzékenyebbek mint pl. a bronz. Nem tudok tapasztalatról beszélni, mert ugye az még nekem sincs :D :D

Én a te helyedben a kisebbet, akivel  aprobléma van, elkülöníteném . Tényleg a széltől is óvnám, hogy ő  ,ha egyedül van akkor tuti megeszi a gyógyszeres tápot, meg vizet. Ennél többet azt hiszem nem tudsz vele tenni. Lehet azért a tapasztaltak még valami jó,szakszerű tanácsot tudnak adni :-)

Előzmény: tyres1 (927)
tyres1 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 927

KÖSZI A VÁLASZT.

ÉN MEG VÁROM IT A NAGY "KÖPÉST"V. HÁNYÁST.

AZ ÁLLOMÁNYBOL ÁR 3-NAK BIBIRCSÓKOS A NYAKA +KOPASZ+LEBENY

A 4-DIK MÉG SEMMI ÉS PONTOSAN AZZAL VAN PTOBLÉMA.

GYÓGYSZER V. MÁS??? Ő A LEG KISEB .

IGEN AZT NEM IRTAM HOGY EZEK GIGANT "TIPUSUAK" VAGYIS

ÉRZÉKENYEK. HÓ FEHÉREK TARTSAK INKÁB PARASZT PULYKÁT???

VÁLASZT KÖSZÖNÖM.....

Előzmény: Rixa68 (926)
Rixa68 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 926

Nekem is az első pulykatartásom az idei. Ha 10hetesek a pulykáid akkor már látnod kell, hogy vörösödik a nyaka meg a feje. A nyakán meg dudorok jönnek ki.(ha jól tudom a kakasoknak) Ez a méreg hányás :D Ilyenkor azt mondják nagyon érzékenyek. Mi is  most tartunk itt. Már a kisebbeknek is vörösödik a nyaka, feje, és jó kis lebenyt növesztenek. Ennél sokkal többet azt hiszem nem tudsz tenni, talán annyi, hogy én még a széltől is óvom őket, nehogy megfázzanak. Csak túl leszünk rajta. Kitartás :D

Előzmény: tyres1 (925)
tyres1 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 925

Sziasztok.

KÉRÉSSEL FORDULNÉK HOZZÁTOK.

ELSŐ PULYKA TARTÁSAL PRÓBÁLKOZOM.

OLVASOM A FÓRUMOT ÉS MINDENKI A PULYKA HÁNYÁSSAL VAN

MI AZ??? NEKEM KB.10HETESEK. JA A DARABSZÁM 5....VOLT!!

MÁR CSAK 4 DE??MOST ELKEZDET AZ EGYIKNEK MENNI A"HASA"

VÁRHOTÓ A PUSZTULÁSA??DE MIÉRT??????

CSAK P.TÁPPAL ETETEM KAP A VIZBE LAKTIFEMET A TÁP GYÓGYSZERES.

SEMI MÁST NEM KAPNAK SEMMIVEL NEM ÉRINTKEZNEK.

AZ ELSŐ IGYPUSZTULT EL.MIT ADJAKNEKIK?????

AKITÖL VETTEM AZT MONDTA HOGY CSAK TÁP!!!!!

AKKOR???SEGITSETEK HA TUDTOK LÉÉÉÉGYSZI?!

ÉS MÉG EGYSZER MI A PULYKAHÁNYÁS????

KÖSZI.........

 

Arvioni29 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 924
Szia!Én is hasonló cipőben járok,anyuka kicsi gyerekekkel és egy kisebb állatkerttel.Sajnos ezt a betegséget a csirkéimnél is megállapította az orvos,ez a black head,vagy fertőző májgyulladás.Ez pulykabetegség,mivel idén én is vettem most pulykákat ezért persze nálluk is jelentkezett.Rögtön leitattam RONIDASOL-lal és sikerült kikezelni őket.Próbáld meg ezt,remélem még nem késő.
Előzmény: vargamami (922)
juhosttt Creative Commons License 2011.07.15 0 0 923

Sziasztok!

 

Én is a pulykaméreghányással kapcsolatosan érdeklődnék.

Holnap lesznek 8 hetesek a pulykáim. Terveztem, hogy adok nekik borsot, de elhúzódott az idő, és elmaradt. Nem gubbasztanak, esznek isznak.

Hogyan tudom, hogy a méreghányás megtörtént-e vagy sem? Semmi rendelleneset nem tapasztaltam. Vagy még fogok?

vargamami Creative Commons License 2011.07.14 0 0 922

Tudom, hogy mindig csak akkor írok ha problémám van , de ritkán tudok géphez ülni.

Látom , hogy sokan személyesen is ismerik egymást, ez nagyon jó dolog, én is szeretnék ismerkedni tapasztalt baromfi tartókkal, de még kicsik a gyerekeim így nehezen tudok itthonról kimozdulni.

Így nekem marad a ritkai gépezés.

vargamami Creative Commons License 2011.07.14 0 0 921

Szép estét mindenkinek!

 

S.O.S.-ben szeretnék a kérdédemre választ kapni ha lehet. A 7 hetes pulykáim búslakodnak , megy a hasuk, nem akarnak enni-inni. Az állatorvos javaslatára adok nekik kakas port de sajnos már azt is úgy isszák ha fecskendővel a csőrükbe teszem.

Teszek a csőrükbe tápot, hagymát , csalánt. Szerintetek mi lehet a bajuk? Sajna az állatorvos csak ennyit javasolt, de én szeretnék mindent megtenni értük, mert nem szeretném ha elpusztulnának.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

capricorn18 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 920

Na látom csak sikerült:)

Nekem is a fehér baknak már kivörösödött a feje meg a nyaka mára:)

 

Előzmény: marcsi089 (919)
marcsi089 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 919

G.Zoli Creative Commons License 2011.07.14 0 0 918

Szia. Látom jol elvannak a kis pulykákkal :). Szépen növekednek. Bírják ezt a nagy meleget? Nálam a kispulykáknak lóg a szárnyuk és nagyon kapkodják a levegőt, pedig árnyékban hűsölnek.

Előzmény: marcsi089 (914)
capricorn18 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 917

szai Marcsi

Tedd be paintba a képet, azt a start menü/ kellékekben találod. Ha betetted ott keresd azt, hogy átméretezés. Azon belül állítsd át képpontokra és ott az összeget írd átt 800x 600-ra vagy 1000x800-ra. Ezeket a méreteket elfogadja a fórum. Ha két az átméretezés akkor mentsé és kész. Ez a Windows 7-en van így

Xp esetében ugyan így tedd be a paintbe, de ott fent az eszköztárban a szerkesztés alatt keress olyat, hogy nyújtás/döntés. Arra katt és ott a nyújtás résznél állítsd be az összeget. Ebben az esetben %-érték van megadva. Ha 20%-al akarod lecsökkenteni a kép méretét akkor 80-at kell beírni min a két helyre a nyújtásnál, ezzel jelölöd, hogy a méret 80%-át tartod meg. kb 60-70%-ra kell beírnod az összeget akkor elsz jó. Ha nagyon nagy a kép akkor 40-50%-ra és a végén itt is a mentés gomb.

Előzmény: marcsi089 (916)
marcsi089 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 916

Nem tudom email-be sem írtam,mert nagy a felbontása,nem állítottam átt.Msn-en engedi!

Nem emlékszem rá hogy beszéltnk,de lehet.

Előzmény: kishármas (915)
kishármas Creative Commons License 2011.07.14 0 0 915

Szia! Msn-en nincs. Próbáld átküldeni a maxmotor@freemail-ra. Különben szécsényi vagyok. Nem beszéltünk mi már brahma ügyben tavasszal???

Előzmény: marcsi089 (913)
marcsi089 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 914

Szia Zoli!Nagyon szépek a pávák,már merek mutatni már képet,nagyon aranyosak,örülök nekik!

Előzmény: G.Zoli (908)
marcsi089 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 913

Szia!2000ft/db!

Nekem már nem lesz,ma néztem meg és 3hím meg 2tojó arra meg meg van a gazda!

Ha megadod az msn-címed akkor küldök képet a többiről.Helyileg te hol laksz?

Pávám most van a zoli jóvoltából 3db.ezekkel bróbálkozom!

Előzmény: kishármas (911)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 912

Köszönöm a választ!

 

Én nem szenvedtetem idebent az enyémeket, nagyon fullasztó meleg van, kitettem ketrecbe őket egy félig árnyékos és félig napos helyre, a ketrec két oldalát letakartam, ne legyen nekik hirtelen nagyon szeles, és még alájuk is tettem rongyot, mert nem akartam rögtön a fűre tenni őket és ott sütkéreztek nappal. Éjjelre pedig behoztam őket jó korán, mielőtt még lemenne a nap, nehogy fázzanak. 31-32 fok volt bent náluk a ketrecben úgy mint idebent éjjel a dobozban.

 

Szerintem nem csináltam nagy badarságot.

Előzmény: G.Zoli (907)
kishármas Creative Commons License 2011.07.13 0 0 911

Köszi! Kérnék árat is . Ha úgy gondolod nem publikus jöhet minden privátban! Nevem, címem publikus. Esetleg páva csere nem érdekel?

Előzmény: marcsi089 (910)
marcsi089 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 910

Szia!

Jelenleg 5fiatal van a nemüket még nem tudom,de ha nekem már nem is lesz egy ismerősömnek is vannak,most fényképeztem le őket,de csak msn be tudok képet küldeni mert nagy a felbontás és ide nem engedi meg email-be sem!

Előzmény: kishármas (909)
kishármas Creative Commons License 2011.07.13 0 0 909

Szia! Royal palmod van??? Van vagy lesz még eladó???

Előzmény: marcsi089 (810)
G.Zoli Creative Commons License 2011.07.13 0 0 908

Ha tápozni akarod őket pulyka nevelőt adj nekik, de a méreghányást nem fogod megelőzni vele....

Előzmény: gmeli14 (905)
G.Zoli Creative Commons License 2011.07.13 0 0 907

Nincs! Max annyi hogy jobban kell harcolni a kajáért mert a csirke falánkabb. Szerintem :)

Előzmény: zsuzsu1218 (903)
capricorn18 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 906

szia

annyi idős csírkének már csírke nevelő kellene legalább. Én indítot 3 hetes korig etetek, utána nevelőt kapnak. Ha veszel akkor inkább pulyka nevelőt vegyél a pulykáknak is már, de ha nem kapsz akkor libatápot vegyél mint írtam az közelebb áll fehérje tartalmilag a pulyka táphoz mint a csírke nevelő. Jelenleg nekem is azt kapnak a pulykák.

Előzmény: gmeli14 (905)
gmeli14 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 905

Sziasztok! Szerintetek ha eddig (8 hetes pulykák) csirke indítótápot adtam, - mert sajnos a vásárban akitől vettem 4 kispulykát és mellé kiscsirkéket is, azt mondta lehet együtt nevelni őket csirkeindítóval. - akkor ha most hozzájutok pulykaindító táphoz még nem késő adni nekik? Az egyik pulykának (szerintem fiú lesz) már pirosodik a nyaka. Amúgy kapnak hagymaszárat, már amennyi még van a kertben, mert kiszárad, almát, más zöldet, spenótot is próbáltam már, tököt, uborkát.

janni68 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 904

Kedves Szendrey 95!

Az 5.-ik sorban leírtakat nagyon nagyon becsülendőnek tartom,kevesen ismerik be a tapasztaltabbaktól igen sokat lehet és érdemes tanulni.

Gratulálok sok sikert és örömöt a pulykáidhoz .

Janni68

Előzmény: Törölt nick (896)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 903

Sziasztok!

 

Még mindig szeretném megtudni, hogy a pipék mellé van-e más jelentősége, hogy kiscsirkéket raknak, mint az, hogy a csibe megtanítja enni a pulykákat?

gmeli14 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 902

igen igazad van, de nagyon tanácstalan voltam, azért írtam ide is és a másik topikba is, legközelebb nem csinálok ilyet, de közben már elvittük állatorvoshoz és kiderült mi lehet a baj.

Előzmény: capricorn18 (900)
G.Zoli Creative Commons License 2011.07.12 0 0 901

Egy csirkéhez felesleges állatorvost hívni, nem éri meg. Különitsd el aztán vagy túl éli vagy nem. Nem hiszem hogy olyan betegsége lenne hogy az embert is megfertőzné.

Előzmény: gmeli14 (898)
capricorn18 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 900

szia

bocsi ha szekálásnak veszed, nem annak szánom. Ha írsz egy topicba, várj egy kicsit mielőtt mindenhova bemásolod ugyan azt, mert idő mire valaki válaszol.

Előzmény: gmeli14 (899)
gmeli14 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 899

Bocsánat elírtam: ez nem a "tyúkos topik"

Előzmény: gmeli14 (898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!