Keresés

Részletes keresés

b.gina Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57085

Ja igen, korábban írtad is hogy abban van az inzulin :)

Előzmény: b.gina (57084)
b.gina Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57084

Ez bizony IR. (gondolom az inzulin értékek mIU/l-ben vannak...)

A cukrod leesik, az éhgyomri inzulinod az egekben, már ne haragudjon ez az orvos, de nincs szeme?

Szerintem keress egy másik orvost, ha kell utazz.

Gyógyszert csak egy hozzáértő doki tudja megmondani, hogy kell-e az eredmények és a tüneteid alapján, mindenesetre diéta és mozgás tuti kell :)

Előzmény: Barba81 (57083)
Barba81 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57083

Sziasztok,voltam orvosnál és azt mondta nincs inzulinr.nézett ultrahangot éppen középidős voltam volt egy 18mm pete meg egy 7 mm méhnyálkahártya,azt mondta másnap reggel adasssam be a choragin-tüszőrepi injekciót,ne hagyjuk ki,nos én cseppet sem vagyok megnyugodva mert minden értékemre azt mondta szép és jó,annyi hogy diétázzak mert egy kicsit felfelé húz az éhomri cukor és inzulin,a prolaktinom 425 és arra is azt mondta jó,mikor már majdnem határon van.... a cukor értékeimet leírom még1x ti mit gondoltok,nem kellene nekem gyógyszer:

 

0 perc cukor 6

120 perc cukor 4,9

 

 

0 perc inzulin 17,8

120 perc inzulin 30,11

 

mivel ő azt mondta jó a párom hülyének néz hogy én mit keresem a betegséget...most mit csináljak,itt Egerben talán ez az orvos értene hozzá legjobban de szarik rá...a kecskeruta fű teát ittam,de most bukkantam rá hogy növeli a prolaktin szintet ami nem igazán jó,mert az enyém így is határon van.Szerintetek mit csináljak??

Amy1986 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 57082

Szeleszte! 

 

Én próbáltam a barátcserjét! 

sztm használ! :) 

Előzmény: Szeleszte (57041)
Amy1986 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 57081

Szeleszte!

 

Engem se vitt rá a lélek 7végén h felkeljek :D de beállítottam az órát aztán hőmérő bedug , mértem,  megjegyeztem megfordultam és aludtam tovább :DD  Másképp nem lehet , sztm érdemes lenne mérned , mondjuk igaza van Ediinának tény h magadnak méred! , de valahogy tök jó volt mikor mindenki mért és tudtuk összehasonlítani , reménykedni stb. sztm Neked is ez hiányzik .... hm ?

 

1-2 ciklust igazán érdemes lenne mérned h tudd kb. hogy állsz 

Előzmény: Szeleszte (57044)
Amy1986 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 57080

Sziasztok!

 

 

Szeleszte! Én konkrétan azt hittem hogy zajlik tovább a topikélet, régen is volt h sokan jöttek és mentek de valahogy kialakult egy kis közösség .... vagy csak más oldalt találhattak a pcos-ok? 
Én is ritkán jövök de már nincs az a régi TŰZ :D vagy mi, amikor oldalakat kellett visszaolvasni :D :(  

Én nagyon drukkolok NEKED h összejöjjön a baba! és az endodokiról meg : nekem is a 12. hétig engedte szedni, de nem érdekelt különösen "felhalmoztam" előre egy kis készletet amivel kihúztam a terhességet :D így nem volt gond. 

 

Előzmény: Szeleszte (57051)
Ediina Creative Commons License 2013.01.22 0 0 57079

Hm. Direkt megkérdeztem tesómat, hogy hová járt hozzá és azt mondta sztk-ba. Mondjuk az exanyósa barátnője ennek a dokinőnek... lehet, ez a megfejtés. :((

 

Előzmény: Szeleszte (57078)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.22 0 0 57078

Szia Edina:

 

Nagyon szeretném megköszönni, hogy megkérdezted tesodat.

 

A doktornőt ismerem immár 14 éve. Annak idején még a Nyirati doktornőhöz jártam, amikor elment szülni neki adott át engem meg anyut. Egyszer kétszer ellátott a klinikán, majd közölte hogy lehet a magánrendelőjébe fáradni, ha meg nincs pénzünk ne is keressük. Hát sajna akkor sem volt. Jelenleg 9 eft nála minden. Unokatesom tavaly nyáron szült nála, de mindenért fizetni kellett egy hónapba többször is elkérte a 9 eft-ot. UH: 9 eft, konzultáció 9 eft, receptírás: 9 eft, terhesség igazolása 9 eft. Ők jobban állnak anyagilag, de alig bírták megfizetni. Állítólag a tudása nagyon jó, és rengetegen dícsérik, csak hát nagyon drága trafiás doki.

Előzmény: Ediina (57076)
mica_1 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 57077

Sziasztok!

 

Korábban írogattam ide. Tavaly februárban szültem egy pici lányt, és azóta már a 2. babámat várom, aki pedig úgy néz ki, fiú :)

Maradt Clostilbegytem, ha valakit érdekel esetleg, írjon nekem.

Ediina Creative Commons License 2013.01.22 0 0 57076

Szele, tesóm sokáig élt Szegeden. Megkérdeztem neked, Vincze Emőke volt nődokija, nagyon dicséri. Sztk-ba járt hozzá. Húgom barátnője nála szült, ő is. Hogy támogatja-e a metet nem tudom, de egy kört megér, hogy kiderítsd. Tudod: googli, gyakori kérdések... vagy itt hátha ismeri valaki.

Előzmény: Szeleszte (57075)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.22 0 0 57075

szegedi lány

 

Ha nem találok terhességig met párti nőgyógyászt, akkor kénytelen leszek elmenni hozzá. Örülök azért, hogy jók a tapasztalatok. Jelenleg szedem a met-et 35 napra menstruálok, már csak peteérést, petevezeték átjárhatóságit, és esetleg laproszkópot kéne nálam alkalmazni, de ez mind nőgyógyász szakterület. A terhességig el is kellene jutnom, sajna ebben a hónapban sem jött össze:(

Előzmény: szegedi_lány (57074)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.01.22 0 0 57074
Hatalmas jó pont a kecskeméti doki mellett hogy felveszi a telefont! En már kétszer hívtam fel, és készséges volt, nem csapta le azzal, hogy menjek a kérdésemme szrmélyesen, így tényleg csak ajánlani tudom! Ginának köszönet, hogy felkutatta! ,)
Előzmény: Szeleszte (57070)
Katus27 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 57073

Köszi! :)

Előzmény: Micimalacka (57072)
Micimalacka Creative Commons License 2013.01.14 0 0 57072

mindig mindent nyersen, tisztán, szárazon (pucolva) kell mérni:-)

Előzmény: Katus27 (57071)
Katus27 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 57071

Sziasztok!

 

Diétával kapcsolatban lenne egy kérdésem hozzátok. Rizst, tésztát nyersen vagy főzve méritek (már aki méricskél) a diétához?

 

Választ előre is köszi

Katus

Szeleszte Creative Commons License 2013.01.14 0 0 57070

Edina

 

Akkor lehetséges, hogy nekem is jó lenne terhesség alatt a kecskeméti doki, ha ad egy szakorvosi javaslatot a körzetinek, hogy terhesség alatt is szedni kell a met-et és akkor valóban nem kell kifizetnem a receptírás költségeit és a leletkiértéketlést, gondolom a kettő együtt már 6 eft körül van. Én is ezért szeretnék met párti nődokit, mert akkor terhesség alatt teljesen kihagyhatnám az endomókust.

 

Jokeva:

Ez a háromhavonta történő hormonok azért van mert még mindig nem álltak be a hormonjaim, mert még mindig 1*750 mg metformin xr-t szedek, mert még mindig a ciklushoz igazítják jelenleg 35 nap, de még az sem tökéletes. Szóval azért vagyok így, mert még mindig nem tudják megmondani, hogy ehhez a hormonértékekhez ennyi met tartozik (persze 160-180 gr szénhidráttal, és heti kettő három mozgással). Előnye: legalább ingyen van, az amúgy is magas lakáshitelem mellett, amit a pofátlanság határáig emelt a bank.

 

Amúgy a pár évvel ezelőtti tüneteim is visszatértek: légszomj, éjszakai vécére járás, fulladás. Tegnap is arra ébredtem éjszaka, hogy nem kapok levegőt, és persze ezekről sem tudják, hogy mitől van. Néztek már MRI-t agyalapra, befektettek alvásambulanciára, mindenhova elküldtek fogalmuk sincs.

Előzmény: Ediina (57067)
arilari83 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 57069

Sziasztok, 

ismeritek a PCOS Szívügy Alapítványt?
A kék közösségi oldalon most indult egy zárt csoport, "PCOS Alapítvány - Minden ami PCOS" címmel, ahová bárki csatlakozhat, akinek kérdése van a PCOS-sel kapcsolatban, vagy csak sorstárs(aka)t keres, vagy diéta, esetleg gyógyszer témában szeretne tanácsot kérni, stb. 
Az alapítvány hivatalos fórumaként működik, ahol igyekeznek minden problémára megoldást keresni, úgyhogy kérdezzetek bátran! 

Köszönettel: 
egy Önkéntes

Jokeva Creative Commons License 2013.01.11 0 0 57068

Háromhavonta laborok?? Minek? Jó az alaposság, de... Fene tudja, engem megőrítene.

És csatlakozom Edihez, minek kéne havonta leperkálni neki egy tizest??

Előzmény: Szeleszte (57066)
Ediina Creative Commons License 2013.01.11 0 0 57067

Szele, azt nem tudom honnan szeded, hogy terhesség alatt havonta kell endodokihoz járni? Engem tudod hányszor látott az endodokim terhesség alatt? Egyszer, 12 hetesen. Akkor is csak azért, mert elvittem neki amit a nődokim írt a terhesség alatti metszedésről. Akkor megbeszéltük, hogy havonta nézetek éhomi, meg reggeli utáni cukot. Ezt aztán szépen elküldtem neki e-mail-ben. De mivel pofátlanságnak tartom, hogy azért fizessek távkonzultációért 3k-t, hogy megmondja, jó a leletem, (végig jó volt) egy idő után el sem küldtem. Persze ha rossz lett volna kerestem volna. Bár hozzáteszem, én terhesen is elég komolyan vettem a diétát.

Receptet sem vagyok hajlandó pénzért íratni, ha van aki felítja ingyen, úgyhogy azt is a nődokival intéztem.

 

Előzmény: Szeleszte (57066)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.11 0 0 57066

:)) Jokeva:)))

 

Vicces történet lenne. Három havonta visszahív az elküldött labor után. Mikor menstruált utoljára? ÖÖÖ. Ezek a hormonértékek mely szakasznak felelnek meg? ÖÖÖ. Jah és már megint hízott... betegesen figyeli a súlyomat. Jah és olyan szinten maximalista, hogy mindig személyesen behív és megnéz, vérvétel, hogy vagyok mint vagyok egyebek. Szóval ez nehezen járható út.

 

Gina:

a szegedi endomókusokat már megjártam, egyedüli volt aki egyáltalán alap állapotomba hajlandó volt met-et írni, terhesség alatt még ő sem. Edina javasolt Kecskeméten egy endodoki, aki partner ilyenekbe, de terhesség alatt nődokinak havi 12, endodokinak havi 10 plusz utiköltség nem kivitelezhető. Inkább nődokit próbálok vislatni:)

Előzmény: Jokeva (57065)
Jokeva Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57065

:)

 

 

Szeleszte, végső megoldásként ne kösd az endomókus orrára, hogy terhes vagy. Amíg nem látszik, addig járj be receptért, mikor már ruhával sem lehet takargatni, akkor csak telefonon rendeld meg, és menjen érte anyád-párod-akárki ;)

A terhességi belgyógyos szűrést meg csináltasd meg mással. Mindenre van megoldás ám :))

Előzmény: b.gina (57063)
b.gina Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57064

Vagy keresel egy olyan endokrinológust aki támogatja ;)

Előzmény: Szeleszte (57058)
b.gina Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57063

Így kell ezt csinálni :)

Előzmény: Jokeva (57059)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57062

Végülis a lényeg egy: vagy egy házidoki, vagy egy endodoki, vagy egy nődoki aki met kompatibilis. Na nálam terhesség esetén egyik se az, szóval nődokiból kéne újat vadászni.

Előzmény: Jokeva (57061)
Jokeva Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57061

Nekem házidokim még a kiskönyvembe is beírta, hogy terhesség alatt is kell a met. Így tulképp senki sem vitázott velem - legalábbis a másodiknál. Az elsőnél is szereztem gyógyszert, de minden doki önkényesen le akart állítani...

 

A szitu nekem már akkor is vicces volt, ezért is voltam képes mosolyogni! Baromira nem érdekelt a doki nyomora :))))

Előzmény: Szeleszte (57060)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57060

Én is ilyen asztalra csapkodós fajta vagyok, még annak idején 2007-ben így sikerült az endodokinál kiharcolni a metet. El tudom képzelni a jelenetet a nődokiddal:):):) Ritka kellemetlen és így utólag vicces, de gondolom akkoriban ezt feletébb nem tartottad viccnek. Végülis akkor valahogy lett recepted is? Mert még az hogy szedni vagy nem szedni, hanem a szakorvos nem ad receptet, így körzeti sem... Szóval az még egy érdekes szitu valahonnan kihúzni és majd utána a nődokinál csapkodni. Ha lenne szerencsém normális nődokit találni, akkor nem is lenne nagy balhé pont ezért akarok met kompatibilist.

Előzmény: Jokeva (57059)
Jokeva Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57059

Nem tettem le. Mindkét terhességem alatt végig szedtem a 3x1000-et, egyedül csaszi napján nem, dehát akkor nem is ettem. Másnap már folytattam ugyanúgy 3x1000-el, és végig szoptatás alatt is.

 

Ha partner a dokid, akkor nézesd meg vele az újabb szabványokat, mert már 2 éve is benne volt a magyar szabványok között, hogy terhesség alatt végig szedhető és javasolt a metformin! Nekem sem hitték el a dokik, és megnézettem vele, totál sápadtan közölte, hogy igazam volt :)))

Dehát én harcos fajta vagyok és nem hagytam magam. De ha jól emléxek akkor te is az vagy :) Hidd csak el, hogy szedhető, és ha a dokid nem túl lusta, akkor nézzen utána. Ha meg túl lusta ehhez, akkor csapj asztalra, akármi...

Velem amikor veszekedett, épp kiterpesztett lábakkal feküdtem a kengyelben, vizsgálat előtt voltam, széttpárt p*nával, és lila fejjel veszekszik veled a doki, képzeld el... én meg mosolyogva közöltem hogy bizony szedni fogom, akár akarja akár nem, de nézzen utána ha nekem nem hisz :))))))))

Előzmény: Szeleszte (57055)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57058

Az endodoki nem ad rá szakorvosi javaslatot, a terhesség első napjától betiltja, így a házidoki sem írja fel...nődokit meg nem találtam még aki támogatná a met-et.

Előzmény: Micimalacka (57057)
Micimalacka Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57057

Én is szedtem met-et, nődoki tudta mellett.

Háziorvos felírhatja, jól rémlik, neked nem írja fel?

Előzmény: Szeleszte (57055)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.10 0 0 57056

Meg ami probléma, hogy a metformin csökkenti a folsav szinten, az meg az első három hónapban nagyon kell a babának. Szóval így nem tudom hogy azzal ártok ha egyik napról a másikra lerakom, vagy levadászok egy nőgyógyász aki valamennyire kontrollálja pl: havonta egyszer egy 90 perces étkezési cukor inzulint néz vagy valami ilyesmi, hogy a baba is rendesen fejlődjön.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!