Keresés

Részletes keresés

atp Creative Commons License 2012.09.18 0 0 12864

Ez megnyugtató, köszönöm a választ!

 

Ha most, jelenleg egy nem állami fenntartású szakképző iskola a tanárait nem a közalkalmazotti bértábla szerint fizeti meg, hanem alacsonyabb bért ad, akkor mit lehet tenni? Ki felügyeli ezt?

Előzmény: twiaj (12859)
twiaj Creative Commons License 2012.09.17 0 0 12863

Általában ez a legnagyobb probléma... hiába van egy megítélt összeged, ha nincs kin/min végrehajtani...

Előzmény: noresz87 (12862)
noresz87 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 12862

Köszönöm!Az előző pultos is feljelentette,úgyhogy akkor én lennék a harmadik!De hogy kaphatok pénzt,ha mondjuk nyernék és nincs semmi a nevén?

Előzmény: twiaj (12860)
twiaj Creative Commons License 2012.09.17 0 0 12861

Nem-nem. Rosszul idézted.

Nem annyi "illeti meg", hanem, annyit "igényelhet".

Mivel azonban a ti munkavállalótok még a régi szabályok szerint igényelte az elmaradt jövedelmet, a bíróság helyesen ítélte meg.

 

Akkor lenne más a helyzet, ha a keresetlevelét 2012. július 1-ét követően nyújtotta volna be.

Előzmény: Lali bácsi2012 (12856)
twiaj Creative Commons License 2012.09.17 0 0 12860

Ha te is felnyomod a NAV-nál, az lehet, meggyorsítja, hogy kapjon egy jó kis mindenre kiterjedő adóellenőrzést. :)

Ezenkívül, és ettől függetlenül persze munkaügyi bírósághoz is fordulhatsz, hogy megkapd azt, ami neked jár. Bár úgy igencsak nehézkes és hosszadalmas lesz, hogy semmilyen papír nincs a kezedben... :(

Előzmény: noresz87 (12858)
twiaj Creative Commons License 2012.09.17 0 0 12859

Nem maradt ki.

 

Az új törvény hatálya kiterjed minden köznevelési intézményre, tehát arra is, amit nem az állam alapított, hanem pl. magánszemély, vagy egyház stb. ...

 

Azaz a melléklet automatikusan az ilyen intézményekre is alkalmazandó.

Előzmény: atp (12857)
noresz87 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 12858

Sziasztok!Nem tudom jó helyen járok-e!?Remélem tudtok segíteni!

A lakóhelyemen dolgoztam egy pizzériában!Először szóban állapodtunk meg a főnökömmel,órabérről,bejelentésről,borravalóról,munkaidőről stb..Aztán mondta,hogy majd kapom a papírokat!Ez nem történt meg!Mentem nyaralni,utána megint kértem a papírokat,nem kaptam meg!Mondtam neki,hogy szóljon,ha nem vagyok bejelentve,mert akkor fizetnem kell a TB-met!Mondta,hoyg tudja,ne aggódjak,be vagyok jelentve!Augusztus 27-én dolgoztam utoljára,utána bezárt a hely!Azóta is ígérgeti a papaírokat,szeptemberben szóltam neki megint,hoyg most akkor be voltam-e jelentve,mert nem fizettem a TB-m,mondta,hogy igen!Én utánanéztem,nem voltam bejelentve!Mit tehetek ilyenkor?A volt munkatársamnak,ai szakács volt,neki se adta oda a papírokat,de ő már feljelentette a főnökömet a NAV-nál!Én mit tehetk?Segítsetek!Köszönöm!

atp Creative Commons License 2012.09.16 0 0 12857

Namost az új törvény a nemzeti köznevelésről még jobb is, mert több fizetést garantál a jelenlegi közalk. bértáblánál (bár azt hallottam a fizetéseket 2013.09.01-től még nem vezetik be).

Azonban a törvényből valahogy kimaradt ami a 1993. évi LXXIX. közoktatási törvényben benne volt. Azaz, hogy a nem állami oktatási intézményben is meg kell adni a pedagógus bért.

 

 Jól látom, hogy kimaradt??? 

 

 

Előzmény: twiaj (12846)
Lali bácsi2012 Creative Commons License 2012.09.15 0 0 12856

Két év után 2012. július 10-én hirdették ki a munkavállalónk által indított munkaügyi perünkben az elsőfokú ítéletet, amelyben a bíróság megállapította, hogy jogellenesen mondtunk fel a munkavállalónak, és többek között kötelezett bennünket, hogy az ítélet jogerőre emelkedéséig járó elmaradt munkabért fizessük meg neki. Az új Mt.-ben azonban azt olvastuk, hogy jogellenes munkaviszony-megszüntetés esetén legfeljebb tizenkét havi távolléti díj illeti meg a

twiaj Creative Commons License 2012.09.15 0 0 12855

Balra lent a "Keressen a Közlönyökben" menüpontot használd.

Előzmény: twiaj (12854)
twiaj Creative Commons License 2012.09.15 0 0 12854

Magyar Közlöny 2011. évi 162. szám.

 

Elérhető itt: http://www.magyarkozlony.hu/keresesdatum

 

Előzmény: atp (12851)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.15 0 0 12853

A munka - és balesetvédelmi oktatáson esik szó az ide vonatkozó jogaidról, feltételekről, TB, stb... - ről, melyekről tudnod kell.

Az esetleges baleset esetére is vonatkozik az, hogy a törvény nemismerete nem mentesít.

Az oktatásnak 2 részből kell állnia:

- elméleti

- gyakorlati

Ez arra is vonatkozik, ha közfoglalkoztatás keretében nem épp fitikai munkát végzel pl: adminisztráció, póstázás, stb...

 

A Mvt. értelmében munkavédelmi alapoktatásban kell részesíteni minden új munkavállalót,a munkába állása előtt

 

A hangsúly az előttön van

Előzmény: Kovii (12833)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.15 0 0 12852

Szia,

 

Kötelező munka és balesetvédelmi oktatás és a jegyzőkönyv aláírása.

A munkát NEM SZABAD, még saját felelőségre sem megkezdeni addig, míg ezek kötelezettségek valamelyike hiányzik.

Nem is kötelezhetnek rá

Ezt a Munka - és balesetvédelmi részénél lehet olvasni, ezt az alapszerződésnek is tartalmaznia kell, mint a munkavállaló kötelezettségei 

pl:

"A munkavállaló kötelezi magát, hogy a munkáltató által szervezett munka és balesetvédelmi oktatáson részt vesz"

 

Előzmény: Kovii (12833)
atp Creative Commons License 2012.09.14 0 0 12851

Jaj.

Hol találom meg a törvényt és a 7. mellékletét?

 

Előzmény: twiaj (12846)
mirtelo Creative Commons License 2012.09.14 0 0 12850

Szia!

Szerintem igen vonatkozik a közmunkara is.

Előzmény: Kovii (12833)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.14 0 0 12849

Sziasztok,

 

Tudna nekem segíteni az alábbi pronlémában?

 

Közhasznú munkavállalás:

 

Sajnos a munknélküli lettem, és az alábbi problémával találtam magam szemben:

 

A munkaügyik központban nem tudtak a végzettségemnek megfeklelő munkát adni, ezért bevállatam az alacsonyabb képzési szintnek megfelelő munkát (szakmunkás lettem) Nettó: 60 200 Ft - ért. 

A munkaügyi központ rendje és módja szerin egy tájákoztatóra küldött, ahol "egyértelmű felajánlások" után minden egyes alkalommal egyoldalú változtatások történtek. Az alap juttásokat sem tudják biztosítíni.  Hurrá !!!

A bérlet és egyéb után (ezeket részben sem állják, de A  pontból B be el kell juttnod a 2 - 3 munkaterületedre), megmarad 45 - 50 E Ft, amiért ráadásul a megszólításod nem Géza, nem mester, stb..., hanem "KÖZFOGLALTOZTATOTT", mely szerintem bárki lelkivilágába kárt okozna, ezen kívül a legalantasabb munkát is neked kell végezned (nem a szerződés szerinti, szakmai munka).

 

A problémát az jelenti, hogy a tavalyi műtét miatt, 1 - 2 hét munkaviszonyban eltöltött idő után betegállományra kényszerültem (ismét műtét lesz), egy rossz motdulat / emelés mmiatt, ami nem a szakmámba vág, de utasítottak rá.

 

Ezt közölte velem a területi megbízott:

 

"A cég (garantáltan állami), egyáltalán nem fizeti a betegállományomat (15 nap sem)."

 

 

 

Sajnos ez megtörtént, valós esemény és nem egyedül vagyok vele.

 

Megköszönném, ha valaki fel tudna világosítani, jogi tanácsot tudna adni.

 

Köszönettel:

DEMOcless

 

twiaj Creative Commons License 2012.09.12 0 0 12848

Nem-nem.

 

2012. július 1-től:

 

Új Mt. 80. § (1) A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakörátadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles biztosítani.
(2) A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat.
   

Előzmény: bgly (12847)
bgly Creative Commons License 2012.09.12 0 0 12847

1. Az utolsó munkában töltött napon.

2. Ha a kezedben vannak a papírok, akkor már most is. Segély csak a munkaviszony lejátától jár.

Előzmény: Mandamaci (12844)
twiaj Creative Commons License 2012.09.10 0 0 12846

Valóban, de azért nem árt tudni, hogy ez már csak 2013. IX. 1-ig lesz hatályos. Azután az "új" nemzeti köznevelésről szóló törvény lesz hatályos, melynek 7. sz. melléklete állapítja meg minden pedagógusra nézve egységesen a garantált illetményeket.

Előzmény: atp (12845)
atp Creative Commons License 2012.09.10 0 0 12845

Akkor válaszolok saját magamnak. Ugyanis időközben megtaláltam a választ. Kiteszem ide, hátha másnak is segítek vele:

 

A kérdésem ez volt:

Van valami olyan rendelkezés, hogy azokba az oktatási intézményekben ahol állami finanszírozású képzést folytatnak, ott a tanárok bérének minimumát a közalkalmazotti bértábla szerint kell meghatározni. Függetlenül attól, hogy ki a fenntartó (pl magán oktatási intézmény). Meg tudná valaki mondani, így van-e és ha igen hol találom az ide vonatkozó joszabályt?! Köszönöm!

 

Válasz:

1993. évi LXXIX. törvény a közoktatásról

122. § (1) A nem állami szerv, illetve nem helyi önkormányzat által fenntartott nevelési-oktatási intézmény munkaviszony keretében foglalkoztatott pedagógusainak kötelező óraszámára, túlmunka díjazására, pótszabadságára a közalkalmazottakra vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni. A pedagógusok munkabére és pótléka nem lehet kevesebb az azonos feladatot ellátó közalkalmazottaknak járó illetmény és pótlék legkisebb mértékénél. (2)-(15)


Előzmény: atp (12825)
Mandamaci Creative Commons License 2012.09.10 0 0 12844

Kedves fórumozók!

 

Pénteken járt le a GYES-em, a mai napon mondanak fel nekem.

A cég már nem működik, (de létezik) aktív dolgozó nincs, minden telephely megszűnt.

A kérdésem a következő: mikor kellene megkapnom a végkielégítést, a felmondási idő és a szabadságok után járó pénzt?

A mai napon, vagy a felmondási idő utolsó napján?

 

Másik kérdésem: A munkanélküli hivatalba mikor kell jelentkeznem? A héten, ha megkapom a papírjaim, vagy akkor, ha lejár a felmondási idő?

 

Válaszukat előre is köszönöm.

 

 

 

Kalydeb Creative Commons License 2012.09.10 0 0 12843

A bejelentés megtörtént még a múlt héten, amit át is vettek. Akkor ezt fogom tenni. Köszönöm a válaszod.

Előzmény: zsanna (12842)
zsanna Creative Commons License 2012.09.10 0 0 12842

Írásban bejelented, - ezt egyébként mindenképpen meg kell tenned, - hogy gyermeked otthoni gondozása miatt fizetés nélküli szabadságot kérsz, és gyedet kívánsz igénybe venni.

Nem kell a hozzájárulásuk hozzá, csak tudomásul-vételi kötelezettségük van.

A gyed-igényléshez viszont kell a közreműködésük. Ha nem hajlandók rá, akkor a helyi OEP-hez kell fordulnod, ők majd hivatalból intézkednek. (Onnan fogod kapni a gyedet.)

Előzmény: Kalydeb (12841)
Kalydeb Creative Commons License 2012.09.10 0 0 12841

Köszönöm a választ. Ám ha nem engednek el, és fel sem mondanak, akkor mit csinájak!?

Előzmény: zsanna (12840)
zsanna Creative Commons License 2012.09.10 0 0 12840

Nem tévedsz, kötelesek elengedni. Ha elbocsátanak, perelned kell őket.

Előzmény: Kalydeb (12837)
Pinky0925 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 12839

Elnézést kérek,hogy megint zavarom! Most az lenne a kérdésem,hogy amennyiben 4órába mennék vissza a munkahelyemre a bérem a jelenlegi fizetésem fele lenne vagy ilyenkor a munkáltató annál kevesebbre csökkentheti?

Válaszát előre is köszönöm, további szép estét kívánok.

Előzmény: twiaj (12836)
Pinky0925 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 12838

Köszönöm szépen a választ !

Előzmény: twiaj (12836)
Kalydeb Creative Commons License 2012.09.09 0 0 12837

Nekem a következő a gondom. A feleségem visszamenne dolgozni, így én maradnék itthon a 10 hónapos kicsivel GYED-en. Kértem fizetés nélküli szabadságot a munkáltatómtól a kicsi 2 éves koráig, amit nem akarnak megadni.

Az én értelmezésem szerint ez nekem jár. Tévednék? Mit tehetek, ha nem hajlandóak elengedni, vagy ha esetleg elbocsájtanak? Esetleg arra várnak, hogy én mondjak fel?

twiaj Creative Commons License 2012.09.09 0 0 12836

Új Mt. 61. §. (3): "A munkáltató a munkavállaló ajánlatára a gyermek hároméves koráig köteles a munkaszerződést a napi munkaidő felének megfelelő tartamú részmunkaidőre módosítani."

 

Tehát 6 órában nem köteles foglalkoztatni (kivéve ha esetleg van kollektív szerződésetek, és az ezt megengedi), viszont, ha 4 órás módosításra teszel ajánlatot, azt köteles elfogadni és a munkaszerződésedet ennek megfelelően módosítani.  

Előzmény: Pinky0925 (12835)
Pinky0925 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 12835

Tisztelt Szakértő! 
Problémám a következő lenne,7éve dolgozom a munkahelyemen Budapesten egy pénzintézetnél,jelenleg gyeden vagyok,de a gyermekem ebben a hónapban lesz 2éves,anyagi okok miatt vissza kell mennem dolgozni,DE a munkáltatóm szerint NEM kötelesek 6órában foglalkoztatni csak nyolc órában,ez nekem komoly probléma mert nem tudom a gyermekemet sem vinni sem érte menni a bölcsődébe. Próbáltam kérni,hogy akkor legalább napi fél órával engedjenek el hamarabb(ami az ebéd időm),de még ebbe sem egyeztek bele! Több kérdésem lenne: 1. a munkáltató valóban nem köteles 6órában visszavenni,nincs valamiféle kiskapu? 2.amennyiben nem köteles visszavenni 6órában,hogy érhetném azt el,hogy ők küldjenek el és kapjak végkielégítést és amit ilyenkor meg szoktak adni nálunk? 3.kérdésem, amennyiben esetleg lenne mód a 6órás m.viszonyra elküldhetnek mielött a gyermekem betölti a 3.életévét?SOS Mihamarabbi Válaszát és véleményét várom mert jövőhéten kell mennem a munkáltatómhoz előre is köszönöm, amennyiben lenne rá mód.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!