Keresés

Részletes keresés

Tökmag01 Creative Commons License 2007.03.27 0 0 4174
Hali..mi tavaly autósvonattal mentünk, vittük magunkat az autót is..Szabadkán fel a vonatra és éjjel aludtunk, mire odértünk másnap reggel kipihenve kezdhettük a nyaralást..Isteni volt...ha megyünk máskor is így fogunk menni.../jah..és olcsóbb mint a benzinktg/
Előzmény: holinyo (4149)
iSTVán Creative Commons License 2007.03.27 0 0 4173
A futás útvonala a Crnogorskih serdara utcán oda-vissza, 100 kör. (Első hallásra elrettentő lehet, de evés-ivás szempontjából nagyon jó, hogy minden kéznél van :-))

Ez az útvonal időben is rövid? Mert a viamichelin lényegesen hosszabb menetidőt írt, és igazából az idő a szűk keresztmetszet.
Előzmény: Míso (4172)
Míso Creative Commons License 2007.03.27 0 0 4172

Ha nézelődni mész, az útvonal jó, de ha a legrövidebb utat keresed, akkor inkább a Sarajevo- Foca (Srbinje)-Pluzine-Niksic-Podgorica utvonalat ajánlom.

jó futást! (mi az útvonal?)

Előzmény: iSTVán (4169)
iSTVán Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4171
Épp a futós félismeretségünk miatt írtam :-) Írj légyszi az i_stv_an freemail.hu-s címemre, ne itt tárgyaljuk meg a részleteket!
Előzmény: Törölt nick (4170)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4170
Szia István!

Egyrészt gratulálok a futáshoz, jómagam maratonista vagyok, tehát igencsak tudom értékelni a 100 K-t. Gratulálok előre. : )

Csak annyit kérnék, hogy vásárolj nekem egy olyan SZÉP "crnogorska kapa"-t, aminek a tetején a "4C" van. Vagy akár a crna gora-i címer. Mindegy.
Ez egy kis, tányérka alakú, piros nemzeti (Crna Gora) sapka.
Természetesen fizetem akár előre is, sőt: kilátásba helyezek valami komoly jutalmat is mellé.

Nagyon örülnék neki.
Nagyon meghálálnám.

Na? Megígéred?
: )
Előzmény: iSTVán (4169)
iSTVán Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4169
Szia!
Szombaton Podgoricán indulok a 100 km-es futáson, ha gondolod, írj!

Útvonalban odafelé Baranyából a Barcs-Banja Luka-Jajce-Mostar-Dubrovnik-Podgorica útvonalat néztem ki, úgy gondolom, estére nézelődve is odaérünk.
Vasárnap hazaúton a legvalószínűbb, hogy a Podgorica-Uzice-Cacak-Beograd-Baja útvonal lesz soron, úgy gondolom, gyorsabban járható (valamivel rövidebb is).

Ha esetleg valakinek van hozzáfűznivalója az útvonalhoz, örömmel veszem. Montenegróban csak egyszer jártam eddig, akkor is vonattal, tehát minden új az autós közlekedéssel kapcsolatban. (Persze igyekeztem utánaolvasni itt és egyéb helyeken.)
Előzmény: Törölt nick (4165)
timinindzsa Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4168

Szió!

Mi Montiba készülünk idén nyáron, úgyhogy esetleg írnál picit bővebben az árakról, hogy miket tapasztál? Ezek a gyönyörű képek hol készültek pontosan? Merre mentél le Montiba? Bosznián keresztül?

 

Más: tud valaki esetleg Becicin 4-6 fős apartmant ajánlani? Egy kikötés van csak, az a klíma (a tisztaságon felül persze).

 

Köszi előre is!!!

Előzmény: baffalolev (4151)
fanita1 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4167

A hét végén szeretnénk Montenegró-ba utazni, 3 gyermekkel. féléves, kétéves és hétévesek.Tudna esetleg valaki "gyermekbarát" szálláshelyet ajánlani?Minimum 4 éjszakára mennénk,helymegkötés nélkül.Megbízható éttermek" listája"?Ajánlott útvonal kocsival?Amit mindenféleképpen tudnunk kell?  Köszi a válaszokat!

mammamija Creative Commons License 2007.03.25 0 0 4166
Montiba nem járnak fapados gépek???
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.25 0 0 4165
Ha megy valaki mostanában Crna Gora-ba, nem hozna nekem egy eredeti crnogorska kapa-t?
Az árán felül még nagy jutalmat is adnék érte.
Nos?
haya1973 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 4164
hy
megismertem egyböl
2 éve amugy épp ezen a pár km es szakaszon tapasztaltam olyat h az ütö is megállt bennem
szeme látom h sok rendör áll meg egy civil és nézegetnek vmit odalennt
kamion utszélén
alig birtam kikerülni
melléjük érve látom h a kamion potkocsija odalennt van a szakadékba teljes rakománnyal
fa anyagot szállitott
mondtam is magamban h basszus szerencséje volt a soförnek h nem rántotta a potkocsi magával a kamiont(nem is kamion csak kisebb teherauto)
esös napok voltak arrafelé és fel volt ázva a talaj eléggé


Előzmény: baffalolev (4163)
baffalolev Creative Commons License 2007.03.23 0 0 4163
Hali de a képek Foca és Pluzine között készültek nagy része hát az a 20 km. az nem semmi az egyszer biztos én mondjuk, csak erre járok Horvát-Bosznia-Montenegró télen kicsit gáz, mert nem takarítják ezt a szakaszt és egy kicsit nagy a szakadék, itt egyszer lehet hibázni.
Előzmény: haya1973 (4159)
baffalolev Creative Commons License 2007.03.23 0 0 4162
Szia az út nekem most 9,5 óra volt Bp.- Sutomore de nagyon nyomtam neki, amúgy ha nyugisan megyek 11-12 óra .
Előzmény: holinyo (4158)
baffalolev Creative Commons License 2007.03.23 0 0 4161
Szerintem is szépek
Előzmény: mammamija (4157)
baffalolev Creative Commons License 2007.03.23 0 0 4160


haya1973 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 4159
szia mindenkinek!
ezek a képek nem foca felé vannak?
ahogy montibol mész át boszniába
ott van ehez hasonlo hely
tévedek?
Előzmény: baffalolev (4156)
holinyo Creative Commons License 2007.03.22 0 0 4158

uhh, gyönyörűek! Bár nekem kicsit kopát...de attól még gyönyörű látvány.

ti hol laktatok kint? előre foglatatok szállást? apartman, vagy szálloda volt?

írod, h mennyi mindennel utaztatok. a sok átszállás nem volt nehéz a sok csomaggal?

Előzmény: baffalolev (4156)
mammamija Creative Commons License 2007.03.22 0 0 4157
Fantasztikus!!!
nagyon jók!!!
Előzmény: baffalolev (4156)
baffalolev Creative Commons License 2007.03.22 0 0 4156
baffalolev Creative Commons License 2007.03.22 0 0 4155
mammamija Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4154
na???
:))
Előzmény: baffalolev (4153)
baffalolev Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4153
na
baffalolev Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4152
képek
baffalolev Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4151
Sziasztok.

Én tegnap jöttem haza Montenegróból és nagyon szép volt az idő nagyon rendben volt az út is így hát minden OK. Az árak azok nagyon mennek fölfele szinte napról napra nekem Sutomore a mindenem, tudom ez az én bajom-voltam Szent Istvánon, Budva, Kotor meg ere ara.
halacs Creative Commons License 2007.03.18 0 0 4150
Mi tavaly 1000 ft-os repülőjeggyel mentünk a Wizzairrel Trogirba, aztán hajóval Dubrovnikba, onnan busszal Montenegróba, hazafelé meg vonattal jöttünk, szóval a kocsival való utazásról nincs infóm, de a mi változataink fantasztikusak voltak. Az a hazafelé vezető út olyan csodás volt, amit nem is lehet elmondani, a látvány egészen lenyűgöző. Még a tősgyökeres montenegróiaik is fel-felpattantak időnként a székekről, és boldogan mutatták: ezt nézzétek! Sosem fogom elfelejteni... :-) A tömegközlekedés olcsó és jó, érdemes kihasználni.
Előzmény: holinyo (4149)
holinyo Creative Commons License 2007.03.18 0 0 4149

hát, én imádom a kagylókat, citrommal is finom, meg panírozva a kedvencem...én nem szívesen mondok le erről az élvezetről. és ha tényleg csak ennyi az oltás, az nem is vészes. ezek mindig olyan drágák szoktak lenni, azt hittem ez is. bár mintha gimiben kaptunk is volna hepatitisz védőoltást...

 

ami az árakakt illeti, szerintem pár évig még nem lódulnam meg nagyon. igaz, h egyre többen mennek montenegróba, mert olcsó, de azért sztm még annyire nem kiépített, h indokolt legyen az emelés.

 

szerintetek mivel jobb kimenni, kocsival, vagy vonattal?

.rufus. Creative Commons License 2007.03.16 0 0 4148
naja, pláne hogy utálom a kagylót... de a viccet félretéve télleg nem árt kicsit körültekintően nyaralgatni mostanában... de azért nem feledjük, hogy Montenegro - szerintem legalábbis - még mindig nincs mondjuk Horváto. szintjén. legalábbis a déli része semmiképp, de északra meg többen mennek, ott a tömeg miatt van lehetőség összeszedni egy kis hepát... szóval nem egyszerű ez. utánanéztem egyébként, nem olyan vészes beoltatni magad, és engem kicsit megnyugtat a tudat, hogy leglább megtettem amit lehet
Előzmény: H_G (4145)
csakamunka Creative Commons License 2007.03.16 0 0 4147

Valóban a szállásárakban nincs nagy eltérés, de eddig nem kellett Montenegroba a kaját vinni és egy éttermi vacsora sem volt nagy érvágás. Ismerőseim Horvátországi tapasztalata az, hogy nagyon felmentek az árak. Ha mondtam, hogy Montenegroban mennyiért szoktunk egy étteremben kajálni azt mondták Horvátországban kb. a duplája. Pl: amennyiért mi kagylót ettünk étteremben annyiért Horvátországban csak az üzletben tudták megvenni a fagyasztottat. Ök mondták, én már régen nem nyaraltam ott.

Szoval remélem, hogy nem fognak hirtelen elszabadulni az árak.

Előzmény: Törölt nick (4146)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.16 0 0 4146
10 Eurós szállás eddig mindig volt bárhol Európában és mindig lesz is. Horvátországban is és Montenegróban is. Legalábbis én többet nem vagyok hajlandó adni szállásért sehol sem. Ausztriában is találtunk már 10 Eurós szállást, +2Euró reggelivel, pedig nem egy olcsó ország.

Hepatitisz gyakori a mediterrán országokban, pl Olaszban is. Védőoltás kb 4000Ft, aki sokat megy arra, annak megéri.
Előzmény: csakamunka (4144)
H_G Creative Commons License 2007.03.16 0 0 4145
A mediterrán vidékeken annyi plusz elővigyázatra van szükség, hogy a kagylóevéssel kell vigyázni, legjobb teljesen tartózkodni tőle.

Előzmény: .rufus. (4143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!