Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

endrebá Creative Commons License 2009.12.16 0 0 2447
Kedves kiscsera, dícsérd meg a nejed az én nevemben is, mert az én nejem tizennyóc év után már egyáltalán nem annyira megértő ám, mint a kezdeti időszakban....
A kölköket én még csak korlátozottan tudom segítségül hívni, mert a legidősebb is csak tizenhárom.... de traktort vezetni már majdnem hibátlanul tudnak.... fékezni nem annyira, mert errefelé a zalai dombokról lefelé erőből kell beleugrani a fékpedálba....

Földművelsz, vagy más munkahely mellől traktorozgatsz....?

(...amúgy igenis jó neked...)

:-)))
Előzmény: kiscsera (2445)
kiscsera Creative Commons License 2009.12.16 0 0 2446
A 18 és 16 az évekre vonatkozik ,nem a gyermekek számára.
Előzmény: endrebá (2444)
kiscsera Creative Commons License 2009.12.16 0 0 2445
Kedves Endrebá! Bankfüggő hala Istennek nem vagyok de gazdag sem,viszont a szervízfüggés jogos.Mindig és mindent magam csinálok,szerencse vannak barátok meg megértő asszonyka{szegény ímmár 20 éve},kislány 18,kisfiú 16.Segítenek.Ugye milyen jó?Üdv.
Előzmény: endrebá (2444)
endrebá Creative Commons License 2009.12.16 0 0 2444
A "szabad" kifejezés a bankfüggőségre, vagy a szervízfüggőségre vonatkozik?
Előzmény: kiscsera (2443)
kiscsera Creative Commons License 2009.12.16 0 0 2443
Döbbenetes,mennyire tisztán látod.Meg az is,hogy néhány éve engem is hányan kiröhögtek a gépparkom miatt.A vigasz az,hogy szabad maradtam,ha akarok TLF-el,P-21-gyel,UE-28-cal vagy D-750-nel csavargok.Büszke vagyok rá,hogy azért így is sokan elfogadnak,rermélem Ti is.Üdv.
Előzmény: pléhúsz (2441)
pléhúsz Creative Commons License 2009.12.16 0 0 2442

No azt be kell szereznem.

Kérdésem van. Amikor elcsaltak a dutrásról és elmentetek tárcsázni a steyerrel. Az 170 LE szívó vagy turbó motor?

Azon túl, hogy egy ritka gép már a steyr-dutra, én olyan hú de nagyon jól dolgozóságát nem hallottam. Modernebb motor nagyobb fordulat, de ez ált. a nyomaték rovására szokott menni.

Mit lehet erről tudni?

Előzmény: dutráslaci (2428)
pléhúsz Creative Commons License 2009.12.16 0 0 2441

Nem! Ez nem pusztán csak hogy most éppen ilyen gépem van. Kizárólagosan és csakis, egy életen át.

Nagyon helyesen mostanában, persze csak belső berkekben, megemlékeznek azokról akiknek köszönhetjük, hogy van mihez visszanyúlnunk.

Nekem van olyan furcsa érzésem a régi gépekről, élők szinte, akik mindent megtettek a szolgálatunkban, mint a ló. A hazaárulók ahogy húzták a mínuszban az ágyúkat. A dömperek ahogy rohangáltak a gátépítéseken. A dutrák ahogy 2-3 műszakban megállás nélkül felszántották az egész országot. Na ezek a dolgok a valamik.

Hülyének néznek a mézes pubik akik ide vetődnek , csak nyugodtan, nőjön bátran az egójuk.

Jó a nagy kalapács, egyből oda lehet csapni, nem pattingatni hosszan, feleslegesen.

Előzmény: endrebá (2438)
soman81 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 2440

Én egy lengyel lapon találtam, és valami erdészeti múzeum tulajdona. Lengyelországban is igen nagy kultusza van a Dutrának:) Mindamellett, hogy nekik ott van az Ursus ami szerintem elég jó kis gép.

UE 28-ban nekem Ursus hűtőm van!

Előzmény: csoppika (2430)
endrebá Creative Commons License 2009.12.15 0 0 2439
...mert ilyenek nincsenek is....

:-(((
Előzmény: csoppika (2431)
endrebá Creative Commons License 2009.12.15 0 0 2438
Kedves Anti, nagyobb kalapácsot hoztál, mint amekkorát gondoltam....
Azért ne vidd túlzásba a vérszerződést a kedves géptípussal se.... egyszerű tisztelet a gép iránt már elég a lelki békéhez...meg a megbízható üzemeléséhez is.
Előzmény: pléhúsz (2420)
RS-250 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 2437
2000.- + postakölts
Előzmény: Törölt nick (2425)
pléhúsz Creative Commons License 2009.12.15 0 0 2436

Tudod ez nagyon sokrétű dolog. Alapból mi magyarok egészségesen nem vagyunk hivalkodóak. Egészségtelenül nem vagyunk büszkék a sajátunkra. A saját feleségünkre, a saját gyerekünkre. A másét mustráljuk, más gyerekével példálódzunk. Mai napig iparosok (!!!) is megkérdezik tőlem, milyen gyártmány a dutrám.

Továbbá más nemzeteket nem sújt ekkora teher, hogy a lakosság 12-15% rábízza a munkát az őslakosokra. Mindenfélét elkövetnek, csak ne legyen köze a napi rendszeres munkához. A rabláson fosztogatáson lincselésen túl, mérhetetlen kár az ipari történelmünk haszonvasba szállítása. Összehasonlításban monnyuk Németországban élne 7 millió kunczemegélhetési és mindent ami most a múzeumokban van, elvitt volna a MÉH-be.

No vannak büszke magyarjaink is mint kedvencünk a kiskőrösi lány nevű fiú.

Még miért nem látsz ilyeneket itthon? Mert ha véletlen egy ilyen Munck felütné a fejét  hirdetésben, akkor a jelasicsok, jumurdzsákok, júdások, nyugat talpnyalók egy kis baksisért mindent elkövetnének, hogy ne maradjon itthon.

Előzmény: csoppika (2431)
FügeGLX Creative Commons License 2009.12.15 0 0 2435
Tavaly beszéltünk róla, hogy valami mérőcuccok voltak benne és egy 4 fős személyzet is elfért benne, fel volt szerelve ajtóval, fűtéssel!
Előzmény: haflinger (2433)
haflinger Creative Commons License 2009.12.15 0 0 2434
Adós vagyok a válasszal egy régebbi kérdésre. A falunkban fotózott Frak nem eladó, pár hónapja vette csak a gazdája. Meg különben is az ő udvarába eddig még csak befelé láttam menni gépet, kifelé nem :-)
Egy másikat is tudok a környéken, arról inkább feltételezem, hogy eladják. Sajnos az nincs ilyen állapotban.
Előzmény: Józsi 61 (2111)
haflinger Creative Commons License 2009.12.15 0 0 2433
"láttatok már ilyet?"
Igen, még ilyenebbet is :-)) Igaz, hogy az itt Offtopic. Zetorbus néven készültek ennél nagyobb fülkével is traktorok.

Előzmény: soman81 (2429)
haflinger Creative Commons License 2009.12.15 0 0 2432
Abban sajnos igazad van, hogy ez sem itthon látható, de a változatosság kedvéért nem a svédeknél, hanem egy német múzeumban található. Hogy ez a példány milyen célt szolgált, azt pontosan nem tudom, de feltételezem, hogy hasonló okokból nagyobbították meg a fülkéjét, mint a képen láthatónak.

fékkocsi

Előzmény: csoppika (2430)
csoppika Creative Commons License 2009.12.15 0 0 2431
Ilyeneket itthon miért nem látni???
csoppika Creative Commons License 2009.12.15 0 0 2430
Ez véletlen nem egy svédeknél rendben tartott bányagép? Ami egy fémteknőt húz???
Előzmény: soman81 (2429)
soman81 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 2429
láttatok már ilyet?
dutráslaci Creative Commons License 2009.12.14 0 0 2428
Ajánlom még a Dutrás kispárnát! Nekem van!
Előzmény: pléhúsz (2420)
dutráslaci Creative Commons License 2009.12.14 0 0 2427

Ez így is van!!!Tavaly kihívtak menteni a munkatársamék.Csak lestek,hogy mit akarok az UE-28-al.Egy fogásból kirántottam nekik a pótkocsit! Utána mesélték,hogy a saját T25,megy egy MTZ-80,ketten sem bírta kihúzni.

Képzelheted mit tud húzni az Ezres!!!

Előzmény: FügeGLX (2423)
dutrancs Creative Commons License 2009.12.14 0 0 2426
Na ,most aztán szakértelmem hijján jó meg kavartam itt az állóvizet.Köszönöm az "igazi " Dutrás barátaim hozzászólásait.Én nem akarok verekedni senkivel.Úgy teszek mint Plé barát nem veszem észre .Tudom ezek súlyos szavak de ezt így estefelé, vacsora után már elmondhatom NEKTEK!!
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 2425

? Ft

 

Előzmény: RS-250 (2422)
121121 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 2424
üdvözlöm önöket uraim! nekem már van 2010 DUTRA naptáram. nagyon szép lett. köszönöm!!!!!!
Előzmény: RS-250 (2422)
FügeGLX Creative Commons License 2009.12.14 0 0 2423
3 db ue-28-am van pedig lenne pénzem újszerű masinára is. A bal lábam melletti kis kar diszkrét meghúzásával amit nem tudok megoldani lóerőtől függetlenül, azt aznap ott nem kell elvégezni. Lehet elfogultnak tartanak sokan, de ez így van és kész. Ha összkerék mászó difizárral vmi nincs megoldva akkor valaminek ott engednie kell, köztes út nincs(gumi, eszköz, motor, vas. . .) Hosszúplatós AVIA-t megrakva lambériával nem győzték úgy kormányozni ahogy toltam fel a dombra az alig 2,2 tonnás, rozsdás, olajfolyós, töröttablakú szutyokkal mivel fogtak a gumik.(80-as panorámás csak koport, mert nem ott volt a tapadás ahol kellett)
Nem abszolút DUTRA elfogultságból írtam, hanem csak egy egyszerű sztori. Bár a topic profiljába maximálisan beillene az elfogultságom is. . .
Előzmény: a11 (2416)
RS-250 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 2422

Dutra naptár
A/3 méretben MEGRENDELHETŐ!
Tel.:20/3979982
dutra1300@freemail.hu
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 2421
"Nekem is van DUTRA traktorom. Imádom.

De nem sikerült beszerezni hozzá a szakmai csőlátás elfogultságát. Nekem ez egy hasznos gép, de soha nem lesz a MAGYAR CSUDA!
"

Egyszer "imádod" aztán meg szar? :-O Pedig lehet egészen Magyar csuda mert hát azóta nincs gépgyárunk sem. De ha szar akkor vegyé' tuti zetort! Azoknak van ám aztán csőlátásuk!

"Innen nélkülem folytassátok!
Sok sikert!
"

Senki nem hívott.


Előzmény: a11 (2412)
pléhúsz Creative Commons License 2009.12.14 0 0 2420

Endrém, minek? Minek koptadod ilyesmikre az ujj begyeid hámsejtjeit? Egyre sűrűsödik a beképzelt suttyerákok beesése, miközben megkoronázzák itt magukat. Lenyomni mint a bélyeget, vagy jobb és próbálom ezt tenni, egyáltalán nem észrevenni.

Tudunk róla valamit? Csak annyit és ezt biztosan, hogy szaros kóróval nem lehet felérni az orrát.

Gyöngyösön árulnak a cigányok használt traktorgumikat. Kezdték 150 %-os áron, mostmár csak 100%-on az új gumihoz képest. Újszerű  fotókat, ezres gumis telephelyet tesznek fel az internetre. Ismerősöm próbált venni tőlük és nincs gumijuk! Ilyen mókolás van, hogy most éppen arra megyek és elviszem ....

Szóval itt egy nagy pattanásos néger eljátszhatja nekünk A Hattyúk Tavát. Egy szmó a Magyar Gárdistát. Egy szemita az antiszemitát.

Nekem valóban csőlátásom van, most éppen egy böhöm nagy messzelátóban  ellátok a világ gyártott traktoraiig. S nem találok egy jobbat sem a dutránál. Sőt még a lakásba is be fogom vinni a Hofher fiát. Csak dutrás tányérból leszek hajlandó enni. A köszönés is csak az lehet: Verőfényes szép dutrás jó napot kívánok. Teletetoválom a hátam: Dutrás vagyok nem tápos. Ezután megállok a kurváknak, s ha tudja milyen gyártmány az UE-28-as, fizetek. Idén a karácsonyfán a díszek hengerfej tömítések lesznek. Zöldséget-gyümölcsöt csak dutrával szántott kertből eszünk meg. (ez eddig is így volt)

 

A Vajdahunyad vár kertjében Anonimuszhoz, meg az ismeretlen katona sírjához, meg a sosem látott emberhez, teszek egy jól látható táblát. A felírat rajta annyi lesz,  DUTRA.

Előzmény: endrebá (2413)
bobekTLF Creative Commons License 2009.12.14 0 0 2419

Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy ez nem a konstruktőrök, a gép hibája! Abból az anyagból kellett dolgozniuk, amit kaptak. Nem válogathattak, ami volt abból dolgoztak. Motorkerékpárnál például több részegységet vidéken csináltak ktsz-ekben, és tény hogy sokszor csak selejtet kaptak...ez nem elképzelhetetlen traktornál, teherautónál sem!

Ezeket a hibákat amiket említettél, MEG lehet csinálni, orvosolni lehet, de ehhez bizony ki kell nyitni a pénztárcát. A technika megvan hozzá. Akinek nem engedi meg a péztárcája, vagy hozzáértése, hogy normálisan megcsinálja, az sem baj, sőt, de könyörgöm ne a gépet szidja, hanem ismerje be a tényleges okot.....

Előzmény: a11 (2416)
dagidutrás Creative Commons License 2009.12.14 0 0 2418

Mult héten vittek vissza egy huszonhárom milliós 400órás traktort,mert zuhogott a motorja.A szakszerviz aztmondja ez nem ritka kivétel.Pedig ez rendelkezett mindenféle minősitéssel,próbákkal. Látod ez is egy csuda. Csuda hogy az ember ezt kibirja,idegileg anyagilag.Szerintem ezeknek a csucstechnikáknak nem kell felhegeszteni a szijtárcsáját,és az ülését sem kell persejezni.De ha valaki tud mégegyolyan strapabíró,szinte elnyűhetetlen trakit 28LE-be mint a kis DURCÁS,na az is egy CSUDA lenne.

Előzmény: a11 (2412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!