Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2007.03.30 0 0 4197
Ezekre már nem emlékszem pontosan, annyiszor kérnek tőled naponta 1-2 eurót, tarts készenlétben egy zacskónyit :)


Előzmény: Bandi29 (4195)
Bandi29 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 4196

Szia Rebka!

 

Mi úgy megyünk le, hogy 1 hét Horvátország és 1 hét Montenegró (Budva) Kettőnknek a szállás 140,- Eur lesz 1 hétre + költőpénz.

Útiköltségre én kb. 15 ezret számoltam a hazaútra. Persze az odafelé nálunk több lesz mert Pestről indulunk és hát ugye a Horvátok felé sokkal hosszabb! Mondjuk az attól is függ, hogy ott mennyit szeretnél kirándulni + milyen autód van stb.

Előzmény: rebka (4189)
Bandi29 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 4195

Köszi szépen a kielégítő választ. Szerintem inkább maradunk a gyalogos esetleg még a kisbuszos megoldásnál. (Erre a jegy mennyibe kerül?)

A felsorolt strandok közül melyik a fizetős? A Mogren-ről tudom, hogy az (mennyi a belépő?), na és a többi?

Előzmény: H_G (4188)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 4194
Ezért is jobb a Podravka, mert a márkanevet mindenki ismeri! : )))
Előzmény: H_G (4191)
H_G Creative Commons License 2007.03.29 0 0 4193
Ja, és ott mi nem mertünk sátrazni, mert a kempingjeikről nagyon rosszakat olvastunk-hallottunk, nem érik el a higiéniai minimumot.
Előzmény: rebka (4189)
H_G Creative Commons License 2007.03.29 0 0 4192
Nektek viszont szerintem inkább Horváto.-ba kellene menni, Montiban messzebb vannak egymástól a túrázási és strandolási lehetőségek. (Korzika után pedig bármelyik ország okozhat csalódást.) Bár Míso talán tud javasolni egy jó útvonalat, ő nagyon képben van a hegyvidéket illetően.

Ált. bárhová is mész, jól lehet útvonalat puskázni a Barakától, de a montenegrói útitervükben nincs olyasmi, amit kellemes gyerekes fürdőzésként tudnék elképzelni.
Előzmény: rebka (4189)
H_G Creative Commons License 2007.03.29 0 0 4191
Az kétségtelenül finom, bár egyszer ettem egy szlovént, ami még jobban ízlett -- de a nevét elfelejtettem, csak azt tudom, az erősségi fokozat polpekoc volt. De ezen biztosan nem veszünk össze :)

Előzmény: Törölt nick (4190)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 4190

Hát, azt gondolom, hogy itt az ideje végre kibékülni.

Ezennel nyilvánosan kijelentem (szerbként), hogy a legfinomabb ajvar-t a Podravka gyártja. A ljuti ajvar a legjobb termék, amit valaha készítettek.

Ezzel a kijelentéssel egyúttal békejobbot nyújtottam, bár mindig is nagy kreténségnek tartottam, ami történt.

: )

Előzmény: H_G (4184)
rebka Creative Commons License 2007.03.29 0 0 4189

Bennünket is évek óta foglakoztat Montenegró, de a lejutás oda elrettentett eddig 4 gyerekkel a hátunk mögött. Közben azonban a legkisebbek is 7 évesnek cseperedtek és újra megpróbálnánk. A férjemmel 1 hete jöttünk meg Korzikáról és annyi természeti csodát láttunk, hogy valami hasonló vonz bennünket Montenegró felé is. A gyerkőcöknek természetesen tengerpartot is(sőt inkább azt) szántunk, de olyan helyre akarunk menni, ahonnan a férjem több túrát is meg tudna ejteni.

Még a helyiségre sincs ötletem, inkább benneteket kérdeznélek, hogy hol kereskedjek helyileg? Június második felében tudunk csak utazni(juli, aug-ban semmiképpen) Szerintetek fürdőképes már a tenger ilyenkor? Mennyiből lehet az utiköltséget kihozni? Szállás ügyben mire számíthatok 6 főre? Vannak-e kempingek, mert a sátrazás is OK.

Elnézést, hogy ilyen sok nyűgöm van, de lassan tájékozódnom kellene, ha juniusban menni szeretnénk.

Előzmény: Bandi29 (4185)
H_G Creative Commons License 2007.03.29 0 0 4188
De ha a fürdőzés utánra időzíted az étkezést és nem vagy túl finnyás, a hazafelé vezető rémesen bazáros pálmasoron pont jó helyen leszel hozzá, ott nagyon gazdag választékban van mindenféle helyi fast food, nem drága és igazán finomak! (Leszámítva a McDonaldsot, arról el se tudom képzelni, hogy tud megélni ilyen konkurrencia közepén.)
H_G Creative Commons License 2007.03.29 0 0 4187
Gyalog talán kicsit sok, de az autón kívül vannak helyi kisbuszok is, ha kiismerted a megállóikat, nagyon praktikusan eljuthatsz velük a város másik végébe. (A Mogrenhez amúgy sem lehet igazán közel parkolni.)

De szerintem oda csak egyszer fogsz menni -- annyiszor kell is, kigyönyörködni magad a szikla-formációkban meg az ugáló ügyes srácokban -- mert egyébként a Mogren tömegnyomor. (A sivárabb Slovenska és délebbre a gyönyörű környezetű Milocer szintén.) Strandolni igazán a Jaz-en lehet, annak is a távolabbi szélén, és az már egyértelműen autós távolság. Kihaltnak azért azt se nevezném, de sokkal elviselhetőbb népsűrűségű a Mogrennél.



Előzmény: Bandi29 (4185)
Míso Creative Commons License 2007.03.29 0 0 4186
Budvában minden elérhető gyalog, sőt csak gyalog érhető el. A szezonban annyi az autó, hogy lépni nem tudsz tőle. Amig nem akarod a várost elhagyni, hagyd otthon az autót (ha van beálló), legalább nem kell a parkolásért fizetned, mert itt olyan is van , és nem kevés. Biciglit lehet bérelni a sétáló utcában. Nagyon szépek, de igazán sokat ne várjtőlük. Moped is bérelhető, a szűk utakon az a legjobb megoldás, és talán meleged sem lesz annyira. Jó utat.
Előzmény: Bandi29 (4185)
Bandi29 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 4185

Sziasztok!

 

Már évek óta foglalkozom a gondolattal, hogy végre nekivágjak Montenegrónak, de sajnos eddig mindig közbejött valami. Nos úgy néz ki idén mégiscsak sikerül összehozni a dolgot.

Interneten foglaltunk szállást Budván. 2 személyre 40 EUR/nap (Lyon Apartman) Ha esetleg volt már valaki ott akkor szívesen várok minden tapasztalatot.

Végig olvastam az egész topicot és nagyon tetszett amiket irtatok. Viszont lenne még egy két kérdésem:

Mi a helyzet a vízkorlátozással? Erről nem sokat tudok. Igaz azt írták az apartman oldalán, hogy náluk végig van vízellátás. Szóval ezzel kapcs. tudnátok írni nekem infot?

Nézegettem Budva térképét és igazából nem tudtam felmérni a távolságokat. Szóval nekünk a Slovenska Plaza közelébe lesz a szállásunk. Onnan gyalogosan milyen mesze van pl. Mogren Strand? Gyalog neki lehet vágni vagy inkább az autós-strandolás a megoldás (minden nap fizetni a parkolásért!) L

 

Köszönöm a válaszokat!

H_G Creative Commons License 2007.03.28 0 0 4184
Az lehet, de a horvátok nagyon nem szeretik a 4 C-t látni, mióta azt (bár fekete, nem piros alapon) viselő önkéntes csapatok sok szörnyűséget műveltek a lakosságukkal és esetleg előbb csapnak le, csak utána kérdezősködnek... De nem az én problémám, csak ilyen aggodalmas a természetem :/
Előzmény: Törölt nick (4183)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.28 0 0 4183
Nema problema.
Én szeretem a horvátokat is.
Előzmény: H_G (4176)
Tökmag01 Creative Commons License 2007.03.28 0 0 4182
Az autóban nem lehet aludni, de nem kötelező alvójegyet venni...az ülőjegy nem tudom mennyibe kerül..Az autóra egy hónappal előtte "kell" (minket így tájékoztattak, és van is benne valami mert maximalizálják a szállítható autók számát ha betelik nem mehet több aznap) megvenni a jegyet...a helyjegyet meg aznap is lehet amikor indulsz.
Előzmény: ede111 (4179)
rial Creative Commons License 2007.03.28 0 0 4181
Büszke lehet rá ! ...
Előzmény: szervezkedő (4177)
Hümi Creative Commons License 2007.03.28 0 0 4180
Mindent egybevetve autóval menni azért összességében olcsóbb...hálókocsijegy+autószállíás...
Előzmény: Tökmag01 (4174)
ede111 Creative Commons License 2007.03.27 0 0 4179
Elolvastam, köszönöm!
Kérdés: autóban lehet éjszakázni, vagy kötelező hálójegyet venni?
előre kell e helyet foglalni(gondolom hónaptól függ)? üdv,,,ede
Előzmény: Tökmag01 (4178)
Tökmag01 Creative Commons License 2007.03.27 0 0 4178
Kedves Ede! 3427-es hozzászólásnál leírtam már mindent..ott megtaláljátok...egyébként minden OK volt a vonattal, jó muri..:) na pá:)
Előzmény: ede111 (4175)
szervezkedő Creative Commons License 2007.03.27 0 0 4177
Egy vajdasági barátom velem vetetett nagy magyarországos matricát az autójára. Magyarországon még sose járt az autóval, de hetente jár Belgrádba és még nem hajították nyakon...
H_G Creative Commons License 2007.03.27 0 0 4176
Ezt kissé veszélyes lehet CG-n kívül hordani, nem? Majd jól fejbenyom egy horvát :/

Előzmény: Törölt nick (4170)
ede111 Creative Commons License 2007.03.27 0 0 4175
Szia!
Egy kicsit bővebben, pl. hol kell jelentkezni-érdeklődni, hová visz, mennyiért stb.
Nagyon megköszönnénk-szerintem többünket is érdekel-én évi2-3-szor megyek,még nem is hallottam róla. üdv,,,ede
Előzmény: Tökmag01 (4174)
Tökmag01 Creative Commons License 2007.03.27 0 0 4174
Hali..mi tavaly autósvonattal mentünk, vittük magunkat az autót is..Szabadkán fel a vonatra és éjjel aludtunk, mire odértünk másnap reggel kipihenve kezdhettük a nyaralást..Isteni volt...ha megyünk máskor is így fogunk menni.../jah..és olcsóbb mint a benzinktg/
Előzmény: holinyo (4149)
iSTVán Creative Commons License 2007.03.27 0 0 4173
A futás útvonala a Crnogorskih serdara utcán oda-vissza, 100 kör. (Első hallásra elrettentő lehet, de evés-ivás szempontjából nagyon jó, hogy minden kéznél van :-))

Ez az útvonal időben is rövid? Mert a viamichelin lényegesen hosszabb menetidőt írt, és igazából az idő a szűk keresztmetszet.
Előzmény: Míso (4172)
Míso Creative Commons License 2007.03.27 0 0 4172

Ha nézelődni mész, az útvonal jó, de ha a legrövidebb utat keresed, akkor inkább a Sarajevo- Foca (Srbinje)-Pluzine-Niksic-Podgorica utvonalat ajánlom.

jó futást! (mi az útvonal?)

Előzmény: iSTVán (4169)
iSTVán Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4171
Épp a futós félismeretségünk miatt írtam :-) Írj légyszi az i_stv_an freemail.hu-s címemre, ne itt tárgyaljuk meg a részleteket!
Előzmény: Törölt nick (4170)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4170
Szia István!

Egyrészt gratulálok a futáshoz, jómagam maratonista vagyok, tehát igencsak tudom értékelni a 100 K-t. Gratulálok előre. : )

Csak annyit kérnék, hogy vásárolj nekem egy olyan SZÉP "crnogorska kapa"-t, aminek a tetején a "4C" van. Vagy akár a crna gora-i címer. Mindegy.
Ez egy kis, tányérka alakú, piros nemzeti (Crna Gora) sapka.
Természetesen fizetem akár előre is, sőt: kilátásba helyezek valami komoly jutalmat is mellé.

Nagyon örülnék neki.
Nagyon meghálálnám.

Na? Megígéred?
: )
Előzmény: iSTVán (4169)
iSTVán Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4169
Szia!
Szombaton Podgoricán indulok a 100 km-es futáson, ha gondolod, írj!

Útvonalban odafelé Baranyából a Barcs-Banja Luka-Jajce-Mostar-Dubrovnik-Podgorica útvonalat néztem ki, úgy gondolom, estére nézelődve is odaérünk.
Vasárnap hazaúton a legvalószínűbb, hogy a Podgorica-Uzice-Cacak-Beograd-Baja útvonal lesz soron, úgy gondolom, gyorsabban járható (valamivel rövidebb is).

Ha esetleg valakinek van hozzáfűznivalója az útvonalhoz, örömmel veszem. Montenegróban csak egyszer jártam eddig, akkor is vonattal, tehát minden új az autós közlekedéssel kapcsolatban. (Persze igyekeztem utánaolvasni itt és egyéb helyeken.)
Előzmény: Törölt nick (4165)
timinindzsa Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4168

Szió!

Mi Montiba készülünk idén nyáron, úgyhogy esetleg írnál picit bővebben az árakról, hogy miket tapasztál? Ezek a gyönyörű képek hol készültek pontosan? Merre mentél le Montiba? Bosznián keresztül?

 

Más: tud valaki esetleg Becicin 4-6 fős apartmant ajánlani? Egy kikötés van csak, az a klíma (a tisztaságon felül persze).

 

Köszi előre is!!!

Előzmény: baffalolev (4151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!