Keresés

Részletes keresés

gaad Creative Commons License 2005.04.16 0 0 144
Üdv!

Azt szeretném megtudni, hogy a Zertifikat Deutsch vizsga nehézsége hogyan viszonyul az arra felkészítő könyvek szintjéhez? Gondolok itt a Klett Kiadó "Mit Erfolg..." könyveire pl.!

Köszi!
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.15 0 0 143
Szia !

Egy kedves topiktárs segítségével ezt találtam az OM honlapján. Egy kicsit zavar a dátum, de szerinte u.úgy jár idén is.
Előzmény: ptdk (142)
ptdk Creative Commons License 2005.04.14 0 0 142

Ez a díj visszatérítés engem is érdekelne. Nem kell mindent leírnod, csak egy kis infot adj, hol találok leírást a dologról, mer gondolom nem feltételek nélkül megy a dolog.

 

Kösz

Ptdk

ptdk Creative Commons License 2005.04.14 0 0 141

A nyelvvizsgával kapcsolatban. Angel dc, szóval te nyelvel foglalkozol. A nyelvtanom nagyon pocsék, de szinte folyékonyan beszélek, és jó a szövegértésem is. A ragozással vannak gondok főleg, a melléknévragozással, és az ilyen akusativos meg dativos valamikkel. Írásban még elmegy, de beszéd közbe szinte sose jó. Nálatok, Egerben hogy kezelitek, az ilyen nehéz eseteket?

 

Kösz

Ptdk

Aynaditti Creative Commons License 2005.04.13 0 0 140
Köszi az infót ! a suli azt jelenti, hogy a nyelvközpont ? Esetünkben a BME. Tehát ott érdemes érdeklődni ?És oda vajon kell hitelesített vizsgabizonyítvány ? Merthogy ott van ugye nyilvántartva. A "vagy önkormányzat"  is lehet ? Nálunk ez vidéki kisváros, önkorm. oktatási osztályon ezekszerint ? Kell, hogy csináljanak valamit, ha besétálunk egy nyelvizsgával ? Bocs a sok kérdésért, de úgy hallgat mindenki erről. ( sajtó )
Előzmény: Angel DC (139)
Angel DC Creative Commons License 2005.04.13 0 0 139

A suli gazdasági osztályán vagy az önkormányzaton adják vissza a sikeres vizsga díját, de csak a minisztérium áltam limitált összegig, ergo ha 23 ezer forintos TELC-et csinálsz, akkor is csak a 14,5 ezret adják, ami egy Rigó utcai vagy egy EURO-s középfok ára.

A gazdasági irodában (elvileg) tudják a hölgyek.

Előzmény: Aynaditti (138)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.13 0 0 138
Sziasztok !

Kérdeznék, hátha tudja valaki: Az érettségi előtt letett nyelvizsgadíj visszatérítéséről. Létezik ez a jogszabály, vagy csak valami kampányfogás volt ?
Nekem rémlik valami ilyesmi. Hol tudnék utána nézni ?

Köszönöm !
ptdk Creative Commons License 2005.04.08 0 0 137

HI!

Goethe Zd-t teszek májusban a Novoschoolban. Van valakinek valami személyes élménye, vagy hasonló tapsztalat?

 

Kösz

Ptdk

www.apnl.atw.hu

www.mhbyptdk.atw.hu

Nikó... Creative Commons License 2005.03.29 0 0 136
Sziasztok!

Tud valaki valamiféle személyes élménnyel, információval szolgálni az ECL (nem ELC!) angol felsőfokú nyelvviszgáról?
A közeljövőben szeretnék menni, de sajna nem találtam infot a sikerességi arányról, nehézségről.
Szal nagyon megköszönnék egy autentikus beszámolót.

üdv:
Nikó
Angel DC Creative Commons License 2005.03.25 0 0 135
Angel DC Creative Commons License 2005.03.22 0 0 134

Én is csoportra gondoltam, csak van ott ismerősöm, aki segíthet, hogy odafigyeljenek, tuti jó helyre kerülj.

Mindjárt megnézem a naptárt.. 10 és 12 között biztos itt leszek a gépnél.. de addig is írhatsz, majd szépen sorban válaszolok:-)

A

Előzmény: Betti21 (133)
Betti21 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 133

IH=International House?

 

Jobban szeretek csoportban dolgozni, de azért köszönöm a kedvességed:)

Akkor holnap folytatjuk:) Hány óra fele?

Előzmény: Angel DC (132)
Angel DC Creative Commons License 2005.03.22 0 0 132

Igen, csak mi ezt szóban csináljuk, személyesen, egyenként.-)

Ha ekkora a különbség a passzív és aktív tudás között, akkor valószínűleg nem volt elég kommunikatív a technika..de ez fejleszthető, mert az órákon a passzív, értési, olvasási készségre építve halad az ember, és ha ez oké, akkor elég gyorsan lehet.

Alap vagy középfok per pillanat a cél? Hosszútávon persze minimum a közép, egy diplomához az már a beugró.

(Én Pesten a személyes tapasztalat alapján feltétlen az IH-t ajánlanám (Bimbó út valamennyi, második kerület, de ha akarod, keresek közvetlen ismerőst is ott neked.)

Ma este nem tudom meddig tudok ide be-benézni, csak be van kapcsolva a gép, én meg teszem a dolgom, de max holnap reagálok.

Üdv:

 

Angel

Előzmény: Betti21 (131)
Betti21 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 131

Milyen könyvekből? Rengetegből:) Már van olyan is, amire nem is emlékszem. Mondjuk a gimnáziumban Headway-ből tanultuk, most fősulin meg felmentést kértem angolból.

Szerintem nekem az angol nyelv értése a könnyebb, mert volt szerencsém Hollandiában egy angol konferencián részt venni, ami 3 napos volt, és elég sok mindent megértettem.

Viszont beszélni nem nagyon merek, sajnos az igeidőkkel kicsit bajban vagyok.

Én Bp-ről írok, de hát erre jó az internet, nem? :)

Előzmény: Angel DC (130)
Angel DC Creative Commons License 2005.03.22 0 0 130

Ez aranyos kérdés:-))

Rigó utcai felsőfokúm van, ha jól számolom 15 éve tettem le, 18 éves koromban:-)) Akkor még csak olyat lehetett.

Én nyelviskolában dolgozom, nyelvvizsgára készítek fel, és egyúttal nyelvvizsgáztatok is.

Mennyit tanultál, milyen könyvből, kb hol tartasz, mennyi szabad időd van?

Ha olyan szerencslnk lenne, hogy közel legyél, nálunk személyesen, egyénenként van ingyenes szintfelmérés, de sajnos nem valószínű, hogy ez kivitelezhető. (Egerből írok)

 

Angel

Előzmény: Betti21 (129)
Betti21 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 129

Köszi Angel:)

 

Az az igazság, hogy nincs konkrét elképzelésem.

Gondolom neked van nyelvvizsgád?! Megkérdezhetem, hogy melyik nyelviskolában tetted le a vizsgát, és hogy milyen szinten??

Előzmény: Angel DC (128)
Angel DC Creative Commons License 2005.03.22 0 0 128

Annyira legyen intenzív, hogy legyen időd az egyes alkalmak között készülni, illetve a túl intenzíveket eleve kerüld, mert nem hagynak az agynak konszolidációs időt. Persze, ez relatív, egy dolgozó ember meg egy nyári szünetes diák nem azonos kategória.

 

Feltétlen kommunikatív legyen, célnyelven folyjon, sok legyen a párbeszéd, pármunka, csoportmunka, stb. ne higyj a reklámoknak, akik negyedannyi idő alatt tanítanak Callan módszerrel, meg hasonló hülyeségek:-)

Csoportlétszám tekintetében (ha az óra kommunikatív) legjobb az 5-8 fő.

 

Ha konkrétan leírod, mi a szitu, talán én is konkrétabban tudok segíteni.

Angel

Előzmény: Betti21 (127)
Betti21 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 127

Sziasztok!

 

Lassan én is megértem egy nyelvvizsgára, és azt hallottam, meg most olvasom is, hogy nektek is szimpik az Euro Nyelvizsgák...

Szerintetek melyik tanulási mód a leghatásosabb, ha már van némi tapasztalatom angol nyelvből:

intenzív

fél intenzív

stb.

Angel DC Creative Commons License 2005.03.22 0 0 126

Megkérdezem a kolléganőm, aki a németet felügyeli nálunk, mert nem szívesen nyilatkozom olyanról, amihez nem értek.

 

Mondjuk, német ,nyelvtan nélkül nem lesz egyszerű:-)

Előzmény: gaad (125)
gaad Creative Commons License 2005.03.22 0 0 125

Üdv!

 

Németből melyiket ajánlod? Egy haverom menne, aki hadilábon áll a nyelvtannal, viszont hihetetlenül jó beszélőkéje van, ösztönösen beszél osztrák akcentussal.

Előzmény: Angel DC (124)
Angel DC Creative Commons License 2005.03.19 0 0 124

Sziasztok, van némi rálátásom a nyelvvizsgákra, mert hogy én is vizsgáztatok.

Sok szempontnak kell, hogy megfeleljen a jó nyelvvizsga, de az uniósan legkompetensebb, Magyarországon  a legolcsóbb, a legemberközelibb magasan az Euro Nyelvvizsga.

Nem állítom, hogy ingyen osztogatják a papírt, mint a TELC-nél (bár már ott is váltanak lassan), de azt nézik, mennyire klnyelmesen és hatékonyan kommunikál a delikvens, nem azt hogy hányszor hibázik.

A

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.19 0 0 123

Hi!

 

Küldtem volna mailt, de ami az adatlapon van, az a freemail szerint nem létezik.

 

p

Előzmény: F_a_s_z_á_n (119)
_vadaszg_ Creative Commons License 2005.03.19 0 0 122
én voltam TIT középfokun még március elején, hát a többi nyelvvizsga közül ez a legegyszerűbb...
csak nagyon sokat kell várakozni, mivel egybe van a szóbeli & írásbeli 1 nap..
ezért 9-kor megrod az írásbelit, vársz egy csomót, majd d.u szolítanak, hogy te jössz, és persze közbe nem mehetsz sehova arról az emeletről..szóval kicsit idegölő ez a várakozás...
itt is 1 hónap míg kiderül, hogy sikerült -e. ill. 60 nap múlva kapod a bizit...
gaad Creative Commons License 2005.03.19 0 0 121
Inkább tanulnál... Ha én meg tudtam tenni, hogy kemény munka mellett, levelező tagozaton még egy nyelvvizsgára is bírtam készülni, akkor te is.
Előzmény: borim (120)
borim Creative Commons License 2005.03.17 0 0 120

sziasztok.gyors megoldást keresek,diplomám kézhez vételéhez szükségem lenne egy államilag elismert német középfokú c nyelvvizsgára, mely bejegyzett, tehát bármikor visszaellenőrizhető.

ha bármilyen infóval tudtok szolgálni kérem jelentkezetek, amilyen gyorsan csak lehetséges.

közremüködéseteket köszönettel veszem,és természetesen anyagi vonatkozásokban is versenyképes leszek.

email:balazs208@freemail.hu

F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2005.03.17 0 0 119

Szia!

 

"A gyermeknek abból kéne vizsgázni, amire készült"

Sajnos eddig célirányosan egyikre sem készült, csak most kapott a fejéhez a különtanára is, hogy ezt most itt meg kellene próbálni.

 

"Szerintem egynyelvűk közül a TIT az egyik legkönnyebb."

 

Indokolnád, hogy miért?

 

Mit értesz segítség alatt?

(Nem budapesti lakhelyűek vagyunk.)

Előzmény: Törölt nick (117)
gaad Creative Commons License 2005.03.16 0 0 118

Üdv!

 

Ha valakinek van ÖSD, ZD vizsgával kapcsolatos élménye, kérem, hogy ossza meg velem! Május környékén mennék, aztán jó lenne valami többletinformáció arról, hogy mire is számíthatok... Melyik lehet a legjobb vizsgahely? Mondjuk nagyon nem félek, tegnap írtam egy próbavizsgát, ami 271 pontosra sikerült, ez bőven 80% fölötti... :-)

 

Köszi

 

gaad

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.13 0 0 117

Hi!

 

A gyermeknek abból kéne vizsgázni, amire készült. Sajnos nem elég idegen nyelvül tudni, nyelvvizsgául is kell. Ha Origóra készült, akkor menjen origóra! Ha egynyelvcűre, akkor oda kell menni. Szerintem egynyelvűk közül a TIT az egyik legkönnyebb.

 

Adatlapon mélre lehet írni, Origóban és TIT középfokon tudok segíteni.

 

p

Előzmény: F_a_s_z_á_n (115)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.13 0 0 116

Hi!

 

Sajnos a felsőfokról nem tudok írni, megnéztem, de itt felénk egyszerűen nincs, mert nem jelentkezik rá senki sem. A középfok megy főleg éreccségi miatt. Még nézelődök, de nem tudok sokat (most) a TIT felsőfokról.

Előzmény: centro (114)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2005.03.10 0 0 115

(Még egyszer) gyors tanács kéne
Gyors tanács kéne!
Gyermekemnek középfokú angol nyelvvizsgát kéne tennie (az érettségi kiváltásához.)
5. éve jár különangolra heti 2 óra, +heti 4 óra az iskolában.
Tipródunk, hogy milyen nyelvvizsgát válasszuk: Origo, kétnyelvű, nemzetközileg nem elismert, nem eu komp. kíváncsi vagyok mit nem tudsz, de már 60%-tól középfok, vagy Pitman, egynyelvű, nemzetközileg elismert, kíváncsi vagyok mit tudsz, de csak 75%-tól középfok.

Különangolon inkább a nyelvtan centrikus origóra készültek eddig, de a múlt héten felkészülés nélkül megcsinált egy Pitman-os próbaviszgát 78%-ra (a szóbelije necces volt, vagy-vagy, érezhető rajta, hogy magyarul tanítják.)

Kérem a témában nálam sokkal járatosabbakat, osszák meg velem a gondolataikat!
Pitman vagy Origó, Origó vagy Pitman?
Köszönöm!
FASZÁN

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!