Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

endrebá Creative Commons License 2009.12.24 0 0 2501
...nem akartalak megsérteni...
Előzmény: Törölt nick (2500)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.24 0 0 2500
"mert az UTB miatt Bwana Freiza már engem is lebaxott eccerrégen, de azért rajtad biztosan szívesen segítene minden jószándékú itteni barát...."

Hat modjak valamit erre az akkor volt és azért mert valaki ecsetelte azt a hülyeséget, hogy az UTB 4 fejet vitt, meg különben mint az MTZ. A másik én nem szólok be ilyenbe mert már rég nem érdekel ez az egész! Megnyitottam, hogy legyen ezeknek is egy külön topik mert megérdemlik ezek a gépek, de én már levettem a kezem róla és az sem érdekel, hogy mi lesz vele.
Előzmény: endrebá (2494)
B-csabi Creative Commons License 2009.12.24 0 0 2499
Hát akkor én is boldog ünnepeket kívánok itt is!
endrebá Creative Commons License 2009.12.24 0 0 2498
Pedigbezony alesivel egyeltük az UTB- k és a nyolcvankettesek tapadási jellemzőit, amikor Freiza rákdörrent... azóta Bwana, és azóta tisztelem Mwint, mert kapásból értette, hogy honnan idézem a "Bwana"- t...
Örülök, hogy erre a napra nem érzed szentségtörésnek, ha a mérgespókok iránti ellenszenvemet is akár ideteregetem.... deeee.... inkább nemtenném.... :-)))
Előzmény: pléhúsz (2497)
pléhúsz Creative Commons License 2009.12.24 0 0 2497

Nem mondod komolyan, hogy le lettél szúrva? Az alapító a 2494 hsz-ből 74-et tudhat magáénak.

Erősen úgy gondolom az UTB a mérges pók és bármi elfér a dutra oldalon. A politikától szokás a legjobban betojni, de azt is tudjuk kik miért.

Karácsony napján nem osztom tovább, kívánok mindannyiunknak Istentől (aki úgy szereti lenintől) áldott, boldog karácsonyt.

Előzmény: endrebá (2494)
endrebá Creative Commons License 2009.12.24 0 0 2496
....hooooogy Betleheeeeeembeeee.... siiijetve meeeeenveeee.....

(Dutrááááával meeeenveeee....)

Láháááháááássssátooook....

Téliesítve a teknológija...?
Előzmény: dutráslaci (2495)
dutráslaci Creative Commons License 2009.12.24 0 0 2495

Békés,Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!!!

 

Azért a Dutrákról nem megfeledkezni!!!

endrebá Creative Commons License 2009.12.24 0 0 2494
Kedves gogonel, megenst nehéz helyzetbe hoztad ezeket a karácsonyi hangulatba békélt Dutrásokat.... mert az UTB miatt Bwana Freiza már engem is lebaxott eccerrégen, de azért rajtad biztosan szívesen segítene minden jószándékú itteni barát....
Talán nyiss egy UTB- s topikot, és a különböző traktorbaráti körökben szólj róla hogy ideéside kérsz segítséget a gépjeidhez.... én is ismerek vele kapcsolatban jó történeteket.
Segítsek nyitni?
Előzmény: gogonel (2492)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.24 0 0 2493
Boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánok,mindenkinek!!!!
gogonel Creative Commons License 2009.12.24 0 0 2492
Háromszéki vagyok!
Sok itt az UTB nekem is 3db van belőle ezekkel müvelünk 38ha szántót és 20ha gyepet.
Az van hogy régi román szakönyvek vannak ezekről a taraktorokró de ezek benn inkább rajzok egyenletek stb. inkább profi gépészmérnöknek valók. Én azok ból nemsokat értek.
Azért kértem az ábrákat mert láttam milyen jól szemléltető robbantott ábrákat tett fel más traktorok ról is. Vagy ottvan az a 650 szervó ábra amit ide betett egy "mázsa" könyvet átlapoztam és olvastam minden volt de egy ilyen ábrát az egésszben nem találtam.
Most a télen meg kellene javitani az öreg UTBket és joljönne pár szemléltető kép.
Előzmény: dutrancs (2491)
dutrancs Creative Commons License 2009.12.23 0 0 2491
Erdélyben merre laksz?, Ott van a sok UTB, nem neked kellene nekünk küldeni a képeket róla???
Előzmény: gogonel (2489)
dutrancs Creative Commons License 2009.12.23 0 0 2490
Nyugodt lehetsz mert az új (az alsó képen) az az eredeti Dutra tárcsa  .Hasonlítsd össze ezzel 1963-as rajzzal.Szerintem mint már írtam az vagy Béta targiba volt vagy későbbi kiadású 28-asba de az is eredeti.Itt préselték a CS.A. prés műhelyébe őket.
Előzmény: t. tomi (2470)
gogonel Creative Commons License 2009.12.23 0 0 2489
Az is jó.
Köszönöm!


Ellnézést kérek a Dutrásoktol, hogy ide bepofátlankodtam az UTB-vel.
Előzmény: dutrancs (2487)
dutrancs Creative Commons License 2009.12.23 0 0 2488

A kuplungtárcsa agyrészében levő bordakopásra visszartérve!!

Láttam én már Pl:JUMZ traktornál,.(ami tkp-en BH-025-ös markolónak volt kialakítva) azért állt meg mert kirágta-elmarta a bordázatot a nyelestengely a kuplungtárcsába.Vagy MTZ -50 és 80-as traktoroknál a külső fix TLT-meghajtó lemez bordázata is úgy elkopott,hogy már nem mertem visszaszerelni,mert úgy láttam,hogy annak már csak annyi van hátra, míg egy csillagszóró elég a karácsonyfán!!!Dugattyús permetezőket és talajmarókat hajtó traktoroknál ezt hamarabb elkoptatja a rángató-ütemes -hullámzó terhelés.Különösen életlen talajmarókések esetén kemény talajba.Kár ,hogy eldobáltam őket most betudnák tenni fotót róla.

Előzmény: t. tomi (2483)
dutrancs Creative Commons License 2009.12.23 0 0 2487
Az első az menni fog!
Előzmény: gogonel (2486)
gogonel Creative Commons License 2009.12.23 0 0 2486
Tiszteletem Dotrancs úr.


Elsősorban a U650-651 valamint az U1010DT.
Előzmény: dutrancs (2485)
dutrancs Creative Commons License 2009.12.23 0 0 2485
Hányas UTB-ről kellenének képek??
Előzmény: gogonel (2482)
gogonel Creative Commons License 2009.12.23 0 0 2484
Ja cim le maradt:

malma13@fremail.hu
Előzmény: gogonel (2482)
t. tomi Creative Commons License 2009.12.23 0 0 2483
Na, nem hagyott nyugodni ez az egész történet, és most este beszorítottam az időmbe, hogy rá próbáljam az új tárcsat, az a baj, hogy nem itt van a gép ahol lakom. Nincs messze, de időm nincs. Bármennyire hihetetlen is, RÁ MENT! Na és nem lóg rajta. Más se hiányzott volna még, mint, hogy cserére szorul a nyelestengely is. Egy kő esett le a szívemről!
Amit írtál a csattogó hangról! Lehet, hogy csodával határos a dolog, de ilyen hangokat nem lehetett hallani. A fülem biztos, hogy jó, végül is zenész vagyok, és feltünt volna ha ilyen fémes csattogás hagyta volna el a gépet. A csapágy csigorgást kivéve, mert az már igazán erőteljes volt.
Valószínű, hogy már csak az év első hetében tudom vinni a csapágyat, de majd hívlak!
Addig is kösz!

Ezúton szeretném megragadni az alkalmat, hogy megköszönjem a segítséget minden segítőkésznek, remélem, hogy ez a jövőben is így marad, és a barátságok erősödnek.


Mindenkinek

BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK!

Üdv: Tomi
Előzmény: Levays (2480)
gogonel Creative Commons License 2009.12.23 0 0 2482
Jó estét és minden tiszteletem a Dutrásoké.
Tisztelt Dutrancs úr a topik elejénn olvastam, hogy önnek vannak UTB traktorokról ábrák a szervo rol készült is nagyon jó amit berakott.
Ha vanrá lehetőség akkor meg kérném, hogy küldjön párat nekem is.
Előre is köszönöm!


Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog uj évet kivánok mindenkinek!
dagidutrás Creative Commons License 2009.12.23 0 0 2481

Nem akarom az észt oszteni így karácsony előtt a mákos beiglik és hosszú fröccsök idején.Ez úgy is a disznóvágások,borfejtések,és ha garázs van a váltó javítások ideje.Több váltót javítottam már,had osszam meg az én tapasztalataimat!A nyeles tengelyt a lendkerék felöl meghagyom az önbeálló csapágyat a lemezekkel eggyütt.A vátó felöl,kihagyom a lemezeket felfúrom a 3db 8-as furatot 10-es re,és illesztett acálcsavarrral rakom össze.Az első meghajtásházban a lemezszimering házat  kicserélem csapágyházraszimeringel eggyütt.A felső tengelyt a kardán lehajtásig hengergörgős csapággyal csapágyazom,mert az állandóan forog.Az előtét tengely hézegolására nagyon oda kell figyelni,mert gyárilag a 3-as sebesség  sokszor rosszul van kihézagolva.A zéger gyűrű nútokat drehással utánszuratom a tengelyeket a csapágyaknál ricniztetem.A tengelyekte a váltóházhoz a csapágy külső kérgénél rögzítem ragasztóval,csavarral,és hézagolom.Náalm ez a módszer bevált.Egy váltó 8.10 év!Nálam egy 28-as 20ha földet csinál,így is sokszor a fülébe kell súgni hogy nincs lazsálás.Olajat hixszol 120-140-est használok.A javításhoz sok sikert,türelmet,kitartást kíávonk!Még Dagibb dutrás.Ha segítség kell 06305819592.

 

 

Boldog karácsonyt és DUTRÁKBAN gazdag új évet kívánok!                                                    

Előzmény: pléhúsz (2468)
Levays Creative Commons License 2009.12.22 0 0 2480
Holnap is dolgozunk,meg minden munkanapon. Szerintem az amit vettél, rá sem kap a nyelestengelyre....  Amennyiben ez ilyen kopott lenne, ez minden gázadásnál gázelvételnél úgy csattogott volna,hogy biztosan hallottad volna.
Előzmény: t. tomi (2479)
t. tomi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 2479
Szia Sándor!
A régi 8mm, az új 11mm, (ha jó a szemem, de az a baj, hogy nem jó).
Most akkor melyik tárcsa bordázata nem jó. Több féle nyelestengellyel volt szerelve a traki ?
Talán holnap tudom kivinni és felpróbálni a tengelyre.
Csapágy ügybe kösz a segítséget! A két ünnep közt dolgoztok még? De nekem jó az ünnepek után is, úgysem tudom már csinálni az idén.

Üdv:Tomi
Előzmény: Levays (2478)
Levays Creative Commons License 2009.12.22 0 0 2478
Tomi! mérd már meg a régi tárcsát milyen vastag tolómérővel. És az új??
Előzmény: t. tomi (2470)
Levays Creative Commons License 2009.12.22 0 0 2477
Az sosem kopik meg ennyire! Ez egyszerűen nem ehhez a nyelestengelyhez való! Tomi! Hozd el a csapágyat,nehogy eltörjön a csúszóhüvely kicseréljük Neked!
Előzmény: hotib (2476)
hotib Creative Commons License 2009.12.22 0 0 2476
Jól elkoptak a bordák is a tárcsában.
Előzmény: t. tomi (2470)
dutrancs Creative Commons License 2009.12.21 0 0 2475
Ez pedig a lendkerekes tipus.( Nincs Dutrás téma ,de azért én elég jól elvagyok)!
Előzmény: mérnökferi (2473)
dutrancs Creative Commons License 2009.12.21 0 0 2474

Szia Fercsi!!!

 

Örülök ,hogy megmosolyogtattalak!

Ott az ejtőtartály és a M.A.N.-kipufogó is!!
Előzmény: mérnökferi (2473)
mérnökferi Creative Commons License 2009.12.21 0 0 2473
:-) :-) :-)
Előzmény: dutrancs (2472)
dutrancs Creative Commons License 2009.12.21 0 0 2472
Egy fél talicska csapágyat nem tudok küldeni! Esetleg egy talicska dugattyút.( Ez a kép  egy olyan járművet ábrázol amely csővázas,egy irányítható kerékkel rendelkezik,kenyér és babgőz hajtja+ egy pár gumicsizma.Sok dugattyúja van az is különbözó átmérőben,és Nagybali most figyelj !!! Ráadásul pozitív testelésű.Kivitel annyira jól sikerült,hogy ilyen hidegbe is könnyen indul 12V-al.Ja és egyvezetékes rendszerű). Van ejtőtartályos kivitellel és lendkerekes változata is.Egyedül a tolótető nincs rajta!!!Valamint ha a menetszél kevésnek bizonyulna akkor túrbóventillátoros változata is van.
Előzmény: pléhúsz (2468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!