Keresés

Részletes keresés

Damil Rigó Creative Commons License 2007.04.25 0 0 4234
Sziasztok, tud valaki olcsó apartmant? (egyszerű, luxus mentes)
Előre is köszi!
pygmea Creative Commons License 2007.04.23 0 0 4233
"Van olyan is, elég nagy rejtély, hogyan élhet meg.)"

Szerintem csakis aból él, hogy az átlagos (hátizsákos) turisták számára még mindig a McD a biztos pont - WC-ügyileg. És ha már ott van, vesz egy sültkrumplit is... ;)
Előzmény: H_G (4216)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.22 0 0 4232
Akit érdekel Svetiben szállás itt egy cím. Szállás Svetiben
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.21 0 0 4231
A nyáron Montenegroba szeretnénk menni. Nem tudjátok véletlenül, hogy az Avala mely napokon fog menni követlen kocsikkal Barig? Odafelé tavaly péntek délutánonként ment így, visszafelé pedig állítólag péntekenként és hétfőnként, ez utóbbi infót nem mondta olyan biztosan a MÁVos néni. Amúgy most 19.000 Ft. a jegy Bp.-Bar oda/vissza, gyerekeknek (14 évig??) 50% kedvezmény, szerintem ez elég jó ár! + helyjegy, . hálókocsijegy, állítólag azt is meg lehet majd venni Bp.-n. Ebben van esetleg vkinek tapasztalata?? Köszönöm!

Kőkapu Creative Commons License 2007.04.18 0 0 4230
csúszópénz
Előzmény: Törölt nick (4226)
H_G Creative Commons License 2007.04.18 0 0 4229
Persze, átlagmagyar sofőr állandóan túllépi a kitáblázott sebességet és azután csodálkozik, hogy ezért a "Balkánon" büntetés jár.
Előzmény: Hümi (4225)
potika Creative Commons License 2007.04.18 0 0 4228
Boszniában az utak sokkal jobbak, mint Magyarországon. Autópálya viszont nincs, ill. Sarajevo előtt néhány kilométer csak.
Előzmény: Hümi (4225)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.18 0 0 4227
Talán Bosznián keresztül lenne Neked a legrövidebb időben és km-ben is. Nagyon téves infó az, hogy az utak rossz állapotúak és veszélyesek. Ilyet csak az állít, aki nem mer átmenni Bosznián, mert fél valamitől. Az is tévedés, hogy Szerbiában állandóan büntetnek, illetve engem még soha nem büntettek meg ott.
Egyszer fizettem Montenegróban 10 Eurót, 25-ről lealkudva. (tavaly Franciaországban 90 Eurót és ott még alkudni se lehet, ha nem fizetsz, lefoglalják a kocsit).
Előzmény: Hümi (4225)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.18 0 0 4226
Mi az, hogy baksis ?
Előzmény: Hümi (4225)
Hümi Creative Commons License 2007.04.18 0 0 4225
Szervezkedő!

Köszi az infót. Én Dunaújvárosból indulok. Horvátország felé kb. 250 Km-rel hosszabb az út viszont Splitig ótópályán lehet menni. Így talán gyorsabb és biztonságosabb. Persze a pályadíj jelentősen növeli a költségeket. Szerbiában állítólag állandóan büntetnek a rendőrök. Többek szerint baksisra utaznak. Ótópálya díj itt is van. Boszniában állítólag az útviszonyok rosszak. Ótópálya nincs. Az üzemanyag itt a legolcsóbb. A hegyi utak nagyon veszélyesek(állítólag).
...???

üdv.
Előzmény: szervezkedő (4219)
Kőkapu Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4224
Így van, az a lényeg, hogy pozitívan álljatok hozzá!

Nekem nagyon tetszik, hogy a montenegróiak olyan jó kedélyű, nyugodt emberek.

Egyszer sétáltunk Budván a kikötőben, és ott álltak a gyönyörű jachtok, a férjemmel tátott szájjal bámultuk megy egyiket másikat. Aztán egyszer csak odaértünk egy ütött-kopott csónakhoz, benne a gazdája ült hátradőlve, fütyörészve. Az egész emberről sütött az elégedettség. Mondtam is a páromnak, hogy látod, aki az élet királya, annak nem kell jacht meg nagy vagyon, egyszerűen tudni kell ÉLNI, így nagy betűkkel.
Szeretem azt az országot, szeretem az ottani embereket. Tetszik, hogy nem dugják ágyba este 9-kor a gyerkőcöket, hogy a vén tengeri medvék nem a kocsmában vannak, hanem fagyikelyhek mellett a cukrászdában.
Előzmény: soknyar (4222)
crnagora Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4223

 

Sok múlik azon, hogy akarja az ember érezni magát!

Ha mindenen fanyalgunk abból nem sok jó sülhet ki, még a luxus szállóban sem. Szerintem...

 

Remélem minden tetszeni fog nektek és jól fogjátok érezni magatokat!

Előzmény: soknyar (4222)
soknyar Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4222
Akkor mi szerencsések vagyunk mert julius elején megyünk , az még szezon kezdete, és Canjba. De egyébként mi még mindenhol jol éreztük magunkat bármerre is jártunk, és ez biztosan most is így lesz. És köszönöm mindenkinek  a válaszokat.
Előzmény: Kőkapu (4220)
H_G Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4221
Érdekes módon Tivat és Perast tiszták, de a kettő között Kotor vízpartja irtó mocskos -- főleg, ahol egy lakótelep ér ki odáig.
Előzmény: Kőkapu (4220)
Kőkapu Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4220

Szemét?

Attól függ, merre mész, azt hallottam Bar-tól lefelé, pl. Ulcinjban probléma ez.

Én eddig ahol jártam (leginkább a tengerparti részen, és legdélebb Petrovácon), soha nem gondoltam azt, hogy Montenegróban több lenne a szemét, mint mondjuk itthon, Magyarországon.

 

Emlékszem, amikor először mentünk a vonattal, Podgorica felé az útitársak ott szörnyülködtek, hogy mennyire szemetes.

Erre azt tudom mondani, hogy tessék csak itthon felülni mondjuk egy Bp-Bcsaba felé tartó vonatra, aztán lehet jó nagyra meresztgetni a szemünket, hogy mennyi szemét van. Semmivel sincs kevesebb, mint Montenegróban.

De pl. Tivatot én kimondottan tisztának találtam anno, igaz, mindig július első felében voltunk, tehát az lehet, hogy mondjuk augusztus második felére már leharcolódik. 

Viszont a mellékhelyiségek állapota tényleg kétségbe ejtő!

Előzmény: soknyar (4210)
szervezkedő Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4219
Hümi!
Az hogy merre menjetek picit meghatározza hogy Battonyáról vagy Nagykanizsáról indultok. Szerintem menjetek le az egyiken és jöjjetek haza a másikon. Én többször mentem Szerbián kerezstül. Ami az előnyére szól, hogy olcsóbb az üzemanyag. Dízel és gázos autóval is voltunk úgy lennt, hogy nem volt szükségünk montenegrói tankolásra. Az utolsó lehetőség Bijelo Poljen van. De az út szerintem kacskaringós, haladatlan. Vagy csak nekem tünt úgy.?! Bosznia mellett szól, hogy szerintem kulturáltabb a vidék és hiába mutatta a gps hogy baromira magasan vagyunk, valahogy nem az volt az érzésem, hogy sose érünk oda, hanem haladtunk. (Zárójelben megjegyzem az IGO elég tűrhető térképet ad Boszniáról.) Én legközelebb Bosznián keresztül megyek.
mammamija Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4218
...:))) azt csak hiszed!:)
Előzmény: rial (4214)
Hümi Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4217
Hali!

Két éve hálókocsis vonattal mentünk Budvába, az idén ótóval vágunk neki! Egyszerűen képtelen vagyok dönteni, hogy melyik útirányt válasszam. Szerb, Horvát, netán Bosznián át. Ha van okos ötletetek, személyes tapasztalatotok kérlek benneteket osszátok meg velem! Minden jó tanácsot örömmel veszek...

Köszi...
H_G Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4216
Ott a hamburger is helyi specialitás, mint itt a 80-as években -- ugyanazzal a húspogácsával töktik, ami a pljeskavica alapanyaga, jó nagy buciba és pakolhatsz hozzá bőven mindenféle zöldséget. (Mert gondolom, nem az ottani McDonalds termékére gondolt. Van olyan is, elég nagy rejtély, hogyan élhet meg.)

Előzmény: rial (4214)
Breki1 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4215

Ez nem olyan hamburger

 

Azt raksz bele amit akarsz

és nem hamburgerzsemlébe P

rial Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4214
hamburger?:)))

inkább próbáljátok ki a helyi specialitásokat, hamburger az utolsó,amit Montiban ennék:)
Előzmény: mammamija (4213)
mammamija Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4213
Hali:)
Szerintem nem érdemes kajára befizetni - egyrészt mert kötött, hogy mikor menjél enni - másrészt ha nem változott a hamburgerek mérete (remélem nem!), akkor azzal el lesztek jó darabig.
Rengeteg pizzás, burgeres, fagyis van bármerre jársz - fillérekért jól lax.
Előzmény: soknyar (4210)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4212
Ha Montenegróba indulsz, hagyd itthon az előítéleteidet. Szemétrakások számolgatásával ne tedd tönkre a nyaralásod. Ne foglalkozz vele, ha tömeg van, az azért van, mert k..va jó hely! Ha mégis zavar a tömeg, akkor menj arrébb, élvezd a gyönyörű tengert és tájat. Ha így teszel, biztos nem fogsz csalódni ebben a gyönyörű országban.
Előzmény: soknyar (4210)
crnagora Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4211

 

Szia!

 

Nagyon jól főznek és több féléből lehet választani, de ha apartmanban lesztek akkor nem kötelező, csak a szobákban.

A parton is jókat lehet enni, de náluk is nagyon jó a konyha. Mi voltunk már félpanziósak és voltunk úgy is, hogy csak vacsorát kértünk.

Előzmény: soknyar (4210)
soknyar Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4210
Köszönöm a választ crnaqora!Megnéztem a hozzászólásokat Montenegróról,és amikor jókat olvasok örülök hogy ezt az országot választottam a nyaraláshoz, de sokszor olvasom hogy sok a szemét, ilyenkor abban bízom hogy talán mégsem így van, mert egyébként fényképekről gyönyörű országnak tartom Montenegrót! A Zec apartmannal kapcsolatban szeretném még megkérdezni hogy érdemes-e félpanzióra befizetni, milyen árak vannak, és van sok választék az ételek között?
Előzmény: crnagora (4205)
szervezkedő Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4209
Tesztelő20!!!!!!

Na egy kis fáziskésés!
Valami biztonsági beállítás tiltotta a stellamaris oldalát nálam. Két hete másik tűzfalat raktam fel és most néztem meg hogy megnyílik az oldal!
Eldobom magam!!! Ezt a házat én is néztem az ősszel, de nem ezen az oldalon hanem egy msásikon találtam még a nyáron, ahol fénykép se volt. Az ipse akinél a kulcs volt még autóval se rendelkezett úgy kelett Barba bemenni érte majd visszavinni. Tehát gáz!!!

Remélem most több sikerrel járunk!
Előzmény: Tesztelö20 (4114)
szervezkedő Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4208
A hétvégén én is Montenegróban voltam, de csak fejben. A május elsejei hétvége ismét hosszú lesz. Ha minden igaz most már nem csak készülünk, hanem ki is megyünk. Igaz ismét megfogyatkozott a létszám és bőven elférünk a mikrobuszba, de most már akkor is kimegyünk ha csak 2-3an leszünk induláskor. Holnap egyezetetek a szállásadóinkal.
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4207
Üdv Mindenkinek!

Ma egy pici Montenegro várást tartottunk,Szeged 28 fok és sül a sok finomság.Külön felhívom a figyelmet a borra.Kivánok hasonló jókat mindenkinek és jöjjön már az a nyár és Montenegro!

Vandorr Creative Commons License 2007.04.14 0 0 4206
Új lap.hu:
Ulcinj.lap.hu
crnagora Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4205

Szia!

 

Ird be a keresőbe, hogy Canj vagy Zec apartman és egy csomó hozzászólást fogsz elolvasni. Mi 2 x voltunk ott egymás után, nem akarom ismételni magamat.

Mások is voltak már ott a fórumról.

 

Ha elolvastad és még mindig van kérdésed szívesen segítek.

Előzmény: soknyar (4200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!