Keresés

Részletes keresés

haya1973 Creative Commons License 2005.01.29 0 0 663
azok a "régi" szép idök!
kicsit mehetnékem van már megint!

lesz valaki augusztus eleje felé petrovac környékén???
haya1973 Creative Commons License 2005.01.29 0 0 662

ezt a várromot ismeri valaki???
fakk1 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 661

Gyerekek!

Mi tavaly voltunk nyaralni Montiban. Tényleg fantasztikus hely, és zökkenő nélkül lehet szállást találni. A főhadiszállás Budva volt, onnan járkáltunk kirándulni.Mindenkinek ajánlom, szakítson 1 napot Dubrovnikra is. Csak 90 kilóméter onnan a komppal. Az óvárosa varázslatos, de drágább mint Monti.

Budvában tudok olcsó bevásárlóközpontot, ha kell, mesélek róla.

haya1973 Creative Commons License 2005.01.27 0 0 660
sziasztok!
kicsit lemaradtam a forumozásrol!
igyekszek potolni mindent!

ha nagyobbik hugom igy folytatja a szerb nyelv tanulását akkor nagy valszeg barátnöm helyett hugomat fogom vinni montiba mint tolmácsot!

üdv mindenkinek!
showeyes Creative Commons License 2005.01.21 0 0 659
Sziasztok! Nyáron gyönyörű 9 napot töltöttem MN-ban. 2 kisgyerekkel indultunk el, előre lefoglalt szállás nélkül. Természetesen minden nap aludtunk valahol, csak le kell szólítani az embereket. Az egész utat a net , de legfőképpen e fórum segítségével terveztem meg. A rezevici szállás azonban már drágább volt. A halálút kritikus szakaszán szerencsénk volt, csak személyautók jöttek szembe, nem kellett tolatni. A Piva-tó a világ 1ik legszebb tája. Arra menjetek. Viszont Pluzine és Niksic településeken, és azok között, valamilyen oknál fogva nem adnak ki szobát. Csak szálloda van. Remélem a nyáron Zabljakban lesz kiadó szoba.
XYCT Creative Commons License 2005.01.18 0 0 658
Sziasztok!

Igen. Katica néni, Kotorban! Nagyon jó fej, fiatalos, olcsó, kedves,
és minden reggel főzött nekünk finom "montenegrói" kávét! Mnn... ! :-)
.
Menjetek hozzá, de ha nincs hely, akkor néhány km-rel arrébb Perastban
(mely a világ egyik legszebb helye!!!) 6-8 EUR-ért lehetett szállást foglalni!
.
Ulcinj meg egyszerűen kötelező! Ott már félig Albániában jártok (lakosság 3/4-e
albán, és a túristák nagyrésze is - Koszovóból jönnek főképp').
Emberek kedvesek,érdekes város, hosszú (12 km-es) homokos stranddal, talán az
infrastruktúra egy kicsit fejletlenebb (de semmi gááz!).
S, ha már az ember DK-Montenegroban jár, akkor át kell menni Skhodra-ba (AL),
ott meg kell nézni a mesi hidat (néhány km-re északra a várostól - egy rossz, döcögős
úton..., de megéri!)!
Előzmény: Riff-Raff (631)
Kőkapu Creative Commons License 2005.01.17 0 0 657
Ha valaki Budvára megy, akkor érdemes elmenni Becici Rafailovici részére a Tri Ribara nevű halétterembe. Esténként ki szokták rakni az aznapi fogást, szenzációs halakat, rákokat láttunk. Budvából indul az kis vonat, azzal kell menni egészen a végállomásig, és még onnan tovább egyenesen a part mellett, kb. 100-150 méter.

Kizárólag csak halételeket árulnak, de nagyon finoman készítik el őket!

mammamija Creative Commons License 2005.01.17 0 0 656

meni

Hogy hol találod őket???

Úton-útfélen.....

lalilali!

Semmi bajom Budvával - nem ott volt a törzshelyünk, csak "kirándulni" mentünk..... há persze, hogy jó hely..  ja, a CD-k, jól bevásároltunk mi is:))))

Előzmény: Törölt nick (654)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 655

Meni,

nem kimondottam vendéglőkre gondolok, hanem vendéglátóhelyekre, amelyekben esténként más-más helyi sztárvendég lép fel. Ezek kétségkívül nagyon szépek, hangulatosak. Valamelyikben van kaja is , hogy milyen, fogalmam sincs. Minket max kielégített a pljeskavica,sült csirkemell és társai.

Előzmény: Törölt nick (654)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.14 0 0 654

Szia!

A jó vendéglők, neve, címe felingerelt! Mesélj! Hol találom őket?

Előzmény: Törölt nick (653)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.14 0 0 653

mammamija,

mi a baj Budvával, szerintem a legjobb hely az egész tengerparton. Mindenképp ajánlom mindenkinek, hogy ott foglaljon szállást, igazi montenegrói filing éjjel-nappal.

a korzón éjjel a rengeteg gyönyörű, neonreklámos vendéglátóhelyek, egész Magyarországon kevés ilyen szép vendéglő van, egyeurós palacsintások, negyvendekás pljeskavicasütők, 8 CD 10 Euróért, nekem nagyon tetszik!

Előzmény: mammamija (652)
mammamija Creative Commons License 2005.01.14 0 0 652
Ha szereted a Siófok feelinget- akkor jó, mert Budva ugyanolyan, nappal is és este is. ELőtte van a JAZ strand - arról is mondanak jót is rosszat is. Ja, és van fizetős strand és nem fizetős is. Van valahol egy honlap, vag 130 stranddal.... megkeresem neked majd:) Meni! A vízkorlátozás már egyre kevesebbszer fordul elő.... tavaly Petrovacban mindösszesen a két hét alatt egyszer volt zavar délután kb. 2 órán át.
Előzmény: csakamunka (649)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.13 0 0 651

csakamunka,

Barban van városi strand is, de mi ezeket nem nagyon szeretjük, így meg se néztük.

Közvetlen Bar előtt van egy strand nemtom mi a neve, fenyőfákkal szegélyezett köves, apróköves, durvahomokos vegyesen, közvetlen a főút mellett van, nem rossz, nem is túl jó,kb 800méter, nagyon zsúfolt volt, úgyhogy csak megnéztük.

Sutomoreban vannak jobb strandok, pl Maljevik, vagy valami ilyesmi. Sutomoretól északra a főúttal párhuzamosan kell menni egy keskeny úton a várostól pár kilóméterre, az elég szép,pár100 méter, voltak, de nem volt tele.

Au Utjeha Plaza Bar és Ulcinj között van, elég szép, pár 5-6száz méter hosszú,a főút közelében van.

Nem tudom, hogy van-e korzó Barban, nem maradtunk ott estére. Gondolom van a városi strand közelében.

Előzmény: csakamunka (649)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.13 0 0 650

Semmi gond, egyebkent, nem sertodtem meg. A szemeteles nem lep meg - vannak akikben a joindulat megvan s a szelektiv szemetgyujtes hivei, csak eppen tulcsordulnaka konterek mert.... nem ragozom, ez magyarorszagi pelda.  Most pl. A M=ricz Zsigmond korter dobbentett le, de ez a forum, nem az a forum. Szoval tisztasag szempontjabol Ausztria vezet. De vissza Montenegrohoz. Ami, a vizkorlatozast illeti, valoban van pl Budvan pl. de tobben mar felkeszultek, es sajat vizelleto rendszeruk van, ezt a szallasadonkkal leveleztuk le. Ugy, hogy erre legalabb lelkileg fel kell keszulni. Ezert, jo a forum, hogy mindenki elmondja a tapasztalatat. Egyelore ennyi. Mindenkinek jo tervezgetest illetve nosztalgiazast.     

Előzmény: mammamija (644)
csakamunka Creative Commons License 2005.01.13 0 0 649

Hello lalilalilali !

Köszönöm az információkat. Mi többek közt azért gondoltunk Barra, mert nagyobb város, nagyobb választék van éttermekből, kávézókból, stb. Azért a strand sem lényegtelen. A strand milyen (kavics,aprókavics,homok,köves)? Esténként van-e olyasmi korzó mint amilyen Petrovacban van? Hirtelen más nem jut eszembe.

A válaszokat előrre is köszönöm.

Ja még valami. Ulcinjban tavaly voltunk azt már megnéztük.

Előzmény: Törölt nick (638)
mammamija Creative Commons License 2005.01.12 0 0 648
off jessssszus! fizethecc majd:(....... de gratulálok hozzá!!!:))) on
Előzmény: Kőkapu (647)
Kőkapu Creative Commons License 2005.01.12 0 0 647

Pontosan én is ezekért szeretem!!!

És már előre el vagyok keseredve, hogy az elmúlt két év két nyaralása után idén nem fogunk tudni elmenni :-(((

De hát legalább lesz saját lakásunk...

Előzmény: _csogi_ (645)
mammamija Creative Commons License 2005.01.12 0 0 646
Teljes mértékben egyetértek veled! :)
Előzmény: _csogi_ (645)
_csogi_ Creative Commons License 2005.01.12 0 0 645

Nem tudom ki hogy van vele, de Montenegriben nekem pont az tetszett, hogy az idegenforgalmi struktúra fejlettsége még nem éri el azt a szintet, ahol ipari (külföldi) turizmusról lehet beszélni. A helyi igényeknek megfelelő a színvonal és ezt el kell fogadni, mert az ország gyönyörű. És ebbe még az is belefér, hogy a büfésori gyros-tól az ember másnap bűvöli egy kicsit a kétbetűst vagy az, hogy lépten nyomon szerb zenétől hangos a part, az utca avagy éppen angolul nem beszél az árus. És ez a természetes, mert azért megyünk (legalábbis én) nyaralni, hogy egy másik kultúrát, vidéket megismerjünk; új és szokatlan ingerek érjenek. Az a túristatelep, ahol magyar nyelvű étlap van és hitelkártyával minden elintézhető, annak számomra semmi varázsa nincsen.

CrnaGorának megvan az a hangulata és sajátossága, amit összesítően és gyakran pejoratívan "balkáninak" szoktak titulálni. Ez így van rendjén. Ha majd jólfésült plázsok és "welnesscenterek" borítják a partot, akkor ez is csak egy Bibione lesz majd a sok közül (remélem nem), de addig is jó lenne, ha megmaradna legalább olyannak, amilyennek most ismerjük.

Előzmény: mammamija (644)
mammamija Creative Commons License 2005.01.12 0 0 644
Hát nem tudom, mi nem voltunk sem kialvatlanok, sem koszosak. (pedig nálam aggódóbb ember nemigen volt itt tavaly nyáron - két gyerekkel mentünk, és értük aggódtam inkább, de egy szavuk nem volt hogy hosszú az út). Itt mindenki segíteni akar, de ha te úgy gondolod, hogy erőre foglalsz ám tegyed. (A finnyás ízlésnél például arra gondoltam, hogy a strandokon a helyiek lazán eldobálják a szemetet ..... és amikor látták, hogy mi összeszedjük egy zacskóba és úgy dobjuk ki, néhányan követték a példánkat)
Előzmény: Törölt nick (643)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.10 0 0 643

Az előrelátás,  a finnyás izlés valamint a szerelmek iránti hódolat között van némi különbség.  Nem szeretek kialvatlanul, koszosan élvezkedni sem a táj, sem a kultúra, sem a gasztronómai szépségeiben, sehol sem.

Előzmény: mammamija (640)
Kőkapu Creative Commons License 2005.01.10 0 0 642

Khmm...

A saját vízellátó rendszerről.

Ha jól tudom, ez nálluk a hydrofor, vagy legalábbis valami ilyesmi neve van.

Tavalyelőtt Tivatban a második éjjel egyszer csak valami iszonyú búgásra ébredtem, ami bizonyos időközönként mindig bekapcsolt. Nem tudtunk rájönni, hogy mi lehet. Amikor a következő éjszakát is ébren töltöttük, akkor kérdeztük a háziakat, hogy mi a csuda ez? Na ők mondták, hogy ez a hydrofor, és hogy azért kell, hogy mindig legyen víz. Hát víz az tényleg volt rendesen, csak éppen nem tudtunk aludni, mert ráadásul az a vacak a mi oldalunkon volt, kb. 3 méterre az ablakunktól.

De aranyosak voltak, átraktak bennünket egy másik apartmanba, ahova már nem hallatszot el a hangja. :-)))

Előzmény: Törölt nick (641)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.10 0 0 641

Meni,

ezek nem instrukciók, csupán a helyi szállásfoglalásnál lehetséges választási lehetőséget akartam hangsúlyozni. A szálláskeresés kb. fél óra és látod hogy mit kapsz az Euródért. Az előre lefoglalt szállást max. fénykép alapján lehet kiválasztani, aztán ott érnek a meglepetések, és pénzt vissza nem fognak adni.

Aki persze úgy érzi magát biztonságban, hogy előre foglal, az természetesen tegye. Csak segíteni próbálok, hogy nem kell túlszervezni a szállást. Montenegróban eddig 4 nyáron voltam, soha nem foglaltunk előre, de Horvátországban, Olaszban Ausztriában, Csehországban.... és Korzikán se. Még nem aludtunk a kocsiban egyszer se.  Próbálok segíteni bárkinek, Montenegrót kedvelem a legjobban, elég jól bejártuk már a tengerparti városokat, falvakat.

Egy csomó új apartmanházban saját vízellátó rendszer van, itt vízkorlátozás nincs és a minőség is jó. De ezt csak ott helyben tudod megkérdezni.

Előzmény: Törölt nick (639)
mammamija Creative Commons License 2005.01.10 0 0 640

Nézd, itt mindenki segíteni akar a másiknak...és Montenegro szerelmesei vagyunk mindannyian.

Mindenki tudja, hogy a finnyás ízlést nem mindíg elégíti ki egy montenegroi utazás, de az ország "másféle" gyönyörűsége kárpótol az esetlegesen előforduló hiányosságokért:)

Előzmény: Törölt nick (639)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.10 0 0 639

Bár nem nekem szóltak az instrukciók, de egy kicsit magamra vettem, 12 órás vezetés után nem biztos, hogy szállás után szeretnék kajtatni. S nekem nem mindegy. hogy szeméttelep vagy pöcegödör mellett kapok szobát, pl. JAZ kemping és környéke. A tisztaság ma már nem luxus és sajnos vízhiánnyal, vízkorlátozással is kell Montenegróban számolni. 

Öreg vagyok már a meglepetésekhez, még jól megszervezve is ütközhetek érdekességekbe (vagy pl., macskával egy ágyban kell hálnom).   Úgy, hogy én inkább előre lefoglalom a szállást.

Előzmény: Törölt nick (638)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.09 0 0 638

csakamunka,

Bar egy igazi iparváros és elég lepukkant is, nincs olyan hangulata, mint Budvána, Ulcinjnak vagy akár Petrovácnak.  De ha mégis azt választanád nyaralási célpontnak:

elég kevés strand van, nem is olyan szépek, mint északabbra, és mivel kevés van, igen zsúfoltak. Barban szerintem nincs semmi látnivaló, kivéve Stari Bart. Az viszont megér egy délutánt, mi nagyon jól éreztük ott magunkat. Alig volt turista, nagyon jót lehet mászkálni és nagyon jó hangulata van a a várhoz vezető albán házsornak, főleg késő délután, mikor kipakolnak a kereskedők és kinyitnak a vendéglők. Az 100 méter Albánia!

Ezenkívül van még Barban egy ezer éves olajfa.

Mindösszesen elég ezekre egy délután. De ha tavaly Petrovácban voltál, akkor onnan gondolom elmentetek ezekre a helyekre, hiszen onnan csak fél órára van.

Mi Budvából mentünk, onnan sincs egy óra és Ulcinj is alig több egy óránál.

Ulcinjra is elég egy nap strandolással együtt. Az óváros nem túl jó állapotú, elég belőle egy óra. A városban egész nap nagy zsivaly van, de nem tudtam rájönni, hogy mitől, mert szerintem nem csináltak az emberek semmit. Rengeteg autó, nagy forgalom, minden autós nagyon siet, nem tudni hova. A városon kívül szinte nincs is forgalom. A városi strand olyan zsúfolt, hogy kb 4 ember van négyzetméterenként. Ha eldobnál egy Eurót biztos, hogy nem esne le.  A Velika Plaza  se túl nagy durranás, nem túl szép, de egy próbát megér. Van még egy öböl, ahol halászkunyhók vannak, az nagyon szép.

Szállás van bőven. Ha átlagos kell, nem luxus. Ugyanaz, mint bárhol máshol Montenegróban, semmi értelme előre foglalni, a legnagyobb csúcsidőben is van elég. Mire megtalálnád a lefoglalt apartmant, annyi idő alatt tudsz válogatni is.

Montenegróban a turizmus fejlesztése kimerül az apartmanházak építésével, ezért nagy túlkínálat van.

Én lebeszélnélek, hogy arra a környékre menj, de Bar és Ulcinj 1-1 napot feltétlen megér.  Ha nem számít, hogy milyen strand, és nem kell minden nap másik strand, csak az a lényeg, hogy tenger legyen, akkor végül is jó az is. 

Ha esetleg nem voltál még Budva, Kotor vagy Herceg Novi környékén, akkor inkább oda menj, ott sokkal több a látnivaló.

Üdv.

Előzmény: csakamunka (637)
csakamunka Creative Commons License 2005.01.09 0 0 637

Helló!

Tavaly nyáron Petrovacban voltunk, idén Barba szeretnénk nyaralni.

Kérdésem az lenne milyen tapasztalatok vannak Barral kapcsolatban. Van-e valakinek telefonszáma ottani apartmannhoz amit ajánlani tud.

Ha valakit érdekel, a petrovaci apartmannak a telefonszámát meg tudom adni.Egész jó kis hely volt.

immo Creative Commons License 2005.01.07 0 0 636
... hogy ne legyen vita belőle, ugyan azt bekopizom, amit HYCT írt anno (utólagos engedelmével :))
szóval

KOTORI szállás!

Augusztus közepén 6 éjszakát (10 euró/fő) töltöttünk
Stanisic Katica néni (vajdasági születésű, magyar hölgy)
kotori apartmanjában. (legalább 15 főnek tud helyet biztosítani)
Nyugodtan hívjátok ! Nagyon kedves, természetesen, anyanyelve: a magyar.

Telefon: 381/82334786 vagy mobil: 381/69533297

(hivatkozás: "Nagy társaság", akik VIII. 18-23 között voltak)

most nem tudok többet, mert mennem kell, de benézek még
sziasztok
Előzmény: dzsuliusz (633)
immo Creative Commons License 2005.01.07 0 0 635
Írtam. :)
De mindjárt közzé is teszem.
Előzmény: mammamija (632)
immo Creative Commons License 2005.01.07 0 0 634
Lehet, mert minket is megpróbált lebeszélni. Sikertelenül. :))
Azt mesélte, hogy egy esküvőn volt ott, mutatott is képeket.
Idős a néni, de pörög ezerrel, mindenről tud mindent.
Előzmény: Riff-Raff (631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!