Keresés

Részletes keresés

Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.06 -1 0 26730

"Istenem , taníts meg arra , hogy felfogjam : életem minden pillanatában közelemben vagy , s életem minden pillanata veled kapcsol össze , ha neked szolgálok"

/ Pierre de Caussade / .


Isten mindenkihez közel van , mert szeretet az Isten !


A Szentháromság létének éppen az a csak rá jellemző sajátsága , hogy túlcsordulóan van , mert ez a szeretet tulajdonsága . Véges módon ezt minden szeretetben élő ember átéli önmagában .


Az abszolút lét jellemzője , hogy átjár minden egyéb , nem-abszolút létezőt , hiszen minden valóság fenntartója , a teremtmények nem idegenek az ő számára...


Az Írás mit mond ? Közel van hozzád az Ige , a szádban és a szívedben , tudniillik , a hit igéje , melyet hirdetünk / Róm 10.8 / .


Az Isten közelsége mégsem jelent automatikusan hitet , mert a hitnek válasz karaktere van . Más szóval , a Szentháromság a hívőkkel való találkozásban jelenik meg ténylegesen .


Isten nem kényszerít senkit !


Mert ti szabadságra vagytok hívatva testvérek / Gal 5.13 / .


Így például , a házastársak kibékülése egyben az Istennel való kibékülés is !

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 26729

Aki a fényforrás alatt áll, annak a legkisebb az árnyéka, és ő vet legkevesebb árnyékot másokra. Jó, ha a Világosság fiai és leányai ezt gyakorolják! /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 26728

"Istent csak akkor érted meg , ha imába mélyedsz , és nem kapsz feleletet . Mert soha el nem halványodó boldogsággal csak a mulandó napjaidon kívül eső dolgok tölthetnek el" / Antoine de Saint-Exupery / .


Isten hallgatása sok imádkozó hívőt is zavar . Szeretnénk ugyanis biztos választ hallani , magától Istentől , hogy jó úton járunk , s szeretnénk minél kézzelfoghatóbban megtapasztalni a közelségét .


Például , hívők panaszolják , hogy az imában mintha a süket falaknak beszélnének...


Jálics Ferenc SJ ismert lelkigyakorlatos spirituális mester és vezető ismerte el , hogy első öt papi évében ateistaként misézett , annyira nem érezte Jézus közelségét !


Szerzetesnő jutott a kétségbeesés szélére , mert lelki szárazság , kedvetlenség , tanácstalanság gyötörte az ima közben .


Mégis kitartottak , mert értették Isten hallgatását is , nem csak a beszédét .


Egy szóval : Isten nagyobb , mint a mi várakozásaink , előzetes elképzeléseink , igényeink .


Isten hűséges , a kísértéssel együtt a szabadulást is megadja , hogy elviselhessétek ! / 1Kor 10.13 / .

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 26727

"Amikor bezárjuk a szívünket egy keresztény testvérünk előtt, valójában Isten előtt is ugyanezt tesszük. Nem engedjük, hogy kegyelme gyümölcsöt teremjen a szívünkben. Pedig a kegyelmet azért kaptuk, hogy mi is kegyelmesek legyünk másokhoz."

(Sinclair B. Ferguson)

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 26726

Aki szeret az megsebezhet, akit szeretek azt megsebezhetem. Ettől igaz és szép a kapcsolat, mert egy sebezhető és sebzett Szeretetnek vagyunk a szeretettjei. A Szeretet mindig kockáztat, mert szeret! /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 26725

És mindezt KRISZTUS szerezte meg nekünk.

Előzmény: Rozálka3 (26724)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.03 -1 0 26724

Tudjátok, hogy mi már feltámadtunk? Testben támadtunk fel. Mivel még testben élünk.

 

A keresztségben meghaltunk a bűnnek és feltámadtunk az örök életre.   Az örök életünket éljük.  Aminek nincs vége.

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 26723

Nem az tesz boldoggá, hogy tudod szó szerint idézni a nyolc boldogságot, vagy Jézus szavait, hanem csak az, ha hiszed is és éled is! /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 26722

Szívünk állapotáról nem szavaink, érzéseink, még csak nem is gondolataink vagy imáink tanúskodnak legtisztábban, hanem csakis gyümölcseink, azaz cselekedeteink. Ha tetteink nagy része önös érdekeinket szolgálja, s abban csak kevés helyet kap az embertárs s az Isten szolgálata, nem jó gyümölcsöt termünk.

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 26721

Ne üss sebet embertársaid lelkén!

 

Ha a tiedet gondatlanul megkarcolja valaki, ne csinálj belőle nagy ügyet. Az agyontapogatott sebek mérgesednek el leghamarabb. Ha pedig a seb körül éreznéd már a töprengések gyötrő szaggatásait: vedd elő az akarat kését, izzítsd föl a szellem tüzében és vágd ki vele lelkedből a megtámadott részt. Mosd ki a sebet tiszta önbírálattal, bármennyire is csíp és éget. Tégy rá feledés-tapaszt és úgy járj vele az emberek között, mint akivel semmi sem történt.

Wass Albert

Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.02 0 0 26720
Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.02 0 0 26719

Nem kell utánozni a szenteket, csak tanulni az életükből. Páratlanul egyediek, miként te magad is. Isten téged akar szentté tenni! Engedd meg neki! /Laci atya/

Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.02 0 0 26718
Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.01 0 0 26717

Szentté válásunk is csapatjáték! Egyedül nem lehetünk szentté, csak a többiekkel együtt, őket segítve, szolgálva, szeretve. Ebben a játékban teljesen egymásra vagyunk utalva és ez benne a legszebb! /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.01 0 0 26716

Ő, aki kijelentette, hogy "nélkülem semmit sem tehettek", mindig benne van az életünk játékában. Ez azt jelenti, hogy a győztes csapatban játszunk. Életünk végéig azon dolgozik, hogy ezt felismerjük és örüljünk!  /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.01 0 0 26715

Isten nem a pálya szélén rohangáló partjelző, nem is videó bíró. Ő a játékvezető, aki a pályán együtt játszik, örül és szenved a csapatával. Így már egészen más az élet játéka!  /Laci atya/

friss szél Creative Commons License 2018.06.29 0 0 26714

igen, értem, kösz

 

 

Előzmény: gloria mundi (26713)
gloria mundi Creative Commons License 2018.06.29 0 0 26713

a teremtetlen azt jelenti hogy örök, isteni.

Előzmény: friss szél (26711)
magyarpityu Creative Commons License 2018.06.29 -1 1 26712

Szerintem az a világosság, amiről az 1Mózes 1,3-4 és a Jelenések 22,5 részekben van szó.

 

Ez a világosság nem olyan, mint amilyen a napsütés, amely nem, vagy csak részben hatol át a mocskos ablakon, ez a világosság utat tör a sötétségbe, nem akadályozhatja szívünk sötétsége és keménysége. Úgy gondolom, nem magunknak kell a szívünket alkalmassá tenni, hogy Isten világossága betölthesse, hanem Atyánk kegyelme, hogy új szívet ad, mely erre a világosságra vágyik, és ez a világosság élteti! Mégis, az tetszik ebben a gondolatban, hogy bár egészen Isten kegyelmétől függ, ki mennyire él a világosságban, de felelősek vagyunk, hogy a nekünk adatott világosság szerint éljünk, és úgy ragyogjunk, hogy abból az Atya dicsősége látszódjon meg. Amit ebből az idézetből építőnek találok magamra nézve, az éppen ez a kettősség, hogy egészen Isten kegyelme formál, de mégis felelős vagyok, hogyan élem meg ezt a kegyelmet.

 

Áldott napot kívánok!

Előzmény: friss szél (26711)
friss szél Creative Commons License 2018.06.29 0 0 26711

Mi az a "teremtetlen fény"?

 

 

Előzmény: Rozálka3 (26710)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 26710

"A nép, amely a sötétségben lakott, nagy világosságot látott"

 

"Ne gondoljátok, hogy itt mindenki ugyanolyan világosan látja az igazság fényét! Mindenki saját lelkének, lelkületének, műveltségének, lelkiállapotának megfelelően látja. Értitek? Lehetséges például, hogy sokan nézik ugyanazt a képet, de nem mind érzik ugyanazt. Ugyanez igaz az isteni fényre is. Az isteni fény nem ragyog egyformán minden léleknek. A nap is mindenütt ugyanúgy süt, de a homályos ablakú házba csak nehezen jutnak be a sugarai. Ugyanez történik a teremtetlen fénnyel is: piszkosak az ablakaink, a szívünk nem tiszta, és a sötétség megakadályozza, hogy a fény behatoljon.
Még a szentekre és a prófétákra is ez vonatkozik."

 

/ Áthoszi Porfíriosz atya tanításai

Rozálka3 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 26709

"Nemrég tűz pusztított a Szent István-házban. Az ott élő szerzetes éppen kint tartózkodott, amikor az épület kigyulladt, berohant, hogy valamilyen holmit kimentsen, és bennégett. Ám ha imádkozott volna, és megkérdezte volna az Urat: 'Uram, ki szeretnék valamit hozni, mondd meg, bemehetek-e?', az Úr biztosan válaszolt volna, és ha be lehetett volna menni, ezt mondta volna: 'Menj', de ha nem, azt felelte volna: 'Ne menj'. Ilyen közel van hozzánk az Úr, és ennyire szeret bennünket. Életem során, ha bajban voltam, sokszor megkérdeztem az Urat, és mindig kaptam rá választ. Ezt a szeretetet nem az elménkkel, hanem Isten könyörületéből a Szentlélek kegyelmével értjük meg. Lehet, hogy valaki azt mondaná, ilyen csak a szentekkel fordul elő, én viszont azt mondom, hogy a legbűnösebb embert is szereti az Úr, és elhalmozza jótéteményeivel, feltéve, ha lelke elfordul a bűntől, s Ő nagy örömmel a karjába veszi, az Atyához viszi, és az egész mennyország örvendezik."

 

Áthoszi Szent Sziluán

Rozálka3 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 26708

Úgy tűnik, mintha vallásosak lennénk, csak a nagylelkűség és a csendes öröm hiányzik belőlünk. Talán nincs kapcsolatunk a Szeretettel, vagy már nem működik a régi jól bevált gyakorlat? Ha igen, akkor el kellene engedni vagy meg kellene újítani! /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 26707

A halál iránti bizalom azt jelenti, elfogadjuk, hogy létezik s hozzátartozik az élethez. A halál elfogadása az élethez vezető kapu. A kereszt és a feltámadás misztériuma a bizalom misztériuma. Jézus képes volt bízni az életben, ezért tudta feláldozni életét. A zsoltár így fohászkodik: "emlékeztess arra, hogy meg kell halnunk, hogy ezáltal világosodjék meg az elménk". A halálon nemcsak a fizikai halált értem, de minden kisebb meghalást is, amelyet folyamatosan meg kell élnünk. Minden veszteség, minden búcsú a halált gyakorolja. Aki a halál szemébe tud nézni, s mint ilyet fel tudja ismerni, az képes arra, hogy "szent nemet" mondjon. Amikor Jézus meghalt, s elfogadta saját halálát, nos, ez egy ilyen szent "nem" volt a halálra, s "igen" az életre.

 

Richard Rohr OFM

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.06.27 0 0 26706

Vajon én hányszor bántam lekezelően emberekkel, akiket lebecsültem? Hányszor bujkált a szavaimban kioktatás, hányszor véltem magam felsőrendűnek, értelmesebbnek, műveltebbnek? Hányszor voltam cinikus valakivel szemben és vágtam volna a szemébe legszívesebben a ki nem mondott gondolatom: olyan ostoba vagy!


S veled vajon megesett-e már, hogy lekezelően bántál valakivel, mert magadat többnek, okosabbnak, különlegesebbnek érezted?

 

Isten különbözőnek teremtett minket, különböző életet adott nekünk. Vannak műveltebb és kevésbé tájékozottabb emberek is. Van, aki talpraesett minden helyzetben és van, aki hihetetlenül esetlen. Ezt nem lehet vitatni. Viszont szem előtt kell tartanom, hogy bűnöm az, ha csak amiatt, mert nekem az Úr többet adott bármiből is, többnek érzem magam és lekezelem a másikat. Amivel rendelkezem, az az Ő kegyelméből adatott. A legutolsó dolog, amihez jogom van, hogy felvágjak az ajándékaimmal. Azt hiszem, a helyes az lenne, ha alkalom adtán, jó szívvel, hogy a másikat meg ne sértsem, inkább adni próbálnék belőle.
/(Kiss Julianna)/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.06.27 0 0 26705

Félünk, mert nem az Istentől kapott identitásunkban élünk. Hamis az önmagunkról alkotott kép. Aki tudja, hogy ő az Atya szeretett gyermeke, annak nem kell megjátszania magát. Ő az lehet, aki valójában és nem kell eljátszania a felkínált szerepeket! /Laci atya/

 

gloria mundi Creative Commons License 2018.06.27 0 0 26704

szuper! máig emlékszem amikor azt mondja a biológia tanárom hogy mekkora a hülyeség ez a Biblia hiszen Jónás nem fér be a cet szájába. és azóta se néztem utána hogy nagy hal! oda vagyok:D 

Előzmény: polária (26703)
polária Creative Commons License 2018.06.27 0 0 26703

Jónás Könyve a NAGY HAL szöveget adja ! és ez igy elégségesen pontos !

http://www.biblia.hu/biblia_k/k_32_2.htm

magyarpityu Creative Commons License 2018.06.27 0 0 26702

Gondoltad Jézus, Aki teremtette a világot túl hülye hozzá, hogy különbséget tegyen hal és emlős közt? - kérdezed


Különös kérdés... Ezt írtam: Szerintem simán befér (...), szóval nekem úgy tűnik, akár keresztben is le tudna nyelni egy embert, ha akarna. Azonban vigyázat, a Biblia nem cetről, hanem valamiféle nagy halról van szó, és a cet nem hal, hanem emlős. Nem az fontos, milyen hal volt ez, hanem az, elhiszed-e, hogy lenyelte Jónást, és harmadnapra a parton kiköpte? Tehát nem abban tévedtem, hogy a bálnát halnak mondtam volna!


Ha ilyen felületesen olvasol, vagy ilyen hamisításokat megengedsz magadnak, esetleg ilyen komoly szövegértési gondjaid vannak, akkor már világos, miért nem érted a Szentírást!


De talán én is felületes olvasó vagyok, segíts hát, mert akárhogyan nézem, nem látom a bemásolt igerészben, hol van szó az úrvacsora jegyeinek átlényegüléséről! Légyszi!


Ha mindez csak jelképes lenne, akkor senki nem háborodott volna fel rajta. - írod


Ezt a jelképes dolgot eddig csak katolikusoktól hallottam. Mi, biblikus keresztyének nem jelképesen értelmezzük a Szentírást, hanem valóságosan. Lélekben valóságosan. Tehát nem keresünk jelképes színeváltozásokat, hanem elhisszük, amit Jézus Krisztus mondott, hogy az Úrvacsora jegyei hit által táplálnak minket az örök életre, mert lélekben valóságosan Ő mibennünk, mi pedig Ő benne lehetünk Atyánk kegyeleméből Krisztus által. Az átlényegülés nem a jegyekben történik jelképesen, hanem bennünk valóságosan, mégpedig Szentlélek által.


Valamiért kiszúrtad a katolikusokat, hogy lejárasd őket, de ebben bennem nem találsz partnerre! Jó néhány katolikus barátom van, őket ismerve valami képem azért van, milyenek is a katolikusok, és hát nem ilyen elvakult gyűlölködők, mint amilyennek Te bemutatni szándékozod a katolikusokat. Mi bajod a katolikusokkal? Ártottak neked, hogy ennyire nevetségessé akarod őket tenni? Megkérlek, engem ebből a kisded játékodból hagyj ki! Köszönöm!


Ami pedig a protestánsok elleni ostoba kirohanásaidat illetik, azokat már cáfoltam a Szentírásból, tehát hiába írod le újra és újra, esetleg önmagadat győzködheted, de ettől még nem lesznek igazak a vádaskodásaid!

 

Hívlak Krisztushoz, Te is Őbenne találsz békességet, ahogyan a hívők mindannyian, akár katolikusak, akár protestánsak!

Előzmény: forgione1 (26699)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 26701

Aki Istent az Atya, Fiú, Szentlélek szeretet közösségének hiszi, az előbb utóbb kevesellni fogja, amit tanult róla és beleveti magát a Szeretet kapcsolatba. Ekkor kezdődik a misztika, a "jobbik rész"! Ne hagyjátok ki! /Laci atya/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!