Keresés

Részletes keresés

macmelon Creative Commons License 2017.01.10 0 0 60988

:D Elzárták őket egy pincébe (a Bon-Bon együttes szövegírójával és a hármasmetró szerelvényeinek dukkózóival együtt).

Előzmény: BZoltan (60986)
BZoltan Creative Commons License 2017.01.10 0 0 60987

A szőlőnek ez nem számít hidegnek. A tartós -20 fok az ami ilyenkor meg tudja fogni a fagyra érzékeny fajtákat.

Én nagyon örülök ennek a fagyos időszaknak, mert komoly ritkítást végez a rovar és rágcsáló kártevők soraiban.

Előzmény: BobArctor (60985)
BZoltan Creative Commons License 2017.01.10 0 0 60986

Én is végignéztem a kínálatukat. Nincsen egyetlen olyan poharuk sem ami a száj részénél szűkülne. Úgy látszik a pohár dizájnerük egy szobában dolgozik a weboldaluk fejlesztőjével :)

Előzmény: Hepci (60983)
BobArctor Creative Commons License 2017.01.10 0 0 60985

Hogy bírják a szőlők a hideget?

macmelon Creative Commons License 2017.01.09 0 0 60984

Jaja, én is ezt találtam, és nekem elégé sokkal szebb volt ennél. Fotexnet lol :D

Előzmény: Hepci (60983)
Hepci Creative Commons License 2017.01.09 0 0 60983

Mi 2003-ban vettük a készletet, ilyesmit, de valószínűleg nem ezt:

http://ajkashop.fotexnet.hu/ajka_kristaly_s216/page/item/616839/roy_boroskehely

 

Akkor nem volt drága. Most elég nehezen találtam ilyet a honlapon, inkább faragott és egyéb csicsa-micsás típusok vannak.

Előzmény: macmelon (60982)
macmelon Creative Commons License 2017.01.09 0 0 60982

Egyszer régen (ebk Pécsett, asszem egy itteni boros találkozó apropóján, 2004 májusban tán) vettem 6 Ajka Kirstályt, ami szép és szerintem kiváló tokajis, de pár éve már nem találok AK normális poharat.

Előzmény: Hepci (60981)
Hepci Creative Commons License 2017.01.09 0 0 60981

Bármit, aminek tetszik a formája/mérete és nem ésszerűtlenül drága - ilyeneket kb. bárhol-bármikor látok. :)

Itthon egyébként Ajka Kristály poharaink vannak (természetesen ugyanaz a pohár fehérnek-vörösnek, plusz 6 db pezsgős) és 6-8 db olyan pohár kiegészítésnek, amiket borfesztiválokon gyűjtöttem össze és nem ótvar rondák.

Előzmény: macmelon (60975)
macmelon Creative Commons License 2017.01.09 0 0 60980

Jól hangzik, hálás köszönetem!

Előzmény: BZoltan (60979)
BZoltan Creative Commons License 2017.01.09 0 0 60979

Én évekkel ezelőtt vettem párszáz Riedel  Degustazione poharat darabját 1200Ft áron A Borszer cégtől (Hantos László). Azóta mindenre azt használom. Fehérre, vörösre, bubisra és édesre is.  De működik szörpökre és gyümölcslére is :) Bírja a mosogatógépet, nem törik könnyen és kényelmes.

Bevallom, hogy én mindig is szkeptikus voltam a prémium árazású luxuspoharakkal kapcsolatban. A pohár funkciója az, hogy megfogja az illatokat és lehetőséget adjon a bor levegőztetésére. Na és hogy a bort bejuttassa a számba :)

Az az igazság, hogy amióta csúful pofára esett az évtizedeken át a bortanfolyamok első leckéjétől az utolsóig pumpált úgynevezett nyelvtérkép azóta pedig csak röhögni tudok a különféle extra poharakon amiknek ugye az a lényege, hogy a száj és a nyelv olyan területeire löttyinti be a lé ahol speciálisan az adott ízeket érzed. Na, szóval ilyen nincs. Mármint anatómialilag és neurológiailag.

Szóval, az én két centem az, hogy vegyél egy alap vörösboros Schott & Zwiesel, Riedel  Degustazione vagy lényegében bármilyen hasonló formájú és hasonló ürtartalmű poharat ami neked tetszik :) Teljesen felesleges még külön fehér-vörös boros poharat is venni. Sőt, több mislenklaiberű étterem szomeliérje mondta már nekem, hogy e legmenőbb sampány is tökéletesen élvezhető egy alap Riedel  Degustazione kaliberű pohárból.

Előzmény: macmelon (60960)
lazaridi Creative Commons License 2017.01.09 0 0 60978

Váci út 177

 

R and S Kft

 

http://www.rands.hu/

Előzmény: macmelon (60967)
ronin s8 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60977

Én nem így látom. Mivel csak ez az egy pohár tud ilyet, elméletileg bármennyit kérhetnének érte. A piacon kialakult ár működik, tehát ez ennyit ér. ;-)

 

Egyébként a hétköznapokban simán elmennek a kisebb, "normál" Riedel poharak is, tekintettel arra, hogy a nagy olyan vékony kristályüveg, minta borotvapenge. Elég egy erősebb mozdulat, és eltörik. 

Előzmény: kifli (60976)
kifli Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60976

van különbség a poharak között, elismerem, de nem 90 eurónyi:)

 

Előzmény: ronin s8 (60972)
macmelon Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60975

Te mit vennél, ha hirtelen egy Richter-skál szerinti 2,5-ös földrendés lebillentené a mostaniakat, és ripityára törnének (nem kívánom!)?

Előzmény: Hepci (60973)
ronin s8 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60974

A jó teniszütő is csak annak segítség, aki amúgy tud teniszezni... ;-)

 

A legtöbb ember ilyen nézeteket fogalmaz meg a poharakkal kapcsolatban - én magam is ezen az állásponton voltam, mielőtt kinyilt rá az elmém. :-))

Nehezíti az elfogadást, hogy a nagy Sommelier pohár után visszakóstolva az ember hajlamos ugyanazt felfedezni a kisebbekben is, és gyakran hangzik el kezdőktől, hogy "én ezt érzem e nélkül a pohár nélkül is"... 

Nos, nem akartam én vitát generálni, mert miután megtapasztaltam, tapasztalom, mennyit számít a pohár, olyanokkal szoktam ezt megbeszélni, akik az állukat keresik mellettem az asztal alatt...

Előzmény: Hepci (60973)
Hepci Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60973

Khmmm, ebben a pohár témában ajánlanám az analóg meglátásomat, ami 15 évnyi teniszezés után érlelődött ki: pont úgy játszom noname indiai pólóban, mint a legújabb (buzis) Nike Roger Federer kollekcióban. Illetve jobban, mert a nagy cégek testre feszülő-NASAáltaltervezett-lélegző-hidegbenmeleg-melegbenhideg-tulajdonosukatazöltözőbenleszopó-stb., legújabb csodáitól már felhúzás előtt morózus leszek.

A S&Z valamint Riedel fajtaspecifikus poharak kizárólagos rajongóitól természetesen elvárom, hogy minimum ostoba faszkalpagnak minősítsenek itt és most, valamint rögtön.

ronin s8 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60972

Igazából sokféle poharat árulnak, ezek között vannak kristály poharak is. Persze nem mindegy, hogy 12 vagy 25%-os ólomkristály. Egészen más a csengése, és az ára is. :-)))  Múltkor a Kovács Anti is büszkén mutatta, hogy ő is tervezett borospoharakat, amiket a boltjában árul (Kinizsi utca). Formára nem néztek ki rosszul, de nem próbáltam ki őket. 

 

A Riedel-nél már-már tudományos alapon közelítik a témát - nem úgy, hogy egy dizájner a hasára csap, és skiccel egy formát. A nagy Bordói Sommelier (és a Burgundi is) hihetetlen dolgokat tud megmutatni. Az "epres" dolog valóban létezik, aki próbálta, onnantól máshogy közelít a poharakhoz. (Ezek szerint Kifli nem...) ;-) Ezek mellett a sima Bordói és Burgundi Riedel (ezekből is van vagy 3-4 fajta) megintcsak elvérzik - ilyen ez a popszakma. :-))

 

Ezek után, ha az ember egy nagyobb társaságban szeretne bort kóstolni, nehéz a dolga, mert az alap Riedel-ek is belekerülnek 6-7 ezerbe - hacsak nem Kufsteinben veszed, mert ott akciózzák őket. 

Ha viszont tényleg csak tölteléknek kellenek - pl. a vendégek gyerekei is hozzáférhetnek - akkor valóban a legolcsóbbat kell megkeresni. 

 

Igazából ebben én nem tudok segíteni. 

Egyébként: szívesen! :-)

Előzmény: macmelon (60971)
macmelon Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60971

Fórumon kérdezni sokszor problémás műfaj. Sokan, akik tudnak valamit a dologról úgy gondolják, hogy ez annak a pillanata, hogy magukról kommunikáljanak valamit. Tudtam persze ezt én is, de azért nem teljesen reménytelen a próbálkozás, próbálkozok néha. Sőt nem vethetem az első követ, nem csak tudtam róla, én is sokszor csináltam, akár itt ezen a topikon is. Volt, hogy sikerültebben, mint most te, volt, hogy még kevésbé. Persze lehetnék bölcsebb, és egy köszönömmel elintézhetném, azt, ami mindig benne van a pakliban, ehelyett most már összesen bekezdéseket írok. Szóval Köszönöm! :)

S&Z-n kívül más ötlet, hogy lássunk többfélét?

Előzmény: ronin s8 (60970)
ronin s8 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60970

Egy másik alkalommal szívesen.... de úgy látom, ebben a topikban nem nagyon kultíválják az ilyet.

Előzmény: macmelon (60969)
macmelon Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60969

Köszi! Reménykedek, még R&S olcsóbb vételben (de nem találok árakat ott), hiszen (mint bizonyára olvastad, hiszen pontosan értetted) csak tartaléknak lesz.

 

Nem akarok egyébként erről vitatkozni, hiszen információ, ötlet és segítség volt, amire pályáztam, véleményem nekem is van, így az ezúttal kevésbé hasznos. Viszont, ha már mindenképp vélemény, akkor szerinten nincs abban igazad, amit a csak inni/ízélmény dilemmáról írsz. Nem is értem ezt a "csak innit".

 

Majd egy másik alkalommal még mesélhetnél a 90 eurós poharas élményekről, hiszen addig elfelejthetem, hogy melyik nick kóstolt abból.

Előzmény: ronin s8 (60968)
ronin s8 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60968

Tessék:

 

https://www.bareszkozok.hu/schott-zwiesel-tritan-diva-rose-borospohar-szett-314ml-6dbcs-2745?gclid=CJ7t4_Cas9ECFVTNGwod4_ADWQ

 

http://dolcevitakonyha.hu/index.php/konyhafelszereles/talalas/pohar/schott-zwiesel-pohar.html?manufacturer=448

 

A Koktélboltban van Riedel is, ami olcsóbb, mint a Bortársaság. A második link Google találat.

 

 

Pontosan értettem a kérdést, de ugye kérdés, mire kell? Csak inni szeretnétek belőle, vagy fontos az íz élmény? Ha a második, akkor nehéz a helyzeted, mert ott értelmezhetetlen kérdés az ár/érték arány. A Riedel verhetetlen.

 

(Kiflit különösen nem értem, aki valamit is ért ezekhez, ilyet nem mond...)

Előzmény: macmelon (60967)
macmelon Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60967

Mellé: értettem, csak ne a pohár legyen a drágább :)

 

A bárholnál gondolom nem fogsz konkrétabb helyet ajánlani, mert az már segítség lenne, ugye?

Előzmény: ronin s8 (60966)
ronin s8 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60966

Khm... én értettem a kérdést, de elképzelhető, hogy Te nem értetted a választ (szó sem volt 90 eurós borról)...

A BT-nél szerintem bárhol olcsóbban kapsz Sch&Z-t.

Előzmény: macmelon (60965)
macmelon Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60965

Az ár/érték aranynak olyannyira van értelme, hogy pont azt kérdeztem :D Az inni bármiből lehettel nem értek egyet.

 

Nem fogunk 90 eurós bort vagy pezsgőt kóstolni belőlük, kár, hogy nem értetted a kérdést :) a reductio ad absurdum pedig tanácsoknál khm. Persze tanácsfogadásnál a beszólás is khm :)

 

A S&Z-ből tudtok olyan helyet, ami olcsóbb, mint a Bt?

 

 

Előzmény: ronin s8 (60961)
ronin s8 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60964

Ha ha ha...

 

Mit is mondhatnék erre..? Azt inkább nem mondom.

Előzmény: kifli (60962)
kifli Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60963

de csak akkor, ha jól megrágod!

Előzmény: kifli (60962)
kifli Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60962

 90 eurós Riedel Sommelier-ből érzed ki az eper ízt

 

HAHAHA

Előzmény: ronin s8 (60961)
ronin s8 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60961

Olcsó kristálypohár van a Schott & Zwiesel kínálatában. Vállalhatóak a fehérborosok, vörösnek már meggondolandó. 

Az a helyzet, hogy ennek az ár/érték aránynak sok értelme nincs, mert pl. egy Champagne-ból előfordul, hogy csak egy 90 eurós Riedel Sommelier-ből érzed ki az eper ízt, a többi csak bután hallgat... Tehát, ha szigorúan vesszük, a többi nem ér semmit. Más részről, inni bármiből lehet. ;-)

Előzmény: macmelon (60960)
macmelon Creative Commons License 2017.01.08 0 0 60960

Ár/érték arányban milyen poharat ajánlotok? Kéne egy szett vörös és fehér is. Vannak most nagyon szép (és elég drágák), de néha nagyobb a társaság, és akkor jól jönne még további.

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.03 0 0 60959

Remete Merlot 2012 - na, erre mindezek utan nem emlekszem, csak hogy jo volt.  Az utobbi ot palack egy este fogyott el, ez ad nemi magyarazatot.

 

4 palack vörös után az ötödik már mindenképpen csak jó lehet :)

Előzmény: dezso (60958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!