Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

endrebá Creative Commons License 2009.12.29 0 0 2548
...aki kétméter negyven centi, arra tudnivaló, hogy ragadnak a nőőők.... dehát én kicike vagyok.... énbizony hazafuvaroztam azt a stopposcsajt.... megköszönte... :-)))
Előzmény: pléhúsz (2542)
bagoly01 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 2547
bagoly01 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 2546
bagoly01 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 2545

Üdv. Mindenkinek!Találtam egy érdekes összeálítást!

 

pléhúsz Creative Commons License 2009.12.29 0 0 2544
Endrém, tegnap éjjel Kisflexeltem. Hogy is van ez a statisztikai élenjártok? Dicsekedj el itt nyugodtan!
pléhúsz Creative Commons License 2009.12.29 0 0 2543
Most megint adtam a topik tisztítóknak. Kurvák, négerek, katedrálisok, motoros bandák, Belfast, stb.
Előzmény: pléhúsz (2542)
pléhúsz Creative Commons License 2009.12.29 0 0 2542

Büszkélkednék, hogy nekem nincs, pénzért soha.

20 évesen barangoltam Nyugat-Európában, ez most a te területed Inter-Train-es diákként, azaz valami hihetetlen magas vonatjegyes kedvezmény illetett meg minden európai diákot. Nem volt hangszórózva a kádárrendszer alkonyán, 7000 Ft-ért 1 hónapos vonatjegyet kaptam minden II.oszt. vonalra Európában. Mellesleg kompokra, hajókra ez a jegy 50 % kedvezménnyel bírt.

No visszatérve a kurvákra. Párizsban a Pigálon van a legnagyobb felhozatal. Talán kevésbé köztudott kis utca nyílik belőle Budapest rue, a végén kis tér Kossuth Lajos espace.

No én ott érdeklődtem egy motorháztetőn gubbasztó mesztic liliomtól, hogy mennyi, 600 fran. Kérdezi honnan való vagyok? Magyar, és akkor mennyi? Úgy 600. Ennyiben maradtunk, haladtam tova.

Amsterdamban már a haverom is előkerült, ott egy ezüst fogú aszték féle hajadont piszkáltam, hogy mennyi? 50 márka. Kérdezem Inter-Trainre mennyi, mert az legalább fifti bónusz. A lány zavart szemekkel közölte, ha ketten jövünk akkor 100.

No nem teljesen volt felhőtlen az akkor áhított nyugat, majd mindenki homokos. Csak néger csajok akik azért bombázók álltak szóba pézt felváltani. Aludtam London sőtét negyedében, bisexnél. A haverok szerint csak duma, hogy nem ejtett meg. Engem főleg a kovászos helyek érdekeltek, kínai negyed, voltam Belfasztban. Ahol csak hirtelen előbukkan két rendőr fém detektorral megfésül, a táskámba bedugva majdnem szétrobbant a szerkezet a sertés májkrém konzervek tömegétől. Glasgowban temetőben aludtam majdnem, mert egyébként mindíg parkokban, hálózsákban. Katedrálisok, székesegyházak füvén az alvás 2 font volt, amivel én nem éltem, mert csekély valutakeretemből motoros esőruhát akartam venni.

Jó volt, fiatal voltam. Akkor sem értettem, pénzt nőért? Van az magától is.

Ja és Amsterdamban találkoztam a Pokol Angyalaival Hell's Angels, ha ez mond valakinek valamit. A prospect a fővezér a legbambább manus elvágodott a club előtt egy padon, mindenki olyan streszbe lett, én meg röhögtem, ami nem volt túl tanácsos.

Előzmény: endrebá (2540)
pléhúsz Creative Commons License 2009.12.29 0 0 2541

Akkor nem partiképes, kurvát csak a traktor gyárból. Ez úgy értelmetlen ahogy van.

 

Laci az ormaszkot nem kellene rábízni utángyártóra, jó régen látom már, hogy keresed? A déli gyerek kért vagy 600-800-at érte, azóta bőrzéken árul egyébségeket kifizethető kategóriában. Van a 28-as sárvédőket gyártó is. Még lehet, hogy beesik valahonnan, de egyre nehezebb.

Előzmény: endrebá (2540)
endrebá Creative Commons License 2009.12.28 0 0 2540
Ha jól emléxem ,van ilyenirányú eltitkolnivaló emlékem is.... de az biztos, hogy nem ismerte volna a Vörös Csillag Traktorgyár- at....
Előzmény: dutráslaci (2539)
dutráslaci Creative Commons License 2009.12.28 0 0 2539
Útszéli kislánynak mindíg meg kell állni,lehet hogy nem is dolgozik,hanem stop-ol,meg hátha tudja hogy kik gyártották a mi bálványunkat?!/Pléhúsz szerint is/
Előzmény: endrebá (2537)
dutráslaci Creative Commons License 2009.12.28 0 0 2538
Szervó munkahengerben tudok segíteni, D4KA orrlemezt kérek érte.
Előzmény: debreceni dutrás (2525)
endrebá Creative Commons License 2009.12.28 0 0 2537
...tavaly több gyanús eredetű motorfűrészt nem vettem meg... meg azt hiszem ajánlottak egy Pancsi-motoros kistraktort is, assse... meg az útszéli integetőskislányoknak se szoktam megállni.... (ja, annnemis szerkentyű...)

:-)))
Előzmény: pléhúsz (2533)
FügeGLX Creative Commons License 2009.12.28 0 0 2536
Ennyi erővel hasonló hitványság Kristány motort tenni az 1000-es Dutrába.
Az az igazság, hogy még mindíg nem egyenlő a fejlettság Magyarországon és sajnos sokáig így is marad (szegény ember kézzel nőz) Több mint vszinű, hogy ezt a meggondolást alkalmazták ők is. Gyakorlatilag maximálisan magyarosítottak, mert az amcsi technikát lesz*rva szerelték be a durcás motort. A használtautón árulnak egy GAZ 51 molotovot dutra motorral, tök jó elgondolás, de hülyén nézne ki a lámpánál ahogy kettőt hármat pöffent és elkanyarodik:-)
Előzmény: csoppika (2534)
pléhúsz Creative Commons License 2009.12.28 0 0 2535

Igen, 2009 vagy 10-ben. Csakhogy a gép vagy 40 éve dolgozik. Amikor egy aranykezű egyszerű magyar ember összeépítette, volt egy rossz motorú roncs  terepjáró valamelyik fészer oldalában és alkotott. Ezt követően meg családok százai melegedtek tőle, évről évre.

Így nézve egy műmájer veterános, aki esetleg az elmúlt 3 évben régi gépekbe menti a sok pénzét, amikkel ad-vesz, nem  meggyőző nálam.

Előzmény: csoppika (2534)
csoppika Creative Commons License 2009.12.28 0 0 2534
Hehe:-) Szerintem ezert a merenyletert egy veteranos lenyakazna valakit:-))))
Előzmény: pléhúsz (2530)
pléhúsz Creative Commons License 2009.12.28 0 0 2533

Kedves Endre!

 

Volt-e egyetlen egy olyan szerkentyű, amit nem vettél volna meg?

Előzmény: endrebá (2532)
endrebá Creative Commons License 2009.12.27 0 0 2532
...ezt kellene tudnom mekkk venni....

:-)))
Előzmény: pléhúsz (2530)
pléhúsz Creative Commons License 2009.12.27 0 0 2531
Ha kis-dutrához kérnél, még bármit tudnék adni. Nagy dutrához cuccost, még ötletem sincs, hogy hol!
Előzmény: debreceni dutrás (2525)
pléhúsz Creative Commons License 2009.12.27 0 0 2530

Ma ismét Zala és Somogy ország határán ténferegtem. Különös friggyel találkoztam.

2 hengeres csepel motor X Dodge Weapon (amerikai terepjáró) plusz 800-as szalagfűrész. Csodálatosan dolgozott, szabályosan ette a fát. A gazdája szerint ők 3-an többet isznak egy műszak alatt, mint a kis durcás motor. 6 mázsa fa/50 perc.

pléhúsz Creative Commons License 2009.12.27 0 0 2529

Örülök hogy itt is vagy a dutra oldalon, még azt sem bánom, hogy megszólíttatásokra nem szoktál válaszolni, te fő ikaruszos. Maradjunk ennél a hagyománynál a jövőben is.

 

Svédünk büszkeségén az export 28-ason, egy kicsit neccesek a sárvédők.

Előzmény: Törölt nick (2524)
endrebá Creative Commons License 2009.12.27 0 0 2528
...bezonyhogy én is köszönöm...
Előzmény: dutrancs (2526)
dutrancs Creative Commons License 2009.12.27 0 0 2527
Holnap csak este leszek!
Előzmény: dutrancs (2526)
dutrancs Creative Commons License 2009.12.27 0 0 2526

Itt vagyok -már is-kicsit Offolunk,de bitztos ,hogy pár mondat erejéig elnézik nekünk.Hátha másnak is jól jöhet!!

 

Először is a három db kiemelő békát állítsd be úgy,hogy a hátsó kuplungtárcsa agyától a béka  csapággyal érintkező felülete olyan 73,5mm távolságra legyen. A békák és kinyomócsapágy között 2,5mmm távolság legyen.Ha ez nem annyi akkor a rudazaton állíts.Mivel ez egy kéttárcsás -kettősműködésű kuplung, így a következő lépés  az általad is ismertetett TLT- kuplung beállítása. Találsz 3db állító csavart ami alatt rugó és hullámos alátét van. Ezeket a csavarokat csavard be külön-külön teljesen ütközésig és ezután 7 kattanást tekerj vissza.Ezzel biztosítható az az állapot,hogy mindkét kuplung összhangba működjön.Tehát benyomod első fokozatig akkor kiemel a haladás kuplungja.Amennyibe tovább nyomod - a második fokozat-és kiemel a TLT -kuplungja.Hamég mindig nem tökéletes akkor lehet egy-egy kattanásnyit vagy befelé vagy kifelé hajtani attól függően ,hogy mit mutat a beállítás után.mert ez függ a tengelykapcsoló tárcsákon levő ferrodolok vastagságától.Egy új kuplungtárcsának a vastagsága 10,83-10,13 mm között mozog.9.5 mm még jav nélkül elmegy .Az a lényeg,hogy legalább 0,9 mm-t legyen a szegecs feje és a ferrodol síkja között.Amennyiben szegecselni akarsz akkor az új betétek vastagsága3,9-4.1mm-közötti legyen.

Majd írd meg légyszives,hodgy sikerült-e beállítanod.

Üdv.és sok sikert!!

Bízom benne,hogy a tárcsák műszaki állapota kielégítő és nem zavar be egy leszakadt ferrodol darab!!Vagy a lendkerékbe levő csapágy ,ami a nyelestengely végén van.Amennyibe a csapágy megszorul akkor nem tud kiemelni a kuplung.

Előzmény: tw400 (2522)
debreceni dutrás Creative Commons License 2009.12.27 0 0 2525
Sziasztok! Nagyon jók a videók, amik fent vannak. Én még új vagyok a Dutrás körben. Igazából Dutra 1000-hez lenne szükségem egy pár alkatrészre, pl: kipufogó kompletten, légszívótorok, szervó munkahenger, stb... Segítségeteket előre is köszönöm! Ja és mindenkinek BÚÉK!!!!
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.27 0 0 2524
dutrancs Creative Commons License 2009.12.27 0 0 2523
Most csak benéztem, még ezután megyek Pestre, majd estére visszatérünk,ha addíg nem segít senki.
Előzmény: tw400 (2522)
tw400 Creative Commons License 2009.12.26 0 0 2522
Jó estét! Dutrancs mester JUMZ 6AKL kuplung beállításra nincs valami instrukciód. Ha nem csuszik nehéz bekapcsolni a TLT, ha a TLT könnyű bekapcsolni csuszik a kuplung. Előre is elnézést a nem ideillő kérdésért.
hotib Creative Commons License 2009.12.26 0 0 2521

A kipúffogó csőbe búherált dob sokat javít a hangján.

Előzmény: dutráslaci (2520)
dutráslaci Creative Commons License 2009.12.26 0 0 2520
Én is csatlakozom Karcsihoz:Jó a videó,meg jó a gép is .Jó a hajgja,füstje meg egy deka sincs.
Előzmény: hotib (2518)
dutráskarcsi Creative Commons License 2009.12.26 0 0 2519
Helló hotib! Először is Boldog Karácsonyt és boldog új évet kívánok, meg néztem a szántás videót, nagyon fasza, és a kis durcás is pipecül indul nagyon jól néz ki jó a hangja, az ekét te csináltad hozzá? Szépen dolgozik és légy szíves meg kérdezni a szomszédodat ,hogy melyik TÍPUSÚ UAZ-é? A gardán és a váltótól előre menő vagy a hátra menő gardán?Előre is köszi Dutrás Karcsi Békés megyéből Szeghalomról.
Előzmény: hotib (2518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!