Keresés

Részletes keresés

Richi29 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 17152

Még mindig....

 

Hihetetlen ! Egy egyszerű bejegyzés ilyen indulatokat kavart! Nem értem!

Szóval.....

 

Üdvözlök Mindenkit!   Köszöntem!

 

Most olvasom először ezt a fórumot!  Őszintén leírtam, hogy először vagyok ezen a fórumon!

 

Minden utazásunk előtt megkeresem az utazási célpontunkról szóló fórumot! Ebből világos szerintem, hogy nem ez lesz az első külföldi utunk!

 

Így kerültem ide is, mert az idén augusztusban 2 hétre Rodoszra szeretnénk utazni!

 

Mivel nem ismerem a szigetet ezért lenne pár kérdésem és előre is köszönöm a válaszokat! Tudatlanságom talán nem bűn? Ezért kérdezek!

 

1. A sziget melyik részére érdemes utazni? Melyikre? Mindenkinek más tetszik, ezeket szerettem volna összegyűjteni!

2. Milyen szállodákat ajánlotok? ( 3-4 csillag, félpanzió, közeli tengerpart) Itt még azt is leírtam , milyen szállodákra gondolok! 

3. Melyik utazási irodát tudjátok ajánlani? Utazási irodából van bőven! Jó és rossz tapasztalatokból is! 

4. Számunkra a bécsi indulás is megoldható! Van valakinek tapasztalata erről? 

5. Milyen a tenger élővilága itt? Lehet búvárkodni? Ebből is kiderül mit szeretnénk? Ha lehet...

 

6 éves kisfiunkkal mennénk ezért jó lenne olyan szálloda, ami gyerek barát, esetleg van gyerek rész, vagy vízi csúszda, stb

   Sajnálom azt , akinek ebből nem derült ki, hogy egy gyerekes család szeretne két szép hetet tölteni Rodoszon!

 

Köszönettel fogadok minden tanácsot, melyet előre is köszönök!

 

 

....és csak sajnálni tudom azt, akinek a fenti, rövid bejegyzésem stílusa nem tetszett! Senkit nem akartam megbántani! 

Talán nem ártana egy kis önvizsgálatot végrehajtania saját magán annak, aki mindenkiben a rosszat látja! 

 

Én nem ilyen vagyok, úgyhogy hajrá Rodosz!

 

Nyáron találkozunk!

Előzmény: Pontikos1 (17150)
geodo1 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 17151

+1

Előzmény: Pontikos1 (17148)
Pontikos1 Creative Commons License 2014.03.01 -1 0 17150

Ne haragudj, hogy nem ismertem fel eddigi hozzászólásaidból, hogy "nem vagy kezdő utazó".  Nem mintha azzal lenne a gond, ha valaki először utazik, hiszen mindenki úgy kezdi... A stílus necces - de tudom, gyerek és munka miatti időhiány, meg egyébként is... Én továbbra is az olvasást tudom tanácsolni. Érezzétek jól magatokat!

Előzmény: Richi29 (17149)
Richi29 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 17149

Szia!

 

Úgy látom felkavartam az indulatokat!

 

- Na szóval ! Nem cetlin választottam ki Rodoszt! Úgy gondolom ez a sziget van olyan szép, hogy érdemes legyen párszor meglátogatni!

- Miért nem megyek be utazási irodába és ott kérdezem meg? Szerinted? Akik ott ülnek, milyen tapasztalattal rendelkeznek? Ha neked ez elég.... nekem nem.

- Az én hátam nem szőrös , úgy hogy nem tud rajta a szőr felállni, az olyan emberektől akik a világot csücskökben nézik! Én a világ sok táján jártam már és ezt nem kérkedésből írtam le, csak azért említettem, hogy nem vagyok kezdő utazó!

 

Kérdéseidre a válasz:

Miért pont Rodosz? Imádom a szigeteket és a görög sziget világhoz még nem volt szerencsém. Most jött el az az idő amikor szeretném jobban megismerni!

A tervezett két hetünket sok pihenéssel és sok kirándulással (már amennyit egy 6 éves gyerekkel lehet, bár eléggé hozzászokott a túrázáshoz, de akkor is csak 6 éves) szeretnénk tölteni!

 

Szeretem átnézni az utazási irodák ajánlatát is és a tapasztalt utazók ajánlatait is! Ha egy utazó azt javasolja, hogy ez meg ez a szálloda nagyon jó , akkor biztos megtalálom a lehetőséget, hogy akár saját szervezésben is kijussunk.

De az is lehet, hogy pont olyant javasolnak, amelybe utazási iroda is szervez utat!

 

Szóval a további indulatok elkerülése végett inkább tanácsokat várnék!

 

Az, aki tud olvasni rögtön kiolvashatta már az első levelemből, hogy 6 éves kisfiunk van! Tehát nem az éjszaki életet szeretnénk megtapasztalni ezen a csodálatos szigeten( Bár semmit sem lehet elég korán kezdeni!)! Inkább a nyugodtabb környéket keressük, család barát szállodával, sekély, meleg vizű tengerparttal!

 

Üdv!

 

Richi 

 

 

Előzmény: Pontikos1 (17148)
Pontikos1 Creative Commons License 2014.03.01 -1 0 17148

OFF Én is jó szándékú vagyok, ha látom a másikban az igyekezetet... Te úgy kérdeztél, mintha hat cédulából húztál volna egyet, azon Rodosz állt, akkor oda megyünk... Ha azzal kezded, hogy olvastad ezt meg azt, és elbizonytalanodtál, akkor kicsit más a színe a dolognak, bár akkor sem biztos, hogy szerencsés, ha más dönt helyetted. :-o De te konkrétan iroda, település, szálloda ajánlatot vársz, saját ötlet nélkül.

Az időd véges ... hidd el, mindenkié az. Aki önállóan utazik, mégis talál az utazás szervezésére és tervezésére is időt, mert örömet okoz neki. Ha nem talál, akkor pedig elballag egy utazási irodába, ahol kap majd válaszokat, mert az ott ülő emberek ezért (is) kapják a fizetésüket. Ne keverd a szezont a fazonnal.

Attól meg a hátamon feláll a szőr, amikor valaki azzal jön, hány csücskében járt már a világnak - és mégis totális önállótlanságról tesz tanúbizonyságot. ON

 

Kérdezek inkább, hogy értsd, pl. mi hiányzott kezdésként:

Miért pont Rodosz?

Mivel akarjátok tölteni a nyaralást?

Ha irodát kérdezel, feltételezem, velük utaztok, így talán praktikusabb lenne megnézni a neten, milyen lehetőségeket kínálnak. Vagy bemenni egy utazásközvetítőbe, ahol ott a lehetőségek nagy része egy helyen összegyűjtve. Hiszen sütheted, ha kapsz itt szállásajánlatot, csak éppen a kutya nem szervez neked oda utat.

Előzmény: Richi29 (17140)
Richi29 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 17147

Szia!

Köszönöm a tanácsokat!

Az oldalad szuper, már korábban megtaláltam! Gratulálok hozzá! Csak így tovább!

 

Üdv!

 

Richi!

Előzmény: bazidzsó (17146)
bazidzsó Creative Commons License 2014.03.01 0 0 17146

Hello,

 

0: a választás jó, Rodosz kiváló célpont:)

 

1: kezdetnek talán Falirakit mondanám, mert Rodosz város is közel van hozzá, ahol rengeteg látnivaló van. Jó, sőt kiváló a tengerpartja is, nem messze van hozzá a Waterpark sem. A szállás tekintetében kell viszont gondosan választani Falirakiban, mert a központi része igencsak zajos. Mi voltunk ott (is) egy kisebb panzióban, ez a White Palace apartman volt, a központtól távolabb.

 

2: az említett oldalak: Tripadvisor, stb. is infókat adhatnak + nekem is van egy kis szállásértékelő oldalam, itt is van pár tipp. (a nicknév alatt megtalálod a linket). A csillag száma sokszor nem számít Görögországban, mert egy 4csillagos is lehet borzasztó, míg egy 2csillagos meg szuper...itt is bejön, hogy mások az igényeink és ami neked jó, nem biztos, hogy nekem is és ferdítve:)

 

3: igazság szerint egyiket sem:) De inkább a nagyobbak közül érdemes választani: Neckermann (nekik vannak bécsi indulásos nyaralóprogramjaik is, az irodákban tudnak erről bővebb felvilágosítást adni) és még talán a Tui és Dias. Legalábbis mi anno velük utaztunk és rendben volt minden...

 

4: nekem nincs, mi Budapestről indultunk anno...

 

5: mivel autót mindenképp érdemes bérelni, (mert ezzel lehet legjobban és kötetlenül bejárni a szigetet) így a snorizás szempontjából jobb helyek könnyen elérhetőek: Anthony Quinn öböl és Lindos. Igazán túl dús vegetációra nem kell számítani, de halak, kagylók és kis szerencsével még kis polipok is megfigyelhetők.

 

6: az oldalamon sok egyéb infó is van, ami még jól jöhet: közbiztonság, látnivalók, árak, stb...stb...

 

Jó készülődést!

Előzmény: Richi29 (17138)
Richi29 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 17145

Köszönöm!

Előzmény: geodo1 (17144)
geodo1 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 17144

:)

 

hát, lehet, h a közmondás igaz, de azért érdemes ilyen megállapítások előtt mondjuk megnézni annak a fórumos múltját akit minősítesz. de aztán lehet, h beletrafáltál, persze; de ez igazából mindegy is.

 

mindegy, hiszen tudod akkor, amikor a szépen pontokba szedett a kérdéseidből erősen érződik, hogy úgy érkeztél ide, h annyit sem tudsz rodoszról, h eszik-e vagy isszák, akkor azért nehéz nem azt feltételezni, hogy ügyfélszolgálati ellátást igényelnél igazából.

 

de örülök, h ez nincs így, annak különösen, h az utazás után is hallani fogunk rólad, beszámolóval, segítségnyújtással, miegymással. kevesen teszik ezt így, úgyhogy köszönet érte előre is.

 

a segítséget pedig, amin el tudsz indulni szerintem megadtam, a legjobb szándékom szerint; és mondom, jönni fog az a segítség is amire te gondoltál.

Előzmény: Richi29 (17143)
Richi29 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 17143

Szia!

 

Teljesen igazad van, hogy senki nem ismer!

 

Én nem is azt kértem, hogy valaki helyettem döntsön!

 

De... te már adtál pár jó tanácsot (Ezt köszönöm is!), s én ilyeneket kérek azoktól, akik már tapasztaltabbak ezen a szigeten!

 

A világ elég sok táján megfordultam már, s mindig fórumokon szereztem információkat! Természetesen nem csak kaptam, hanem adtam is! 

 

Biztos vagyok benne, hogy ennek a fórumnak a segítségével is eltudom dönteni hová menjünk!

 

Sajnálom, hogy rögtön azt érezted ki a soraimból, hogy ügyfélszolgálati funkciókat akarok más nyakába varrni! Nem volt ilyen szándékom! De... talán igaz az a közmondás, hogy mindenki magából indul ki!

 

További kellemes hétvégét!

 

Üdv!

 

Richi

Előzmény: geodo1 (17141)
geodo1 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 17142

na de érted...ha neked nincs időd a saját nyaralásod tökéletesebbé tételére, másnak miért lenne, nem igaz? :)

 

de egyébként szerintem is érdemes erre apellálnod: biztos vagyok benne, h lesznek, akik úgymond ellátják majd az igényelt ügyfélszolgálati funkciókat. :))

Előzmény: Richi29 (17140)
geodo1 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 17141

1. itt senki sem ismer téged személyesen, így nem tudjuk, h neked egy hely mitől válik érdemessé arra, hogy meglátogasd vagy ott szállj meg.

például, sokan utaznak falirakiba, mert jó bulis, minden fesziliti rendelkezésre áll, stb. de én pl. soha nem mennék oda, mert ennek ha nem is totálisan az ellenkezőjét de alapvetően mást keresek. pl. stegna ilyen hely a szigeten, ami nekem érdemes, mert nyugodt és mert görög.

 

vannak, akik a várost szeretik, ők a fővárost választják, ami nagyszerű helyszín lehet szintén. vagy ott van lindosz, a sziget talán legegyedibb települése, mely szintén elég turistás, de ezzel együtt igen szép.

aztán, az is szempont, h csak ejtőzni, lábat lógatni akarsz, vagy felfedezni, körbejárni is.

 

vagyis: a kérdésedre a választ neked magadnak kell megadni, úgy, h utánaolvasol, h elkezded megismerni a szigetet (amit azért is érdemesnek gondolom megtenni, mert ha csak ismeretlenül böktetek rá, akkor ad abszurdum az is elképzelhető, h nem is fog tetszeni. mondjuk ez nem valószínű, remek hely rodosz, de hát nyilván ez is szubjektív, úgyhogy ki tudja). 

 

mindenesetre, mankónak pár lehetséges helyszínt és gyors jellemzését az első két bekezdésben leírtam.

 

2. ez megint módfelett szubjektív. ki tudja, h aki itt neked ajánl egy helyet az milyen ember, mennyire hasonlít hozzád, nem igaz?

 

úgyhogy én inkább azt írom neked, hogy keresd fel pl. alábbi oldalakat: booking.com, webbair.hu, trivago.hu; rajtuk rengeteg szállás, mindenféle módon tudod őket szűrni az igényeidnek megfelelően, és ami a legjobb, valóban az adott szálláson megszállóktól olvashatsz értékeléseket, és láthatsz pontszámokat. nem egyet vagy kettőt, amit egy fórum nyújthat, hanem sokat.

 

szintén ajánlható még a tripadvisor.com, itt is találsz ilyesmit (meg egyébként rodoszról is rengeteget információt).

 

további kérdéseidre nem tudok válaszolni.

 

végül még egy jó tanács: olvasd vissza a fórumot, nézegesd a tripadvisort, használd a google-t; augusztus messze van még, van rá idő elég. nem csak megkapod a kérdéseid többségére a választ, de ráadásul azt nem is simán csak megválaszolják neked, hanem benned fog kialakulni a neked leginkább megfelelő, hozzád legközelebb álló 'válasz'. bónuszként pedig rengeteg olyan fontos, izgalmas, érdekes infóhoz is juthatsz, amire nem is gondol az ember, h milyen jól tud jönni, mennyivel teljesebbé tudja tenni a pihenést.

 

aztán persze ha elakadsz, kérdés van, gyere bátran, ha tudunk, segítünk! :)

 

 

Előzmény: Richi29 (17138)
Richi29 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 17140

Szia !

Köszönöm segítségedet!

Sajnos az időm véges , ezért nagyon keveset tudok fórumozgatni!

Természetesen, amennyit tudok elolvasok, de úgy gondolom van itt annyi jó szándékú ember, hogy a kérdéseimre így is kapok választ!

 

További szép napot!

 

Üdv!

 

Richi

Előzmény: Pontikos1 (17139)
Pontikos1 Creative Commons License 2014.03.01 -1 0 17139

Szia! Most, hogy megtaláltad a fórumot, érdemes lenne olvasgatni is ;-) , elég sok választ fogsz találni a kérdéseidre ... 

Előzmény: Richi29 (17138)
Richi29 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 17138

Üdvözlök Mindenkit!

 

Most olvasom először ezt a fórumot! 

 

Minden utazásunk előtt megkeresem az utazási célpontunkról szóló fórumot!

Így kerültem ide is, mert az idén augusztusban 2 hétre Rodoszra szeretnénk utazni!

 

Mivel nem ismerem a szigetet ezért lenne pár kérdésem és előre is köszönöm a válaszokat!

1. A sziget melyik részére érdemes utazni?

2. Milyen szállodákat ajánlotok? ( 3-4 csillag, félpanzió, közeli tengerpart)

3. Melyik utazási irodát tudjátok ajánlani?

4. Számunkra a bécsi indulás is megoldható! Van valakinek tapasztalata erről?

5. Milyen a tenger élővilága itt? Lehet búvárkodni?

 

6 éves kisfiunkkal mennénk ezért jó lenne olyan szálloda, ami gyerek barát, esetleg van gyerek rész, vagy vízi csúszda, stb

 

Köszönettel fogadok minden tanácsot, melyet előre is köszönök!

 

Üdv!

 

Richi!

suzi_mou Creative Commons License 2014.02.28 0 0 17137

Hajo menetrend ('Dodekanisos Express'', ''Dodekanisos Pride'' and ferry ''Panagia Skiadeni'') 2014.09.30-ig itt:

 

www.12ne.gr/resources/documents/sceduleEN.pdf

zsizsikke Creative Commons License 2014.02.27 0 0 17136

Fura, néha én se értem, mi okozza. Mondjuk nekem a videok lejátszásával kapcsolatos nehézségeket oldja meg, ha hazajövök a munkahelyemről...:)))

 

(köszi, élveztük, és egy ideig most elvonási tüneteink lesznek utazós fronton, szóval nagyon kellett:)) )

Előzmény: geodo1 (17135)
geodo1 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 17135

nem tudom mi okozhatja; egyszer egy hellasz.hu-s kedves olvtársnőnek is volt hasonló problémája, de neki szerencsére megoldódott azzal, mikor hazament a munkából :D

 

(és örülök, h tetszős volt róma! :) )

Előzmény: zsizsikke (17134)
zsizsikke Creative Commons License 2014.02.27 0 0 17134

Nekem is tök jól működik.

Előzmény: geodo1 (17131)
zsizsikke Creative Commons License 2014.02.27 0 0 17133

:)))

Előzmény: Vebber (17125)
bazidzsó Creative Commons License 2014.02.26 0 0 17132

Igen azt láttam, (jól láttam:)?) de azt megelőzően gondoltam:)

Labda passz vissza:)

Előzmény: Vebber (17130)
geodo1 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 17131

próbáld meg esetleg másik böngészővel, más ötletem nincs sajnos. néztem két gépen és tableten is, működik nekem problémamentesen.

Előzmény: Vebber (17129)
Vebber Creative Commons License 2014.02.26 0 0 17130

Szia!

Tegnap :) /bocs, magas labda/

 

Ok, persze menjünk.

Előzmény: bazidzsó (17128)
Vebber Creative Commons License 2014.02.26 0 0 17129

Erről a linkről egy pillantra megnyílik, majd fehér háttér.

Kész, de az oldal hibás üzenettel. :(

 

Xp, 7 Op alatt is próbáltam.

Előzmény: geodo1 (17127)
bazidzsó Creative Commons License 2014.02.26 0 0 17128

Szia Vebber!

 

Régen jártál erre!

 

A Kos sziget topicban írok Neked jó?

 

 

 

 

Előzmény: Vebber (17126)
geodo1 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 17127

nálam megnyílik problémamentesen, nem tudom mi lehet a bibi. mindenesetre ez a közvetlen link akkor, hátha így működni fog:

 

http://maszekutazos.blogspot.hu/2013/07/karpathos-es-egy-kis-rodos.html

 

ha így se megy, próbáld meg úgy, h a főoldalra mész és ott keresed meg, címkék alapján vagy hasonló.

 

 

a különbözőséget nem igazán pozitív vagy negatív értelemben írom, inkább, hogy is mondjam... tartalmilag, talán. mindkettőt lehet nagyon szeretni, de azt hiszem máshogy, vagy még inkább másért. az én szívemhez rodosz került közelebb, de mint lejjebb is írtam, ez sokban érzelmi behatásokon múlt, mint megfogható, látható különbségeken.

 

az ibusz és az apollon is utaztat már karpathosra (ööö...elnézést, de számomra sajnos...).

Előzmény: Vebber (17124)
Vebber Creative Commons License 2014.02.25 0 0 17126

Dzsó, az idén mi a terv?

Előzmény: bazidzsó (17117)
Vebber Creative Commons License 2014.02.25 0 0 17125

Szintén biztatlak egy szubjektív véleménnyel.

Előzmény: zsizsikke (17123)
Vebber Creative Commons License 2014.02.25 0 0 17124

A Karpathosra kattintva, üres oldal nyílik meg. Az oldladon a Rodosz leírás alján lévő linkről szintén. Kívácsi vagyok az írásodra.

 

Nem egyértelmű a Rodosztól való különbözőségét, pozitív vagy negatív értelemben érted?

 

Melyik 2 irodára gondolsz írásodban, mint akik Karpathosra szerveznek? Tudtommal az Ibusz a Charter gazda.

Előzmény: geodo1 (17097)
zsizsikke Creative Commons License 2014.02.19 0 0 17123

Mindenképp él a szándék, hogy útba ejtsem, és mődszeresen erősíted:) de nem mostanában lesz, az egyelőre biztos. Remélem, ami késik, nem múlik.:) 

Előzmény: geodo1 (17122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!