Keresés

Részletes keresés

pittipitti Creative Commons License 2009.10.04 0 0 30501
Még várj egy hetet....addig nézegesd mit írtunk a dispute és claim dolgokról....
Előzmény: Fo_Jo (30499)
Pavel Creative Commons License 2009.10.04 0 0 30500
Én vettem már 0.99 USD értékű terméket is ingyen szállítással, rendben megjött.
Előzmény: Black Dragon (30497)
Fo_Jo Creative Commons License 2009.10.04 0 0 30499
Sziasztok! Jópár sikeres vásárlás után most 30 napja várok egy 40 dolcsis csomagot a Digitalrev-től. Ha 1-2 napon belül nem érkezik meg szertném megreklamálni, de fogalmam sincs hol kell. Legyenszives valaki írja meg konkrétan hol, kinek-kinél, melyik menüpontban tudnám elindítani a reklamáviót. Előre is köszönöm.
wartburgospeti Creative Commons License 2009.10.04 0 0 30498
:D

Minden esetre , érthetetlen hogy vesz valaki 2dollárért valamit és még ingyen el is küldik.
Előzmény: Black Dragon (30497)
Black Dragon Creative Commons License 2009.10.04 0 0 30497
Én vettem már kínai free shippinges dolgot!
Az igaz, hogy egy eladótól egyszerre kettőt, ezért egy csomagban küldte, de így is 10$ alatt volt.
Ja, és példás módon egy hét alatt ideért :)
Előzmény: wartburgospeti (30495)
pittipitti Creative Commons License 2009.10.04 0 0 30496
Ha nem jön meg akkor írj ide :-)
Amúgy meg megjön.....:-)
Ilyen általános kérdésre nincs jó válasz...hisz még nincs problémád...
Paypallal fizetve max 40 napot várj....

Előzmény: wartburgospeti (30495)
wartburgospeti Creative Commons License 2009.10.04 0 0 30495
Sziasztok!

Nagyon örülök ,hogy megtaláltam ezt a Fórumot , mert ahogy visszaolvastam , elég korrekten foglalkozik az e-bay témával és elég tapasztaltak vagytok.


nos a kérdésem az lenne ,hogy ebay-en rendeltem első rendelésnek néhány néhány dolláros dolgot .Az egyik 1.5 a másik 5 dollár volt. Tényleg apróság próbaképp: gagyi kínai óra bluetooth adapter stb. .

A lényege a kérdésemnek a következő. Az illető akitől vettem Kínai Top seller státuszú és tele van pozitív feedbackel.Viszont fura nekem ,hogy egy 1.5 dolláros cuccnál free shippinggel várhatom hogy megérkezik a csomag , vagy ezek átverések?

Valaki rendelt már kínaitól? Megérkeznek ezek a "filléres dolgok"? Ha igen akkor mennyi ideig tart?

ÜDV, és köszi a válaszokat!
Yogi Creative Commons License 2009.10.04 0 0 30494
Vagy itt a topikleírásban szereplő linket is érdemes elolvasni. Az ebay.comon meg nem a véleményeket, bármi legyen is az, hanem a help oldalakat kell átnézni.
Előzmény: 51kati (30492)
Black Dragon Creative Commons License 2009.10.04 0 0 30493
Én csak költök ezen az oldalon :)
így csak ebben tudok kicsit segíteni! Olasd el ezt!!
Előzmény: 51kati (30492)
51kati Creative Commons License 2009.10.04 0 0 30492

Kedves Hozzászólók!

 

Olvasgattam az ebay.com-n levő véleményeket, legalább 10 oldalon keresztül.

Sajnos nem értettem meg. Szeretnék ezen az oldalon eladni és venni, de nem értem.

Ha valaki lépésről-lépésre elmagyarázná, hogy ez hogyan működik, mivel az internetes tudásom sajnos nagyon gyenge, ez egyenlő a 0-val.

Különösen az érdekel, hogy

Mennyibe kerül?

Van-e havi díja?

Eladás után mennyit kell fizetni, ha egyáltalán kell.

Hogyan történi az átutalás, a szállítás és egyáltalán ez csak Németországban, vagy a világ összes országaiban is látható, megjeleníthető. 

Mivel nincs német tudomásom, de van angol középfokum, ezért kérek egy olyan kedves segítőt, aki lépésről-lépésre le tudná írni, amit egy eladás-vásárláshoz szükséges, és tudnom kell.

 

Bárki válaszol annak nagyon szépen köszönöm a segítségét. 51kati 

REMbraNT Creative Commons License 2009.10.04 0 0 30491

Először is mivel gondolom nem vagy németben így utánvétes fizetési lehetőség nincs is, szerintem.
Ha átutalással fizetsz, akkor a bankod deviza euro eladási árát kell nézni, ha bankkártyával, akkor a bankod valuta középárfolyamát, ha paypallal (ami lehet szintén bankkártyáról veszi le a pénzt)akkor ez kicsit drágább a középárfolyamos dolognál mivel paypal is tesz rá egy kis sarcot. Vagy ha már van pénzt a paypalodon akkor onnan veszi le, de ha nem euroban van, akkor ő szépen átváltja európa, de itt is megsarcol, vagyis természetesen buksz egy kicsit az átváltáson.
Előzmény: crukko (30490)
crukko Creative Commons License 2009.10.03 0 0 30490
Sziasztok!
Lenne egy fontos kérdésem!
Ha külföldi jelen esetben német webshopból akarok venni egy tv-t utánvételesen, akkor milyen árfolyammal számoljak?
Euro középárfolyammal?
köszönöm seggítségeteket.
vsiivz Creative Commons License 2009.10.03 0 0 30489
maganszemely nem nyithat shop-ot a .de-n
Előzmény: Barna Bácsi (30487)
Barna Bácsi Creative Commons License 2009.10.03 0 0 30488

A másik kérdésem az lenne, hogy már adtam el úgy németnek, hogy utalt, a bank számla adataimat mail-ban tisztáztuk.

Ha be akarom jelölni, hogy utalást is fogadok, az adatlap kitöltésénél megakadok a Kontonummer Bankleitzahl adatoknál. A Bankleitzahl-re azt irtátok régebben, hogy oda csak német bankot lehet irni.

Nem tudnám mégis a KHBANK-os számlámmal kitölteni az ürlapot, mert IBAN, BIC adataim vannak?

Előzmény: Barna Bácsi (30487)
Barna Bácsi Creative Commons License 2009.10.03 0 0 30487

Sziasztok! Segitsetek, legyetek szivesek.

Fenn vagyok eladóként az ebay-en, nyitottam egy Basic store-t havi 15.95 $-ért.

Szépen fel is tudok tenni árut az ebay.com-on keresztül, havi 3 centért.

Én olyan dolgot árulok, ami csak a németeknek kell.

Ha felmegyek az ebay.de-re, az eladásomat csak árverésként tudom feltenni.

Gondoltam, sebaj ott is nyitok egy boltot. Ott már a Basis-Shop 19.95 Euro havonta.

Ha bemegyek a bolt nyitásba kéri az azonositómat és átkerülök a meglévő angol nyelvű boltomba és itt megakadtam.

Hogy tudnék az ebay.de-n shop-ot nyitni?

 

Köszi a segitséget.

Yogi Creative Commons License 2009.10.02 0 0 30486
Featured first kiemelést csak Top Rated Seller vehet. A többit kipróbálhatod, ha nagyon akarod - én úgy találtam, hogy nekem nem éri meg, de ez csak egy vélemény.
Előzmény: Joss-hdcrt (30484)
nyesu Creative Commons License 2009.10.02 0 0 30485
Ok köszönöm a segitséget.
Előzmény: Degeczi (30483)
Joss-hdcrt Creative Commons License 2009.10.02 0 0 30484
Mi a véleményetek, tapasztalatotok a kiemeltté tett hírdetésekről? Vastag betűs hírdetésekről, vagy szimplán azokról amelyikek a keresés elején színes keretben vannak. Megéri rá befizetni, hoz több vevőt? Mennyibe fáj ez a típusú népszerűsítés?

Mi a véleményetek a Featured Itemekről? Megéri rá befizetni? Egyáltalán hogyan lehet és mennyibe kerül?
Ahogy nézem, megéri, mert sokkal több licit van rájuk, és But It Now-ban is kelendőbbek. Tapasztalatok/vélemények?

Joss.
Előzmény: Joss-hdcrt (30472)
Degeczi Creative Commons License 2009.10.02 0 0 30483
miért akarnál?
nincs rá szükséged: amíg nem fogadsz pénzt, normál esetben mindig 0 lesz az egyenleg - hiszen a vett áru ellenértékét rögtön továbbterheli a kártyád felé
Előzmény: nyesu (30482)
nyesu Creative Commons License 2009.10.02 0 0 30482
Igazából az érdekelne hogyan lehet hozzáadni, feltölteni a PayPal balance?
Természetesen dombornyomott.
Előzmény: pittipitti (30479)
pittipitti Creative Commons License 2009.10.02 0 0 30481
Igen....
Belépsz az ebayedre és mikor átvisz a paypalra arra lépsz be amelyről fizetnél....
Előzmény: extasee (30480)
extasee Creative Commons License 2009.10.02 0 0 30480

Sziasztok!

 

Megnyert aukciót fizethetek-e más PayPal-ával?

pittipitti Creative Commons License 2009.10.02 0 0 30479
Kártyával...ha már hozzáadtad és alkalmas dombornyomottként viselkedő kártyád van..azaz van a hátán külön 3 jegyű kód...
És a limited emelkedik kártyahozzáadástól...

Előzmény: nyesu (30477)
FSO Papa Creative Commons License 2009.10.02 0 0 30478
Üdv!

Egy összetett kérdésem lenne, eladás témában.
5 éve vagyok regisztrálva, de eddig csak vásároltam. Most azonban úgy hozta a sors, hogy lenne eladnivalóm is. Szépen el is kezdtem az aukciót megformálni, el is készültem vele, viszont amikor aktiváltam volna, akkor jött az üzenet: nincs seller account-om. No, akkor rajta, előléptetem magam seller-ré. Viszont itt jött a meglepetés: ahogy ráklikkeltem a megfelelő gombra, visszairányított a német oldalra (az aukciót az angolra tenném fel), minthogy eredetileg oda regisztráltam. Mindezek után odáig sikerült eljutnom, hogy tájékoztattak, hogy írásban küldenek egy aktivációs kódot, amit be kell gépelnem. Ennek ma két hete és még semmi nem jött. Ennyi idő alatt meg szoktak jönni a levelek még Németországból is (nem Magyarországon élek). Viszont nem tudom, hogy a német regisztráció, még ha meg is kapom valamikor a kódot, megfelel-e a co.uk oldalon az eladásra, ugyanis itt egészen másfajta adatok kellenek tudtommal a seller accounthoz.

Valószínűleg azt kellene tennem, amit már régóta tervezek meglépni: valahogyan átjelenteni az egész account-omat az angol oldalra. Keresgéltem már a profilbeállítások között, de nem találtam semmi ilyesmit. Időnként elég zavaró, mert az automatikus üzenetek is mind németül jönnek ugye, és bár nincs gondom a nyelvvel, viszont ha webfelületen válaszolok a többségében most már angliai eladóknak, ott marad a német szövegkörnyezet az automatikus emailben és ismerve az itteniek vélekedését a németekről, ez nem mindig kimondottan előnyös egy olyan környezetben, ahol az egész adás-vétel a bizalomra alapul.

Ha valaki esetleg járt már hasonló cipőben és sikerrel vette az akadályokat, hálás lennék, ha leírná, hogyan tette, mielőtt az ügyfélszolgálat szabványválaszaival próbálkoznék.

Előre is köszönöm!
nyesu Creative Commons License 2009.10.02 0 0 30477
Igen van.Amikr belépek azt irja,hogy * PayPal balance: $0.00 USD most akkor pénzt kell rá tennem vagy kártyával fizethetek egyenesen.És még azt nem értem,hogy mit jelentLimits on your account limit500 utánna limit 2000 dollár max ennyiért vásárolhatok?
Előzmény: pittipitti (30476)
pittipitti Creative Commons License 2009.10.02 0 0 30476
Van már egyáltalán paypalod? :-)
Előzmény: nyesu (30474)
levistrauss Creative Commons License 2009.10.02 0 0 30475
csak abban az esetben tudsz paypallel fizetni, ha erre az eladó lehetőséget ad. Van amikor csak átutalást fogadnak el. Ha mindkettőtöknek van paypal-e, akkor egyszerű -és gyors- a dolog.
nyesu Creative Commons License 2009.10.02 0 0 30474
Üdv mindenkinek!
Szeretnék segitséget kérni,miután megnyerem az aukciot az ebayon, hogyan lehet Paypalon keresztül fizetni?
Segitséget előre is köszönöm
Yogi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 30473
A magam részéről biztos, hogy nem veszek olyan eladótól, akinél effajta vásárolt feedbackeket látok. Szerintem ezzel inkább megnehezíted a dolgot.
Változatlanul azt tartom kifizetődő stratégiának, ha olcsó, filléres holmikkal kezded az eladást. Minden háztartásban össze lehet gyűjteni egy nagy doboznyi fölösleges aprósságot, amit különösebb haszon nélkül, inkább a feedback miatt, el lehet adni.
Előzmény: Joss-hdcrt (30471)
Joss-hdcrt Creative Commons License 2009.10.01 0 0 30472
Mi a véleményetek, tapasztalatotok a kiemeltté tett hírdetésekről? Vastag betűs hírdetésekről, vagy szimplán azokról amelyikek a keresés elején színes keretben vannak. Megéri rá befizetni, hoz több vevőt? Mennyibe fáj ez a típusú népszerűsítés?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!