Keresés

Részletes keresés

gera66 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7066
Köszi, a segítséget. A főtengelyt azé nem gondoltam kalapáccsal egyengetni. A Táblás utcában az Agroforgnál ki van rakva egy egyengetőgép, azzal gondoltam megoldani, csakhát ahhoz le kell elöbb csupaszítani.
Előzmény: aard3m (6940)
gera66 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7065
Már azért a pöpec vadászlámpáért is megvenném:))
Előzmény: 4125 (7063)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7064
Persze, hogy jó ! Ha dolgozni akarsz, szerszámot kell venni, ez meg tényleg az ! A szerszámnak látszó tárgyaktól csak a hajad hullik ki. Nem vitatja senki a Makita minőségét .Szerintem még csak nem is drágább, mint ha évente veszel egy új gagyit. Ráadásul pont akkor műxik, amikor csak kell.
Előzmény: LandCruiser (7061)
4125 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7063

te melyik makita kereskedötől veszed ilyen áron a gépet?

nagyon jó ár az érte.

 

nekem ilyen van többek között:

http://www.hitachi-powertools.hu/hu/showmachine.jsp?Model=DS12DVF3-2A&Prod=HITACHI&Menu=100

Teaway Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7062
Ez ami a képen van, szerintem a 6317-es, az meg csak 30 Nm-es.
Te valószínűleg a 6337-est vetted, az tud 60 Nm-t.
Előzmény: Törölt nick (7058)
LandCruiser Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7061
40 pénzért ez a gép nagyon jó vétel. Gratula ! Gypsy nem megbántani akart a szinével, az egy külön térténet a láncfűrész topikból :))
Előzmény: Törölt nick (7058)
wagcina+ Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7060

Jól döntöttél!

Használd egészséggel!

 

Ezek minőségi szerszámok igényes embereknek. A lentebb felsorolt gépek meg nem munkára valók hanem az ajtót kitámasztani ha huzat van. Igaz arra tökéletesek.

Előzmény: Törölt nick (7058)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7059
Fújj, milyen undorítóan kék ! A csavarozó nem narancssárga ? :-D
Előzmény: Törölt nick (7058)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7058

Végül némi keresgélés után arra jutottam ezzel a csavarozóval hogy ár/érték arányban reális árra lealkudva veszek inkább egy profit. 60Nm-ért 40 rongy nem sok ár, és még így is volt haszna rajta a kereskedőnek, de ennyiért ez a 2,6 Ah-ás nem rossz vétel.  Mindenesetre egy 10-essel olcsóbban véletlenül se kellett volna egy nyamvadt 1,3-as. Ezzel meg már a cégnél is meg voltam elégedve, szinte kinyírhatatlan.

 

Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7057
Basszus, az Gépész u 14. Egyébként erősen a papát ajánlanám inkább. Ez a Gépész u  Kelenvölgy, nem messze az Auchantól.
Előzmény: Gypsy56 (7056)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7056
A szigeten nincs használható. Taksonyban van a MEGATOOL . Én oda egyáltalán nem megyek :-) Ahova én megyek, az Budapest XI Gépész u 4. Blág József STIHL szervíz. Ő nagyon penge, csak kicsit lassú, mert baromi sok munkája van. Őt ajánlom. Esetleg a fiát, Blág Szabolcs Bp XXIII Grassalkovich út 176
Előzmény: natenedu (7051)
4125 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7055

lehet, hogy tud megbizható szervizt, de szerintem amit tud maga szerel.

mondjuk ezzel minden müszaki beálítottságú ember így van.

fölleg hogy kevés a megbízható szerelő-szerviz :-(

natenedu Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7054
Olvasom a fórumot és emlékszem, hogy valaki itt (talán Gypsy56?) odavalósi. Hátha tud személyes, tapasztalatot, okosságot tanácsolni.
Köszi a szándékot, bár az igazat megvallva próbáltam célozni rá, hogy keresni azt tudok és a gugli is a barátom, de azért ha ajánlanak valakit az mégiscsak jobb.
Előzmény: 4125 (7053)
4125 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7053

http://kisgep.lap.hu/

 van egy csomó szervíz cím.

 

vagy a márkák honlapján is van bolt-szervíz cimjegyzék.

vagy tudakozó plusz :-)

Előzmény: natenedu (7051)
4125 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7052

még a HYUNDAI gépeit venném számításba, nekem egy fúrókalapácsom van töllük, nagyon jó kis gép.

 

http://www.devon.hu/barkacsgep.htm

a kék színűböl van 12voltos változat is, praktikerben láttam asszem11ezer huf volt két akksival.

én amikor a fúrókalapácsot vettemm áfa nélkül vettem meg egy boltban.

ezezk a gépek elvileg nem kínaiak hanem koreaiak. :-)

natenedu Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7051
Sziasztok,

Észak-Csepel szigeten keresek kertigép szervízt. Fűkasza kétüteműjét kellene megnézni.

Szigethalom, Tököl, Szigetcsép környékén.

Kisokost, idesüsst, szuperinfót már átnéztem de nem találtam semmit.

Köszi.
4125 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7050

srácok!

 

mint már írtam a kinzo-nak három minőségi csoportja van a gépeiböl.

a szürke az alkalmi használatra van, az alkalmi használat nem azt jelenti, hogy barkácsolhatsz vele! :-)

arra legalább egy barkács-vagy hobby kategoriás gépet kell venni, ez a kinzo plus sárga és kinzo endurance piros színű gépek.

az einhell-nek is több féle minőségű gépe van.

http://www.einhell.hu/index.php?file=kateg&id=111

elvileg van nekik is intenzív használatra gyártott gépük, régen ez szürke volt, de nem a manapság kapható szürke einhell gépek, azok simán bírták az ipari használatot!

 

a kinzo FLASHCELL betig a legujabb technologia, amivel a litiumos technologiát akarják kiváltani, mert nincs a gépben akkumulátor, és kb százszor többször lehet feltölteni mint egy átlagos litiumos akkumulátort.

és persze környezetbarát, mivel nincs akku.

Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7049
Hádeméne ?   :-D
Előzmény: LandCruiser (7048)
LandCruiser Creative Commons License 2008.08.24 0 0 7048
4125, Wector és Gypsy, nehogy rábeszéljétek Lord Voldemortot egy Dolmar láncfűrészre a csvarozó helyett :)
LandCruiser Creative Commons License 2008.08.24 0 0 7047
Csak kinzot neeeeeee !!!!!!!! Nekem esett már szét a kezemben kinzo gép, kb 2X 20 perc használat után, de a lelkét akkor lehelte ki igazán, mikor a röppályája végetért a pince betonfalán :) Ismerősi körökben is előfordultak már kinzo "gépek" de jót még senki nem mondott róla. A metaboról meg csak annyit, hogy azért nem látsz sürün, mert csilagászati az ára, viszont lehet vele dolgozni, de tönkretenni soha ! ebben biztos vagyok! Itt egy gép csak érdekességképp, ha elolvasod a műszaki leírását, érthető lesz, hogy miért kerül 70-80 ezerbe egy akkus csavarozó :):) http://www.beszerzem.hu/index.php?mod=ajanlat&op=mutat&ajanlatid=37694
Előzmény: Törölt nick (7044)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 7046
Előzmény: Törölt nick (7044)
4125 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 7045

kicsee

 

amire a legjobban figyelj, az az, hogy a négyütemű motorok nem bírják ha erősen megdöntik őket, bár talán még a honda motorost lehet a legjobban megdönteni, a négyütemű kapák közül.

négyütemű kertigép olajat vegyél bele, vehetsz bele gyári honda olajat is, bár elég drága, én pl. most castrol olajat használok, ez csak api-sh besorolású, de sztem elég nekik ez is.

 

bejáratás ugyanúgy történik, csak nem kell neki a keverék :-)

és persze a bejáratás után olajcsere, (5munkaóra).

Előzmény: kicsee (7030)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.24 0 0 7044

Kösz az eddigieket, a Skil megfontolandó, bár azok már tizen pár ezerért vannak, a legutóbbi amivel erőlködtünk a épp a Kinzo volt igaz az csak 12V-os kb 10 erősebb csavaronként lemerül és könnyű leterhelni még 1. fokozatban is. A mechanikája marha darabos, pár sebváltás után előjött egy enyhe zörgés is. Váltásnak valami mást lenne jó kipróbálni. A metabo nem túl elterjedt én is kevés maszekkal találkoztam aki azzal nyomult volna de az is igaz h sok alkatrésze csereszabatos mondjuk ilyenekkel mint a Hilti, bár az utóbbi időben már csak a marketingből élnek már azok is, és biliacél forgórészeket nyomatnak. A fermről csodálkozom h most lehúzó véleményt kaptam, bár hülyeség ez a 3 év gari mert addigra az adott modell általában rég kifut vagy a abolt zár be ahol vette az ember de valami csak van abban h ennyit mernek rá adni.

Esetleg nem tud valaki GY-M-S megyében olyan áruházat valaki akik most tartanak készleten Agoyamát? mert ezek a nonamek olyanok hogy mikor éppen mit kapnak vagy mi a matricadivat amit ráraknak.

4125 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 7043

a kinzonak három géposztálya van a normál szürke  a sárga plus és a piros endurance.

a sárgából az akksis gépekhez ugynazat az akksit használják, tehár több géphez is használható. (ha jól tudom)

4125 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 7042

kinzo gyárt akksi nélküli csavarbehajtót, 45-90másodperc alatt feltöltödik, majdnem 6Nm nyomatékkal.

félmillió feltöltést garantálnak a géphez.

http://www.ibroch.com/customer/kinzo/new/endurance_line/

Előzmény: Törölt nick (7037)
LandCruiser Creative Commons License 2008.08.24 0 0 7041
Az Einhelleket nézd még meg milyen árban vannak. Nem tudom a behajtóik milyenek, de vannak nagyon jó gépeik.
Előzmény: Törölt nick (7037)
LandCruiser Creative Commons License 2008.08.24 0 0 7040

Jobb gépeknél rá merik írni a forgatónyomatékot is, ami nem biztos, hogy fedi a valóságot, de megközelítőleg talán, mert igazából az határozza meg milyen erös a gép, és nem az aksi feszültsége. Nekem itthon egy 18V Extol van, legalább 3 éve vettem, egy aksival, de most is mükszik rendesen ha feltöltöm, ami igaz eltart 4 órát is, de nehezen is merül le. Én 7000 ért vettem akkor. Bosh-t, meg Skil-t semmi esetre se vegyél (ez az én véleményem !) tapasztalatból mondom. Egyébként tényleg lehet valami abban, hogy az Agoyama jó, mert van gipszkartonos ismerősöm, és neki bevált, pedig ha valaki, akkor ő használta..... Profi kategóriában meg metabo, igaz neked nem kell ez a kategoria, csak megjegyeztem.

Előzmény: Törölt nick (7037)
Teaway Creative Commons License 2008.08.24 0 0 7039
Nekem van Kinzo 2 db 18V-os 1,2 Ah-s akkuval, 5000 HUF-ba került. Otthoni alkalmi munkákra kiváló ár/érték aránnyal bír.
Jeladó Creative Commons License 2008.08.24 0 0 7038
A Ferm az egyik legolcsóbb kategória, mást nem irhatok,mert még beperelnének érte. SKIL 10 alatt van, igaz , már azt Kinában gyártatják.Van 2 akksival noname márka, az isten tudja, az legalább 2 akksi.
Előzmény: Törölt nick (7037)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.24 0 0 7037

Volna egy nem teljesen ide vágó kérdésem: akkus behajtó kéne és volt egy akció egy 12V-os 1,3 Ah makitára, amit hivatalból használtam és érzésre nem tűnt az sem oylan erősnek, de 30000 fosztogatták, ennyit hébe hóba használásra nem ér meg, és más ismertebb márka közül sem igen látok olyat aminek tényleg jó ár/érték aránya volna egy nem profi felhasználáshoz. A boschok pl marha designosra vannak tervezve de még annyi erejük sincs mit az említett makitának és az akkuja az összes többihez hasonlóan a gép árának a 80%-a magyarán azok kikészülésével az egész elértéktelenedik, inkább egy komplett új.

De ha van valakinek tapasztalata a 10000 Ft körüli árkategóriában olyan géppel ami használható ideig stabil nyomatékot ad le és a töltője is képes gyorstöltésre, netán van több mint 12V-os verziója is, -mert annál kisebbet baromság venni,- de inkább 14,5V-osat az beszámolhatna a tapasztalatairól. Több helyen hallottam jó szót az Agoyama gépekről melyek bagóért tényleg jók, illetve a Ferm gépekről, ebből pár gép van is használatban szóval a kidolgozása nem a legaprólékosabb de tényleg amire kell tökéletesen megteszi.

mindenféle ötlet tapasztalat érdekel!

Kösz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!