Keresés

Részletes keresés

krizsi_l Creative Commons License 2009.01.25 0 0 649
A nem átlag háziember pedig csak hosszas és erőteljes behatásra, duzzogva áll neki egy napi használatú konyhakést megfenni. Amikor pedig párja az első alkalommal tányéron vág vele valamit, elkéri, hogy beledőljön :)
Előzmény: ZsuR (647)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.25 0 0 648
Hat az akkor mar nem kes! Akkorak a lukak, hogy boven ele.

Ujabban van olyan is, amibe vizszintesen lehet beletenni a kest. No meg ott vannak a magnesesek, akinek van hely a falan.
Előzmény: Pandacsökhy (645)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.25 0 0 647
Az atlag haziember is ilyen...
Előzmény: krizsi_l (646)
krizsi_l Creative Commons License 2009.01.25 0 0 646
Kétségtelenül igazad van. Csak ha egy átlag háziasszony kezébe adsz egy fenőkövet és egy kést akkor elég furcsán fog rád nézni.
Előzmény: joy (629)
Pandacsökhy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 645

Biztosan. Leginkább  akkor, ha az adott  sliccbe  1-2 számmal szélesebb  kést szorítanak.

 

:-O

Előzmény: joy (643)
Pandacsökhy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 644

Nono....!

 

*Izzad,  zavarában habog,  és  és tétován a zsebébe nyúl*

 

:-)))

Előzmény: ZsuR (641)
joy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 643
Más írta, nálam még nem fordult elő. Nics régi tartóm, de azt megtapasztaltam, hogy a függőleges vágású hajlandó bemaródni, és megfogja a pengét.
Előzmény: Pandacsökhy (639)
joy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 642

Nem túlzás az, hogy paradicsomsalátához lazán föl lehessen karikázni a gyümölcsöt.

Csupán az ujjunkat nem célszerű a penge alá teni.

Ezt is meg kell tanulni.

:o)

Előzmény: comad (637)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.25 0 0 641
:)) "és funnyn elkezdene játszani a hapikám katanájával" :)) Ok igy hivjak? :))
Előzmény: Pandacsökhy (638)
joy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 640

Nos ez az az ok, amiért még véletlenül sem kerülhet tv a konyhánkba.

:o)

Előzmény: Pandacsökhy (635)
Pandacsökhy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 639

Óóóó...nagyon hosszú kellene legyen az a használat, ami alatt a félprofi fa-késtartók átfürészelõdnének.

 

Ááááá!

 

Ezt én itt 23 éve vettem, cca. a lányom születése idején valamikor, ...állandóan ki-+be rakjuk bele a klf. késeket, napi minima  20-25  alakalommal,  de nincsen rajta még jele se annak, hogy a fürészes (vagy egyéb) kések  a  tartó slicceket akár csak ki is tágitották volna.

 

Pedig egy teljesen kesekenyvásznú, népi-mezei  IKEA darab, messze nem a vaskemény fákból összeszuperkedett, és méregdrága  luxusi procc-ság.

Addig éljekén  egészségben, és a mai állapotomban, amíg   a kések valamelyike át nem fürészeli a sliccet!

 (Azt hiszem megunnám az életet!)

Előzmény: joy (631)
Pandacsökhy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 638

Errõl azonnal eszembe jut a "Body Guard" c. filmbõl az a baró  jelenet, amikor a csaj  a krapi  udvari  lakásába   elõször  megy be  szerelmeteskedni,  és funnyn  elkezdene játszani  a  hapikám katanájával, ....és a manusz  a  kezével leinti,  hogy  ne mozduljon,  aztán a nagy csendben  ráejti a kard élére a csaj  kis kék selyemsálját, ----az meg kétoldalt lehullik megfelezve.

:-)))

 

Meg is nézem a Jutubin, hogy  meg van-é...

 

:-)

Előzmény: comad (637)
comad Creative Commons License 2009.01.25 0 0 637
Pandacsökhy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 636

Ha csak egy kicsikét is "handy" az ember, akkor a csontozót mindig az agyonfent/elkopott régi, de márkásan  jó acélokból alakítja ki.

A lentenbbi képemen  a fenõszíj mellett van egy íves, kis 13 centis kés, az valamikor egy 28 centis /egész más profilú/  nagy kés volt, de mostanra az lett belõle ami...

 

Kifejezetten jó gyaksi  egy valamikori nagy késbõl egy frankó kicsit szabni.

 

Kirajzolom fekete  filccel a fazont, aztán  gyorsvágóval (de nem felizzitásig!) lassan, vizbehütve  lenyesem a hosszból a felesleget,  majd lassu köszörün kialakítom a végsõ  profilt, ... kiélezem,  lefinomítom, polírozom, oszt annyi.   És a  franc se fog kiadni mondjuk egy Wüsthof-csontozóért 45-50 Eurót.  Nyemám!

 

Jobbat csinálok magam!

Előzmény: joy (633)
Pandacsökhy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 635

Nálunk is  elõfordul  ókor-ókor az ilyesmi.

Leginkább akkor,  amikor  "A Tudorok" címü kosztümös történelmi sorozat megy,  és mutatnak egy jó lenyakazást,  én meg cufellig éppen hagymát szeletelek....fél szemmel a képernyõre bámulva.

Előzmény: joy (634)
joy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 634

"...talán 5 órás munkával (hehehe!) elérem, hogy beleszalad a kezembe..."

 

Én ezt egyetlen pillanat alatt elértem: az asztalon fekvő kést -kezemben forró edénnyel- arrébb pöccintettem. Amikor eszembe villant, hogy a pengéje van felém, már a fájdalom nyilalt ujjbegyembe.

3 hete, és még mindig zsibbadt...

 

Előzmény: Pandacsökhy (621)
joy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 633

Nehéz tanácsot adni.

Én csak a két legnagyobb kést, tartót, a fenőt és az általános ollót vettem meg, még a lányomnak gyűjtök egy ugyanilyen ollóra, oszt annyi.

A recés kenyérvágót nem szeretem, sokkal többre becsülöm a jó pengéjű éles késeket.

A kiskések nem érdekelnek, van egy jó hámozóm.

Csontozónak meg egy ősrégi elkopott kés-maradvány megteszi.

Előzmény: buttha (612)
joy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 632

Jesszumpepi!

Most látom csak a nicked!

:o)))))))

Előzmény: valaki ül kint a szárnyon (608)
joy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 631

Nem tudom!

 

Ha azt veszem, hogy milyen káosz van  a kohyhafiókban, és a kések egymás élét verik ki, sosem találom azt emi kell, vagy épp a legalsó...

Egyet vettem, mert ezeket a késeket szeretném megvédeni. Nem csupán az áruk, de minőségük miatt is megérdemlik.

A másodikat a már meglevő, jobb késeimnexánom. Azután az összes többi vacakot kidobálom a francba.

Miért pont ez?

Mert nem függőleges, kínálja a kés nyelét, és a vágatok is vízszintesek, így a hosszú használatban sem fűrészelődik át.

 

Ha nem kapok olcsóbban, akkor inkább ez, mint egy olcsóbb, de más kivitelű fadarab.

 

Végül is:

Ahhoz képest, amennyit elcsesztem mindenféle "olcsó" késekre, szirsz.r tárolókra eddig, megéri.

:o)

Előzmény: valaki ül kint a szárnyon (608)
joy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 630

Természetesen, Azok a kések folyamatos használatban vannak, nem úgy, mint egy háztartási, amit megfensz, vágsz vele párat, és napokig-hetekig a tartóban pihen!

 

Egy jobb vadászkést is élezni kell egy-egy elejtett jószág földolgozása közben.

Jesszummaria, hogy milyen árai vannak a vadászkéseknek!

Előzmény: Törölt nick (607)
joy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 629

Azért jobb késekhez inkább a fenőkő, mint az ilyen "élezők"!

Ezek mindegyike mredek -tényleg 30o-os- élet vág-köszörül a pengére.

Rendszeres használata gyorsan elfogyasztja a kést.

Előzmény: krizsi_l (605)
joy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 628

"... kés élét 20-30o-os szögben egyetlen íves mozdulattal nyelétől a hegyéig végihúzzuk a fenőn ..."

 

Bocsi így í pontos!!!

Előzmény: joy (625)
joy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 627

Sztem is sok, én beérem jóval kevesebbel, de szögmérő nélkül: köbö 10o.

Lényeg, hogy ne 90o legyen!

:o)

 

Lényeg, hogy az él ne látszon, ne legyen sorjás, és a penge se legyen karcos.

Akkor vágja az érett őszibarackot is.

Előzmény: H_G (626)
H_G Creative Commons License 2009.01.25 0 0 626
30 fok baltához való.
Előzmény: joy (625)
joy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 625

A Zwilling fenőjéhez mellékelt egy használati utasítást, amelyik nagyon egyszerű, de jó:

Nyelét fogva letámasztjuk a húsvágó deszkára a másik végét, és a kés élét 20-30o-os szögben egyetlen íves mozdulattal végihúzzuk a fenőn jobbról, majd másik oldalról is 5-10*.

 

Stabil, gyors, és hatásos.

Nekem bejött.

/Azóta szidnak, mert a többi kést is megéleztem... magam is bőrömön tapasztalom a változást... :o)

Előzmény: krizsi_l (605)
H_G Creative Commons License 2009.01.25 0 0 624
"Fenõacélon pl. ma sem tudok jól fenni, mert ugye azesetben mindkét objektum mobil,"

Nem szükségszerűen -- attól, hogy a profi giroszos úgy használja, mi amatőrök elfektethetjük az asztal szélén, mint a követ, vagy tarthatjuk függőlegesen is, a hegyét rányomva pl. egy parafa alátétre, a gyártók tudtommal ez utóbbit ajánlják.

"kikisérletezem a port -vagy pasztát- ami a legjobb,"

Lehet kapni pont erre gyártottat, Puma márkájút az E.-metálnál, bár nem olcsó. (És mostanában csak a durvább feketét tartják, a finom zöldet nem.)
Előzmény: Pandacsökhy (622)
joy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 623

Igen, pont ehhez hasonlóakat használnak:

 

Valóban nem mélybordásak, azért is vettem meg ezt, mert amelyekkel eddig találkoztam gyenge anygú, de valóban láthatóan mélybordásak voltak.

:o)

Előzmény: Boarhunter (604)
Pandacsökhy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 622

Ne is mondd! Sok komoly munkaórát elcsesztem a semmire ( elfuserálásra!) amíg megtanultam a szöget  tutira tartani.

Fenõacélon  pl. ma sem tudok  jól fenni, mert ugye azesetben mindkét objektum mobil, nálam  meg legalább az egyiknek lerögzítettnek kell lennie, hogy biztos legyen a siker.

 

Ha a mai kisérletem bejön ezzel a fenõszijjel  (lásd lentebb!) akkor egy gyalult tölgyfalécre fogok egyet applikálni, kikisérletezem a port -vagy pasztát- ami a legjobb, és a cuccot  asztalra rögzithetõsre csinálom majd, pillanatszorítókkal.

 

Én késbuzi vagyok, már  nagyobbacska gyerekkoromban is a kedvenc délutáni foglalatosságom volt a a lugasban a 7-8  kis  bicskáimat élezgetni,...állitólag ez krypto-agresszivitást takar, (ezt valami retek cihológus mondta), persze  én nem hiszem, mert abszolut nem vagyok agresszív, de annak a cihológusnak lerugom a fejit az bisztos.

 

:-)))))))

 

Előzmény: Boarhunter (620)
Pandacsökhy Creative Commons License 2009.01.25 0 0 621

Ma a reggeli KV után nekem is kedvem kerekedett egy kis  vasárnapi konyhai  fuseráláshoz, így a tegnap  d.u.  padláson talált klf. szíjdarabok egyikét (találtam egy nylanyszatyornyit, mert nagyon spájzolós voltam valamikor)  u.n. "Attack" gyorsragasztóval  ráragasztottam egy régi masszív vonalzómra, úgy,  hogy a bõr bolyhosabb felülete legyen felül. 

 

Ma délután meg fogom kenni fogkrémmel, -állitólag az  nagyon jól políroz-, és egy már  jól tegnap jól  kiélezett pengémet elkezdem rajta  fínomabbra fenni,...talán 5 órás munkával (hehehe!) elérem, hogy beleszalad a kezembe, (jártam így vagy 16 éve).

Van olyan ipari köszörükõ,  amely  préselt keménygumi,  és abba az alapanyagba van a nemeskorund, vagy a sziliciumkarbid- por keverve,.... na az egy remek élezõ!  Borotvaélt  lehet vele csinálni  lassú kézi mozdulatokkal egy negyedóra alatt.

 

Egyszer jutottam hozzá egy  ilyen korongnak egyetlen cikkéhez,  azt vagy 5 évig használtam,  és csodájára jártak a késeimnek a haverok.

Kis étolajat rácsöppentettem, és szuper élt tudtam csinálni azzal, persze elõbb  síma falapra ragasztott smirglivel  egy  jó alap-élt kellett kialakítani.

Előzmény: tuutuu (578)
Boarhunter Creative Commons License 2009.01.25 0 0 620
Értem. Én a keresztmetszetre gondoltam, lévén az ilyen kézből fenésnél ha egy kicsit billeg a kéz és nem tartja az élszöget, az domború profilt eredményez, "pofás" lesz a penge.
Előzmény: Pandacsökhy (619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!