Keresés

Részletes keresés

DKata46 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 1860

Szia Szecsili! Jó látni azt h itt mennyire figyeltek egymásra és követitek ki mennyire gyógyul,a biztatás is nagyon

jólesik!! Én szerencsére "RÁTOK"találtam,addig keresgéltem! Most még én lehetek itt az "újonc,a legfrissebb":))

Mint Nyuszipofinak is írtam nekem mindkét lábamon volt bütyök,de nekem még+megcsinálták a jobb 2 kalapácsujjamat is!

Lehetséges h nekem ezért ilyen nehézkes a felépülés,mert kicsit sok volt egyszerre a jóból,vagy ez így természetes,csak türelmesnek kell lennünk!!?

Érdekes módon nekem is mint Nyuszipofinak először jobban fájt a bal lábam,ahol csak faragtak,mint a jobb,ahová fémlemez+a csavar is került,ill

még kalapácsujjat is korrigáltak! Még,duzzadt,vöröses,a var lejött,a heg elég hosszú és még piros,de gondolom ez halványul!??

Én nem lámpáztam,de az jó?? Mert akkor én is beszerzem ha még nem késtem le róla!!! Én mától kezdhetek megpróbállni teljesen ráállni eddia az orvosom nem engedte csak

a lábélen való sétálgatást! Utcán még nem voltam,már jó lenne menni,mert elég depi lesz az ember ebben a tehetelenségben!!

Tornáztatgatom,de nem fáslizom!! Használjam?? Minden jótanácsot szívesen vennék!! Írjatok lányok ha van időtök,remélem eljön az idő amikor én önthetek lelket másokba!!!

Sziasztok:Kata. Jobbulást kívánok!!!!

DKata46 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 1859

Nyuszipofi rövideket írok ne szálljon el!:))

Nos én nem hordtam kezelőcipőt,nekem nem ajánlották,lábélen közlekedhettem,mától állhatnék elviekben rá,de még fáj!!Sokszor dagadt,duzzadt,egy pár

napja már egyre kevésbé ill.rövidebb időre! Én még nem vettem cipőt sem a lábamra csak szobazoknit!A hegről fokozatosan lejött a var,e ma már az is csak egy hosszú csík,amiigen vörös,de nem negyulladt,csak gondolom még friss. Örülök h te már túráztál is,nagyon boldog lehetsz!!! Én is alig várom már ezt a pillanatot!Én még nem dolgozom

nov.közepén kell mennem kontroll rtgre,aztán majd eldől!Tornáztatni én is szoktam,úgy ahogy a fórumokon elleste,utána olvastam! Szeretnék már kijutni a lakásból de edddig nem engedte a doki a terhelést! Nagyon rossz az első csizmázás,cipőzés!!?? Úgy szeretnék már menni h hihetetlen. Mit javasolsz milyet vegyünk? Igaz az,h ami eddig

volt cipőinket már többé nem vehetjük fel! Ezt is egy kommentben olvastam??:( Te mennyi idő után járkáltál,dolgozol? Fáslizzam én is szted? Ezt viszont nem mondta senki!!Írj minnél előbb!! Sok javulást és Örömöt NEKED!!!! Kata

DKata46 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 1858

Nyuszipofi most gyorsan a nagy lényeget,nehogy megint hiába írjak!!!!

Nekem szept 21.én volt a műtét az OBSIban.Nekem a kalapácsujjam/Jobb2 is megcsinálták/ Nekem nem drótoztak,hanem egy fémlappal és csavarral is rögzített a doki! Azt

mondta ő nem híve a drótozásnak,mert az könnyen "elmozdul"így nem az lesz amit szeretnénk!

Nos nekem ezért lett a másik módszer! Fraxit ma megkérdeztem,este lesz még az utolsó és el is fogy,de nekem ragaszkodott h ennyi ideig adjam!

 

DKata46 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 1857

Szia Nyuszipofi!!! Úgy örültem h írtál!!!

megválaszoltam neked egy kisebbfajta regényt de elszállt minden!!:(

Megpróbálom újra!!!!!

Nyuszipofi11 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 1856

Szia Szecsili!

 

Nekem nem csavarom van, hanem "drótozták". Ezt jövő tavasszal veszik majd ki, mert akkor lesz a következő műtétem, Sajna a jobb lábam második ujján kialakult a kalapácsujj is, de a doki nem akarta együtt műteni a két bütyökkel, így arra jövő tavasszal kerítünk sort, akkor veszi ki a drótot is. Hát mit ne mondjak semmi kedvem hozzá, de sajna ez nem kedv kérdése :-( Ráadásul nem csak kalapácsujjam van, hanem ki is van ficamodva, a röntgenen jól látszik, hogy teljesen el van csúszva egymáson a két csont a lábujj tövénél. Úgyhogy ez is drótozva lesz a doki szerint. Mindettől függetlenül talán nem lesz annyira rossz, mint a mostani műtét, mert csak az egyik lábamat érinti. Addig is ápolgatom a bütykök helyét, hogy szépen javuljanak :-). Remélem nem fog fájni Neked sem a csavar kivétel, elvileg azt már ambulánsan csinálják. Jobbulást Neked is! Szia!!

Előzmény: szecsili (1855)
szecsili Creative Commons License 2012.10.23 0 0 1855

Szia Nyuszipofi11!

Örülök, hogy írtál, csalódott voltam, hogy nem reagáltál a soraimra, de biztos vagy éppen elkeseredve voltál, vagy nem értél rá. Örülök annak is, hogy már jobban vagy mindenféle értelemben. Szerintem is a 4. hét után már látványosabb a javulás. Nyáron annyival voltam könnyebb helyzetben, hogy tudtam tépőzáras pántos szandálban járni, és kb 6. héttől már magam is eljártam otthonról, úgy hogy nem volt feltünő már a járásom. Előtte is mentem, de akkor nem annyira gyalogoltam még. Csak hogy tudd, nekem kb 3. hónapig még meg is duzzadt olykor estére, de reggelre lement. Utána viszont már nem dagadt meg és tökéletesen tudtam meg tudom is használni. Egyébként én is lámpáztam, meg kentem, mint Te. Neked van csavarod? Nekem van és most érzem, azt hogy ki kell venni, készülök a dokihoz vissza emiatt. Remélem ez, nem vet vissza nagyon. További gyógyulást, meglátod tényleg mindig jobb lesz! Üdv. Szia!

Előzmény: Nyuszipofi11 (1853)
Nyuszipofi11 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 1854

Szia Kata!

 

Úgy látom a műtét utáni 4. hét a depi időszaka. Én sem voltam jobban ekkor. Azóta szerencsére eltelt majdnem egy hónap és igen sokat javultam, A kezelő cipőt már nem hordom (nem tudom Neked volt-e ilyen), de nagyban megkönnyíti a járást, én még bevásárolni is voltam benne (persze nem kis feltűnést keltve). Most már vettem egy csizmát is (lapos sarkút és egy számmal nagyobbat, de jó kényelmes) Az 5. héttől dolgozom, de egyelőre még hoznak-visznek kocsival, nem mentem BKV-val, de most már azzal sem lesz gond. Tegnap már megtettem egy 5 km-es túrát is (igaz a férjem edzőcipőjében :-) Mai napig fáslizom a lábamat nappal, anélkül még bedagad pár óra alatt. A seb szépen gyógyul, még piros a csík, de nem lesz heges, igaz kenem minden este Contractubex krémmel. Ahol lefaragták a bütyköt még érzékeny, főleg a bal lábam. A jobb lábam sokkal kevésbé fáj. Az éjszakai ujjhúzó továbbra sem kellemes, de a doki azt mondta hordanom kell, gogy ne legyen rosszabb. Szerintem a gyógyulást nekem nagyban meggyorsította a Biotron lámpa is (a kicsi kézi van, nem a nagy). Gyógytornára nem járok, de este szoktam tornáztatni, csak úgy öregesen mozgatom folyamarosan a lábujjaimat (bábozok velül:-)). Maradéktalanul azonban nem vagyok boldog, mert ahogy írtam, nem egyenesedtek ki a lábujjaim. Nem tudom, hogy a doki rontott-e el valamit, vagy csak ennyit lehetett kihozni belőle, nyilván ezt ő nem fogja elismerni és én sem tudom biztosan. A tény, hogy az átlagnál hosszabb lábujjaim vannak, lehet, hogy ez is akadály, nem tudom. Csak azért is zavar, mert mindenki azt mondta előtte, hgy szép egyenes lesz és most marha nagy a csalódás. Eddig se hordtam nyitott szandált, valószínűleg ezután sem fogok. Azon viszont csodálkozom, hogy még mindig adod magadnak a vérhigítót. Általában csak 10 napig kell. Nekem a doki is 2 dobozzal írt fel (ez 20 db), de a zárójelentésre is rá volt írva, hogy 10 napig kell adni. 7 éve volt egy bokaműtétem, azután is 10 napig kellett adni. Szerintem ennek nézz utána. Ne legyél elkeseredve, tényleg hétről hétre jobb lesz, de ahogy olvastam, legalább fél év a teljes gyógyulás.

Előzmény: DKata46 (1851)
Nyuszipofi11 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 1853

Szia Szecsili!

 

Most már lassan két hónap telt el a műtét óta, sokkal jobban vagyok. A lábam szépen gyógyul, már csizmát is vettem magamnak :-) Sajnos az alap problémám maradt, a lábujjaim nem lettek egyenesebbek. 43 éves vagyok, már nem annyira fiatal, de ahhoz még igen, hogy számítson a külalak is. Az Ortopéd klinikán műtöttek Budán egyébként. A gyógyulás tényleg hétről hérte látványosabb. Azóta már dolgozom is, vaószínűleg az is jobbított a hangulatomon, már nem csak magammal foglalkotom. Köszönöm bátorító szavaidat, tényleg igazad lett, már optimistább vagyok.

Előzmény: szecsili (1848)
Nyuszipofi11 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 1852

A fene, írtam egy kisregényt és eltűnt, ezt nem huszem el :-((( kezdhetem elölről

Előzmény: DKata46 (1851)
DKata46 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 1851

Szia Nyuszipofi! Mint írtam szinte ua. a problémám mint Neked!

Változott már a helyzetetd? Tornáztatod is??

Még dagadt? Én még csak lábélem mehetek,4hete csak a lakásban vagyok.

Totál elkeseredés!

most már varasodik a vágás,de az is feszít rendesen!

Privát kapcsolatot hogyan tudnánk felvenni???

kérlek írj!!!Kata

Előzmény: Nyuszipofi11 (1847)
DKata46 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 1850

Sziasztok! Szinte mintha csak én írtam volna Nyiszifofi11 levelét!

Nagyon egyforma a problémánk!

Bő négy hét után még mindég dagadt,duzzadt,vörös a lábam,cipőt,de még papucsot sem tudtam venni!Kifejezetten csak lábélen "közlekedhetem",persze itt a lakásban!

Én még a Fraxiparint is adom a hasamba,amit szintén nehezen tolerálok már!

Meggyógyul ez valaha is,mikor tudok újra rendesen járni?

Gyógytornát tudtok erre? kérlek titeket írjatok!!!!!!!!!!!!!

 

szecsili Creative Commons License 2012.09.28 0 0 1848

Szia Nyuszipofi11!

 

Azért írok, mert látom el vagy keseredve. Nekem csak az egyik lábamat műtötték június 6-án Austin módszerrel. Nem tudom mit mondjak Neked! Fiatal vagy biztos, tehát nem mindegy milyen az eredmény, meg hát persze elég nagy áldozatot is hoz ezért az ember, szeretne szép eredményt látni. Én már nem vagyok olyan fiatal... sajnos... Én meg vagyok elégedve az eredménnyel. Nincs bütyköm egyáltalán, a nagyújj persze mártanilag talán nem teljesen egyenes, de sokkal jobb, mint volt. Van egy kis dölése valóban, ha úgy elnézegetem,  de mégis sokkal jobb a formája a bütyök hiánya miatt a lábamnak. Mivel a másik lábamat még nem műttettem meg, ha összehasonlítom, sokkal jobb az eredmény, igaz egy kicsit olyan idegennek érzem néha az "új" lábamat, mintha nem az enyém lenne. Nem bántam meg, mindenképpen megérte. Nekem nem kellett  éjszakára semmit sem használnom. Egyébként elképzelhető, hogy még alakul. Neked azt mondta az orvos, hogy ne terheld? Nekem viszonylag korán azt mondta, hogy amennyire tudom nyugodtan terheljem, használjam, nyilván mértékkel. Még alakulhat szerintem a kedvedre, de azért ilyenkor én már legalábbis elhagytam a kezelő cipőt, lehet, hogy a használat is segíteni fog. Igaz, hogy Neked kettőt műtöttek, biztos nehezebb a járás. Hol műtöttek Téged? Engem a győri kórházban. Szerintem, legyél optimista, ne keseregj, ha már jól tudsz menni is, meg felvehetsz újra cipőket, biztos jobbnak látod a helyzetet, meg a lábadat. Szép napokat, és jó gyógyulást, valamint derülátást kivánok Neked! Üdv! 

Előzmény: Nyuszipofi11 (1847)
Nyuszipofi11 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 1847

Sziasztok!

 

Nekem csütörtökön lesz 4 hete, hogy mindkét lábamon műtötték a bütyköt, az egyik még nem volt nagyon rossz állapotban, ott Shede technikát alkalmaztak (lefaragtak belőle), a másik lábamon nagyobb volt a deformitás, ott csontot is vágtak és drótozták is (Austin) . Érdekes módon az a lábam fáj jobban, amin csak faragtak, nem a vágott.

Igazából el vagyok egy kicsit keseredve, mert 4 héttel a műtét után sem egyenesedtek ki a nagylábujjaim. Csináltam a műtét előtt és utána is képet (az utóbbit ezen a héten) és szinte alig van különbség a lábujj szögét illetően. Csalódott vagyok, mert az mondták szép egyenesek lesznek, de nem azok. Éjjel már használnom kell lábujj húzót is, de annyira fáj tőle a lában, hogy hajnalban már le kell vennem. Kezelő cipőben járok, nem terhelem, még dolgozni sem dolgozom, valahogy mégsem úgy gyógyul ahogy én azt elképzeltem, a külalakról nem is beszélve. Ráadásul az is furcsa, hogy nem csak oldalt vágták fel, hanem felül a nagylábujj és a második lábujj között is van egy rövidebb vágás. De ez nem is zavar annyira, mert tudom, hogy a heg nem fog igazán látszódni. Nektek ezzel kapcsolatban milyen tapasztalaitok voltak? Rögtön a műtét után már egyenes volt a lábujjatok, vagy csak később alakult ki? Előre is köszönöm ha megosztjátok velem a tapasztalaitokat.

szecsili Creative Commons License 2012.09.24 0 0 1846

Szia Zsuzska!

Én is csak ilyen "magasságokban" gondolkodom. Ilyent eddig is hordtam és már most is volt rajtam, persze nem gyalogtúrára... :) :) 

Előzmény: zsuzska86 (1845)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 1845

Szecsili!

 

Hát nekem igazából már az 5cm körüli is magassarkúnak mondható. :) Én is inkább lapostalpúban járok. De szépen lassan hozzászoktatom a lábamat.

ÜDv

 

Előzmény: szecsili (1844)
szecsili Creative Commons License 2012.09.21 0 0 1844

Szia Zsuzska!

Örülök, hogy magassarkú cipőben is gondolkodsz, ez azt jelenti, hogy tényleg nagyon jó a lábad. Én már nagyon régóta nem hordtam magassarkút, csak egészen kissarkút, és nem is gondolom, hogy fogok, de mostanában alacsonyakban is sok csinos cipő van, azokat hordom én is. Üdv. Szia!

Előzmény: zsuzska86 (1843)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 1843

SZia!

 

Akkor szerencsétek volt ami az időjárást illeti. És tényleg az lesz a legjobb ha az orvos is megnézi, nehogy később azért zavarjon. Nekem már jól bírja a félcipőket, a magassarkút még nem. :P De sportcipőben már jó vagyok. :))

Üdv.

Előzmény: szecsili (1842)
szecsili Creative Commons License 2012.09.20 0 0 1842

Szia Zsuzska!

Én sem bántam meg, jól müködött a lábam a "nyaralás" alatt is. Jól bírtam a zárt cipőket is meg egyszer-egyszer szandit is, mivel jó időnk volt, sokkal jobb, mint amit itthon előrejelzésben láttam. Már egy kicsit látom a csavarom fejét, de mondom nem volt gond a zárt cipőkkel sem. Azért lassan elmegyek a dokihoz, megbeszélem vele, hogy meddig várunk a csavarral, nézze meg ő is. Üdv! Szia! :)

Előzmény: zsuzska86 (1841)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.09.13 0 0 1841

Nem bántam meg, sokkal szebb lett a lábam, és nyilván cipőben is jobb lesz. :) Nektek jó pihenést, túrázást. Holnaptól már jobb idő lesz, állítólag. Majd írjál hogy bírtad, néha néha azért majd bekukkantok. :)

Üdv

Előzmény: szecsili (1840)
szecsili Creative Commons License 2012.09.13 0 0 1840

Szia Zsuzska!

Örülök, hogy minden rendben. És most így visszanézve nem bántad meg ugye? Mi ma délután utazunk el Szentpétervárra és most úgy néz ki, hogy jön a zárt cipős időszak. Egyébként jól vagyok, itthon bírtam a cipőt, drukkolok a jobb időért. Ha megjöttem, írni fogok, ha még feljössz azért ide!? :) üdv szia

Előzmény: zsuzska86 (1839)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 1839

Szia, pont ma akartam írni. :) Ma voltam az orvosnál, kiszedte a varratot. Úgyhogy most már minden rendben és közelébe nem megyek többet a kórháznak. :)

Jobban hajlik, és tényleg szebben néz ki. Az orvos is mondta, hogy teljesen másképp néz ki. Hát mondom azért nincs akkora változás, de tény, hogy már nincs kis dudor ott. Még nyilván érzékeny, de minden rendben.

Veled mi újság?

Előzmény: szecsili (1838)
szecsili Creative Commons License 2012.09.12 0 0 1838

Hogy vagy Zsuzska? :) :)

Előzmény: zsuzska86 (1836)
szecsili Creative Commons License 2012.09.06 0 0 1837

Szia Zsuzska!

Hát az jó hosszú, nem gondoltam volna! Nem csoda, hogy ha egy idő után nyom. Köszi a választ, jobbulást, szia! Azért még írj! -:)

Előzmény: zsuzska86 (1836)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 1836

Jah igen, már tegnap is meg akartam írni, csak akkor kimaradt, szóval 2cmes a csavarom. Amúgy ma már rá tudok állni rendesen, és szinte alig fáj, és az már feltűnt hogy jobban hajlik az ujjam, mint előtte. :) Kötést is lecseréltem a másik eléggé véres lett, és jó nagy tapaszt használtak. Most már így kicsit szolidabb. :)

Üdv

Előzmény: szecsili (1835)
szecsili Creative Commons License 2012.09.06 0 0 1835

Szia Dulszy!

Csak egy picit rövidebb a szandálban látom, de nem annyira, hogy ez cipőméret különbséget jelentene. Mint írtam, szerintem azért, mert a haránt boltozatot is megemelte a doki. Nem sántítok egyébként, jól megyek. A csavarotok hosszáról még egyitek sem írt, pedig érdekelne! Sziasztok!

Előzmény: dulszy (1833)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 1834

Szia dulszy!

 

Igen, így utólag tényleg jobb így, mert nem idegeskedtem előtte túl sokat. Csak egy öltés került a vágára, és ahogy kivettem a szavaikból kb mindegy lett volna hogy varrják vagy tapasz, hasukra csaptak aztán ez lett. :P :)

Köszi a jó tanácsokat, meg is fogadom őket, és a jókívánságokat is. Nem fáj egyébként túlságosan de azért érzem, ahogy meglestem a kötést levéve, alig lehet 1cm-es a vágás. Úgy vettem észre kicsit bedagadt, lehet jegelem majd holnap kicsit.

Jah és én is megkaptam a csavart emlékbe szép fényesre tisztítva. :)

Üdv

Előzmény: dulszy (1832)
dulszy Creative Commons License 2012.09.05 0 0 1833

Szia Szecsili!

Nem értem miért lett rövidebb a lábad, ez a műtét szerintem nem befolyásolja a láb hosszát, majd kérdezd meg erről a dokit, kíváncsi vagyok, hogy tényleg jól érzékeled !  Nem csak beképzeled magadnak? Sántítasz még? Az ismerősöm akit tavaly augusztusban műtöttek, még februárban is sántított., pedig  kivették neki a csavart még novemberben. Azt mondta, hogy megszokásból. Írj! Üdv.

Előzmény: szecsili (1831)
dulszy Creative Commons License 2012.09.05 0 0 1832

Szia Zsuzska!

Szegény, nagyon neked estek, de legalább nem stresszeltél rajta sokat. Nekem is nagyon fájt az érzéstelenítő szuri. Azt mondta a doki, hogy 1 hétig ne érje víz. Neked miért kellett varrni? Lehet, hogy nem csak egy csavar volt benned? Az én lábamon már 4 nap múlva nem is látszott az a pici vágás. Véletlenül leesett a ragasztószalag és nem is tudom pontosan hol vágott. Nem is hittem volna, hogy ilyen hamar begyógyul. Igaz nekem nem is fájt utána, biztos olyan kicsike volt. Azért pár napig vigyázz a vízzel. Mivel megbolygatták a csontom, újra dagadt picit, de remélem nem sokáig. Fáj még a lábad és dagad? Vigyázz magadra és épülj fel mihamarabb. Üdv.

Előzmény: zsuzska86 (1830)
szecsili Creative Commons License 2012.09.05 0 0 1831

Szia Zsuzska!

Hát ez elég hirtelen jött tényleg, de talán annyiból jobb, hogy nem féltél már előre. Annyiból meg rosszabb, hogy rosszabb volt, mint amire készültél. Érdekes ez a két csavar. Nekem egy csavar van meg egy drót (vagy lemez? nem tudom ) A Dulszynak a raptapaszos összehúzása kicsit szimpatikusabb, mint a varrat, de ez sajnos nem kívánságműsor, azt hiszem. Remélem, hamar elfelejted és még hamarabb jobban leszel. Írjál, ha ráérsz, hogy hogyan alakul a helyzeted. Egyébként kicsit nekem is kezd kidudorodni, de fel tudok venni zárt cipőt. Persze csak itthon próbáltam, mert nem volt rá szükség, csak "edzek" a szept.14-i szentpétervári időre. Ott hűvösebb lesz, bár én sokáig szoktam ősszel is mezitláb szandálban lenni, mikor más már harisnyában jár,  úgy hogy felváltva fogok ott is szandálban meg zárt cipőben lenni.

Együttérzek Veled, jelentkezz! (Reméljük Dulszy jól van, azért nem jelentkezik, meg nem ér rá biztos, ami jó dolog!)

Szia üdv!

Előzmény: zsuzska86 (1830)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 1830

Sziasztok!

 

Először Szecsilinek, nekem csak bütyök műtétem volt, szóval nem tapasztaltam olyasmit mint te. Szerintem is azért lehet fontos, hogy megtartsa a tartását a csavar bent tartása. Meg ha nem zavar el van az ott, de nekem az egyik kidudorodott. :P

 

Szóval ma voltam bent az orvosnál, és ki is vette rögtön a csavart. Szörnyű volt ezzel ott szembesülni, nem voltam én erre felkészülve. Először voltam röntgenen, ekkor még nem sejtettem semmit, aztán visszatértem leadtam a leletet és vártam. Aztán kiszólt az ápoló vagy nem tudom hogy nevezzem, hogy egy kis türelmet mert most szólt fel a főorvos úr a csavarhúzóért. ÁÁ mondom ezt most komoly?? Azt mondta igen, de én azt hittem hogy csak viccelődik velem, amikor korábban találkoztunk akkor is mindig viccelődött, persze nem ilyesmivel. De én ezt nem akartam elhinni. Aztán végre behívtak, hátra kísért a doki, és baker láttam a csavarhúzót, áá mondom most mit csinálunk? hát kiveszük a csavart, mondom most?? Mondta hogy Zsuzsika megbeszélhetünk egy másik időpontot, de ápoló hát nem jobb ha hamarabb túl esel rajta. És már fel is feküdtem az ágyra, ők készülődtek, hogy minden steril legyen, lábam már szép sárga színben pompázott jött a csúnya tű. Helyi érzéstelenítés, na ez szörnyű volt, szerintem kint a várakozó betegek is hallhatták hogy jajgatok, de hát ha ki akart jönni. Nagyon féltem, aztán kis idő és hatott, az ápoló nagyon kedves volt, fogta a kezem, bátorított, simogatta a fejem. :) Pátyolgatott, hát hogy őszinte legyek rám is fért. Aztán vágás, utána meg neki láttak a csavarásnak, ezt nem éreztem, csak furcsa volt, aztán egy öltés, most kötésben ülök itthon. Na jó egy géz, és az van leragasztva, most már érzem hogy fáj is kicsit, még egyelőre nagyon ráterhelni sem merem a súlyom mert akkor jobban fáj, gondolom ez normális(?), még is csak megbojgatták. Egy hét múlva megyek vissza kiszedi a varratot. Jah és csak az egyiket szedte ki, mert ez nyomott jobban, állítólag a másik nem zavar majd, és azt nehéz megtalálni mert benne van a csontban, szóval az ott marad, akár addig amíg élek.

A nagy sokk miatt nem is kérdeztem semmit, hogy ez mikor gyógyul be, meg ilyesmi. És hogy érheti e víz, és meddig maradjon rajta a kötés, kijöttem és sírtam egy jót. Ez a megkönnyebülés volt, mert ez hirtelen jött azért.

Dulszy légyszi ha tudsz a kérdéseimre válaszolni írjál, te gondolom tájékozottabb vagy.

Előzmény: szecsili (1829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!