Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4324
Huhh, ezen az odaúton több hétre elegendő látnivaló van! (Herceg Novit se hagyjátok ki a megtekintendő városok sorából, szerintem nagyobb szám, mint Kotor.)

Ne lepődjetek meg, de Katica néninek nem a diszkréció az erős oldala -- pl. kifaggat naponta, h. hova készültök, utána hogy milyen volt... Aranyos a maga módján, de mi utólag megállapítottuk, a szláv házinénikkel kevesebb macera szokott lenni.


Előzmény: zsuzsa74 (4322)
tomcat73 Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4323
Addigra elvileg átadják az autópályát ami Eszéket köti össze az autópályával. (mármint a Belgrád - Zágráb)
Előzmény: zsuzsa74 (4322)
zsuzsa74 Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4322
Folyamatosan olvasgatom a fórumot és már igencsak be vagyunk sózva a kicsi családommal, pedig csak augusztusba megyünk Kotorba, Katica nénihez.
Szeretném a véleményeteket kérni az útvonaltervemről:
Mezőszilas - Mohács - Udvar - Eszék - Bosanski - Dugo Polje - Doboj - Zenica - Visoko ( itt szeretnénk megnézni a piramisokat) - Szarajevo - Jablanica (itt aludnánk a kempingben) - Mostar ( Városnézés) - Dubrovnik ( rövid városnézés) - Kotor
Olvastam, hogy Kotorban egy fesztivál lesz 1-5-ig, volt már valaki?
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4321
Vonat: elvira.hu-n beírod honnan szeretnél indulni, célállomásnak pedig Szabadkát vagy Belgrádot jelölöd. Onnan 19:10kor és 22:10 körül tovább. Árat leírtuk, videót letöltheted.

Pestről június közepétől jár busz, ami délután indul reggel ér le. A retúr jegy 19-20e ft/fő.
reverend_lovejoy Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4320
jah sorry kicsit siettem, bár ez a vonat dolog annyira nem egyértelmű egy összefoglaló senkinek sem ártana. repülő detto. repülőről van vmi személyes tapasztalat? ár, reptér helye, taxisok, "bkv"? sorry ha már ez is volt
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4319
Nézd meg az emailjeidet.
(...na és azért 2-3 hozzászólást nem visszaolvasni...????!!!)
H_G Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4318
Vonat, vagy repülő. Igazán nem sokat kellene visszaolvasnod, hogy megtaláld a megfelelő linkeket!
Előzmény: reverend_lovejoy (4317)
reverend_lovejoy Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4317

sziasztok

 

tervezem hogy barátnőmmel megyek juliban Montenegróba 10 napra. valaki tud valami szallást? ez 8 euro igen jól hangzik eddig a legjobb amit találtam 30 euro egy miniapartmanert gondolom 2 szemelyre. persze tengerparti településen.

utázzal sem vagyok teljesen tisztaban, autó nélkül el lehet jutni Bp ről viszonylag civilizált módon pályaudvari éjszakázások nélkül? és az kb mennyibe van? busz v vonat?

köszi ha tud vki segíteni

szervezkedő Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4316
Árak:
Mire gondolsz?
Az általam ismert szállásadók június 15ig és szeptember 01től 5euró/fő/éj áron adják a szállást. Június 15től- szeptember 1ig 8euró/fő/éj.
Menüt szerintem idén is találsz 2-2,5euróért a szezonban. Szezonon kívül lehet hogy csak étlapról tudsz rendelni.
Én hétfő este vettem hamburgert 1,5euró volt.
A 2 literes niksici sör 1,5 (szabadkai piacon 1).
Az 5 kg kristálycukor 2,75.
Villanykapcsoló 1,2 eurótól.
Házi vízmű 130eurótól.
Betonkeverő 240euró.
(De ezek gondolom téged már nem érdekelnek....)

Vonatjegy:
Én egy hete a dínrát 3,1 forintért vettem, Ezzel számolva gyorsan lefaragtunk majd 3 e forintot a 16e forintos jegyből.
subbasa2 Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4315
Még egy kérés, ha valaki tudna nekem szólgáléna idéi vagy tavalyi ár példákkal, mi utoljára 2005-ben voltunk Montenegróba.
subbasa2 Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4314

sziasztok!

érdeklődni szeretnék, hogy jön-e valaki, jún.28.án Montenegróba(Aleksandar hotel)?

Várom a hozzászólásokat:)

Atomkecske Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4313
Mennyiből jön ki?
A kusettel a jegy egy személyre Sutomore-ig 4200 dinár volt tavaly, a retúr egy személyre tehát kb. 16 rugó.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9091419&go=58445341
Előzmény: nohab (4305)
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4312
Akinek tériszonya van, elalvás előtt ne kattinton ide:
http://www.youtube.com/watch?v=a5KRqnvUY3c
(Bő 6 perces kis film a Bellgrad- Bar útvonalról a vonatból kamerázva!)
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4311
Hogy mennyibe jön ki egy ilyen vonatos hosszú hétvége? Ez attól is függ mennyire hosszú.... De komolyra fordítva. Én Belgrából utaztam. A hálókocsi 5-7,5-10 euróba került attól függően, hogy 6-4 vagy 3 fős fülkébe kérted e magad. Én 6 fősbe kértem, de ettől függetlenül csak 4en aludtunk. A jegy árára most pontosan nem emlékszem, az biztos hogy visszafelé 16,1euro volt a jegy. (Gondolom oda is hasonló lehetett). Ez Szabadkáig biztosan több. Én legközelebb csak Szabadkáig megyek autóval mert az nekem kb 100km és onnan vonat. Aki messzebbről jön. esetleg érdemes a Budapest Belgrád vonalat is kideríteni, mert lehet hogy jobban jár ha a Belgrád-Bar vonalon megy le(ami este 22:10kor indul Belgrádból- de mint ha úgy rémlene volt valami 23óra utáni vonat is kiírva a táblára...) nem biztos hogy a Szabadka-Bar vonatra kell koncentrálni ami 19:10kor indul Szabadkáról. A belgrádi pályaudvaron valamit nagyon magyarázot a hangosbemondó hogy "Budipestá".
A retúr jegy kb10-15e ftba jön ki Szabadka-Bar viszonylatba hálókocsival.
Vissza én sima fülkébe jöttem és abban sem volt veszélyesebb mint egy személyautó hátsó ülésén görnyedve. Az ülés kicsit más mint nálunk, össze lehetett húzni megdől a háttámla is és lehetett durmolni ott is rendesen.
A szállás -ahol mi szoktunk megszállni- ilyenkor olyan 4-5euro/fő/nap körül van.
Tehát egy hétvége 14-18e Ft/főre jön ki szállás utazással.
A menetrend pedig: este (is) megy a vonat mindkét irányba.
Előzmény: nohab (4305)
moon. Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4310

Hello

 

Mi Vajdaságból utazunk az utóbbi években Montenegróba. Nekünk nagyon bejött, sokkal jobb Horvátországnál. A nap a tenger a tájak, a nikšićko :-), na jó azt az érzést nem lehet leirni ott kell lenni :-).

Mi mindig Szerbián keresztül autózunk, söt Sabac, Valjevo Uzice utvonalon. Nem mondom, hogy fényes, de a boszniai út sem jobb.

Ami kicsit aggaszt az árak, Görögországban sok hely jóval olcsóbb Montenegrónál, söt az egyiptomi út repülövel sem kerül annyiba (amiröl annyira áradozott itt valaki)mint egy jobb hotel szoba félpanzióval Budván.

Szóval mi már ilyenkor izgalomban vagyunk, ti még nem??? :-)

NilsHolgersson Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4309
Az egész nem horror 850km Hn-Csongi ez Bp-től úgy 1000.
Előzmény: nohab (4301)
NilsHolgersson Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4308
Így van a Split-Dub. az lassú,föleg szezonban.Tavaly 400din(kb.5-6€) körül volt apályadíj Röszkétől Belgrádig.Főleg Novi Sadig gyakran trafiznak még éjszaka is, vigyázni kell!Szerbiában 1€ a benya kb.80din így jóval olcsóbban jön ki az utiköltségetek.Én Csongrádról szoktam indulni a köv. útvonalon: KistelekM5-Szeged-Röszke-Novi Sad(Duna-hídtól rendes pálya)-Beograd-Cacak(lehet tolni)-Uzice(lehet tolni Zlatiborig utána belassulsz egy kicsit,útépítéses szerpentines GYÖNYÖRŐ részek)-Brodarevo(MN-határ)-Bijelo Polje(városközpontban a kereszteződésben muzulmán nyüzsgés)-Mojkovac-Kolasin(innen Moraca kanyon mellet)-Podgorica(némely táblán Titograd)-Cetinje(gyorsabb)vagy Petrovac-Budva-Tivat reptérnél jobbra alagút Kotorba.Tavaly 21.30-kor indultunk és délben értünk Herceg Noviba reggel 6-kor voltunk Uzicében.(megjegyzem éjaszaka kisebb a forgalom jobb vezetni.Sretan put! 
Előzmény: nohab (4301)
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4307
ok
Előzmény: nohab (4305)
H_G Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4306
Az régóta létezik, már utaztam is vele.

http://www.airmarket.hu/index3.php?menu=3&id=999

Előzmény: nohab (4304)
nohab Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4305
köszi! az a baj, hogy ezen árak nincsenek, igazából az érdekelne, hogy egy ilyen elvetemült vonatos hosszú hétvége mennyiből jönne ki :-)
Előzmény: szervezkedő (4303)
nohab Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4304
Állítólag nyáron lesz Bp.-Tivat repülőjárat, vannak már valahol erről konkrétumok?
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4303
Egy kicsit?
http://www.zeljeznica.cg.yu/
nohab Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4302
Erről a vonatos turnéról írhatnál egy kicsit :-)

Szabadkáról megy ez is? Minden nap? Mennyi egy oda-vissza jegy?
Előzmény: szervezkedő (4300)
nohab Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4301
Sziasztok, most úgy fest, hogy május végén le tudnánk ruccanni egy pár napra, , ti merre mennétek (kocsival) Budapestről ilyentájt? Vissza vlszeg éjjel jövünk, az sanszosan HR-en keresztül lesz az autópálya miatt, de odafelé most nappalra jön ki a túra, megkockáztatnám a szerbeken át, ha szerintetek az OK és nincs jobb (tavaly mindkétszer HR-en át mentünk oda-vissza, de km-ben is sok meg pályadíjban sem kevés). Mennyi a szerbeken keresztül az autópálya? Ami nem az, az nagyon horror hegyes-völgyes-kanyargós-hosszú? A Split-Dubrovnik az ellenpólus, abból tavaly két oda-vissza elég volt.

Ja, mondjuk legyen Kotor a célpont, bár ez sokat nem számít.
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4300
...ja és ha már itt vagyok:

Most vasárnap is sikerült kijutnom. Hálókocsis vonattal mentem. Hétfő reggel kipihenten, nem pedig sz*rrá fáradva érkeztem le. Hétfő este vonattal vissza, kedd ebéd után már Kecskeméten voltam. Mindezt egy autó üzemanyagköltségének kb feléért. Komoly fenntartásokkal viseltem a vonatos megoldással kapcsolatban, de ha az égiek is úgy akarják, a jövő héten is így megyek ki. Ajánlom mindenkinek!!!
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4299
Sziasztok!
Én az első utazás előtt sok infót szedtem innen a fórumról. Ilyenkor nyár elején gondolom többen is ezzel a céllal vetődnek ide. Az ő kedvükért mondom el, hogy az itt olvasottakat nem kell mindig tutira venni. Amit írunk az általában saját tapasztalat, élmény, de senki sem garantálja hogy nektek is pont ugyanúgy működik majd minden. Ezt leginkább az "útvonal" és a "szállás" témakör kapcsán érdemes nem elfelejteni!!!

Most pl a szállással kapcsolatban megy el a beszélgtés abba az irányba, hogy érdemesebb ott kint intézni. Háááát lehet hogy igazatok van, de azért vannak buktatói is az egésznek- főleg azok számára akik pont először vágnak neki ennek a nagy útnak
Tehát mikor itt többen azt írják "sokan jöttek ajánlgatni..." "Júniusban simán lehet helyben szállást találni,júli. augban kicsit bonyolultabb" én elmondom, volt olyan ismerősöm akit felbátotítottam, menjen le és tutira találnak szállást. Lement és egy pillanat alatt talált Sutomoreban szállást, de csak egy éjszakára. Azután egy lánnyal ,egy feleséggel,egy anyóssal és egy mikrobusszal keresgéltek, nézelődtek a "jó széles" utcákon. Vagy drága volt a szállás, vagy valami kizáró ok merült fel- pedig nem finnyás csapat volt. Végül Tivatba találtak valamit 3 főre és az ismerősöm, kempingezett matracon a földön negyedikként. Nekik igazából szerencséjük volt mert az első estére gyorsan volt szállás, de a másodikat majd egy napig vadászták. Ha arra gondolok, hogy egy hajnali kelés után, egy késő esti érkezést követően kellene a nyakamba venni a tengerpartot, hááát lehet hogy írigykednék arra aki tutira lefikszálta előre a szállását.
Igaz benne van a pakliban ha az adott szállásadónak nem nagyon vannak kuncsaftjai akkor lehet hogy enged az árból, vagy egyéb kedvezményeket ad, ki tudja. Mi legelőször egy itthoni hirdetési újságban olvasott hirdetőt hívtunk fel. Beszélt magyarul, elmondta az árakat és hogy kb mit várhatunk. Tudom van ami közelebb van a parthoz, van ahol szebb a fürdőszoba, de ez másodalogos, hisz vannak értékek amik objektív módon nem mérhetőek. Azóta nem is mentünk máshová mert, szinte már olyannak számítanak mintha távoli rokonok lennének. Egy nyelvet beszélünk, egyformán jár az eszünk, rengeteg mindent tudtam meg igy a helyi szokásokról, emberekről. No és segítttek abban is hogy egy nagy vágyam beteljesüljön, hogy az ország egy kis darabkája az enyém legyen.
mammamija Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4298
:)) Akkor te már átértél Pelion keleti felére:)))
off: Nagyon tetszik a Nagy Csokoládés Könyv - magamévá tettem az ötletet, ha nem copyrájtos:))) on.
Előzmény: H_G (4297)
H_G Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4297
Miféle hajam? :)

Előzmény: tengerpartok.hu (4295)
rial Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4296
Jetski/motorcsónak bérléssel mik a tapasztalatok? Mi Budvában egy órára vettünk ki jetskiket, fejenként 60 euróért. Fél óra 40 euró, 15 perc azt hiszem 20 volt.
Ja, Budvában van banán is ez fejenként három euró, nagyon jó móka volt! Csak volt mögöttünk két jóltáplált angol, aki miatt száz méteren 3x borultunk :)
tengerpartok.hu Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4295

Mert a hajad leteszed, mire átérsz a Pelion keleti felére. Szerintem szerencsére. De én ezt bírom benne.:)

Ja, I love Montenegro.

Előzmény: H_G (4269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!