Keresés

Részletes keresés

barkócza Creative Commons License 2017.02.08 0 0 61044

Sajnos, nagyon nagy külföldön a magyar borral kapcsolatos homály. A vájtfülűek részben képben vannak, de akadt olyan cseh pl. akinek külön kellett magyarázni, hogy a "Tokaji" az nem bor, hanem borvidék. Nem is értettem először...

Előzmény: BZoltan (61039)
BZoltan Creative Commons License 2017.02.08 0 0 61043

Az autókhoz nem értek :) nekünk skodánk, suzukink meg egy harminc éves Hilux :)

Én is azt látom, hogy azok a közpénzek amik bármilyen borral kapcsolatos kommunikációra vagy fejlesztésekre mennek azok "all in" Tokaj alapon mennek. Édes és a dry furmint vonalon.

Előzmény: lazaridi (61040)
Hepci Creative Commons License 2017.02.07 0 0 61042

jav.: '13-as olaszt

Előzmény: Hepci (61041)
Hepci Creative Commons License 2017.02.07 0 0 61041

Egyiktek se csipázza Tokaj tolását. :D

Sajnos azért az a helyzet, hogy Somlón kevés az olyan termelő, aki stabilan produkál egy értékelhető színvonalat és nem szaladt el az árakkal.

Szerintem már te is drága vagy [khmmm...], de minap pl. vettem az egyik általad favorizált pincétől, a Somlói Vándortól egy '15-ös olaszt. A savai egyáltalán nem voltak tetszetősek (max. 4 pont), és hát ez is 3000 pénz.

Annyiért már elég jó tokaji furmintok vannak, balatoni és mátrai olaszokról nem is beszélve... és hát itt vannak ezek az átkozott labancok is... ha nem lennék ekkora hazaffy, már rég főleg tőlük vennék rieslingeket meg grünerveltlinereket...

Előzmény: BZoltan (61039)
lazaridi Creative Commons License 2017.02.07 0 0 61040

Hát én nem értem. Ha azt állítaná, hogy a Tokaji kampányok ellehetetlenítik a többi magyar borvidék ÉDES borait, azt érteném. Nade a szárazakat? Miért?

 

A másik amit nem értek, ki vesz 2017-ben Voswagent? Lehet, hogy a magyarok jobban, mint a németek?

Előzmény: BZoltan (61039)
BZoltan Creative Commons License 2017.02.07 0 0 61039

Biztos olvassátok a gumilón ezt a sorozatot. 

Mi a véleményetek az Éva meglátásairól?

 http://www.gaultmillau.hu/muvelt-alkoholista/ellehetetlenitjuk-a-nem-tokaji-nem-edes-boraink-ismertte-valasat-cartwright-eva-borarum-dot-hu

Én örömmel vettem le, hogy szinte tökéletesen megegyezik a véleményünk. Okés, nekem földim és kereskedőm is, szóval érthető, hogy egy követ fújunk.

ronin s8 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 61038

Ugyan nem tartozom a topik értelmesebbik feléhez, de a Trapiche-t ittam, egész elfogadható Pinot. Jól hozza a jellemző bőrösséget, de dúsabb, harapósabb, mint egy francia. Szerencsére nincs benne a dél-amerikai "vasúti talpfa" íz, csak némi túlérettség - ha ez az.

A Szeleshát finom, vékony, légies, de nekem kicsit jellegtelen ízű, feltűnően világos bor. Nem kellemetlen.

Weninger nagyon nem jött be, a többit nem kóstoltam.

Vylyannak nagyon jó volt a 2009-es Pinot-ja, most a 11-es van a polcokon, ez már korántsem az. Sokkal gyümölcsösebb, de elvesztette az eleganciáját, és a bőrösségét. Ha tudsz még valahonnan 2009-est szerezni, élmény...

Az eddig kóstolt legjobb Pinot a Csobánci Bormanufaktura 11-es Köveshegyi-dűlőről származó bora volt. Abban csak nyomokban (és tényleg egy jó pinós pohárban) volt érezhető a bőrösség, viszont kifinomult, igazán elegáns volt, kár, hogy már nincs. A másik Pinot-juk gyümölcsösebb, vastagabb, nem ért 10-12 e ft-ot.

Előzmény: Tybald_ (61029)
Hepci Creative Commons License 2017.02.06 0 0 61037

:DD

[remélhetőleg a topik értelmesebb felében találtatsz majd a végső elszámolásnál]

Előzmény: dezso (61036)
dezso Creative Commons License 2017.02.06 0 0 61036

Egy valtoztatasi javaslat: ha kinyitod, konnyebb lesz meginni oket.

Előzmény: Tybald_ (61029)
BZoltan Creative Commons License 2017.02.06 0 0 61035

Én a Csobánci Bormanufaktúra, Pinot Noir 2011 sem hagynám ki meg a Dobogó Izabella utca pinóját sem.

Előzmény: Hepci (61034)
Hepci Creative Commons License 2017.02.06 0 1 61034

Klasszikusan szeretnél haladni, mondjuk a vékonyabbtól a vastagabb felé? Mert akkor nem jó.

A Losonczi finom, de nagyon vékony/silleres.

Juhászt én nem tennék be, látatlanban előítéletem van (az ilyen olcsó, egri, úgynevezett pinókkal szemben).

Weningertől kb. botrányos (háziboros hangulatú málnalé) volt, amit legutóbb kóstoltunk, de az évjáratban nem vagyok biztos.

A K. Nimród jó eséllyel vastagabb cucc, intenzív hordójegyekkel.

Ha nem is volt cél összeválogatni a legjobb magyar pinókat, miért nincs a sorban valami etyeki?

 

Előzmény: Tybald_ (61029)
loading Creative Commons License 2017.02.06 0 0 61033

A Trapiche-t és Kovács N.-t inkább végére tenném. Édesebb vonalat visznek.

Előzmény: Tybald_ (61029)
lazaridi Creative Commons License 2017.02.05 0 0 61032

A KOvács Nimród Noir-ból 2011-est ittam nemrég.

 

Mostanában vmi. Seifrid Old Coach PN (2014-est) ittam Hofer-ből (Új Zéland). Egyszerű, de jó volt.

 

Viszont a Bru de Gramona PN Reserva 2013 (spanyol, Penedes) az árárért igazán lehetne jobb is.

 

A Losoncit én i selőrébb hoznám, ha vakon kellene dönteni. 

Előzmény: Tybald_ (61029)
BZoltan Creative Commons License 2017.02.05 0 0 61031

Belegondolni is rossz, hogy hova korlátozódnak a lehetőségeink ha egy mén csillámpónit sikerül csak megközelítenünk. Bár a a termőhelyi tipicitás megismerésért az ember tudjon áldozatokat hozni.

A sor szerintem jó, de nagy a stílusbeli szórás. Én gyorsan végigfutnék 2-3 centtel a soron és a visszakóstolásra bíznám a szálazást.

Előzmény: Tybald_ (61029)
joskabacsi Creative Commons License 2017.02.05 0 0 61030

Szia

(gondolom megoszlanak a vélemények, hogy az értelmesebbik részhez tartozom-e, minden estre leírom)

 

A Losonci-t előrébb tenném, gyümölcsös, de karcsúbb (nem negatívumként írom)

A Weninger'13-at most kóstoltam, csalódás volt, kellemetlen illattal (ugyanezt éreztem a Merlot-CS-nál, bár összességében a pinot azért annál sokkal jobb) másnapra javult, volt egy kis gyümölcs is, de nem állt össze egy nap után sem.

 

 

 

Az argentin-t még nem bontottam ki (lehet, hogy ugyanonnan vásárolunk - Degusta?) de hátrébb sorolnám, kóstolatlanul is újvilágiasabbnak tippelem. 

A Kovács Nimródról írj majd feltétlenül, jókat mondanak a borairól - de nekem a kékfrankosa durván vaníliás volt ...

A Szeleshát korábbi évjáratait szerettem, különösen a 07-est, a 2015 pedig szerintem kifejezetten jó volt a pinotnak, ki fogom próbálni én is!

 

Szóval kíváncsian várom a bontás utáni tapasztalatokat, egészségetekre!

Előzmény: Tybald_ (61029)
Tybald_ Creative Commons License 2017.02.05 0 2 61029

Elárulom a titkot, ami apáról fiúra száll: ha tudni szeretnéd milyen a csillámpala íze teliholdtól ötödnapra pirkadatkor kelet felől közelítsd meg egy vemhes csillámpónit, és egy gyors mozdulattal oltsd szomjadat tejével;-)

 

Egyébként aki írogat ide már egy ideje, annak egyértelmű, hogy a sopronkörnyéki csillámpalás talaj jellegzetességeire gondoltam...

 

 

Kérdezném a topic értelmesebb felét: Ez a sor - balról jobbra- így rendben van, vagy valamit változtatnátok rajta?

 

Előzmény: Törölt nick (61022)
lazaridi Creative Commons License 2017.02.05 0 0 61028

Mostanában két jó Szepsy szárazat ittam.

Először egy 2007-es Király Hársat bomba formában, legyen 7 pont

aztán egy 2006-os birtok furmintot, az meg legyen 6 pont

 

Mindkettőben sok mineralitás, gyümölcsök, élvezetesek voltak, na.

 

Amúgy miért nem ír senki, hogy miket ivott/kóstolt?

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2017.01.31 0 0 61027

Megtisztelő! :-)

Előzmény: joskabacsi (61026)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.30 0 0 61026

Bingó :)

 

Előzmény: dezso (61025)
dezso Creative Commons License 2017.01.30 0 1 61025

Vagy te nem Sacira, hanem HSz kartacsra gondoltal?

Előzmény: joskabacsi (61023)
dezso Creative Commons License 2017.01.30 0 0 61024

Miert, a tobbiek tan nem kedvesek?

Előzmény: joskabacsi (61023)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.30 0 0 61023

középen egy kedves ismerőssel:

http://pecsiborozo.hu/hirkereso/furmintos-poharbol-furmintot

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.29 -2 1 61022

háttérben pici csillámpalás felütéssel

 

Eddig ez a legjobb, amit borral kapcsolatban eddig olvastam... Ettél már talán csillámpalát? Vagy szagolni kell? :) Nagyon kemény vagy :)

 

Előzmény: Tybald_ (61017)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.29 0 0 61021

Illyés tanár úr kadarkája nekem is tetszeni szokott, annyira már nem újak (vagy nem ezen a néven)

A '15-öst nem kóstoltam még, de köszönöm a tippet, megkóstolom!

Ami még '15 ből nagyon bejött az Németh Janóé, talán még van a BT-nál belőle, igaz az is 3000 körüli.

 

 

Előzmény: Hepci (61018)
kifli Creative Commons License 2017.01.29 0 0 61020

"tannin-hordó-bor még nincs egyben"

 

nem is lesz soha

Előzmény: Tybald_ (61017)
ronin s8 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 61019

Akkor ezek szerint elég az az egy fajta szörp... ;-)

Előzmény: Tybald_ (61017)
Hepci Creative Commons License 2017.01.29 0 0 61018

Sajna az Orsolya kissé kiesett a látóteremből az elmúlt 3-4 évben, de hamarosan megyek vásárolni Szentesihez, veszek egy ilyet.

Nagyon elszaladtak egyébként a jobb kadarkák árai. Nemrég ittam egyet a Szelesháttól, a "korrekt, de semmi különös kategória", az ára 3000 pénz. A St. Andreának van már 5000 fölött is kadarkája...

Ami tán megéri az árát a mostanában általam kóstoltak közül, az Illyés Kúria nevű új szekszárdi brand 2015-as kadarkája (BT: 3100 körül). Kissé kevésbé silleres/filigrán, mint a tipikus, viszont nagyon fűszeres és gazdag.

Előzmény: joskabacsi (61016)
Tybald_ Creative Commons License 2017.01.29 0 0 61017

Ha 90€-s pohárban jön elő csak az eper íz, akkor az a Champagne 90€ hátrányban van ár/érték terén:)

 

Szörpből is csak egyfélét iszom: Sznobi;)

 

 

Egy kis borreality:

 

Antica Cascina - Barbera d'Asti '15: Szimpla 3€-s alapbor, könnyű, gyümölcsös, beszélgetés mellé. 4p körül

 

Gere Tamás - Villányi PN '13: Inkább Villány, mint PN. Olyan mintha egy gyengébb évjárat lenne, nekem nagyon nem jött be. 4p

 

Szeleshát - "Oroszlán" Szekszárdi Cuvée '07: Na ez viszont nagyon rendben van. Mintha a szekszárdi gyümölcsbomba egy egri bor testességével egészülne ki. Összetevők 55% CS, 20% KF, 15% M, 10% PN, a 14-es alkohol se tűnik fel, viszont rettentően itatja magát, miközben minden kortyot szívesen szétszálazna az ember. 7p

 

Gere Attila - "Kopar" Cuvée '11: Egyben van már, és nem is rossz, de ha boltban kellene venni csalódásnak mondanám, valahogy nem kerek. (Persze-persze, a minőség és az ár nem lineáris, de....) A dologhoz hozzá tartozik, hogy ez a zárkózottabb-szikár vonal nem jön be nekem annyira, hiányolom a gyümölcsöket. 6-7p között a 6-hoz közelebb (CF-M-CS, de a pontos arányokért a honlapra kell ellátogatni, 14% az alkohol)

 

Gere Attila - "Kopar" Cuvée '12: Ezt viszont még felesleges felbontani, a tannin-hordó-bor még nincs egyben, karcos is, ugyanakkor van egy kakaópor vonal az ízben, talán jövőre. (Jelenleg erős 5p lenne, de felesleges pontozni, mert még nincs kész, vagy ha igen, akkor az gáz) (CF-M-CS, arányokat itt se ad meg a cimke, az alkohol pedig már 15%-ig lopakodik és érezhető is)

 

Mindkét borra igaz, hogy dekantálni kell, a '07-'08-'09 tételeket talán majd akkor kóstolom, ha ezt a kettőt kicsit már elfeledtem:)

 

És ha már Villány, akkor Kiss Gábor - "Rouge 364" '14: Azt olvastam az évjárat miatt ebbe ment a code alapanyaga is, akár igaz, akár sem, egy nagyon eltalált bor lett, benne minden olyan dologgal ami számomra Villány szerethető oldala. (lehetne) Rétegzett, filigrán (de nem vékony), játékos, hol ez, hol azt az oldalát mutatja, van benne gyümölcs és a 12%-os alkohol pont elég neki. itt és most 6p

 

Bujdosó - "Sirocco" '09: Cimke szerint CF-CS-M az összetevők, 14,5% az alkohol, de ez nem tűnik fel. Pici szellőztetés kell neki, de azt meg is hálálja, érett kicsit szilvás, közepes testű jól csúszó balatoni bor. 6p

 

Weninger - "Sopron" '13: Elvileg "alapbor", de annál számomra tartalmasabb. A cimke alapján ugyan nem derül ki, de a BT honlap szerint tiszta Merlot. Húsos, zaftos, pirosbogyós anyag, a háttérben pici csillámpalás felütéssel. erős 5p talán 1/2 6

 

Bussay - Zalai Rajnai Rizling '11: A cimkén "Csörnyeföld", és bizony ízben és illatban is ott vannak azok a jegyek ami erre a szóra mindenkinek beugrik, mindez megspékelve egy kis olajossággal és már meg is van amiért Bussayt szeretjük. Bár csak 12,5 az alkohol, de többnek tűnik, talán a savak már nem annyira fickósak, vagy csak kevésbé direktek, ugyanakkor nem zavaró csak meglepő volt, hogy "mindössze" 12,5% ez itt és most erős 6p

Előzmény: ronin s8 (60961)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.28 0 0 61016

Karácsonykor nekem az Orsolya kadarka jött be nagyon, elegáns, piros bogyós gyümölcsös, leheletnyi fűszerrel, tipikus P9-es csoda. Ez mondjuk 3000 volt, ha jól emlékszem, de megérte ...

 

 

Előzmény: Hepci (61015)
Hepci Creative Commons License 2017.01.19 0 0 61015

Kóstolón ittam (baráti társaság, nevezhetjük fellengzősen borklubnak is, vakon kóstolunk és pontozunk), nálam a Wassmann mögött ez következett. A vakkóstolóknak sajnos hátránya, hogy jegyzet nélkül nem marad a fejemben kapcsolat a bor tulajdonságai és a név között, tehát sajnos a részletekről nem tudok beszámolni. Istállós és túlzottan alkoholos biztos nem volt, olyan nem volt az élcsoportban (Wassmann, Vida, Heimann, Bott). Nem vastag cucc, de nem is a Bott-féle nagyon filigrán.

Vida Péter boraival egyébként kizárólag jó tapasztalatom volt mostanában (az egyik legjobb kadarka is az övé), és az árai sincsenek elszállva.

Előzmény: loading (61014)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!